Γυναίκες και Λιαντίνης - το απόλυτο WtF φαινόμενο και η απάντηση

Φιλοσοφικά ερωτήματα και σκέψεις.
nemo
Δημοσιεύσεις: 7474
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2018, 11:08

Re: Γυναίκες και Λιαντίνης - το απόλυτο WtF φαινόμενο και η απάντηση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nemo » 04 Οκτ 2022, 21:18

argouen έγραψε:
04 Οκτ 2022, 21:11
Μια χαρά ηταν ο σχωρεμένος, εχει στο ytube διαλέξεις και ξεναγήσεις σε φοιτητες σε Ακροπολη πχ. Ξεστραβωθείτε λίγο με αυτα αν βαριεστε να τον διαβασετε :003:
Δεν εχουμε και πολλούς πλεον .. αν έμεινε και κανείς με φιλοσοφική θεώρηση που να εχει να πει κατι :xena:

βρε σεις μη το κουραζουμε αλλο με ανουσιο μπλα μπλα τι προσφερε λεμε τι σας εμεινε στην κεφαλΑ λεμε

Άβαταρ μέλους
argouen
Δημοσιεύσεις: 4518
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 19:53

Re: Γυναίκες και Λιαντίνης - το απόλυτο WtF φαινόμενο και η απάντηση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από argouen » 04 Οκτ 2022, 21:52

χμμ τι προσφερει η φιλοσοφια δε θα σου το απαντησω εγω. Γενικα εμενα μ αρεσει γιατι εχει μια σφαιρική προσεγγιση - θεωρηση, χωρις κολληματα θρησκευτικά ή ιδεολογικά πολιτικα κλπ. Εγω βρισκω αρκετα δομημενες τις θεωρησεις/αναλυσεις του και ανοιγει λιγο το μυαλό, δινει μια "οπτική γωνια" να σκεφτει κάποιος κάποια πραγματα με αλλο τροπο. Τι τελικα είναι σημαντικό στη ζωη και τι οχι :102: Μ αρεσει η προσεγγιιση προς το απλό τελικα. Περι ορεξεως παντα :102:
Νήφε και μέμνησο απιστείν

nemo
Δημοσιεύσεις: 7474
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2018, 11:08

Re: Γυναίκες και Λιαντίνης - το απόλυτο WtF φαινόμενο και η απάντηση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nemo » 04 Οκτ 2022, 22:07

argouen έγραψε:
04 Οκτ 2022, 21:52
χμμ τι προσφερει η φιλοσοφια δε θα σου το απαντησω εγω. Γενικα εμενα μ αρεσει γιατι εχει μια σφαιρική προσεγγιση - θεωρηση, χωρις κολληματα θρησκευτικά ή ιδεολογικά πολιτικα κλπ. Εγω βρισκω αρκετα δομημενες τις θεωρησεις/αναλυσεις του και ανοιγει λιγο το μυαλό, δινει μια "οπτική γωνια" να σκεφτει κάποιος κάποια πραγματα με αλλο τροπο. Τι τελικα είναι σημαντικό στη ζωη και τι οχι :102: Μ αρεσει η προσεγγιιση προς το απλό τελικα. Περι ορεξεως παντα :102:
ειχε κολληματα και ενα απο αυτα ηταν η αρνηση του χριστιανισμου

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41104
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Γυναίκες και Λιαντίνης - το απόλυτο WtF φαινόμενο και η απάντηση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 04 Οκτ 2022, 22:18

Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
04 Οκτ 2022, 21:15
Θέμα στυλ είναι, όχι γραφής.

Ήταν για τις εθνικοχαζογκομενες, ο,τι ο Χειμωνάς για τις κουλτουροθεατροφιλες.


Εδώ ας πούμε, μας μεταφέρει μια μπούρδα που είπε ο Πλάτωνας και μια μπούρδα που είπε ο Φρόιντ, που συνοψίζονται πολύ απλά με το εξαιρετικά φιλοσοφημένο και λακωνικό: πίπες².

Αυτού του παίρνει 2,5 λεπτά να το αναλύσει.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
ksk
Δημοσιεύσεις: 10579
Εγγραφή: 15 Απρ 2018, 12:10
Phorum.gr user: ksk
Τοποθεσία: Στην ομορφοτερη χωρα του κοσμου, στην Ελλαδα μας

Re: Γυναίκες και Λιαντίνης - το απόλυτο WtF φαινόμενο και η απάντηση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ksk » 04 Οκτ 2022, 22:23

nemo έγραψε:
04 Οκτ 2022, 20:02
ksk έγραψε:
04 Οκτ 2022, 15:58
nemo έγραψε:
04 Οκτ 2022, 15:21


ρε ναυτακο αν σου πω τι προσφερε ο λιαντινης τι θα μας ελεγες; πες κατι για να μπορεσω και εγω με την σειρα μου να το πω
σε καποιον που με ρωτησε
Εξαρτάται από το τι προσδοκάς και τι στο τέλος θα εισπράξεις...
Έκανε διατριβή στις έλεγειες του Ριλκε έγραψε και σχετικά με αυτές ...
Έψαχνε και στοιχεία από τον Alighieri.
Ακολουθώντας τον δρόμο που άφησε ίχνη σίγουρα δεν είχε την μοίρα που φημολογούνε και για τον Εμπεδοκλη.
Μεγάλο θαυμασμό προς το πρόσωπο του.
εψαχνα ενα ποστ το οποιο γραφτηκε χθες και δεν θυμαμαι ποιος το εγραψε και μου εκανε εντυπωση
πανω κατω εγραφε εκει που αποτυγχανει η φιλοσοφια εκει ακρβως πετυχαίνει ή το αναποδο ...το ειχα διαβασει στα γρηγορα
με σκοπο να το ξαναδιαβασω και να απαντησω τελος παντων ο ναυτης μας μας την κοπανησε αλλα εδω εχουμε μια ερωτηση
απο ενα μελος το οποιο μαλλον διαβασε στα γρηγορα τον λιαντινη και τον απέρριψε αλλα η ερωτηση παραμενει καιρια
τι μας προσφερε η φιλοσοφια του λιαντινη και που μπορουμε να βρουμε αντιφασεις στο εργο του ή στο συλλογισμο του
ενα αλλο παλι μου μου κανει εντυπωση ειναι οι διαφορετικες απαντησεις που δινουμε και δινω καθε φορα στην ερωτηση
τι ειναι η φιλοσοφια ...σημερα θα δωσω σαν απαντηση οτι η φιλοσοφια ειναι η ερευνα των αντιφασεων -καπως ετσι
-κατι παραπανω εχεις να προσθεσεις για τον λιαντινη; τι ακριβως εισεπραξες
Όχι δεν έχω προς το παρόν... για το μέλλον, θα εξαρτηθεί απ το τι θα γράψετε.
Γκέμμα ...ο τίτλος δεν είναι τυχαίος.
Παρατηρητής...

Άβαταρ μέλους
ksk
Δημοσιεύσεις: 10579
Εγγραφή: 15 Απρ 2018, 12:10
Phorum.gr user: ksk
Τοποθεσία: Στην ομορφοτερη χωρα του κοσμου, στην Ελλαδα μας

Re: Γυναίκες και Λιαντίνης - το απόλυτο WtF φαινόμενο και η απάντηση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ksk » 04 Οκτ 2022, 22:37

nemo έγραψε:
04 Οκτ 2022, 21:18
argouen έγραψε:
04 Οκτ 2022, 21:11
Μια χαρά ηταν ο σχωρεμένος, εχει στο ytube διαλέξεις και ξεναγήσεις σε φοιτητες σε Ακροπολη πχ. Ξεστραβωθείτε λίγο με αυτα αν βαριεστε να τον διαβασετε :003:
Δεν εχουμε και πολλούς πλεον .. αν έμεινε και κανείς με φιλοσοφική θεώρηση που να εχει να πει κατι :xena:

βρε σεις μη το κουραζουμε αλλο με ανουσιο μπλα μπλα τι προσφερε λεμε τι σας εμεινε στην κεφαλΑ λεμε
Στην κεφάλα μας δεν έμεινε τιποτις που να είναι χρήσιμο για σενα...
Παρατηρητής...

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71060
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Γυναίκες και Λιαντίνης - το απόλυτο WtF φαινόμενο και η απάντηση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 04 Οκτ 2022, 22:54

Έχω διαβάσει Λιαντίνη και ναι μεν είχε κάποιες ενδιαφέρουσες απόψεις αλλά ουσιαστικώς δεν έγραψε ποτέ κάτι καινοτόμο. Αυτό που τον έκανε ενδιαφέροντα και συμπαθή σε μένα, ήταν ο τρόπος διδασκαλίας του και το πάθος με την οποία τη βίωνε. Και πιστεύω ότι ακριβώς αυτή η υπερβάλλουσα σε κάποιες φάσεις θεατρικότητα, τον έκανε ενδιαφέροντα και στους μαθητές του.

Ως άντρας ποτέ δεν μου έκανε κλικ, γιατί είχα άλλα σωματομετρικά δεδομένα.

Αλλά γενικώς, έχω θετική άποψη για την παρουσία του και θεωρώ κάπως άστοχο ή απολύτως άσχετο να κάνει εντύπωση, το ότι φαίνεται περίεργο που ένας έξυπνος άνθρωπος με απολύτως θετική προσέγγιση προς τις γυναίκες, μπορεί να είναι ελκυστικός σε κάποιες, ειδικώς στη μεταπολιτευτική περίοδο που οι μισές γριες και νιες είχαν πάθει έρωτα με τον Παπανδρέου.
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71060
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Γυναίκες και Λιαντίνης - το απόλυτο WtF φαινόμενο και η απάντηση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 04 Οκτ 2022, 23:04

nemo έγραψε:
04 Οκτ 2022, 22:07
argouen έγραψε:
04 Οκτ 2022, 21:52
χμμ τι προσφερει η φιλοσοφια δε θα σου το απαντησω εγω. Γενικα εμενα μ αρεσει γιατι εχει μια σφαιρική προσεγγιση - θεωρηση, χωρις κολληματα θρησκευτικά ή ιδεολογικά πολιτικα κλπ. Εγω βρισκω αρκετα δομημενες τις θεωρησεις/αναλυσεις του και ανοιγει λιγο το μυαλό, δινει μια "οπτική γωνια" να σκεφτει κάποιος κάποια πραγματα με αλλο τροπο. Τι τελικα είναι σημαντικό στη ζωη και τι οχι :102: Μ αρεσει η προσεγγιιση προς το απλό τελικα. Περι ορεξεως παντα :102:
ειχε κολληματα και ενα απο αυτα ηταν η αρνηση του χριστιανισμου
Ενώ αυτοί που δηλώνουν ισλαμοϋποστηρικτές, επειδή έχασαν τη γη κάτω από τα ποδάρια τους σε κάποια θέματα, είναι η πρώτη γραμμή του χριστιανισμού.

Αήττητοι λέμε.
Gavalas for President! :grfl:

nemo
Δημοσιεύσεις: 7474
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2018, 11:08

Re: Γυναίκες και Λιαντίνης - το απόλυτο WtF φαινόμενο και η απάντηση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nemo » 05 Οκτ 2022, 00:05

ksk έγραψε:
04 Οκτ 2022, 22:37
nemo έγραψε:
04 Οκτ 2022, 21:18
argouen έγραψε:
04 Οκτ 2022, 21:11
Μια χαρά ηταν ο σχωρεμένος, εχει στο ytube διαλέξεις και ξεναγήσεις σε φοιτητες σε Ακροπολη πχ. Ξεστραβωθείτε λίγο με αυτα αν βαριεστε να τον διαβασετε :003:
Δεν εχουμε και πολλούς πλεον .. αν έμεινε και κανείς με φιλοσοφική θεώρηση που να εχει να πει κατι :xena:

βρε σεις μη το κουραζουμε αλλο με ανουσιο μπλα μπλα τι προσφερε λεμε τι σας εμεινε στην κεφαλΑ λεμε
Στην κεφάλα μας δεν έμεινε τιποτις που να είναι χρήσιμο για σενα...
ναι μεχρι στιγμης δεν ακουσα κατι αλλα θα σου πω εγω τι πιστευω ο λιαντινης ειπε να ζουμε στο μεταιχμιο των πραγματων
αυτην ηταν η κυριοτερη σκεψη του και ολο αυτο το ανακατωμα στην γκεμμα ηταν για να τονισει αυτο το πραγμα
επισης ενω ηθελε και το μεταφυσικο στον αντιποδα κατηγορουσε την θρησκευτικη πιστη σαν το χαλιναρι της σκεψης
η αντιφαση ειναι εδω ενω εξεθειαζε τον ανθρωπο που ειναι και η πιστη - σαν μια ολοκληρωση

Άβαταρ μέλους
Jimmy81
Δημοσιεύσεις: 6466
Εγγραφή: 04 Ιαν 2019, 05:42
Phorum.gr user: Jimmy81
Τοποθεσία: Ουκρανικές στέπες

Re: Γυναίκες και Λιαντίνης - το απόλυτο WtF φαινόμενο και η απάντηση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Jimmy81 » 05 Οκτ 2022, 00:19

Light νεοπαγανισμός ήταν ο λόγος του καθηγητή (διότι δεχόταν και λίγο χριστιανικό λόγο) με σποραδικές αντι-εβραϊκές εξάρσεις. Αναμάσημα της πλάνης περί απώλειας του "ένδοξου παρελθόντος" της αρχαίας Ελλάδας και των υψηλών αξιών που δήθεν το χαρακτήριζαν. Παρανοϊκή η προσέγγισή του ότι καταπαλεύει τον θάνατο επιλέγοντας ο ίδιος να πεθάνει όποτε θέλει (λες και έχει κάποια θέληση ο θάνατος ενώ και το αποτέλεσμα είναι το ίδιο). Σωστά όμως παρακινούσε το ακροατήριό του να μιλά στα παιδιά για το θάνατο ώστε να εξοικειώνονται από νωρίς με την πραγματικότητά του.
Ροζάκης-Κοτζιάς-Δένδιας: Οι 3 σύγχρονοι Τιτάνες της ελληνικής εξωτερικής πολιτικής
Κράτη με Σύνθετη Ονομασία αλλά ιθαγένεια από τη μία λέξη της κρατικής ονομασίας

neon imposter
Δημοσιεύσεις: 2826
Εγγραφή: 05 Αύγ 2022, 11:16
Phorum.gr user: neon imposter

Re: Γυναίκες και Λιαντίνης - το απόλυτο WtF φαινόμενο και η απάντηση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από neon imposter » 05 Οκτ 2022, 10:03

ksk έγραψε:
04 Οκτ 2022, 15:52
neon imposter έγραψε:
04 Οκτ 2022, 11:00
Ερμής έγραψε:
04 Οκτ 2022, 10:56
Καταλαβαίνεις πως αυτές που αναφέρεις είναι πολύ μικρό ποσοστό επι του συνόλου, έτσι δεν ειναι;
Ναι αλλά είναι μεγάλο ποσοστό των δικών μου γνωριμιών ok - οι οποίες βεβαίως βαίνουν διαρκώς μειούμενες

Και επισημαίνω πως πρόκειται για ετερόκλητο πλήθος, δλδ είναι εντυπωσιακό

Επίσης, η περιέργειά μου γίνεται μεγαλύτερη επειδή δεν έχω διαβάσει Λιαντίνη - και, κυρίως, επειδή δεν πρόκειται να διαβάσω
Γιατί δεν πρόκειται να διαβάσεις;...
Υ.Γ πρόσεξε είπα διαβάσεις όχι κατανοήσεις... :P
Για πολλούς λόγους, ας πούμε ότι δεν ταιριάζουν τα χνώτα μας.
Διαβάζω όντως δεν σημαίνει κατανοώ.

nemo
Δημοσιεύσεις: 7474
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2018, 11:08

Re: Γυναίκες και Λιαντίνης - το απόλυτο WtF φαινόμενο και η απάντηση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nemo » 05 Οκτ 2022, 10:22

ΓΑΛΗ έγραψε:
04 Οκτ 2022, 23:04
nemo έγραψε:
04 Οκτ 2022, 22:07
argouen έγραψε:
04 Οκτ 2022, 21:52
χμμ τι προσφερει η φιλοσοφια δε θα σου το απαντησω εγω. Γενικα εμενα μ αρεσει γιατι εχει μια σφαιρική προσεγγιση - θεωρηση, χωρις κολληματα θρησκευτικά ή ιδεολογικά πολιτικα κλπ. Εγω βρισκω αρκετα δομημενες τις θεωρησεις/αναλυσεις του και ανοιγει λιγο το μυαλό, δινει μια "οπτική γωνια" να σκεφτει κάποιος κάποια πραγματα με αλλο τροπο. Τι τελικα είναι σημαντικό στη ζωη και τι οχι :102: Μ αρεσει η προσεγγιιση προς το απλό τελικα. Περι ορεξεως παντα :102:
ειχε κολληματα και ενα απο αυτα ηταν η αρνηση του χριστιανισμου
Ενώ αυτοί που δηλώνουν ισλαμοϋποστηρικτές, επειδή έχασαν τη γη κάτω από τα ποδάρια τους σε κάποια θέματα, είναι η πρώτη γραμμή του χριστιανισμού.

Αήττητοι λέμε.
τον πολεμαμε τον ισλαμισμο γαλη αλλα στην πατριδα μας και οχι σε ξενα μερη εκει επιλεγουμε να τους αφησουμε ησυχους
επισης το θεωρω μειωτικο για εναν φιλοσοφο να μην αναγνωριζει οτι η πιστη και το θρησκευτικό συναισθημα γενικως κατεχει
τον πρωτο λογο καθε δημιουργιας οαν καθε ιχνος πολιτισμου που αναπτυχθηκε στην γη εχει τις ριζες του σε καποια θεοτητα

Άβαταρ μέλους
Λόρδος Ταντρίδης
Δημοσιεύσεις: 2032
Εγγραφή: 07 Οκτ 2018, 15:49
Phorum.gr user: Λόρδος Ταντρίδης

Re: Γυναίκες και Λιαντίνης - το απόλυτο WtF φαινόμενο και η απάντηση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λόρδος Ταντρίδης » 05 Οκτ 2022, 10:53

Jimmy81 έγραψε:
05 Οκτ 2022, 00:19
Light νεοπαγανισμός ήταν ο λόγος του καθηγητή (διότι δεχόταν και λίγο χριστιανικό λόγο) με σποραδικές αντι-εβραϊκές εξάρσεις. Αναμάσημα της πλάνης περί απώλειας του "ένδοξου παρελθόντος" της αρχαίας Ελλάδας και των υψηλών αξιών που δήθεν το χαρακτήριζαν. Παρανοϊκή η προσέγγισή του ότι καταπαλεύει τον θάνατο επιλέγοντας ο ίδιος να πεθάνει όποτε θέλει (λες και έχει κάποια θέληση ο θάνατος ενώ και το αποτέλεσμα είναι το ίδιο). Σωστά όμως παρακινούσε το ακροατήριό του να μιλά στα παιδιά για το θάνατο ώστε να εξοικειώνονται από νωρίς με την πραγματικότητά του.
Γενικώς είναι παρανοϊκός ο ανθρωπομορφισμός του θανάτου λες και δεν αφορά όλα τα είδη ζωής αλλά μόνο τον άνθρωπο . Δεν είναι ένας ανίκητος μάγος με ένα δρεπάνι , είναι ένα φυσικό φαινόμενο και ο μόνος τρόπος να νικηθεί είναι μέσω της επιστήμης . Γεγονός που συμβαίνει ήδη σε ένα βαθμό ( πριν εκατό χρόνια , κάποιος που κατέρρεε από ανακοπή καρδιάς δεν είχε επιστροφή ) .
Η φιλοσοφία καλά κάνει και έχει σκοπό να εξοικειώσει τον άνθρωπο αλλά δεν μπορεί να βρει οριστική λύση . Κάθε άνθρωπος οφείλει να το αντιμετωπίσει μόνος του . Εγώ όταν με πιάνουν τέτοιες σκέψεις πανικοβάλλομαι και μετά φαντάζομαι ότι κάνω σεξ ( ή κάνω αν είναι εφικτό ) και περνάνε , ίσως επειδή η επιθυμία της αναπαραγωγής είναι ισχυρότερη από το φόβο του θανάτου . Βέβαια δεν γνωρίζω αν θα μπορεί να λειτουργεί και αν φτάσω σε ηλικία που θα το έχω μόνο για κατούρημα . :102:

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71060
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Γυναίκες και Λιαντίνης - το απόλυτο WtF φαινόμενο και η απάντηση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 05 Οκτ 2022, 12:38

Jimmy81 έγραψε:
05 Οκτ 2022, 00:19
Light νεοπαγανισμός ήταν ο λόγος του καθηγητή (διότι δεχόταν και λίγο χριστιανικό λόγο) με σποραδικές αντι-εβραϊκές εξάρσεις. Αναμάσημα της πλάνης περί απώλειας του "ένδοξου παρελθόντος" της αρχαίας Ελλάδας και των υψηλών αξιών που δήθεν το χαρακτήριζαν. Παρανοϊκή η προσέγγισή του ότι καταπαλεύει τον θάνατο επιλέγοντας ο ίδιος να πεθάνει όποτε θέλει (λες και έχει κάποια θέληση ο θάνατος ενώ και το αποτέλεσμα είναι το ίδιο). Σωστά όμως παρακινούσε το ακροατήριό του να μιλά στα παιδιά για το θάνατο ώστε να εξοικειώνονται από νωρίς με την πραγματικότητά του.
Noμίζω το βλέπεις πολύ στενά. Το "καταπαλεύω το θάνατο" στην περίπτωση του Λιαντίνη (και όχι μόνον) σημαίνει την ακριβώς αντίθετη νοοτροπία, δηλαδή την αποδοχή του θάνατου ως ένα φυσικό γεγονός -και τον παράγοντα "ανθρώπινη προσωπική βούληση" στην επίσπευση του για τον χ ή ψ λόγο- και όχι ως μια οντότητα με προσωπική ή θεία βούληση.

Ουσιαστικώς εκφράζει το "παίρνω τη ζωή μου στα χέρια μου" σε συνδυασμό με το "παίρνω το θάνατο μου στα χέρια μου", που ούτως ή άλλως είναι εκ των πραγμάτων μια αλληλένδετη κατάσταση.
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
BOOMER
Δημοσιεύσεις: 630
Εγγραφή: 11 Οκτ 2021, 16:06

Re: Γυναίκες και Λιαντίνης - το απόλυτο WtF φαινόμενο και η απάντηση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από BOOMER » 05 Οκτ 2022, 13:54

argouen έγραψε:
04 Οκτ 2022, 21:11
Μια χαρά ηταν ο σχωρεμένος, εχει στο ytube διαλέξεις και ξεναγήσεις σε φοιτητες σε Ακροπολη πχ. Ξεστραβωθείτε λίγο με αυτα αν βαριεστε να τον διαβασετε :003:
Δεν εχουμε και πολλούς πλεον .. αν έμεινε και κανείς με φιλοσοφική θεώρηση που να εχει να πει κατι :xena:

Οκ ,στο βίντεο που έβαλες μου θύμισε επαρχιώτη φιλόλογο της δεκαετίας του 80 που πήγαινα γυμνάσιο , όταν άρχιζε να αγορεύει για ότι του κατέβαινε ,κι εμείς κάναμε ησυχία ώστε να περάσει η ώρα και να μην παραδώσει μάθημα ,οπότε no διάβασμα. Αρα ευτύχημα θα είναι να μην έχουμε και πολλούς τέτοιους πλέον. Στο 9.15 θεατής ,ψηφοφόρος Ανδρέα Παπανδρέου.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Φιλοσοφία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών