Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23990
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 22 Ιαν 2022, 12:07

Ασέβαστος έγραψε:
22 Ιαν 2022, 08:26
AlienWay έγραψε:
21 Ιαν 2022, 23:59
Lugozzi έγραψε:
21 Ιαν 2022, 23:52

Η πλάκα είναι ότι ο τύπος δεν έχει ούτε το ενα τρίτο των εμπυριων μου και πάει να μου κάνει διάλεξη επί των παρτουζων, γιατί έτσι και τ αρχιδια μου κουνιούνται.

Εχει χάρη που ήταν πάνω στο κρασί, αλλά εγώ του ειπα: μη σου ξεφύγουν πουθενά παραέξω οι μαλακίες που μου λες εδώ
Εχω ένα φίλο με τον οποίο μιλάμε στο τηλέφωνο επί ώρες. Μετά το συγκεκριμένο όμως δεν τον παίρνω τηλ, γιατί άπαξ και το θίξει, ξέρω εκ των προτέρων τι θα πει και δεν έχω καμία όρεξη να διαφωνώ.
δεν υπαρχει αντρας που να μιλα στο τηλ με αλλον αντρα πανω απο λεπτο.
Χα! Με αυτόν μιλάω κάνα 2ωρο.
Ζούμε σε μία οικονομία.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 22 Ιαν 2022, 12:09

ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
22 Ιαν 2022, 08:07
πατησιωτης έγραψε:
22 Ιαν 2022, 07:50
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
22 Ιαν 2022, 07:15
Και το μεγάλο μου ερώτημα.. βλέποντας τον Αυτιά στο ΣΚΑΙ πρωί πρωί να ασχολείται με αυτό το θέμα

Έως πότε θα πουλάει στα κανάλια αυτό το θέμα;
Αλλά σοβαρότερα θέματα δεν υπάρχουν;
Για όσο διάστημα θα κόβει εισιτήρια.Ο Φώσκολος δεν πείνασε ποτέ. :D
Είχε βγάλει ο Ιωαννης Μεταξας έναν νόμο όπου απαγορευε στους δημοσιογράφους και στις εφημερίδες εκείνης της εποχής να ασχολούνται με μία δικαστική υπόθεση πριν αυτή τελεσίδικησει
Κάτι ήξερε. Είχε πολλούς για ξέπλυμα φαίνεται.

Άβαταρ μέλους
Υδράργυρος
Δημοσιεύσεις: 25571
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 17:47

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υδράργυρος » 22 Ιαν 2022, 12:09

Η κυβερνηση δεν εχει κανει την παραμικρη δηλωση. Την παραμικρη αντιδραση. Παω στοιχημα οτι στα τηλεφωνα διαβεβαιωνουν την κυρια λεβεντη οτι οι κανακαρηδες της θα την σκαπουλαρουν

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 22 Ιαν 2022, 12:14

nik_killthemall έγραψε:
22 Ιαν 2022, 00:44
Αγις έγραψε:
22 Ιαν 2022, 00:29
nik_killthemall έγραψε:
22 Ιαν 2022, 00:03


βασικα καμια !

Αλλα ανεξαρτητα απο αυτο στηριζω 24χρονη για να γαμησει τη ζωη στον πλουσιο βουτυροπεμπε, καθαρα οπαδικα και χουλιγκανικα μιλωντας.
καθαρη εξηγηση - κ γ αυτο σεβαστη -
ειναι αυτο που μας λειπει ενω περισσευει ο πολιτικαντισμος
ολοι οι Επικουρειοι συντροφε σταρατοι με επιγνωση ειμαστε και απεχθανομαστε πολιτικη, πολιτικαντισμο και θρησκειες. Και τα λεω αυτα ξεφυλλιζοντας τον καιρο αυτο τους "αντιπαλους", τα εις εαυτον που εχει γινει μοδα η μλκια.
Ο Επίκουρος ήταν ευγενής και πράος άνθρωπος. Μην μπερδεύεσαι Νικ.
Εκπροσωπείς το άκρως αντίθετο στις συζητήσεις.

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29765
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 22 Ιαν 2022, 12:17

nik_killthemall έγραψε:
22 Ιαν 2022, 00:03
Αγις έγραψε:
21 Ιαν 2022, 23:54
Η διαφορα μεταξυ καποιου που σε ενα δευτερολεπτο αποφαινεται '' βιζιτα '' κ ενος που αποφασιζει ''βιασμος '' ποια ειναι ;
βασικα καμια !

Αλλα ανεξαρτητα απο αυτο στηριζω 24χρονη για να γαμησει τη ζωη στον πλουσιο βουτυροπεμπε, καθαρα οπαδικα και χουλιγκανικα μιλωντας.
Όλοι θέλουμε να δικαστεί και να τιμωρηθεί για όλα όσα έκανε.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
nik_killthemall
Δημοσιεύσεις: 6676
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:35

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nik_killthemall » 22 Ιαν 2022, 12:26

stavmanr έγραψε:
22 Ιαν 2022, 12:14

Ο Επίκουρος ήταν ευγενής και πράος άνθρωπος. Μην μπερδεύεσαι Νικ.
Εκπροσωπείς το άκρως αντίθετο στις συζητήσεις.
Το προβλημα εδώ δεν ειναι το τι λες πως εκπροσωπω (αξια = μηδεν), αλλα το γεγονος πως το να λες εσυ καλα λόγια για τον Επίκουρο, τον μειώνεις και τον απαξιώνεις.
ΕΙΜΑΙ μαζί με το Ισραηλ ! Mπραβο στην γενοκτονία - εθνοκαθαρση που κάνει στους Παλαιστίνιους !
ΖΗΤΩ ΤΟ ΙΣΡΑΗΛ, θανατος στα ισλαμοπιθηκια του πλανητη, ουτε ενας παλαιστινιος να μην μεινει ζωντανος !

Άβαταρ μέλους
Lord Brum
Δημοσιεύσεις: 15579
Εγγραφή: 08 Δεκ 2018, 00:27
Phorum.gr user: coriander

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lord Brum » 22 Ιαν 2022, 12:30

Υδράργυρος έγραψε:
22 Ιαν 2022, 12:09
Η κυβερνηση δεν εχει κανει την παραμικρη δηλωση. Την παραμικρη αντιδραση. Παω στοιχημα οτι στα τηλεφωνα διαβεβαιωνουν την κυρια λεβεντη οτι οι κανακαρηδες της θα την σκαπουλαρουν
Ο θεοδωρικακος δεν είναι κυβέρνηση ρε ζαιος? Τι διάολο κόβετε σε τεστ iq για να σας πάρουν στο μπουρδελο της περιστερας?
Σκότωσε τον ζαίο που κρύβεις μέσα σου!

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24493
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 22 Ιαν 2022, 12:31

Για έλλειψη εξειδίκευσης και άγνοια των Αρχών σε ό,τι αφορά τα μοντέρνα αδικήματα έκανε σήμερα λόγο ο δικηγόρος Νίκος Διαλυνάς, ένας εκ των νομικών παραστατών στην υπόθεση βιασμού της 24χρονης Γεωργίας Μπίκα στη Θεσσαλονίκη.

Αναφορικά με όσα ακούγονται για τις καθυστερήσεις στις τοξικολογικές εξετάσεις που είναι καθοριστικής σημασίας για αδικήματα όπως ο βιασμός με χρήση χαπιού, ο δικηγόρος ανέφερε τα εξής: «Δεν ελήφθη αίμα που έπρεπε να ληφθεί εντός 18 ωρών. Το πρώτο στοιχείο που θα μπορούσαμε να έχουμε έχει χαθεί... εκεί ευθύνεται η μη εξειδίκευση και η άγνοια των αρχών σε αυτού του είδους τα μοντέρνα αδικήματα».

«Πρέπει άμεσα να κυνηγούμε τον χρόνο αλλιώς τελειώσαμε... Το χάσαμε το αίμα πάει» σημείωσε ο κ. Διαλυνάς, συμπληρώνοντας ωστόσο ότι «συνήθως οι τοξικολογικές ουσίες στα ούρα, το αργότερο σε μια εβδομάδα μας δίνουν αποτελέσματα» και επομένως «αυτές μπορεί να δρέψουν καρπούς».

Ο κ. Διαλυνάς εξέφρασε απορία για το γεγονός ότι μέρος των ούρων μπορεί να έχει αποσταλεί σε εργαστήριο στη Βέρνη, όπως ακούστηκε «από σοβαρές πηγές». «Υπάρχει το τοξικολογικό εργαστήριο του υπουργείου Δικαιοσύνης και η Διεύθυνση εγκληματολογικών ερευνών της Αστυνομίας. Δεν καταλαβαίνω, πώς φεύγει δείγμα ούρων να εξεταστεί σε ένα εργαστήριο; Τι είναι ιδιωτικό;» σημείωσε ο δικηγόρος, συμπληρώνοντας ότι «το 2020 ο ίδιος ο προϊστάμενος του τοξικολογικού εργαστηρίου είχε δηλώσει σε συνέντευξη ότι έχουν προμηθευτεί ένα τέλειο μοντέρνο μηχάνημα με το οποίο εντοπίζεται το χάπι βιασμού από την τρίχα».

Αναφορικά με μία άλλη κοπέλα που έρθει σε επαφή μαζί του καταγγελοντας πανομοιότυπη σχεδόν ιστορία με εκείνη της 24χρονης Γεωργίας Μπίκα, που όμως έλαβε χώρα πριν 2 χρόνια, ο νομικός επισήμανε ότι παραμένει άγνωστο πώς θα κινηθεί ακόμη νομικά, αφού «ακόμα υποφέρει και χρειάζεται στήριξη», καθώς η τραυματική εμπειρία της προκάλεσε σοβαρά ψυχολογικά προβλήματα.

Ο κ. Διαλυνάς ανέφερε ότι την Δευτέρα ή την Τρίτη θα καταθέσει στις Αρχές τα στοιχεία που έχει στη διάθεσή του σχετικά με το διεθνές κύκλωμα μαστροπείας και διακίνησης ναρκωτικών. «Πριν από δύο μέρες ο βουλευτής του ΑΚΕΛ Χρηστοφίδης είπε ότι ήρθαν στα χέρια του στοιχεία ότι συμμετέχουν Κύπριοι επιχειρηματίες και έρχονται κοπέλες από την Κύπρο για πάρτι κλπ. και ήδη έχει διαταχθεί έρευνα από τον Γεν. Εισαγγελέα της Κύπρου» σημείωσε ο δικηγόρος.

Όσον αφορά τα στοιχεία που έχει ο ίδιος στη διάθεσή του, είναι πολύ συγκεκριμένα. «Πριν δύο μέρες ήρθαν σ' εμένα συγκεκριμένες έγγραφες πληροφορίες. Το κύκλωμα αποτελείται από τρεις υποομάδες. Κάθε ομάδα έχει αρχηγό που κατανονομάζεται, όπως κατονομάζεται και ο τρόπος δράσης, οι χώροι όπου γίνονται η αλίευση των κοριτσιών και ο γεωγραφικός χώρος που κινούνται» ανέφερε χαρακτηριστικά ο κ. Διαλυνάς, ενώ ερωτηθείς αν κάποιο από αυτά τα ονόματα είναι γνωστό από την υπόθεση της 24χρονης απάντησε πως «δεν αναφέρονται ονόματα των 3-4 καταγγελόμενων (για τον βιασμό) αλλα κάποιων άλλων».


https://www.protothema.gr/greece/articl ... -stoiheio/

Άβαταρ μέλους
Lord Brum
Δημοσιεύσεις: 15579
Εγγραφή: 08 Δεκ 2018, 00:27
Phorum.gr user: coriander

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lord Brum » 22 Ιαν 2022, 12:31

Gherschaagk έγραψε:
22 Ιαν 2022, 12:17
nik_killthemall έγραψε:
22 Ιαν 2022, 00:03
Αγις έγραψε:
21 Ιαν 2022, 23:54
Η διαφορα μεταξυ καποιου που σε ενα δευτερολεπτο αποφαινεται '' βιζιτα '' κ ενος που αποφασιζει ''βιασμος '' ποια ειναι ;
βασικα καμια !

Αλλα ανεξαρτητα απο αυτο στηριζω 24χρονη για να γαμησει τη ζωη στον πλουσιο βουτυροπεμπε, καθαρα οπαδικα και χουλιγκανικα μιλωντας.
Όλοι θέλουμε να δικαστεί και να τιμωρηθεί για όλα όσα έκανε.
Μαλλον για ολα οσα εμεις φεν θα αποκτησουμε ποτε
Σκότωσε τον ζαίο που κρύβεις μέσα σου!

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29765
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 22 Ιαν 2022, 12:36

Lord Brum έγραψε:
22 Ιαν 2022, 12:31
Gherschaagk έγραψε:
22 Ιαν 2022, 12:17
nik_killthemall έγραψε:
22 Ιαν 2022, 00:03


βασικα καμια !

Αλλα ανεξαρτητα απο αυτο στηριζω 24χρονη για να γαμησει τη ζωη στον πλουσιο βουτυροπεμπε, καθαρα οπαδικα και χουλιγκανικα μιλωντας.
Όλοι θέλουμε να δικαστεί και να τιμωρηθεί για όλα όσα έκανε.
Μαλλον για ολα οσα εμεις φεν θα αποκτησουμε ποτε
Καμία σχέση σταματήστε να φαντάζεστε διαφορά.

Εφόσον βίασε όμως πρέπει να τιμωρηθεί. Τι να λέμε;
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23990
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 22 Ιαν 2022, 12:41

Ωραίος ο Διαλυνάς. :smt023
Ζούμε σε μία οικονομία.

Άβαταρ μέλους
nik_killthemall
Δημοσιεύσεις: 6676
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:35

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nik_killthemall » 22 Ιαν 2022, 12:47

Lord Brum έγραψε:
22 Ιαν 2022, 12:31
Gherschaagk έγραψε:
22 Ιαν 2022, 12:17
nik_killthemall έγραψε:
22 Ιαν 2022, 00:03


βασικα καμια !

Αλλα ανεξαρτητα απο αυτο στηριζω 24χρονη για να γαμησει τη ζωη στον πλουσιο βουτυροπεμπε, καθαρα οπαδικα και χουλιγκανικα μιλωντας.
Όλοι θέλουμε να δικαστεί και να τιμωρηθεί για όλα όσα έκανε.
Μαλλον για ολα οσα εμεις φεν θα αποκτησουμε ποτε
ε και ? ακομα κι ετσι να ειναι στο πουτσο μας λουλουδια και γυρω γυρω μελισσες !

- ή μήπως θελεις να πεις πως καθε φορα που ενας φουκαρας αδικειται με πολλαπλασια συχνοτητα ο γονος πλουσιας οικογενειας σκαει από τη στεναχώρια του και τον υπερασπίζεται ? :smt005:
- ή μηπως θελεις να πεις πως δεν αδικείται κανείς γιατί έχουμε αδιάβλητο και ταχύτατο σύστημα δικαιοσύνης ? :smt005:

Οσο ακριβως ρομαντικο και ψευτικο είναι το να θεωρησεις δεδομενο πως έχεις 100% βιασμό μιας αθώας ψυχής ... αλλο τοσο ακριβως ρομαντικο και ψευτικο ειναι το να πιστεψεις πως δεν έχεις κανέναν βιασμό και ειναι κακό, το να πηδήξει με κάθε μέσο η 24χρονη τον πλούσιο γόνο επειδή απλά είναι πλούσιος γόνος, όπως αυτός την πήδηξε πριν, με ή χωρίς τη θέλησή της.

Το τι πραγματικά έχει συμβεί πιθανότατα δεν θα το μάθουμε ποτέ γαρ, οπότε μακριά μας οι ρομαντισμοί και οι ιδεαλισμοί.
ΕΙΜΑΙ μαζί με το Ισραηλ ! Mπραβο στην γενοκτονία - εθνοκαθαρση που κάνει στους Παλαιστίνιους !
ΖΗΤΩ ΤΟ ΙΣΡΑΗΛ, θανατος στα ισλαμοπιθηκια του πλανητη, ουτε ενας παλαιστινιος να μην μεινει ζωντανος !

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 24373
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 22 Ιαν 2022, 12:58

sys3x έγραψε:
22 Ιαν 2022, 11:59
Εγώ πάντως νομίζω ότι αυτό που φταίει είναι ότι είστε χαμουτζήδες και σκέφτεστε έτσι όπως σκέφτεστε, ο κόσμος δεν είναι αγγελικά πλασμένος σαφέστατα αλλά ο τρόπος και η ταχύτητα με τον οποίο πάει κατευθείαν το μυαλό σας στο κακό και στην πουστιά είναι τρομακτικός και πιστεύω ότι ανατροφοδοτεί την ίδια την πραγματικότητα με αυτήν την αρνητική ιδέα για το τι και πως φέρονται ΟΛΟΙ. Εγώ πάντως ξέρω ότι δεν είναι όλοι ακριβώς όπως ξέρω ότι δεν είναι αγγελικά πλασμένα όλα.
Τί εχεις πάθει εσύ και τα λες τοσο καλά, τωρα τελευταία?
Ή τι έχω πάθει εγώ και συμφωνώ μαζί σου :xena:
Αντε με το καλο και φεμινιστής αριστερός εύχομαι, να σε καλωσορίσομεν στο στρατόπεδο. :003:

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24493
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 22 Ιαν 2022, 12:59

vantono έγραψε:
22 Ιαν 2022, 12:58
Αντε με το καλο και φεμινιστής αριστερός εύχομαι, να σε καλωσορίσομεν στο στρατόπεδο. :003:
Μόνο Ολυμπιακός δεν του είπες να γίνει.

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24493
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 22 Ιαν 2022, 13:00

Οι τοξικολογικές δόθηκαν στην ανακρίτρια

Οι τοξικολογικές εξετάσεις βρίσκονται πλέον στα χέρια των αρχών, αφότου παραδόθηκαν από το τοξικολογικό κέντρο του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης. Αυτή τη στιγμή εκκρεμούν τα αποτελέσματα μίας ακόμη εξέτασης η οποία αφορά στο εύρος του αλκοόλ στο αίμα της 24χρονης και αυτή αναμένεται να βγει από το αντίστοιχο εργαστήριο στη Βέρνη της Εβελτίας.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών