Τι θα κάνατε εσείς στη θέση του/της;

Ανθρώπινες σχέσεις
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Pirate95
Δημοσιεύσεις: 121
Εγγραφή: 22 Ιουν 2022, 13:19
Phorum.gr user: Pirate
Τοποθεσία: Thessaloniki

Τι θα κάνατε εσείς στη θέση του/της;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Pirate95 » 24 Ιουν 2022, 07:01

Σκέφτηκα να ανοίξω ένα θέμα που σκοπό θα έχει να απαντήσετε ειλικρινά σχετικά με το τι θα κάνατε στη θέση κάποιας/κάποιου μετά από ένα -σχετικά περιεκτικό- επεξηγηματικό κειμενάκι του τι ακριβώς έχει προηγηθεί στην όλη φάση, κάποιες πιο αναλυτικές -όσο αναλυτικές δηλαδή επιθυμεί αυτός/η που θα τις γράψει- πληροφορίες για να καταλάβει ο αναγνώστης το concept και να μπορέσει να δει τα πράματα με τα μάτια αυτού/ης που τα έγραψε αλλά να πει και τη δική του γνώμη.

Μπορεί αυτός/η που θα γράψει την ιστορία να το κάνει με μορφή παράθεσης άμα επιθυμεί να κρατήσει μία πιο ανώνυμη θέση ή άμα το περιεχόμενο του κειμένου περιέχει προσωπικές λεπτομέρειες που δε θέλει να μοιραστεί , π.χ "έχω ένα/μία φίλο/η που..."

Τώρα κάποιος/α θα ρωτήσει, "καλά, αφού ο καθένας εδώ μπορεί άμα θέλει να ανοίξει δικό του θέμα, ποια η διαφορά;"

Η διαφορά είναι οτί πολλά θέματα έχουν στις ρίζες τους τα ίδια προβλήματα ή κοινές λύσεις και επίσης, αν έχει το χαρακτήρα του "σου είπα τον πόνο μου, πες μου και τον δικό σου αν μπορώ να σε βοηθήσω" αντί του "πες μου τον πόνο σου να τον κριτικάρω" είναι πιο φιλικό προς συζήτηση, είναι πιο διαδραστικό καθώς υπάρχει η αλληλεπίδραση με ιστορίες άλλων και όχι μόνο μία τη φορά και πιο "ζωντανό" με την άποψη οτί επειδή συνέχεια θα προστίθονται νέες προσωπικές ιστορίες, θα έχει την ροή που δεν έχουν άλλα θέματα καθώς ένα θέμα που κάποιος/α το άνοιξε το 2016 λόγου χάρη, 6 χρόνια μετά έχει πολύ λίγες πιθανότητες να το απαντήσει ή σχολιάσει κάποιος επειδή το θεωρεί "λυμένη υπόθεση" ή δεν το βρήκε μετά από τόσες σελίδες σχετικές, ποιοι διαβάζουν θέματα προ 6ετίας, 20+ σελίδες πριν;

Φυσικά, όλα αυτά είναι σε πειραματικό στάδιο και αν δεν το εγκρίνει κάποιος/α διαχειριστής/ρια δεν πειράζει, το θεώρησα καλή ιδέα αλλά όλα είναι σχετικά. Είμαι από τους ανθρώπους που δε πιστεύουν στο "ένα πρόβλημα τη φορά" επειδή το 90-95% των ερωτικών προβλημάτων σε μία σχέση έχουν να κάνουν με τη ψυχολογία του ενός από τους δύο (ή και τους δύο σε ορισμένες περιπτώσεις) και σε πολύ μικρότερο βαθμό προβλήματα τύπου απόσταση,διαφορά ηλικίας,ο ένας να είναι παντρεμένος, κτλπ που δεν είναι ο κοινός παρονομαστής η ψυχολογία και είναι κάπως πιο πολύπλοκα.

Θα γράψω το πρόβλημα ενός φίλου μου για να κάνω την αρχή. Ας τον ονομάσουμε Νίκο.

Ο Νίκος είναι 27 χρονών και παρθένος, από επιλογή. Μπορούσε να πάει σε "επαγγελματίες" του έρωτα αλλά προτίμησε όχι, ήθελε να είναι από αγάπη η πρώτη του φορά. Αφοσιώθηκε από μικρή ηλικία στα αθλήματα (είναι στην εθνική στο βόλλευ αντρών) , και στα μαθήματα του σχολείου και καθώς οι γονείς του διατηρούν μία ταβέρνα, τους βοηθάει στον ελεύθερό του χρόνο, κατά τ'άλλα η ζωή του είναι προπόνηση-καμία βόλτα και αυτό. Πρόσφατα γνώρισε μία κοπέλα από ιστοσελίδα γνωριμιών (δε θα αναφέρω ποια επειδή δεν έχει σημασία και δεν προμοτάρω) η οποία είναι υπέροχη σε όλα (με βάση τα δικά του κριτήρια πάντα), έχουνε σε πολλ κοινές απόψεις και γούστα, γενικά τα πάνε αρκετά καλά και υπάρχει χημεία. Έκαναν μία συζήτηση γύρω από τα σεξουαλικά και επειδή αυτός τη ρώτησε πρώτος με πόσους έχει πάει και μετά τον ρώτησε αυτή, είχε χρόνο να πει ψέμα. Αυτή έχει πάει με 7 άντρες και είναι 24, οι 2 εκ των οποίων ήταν από one night stand και οι άλλοι από σχέσεις που είχε κατά καιρούς. (δε το λέω με σεξιστικό/επικριτικό/μειωτικό τρόπο ή κάτι τέτοιο απλά αναφέρω τα γεγονότα όπως τα έμαθα) Αυτός με καμία, έχει κάνει μόνο μερικά προκαταρκτικά με κοπέλα που γνώρισε σε κατασκήνωση αλλά δε τα έφτιαξαν ποτέ και με αυτό εννοώ γλωσσόφιλα, πιάσιμο στήθους κάτω από τη μπλούζα και πιάσιμο του δικού του πάνω από το παντελόνι. Όταν τη ρωτούσε κάτι και απαντούσε ναι/όχι ή με αριθμό -ανάλογα την ερώτηση που της έκανε- , αυτός μετά απαντούσε κάποιο ψέμα , π.χ στην ερώτηση "έχεις κάνει ποτέ στοματικό; Και αν ναι, σε πόσους;" αυτή είπε "Ναι, σε 4. Εσύ;" Και αυτός έλεγε έναν τυχαίο αριθμό, π.χ "Ναι, σε 2." και πάει λέγοντας.

Γενικά δεν ζηλεύει όταν μαθαίνει τι έκανε η άλλη και τα ρωτούσε καλοπροαίρετα απλά για να ξέρει πόσο προχωρημένη είναι η άλλη και τι εμπειρίες έχει.

Τώρα όμως περιπλέχτηκαν τα πράματα επειδή έχουν κανονίσει να πάνε 1 βδομάδα στο εξοχικό ενός φίλου αυτουνού (στο δικό μου χαχα) και επειδή έχει αγωνία τι θα γίνει αν μάθει αυτή την αλήθεια πως θα το πάρει.

Η κοπέλα είναι πολύ καλή και επειδή μου τη γνώρισε (έχω κανόνα πάντα να γνωρίζω όποιον/α φίλο/η ή γκόμενο/α είναι να φέρει ένας δικός μου φίλος/η στο εξοχικό μου, για προφανείς λόγους αξιοπιστίας) μπορώ να πω πως δεν την έκοψα για κοπέλα που όταν το μάθει να πει "καλά είσαι 27 και παρθένος;" και να παρεξηγήσει, περισσότερο δηλαδή θα νευριάσει που της είπς το ψέμα ο φίλος παρά για αυτό.

Το θέμα είναι πως επειδή η γνωριμία τους έγινε πολύ βιαστικά (μέσα σε 2-3 ημέρες από τη γνωριμία τους από το dating site βγήκαν ραντεβού και είναι ήδη 2 μήνες που βγαίνουν ραντεβουδάκια, δεν το επισημοποίησαν ακόμα αλλά πάει κατά εκεί το όλο πράμα) , αυτός νιώθει πίεση, σαν να έρθει το τέλος του κόσμου αν μάθει η άλλη την αλήθεια και μου ζήτησε να του γνωρίσω κάποια "εύκολη" ωστέ να αποκτήσει μία κάποια εμπειρία (έτσι και αλλιώς δεν τον δεσμεύει κάτι με την άλλη να πεις είναι απιστία, μπορεί και η άλλη να βγαίνει και να κάνει και πράματα με άλλους, ποιος το ξέρει αυτό; Και οι 2 διατηρούν ακόμα τα προφίλς τους στην εφαρμογή γνωριμιών οπότε όλα τα σενάρια παίζουν) και μετά να είναι πιο cool και με περισσότερη αυτοπεποίθηση με την άλλη. Σε αυτό δε ξέρω τι να συμβουλεύσω επειδή από την δική του οπτική γωνία έχει ένα δίκιο αλλά, αν κρατήθηκες βρε αδερφέ 27 χρόνια χωρίς σεξ και αν βρήκες κάποια (και στο σωστό timing που δεν τρέχεις αποδώ και αποεκεί για καθήκοντα και υποχρεώσεις και μπορείς να αφοσιωθείς σε αυτή τη σχέση και να επενδύσεις χρόνο, ενέργεια και συναίσθημα) με την οποία βλέπεις πάει καλά, ΓΙΑΤΙ να βιαστείς να το κάνεις μπαμ μπουμ με κάποια άλλη, κάποια που σίγουρα δε θα εκτιμήσει τι θα της δώσεις επειδή έχει κάνει τόσα και με τόσους που για αυτήν είναι αδιάφορο;

Δε ξέρω τι να του πω , πραγματικά αμφιταλαντεύομαι μεταξύ του "κάνε ό,τι γουστάρεις, δικό σου πουλί είναι όχι δικό μου" και "κάνε υπομονή να αποκτήσεις όση εμπειρία θες με αυτήν, αφού βέβαια πρώτα της το πεις επειδή αν πήγε με 7 άλλους δε παίζει να μη καταλάβει οτί είναι η πρώτη σου φορά με γυναίκακαι θα νευριάσει που δεν ήσουν ντόμπρος και ξηγημένος από την αρχή".

Κάθε συμβουλή καλοδεχούμενη και ανυπομονώ να σας συμβουλεύσω και εσάς με τα δικά σας προβλήματα ή προβλήματα φίλων/γνωστών σας! :)

ΥΣ - δεν είμαι τρολ, το όνομα χρήστη είναι λόγω του πάθους μου για τους πειρατές και οτιδήποτε της εποχής εκείνης (βλέπε άλλο θέμα που άνοιξα σχετικά) , ευχαριστώ προκαταβολικά για όποια συμβουλή! :smt023
🏴☠️

Άβαταρ μέλους
Pirate95
Δημοσιεύσεις: 121
Εγγραφή: 22 Ιουν 2022, 13:19
Phorum.gr user: Pirate
Τοποθεσία: Thessaloniki

Re: Τι θα κάνατε εσείς στη θέση του/της;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Pirate95 » 24 Ιουν 2022, 07:10

Εναλλακτικά: Κορίτσια που διαβάζετε αυτό το θέμα, πως θα σας φαινόταν αν το αγόρι με το οποίο βγαίνετε ραντεβουδάκια και τα πάτε καλά είναι 27 χρονών και παρθένος;

(επειδή σκέφτηκα οτί θα είναι κάπως αμήχανο να το διαβάσει κοπέλα και να μη ξέρει τι να απαντήσει ενώ έτσι το βλέπει από άλλο πρίσμα)
🏴☠️

Άβαταρ μέλους
Ζενίθεδρος
Δημοσιεύσεις: 14585
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2018, 18:56
Phorum.gr user: Ζενίθεδρος
Επικοινωνία:

Re: Τι θα κάνατε εσείς στη θέση του/της;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζενίθεδρος » 24 Ιουν 2022, 07:10

Μπασμένη και στα ντουζένια της, εγκρίνεται για δασκάλα.
Ακόμα τούτη ή άνοιξη ραγιάδες, ραγιάδες, τούτο το καλοκαίρι, μέχρι να ρθεί ο Μόσκοβος να φέρει το σεφέρι.
☦𓀢

Άβαταρ μέλους
Pirate95
Δημοσιεύσεις: 121
Εγγραφή: 22 Ιουν 2022, 13:19
Phorum.gr user: Pirate
Τοποθεσία: Thessaloniki

Re: Τι θα κάνατε εσείς στη θέση του/της;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Pirate95 » 24 Ιουν 2022, 07:11

Ζενίθεδρος έγραψε:
24 Ιουν 2022, 07:10
Μπασμένη και στα ντουζένια της, εγκρίνεται για δασκάλα.

Ποια; Η κοπέλα;
🏴☠️

Άβαταρ μέλους
Ζενίθεδρος
Δημοσιεύσεις: 14585
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2018, 18:56
Phorum.gr user: Ζενίθεδρος
Επικοινωνία:

Re: Τι θα κάνατε εσείς στη θέση του/της;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζενίθεδρος » 24 Ιουν 2022, 07:12

Pirate95 έγραψε:
24 Ιουν 2022, 07:11
Ζενίθεδρος έγραψε:
24 Ιουν 2022, 07:10
Μπασμένη και στα ντουζένια της, εγκρίνεται για δασκάλα.

Ποια; Η κοπέλα;
Ε ποιός, εγώ;
Ακόμα τούτη ή άνοιξη ραγιάδες, ραγιάδες, τούτο το καλοκαίρι, μέχρι να ρθεί ο Μόσκοβος να φέρει το σεφέρι.
☦𓀢

Άβαταρ μέλους
Pirate95
Δημοσιεύσεις: 121
Εγγραφή: 22 Ιουν 2022, 13:19
Phorum.gr user: Pirate
Τοποθεσία: Thessaloniki

Re: Τι θα κάνατε εσείς στη θέση του/της;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Pirate95 » 24 Ιουν 2022, 07:13

Ζενίθεδρος έγραψε:
24 Ιουν 2022, 07:12
Pirate95 έγραψε:
24 Ιουν 2022, 07:11
Ζενίθεδρος έγραψε:
24 Ιουν 2022, 07:10
Μπασμένη και στα ντουζένια της, εγκρίνεται για δασκάλα.

Ποια; Η κοπέλα;
Ε ποιός, εγώ;

Θα νευριάσει με το ψέμα πιστεύω..
🏴☠️

Άβαταρ μέλους
Ζενίθεδρος
Δημοσιεύσεις: 14585
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2018, 18:56
Phorum.gr user: Ζενίθεδρος
Επικοινωνία:

Re: Τι θα κάνατε εσείς στη θέση του/της;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζενίθεδρος » 24 Ιουν 2022, 07:17

Όχι απλά θα νευριάσει, θα εξοργιστεί και θα βγάλει όλο της το άχτι πάνω στο καυλί.
Ακόμα τούτη ή άνοιξη ραγιάδες, ραγιάδες, τούτο το καλοκαίρι, μέχρι να ρθεί ο Μόσκοβος να φέρει το σεφέρι.
☦𓀢

Άβαταρ μέλους
Pirate95
Δημοσιεύσεις: 121
Εγγραφή: 22 Ιουν 2022, 13:19
Phorum.gr user: Pirate
Τοποθεσία: Thessaloniki

Re: Τι θα κάνατε εσείς στη θέση του/της;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Pirate95 » 24 Ιουν 2022, 07:20

Ζενίθεδρος έγραψε:
24 Ιουν 2022, 07:17
Όχι απλά θα νευριάσει, θα εξοργιστεί και θα βγάλει όλο της το άχτι πάνω στο καυλί.
Φίλε/η μπορεί να είναι εν μέρει αστείο αλλά -πίστεψέ με- , η όλη φάση του έχει δημιουργήσει κατάθλιψη και άγχος και όλο σκέφτεται "και πως θα αντιδράσει όταν το μάθει;" και δεν θα ήταν τόσο αστείο να βλέπεις τον καλύτερό σου φίλο να ανησυχεί τόσο πολύ..
🏴☠️

Άβαταρ μέλους
Ζενίθεδρος
Δημοσιεύσεις: 14585
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2018, 18:56
Phorum.gr user: Ζενίθεδρος
Επικοινωνία:

Re: Τι θα κάνατε εσείς στη θέση του/της;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζενίθεδρος » 24 Ιουν 2022, 07:27

Μια παχιά για προπόνηση και χαλάρωση. Α, και γερή μάσα.
Ακόμα τούτη ή άνοιξη ραγιάδες, ραγιάδες, τούτο το καλοκαίρι, μέχρι να ρθεί ο Μόσκοβος να φέρει το σεφέρι.
☦𓀢

Άβαταρ μέλους
Pirate95
Δημοσιεύσεις: 121
Εγγραφή: 22 Ιουν 2022, 13:19
Phorum.gr user: Pirate
Τοποθεσία: Thessaloniki

Re: Τι θα κάνατε εσείς στη θέση του/της;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Pirate95 » 24 Ιουν 2022, 07:29

Θα μεταβιβάσω τις σκέψεις.
🏴☠️

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9754
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Τι θα κάνατε εσείς στη θέση του/της;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 24 Ιουν 2022, 07:35

does not compute. θα σου πω εγώ κάτι πιο πιστευτό.
Π Δημήτρης ερωτεύτηκε την Ορλιάνα πριγκίπισσα του φεγγαριού. Μπορούσε όμως να της κάνει έρωτα μόνο απ την ψηλότερη κορυφή του κόσμου κι όταν το φεγγάρι ήταν ολόγιομο. Ανέβηκε λοιπόν ο Δημήτρης ψηλά πολύ ψηλά και περίμενε μέσα στο κρύο. Μια νύχτα που το φεγγάρι ήταν γεμάτο ο Δημήτρης βγήκε μέσα στο κρύο και είδε την Ορλιάνα να τον χαιρετάει. Πλησίασε στο φεγγάρι μα και πάλι δεν μπορούσε να τη φτάσει. Η Ορλιάνα τότε του έριξε μια σκάλα φτιαγμένη από αστέρια για να σκαρφαλώσει. Ο Δημήτρης άρχισε να ανεβαίνει, το πάθος του γυμνό, ο πόθος του απτός. Στα μισά της ανάβασης η Ορλιάνα χαμογελώντας έκοψε το σχοινί της σκάλας κι ο Δημήτρης τσακίστηκε στα βράχια.

Άβαταρ μέλους
Pirate95
Δημοσιεύσεις: 121
Εγγραφή: 22 Ιουν 2022, 13:19
Phorum.gr user: Pirate
Τοποθεσία: Thessaloniki

Re: Τι θα κάνατε εσείς στη θέση του/της;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Pirate95 » 24 Ιουν 2022, 07:37

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
24 Ιουν 2022, 07:35
does not compute. θα σου πω εγώ κάτι πιο πιστευτό.
Π Δημήτρης ερωτεύτηκε την Ορλιάνα πριγκίπισσα του φεγγαριού. Μπορούσε όμως να της κάνει έρωτα μόνο απ την ψηλότερη κορυφή του κόσμου κι όταν το φεγγάρι ήταν ολόγιομο. Ανέβηκε λοιπόν ο Δημήτρης ψηλά πολύ ψηλά και περίμενε μέσα στο κρύο. Μια νύχτα που το φεγγάρι ήταν γεμάτο ο Δημήτρης βγήκε μέσα στο κρύο και είδε την Ορλιάνα να τον χαιρετάει. Πλησίασε στο φεγγάρι μα και πάλι δεν μπορούσε να τη φτάσει. Η Ορλιάνα τότε του έριξε μια σκάλα φτιαγμένη από αστέρια για να σκαρφαλώσει. Ο Δημήτρης άρχισε να ανεβαίνει, το πάθος του γυμνό, ο πόθος του απτός. Στα μισά της ανάβασης η Ορλιάνα χαμογελώντας έκοψε το σχοινί της σκάλας κι ο Δημήτρης τσακίστηκε στα βράχια.
Άρα να πάει στην "εύκολη" να γλυτώσει το σκαρφάλωμα και το άδικο φόβο του καταγκρεμισμού;

Θα μεταβιβάσω τις σκέψεις.
🏴☠️

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9754
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Τι θα κάνατε εσείς στη θέση του/της;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 24 Ιουν 2022, 08:10

Pirate95 έγραψε:
24 Ιουν 2022, 07:37
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
24 Ιουν 2022, 07:35
does not compute. θα σου πω εγώ κάτι πιο πιστευτό.
Π Δημήτρης ερωτεύτηκε την Ορλιάνα πριγκίπισσα του φεγγαριού. Μπορούσε όμως να της κάνει έρωτα μόνο απ την ψηλότερη κορυφή του κόσμου κι όταν το φεγγάρι ήταν ολόγιομο. Ανέβηκε λοιπόν ο Δημήτρης ψηλά πολύ ψηλά και περίμενε μέσα στο κρύο. Μια νύχτα που το φεγγάρι ήταν γεμάτο ο Δημήτρης βγήκε μέσα στο κρύο και είδε την Ορλιάνα να τον χαιρετάει. Πλησίασε στο φεγγάρι μα και πάλι δεν μπορούσε να τη φτάσει. Η Ορλιάνα τότε του έριξε μια σκάλα φτιαγμένη από αστέρια για να σκαρφαλώσει. Ο Δημήτρης άρχισε να ανεβαίνει, το πάθος του γυμνό, ο πόθος του απτός. Στα μισά της ανάβασης η Ορλιάνα χαμογελώντας έκοψε το σχοινί της σκάλας κι ο Δημήτρης τσακίστηκε στα βράχια.
Άρα να πάει στην "εύκολη" να γλυτώσει το σκαρφάλωμα και το άδικο φόβο του καταγκρεμισμού;

Θα μεταβιβάσω τις σκέψεις.

Αφού πάει στην εύκολη η δύσκολη θα γίνει πιο εύκολη. Αυτό είναι μια βεβαιότητα.

Άβαταρ μέλους
Pirate95
Δημοσιεύσεις: 121
Εγγραφή: 22 Ιουν 2022, 13:19
Phorum.gr user: Pirate
Τοποθεσία: Thessaloniki

Re: Τι θα κάνατε εσείς στη θέση του/της;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Pirate95 » 24 Ιουν 2022, 08:19

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
24 Ιουν 2022, 08:10
Pirate95 έγραψε:
24 Ιουν 2022, 07:37
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
24 Ιουν 2022, 07:35
does not compute. θα σου πω εγώ κάτι πιο πιστευτό.
Π Δημήτρης ερωτεύτηκε την Ορλιάνα πριγκίπισσα του φεγγαριού. Μπορούσε όμως να της κάνει έρωτα μόνο απ την ψηλότερη κορυφή του κόσμου κι όταν το φεγγάρι ήταν ολόγιομο. Ανέβηκε λοιπόν ο Δημήτρης ψηλά πολύ ψηλά και περίμενε μέσα στο κρύο. Μια νύχτα που το φεγγάρι ήταν γεμάτο ο Δημήτρης βγήκε μέσα στο κρύο και είδε την Ορλιάνα να τον χαιρετάει. Πλησίασε στο φεγγάρι μα και πάλι δεν μπορούσε να τη φτάσει. Η Ορλιάνα τότε του έριξε μια σκάλα φτιαγμένη από αστέρια για να σκαρφαλώσει. Ο Δημήτρης άρχισε να ανεβαίνει, το πάθος του γυμνό, ο πόθος του απτός. Στα μισά της ανάβασης η Ορλιάνα χαμογελώντας έκοψε το σχοινί της σκάλας κι ο Δημήτρης τσακίστηκε στα βράχια.
Άρα να πάει στην "εύκολη" να γλυτώσει το σκαρφάλωμα και το άδικο φόβο του καταγκρεμισμού;

Θα μεταβιβάσω τις σκέψεις.

Αφού πάει στην εύκολη η δύσκολη θα γίνει πιο εύκολη. Αυτό είναι μια βεβαιότητα.
I see what you did in there.. ;)
🏴☠️

Άβαταρ μέλους
Σιχαμερίων Αθλιοζήλευτος
Δημοσιεύσεις: 1026
Εγγραφή: 04 Φεβ 2022, 18:19

Re: Τι θα κάνατε εσείς στη θέση του/της;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σιχαμερίων Αθλιοζήλευτος » 24 Ιουν 2022, 08:36

Όταν ξεκινάς μία σχέση με ψέματα, συνήθως δεν πάει καλά. Επίσης, μπορεί να είναι μια χαρά παιδί, αλλά διακρίνω ένα κοληματάκι με τον αριθμό συντρόφων της κοπέλας. Αυτά δεν τα ρωτάνε imho.
Βούτυρα-Έλαια-Λίπη

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Σχέσεις, Έρωτας & Σεξουαλικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών