Λεφτόδεντρα

Ειδήσεις, προβλήματα και προτάσεις
Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 25144
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Λεφτόδεντρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 07 Ιουν 2022, 21:57

Gewponos90 έγραψε:
07 Ιουν 2022, 19:14
Δημοκράτης έγραψε:
07 Ιουν 2022, 18:48
Gewponos90 έγραψε:
07 Ιουν 2022, 18:03



Μα είπα ότι είχε ξεκινήσει πολύ νωρίτερα. Καταλαβαίνεις τι διαβάζεις;
εγώ καταλαβαίνω πανίβλακα, εσύ δεν καταλαβαίνεις ότι οι τιμές στην ενέργεια αύξαναν περίπου επί έναν χρόνο πριν κάνει το ντού ο κοντός. Ε τ παράπονα σου στον πούτιν λέμε

Εγώ δεν μίλησα ηλίθιε μόνο για το πρόβλημα της ενέργειας. Μίλησα για ακρίβεια. Αυτή που είχε ξεκινήσει ΠΟΛΥ νωρίτερα. Νομίζω έφταιγε ο κορονοιος τότε. Πριν ήταν οι Ελ που δεν έκοβαν αποδειξεις

Υ.Γ με τον Πούτιν δεν έχω επαφές.
Είσαι τόσο πανιβλακας που δεν καταλαβαίνεις καν ότι η ενέργεια επειρεαζει τις τιμές στα πάντα, όπως ότι και θ πανδημια κάνει το ίδιο
Εισαι τέρμα στόκος

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23922
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Λεφτόδεντρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 07 Ιουν 2022, 22:04

Ούτις έχεις σκεφτεί να φτιάξεις ένα μικρό χώρο για περσοναλ; από όσο ξέρω δε θέλει τρέλα λεφτά.

Μια απορία. Γιατί οι περισσότεροι εκπαιδευτικοί έχουν παντρευτεί εκπαιδευτικούς;
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Gewponos90
Δημοσιεύσεις: 9848
Εγγραφή: 17 Φεβ 2020, 16:18
Phorum.gr user: Gewponos90

Re: Λεφτόδεντρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gewponos90 » 07 Ιουν 2022, 22:09

Δημοκράτης έγραψε:
07 Ιουν 2022, 21:57
Gewponos90 έγραψε:
07 Ιουν 2022, 19:14
Δημοκράτης έγραψε:
07 Ιουν 2022, 18:48


εγώ καταλαβαίνω πανίβλακα, εσύ δεν καταλαβαίνεις ότι οι τιμές στην ενέργεια αύξαναν περίπου επί έναν χρόνο πριν κάνει το ντού ο κοντός. Ε τ παράπονα σου στον πούτιν λέμε

Εγώ δεν μίλησα ηλίθιε μόνο για το πρόβλημα της ενέργειας. Μίλησα για ακρίβεια. Αυτή που είχε ξεκινήσει ΠΟΛΥ νωρίτερα. Νομίζω έφταιγε ο κορονοιος τότε. Πριν ήταν οι Ελ που δεν έκοβαν αποδειξεις

Υ.Γ με τον Πούτιν δεν έχω επαφές.
Είσαι τόσο πανιβλακας που δεν καταλαβαίνεις καν ότι η ενέργεια επειρεαζει τις τιμές στα πάντα, όπως ότι και θ πανδημια κάνει το ίδιο
Εισαι τέρμα στόκος


Ισχύει ζαιε. Βρες τα εσύ με την Ε.Ε που γλυφοκωλιαζονταν με τον κοντό και εκεί που έφυγες σαν μετανάστης θα έρθεις να μας κάνεις κυρηγμα μετά. Κωλοζωο
dtri2020 έγραψε:
23 Οκτ 2021, 22:56
Ενώ, ας πούμε στα άλλα κόμματα αυτό σπανίζει.
Δήλωση για γνωστή υπόθεση παιδεραστίας

Άβαταρ μέλους
ΟΥΤΙΣ
Μέγας Ιεροσυντονιστής
Δημοσιεύσεις: 8068
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:20

Re: Λεφτόδεντρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΟΥΤΙΣ » 07 Ιουν 2022, 22:30

Ερμής έγραψε:
07 Ιουν 2022, 22:04
Ούτις έχεις σκεφτεί να φτιάξεις ένα μικρό χώρο για περσοναλ; από όσο ξέρω δε θέλει τρέλα λεφτά.

Μια απορία. Γιατί οι περισσότεροι εκπαιδευτικοί έχουν παντρευτεί εκπαιδευτικούς;
Το έχω σκεφτεί. Δεν θέλει τρελά λεφτά, αλλά θέλει ένα κεφάλαιο σεβαστό για την εποχή μας.
«Δεν σου μιλώ για περασμένα, μιλώ για την αγάπη", Γιώργος Σεφέρης, Κίχλη.

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Λεφτόδεντρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 07 Ιουν 2022, 22:34

Ερμής έγραψε:
07 Ιουν 2022, 22:04
Ούτις έχεις σκεφτεί να φτιάξεις ένα μικρό χώρο για περσοναλ; από όσο ξέρω δε θέλει τρέλα λεφτά.

Μια απορία. Γιατί οι περισσότεροι εκπαιδευτικοί έχουν παντρευτεί εκπαιδευτικούς;
Καθ' έξιν που λένε και γιατί ταιριάζουν τα ωράρια μας κι οι διακοπές. :lol: Οι φιλόλογοι έχουμε και μια "πετριά", θέλουμε της αυτής ειδικότητας.
Φυσικά Στύγιος φιλόλογος παντρεύτηκε Στύγαινα φιλόλογο, ας πρόσεχα. :smt005:

Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: Λεφτόδεντρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 07 Ιουν 2022, 22:39

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
07 Ιουν 2022, 11:58
ΟΥΤΙΣ έγραψε:
07 Ιουν 2022, 11:56
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
07 Ιουν 2022, 11:49


Γιατί όμως; Αφού προσφέρεις τόσο καλή υπηρεσία. Γιατί δεν ανεβάζεις την τιμή σε αυτό που αξίζεις;
Ένας από τους λόγους είναι ότι συγκεκριμένες αλυσίδες έριξαν τις τιμές κάτω του κόστους και απαξίωσαν το προϊόν.
Για ποιό λόγο τις ρίξανε κάτω του κόστους; Φιλανθρωπία κάνουν;
Γιατί οι πελάτες πρέπει να πληρώσουν το -εξ αιτίας του Κούλη και του ΝΑΤΟ- υπεραυξημένο ρεύμα και δεν έχουν χρήματα να πληρώνουν γυμναστήρια.
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: Λεφτόδεντρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 07 Ιουν 2022, 22:43

πατησιωτης έγραψε:
07 Ιουν 2022, 13:10
Μπορείς να το πεις αυτό απάνθρωπο αλλά ποιός είπε ότι η φύση είναι φιλάνθρωπη;δεν είναι.Στη φύση επικρατεί ο νόμος της ζούγκλας και όταν λέμε ζούγκλα δεν εννοούμε μόνο μεγάλα ζώα όπως λιοντάρια και τίγρεις αλλά και πολύ μικρά όπως οι ιοί.
Το κόστος της επιδημίας θα το πληρώσει η ανθρωπότης διότι δεν υπάρχει κανείς άλλος για να το πληρώσει.Και το κόστος του πολέμου επίσης.
Είναι πολύ αστείο που ταυτίζετε την φύση με τον καπιταλισμό και με τους ιμπεριαλιστικούς πολέμους.
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23922
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Λεφτόδεντρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 07 Ιουν 2022, 22:45

ΟΥΤΙΣ έγραψε:
07 Ιουν 2022, 22:30
Ερμής έγραψε:
07 Ιουν 2022, 22:04
Ούτις έχεις σκεφτεί να φτιάξεις ένα μικρό χώρο για περσοναλ; από όσο ξέρω δε θέλει τρέλα λεφτά.

Μια απορία. Γιατί οι περισσότεροι εκπαιδευτικοί έχουν παντρευτεί εκπαιδευτικούς;
Το έχω σκεφτεί. Δεν θέλει τρελά λεφτά, αλλά θέλει ένα κεφάλαιο σεβαστό για την εποχή μας.
Κάποιο τριχιλιαρο περίπου. Αν έχεις ένα χώρο που μπορείς να εκμεταλλευτείς οργάνωσε το, παίξε χαμηλή τιμή και θα έχεις κόσμο. Εγγύηση.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 35436
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Λεφτόδεντρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 07 Ιουν 2022, 22:49

Βλήμα έγραψε:
07 Ιουν 2022, 22:43
πατησιωτης έγραψε:
07 Ιουν 2022, 13:10
Μπορείς να το πεις αυτό απάνθρωπο αλλά ποιός είπε ότι η φύση είναι φιλάνθρωπη;δεν είναι.Στη φύση επικρατεί ο νόμος της ζούγκλας και όταν λέμε ζούγκλα δεν εννοούμε μόνο μεγάλα ζώα όπως λιοντάρια και τίγρεις αλλά και πολύ μικρά όπως οι ιοί.
Το κόστος της επιδημίας θα το πληρώσει η ανθρωπότης διότι δεν υπάρχει κανείς άλλος για να το πληρώσει.Και το κόστος του πολέμου επίσης.
Είναι πολύ αστείο που ταυτίζετε την φύση με τον καπιταλισμό και με τους ιμπεριαλιστικούς πολέμους.
Δεν έχει σχέση το κοινωνικό σύστημα με το κόστος της επιδημίας.Οποιοδήποτε σύστημα και να υπήρχε,η επιδημία θα είχε κόστος.Ας μην αναφερθώ ότι η επιδημία άρχισε από τη Λαική Δημοκρατία Κίνας και ο πόλεμος από τη Ρωσία.

Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: Λεφτόδεντρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 07 Ιουν 2022, 22:51

Feindflug έγραψε:
07 Ιουν 2022, 16:51
Μόνο νομίζουν ότι η αγορά τους χρωστάει μια υψηλόμισθη θέση, επειδή τελειώσανε μια σχολή ή ξέρουν μια τέχνη.
Ή ότι αν έχεις σπουδάσει κάτι και αφιερώνεις χρόνο για να προσφέρεις μέσω αυτού, θα έπρεπε να αμείβεσαι ανάλογα.
Το ντιλ ήταν "με τα 800 ευρώ μηνιαίως μπορώ να αγοράζω 50 βενζίνες και 50 ρύζια". Τώρα μπορεί κάποιος να αγοράζει 25 βενζίνες κι 25 ρύζια. Δεν μειώθηκε ο χρόνος σπουδών του, δεν μειώθηκαν οι ώρες εργασίας του. Άρα τον γαμήσανε. Η παπαριά περί ατομικής ευθύνης έχει κουράσει. Αν έρθει αυτός που θα μου κλέψει το αυτοκίνητο έχει τα δίκια του αν μου πει "κι εσύ ρε μπρο είχες ξεχάσει τα κλειδιά στην μηχανή, άρα έχεις κάποια μικρή ευθύνη", αλλά αυτός παραμένει ένας ξεφτιλισμένος κλέφτης που θέλω να του σπάσω τα μούτρα.
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14849
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Λεφτόδεντρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 07 Ιουν 2022, 22:52

Στύγιος έγραψε:
07 Ιουν 2022, 22:34
Ερμής έγραψε:
07 Ιουν 2022, 22:04
Ούτις έχεις σκεφτεί να φτιάξεις ένα μικρό χώρο για περσοναλ; από όσο ξέρω δε θέλει τρέλα λεφτά.

Μια απορία. Γιατί οι περισσότεροι εκπαιδευτικοί έχουν παντρευτεί εκπαιδευτικούς;
Καθ' έξιν που λένε και γιατί ταιριάζουν τα ωράρια μας κι οι διακοπές. :lol: Οι φιλόλογοι έχουμε και μια "πετριά", θέλουμε της αυτής ειδικότητας.
Φυσικά Στύγιος φιλόλογος παντρεύτηκε Στύγαινα φιλόλογο, ας πρόσεχα. :smt005:
Τύπε, την περισπάς την παραλήγουσα;
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Λεφτόδεντρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 07 Ιουν 2022, 22:53

μιλαμε το νοητικο επιπεδο της μεσης νδουλικης ελληνιολας εχει πιασει πατο

οχι βεβαια κατι το περιεργο με δεδομενο αυτα που την ταιζουν καθημερινα :giggle:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Λεφτόδεντρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 07 Ιουν 2022, 22:55

Feindflug έγραψε:
07 Ιουν 2022, 22:52
Στύγιος έγραψε:
07 Ιουν 2022, 22:34
Ερμής έγραψε:
07 Ιουν 2022, 22:04
Ούτις έχεις σκεφτεί να φτιάξεις ένα μικρό χώρο για περσοναλ; από όσο ξέρω δε θέλει τρέλα λεφτά.

Μια απορία. Γιατί οι περισσότεροι εκπαιδευτικοί έχουν παντρευτεί εκπαιδευτικούς;
Καθ' έξιν που λένε και γιατί ταιριάζουν τα ωράρια μας κι οι διακοπές. :lol: Οι φιλόλογοι έχουμε και μια "πετριά", θέλουμε της αυτής ειδικότητας.
Φυσικά Στύγιος φιλόλογος παντρεύτηκε Στύγαινα φιλόλογο, ας πρόσεχα. :smt005:
Τύπε, την περισπάς την παραλήγουσα;
Αν είναι μακρόχρονη και βραχύχρονη η λήγουσα ,της σκίζω και τα ράμματα λέμε. :003:

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14849
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Λεφτόδεντρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 07 Ιουν 2022, 22:57

Βλήμα έγραψε:
07 Ιουν 2022, 22:51
Feindflug έγραψε:
07 Ιουν 2022, 16:51
Μόνο νομίζουν ότι η αγορά τους χρωστάει μια υψηλόμισθη θέση, επειδή τελειώσανε μια σχολή ή ξέρουν μια τέχνη.
Ή ότι αν έχεις σπουδάσει κάτι και αφιερώνεις χρόνο για να προσφέρεις μέσω αυτού, θα έπρεπε να αμείβεσαι ανάλογα.
Το ντιλ ήταν "με τα 800 ευρώ μηνιαίως μπορώ να αγοράζω 50 βενζίνες και 50 ρύζια". Τώρα μπορεί κάποιος να αγοράζει 25 βενζίνες κι 25 ρύζια. Δεν μειώθηκε ο χρόνος σπουδών του, δεν μειώθηκαν οι ώρες εργασίας του. Άρα τον γαμήσανε. Η παπαριά περί ατομικής ευθύνης έχει κουράσει. Αν έρθει αυτός που θα μου κλέψει το αυτοκίνητο έχει τα δίκια του αν μου πει "κι εσύ ρε μπρο είχες ξεχάσει τα κλειδιά στην μηχανή, άρα έχεις κάποια μικρή ευθύνη", αλλά αυτός παραμένει ένας ξεφτιλισμένος κλέφτης που θέλω να του σπάσω τα μούτρα.
Δεν το πάω ρε δικέ μου καθαρά στην ατομική ευθύνη, αλλά όλα αλλάζουν σε αυτόν τον κόσμο. Αν δεν αλλάξεις και συ, θα εξαφανιστείς.

Επειδή κάποτε χρησιμοποιούσαμε τα άλογα και υπήρχαν ένα σωρό επαγγέλματα γύρω από αυτά, σημαίνει ότι τους γαμήσαμε όλους αυτούς, επειδή επικράτησαν τα αυτοκίνητα; Πρέπει κάπου να προσαρμοζόμαστε και μεις. Θα συμβούν και ατυχίες, θα έρθουν και στιγμές πιο εύκολες...

Μην τραβάς στο άλλο άκρο και ζητάς μέχρι και γκόμενα από το κράτος.
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

xioni
Δημοσιεύσεις: 1606
Εγγραφή: 11 Φεβ 2020, 23:30

Re: Λεφτόδεντρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από xioni » 07 Ιουν 2022, 23:06

Στύγιος έγραψε:
07 Ιουν 2022, 22:34
Ερμής έγραψε:
07 Ιουν 2022, 22:04
Ούτις έχεις σκεφτεί να φτιάξεις ένα μικρό χώρο για περσοναλ; από όσο ξέρω δε θέλει τρέλα λεφτά.

Μια απορία. Γιατί οι περισσότεροι εκπαιδευτικοί έχουν παντρευτεί εκπαιδευτικούς;
Καθ' έξιν που λένε και γιατί ταιριάζουν τα ωράρια μας κι οι διακοπές. :lol: Οι φιλόλογοι έχουμε και μια "πετριά", θέλουμε της αυτής ειδικότητας.
Φυσικά Στύγιος φιλόλογος παντρεύτηκε Στύγαινα φιλόλογο, ας πρόσεχα. :smt005:
Η οποία είναι άνεργη αναπληρώτρια να συμπληρώσω.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Οικονομία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών