Ηλικιωμένη έκλεψε κρέας και τυρί από σούπερ μάρκετ, αρνούνται να αποσύρουν τη μήνυση

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41085
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Ηλικιωμένη έκλεψε κρέας και τυρί από σούπερ μάρκετ, αρνούνται να αποσύρουν τη μήνυση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 18 Φεβ 2022, 03:00

Φτωχός αναξιοπαθών κλέβ... αφαιρεί το κινητό της πάμπλουτης υπαλλήλου μου:

https://files.fm/f/ddj6ect4n

Για ευνόητους λόγους το βίντεο είναι προστατευμένο με κωδικό. Όποιος θέλει να το δει μπορεί να μου στείλει ΠΜ.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.


Άβαταρ μέλους
Bill Hicks
Δημοσιεύσεις: 4995
Εγγραφή: 14 Μάιος 2018, 22:48

Re: Ηλικιωμένη έκλεψε κρέας και τυρί από σούπερ μάρκετ, αρνούνται να αποσύρουν τη μήνυση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bill Hicks » 18 Φεβ 2022, 07:58

πετρος έγραψε:
17 Φεβ 2022, 20:30
SpoilerShow
Bill Hicks έγραψε:
17 Φεβ 2022, 15:27
πετρος έγραψε:
17 Φεβ 2022, 14:55


Αυτα ειναι πολιτικη, κτισιμο δημοσιου προφιλ, φοροαπαλλαγες και εμμεση διαφημιση... Το καθικι που εκανε μυνηση στη γιαγιακα θα πρεπε να ντρεπεται. Η ανθρωπια ειναι προσωπικη κσι ατομικη ευθυνη κι οχι πολιτικη εταιριων... :smt018
τα 2 πρώτα λινκ ήταν για το τι θα έπρεπε να είχε κάνει η κυρία αν όντως πεινούσε.

το 3ο ήταν bonus για το τι (πρέπει να) κάνουν οι αλυσίδες στον πραγματικό κόσμο και όχι στον φανταστικό που ζεις εσύ.

τελικά δεν πεινούσε καν, αλλά όπως φέρεται να είπε η ίδια στο δημοσίευμα 2-3 ποστ παραπάνω μπήκε ο διάολος μέσα της και τα έκλεψε για να κάνει τραπέζι στα παιδιά της.

προσωπικά δεν θα έκανα μήνυση αν ήμουν στην θέση τού υπεύθυνου, αλλά μπορεί να είχε λόγους ή απλά δικαίωμά του να είναι καθίκι. τα υπόλοιπα δακρύβρεχτα είναι σάλτσες.
Στον πραγματικο καθικοκοσμο που ζεις μη ξεχασεις οτι στο επομενο καθικι που θα στη φερει και θα καταστρεψει εσενα η ενα δικο σου ανθρωπο να του θυμησεις οτι ειναι δικαιωμα του για μη νοιωθει κι ασχημα... :smt038
αν κάποιος με την φέρει, υπεύθυνος θα είμαι εγώ και όχι η ποτάνα η κενωνία.
I have taken drugs before and I had a real good time... didn’t murder anybody, didn’t rob anybody, didn’t rape anybody... didn’t lose ONE fuckin’ job, laughed my ass off... and went about my day! :smt033

Άβαταρ μέλους
Mel
Δημοσιεύσεις: 1001
Εγγραφή: 31 Ιούλ 2021, 18:04

Re: Ηλικιωμένη έκλεψε κρέας και τυρί από σούπερ μάρκετ, αρνούνται να αποσύρουν τη μήνυση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Mel » 18 Φεβ 2022, 08:19

vag_el έγραψε:
18 Φεβ 2022, 00:29
Eυτυχώς στην Διεύθυνση των lidl δεν είναι τόσο μπαγλαμάδες
Έλα τώρα. Η διεύθυνση των λιντλ είναι αυτή που έχει δώσει την γραμμή - εντολή μηδενική ανοχή στους κλέφτες και μήνυση όσο μικρής αξίας και να είναι τα κλεμμένα προϊόντα, στους διευθυντές των καταστημάτων. Τώρα έγινε σούσουρο στα σοσιαλ μίντια και έκαναν πίσω.

Άβαταρ μέλους
Bill Hicks
Δημοσιεύσεις: 4995
Εγγραφή: 14 Μάιος 2018, 22:48

Re: Ηλικιωμένη έκλεψε κρέας και τυρί από σούπερ μάρκετ, αρνούνται να αποσύρουν τη μήνυση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bill Hicks » 18 Φεβ 2022, 08:53

John Brown Gun Club έγραψε:
17 Φεβ 2022, 23:16
SpoilerShow
foscilis έγραψε:
17 Φεβ 2022, 23:05
John Brown Gun Club έγραψε:
17 Φεβ 2022, 22:50
Μονο στο μισογυνικο και κοινωνιοπαθη εγκεφαλο σου: το Γερμανικο ποινικο δικαιο αθωωνε κατηγορουμενους για κλοπη τροφης ευτελους αξιας ηδη απο τον 19ο αιωνα, αναγνωριζοντας πως οι κατηγορουμενοι δεν ηταν εγκληματιες αλλα ατομα σε μεγαλη αναγκη και οτι η κλοπη ενος προιοντος, που στοιχιζει ελαχιστα, θα προκαλεσει πολυ μικροτερη κοινωνικη βλαβη εναντι του ενδεχομενου θανατου ή κλονισμου της υγειας ενος ατομου απο την πεινα.
Ναι αλλά πρέπει να είσαι τελείως μαλακισμένη για να μη μπορείς να καταλάβεις τη διαφορά ανάμεσα σε μια φρατζόλα ψωμί (Γιάννης Αγιάννης) και σε μια τσάντα γεμάτη κρέατα και σαλάμια για τραπέζωμα (η Γιάννα Αγιάννα du jour).

Έχουμε φτάσει το "πεινάω" να σημαίνει "η σύνταξη ύψους 2 βασικών μισθών που εισπράττω δε μου φτάνει για να τραπεζώνω δέκα νοματαίους στο σπίτι που έχω αγοράσει".
Βεβαια, επειδη ο φτωχος πρεπει να τρωει μονο μια φρατζολα ψωμι, δεν εχει δικαιωμα να δωσει λιγη θαλπωρη στα εξισου φτωχα παιδια του και να περασει μια καλη βραδια μαζι τους. Αλιμονο, θα καταρρευσει ο Δυτικος πολιτισμος.
οπότε από τους "κλέφτες τροφής" πάμε στους "αναζητητές θαλπωρής και καλοπέρασης";

καλύπτονται κι αυτοί νομικά; τι λένε τα ευρωπαϊκά δικαστήρια; η Αγία Γραφή; :smt005:

αν τους έκανε μια φασουλάδα θα ξίνιζαν τα φτωχά παιδιά της και θα χαλούσε η θαλπωρή;

εγώ θυμάμαι όταν την βγάζαμε με τρεις κι εξήντα με την νυν γυναίκα μου, μια χαρά θαλπωρή είχαμε με τοστάκια πεπερόνι στο φουρνάκι τής "κουζίνας", η οποία ήταν μια ντουλάπα στο 4χ3 στούντιο που μέναμε.
I have taken drugs before and I had a real good time... didn’t murder anybody, didn’t rob anybody, didn’t rape anybody... didn’t lose ONE fuckin’ job, laughed my ass off... and went about my day! :smt033

Άβαταρ μέλους
ΜπλεΜπουμπυς
Δημοσιεύσεις: 20369
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 07:28
Τοποθεσία: Πανταχου παρων

Re: Ηλικιωμένη έκλεψε κρέας και τυρί από σούπερ μάρκετ, αρνούνται να αποσύρουν τη μήνυση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΜπλεΜπουμπυς » 18 Φεβ 2022, 08:55

Στην κοινωνία των ΤΣΙΠΡΟΜΗΤΣΟΤΑΚΗΔΩΝ...
πάντα, αλλά πάντα θα υπάρχουν Αγιάννηδες και Ιαβέρηδες
Οι ΗΠΑ θα πολεμανε την Ρωσια μεχρι τον ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ Ουκρανο !

Άβαταρ μέλους
Αλιόσα
Δημοσιεύσεις: 7523
Εγγραφή: 23 Ιουν 2021, 15:43
Phorum.gr user: Αλιόσα
Τοποθεσία: Βλαδιβοστόκ

Re: Ηλικιωμένη έκλεψε κρέας και τυρί από σούπερ μάρκετ, αρνούνται να αποσύρουν τη μήνυση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αλιόσα » 18 Φεβ 2022, 08:57

πατησιωτης έγραψε:
18 Φεβ 2022, 07:55
:smt005:
Τελικά δεν ήταν και τόσο τυχεροι :lol:
Αλιόσα έγραψε:
17 Φεβ 2022, 12:52
άσε που γιναν και στόχος πλέον, θα ειναι τυχεροι αν δεν τους σπάσουν το κατάστημα, καμιά τζαμαρία που θα κοστίσει τα 20σαπλάσια απο το κρέας και το ψωμί.

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 21315
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Ηλικιωμένη έκλεψε κρέας και τυρί από σούπερ μάρκετ, αρνούνται να αποσύρουν τη μήνυση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 18 Φεβ 2022, 09:17

Εικόνα
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 21315
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Ηλικιωμένη έκλεψε κρέας και τυρί από σούπερ μάρκετ, αρνούνται να αποσύρουν τη μήνυση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 18 Φεβ 2022, 09:23

:xena::xena:

Εικόνα




Εικόνα
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 21315
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Ηλικιωμένη έκλεψε κρέας και τυρί από σούπερ μάρκετ, αρνούνται να αποσύρουν τη μήνυση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 18 Φεβ 2022, 09:26

Εικόνα

Εικόνα
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
Αλιόσα
Δημοσιεύσεις: 7523
Εγγραφή: 23 Ιουν 2021, 15:43
Phorum.gr user: Αλιόσα
Τοποθεσία: Βλαδιβοστόκ

Re: Ηλικιωμένη έκλεψε κρέας και τυρί από σούπερ μάρκετ, αρνούνται να αποσύρουν τη μήνυση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αλιόσα » 18 Φεβ 2022, 09:33

Επί το έργον


Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 21315
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Ηλικιωμένη έκλεψε κρέας και τυρί από σούπερ μάρκετ, αρνούνται να αποσύρουν τη μήνυση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 18 Φεβ 2022, 09:39

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
SUV
Δημοσιεύσεις: 3198
Εγγραφή: 30 Νοέμ 2021, 19:26

Re: Ηλικιωμένη έκλεψε κρέας και τυρί από σούπερ μάρκετ, αρνούνται να αποσύρουν τη μήνυση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SUV » 18 Φεβ 2022, 09:40

Δεν παρακολουθώ το νήμα-όπως και τα περισσότερα πλεον εδώ μέσα-αλλά είμαι σχεδόν σίγουρη οτι τέτοια περιστατικά συμβαίνουν κατα καιρούς και δεν είναι η μοναδική φορά, αυτό που αναρωτιέμαι είναι γιατί στην δεδομένη χρονική στιγμή επέλεξε πχ ο Ευαγγελάτος να το κάνει δακρύβρεχτο στόρυ στο δελτίο του σταθμού, τίποτα δεν βγαίνει από εκεί μέσα εαν δεν έχει τον σκοπό του, και δεν νομίζω οτι ο εν λόγω δημοσιογράφος (τεσπα) λειτουργεί κριτικά απέναντι στο κυβερνητικό έργο κτλ

εντιτ: ξέχασα να αναφέρω οτι η ιστορία παρουσιάστηκε δίπλα δίπλα, κολλητά, με τον εξίσου τρανταχτό τρόπο, με το κύμα ακρίβειας και εδώ αλλά και στην Τουρκία

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 21315
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Ηλικιωμένη έκλεψε κρέας και τυρί από σούπερ μάρκετ, αρνούνται να αποσύρουν τη μήνυση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 18 Φεβ 2022, 09:44

Εικόνα
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
SUV
Δημοσιεύσεις: 3198
Εγγραφή: 30 Νοέμ 2021, 19:26

Re: Ηλικιωμένη έκλεψε κρέας και τυρί από σούπερ μάρκετ, αρνούνται να αποσύρουν τη μήνυση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SUV » 18 Φεβ 2022, 09:46

Βλέπω αυτά τα πορτοκαλί εκεί κάτω τί γράφουν, έτσι θα ζούμε πλεον:
με ελάχιστο εγγυημένο εισόδημα, με επίδομα στέγασης, με επίδομα γέννησης με κτλ επιδόματα και γενικότερα με την χαρά του δεν θα έχουμε τίποτα και θα είμαστε ευτυχισμένοι

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών