Στο Ιράν αρχισαν να ξυπνάνε από τον μεσαίωνα που τους έριξε το παπαδαριό

Πολιτικά θέματα εκτός Ελλάδας
nemo
Δημοσιεύσεις: 7505
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2018, 11:08

Re: Στο Ιράν αρχισαν να ξυπνάνε από τον μεσαίωνα που τους έριξε το παπαδαριό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nemo » 26 Σεπ 2022, 00:19

Beria έγραψε:
26 Σεπ 2022, 00:14
Αρίστος έγραψε:
26 Σεπ 2022, 00:11
ΓΑΛΗ έγραψε:
26 Σεπ 2022, 00:06


Οκ, μετά από τις πολιτικές άκαρπες απόπειρες, πάει για ιμάμης ο Αρίστος.

Όσοι πιστοί προσέλθετε.



Απλα δεν θελω να ανακατευομαστε στις ζωες τους, ουτε αυτοι στις δικες μας, αυτοι θεωρουν οτι ο δικος τους τροπος ειναι ο σωστος κι εμεις λεμε ο δικς μας. Πολυπολιτισμος ειναι να τα αναμειξουμε ολα και να γινουν μια σαλατα. Εγω ομως δεν θελω σαλατες αλλα να υπαρχουν ξεχωριστοι και αυτονομοι πολιτισμοι και οχι ενας ενιαιος παγκοσμιοποιημενος πολιτισμος γεννημα των ελλεινων δυτικων γραφειοκρατων.

.
Αυτό το ανακάτεμα των πολιτισμών γίνεται τουλάχιστον 2000 χρόνια (με τον Μ. Αλέξανδρο, με τον χριστιανισμό, με το Βυζάντιο, ΚΟΚ)

Αλλά ο Αριστος δεν τον θέλει
φυσικα και γινοταν αλλοτε με βια και αλλοτε για λογους αναγκης -αναπληρωση πληθυσμου

σημερα εχουμε μαζικη εισροη!!!! εσυ πιστευεις οτι γινεται για λογους δικη μας αναγκης;

Άβαταρ μέλους
sharp
Δημοσιεύσεις: 21715
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: Στο Ιράν αρχισαν να ξυπνάνε από τον μεσαίωνα που τους έριξε το παπαδαριό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 26 Σεπ 2022, 00:19

Αρίστος έγραψε:
26 Σεπ 2022, 00:15
Και δεν υπαρχει μεγαλυτερη υποκρισια απο το CNN που δηθεν ενδιαφερεται να αποκαταστησει τις ελευθεριες των Ιρανων γυναικων.

Ποιες ελευθεριες;

Την παγκοσμιοποιημενη αμερικανικη κυριαρχια θελουν να επιβαλουν παντου οι αλητες για να βγαζουν περισσοτερα φραγκα.
Εδώ που τα λέμε, από του Ιράν καλύτερη είναι.
“Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times.”

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 41418
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Στο Ιράν αρχισαν να ξυπνάνε από τον μεσαίωνα που τους έριξε το παπαδαριό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 26 Σεπ 2022, 00:21

ΓΑΛΗ έγραψε:
26 Σεπ 2022, 00:16
Αρίστος έγραψε:
26 Σεπ 2022, 00:11
ΓΑΛΗ έγραψε:
26 Σεπ 2022, 00:06


Οκ, μετά από τις πολιτικές άκαρπες απόπειρες, πάει για ιμάμης ο Αρίστος.

Όσοι πιστοί προσέλθετε.
Απλα δεν θελω να ανακατευομαστε στις ζωες τους, ουτε αυτοι στις δικες μας, αυτοι θεωρουν οτι ο δικος τους τροπος ειναι ο σωστος κι εμεις λεμε ο δικς μας. Πολυπολιτισμος ειναι να τα αναμειξουμε ολα και να γινουν μια σαλατα. Εγω ομως δεν θελω σαλατες αλλα να υπαρχουν ξεχωριστοι και αυτονομοι πολιτισμοι και οχι ενας ενιαιος παγκοσμιοποιημενος πολιτισμος γεννημα των ελλεινων δυτικων γραφειοκρατων.
.
Δεν είναι αυτός ο τρόπος μας, χαρά μου.

Ο τρόπος των τζογαδόρων "και με τον χριστό και με τον αλλάχ και με το τζέισον αντιγόνη άμα λάχει" αρκεί να κάτσει η μπίλια στον αριθμό που πόνταραν, είναι.


Μα ειπα οτι δεν με ενδιαφερουν οι σαλατες, δυτικο πολιτισμο εννοω αυτο που ειχαμε τον 20ο αιωνα, οχι τις προσφατες πολυπολιτισμικες εκδοχες.

.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 41418
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Στο Ιράν αρχισαν να ξυπνάνε από τον μεσαίωνα που τους έριξε το παπαδαριό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 26 Σεπ 2022, 00:23

sharp έγραψε:
26 Σεπ 2022, 00:19
Αρίστος έγραψε:
26 Σεπ 2022, 00:15
Και δεν υπαρχει μεγαλυτερη υποκρισια απο το CNN που δηθεν ενδιαφερεται να αποκαταστησει τις ελευθεριες των Ιρανων γυναικων.

Ποιες ελευθεριες;

Την παγκοσμιοποιημενη αμερικανικη κυριαρχια θελουν να επιβαλουν παντου οι αλητες για να βγαζουν περισσοτερα φραγκα.
Εδώ που τα λέμε, από του Ιράν καλύτερη είναι.


Δεν ειμαι σιγουρος, στο Ιραν δεν πουλανε ναρκωτικα εξω απο τα σχολεια και η τραπ δεν ειναι ελευθερη.

Για να στο θεσω απλα, εσυ αναφερομενος στη Δυση εχεις στο μυαλο σου καποιες ρομαντικες εκδοχες του 20ου αιωνα αλλα αυτα δεν ισχυουν σημερα. Σημερα η ΔΥση ειναι ο Μπαιντεν που εχει ανοιχτα τα συνορα και ευνοει την εγκληματικοτητα και την κοινωνικη διαλυση σε ολες τις μορφες.

.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71265
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Στο Ιράν αρχισαν να ξυπνάνε από τον μεσαίωνα που τους έριξε το παπαδαριό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 26 Σεπ 2022, 00:29

Beria έγραψε:
26 Σεπ 2022, 00:14
Αυτό το ανακάτεμα των πολιτισμών γίνεται τουλάχιστον 2000 χρόνια (με τον Μ. Αλέξανδρο, με τον χριστιανισμό, με το Βυζάντιο, ΚΟΚ)

Αλλά ο Αριστος δεν τον θέλει
Ε, όχι και δεν τον θέλουν. :lol: Εδώ εκφέρουν επιχειρήματα και κόουτς λάιφ σεμινάρια από μουσουλμάνες για να τα εφαρμόσουν οι άσχετες δυτικές.

Όπερ σημαίνει, ότι τόσο οι αντιφά όσο και οι επίτιμοι εθνικιστές γουστάρουν τρελλά ντόπιο ισλαμισμό.

Η διαφορά τους είναι ότι οι αντιφά τον θέλουν με πληθυσμιακό εμπλουτισμό από μουσουλμάνους ενώ οι επίτιμοι θέλουν να τον εφαρμόσουν στους ντόπιους.

Με αφρό ή άνευ, η γεύση της μπύρας που γουστάρουν και προτείνουν, παραμένει ίδια.
Gavalas for President! :grfl:

ΛΑΔΩΜΑ, ΛΑΔΩΜΑ, ΛΑΔΩΜΑ (όχι το χριστιανικό, το άλλο)

nemo
Δημοσιεύσεις: 7505
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2018, 11:08

Re: Στο Ιράν αρχισαν να ξυπνάνε από τον μεσαίωνα που τους έριξε το παπαδαριό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nemo » 26 Σεπ 2022, 00:32

Αρίστος έγραψε:
26 Σεπ 2022, 00:23
sharp έγραψε:
26 Σεπ 2022, 00:19
Αρίστος έγραψε:
26 Σεπ 2022, 00:15
Και δεν υπαρχει μεγαλυτερη υποκρισια απο το CNN που δηθεν ενδιαφερεται να αποκαταστησει τις ελευθεριες των Ιρανων γυναικων.

Ποιες ελευθεριες;

Την παγκοσμιοποιημενη αμερικανικη κυριαρχια θελουν να επιβαλουν παντου οι αλητες για να βγαζουν περισσοτερα φραγκα.
Εδώ που τα λέμε, από του Ιράν καλύτερη είναι.


Δεν ειμαι σιγουρος, στο Ιραν δεν πουλανε ναρκωτικα εξω απο τα σχολεια και η τραπ δεν ειναι ελευθερη.

Για να στο θεσω απλα, εσυ αναφερομενος στη Δυση εχεις στο μυαλο σου καποιες ρομαντικες εκδοχες του 20ου αιωνα αλλα αυτα δεν ισχυουν σημερα. Σημερα η ΔΥση ειναι ο Μπαιντεν που εχει ανοιχτα τα συνορα και ευνοει την εγκληματικοτητα και την κοινωνικη διαλυση σε ολες τις μορφες.

.
αυτο !!! εμας λενε οτι σταματησαμε το ρολοι αλλα αυτοι ειναι που δεν εχουν ξυπνησει απο το 80

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 41418
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Στο Ιράν αρχισαν να ξυπνάνε από τον μεσαίωνα που τους έριξε το παπαδαριό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 26 Σεπ 2022, 00:34

ΓΑΛΗ έγραψε:
26 Σεπ 2022, 00:29
Beria έγραψε:
26 Σεπ 2022, 00:14
Αυτό το ανακάτεμα των πολιτισμών γίνεται τουλάχιστον 2000 χρόνια (με τον Μ. Αλέξανδρο, με τον χριστιανισμό, με το Βυζάντιο, ΚΟΚ)

Αλλά ο Αριστος δεν τον θέλει
Ε, όχι και δεν τον θέλουν. :lol: Εδώ εκφέρουν επιχειρήματα και κόουτς λάιφ σεμινάρια από μουσουλμάνες για να τα εφαρμόσουν οι άσχετες δυτικές.

Όπερ σημαίνει, ότι τόσο οι αντιφά όσο και οι επίτιμοι εθνικιστές γουστάρουν τρελλά ντόπιο ισλαμισμό.

Η διαφορά τους είναι ότι οι αντιφά τον θέλουν με πληθυσμιακό εμπλουτισμό από μουσουλμάνους ενώ οι επίτιμοι θέλουν να τον εφαρμόσουν στους ντόπιους.

Με αφρό ή άνευ, η γεύση της μπύρας που γουστάρουν και προτείνουν, παραμένει ίδια.


Το οτι θεωρουμε την ισοπεδωση ολων των πολιτισμων σε πολυπολιτισμικη σαλατα σαν ξεφτιλα και παρακμη της Δυσης απο που σημαινει οτι ζηλεψαμε το Ισλαμ;

.

Άβαταρ μέλους
Dr Socrates
Δημοσιεύσεις: 1652
Εγγραφή: 25 Μαρ 2022, 23:16

Re: Στο Ιράν αρχισαν να ξυπνάνε από τον μεσαίωνα που τους έριξε το παπαδαριό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dr Socrates » 26 Σεπ 2022, 00:36

Αρίστος έγραψε:
26 Σεπ 2022, 00:23
sharp έγραψε:
26 Σεπ 2022, 00:19
Αρίστος έγραψε:
26 Σεπ 2022, 00:15
Και δεν υπαρχει μεγαλυτερη υποκρισια απο το CNN που δηθεν ενδιαφερεται να αποκαταστησει τις ελευθεριες των Ιρανων γυναικων.

Ποιες ελευθεριες;

Την παγκοσμιοποιημενη αμερικανικη κυριαρχια θελουν να επιβαλουν παντου οι αλητες για να βγαζουν περισσοτερα φραγκα.
Εδώ που τα λέμε, από του Ιράν καλύτερη είναι.


Δεν ειμαι σιγουρος, στο Ιραν δεν πουλανε ναρκωτικα εξω απο τα σχολεια και η τραπ δεν ειναι ελευθερη.

Για να στο θεσω απλα, εσυ αναφερομενος στη Δυση εχεις στο μυαλο σου καποιες ρομαντικες εκδοχες του 20ου αιωνα αλλα αυτα δεν ισχυουν σημερα. Σημερα η ΔΥση ειναι ο Μπαιντεν που εχει ανοιχτα τα συνορα και ευνοει την εγκληματικοτητα και την κοινωνικη διαλυση σε ολες τις μορφες.

.
και το διλημμα σου ειναι Τραπ η Ιραν και μαντιλα και γενικα η στροφη προς δεσποτικα καθεστωτα της Ανατολης;

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 41418
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Στο Ιράν αρχισαν να ξυπνάνε από τον μεσαίωνα που τους έριξε το παπαδαριό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 26 Σεπ 2022, 00:38

Dr Socrates έγραψε:
26 Σεπ 2022, 00:36
Αρίστος έγραψε:
26 Σεπ 2022, 00:23
sharp έγραψε:
26 Σεπ 2022, 00:19


Εδώ που τα λέμε, από του Ιράν καλύτερη είναι.


Δεν ειμαι σιγουρος, στο Ιραν δεν πουλανε ναρκωτικα εξω απο τα σχολεια και η τραπ δεν ειναι ελευθερη.

Για να στο θεσω απλα, εσυ αναφερομενος στη Δυση εχεις στο μυαλο σου καποιες ρομαντικες εκδοχες του 20ου αιωνα αλλα αυτα δεν ισχυουν σημερα. Σημερα η ΔΥση ειναι ο Μπαιντεν που εχει ανοιχτα τα συνορα και ευνοει την εγκληματικοτητα και την κοινωνικη διαλυση σε ολες τις μορφες.

.
και το διλημα σου ειναι Τραπ η Ιραν και μαντιλα;


Η επιλογη μου ειναι Παλια Ταξη, δηλαδη Δυση του 20ου αιωνα που σεβοταν την εθνικη κυριαρχια, τα συνορα και την οικογενεια.

Και μπορουν να μου την εξασφαλιζουν πολιτικοι σαν τη Μελονι, τον Ορμπαν και τον Τραμπ.

.

nemo
Δημοσιεύσεις: 7505
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2018, 11:08

Re: Στο Ιράν αρχισαν να ξυπνάνε από τον μεσαίωνα που τους έριξε το παπαδαριό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nemo » 26 Σεπ 2022, 00:42

Dr Socrates έγραψε:
26 Σεπ 2022, 00:36
Αρίστος έγραψε:
26 Σεπ 2022, 00:23
sharp έγραψε:
26 Σεπ 2022, 00:19


Εδώ που τα λέμε, από του Ιράν καλύτερη είναι.


Δεν ειμαι σιγουρος, στο Ιραν δεν πουλανε ναρκωτικα εξω απο τα σχολεια και η τραπ δεν ειναι ελευθερη.

Για να στο θεσω απλα, εσυ αναφερομενος στη Δυση εχεις στο μυαλο σου καποιες ρομαντικες εκδοχες του 20ου αιωνα αλλα αυτα δεν ισχυουν σημερα. Σημερα η ΔΥση ειναι ο Μπαιντεν που εχει ανοιχτα τα συνορα και ευνοει την εγκληματικοτητα και την κοινωνικη διαλυση σε ολες τις μορφες.

.
και το διλημμα σου ειναι Τραπ η Ιραν και μαντιλα και γενικα η στροφη προς δεσποτικα καθεστωτα της Ανατολης;
εσυ απο που εβγαλες αυτο το συμπερασμα για τον αριστο; γιατι διαβαζω οτι εγραψε και μου βγαζει το αντιθετο απο οτι λες
απορια πραγματικη για το τι διαβαζετε και στο τι καταλαβαίνετε!

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41192
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Στο Ιράν αρχισαν να ξυπνάνε από τον μεσαίωνα που τους έριξε το παπαδαριό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 26 Σεπ 2022, 00:46

Αρίστος έγραψε:
26 Σεπ 2022, 00:23
Δεν ειμαι σιγουρος, στο Ιραν δεν πουλανε ναρκωτικα εξω απο τα σχολεια και η τραπ δεν ειναι ελευθερη.
Διάλεξες τώρα να το πεις αυτό για το Ιράν, που είναι η δεύτερη χώρα παγκοσμίως σε κατανάλωση οπιούχων (3,31% του πληθυσμού*). Τρίτη είναι η Ρωσία, παρεμπιπτόντως. Το αντίστοιχο ποσοστό για την Ελλάδα είναι 0,23%.




* είναι το ποσοστό του πληθυσμού που έχει καταναλώσει ναρκωτικά τουλάχιστον 1 φορά στο έτος αναφοράς.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
nostromos
Δημοσιεύσεις: 24080
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2018, 22:06
Phorum.gr user: nostromos

Re: Στο Ιράν αρχισαν να ξυπνάνε από τον μεσαίωνα που τους έριξε το παπαδαριό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nostromos » 26 Σεπ 2022, 00:53

σωστο... στο Ιραν των 80 εκ. υπολογιζεται πως υπαρχουν 6,5 εκ ναρκομανεις ... το βγαλανε οι ιδιοι σε ταινια


η προσοχη μας στο Καστελοριζο

Άβαταρ μέλους
Dr Socrates
Δημοσιεύσεις: 1652
Εγγραφή: 25 Μαρ 2022, 23:16

Re: Στο Ιράν αρχισαν να ξυπνάνε από τον μεσαίωνα που τους έριξε το παπαδαριό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dr Socrates » 26 Σεπ 2022, 01:11

nemo έγραψε:
26 Σεπ 2022, 00:42
Dr Socrates έγραψε:
26 Σεπ 2022, 00:36
Αρίστος έγραψε:
26 Σεπ 2022, 00:23




Δεν ειμαι σιγουρος, στο Ιραν δεν πουλανε ναρκωτικα εξω απο τα σχολεια και η τραπ δεν ειναι ελευθερη.

Για να στο θεσω απλα, εσυ αναφερομενος στη Δυση εχεις στο μυαλο σου καποιες ρομαντικες εκδοχες του 20ου αιωνα αλλα αυτα δεν ισχυουν σημερα. Σημερα η ΔΥση ειναι ο Μπαιντεν που εχει ανοιχτα τα συνορα και ευνοει την εγκληματικοτητα και την κοινωνικη διαλυση σε ολες τις μορφες.

.
και το διλημμα σου ειναι Τραπ η Ιραν και μαντιλα και γενικα η στροφη προς δεσποτικα καθεστωτα της Ανατολης;
εσυ απο που εβγαλες αυτο το συμπερασμα για τον αριστο; γιατι διαβαζω οτι εγραψε και μου βγαζει το αντιθετο απο οτι λες
απορια πραγματικη για το τι διαβαζετε και στο τι καταλαβαίνετε!
Ρε μπαρμπα μια χαρα καταλαβαινω.
το προβλημα που εχετε ειναι το ιδιο που συμβαινει και με το θεμα της Ουκρανιας, το σκεπτικο σας βασιζεται κυριως πανω στο οτι ο εχθρος του Ιραν που ειναι η Δυση ειναι το κυριο προβλημα μου,η προπαγανδα της και η προσπαθεια να επηρεασει τις εξελιξεις στο Ιραν και σε αλλες εχθρικες χωρες...αντι να ξεκινατε απο την καταδικη του Ιρανικου καθεστωτος εχετε πλασει ολοκληρα σεναρια. διοτι η ουσια εκει ειναι,οταν μιλατε κυριως σε τοσες σελιδες για το τι κανει η Δυση και λιγο η ελαχιστα για τους Μουλαδες :fp: και το βασανισμο της Ιρανης και εδω μιλατε για αξιες .Μιλατε για την προπαγανδα των δυτικων μμε λες και τα μμε των χωρων που στηριζουν το Ιραν κανουν κατι διαφορετικο
Ισες αποστασεις απο καποιους...και πολλα «ναι μεν, αλλα».

nemo
Δημοσιεύσεις: 7505
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2018, 11:08

Re: Στο Ιράν αρχισαν να ξυπνάνε από τον μεσαίωνα που τους έριξε το παπαδαριό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nemo » 26 Σεπ 2022, 01:23

Dr Socrates έγραψε:
26 Σεπ 2022, 01:11
nemo έγραψε:
26 Σεπ 2022, 00:42
Dr Socrates έγραψε:
26 Σεπ 2022, 00:36


και το διλημμα σου ειναι Τραπ η Ιραν και μαντιλα και γενικα η στροφη προς δεσποτικα καθεστωτα της Ανατολης;
εσυ απο που εβγαλες αυτο το συμπερασμα για τον αριστο; γιατι διαβαζω οτι εγραψε και μου βγαζει το αντιθετο απο οτι λες
απορια πραγματικη για το τι διαβαζετε και στο τι καταλαβαίνετε!
Ρε μπαρμπα μια χαρα καταλαβαινω.
το προβλημα που εχετε ειναι το ιδιο που συμβαινει και με την Ουκρανια, το σκεπτικο σας βασιζεται κυριως πανω στο οτι ο εχθρος του Ιραν που ειναι η Δυση ειναι το κυριο προβλημα μου,η προπαγανδα της και η προσπαθεια να επηρεασει τις εξελιξεις στο Ιραν και σε αλλες εχθρικες χωρες...αντι να ξεκινατε απο την καταδικη του Ιρανικου καθεστωτος εχετε πλασει ολοκληρα σεναρια. διοτι η ουσια εκει ειναι,οταν μιλατε κυριως σε τοσες σελιδες για το τι κανει η Δυση και λιγο η ελαχιστα για τους Μουλαδες :fp: και το βασανισμο της Ιρανης και εδω μιλατε για αξιες .Μιλατε για την προπαγανδα των δυτικων μμε λες και τα μμε των χωρων που στηριζουν το Ιραν κανουν κατι διαφορετικο
Ισες αποστασεις απο καποιους...και πολλα «ναι μεν, αλλα».
δυστυχως εισαι και συ χαζος !το χαζος με μια απλοποιημενη εννοια ..οχι προς το προσωπο σου αλλα για την γνωμη σου συν και αδιαβαστος
κατα τα αλλα σηκωσε και αλλα νηματα για φιλοσοφια που αναθεμα αν καταλαβαινετε τι λενε
-και δεν εχω γινει ακομη μπαρμπας και μακαρι να φτασω να γινω μεσα σε τουτες τις ξαφνικιτιδες που ζουμε

Άβαταρ μέλους
Dr Socrates
Δημοσιεύσεις: 1652
Εγγραφή: 25 Μαρ 2022, 23:16

Re: Στο Ιράν αρχισαν να ξυπνάνε από τον μεσαίωνα που τους έριξε το παπαδαριό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dr Socrates » 26 Σεπ 2022, 01:35

nemo έγραψε:
26 Σεπ 2022, 01:23
Dr Socrates έγραψε:
26 Σεπ 2022, 01:11
nemo έγραψε:
26 Σεπ 2022, 00:42

εσυ απο που εβγαλες αυτο το συμπερασμα για τον αριστο; γιατι διαβαζω οτι εγραψε και μου βγαζει το αντιθετο απο οτι λες
απορια πραγματικη για το τι διαβαζετε και στο τι καταλαβαίνετε!
Ρε μπαρμπα μια χαρα καταλαβαινω.
το προβλημα που εχετε ειναι το ιδιο που συμβαινει και με την Ουκρανια, το σκεπτικο σας βασιζεται κυριως πανω στο οτι ο εχθρος του Ιραν που ειναι η Δυση ειναι το κυριο προβλημα μου,η προπαγανδα της και η προσπαθεια να επηρεασει τις εξελιξεις στο Ιραν και σε αλλες εχθρικες χωρες...αντι να ξεκινατε απο την καταδικη του Ιρανικου καθεστωτος εχετε πλασει ολοκληρα σεναρια. διοτι η ουσια εκει ειναι,οταν μιλατε κυριως σε τοσες σελιδες για το τι κανει η Δυση και λιγο η ελαχιστα για τους Μουλαδες :fp: και το βασανισμο της Ιρανης και εδω μιλατε για αξιες .Μιλατε για την προπαγανδα των δυτικων μμε λες και τα μμε των χωρων που στηριζουν το Ιραν κανουν κατι διαφορετικο
Ισες αποστασεις απο καποιους...και πολλα «ναι μεν, αλλα».
δυστυχως εισαι και συ χαζος !το χαζος με μια απλοποιημενη εννοια ..οχι προς το προσωπο σου αλλα για την γνωμη σου συν και αδιαβαστος
κατα τα αλλα σηκωσε και αλλα νηματα για φιλοσοφια που αναθεμα αν καταλαβαινετε τι λενε
-και δεν εχω γινει ακομη μπαρμπας και μακαρι να φτασω να γινω μεσα σε τουτες τις ξαφνικιτιδες που ζουμε
:smt005:
για αυτο ψηφιζεις Κασιδιαρη γιατι εχεις καταλαβει τι λενε τα νηματα για την φιλοσοφια... :fp:
μας δουλευεις ρε μεγαλε.anyway μου εισαι συμπαθης αλλα εισαι κολλημενο μυαλο και δεν υπαρχει πεδιο συνεννοησης και ολιγον πεισματαρης.
τα παραπανω ισχυουν οσο και να μην σου αρεσουν.τυφλος αντιδυτικισμος.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Διεθνής πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών