απο σήμερα ανεμβολίαστος

Θέματα υγείας και ευεξίας, ιατρικά νέα και εξελίξεις.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
Άβαταρ μέλους
Lugozzi
Δημοσιεύσεις: 16029
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:31
Τοποθεσία: Βόρεια Περιοχή του Πρώτου Μέρους

Re: απο σήμερα ανεμβολίαστος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lugozzi » 07 Φεβ 2022, 23:24

Να την κανεις βεβαια
“Don't let a win get to your head or a loss to your heart.”

Άβαταρ μέλους
taxalata xalasa
Δημοσιεύσεις: 16730
Εγγραφή: 27 Αύγ 2021, 20:52

Re: απο σήμερα ανεμβολίαστος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taxalata xalasa » 07 Φεβ 2022, 23:28

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
07 Φεβ 2022, 23:23
taxalata xalasa έγραψε:
07 Φεβ 2022, 23:18
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
07 Φεβ 2022, 22:58
Εγώ με πφαιζερ μια χαρά. Μονάχα μετά από 20 μέρες ένα βράδυ εκεί σ ένα όνειρο άσχετο, έβλεπα πως κάποιος χτύπαγε ένα κουδούνι και το κεφάλι μου τρανταζοταν λες και το χτυπούσε ηλεκτρικό ρεύμα. Για ένα δευτερόλεπτο σταματησε αλλά συνέχισε τόσο δυνατά που ξύπνησα. Ένιωθα το κεφάλι μου να τραντάζεται λες και με είχαν βάλει σε ηλεκτρική καρέκλα, λες και έτρεμε από σεισμό 8 Ρίχτερ. Μετα από λίγα δευτερόλεπτα αφού ξύπνησα άρχισε να υποχωρεί επώδυνα με τα δόντια μου να τρίζουν ανεξέλεγκτα. Έκλεισα τα μάτια μου μπας και ηρεμήσω, και έπεφταν καταρρακτωδώς εικόνες από περίεργα όνειρα που είχα δει πριν δεκαετίες και είχα ξεχάσει. Ειδικά ένα περίεργο με φρικτή αίσθηση πως ανέβαινα τα σκαλιά ενός πύργου που ποτέ δεν τελείωναν. Μετά ηρέμησα και πίστεψα πως ήταν κάποιος ψυχοσωματικος εφιάλτης, αλλά μάλλον τελικά κάτι εξωτερικό έκανε ανταπόκριση μέσα στο όνειρο. Δεν το είχα ξαναπάθει ούτε το έπαθαν ξανά, αλλά κάπως το σύνδεσα με το εμβόλιο, γι αυτό για τρίτη είμαι σκεπτικός, αφού είναι και αχρείαστη. Αλλά οκ. Θα την κάνω αν είναι. Τι άνδρες είμαστε.
μη μπερδεψες το εμβολιο με lsd;
:003:
Απλά έλεγα μήπως ειναι κάνα ψιλοεγκεφαλικο. Έχω ενάμιση μήνα ακόμα μέχρι να λήξει, αν το κρατήσουν θα το κάνω. Τι να κάνεις.
τι να κανεις;

καλυτερα βάλε αγγελία ευρέσεως ασθενή με Όμικρον να βγεις ραντεβού να κολλήσεις να τελείωνεις με αυτό το θέμα.

Φυσικός εμβολιασμός που προσφέρει δωρεάν ο ίδιος ο ιός.

nothing better than nature.

100% βιολογικής καλλιέργειας.

εσύ ακόμα κονσέρβες τρως;
𐀲𐀏𐀨𐀲𐀏𐀨𐀭 𐀀𐀗𐀨:𐀣𐀬𐀔:𐀓𐀫:𐀀𐀗𐀨:𐀏𐀬:𐀣𐀦

Μέσα στα πλαίσια μιας σχέσης πολιτικής πελατείας, διαφθοράς, εξαγοράς και εξευτελισμού της έννοιας της ίδιας της πολιτικής.

Με πρᾰ́σῐνους, κῠᾰνέους και ἐρῠθρούς Κοκούς...

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 23030
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: απο σήμερα ανεμβολίαστος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 07 Φεβ 2022, 23:38

Είμαι σίγουρος πως έχω κολλήσει ήδη και δεν πήρα χαμπάρι. Θα δούμε τι θα κάνουν με τα γκριν πας, αλλιώς πάμε για τρίτη.

Άβαταρ μέλους
dna replication
Δημοσιεύσεις: 30961
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 21:29
Phorum.gr user: dna

Re: απο σήμερα ανεμβολίαστος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dna replication » 08 Φεβ 2022, 00:01

εχω μέσα στο σπίτι κρούσμα 7 μέρες τωρα σε καραντίνα, το περνάει πανάλαφρα, αλλα εγώ δεν κόλλησα, είχα διάφορες ψιλοενοχλήσεις αλλά βγαίνω συνέχεια αρνητικός..
Να πάω στο δωμάτιο να κολλήσω να ξεμπερδεύουμε?
Наше дело правое - победа будет за нами!

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 15485
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: απο σήμερα ανεμβολίαστος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 08 Φεβ 2022, 00:32

under έγραψε:
07 Φεβ 2022, 19:12
EKPLIKTIKOS έγραψε:
07 Φεβ 2022, 14:49
Είμαι σε παρόμοια φάση, αλλά εγώ νοσησα εν τω μεταξύ. Παρ όλα αυτά δε θα κάνω τρίτη δόση, είμαστε στο ίδιο κλαμπ. Ληγμενοι :lol:
Για ποιο λογο δεν θα την κανεις ; Τι θα παθεις ;
Τσιπαρισμα σαν τον νικπσεκδεμολ
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
taxalata xalasa
Δημοσιεύσεις: 16730
Εγγραφή: 27 Αύγ 2021, 20:52

Re: απο σήμερα ανεμβολίαστος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taxalata xalasa » 08 Φεβ 2022, 00:36

dna replication έγραψε:
08 Φεβ 2022, 00:01
εχω μέσα στο σπίτι κρούσμα 7 μέρες τωρα σε καραντίνα, το περνάει πανάλαφρα, αλλα εγώ δεν κόλλησα, είχα διάφορες ψιλοενοχλήσεις αλλά βγαίνω συνέχεια αρνητικός..
Να πάω στο δωμάτιο να κολλήσω να ξεμπερδεύουμε?
το χεις και δεν βγαινει στο τεστ.

5% non detectable
𐀲𐀏𐀨𐀲𐀏𐀨𐀭 𐀀𐀗𐀨:𐀣𐀬𐀔:𐀓𐀫:𐀀𐀗𐀨:𐀏𐀬:𐀣𐀦

Μέσα στα πλαίσια μιας σχέσης πολιτικής πελατείας, διαφθοράς, εξαγοράς και εξευτελισμού της έννοιας της ίδιας της πολιτικής.

Με πρᾰ́σῐνους, κῠᾰνέους και ἐρῠθρούς Κοκούς...

Άβαταρ μέλους
nik_killthemall
Δημοσιεύσεις: 6672
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:35

Re: απο σήμερα ανεμβολίαστος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nik_killthemall » 08 Φεβ 2022, 01:02

GoBack έγραψε:
07 Φεβ 2022, 22:57
panos291 έγραψε:
07 Φεβ 2022, 22:54
Αυτό που ηταν να κανω το εκανα, 4η δοση δεν κανω.
Αν δεν κανεις την καθοριστικη και τελευταια δοση,πανε στραφι οι τρεις πρωτες.
η τελευταιά δόση είναι η δύναμη σου
ΕΙΜΑΙ μαζί με το Ισραηλ ! Mπραβο στην γενοκτονία - εθνοκαθαρση που κάνει στους Παλαιστίνιους !
ΖΗΤΩ ΤΟ ΙΣΡΑΗΛ, θανατος στα ισλαμοπιθηκια του πλανητη, ουτε ενας παλαιστινιος να μην μεινει ζωντανος !

Άβαταρ μέλους
nik_killthemall
Δημοσιεύσεις: 6672
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:35

Re: απο σήμερα ανεμβολίαστος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nik_killthemall » 08 Φεβ 2022, 01:06

Οργισμένος έγραψε:
08 Φεβ 2022, 00:32
under έγραψε:
07 Φεβ 2022, 19:12
EKPLIKTIKOS έγραψε:
07 Φεβ 2022, 14:49
Είμαι σε παρόμοια φάση, αλλά εγώ νοσησα εν τω μεταξύ. Παρ όλα αυτά δε θα κάνω τρίτη δόση, είμαστε στο ίδιο κλαμπ. Ληγμενοι :lol:
Για ποιο λογο δεν θα την κανεις ; Τι θα παθεις ;
Τσιπαρισμα σαν τον νικπσεκδεμολ
ναι ρε δεν πηγαινει να εμβολιαστει κάθε 4 μηνες επειδη είναι ψεκας, ενώ εσύ δεν είσαι ψεκας είσαι ο ορισμός του ορθολογισμού που πιστεύει σε dr. Pleyris, Adonis κλπ κι εχει φαει σε 6 μηνες 3 φορές τον σανό που έφαγαν οι ζαιοι σε 5 χρονια :smt005:

Αν είναι 50+ ή αν έχει λόγω εργασίας 20 επαφές την ημέρα ή αν δεν μπορεί να ζήσει χωρίς αχαλίνωτο κλαμπινκ - μπαρ - καφε - σινεμα - μολ - γυμναστηριο κλπ να παει να κανει δοσεις επάπειρον.
ΕΙΜΑΙ μαζί με το Ισραηλ ! Mπραβο στην γενοκτονία - εθνοκαθαρση που κάνει στους Παλαιστίνιους !
ΖΗΤΩ ΤΟ ΙΣΡΑΗΛ, θανατος στα ισλαμοπιθηκια του πλανητη, ουτε ενας παλαιστινιος να μην μεινει ζωντανος !

Άβαταρ μέλους
dna replication
Δημοσιεύσεις: 30961
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 21:29
Phorum.gr user: dna

Re: απο σήμερα ανεμβολίαστος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dna replication » 08 Φεβ 2022, 01:19

nik_killthemall έγραψε:
08 Φεβ 2022, 01:06

Αν είναι 50+ ή αν έχει λόγω εργασίας 20 επαφές την ημέρα ή αν δεν μπορεί να ζήσει χωρίς αχαλίνωτο κλαμπινκ - μπαρ - καφε - σινεμα - μολ - γυμναστηριο κλπ να παει να κανει δοσεις επάπειρον.
Εικόνα
Наше дело правое - победа будет за нами!

Άβαταρ μέλους
nik_killthemall
Δημοσιεύσεις: 6672
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:35

Re: απο σήμερα ανεμβολίαστος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nik_killthemall » 08 Φεβ 2022, 01:25

dna replication έγραψε:
08 Φεβ 2022, 01:19
nik_killthemall έγραψε:
08 Φεβ 2022, 01:06

Αν είναι 50+ ή αν έχει λόγω εργασίας 20 επαφές την ημέρα ή αν δεν μπορεί να ζήσει χωρίς αχαλίνωτο κλαμπινκ - μπαρ - καφε - σινεμα - μολ - γυμναστηριο κλπ να παει να κανει δοσεις επάπειρον.
Εικόνα
τρέχα να εμβολιαστείς καλύτερα μαν κάποιος πρέπει να στηρίξει τον πυρήνα της βαριάς ελληνικής βιομηχανίας εξάλλου.

Αν και, ειτε εμβολιαστείς είτε οχι, αυτό που έπρεπε εξαρχής να γίνει, θα γίνει :
Κοροναϊός: Αλλαγή στρατηγικής παρά τα «μαύρα» ρεκόρ του Ιανουαρίου – Μεγάλο το ρίσκο λένε οι ειδικοί

Ο κοροναϊός δεν υποχωρεί, αλλά διαφαίνεται μια ριζική αλλαγή στρατηγικής για την οποία ειδικοί προειδοποιούν ότι δεν ξέρουμε ποιες θα είναι οι επιπτώσεις της. Ο ρόλος της «Όμικρον» και της «Όμικρον 2».
Την ώρα που ο Ιανουάριος που έφυγε μας άφησε «μαύρα» ρεκόρ σε όλους τους πανδημικούς δείκτες, η συζήτηση για την άρση των μέτρων για τον κοροναϊό έχει «φουντώσει» παρά τις ανησυχίες των ειδικών.

Μάλιστα, σύμφωνα με το ρεπορτάζ του Star, υπάρχει συζήτηση για το αν φέτος θα επιτραπούν οι αποκριάτικες εκδηλώσεις που δεν έχουν γίνει τα δύο τελευταία χρόνια λόγω της πανδημίας. Η Επιτροπή των εμπειρογνωμόνων του υπουργείου Υγείας, σύμφωνα με τις ίδιες πληροφορίες, θα συζητήσει για το συγκεκριμένο ζήτημα άμεσα.

Ο καθηγητής Πνευμονολογίας του Πανεπιστημιακού Νοσοκομείου Πατρών, Αργύρης Τζουβελέκης, ωστόσο, σε δηλώσεις του υπογραμμίζει ότι μια τέτοια κίνηση, δηλαδή να δοθεί άδεια για τις αποκριάτικες εκδηλώσεις, μπορεί να αποδειχθεί «ολέθρια και για την κοινωνία και για το υγειονομικό σύστημα».

Από την άλλη υπάρχει η πίεση από τους επαγγελματίες που έχουν πληγεί από τα πακέτα μέτρων των τελευταίων χρόνων, τις οποίες δέχεται η κυβέρνηση και σίγουρα δεν μπορεί να τις παραμερίσει με εύκολο τρόπο.

Το βασικό ερώτημα που διαμορφώνεται, λοιπόν, είναι αν η αλλαγή στρατηγικής για τον κοροναϊό με την πλήρη άρση των μέτρων κάτω από αυτές τις πιέσεις θα γίνει πράξη το αμέσως επόμενο διάστημα.
https://www.in.gr/2022/02/07/greece/kor ... i-eidikoi/
Ξεφαντώστε καθαρόαιμα που λεγε κι ο μακαριτης ο Βλάσης
ΕΙΜΑΙ μαζί με το Ισραηλ ! Mπραβο στην γενοκτονία - εθνοκαθαρση που κάνει στους Παλαιστίνιους !
ΖΗΤΩ ΤΟ ΙΣΡΑΗΛ, θανατος στα ισλαμοπιθηκια του πλανητη, ουτε ενας παλαιστινιος να μην μεινει ζωντανος !

Άβαταρ μέλους
Υδράργυρος
Δημοσιεύσεις: 25542
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 17:47

Re: απο σήμερα ανεμβολίαστος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υδράργυρος » 08 Φεβ 2022, 08:42

Έκανα τη δεύτερη δόση τον Αύγουστο, και νόσησα πολύ ελαφρά τον Οκτώβριο. Για ποιό λόγο να τρέχω για τρίτη δόση;

giorgos mpekos
Δημοσιεύσεις: 1167
Εγγραφή: 14 Οκτ 2020, 14:03

Re: απο σήμερα ανεμβολίαστος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από giorgos mpekos » 08 Φεβ 2022, 08:50

έκανα τη δεύτερη δόση πφιζερ τον σεπτεμβριο

Καdy
Δημοσιεύσεις: 1978
Εγγραφή: 20 Μάιος 2020, 13:25

Re: απο σήμερα ανεμβολίαστος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καdy » 08 Φεβ 2022, 08:52

Δεν ξέρω αν το χω αναφέρει,αλλά δεν έχω εμβολιαστεί

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: απο σήμερα ανεμβολίαστος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 08 Φεβ 2022, 08:59

dna replication έγραψε:
07 Φεβ 2022, 14:32
έκανα τις πρώτες 2 δόσεις αλλά στην πορεία με τα μετέπειτα δεδομένα θεωρησα οτι η 3η δεν προσφέρει καμιά ιδιαίτερη προστασία ούτε σε μένα ουτε στους γύρω. Είχα και αρκετές παρενέργειες απο τη 2η ειδικά δόση...
Συνεχίζω να λαμβάνω μέτρα προφύλαξης και προστασίας.
Τι λετε?
Ποια είναι αυτά τα "δεδομένα";

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 15485
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: απο σήμερα ανεμβολίαστος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 08 Φεβ 2022, 09:28

nik_killthemall έγραψε:
08 Φεβ 2022, 01:06
Οργισμένος έγραψε:
08 Φεβ 2022, 00:32
under έγραψε:
07 Φεβ 2022, 19:12


Για ποιο λογο δεν θα την κανεις ; Τι θα παθεις ;
Τσιπαρισμα σαν τον νικπσεκδεμολ
ναι ρε δεν πηγαινει να εμβολιαστει κάθε 4 μηνες επειδη είναι ψεκας, ενώ εσύ δεν είσαι ψεκας είσαι ο ορισμός του ορθολογισμού που πιστεύει σε dr. Pleyris, Adonis κλπ κι εχει φαει σε 6 μηνες 3 φορές τον σανό που έφαγαν οι ζαιοι σε 5 χρονια :smt005:

Αν είναι 50+ ή αν έχει λόγω εργασίας 20 επαφές την ημέρα ή αν δεν μπορεί να ζήσει χωρίς αχαλίνωτο κλαμπινκ - μπαρ - καφε - σινεμα - μολ - γυμναστηριο κλπ να παει να κανει δοσεις επάπειρον.
Σανος τα εμβολια ε; μπράβο μηχανικάρα μου...
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Απάντηση

Επιστροφή στο “Ιατρική και θέματα Υγείας”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών