Ορθός λόγος

Φιλοσοφικά ερωτήματα και σκέψεις.
Άβαταρ μέλους
ΠΑΓΧΡΗΣΤΟΣ
Δημοσιεύσεις: 2189
Εγγραφή: 24 Σεπ 2019, 15:07

Re: Ορθός λόγος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΠΑΓΧΡΗΣΤΟΣ » 31 Αύγ 2022, 16:40

ΓΑΛΗ έγραψε:
31 Αύγ 2022, 16:06

Επειδή κάποιοι την έχετε δει αξιολογητές κειμένων, θεωρώντας ως σημαντική βάση δεδομένων το πχόρουμ, διευκρινίζω ότι ένα κοινό στοιχείο μεταξύ εμού και του ΠΑΓΧΡΗΣΤΟΥ είναι ο Παπαγιώργης.
Ειλικρινά το εκτιμώ αυτό!
Πόσο μάλλον που ίσως έχω ξαναπεί ότι δεν γνώρισα μόνο τον κειμενοποιημένο Παπαγιώργη αλλά και τη ζώσα του υπόσταση, που ήταν ένα κεφάλαιο από μόνη της. Από τους θανάτους δικών μου ανθρώπων που δεν έχω ξεπεράσει...
Από την αποπλανητική έλξη στον σημειωτικό τυχοδιωκτισμό μια αμφίκρημνη παλινδρομία

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23818
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Ορθός λόγος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 31 Αύγ 2022, 16:41

sys3x έγραψε:
31 Αύγ 2022, 16:34
AlienWay έγραψε:
31 Αύγ 2022, 16:06
sys3x έγραψε:
31 Αύγ 2022, 15:58

Δεν έχει και πολύ πλάκα αυτό όμως.
Ούτε το αντίθετο έχει.
Δεν έχει πλάκα το να σπας πλάκα;
Για σένα μπορεί να έχει πλάκα και μια κηδεία. Η αίσθηση του χιούμορ είναι για όλους υποκειμενική. Το πώς σπάει πλάκα ο καθένας μας, είναι υποκειμενικό.
Ζούμε σε μία οικονομία.

Άβαταρ μέλους
ΠΑΓΧΡΗΣΤΟΣ
Δημοσιεύσεις: 2189
Εγγραφή: 24 Σεπ 2019, 15:07

Re: Ορθός λόγος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΠΑΓΧΡΗΣΤΟΣ » 31 Αύγ 2022, 16:45

Χαοτικός έγραψε:
31 Αύγ 2022, 15:38
Γιατί εγώ με κόβω ότι είμαι πιο πολύ για επιστήμη. Μπορεί να νομίζεις ψωνίστικό πως είναι, μα έτσι βλέπω ή νιώθω πως είναι.
Αν είσαι Ψ φίλε μου, άστο, γιατί έχω γκώσει: από τους βραχείας ψυχοθεραπείας έως και μακράς ψυχαναλύσεως, όλα τα πρώτα ονόματα είναι η παρέα της συζύγου ...
Από την αποπλανητική έλξη στον σημειωτικό τυχοδιωκτισμό μια αμφίκρημνη παλινδρομία

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38185
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Ορθός λόγος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 31 Αύγ 2022, 16:46

ΓΑΛΗ έγραψε:
31 Αύγ 2022, 16:21
AlienWay έγραψε:
31 Αύγ 2022, 15:49
Το θέμα είναι ότι η Γαλή λέει ας πούμε "πρωχοκάγκουρες" και το παίρνει κάποιος επί προσωπικού ή σοβαρά θεωρώντας ότι πρόκειται για ισοπεδωτικό ταμπέλιασμα (που σε κάποιο βαθμό είναι) ενώ θα μπορούσε κάλλιστα να το προσπεράσει θεωρώντας το μια συνήθη γενίκευση αντίστοιχη των χαρακτηρισμών "φασίστας", "αλτ-ράητ", ''ίνσελ" κλπ.

Δηλαδή αν καθόμαστε και υπερ-στεκόμαστε κάθε φορά που κάποιος κάνει τέτοιου τύπου ταμπελιάσματα, χάνουμε την ουσία της συζήτησης.
Να διευκρινήσω ότι σαφώς και είναι ισοπεδωτικό ταμπέλιασμα.

Απλώς δε αντιλαμβάνομαι για ποιο λόγο προκαλεί αναστάτωση ή θυμό στους προχωκάγκουρες και εθνοκάγκουρες, που θεωρούν κεκτημένο δικαίωμα τις ισοπεδωτικές και επιθετικές εκφράσεις από τον κάθε σαλταρισμένο των εν λόγω κατηγοριών.



Γιατί άλλο ο ορθός λόγος και άλλο οι πορδές του κάθε ορθού, έτσι;
Είναι σίγουρο ότι δεν σε έχουνε πάρει στο ψιλό στο συγκεκριμένο θέμα;
Θέλω να πω, είναι δεδομένος ο πόνος™️ ή/και το πήξιμό™️ του κάθε ράντομ Ζαίου™️ προχωχψζ™️;

Επίσης ρητορικά ε.
😘😘😍😍😘😘
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Ορθός λόγος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 31 Αύγ 2022, 16:48

ΓΑΛΗ έγραψε:
31 Αύγ 2022, 16:06
Χαοτικός έγραψε:
31 Αύγ 2022, 15:42
ΓΑΛΗ έγραψε:
31 Αύγ 2022, 15:13


Ο ΠΑΓΧΡΗΣΤΟΣ, ξέρει να διαβάζει. Εντός κι εκτός φόρουμ. Ό,τι κι αν σημαίνει αυτό.

Και όποιος θεωρεί ότι αυτό το γράφω επειδή συμφώνησε με ένα δικό μου ποστ σ' αυτό το νήμα, είναι μαλάκας.
Όχι. Θα έχεις διαβάσει περισσότερα του και το εμπιστεύομαι το κριτήριο σου (Αν σε αμφισβητώ και το δείχνω, είναι ως προς την προδιάθεσή σου όχι ότι δεν έχεις κριτήριο. Εγώ δεν τον έχω πετύχει σε πολλά νήματα.
Επειδή κάποιοι την έχετε δει αξιολογητές κειμένων, θεωρώντας ως σημαντική βάση δεδομένων το πχόρουμ, διευκρινίζω ότι ένα κοινό στοιχείο μεταξύ εμού και του ΠΑΓΧΡΗΣΤΟΥ είναι ο Παπαγιώργης.

Όσοι ψάχνεστε με αριστεροδεξιές παπαριές (συναισθηματικές ή μη) μπορείτε να συνεχίσετε το χαβά σας.

Αλλά να διευκρινίζουμε και για ΤΙ μιλάμε κάθε φορά, έτσι;

Για κείμενα;
Για πληγωμένες πσυχούλες/καρδούλες που θέλουν να τα πουν και συναθροίζονται σε ενθουσιώδεις συμμαχίες;
Για πολιτικό μάρκετινγκ παντός τύπου;
κλπ
Πάλι λάθος κάνεις. Δεν αξιολογείς κείμενο. κρίνεις κείμενο. και το κρίνεις γιατί με σένα έχει αλληλεπίδραση. θα αξιολογήσω κείμενο αν πληρώνομαι. Απλά πράγματα. Αυτή η μαλακία να θέτεις ένα άστοχο πλαίσιο (Πληθυντικός. Εσείς κάνετε αξιολόγηση κειμένου. Ποιοι είστε σεις; Το σύνολο αυτών που κάνετε άκυρα. Άρα άκυρο ότι είπες κι όποια θέση έχεις). και λογικά άλματα δηλαδή και διαστρέβλωση της αλήθειας και εν τέλει πούστικο. Μα εντελώς πούστικο.

Τώρα τι πήγες να κάνεις να μου πεις ότι ο φίλος σου είναι μάγκας κι εγώ ανήκω στους μαλάκες; Πούστικο σου λέω.
Γράφεις το ψυχούλες πσυχούλες. άλλο σκουπιδαριό ! Τι θες να μας πεις ότι η ζωή σου η υπεργαμάτη δεν χωράει πράγματα που ασχολούνται οι άλλοι οι ποταποί; και ένα από αυτά είναι η ψυχή; Πόσο διαφέρεις από τον αμόρφωτο σκυλά με το χρυσό δοντάκι που αν του πεις περί ψυχής ή περί ευαισθησιών θα σου πει "ουαουιςζερρςηη τι μαλακίεζ ναφτά ρεεε; γκρουφκ ρέψιμο". Πόσο διαφέρεις από τον Λοχαγό μας που έλεγε "Φιλοσοφίες, μαλακίες. Από τότε που βγήκε η φιλοσοφια, βγήκανε και οι πούστηδες".
Λέω κάποια πράγματα που ξέρω και σπευδεις να το ανάγεις στου 17χρονου τη δραστηριότητα που θέλει να ασκηθεί στα ευαίσθητα που είναι και μόδα στο χώρο του εκείνη τη στιγμή. Πούστικο. Γιατί ούτε 17άρης είμαι, ούτε έχω καμιά ανάγκη να ψευτοφιλοσοφήσω για να καμωθώ στα ιδια μου τα μάτια ότι εντάξει. μέτρησα.
οι αναλύσεις που κάνω είναι λέξη λέξη τα πιστεύω μου, ανόθευτα και απείραχτα.

Κι έρχεσαι να μου πεις ότι ο φίλος σου είναι ο αγνός κι εμείς. Ε αρχίδια είναι αν το θες. μην κοιτάς που διακριτικά είπα ότι δεν τον έχω παρακολουθήσει, που αλήθεια δεν τον έχω. Αλλά μπορώ να συμπεράνω ή έστω να διακρίνω και να υποπτευτώ, ρόλους, πουστίτσες και μουνοπανίτσες στην πιθανή προέκτασή τους.Εδώ είμαι κι όποιος έχει απορία του εξηγώ αν ζητήσει.
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38185
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Ορθός λόγος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 31 Αύγ 2022, 16:50

AlienWay έγραψε:
31 Αύγ 2022, 16:41
sys3x έγραψε:
31 Αύγ 2022, 16:34
AlienWay έγραψε:
31 Αύγ 2022, 16:06


Ούτε το αντίθετο έχει.
Δεν έχει πλάκα το να σπας πλάκα;
Για σένα μπορεί να έχει πλάκα και μια κηδεία. Η αίσθηση του χιούμορ είναι για όλους υποκειμενική. Το πώς σπάει πλάκα ο καθένας μας, είναι υποκειμενικό.
Όχι ιδιαίτερα υποκειμενικό, για την Ελλάδα τουλάχιστο, αν σκεφτείς ότι 10/10 κηδείες μετά στο τραπέζωμα - καφέ πέφτει το γέλιο της αρκούδας. Καθόλου καλό παράδειγμα οι κηδείες βέβαια καθώς από διαφορετική αφετηρία ξεκινά η ανάγκη για γέλιο αλλά όχι δικό μου παράδειγμα.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Ορθός λόγος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 31 Αύγ 2022, 16:53

ksk έγραψε:
31 Αύγ 2022, 16:03

Ο καθένας ζει στον μικρόκοσμο του τον οποίο θεωρεί κέντρο του σύμπαντος, χωρίς να γνωρίζει ότι όλο του το εγώ είναι δομημένο από το εσυ και ότι ο μικρόκοσμος του αποτελείται από επιλογές πρέπει και θέλω που εμφυτεύτηκαν από το εσυ...
Αντικειμενικό όρισαν το κοινό της πλειοψηφίας μόνο που η πλειοψηφία έχει το χαρακτηριστικό της αγγελης.
Προσπεράστε με ...
Η μεγαλύτερη μαλακία η´ταν στο τέλος. Τραγική μαλακία. Ακριβώς εκεί έπρεπε να πεις μείνετε εδώ και μη το κουνήσετε μέχρι να εμπεδώσετε.

Μπράβο σου. Έτσι τα βλέπω κι εγώ.

:smt023
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Sid Vicious
Δημοσιεύσεις: 12150
Εγγραφή: 13 Σεπ 2018, 19:43

Re: Ορθός λόγος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sid Vicious » 31 Αύγ 2022, 16:57

Συγκλονιστικα καποια γραφομενα του Παπαγιωργη, χαιρομαι που εμαθα την υπαρξη τους και τα διαβασα
yet say this to the Possum: a bang, not a whimper,
with a bang not with a whimper,
To build the city of Dioce whose terraces are the colour of stars

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38185
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Ορθός λόγος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 31 Αύγ 2022, 17:01

Sid Vicious έγραψε:
31 Αύγ 2022, 16:57
Συγκλονιστικα καποια γραφομενα του Παπαγιωργη, χαιρομαι που εμαθα την υπαρξη τους και τα διαβασα
Ποιος είναι αυτός ο μαν Σιντ;
Έχομε κανένα λινκ να αξιολογήσομε;
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23818
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Ορθός λόγος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 31 Αύγ 2022, 17:04

sys3x έγραψε:
31 Αύγ 2022, 16:50
AlienWay έγραψε:
31 Αύγ 2022, 16:41
sys3x έγραψε:
31 Αύγ 2022, 16:34


Δεν έχει πλάκα το να σπας πλάκα;
Για σένα μπορεί να έχει πλάκα και μια κηδεία. Η αίσθηση του χιούμορ είναι για όλους υποκειμενική. Το πώς σπάει πλάκα ο καθένας μας, είναι υποκειμενικό.
Όχι ιδιαίτερα υποκειμενικό, για την Ελλάδα τουλάχιστο, αν σκεφτείς ότι 10/10 κηδείες μετά στο τραπέζωμα - καφέ πέφτει το γέλιο της αρκούδας. Καθόλου καλό παράδειγμα οι κηδείες βέβαια καθώς από διαφορετική αφετηρία ξεκινά η ανάγκη για γέλιο αλλά όχι δικό μου παράδειγμα.
Ναι γιατί το παρακάνουν με το κονιάκ :003:
Ζούμε σε μία οικονομία.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38185
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Ορθός λόγος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 31 Αύγ 2022, 17:07

AlienWay έγραψε:
31 Αύγ 2022, 17:04
sys3x έγραψε:
31 Αύγ 2022, 16:50
AlienWay έγραψε:
31 Αύγ 2022, 16:41


Για σένα μπορεί να έχει πλάκα και μια κηδεία. Η αίσθηση του χιούμορ είναι για όλους υποκειμενική. Το πώς σπάει πλάκα ο καθένας μας, είναι υποκειμενικό.
Όχι ιδιαίτερα υποκειμενικό, για την Ελλάδα τουλάχιστο, αν σκεφτείς ότι 10/10 κηδείες μετά στο τραπέζωμα - καφέ πέφτει το γέλιο της αρκούδας. Καθόλου καλό παράδειγμα οι κηδείες βέβαια καθώς από διαφορετική αφετηρία ξεκινά η ανάγκη για γέλιο αλλά όχι δικό μου παράδειγμα.
Ναι γιατί το παρακάνουν με το κονιάκ :003:
Και το κονιάκ την ολόιδια ανάγκη με το γέλιο στις κηδείες καλύπτει μαν, αλλά δεν έχει και τόσο πολύ πλάκα αν το καλοσκεφτείς, άσχετα αν γελάμε ή αν θέλουμε να κάνουμε και λίγη πλακίτσα που και πω για να γελάσουμε.
Αλλά, γελάμε.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Sid Vicious
Δημοσιεύσεις: 12150
Εγγραφή: 13 Σεπ 2018, 19:43

Re: Ορθός λόγος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sid Vicious » 31 Αύγ 2022, 17:29

sys3x έγραψε:
31 Αύγ 2022, 17:01
Sid Vicious έγραψε:
31 Αύγ 2022, 16:57
Συγκλονιστικα καποια γραφομενα του Παπαγιωργη, χαιρομαι που εμαθα την υπαρξη τους και τα διαβασα
Ποιος είναι αυτός ο μαν Σιντ;
Έχομε κανένα λινκ να αξιολογήσομε;
Η Ομηρικη Μαχη
yet say this to the Possum: a bang, not a whimper,
with a bang not with a whimper,
To build the city of Dioce whose terraces are the colour of stars

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38185
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Ορθός λόγος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 31 Αύγ 2022, 17:52

Sid Vicious έγραψε:
31 Αύγ 2022, 17:29
sys3x έγραψε:
31 Αύγ 2022, 17:01
Sid Vicious έγραψε:
31 Αύγ 2022, 16:57
Συγκλονιστικα καποια γραφομενα του Παπαγιωργη, χαιρομαι που εμαθα την υπαρξη τους και τα διαβασα
Ποιος είναι αυτός ο μαν Σιντ;
Έχομε κανένα λινκ να αξιολογήσομε;
Η Ομηρικη Μαχη
Ευχαριστώ.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71060
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ορθός λόγος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 31 Αύγ 2022, 18:05

Χαοτικός έγραψε:
31 Αύγ 2022, 16:48
ΓΑΛΗ έγραψε:
31 Αύγ 2022, 16:06
Χαοτικός έγραψε:
31 Αύγ 2022, 15:42


Όχι. Θα έχεις διαβάσει περισσότερα του και το εμπιστεύομαι το κριτήριο σου (Αν σε αμφισβητώ και το δείχνω, είναι ως προς την προδιάθεσή σου όχι ότι δεν έχεις κριτήριο. Εγώ δεν τον έχω πετύχει σε πολλά νήματα.
Επειδή κάποιοι την έχετε δει αξιολογητές κειμένων, θεωρώντας ως σημαντική βάση δεδομένων το πχόρουμ, διευκρινίζω ότι ένα κοινό στοιχείο μεταξύ εμού και του ΠΑΓΧΡΗΣΤΟΥ είναι ο Παπαγιώργης.

Όσοι ψάχνεστε με αριστεροδεξιές παπαριές (συναισθηματικές ή μη) μπορείτε να συνεχίσετε το χαβά σας.

Αλλά να διευκρινίζουμε και για ΤΙ μιλάμε κάθε φορά, έτσι;

Για κείμενα;
Για πληγωμένες πσυχούλες/καρδούλες που θέλουν να τα πουν και συναθροίζονται σε ενθουσιώδεις συμμαχίες;
Για πολιτικό μάρκετινγκ παντός τύπου;
κλπ
Πάλι λάθος κάνεις. Δεν αξιολογείς κείμενο. κρίνεις κείμενο. και το κρίνεις γιατί με σένα έχει αλληλεπίδραση. θα αξιολογήσω κείμενο αν πληρώνομαι. Απλά πράγματα. Αυτή η μαλακία να θέτεις ένα άστοχο πλαίσιο (Πληθυντικός. Εσείς κάνετε αξιολόγηση κειμένου. Ποιοι είστε σεις; Το σύνολο αυτών που κάνετε άκυρα. Άρα άκυρο ότι είπες κι όποια θέση έχεις). και λογικά άλματα δηλαδή και διαστρέβλωση της αλήθειας και εν τέλει πούστικο. Μα εντελώς πούστικο.

Τώρα τι πήγες να κάνεις να μου πεις ότι ο φίλος σου είναι μάγκας κι εγώ ανήκω στους μαλάκες; Πούστικο σου λέω.
Γράφεις το ψυχούλες πσυχούλες. άλλο σκουπιδαριό ! Τι θες να μας πεις ότι η ζωή σου η υπεργαμάτη δεν χωράει πράγματα που ασχολούνται οι άλλοι οι ποταποί; και ένα από αυτά είναι η ψυχή; Πόσο διαφέρεις από τον αμόρφωτο σκυλά με το χρυσό δοντάκι που αν του πεις περί ψυχής ή περί ευαισθησιών θα σου πει "ουαουιςζερρςηη τι μαλακίεζ ναφτά ρεεε; γκρουφκ ρέψιμο". Πόσο διαφέρεις από τον Λοχαγό μας που έλεγε "Φιλοσοφίες, μαλακίες. Από τότε που βγήκε η φιλοσοφια, βγήκανε και οι πούστηδες".
Λέω κάποια πράγματα που ξέρω και σπευδεις να το ανάγεις στου 17χρονου τη δραστηριότητα που θέλει να ασκηθεί στα ευαίσθητα που είναι και μόδα στο χώρο του εκείνη τη στιγμή. Πούστικο. Γιατί ούτε 17άρης είμαι, ούτε έχω καμιά ανάγκη να ψευτοφιλοσοφήσω για να καμωθώ στα ιδια μου τα μάτια ότι εντάξει. μέτρησα.
οι αναλύσεις που κάνω είναι λέξη λέξη τα πιστεύω μου, ανόθευτα και απείραχτα.

Κι έρχεσαι να μου πεις ότι ο φίλος σου είναι ο αγνός κι εμείς. Ε αρχίδια είναι αν το θες. μην κοιτάς που διακριτικά είπα ότι δεν τον έχω παρακολουθήσει, που αλήθεια δεν τον έχω. Αλλά μπορώ να συμπεράνω ή έστω να διακρίνω και να υποπτευτώ, ρόλους, πουστίτσες και μουνοπανίτσες στην πιθανή προέκτασή τους.Εδώ είμαι κι όποιος έχει απορία του εξηγώ αν ζητήσει.

Ρε συ διαβάζεις τί γράφεις πριν πατήσεις enter;

Αυτό είναι κάτι σαν κακοδικία.
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38185
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Ορθός λόγος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 31 Αύγ 2022, 18:07

ΓΑΛΗ έγραψε:
31 Αύγ 2022, 18:05
Χαοτικός έγραψε:
31 Αύγ 2022, 16:48
ΓΑΛΗ έγραψε:
31 Αύγ 2022, 16:06


Επειδή κάποιοι την έχετε δει αξιολογητές κειμένων, θεωρώντας ως σημαντική βάση δεδομένων το πχόρουμ, διευκρινίζω ότι ένα κοινό στοιχείο μεταξύ εμού και του ΠΑΓΧΡΗΣΤΟΥ είναι ο Παπαγιώργης.

Όσοι ψάχνεστε με αριστεροδεξιές παπαριές (συναισθηματικές ή μη) μπορείτε να συνεχίσετε το χαβά σας.

Αλλά να διευκρινίζουμε και για ΤΙ μιλάμε κάθε φορά, έτσι;

Για κείμενα;
Για πληγωμένες πσυχούλες/καρδούλες που θέλουν να τα πουν και συναθροίζονται σε ενθουσιώδεις συμμαχίες;
Για πολιτικό μάρκετινγκ παντός τύπου;
κλπ
Πάλι λάθος κάνεις. Δεν αξιολογείς κείμενο. κρίνεις κείμενο. και το κρίνεις γιατί με σένα έχει αλληλεπίδραση. θα αξιολογήσω κείμενο αν πληρώνομαι. Απλά πράγματα. Αυτή η μαλακία να θέτεις ένα άστοχο πλαίσιο (Πληθυντικός. Εσείς κάνετε αξιολόγηση κειμένου. Ποιοι είστε σεις; Το σύνολο αυτών που κάνετε άκυρα. Άρα άκυρο ότι είπες κι όποια θέση έχεις). και λογικά άλματα δηλαδή και διαστρέβλωση της αλήθειας και εν τέλει πούστικο. Μα εντελώς πούστικο.

Τώρα τι πήγες να κάνεις να μου πεις ότι ο φίλος σου είναι μάγκας κι εγώ ανήκω στους μαλάκες; Πούστικο σου λέω.
Γράφεις το ψυχούλες πσυχούλες. άλλο σκουπιδαριό ! Τι θες να μας πεις ότι η ζωή σου η υπεργαμάτη δεν χωράει πράγματα που ασχολούνται οι άλλοι οι ποταποί; και ένα από αυτά είναι η ψυχή; Πόσο διαφέρεις από τον αμόρφωτο σκυλά με το χρυσό δοντάκι που αν του πεις περί ψυχής ή περί ευαισθησιών θα σου πει "ουαουιςζερρςηη τι μαλακίεζ ναφτά ρεεε; γκρουφκ ρέψιμο". Πόσο διαφέρεις από τον Λοχαγό μας που έλεγε "Φιλοσοφίες, μαλακίες. Από τότε που βγήκε η φιλοσοφια, βγήκανε και οι πούστηδες".
Λέω κάποια πράγματα που ξέρω και σπευδεις να το ανάγεις στου 17χρονου τη δραστηριότητα που θέλει να ασκηθεί στα ευαίσθητα που είναι και μόδα στο χώρο του εκείνη τη στιγμή. Πούστικο. Γιατί ούτε 17άρης είμαι, ούτε έχω καμιά ανάγκη να ψευτοφιλοσοφήσω για να καμωθώ στα ιδια μου τα μάτια ότι εντάξει. μέτρησα.
οι αναλύσεις που κάνω είναι λέξη λέξη τα πιστεύω μου, ανόθευτα και απείραχτα.

Κι έρχεσαι να μου πεις ότι ο φίλος σου είναι ο αγνός κι εμείς. Ε αρχίδια είναι αν το θες. μην κοιτάς που διακριτικά είπα ότι δεν τον έχω παρακολουθήσει, που αλήθεια δεν τον έχω. Αλλά μπορώ να συμπεράνω ή έστω να διακρίνω και να υποπτευτώ, ρόλους, πουστίτσες και μουνοπανίτσες στην πιθανή προέκτασή τους.Εδώ είμαι κι όποιος έχει απορία του εξηγώ αν ζητήσει.

Ρε συ διαβάζεις τί γράφεις πριν πατήσεις enter;

Αυτό είναι κάτι σαν κακοδικία.
Ε και τι στομπούστο σου;
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Φιλοσοφία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών