Σε ποιά χώρα του κόσμου θέλετε να ζήσετε ;

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.

Σε ποιά χώρα του κόσμου θέλετε να ζήσετε ;

ΑΜΕΡΙΚΗ
14
18%
ΚΑΝΑΔΑΣ
10
13%
ΒΡΑΖΙΛΙΑ
1
1%
ΑΓΓΛΙΑ
1
1%
ΓΕΡΜΑΝΙΑ
2
3%
ΙΤΑΛΙΑ
10
13%
ΣΟΥΗΔΙΑ
2
3%
ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ
11
14%
ΡΩΣΙΑ
4
5%
Β. ΚΟΡΕΑ
7
9%
ΑΛΛΗ
15
19%
 
Σύνολο ψήφων: 77

Άβαταρ μέλους
Bill Hicks
Δημοσιεύσεις: 4995
Εγγραφή: 14 Μάιος 2018, 22:48

Re: Σε ποιά χώρα του κόσμου θέλετε να ζήσετε ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bill Hicks » 08 Οκτ 2022, 13:36

hellegennes έγραψε:
07 Οκτ 2022, 23:38
SpoilerShow
mao mao έγραψε:
07 Οκτ 2022, 23:20
sharp έγραψε:
07 Οκτ 2022, 23:17


Άντε ρε, σοβαρά; Σε όλες τις περιοχές;
Τι να σου πω, έχω μείνει σε 5 πόλεις. Δεν έχω δει πουθενά πόρτα ασφαλείας. Ακόμη και σε σχετικά καλά σπίτια που ένας διαρρήκτης θα είχε κίνητρο να μπει.
Στο Λονδίνο όλα τα ορισμένα νεόδμητα σπίτια έχουν εξωτερική πόρτα ασφαλείας, συνήθως με ηλεκτρονική κλειδαριά που λειτουργεί με κάρτα και εσωτερικά τουλάχιστον άλλη μία πόρτα ασφαλείας, αν όχι και ενδιάμεση. Όλα τα υπόλοιπα δεν έχουν τίποτα.
SpoilerShow
Στις επαρχιακές πόλεις δεν συνηθίζονται οι πόρτες ασφαλείας γιατί είναι μάταιο. Αν το σπίτι είναι ισόγειο μπορούν να μπούνε από το παράθυρο ή και να ρίξουν την κάσα που φτιάχτηκε την εποχή του χαλκού.
φιξντ
I have taken drugs before and I had a real good time... didn’t murder anybody, didn’t rob anybody, didn’t rape anybody... didn’t lose ONE fuckin’ job, laughed my ass off... and went about my day! :smt033

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23721
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Σε ποιά χώρα του κόσμου θέλετε να ζήσετε ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 08 Οκτ 2022, 13:37

Chilloutbuddy έγραψε:
08 Οκτ 2022, 13:03
Ερμής έγραψε:
08 Οκτ 2022, 13:00
Μα το είπα και παραπάνω. Δεν έχω έρθει Αυστραλία, απλά έχω αυτή την αίσθηση, λάθος το πιθανότερο.
Θυμάσαι που σου είχα πει για ένα γνωστό γνωστού που του έλαχε κάτι και θα κατέβαινε στο Alice κάτι στην αυστραλια;
Αλις Σπρίνγκς, 25xιλ άνθρωποι μέσα στην έρημο, πιό μέση του πουθενά πεθαίνεις. Τι έγινε πήγε;
Πήγε έξι μήνες και γύρισε πίσω αφού τελικά εκανε ενα μακροχρονιο συμβολαιο μισθωσης με μια εταιρεια(δε το πολυκαταλαβα να σου πω, πιστεύω θα του τα φάνε εν τελει) και τα εδωσε στο όσο όσο. Από ότι μου είπε δε νιώθεις τόσο αποκομμένος διότι έχει αεροπορική σύνδεση με συχνό ρυθμό και σχετικά οικονομικά. Γενικά όλα ψιλοπαλευονται* εκτός από το ότι ο κόσμος εκεί είναι από ημιτρελος μέχρι για δέσιμο, το μάτι έχει πραγματική τρελή γυαλάδα. Σε κοιτάνε με ένα τρόπο σα να θέλουν είτε να σε γαμησουν είτε να σε φάνε, είτε και τα δύο μαζί, όχι απαραίτητα με αυτή τη σειρά.

*επίσης εκεί παίζουν πολλά ζουδια από ότι μου είπε, στο σπίτι που έμενε είχε ένα κοντέινερ προστατευτικά για δαυτα, εννοείται από όπλα τα πάντα, από πιστόλι μέχρι ότι άλλο θέλεις.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Ερμής την 08 Οκτ 2022, 13:38, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Крaсная армия
Δημοσιεύσεις: 4150
Εγγραφή: 17 Ιουν 2021, 21:37
Phorum.gr user: Μαρίνος Αντύπας
Τοποθεσία: Πελασγιώτιδα

Re: Σε ποιά χώρα του κόσμου θέλετε να ζήσετε ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Крaсная армия » 08 Οκτ 2022, 13:38

Gherschaagk έγραψε:
08 Οκτ 2022, 12:52
Α, θες να ζήσεις στο Μπαντεριστάν και συγκεκριμένα στο Κίεβο κόκκινε στρατέ;
Да, моя прекрасная леди. Из Киева посмотрим, как правильно проводится денацификация. Украинские фашисты должны быть разгромлены.
Для пользы дела мне необходимы военные полномочия. В таком случае я буду сам, без формальностей свергать тех командармов и комиссаров, которые губят дело. Так мне подсказывают интересы дела, и, конечно, отсутствие бумажки от Троцкого меня не остановит.

Άβαταρ μέλους
sharp
Δημοσιεύσεις: 21674
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: Σε ποιά χώρα του κόσμου θέλετε να ζήσετε ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 08 Οκτ 2022, 13:40

mao mao έγραψε:
08 Οκτ 2022, 13:35
sharp έγραψε:
08 Οκτ 2022, 13:28
mao mao έγραψε:
08 Οκτ 2022, 13:27


Πως λέγεται το τρένο, ο υπεραυστραλιανός; :) . Χλωμό το βλέπω να υπάρχει βιώσιμο δρομολόγιο Μελβούρνη - Άλις Σπρίνγκς. :lol:
Γιατί χλωμό;

https://en.wikipedia.org/wiki/Alice_Spr ... ay_station

https://en.wikipedia.org/wiki/The_Ghan
The Ghan has been described as one of the world's great passenger trains
https://www.greattrains.com.au/the-ghan ... ce-springs Δύο φορές τη βδομάδα στην τουριστική σεζόν. 25 ώρες ταξιδι..1300δολ αυστραλίας μονή διαδρομή..
Ε, ναι, το έγραψα
Ακόμη δεν έχεις πάει; Όλοι οι τουρίστες το ξέρουν, έχει και διάσημο τραίνο που τους πηγαίνει.
Εκεί κοντά είναι και ένας βράχος που είναι γνωστό μνημείο.
“Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times.”

stergiosbik
Δημοσιεύσεις: 17182
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:22
Τοποθεσία: Λαρισα-Ορεινη Καλαμπακα

Re: Σε ποιά χώρα του κόσμου θέλετε να ζήσετε ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stergiosbik » 08 Οκτ 2022, 13:41

Chilloutbuddy έγραψε:
08 Οκτ 2022, 12:58
Ερμής έγραψε:
08 Οκτ 2022, 12:15
Αυστραλία μου κάνει πλήρως αδιάφορη, δεν έχω πάει ποτέ αλλά έχω αυτή την αίσθηση. Άσε που αν βγεις στα προάστια κινδυνεύεις από το κάθε ζουδι που ξέχασε ο διάολος εκεί 😅
Ανάποδα τα έχεις καταλάβει, βάλε δες στατιστικές πόσοι πεθαίνουν από οτιδήποτε ζωντανό στην Αυστραλία και πόσοι στην Αμερική από επιθέσεις αγρίων ζώων. Μλκμου έχουν αρκούδες εκει πέρα. Αρκούδες λέμε, έχεις δει ποτέ αρκούδα;

Πάς νότια έχουν φίδια και κροκόδειλους που τους βρίσκουν σε πισίνες, πας βόρεια έχουν αρκούδες, αγριόγατες, λύκους, ελάφια που πετάγονται στο δρόμο. Στο έχω ξαναπεί όλα αυτά που βλέπεις στην Αυστραλία πρέπει να ψάξεις να τα βρεις, στην Αμερική έρχονται και σε βρίσκουν, εκτός απ'την ευρύτερη μαλακία που τους δέρνει υπάρχουν και άλλοι σοβαροί λόγοι που οπλοφορούνε οι άνθρωποι εκεί πέρα
Στο Αμερικα ομως ειναι καποιες εκατονταδες εκατομμυρια ενω εσεις εκει ειστε αραιοκατοικημενοι.
Χωρια που προτιμω να κινδυνευω απο καμμια αρκουδα η λιονταρι των βουνων που μπορω να τα δω και να παρω καποια ελαχιστα μετρα προφυλαξης παρα να με φαει μπαμπεσικα καμμια αραχνη,σαυρα,φιδι και δεν ξερω τι σκατα αλλα δηλητηριωδη ειδη εχετε εκει.

Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Δημοσιεύσεις: 10410
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 16:09
Phorum.gr user: Chilloutbuddy

Re: Σε ποιά χώρα του κόσμου θέλετε να ζήσετε ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chilloutbuddy » 08 Οκτ 2022, 13:53

sharp έγραψε:
08 Οκτ 2022, 13:22
Chilloutbuddy έγραψε:
08 Οκτ 2022, 13:11
mao mao έγραψε:
08 Οκτ 2022, 13:06


το είχα τσεκάρει αυτό το μέρος στο χάρτη, και πάντα είχα περιέργια πως ζουν εκεί πέρα οι άνθρωποι χιλιάδες χιλιόμετρα μακριά από το οτιδήποτε.
Πού να ξέρω...
Είναι σα να ρωτάω εγώ εσένα πώς ζούνε οι άνθρωποι στο Αζερμπαϊτζάν, ίδια απόσταση είναι το Άλις Σπρινγκς από μένα όσο το Αζερμπαϊτζάν από σένα
Ακόμη δεν έχεις πάει; Όλοι οι τουρίστες το ξέρουν, έχει και διάσημο τραίνο που τους πηγαίνει.
Δεν έχω πάει ακόμα, για τον ίδιο ακριβώς λόγο που δεν έχεις πάει εσύ Αζερμπαϊτζάν. Είναι στου διαόλου τον κώλο και παντελώς αδιάφορο
Gamiosante sto vosporo gia mia xoufta iliosporo

Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Δημοσιεύσεις: 10410
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 16:09
Phorum.gr user: Chilloutbuddy

Re: Σε ποιά χώρα του κόσμου θέλετε να ζήσετε ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chilloutbuddy » 08 Οκτ 2022, 13:56

stergiosbik έγραψε:
08 Οκτ 2022, 13:41
Chilloutbuddy έγραψε:
08 Οκτ 2022, 12:58
Ερμής έγραψε:
08 Οκτ 2022, 12:15
Αυστραλία μου κάνει πλήρως αδιάφορη, δεν έχω πάει ποτέ αλλά έχω αυτή την αίσθηση. Άσε που αν βγεις στα προάστια κινδυνεύεις από το κάθε ζουδι που ξέχασε ο διάολος εκεί 😅
Ανάποδα τα έχεις καταλάβει, βάλε δες στατιστικές πόσοι πεθαίνουν από οτιδήποτε ζωντανό στην Αυστραλία και πόσοι στην Αμερική από επιθέσεις αγρίων ζώων. Μλκμου έχουν αρκούδες εκει πέρα. Αρκούδες λέμε, έχεις δει ποτέ αρκούδα;

Πάς νότια έχουν φίδια και κροκόδειλους που τους βρίσκουν σε πισίνες, πας βόρεια έχουν αρκούδες, αγριόγατες, λύκους, ελάφια που πετάγονται στο δρόμο. Στο έχω ξαναπεί όλα αυτά που βλέπεις στην Αυστραλία πρέπει να ψάξεις να τα βρεις, στην Αμερική έρχονται και σε βρίσκουν, εκτός απ'την ευρύτερη μαλακία που τους δέρνει υπάρχουν και άλλοι σοβαροί λόγοι που οπλοφορούνε οι άνθρωποι εκεί πέρα
Στο Αμερικα ομως ειναι καποιες εκατονταδες εκατομμυρια ενω εσεις εκει ειστε αραιοκατοικημενοι.
Χωρια που προτιμω να κινδυνευω απο καμμια αρκουδα η λιονταρι των βουνων που μπορω να τα δω και να παρω καποια ελαχιστα μετρα προφυλαξης παρα να με φαει μπαμπεσικα καμμια αραχνη,σαυρα,φιδι και δεν ξερω τι σκατα αλλα δηλητηριωδη ειδη εχετε εκει.
Ρε έχεις δει αρκούδα λέμε; ΑΡΚΟΥΔΑ ΛΕΜΕ
Τι να σου κλάσει η αραχνίτσα, βάλε πόσοι έχουν πεθάνει από αράχνη και πόσοι από ΑΡΚΟΥΔΑ
Gamiosante sto vosporo gia mia xoufta iliosporo

Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Δημοσιεύσεις: 10410
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 16:09
Phorum.gr user: Chilloutbuddy

Re: Σε ποιά χώρα του κόσμου θέλετε να ζήσετε ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chilloutbuddy » 08 Οκτ 2022, 13:59

Αρκούδα. Αμερικάνικη.
Εικόνα

Tρέχουν, κολυμπάνε, σκαρφαλώνουν, δε γλιτώνεις πουθενά λέμε
Gamiosante sto vosporo gia mia xoufta iliosporo

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29765
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Σε ποιά χώρα του κόσμου θέλετε να ζήσετε ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 08 Οκτ 2022, 14:02

Крaсная армия έγραψε:
08 Οκτ 2022, 13:38
Gherschaagk έγραψε:
08 Οκτ 2022, 12:52
Α, θες να ζήσεις στο Μπαντεριστάν και συγκεκριμένα στο Κίεβο κόκκινε στρατέ;
Да, моя прекрасная леди. Из Киева посмотрим, как правильно проводится денацификация. Украинские фашисты должны быть разгромлены.
Ναι καλή μου κυρία. Από το Κίεβο θα δούμε πώς γίνεται σωστά η αποναζοποίηση. Οι Ουκρανοί φασίστες πρέπει να νικηθούν.

Γύρνα το πληκτρολόγιο τώρα στα ελληνικά να μην κάνω τον μεταφραστή σου όμως.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
sharp
Δημοσιεύσεις: 21674
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: Σε ποιά χώρα του κόσμου θέλετε να ζήσετε ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 08 Οκτ 2022, 14:03

Chilloutbuddy έγραψε:
08 Οκτ 2022, 13:56
stergiosbik έγραψε:
08 Οκτ 2022, 13:41
Chilloutbuddy έγραψε:
08 Οκτ 2022, 12:58

Ανάποδα τα έχεις καταλάβει, βάλε δες στατιστικές πόσοι πεθαίνουν από οτιδήποτε ζωντανό στην Αυστραλία και πόσοι στην Αμερική από επιθέσεις αγρίων ζώων. Μλκμου έχουν αρκούδες εκει πέρα. Αρκούδες λέμε, έχεις δει ποτέ αρκούδα;

Πάς νότια έχουν φίδια και κροκόδειλους που τους βρίσκουν σε πισίνες, πας βόρεια έχουν αρκούδες, αγριόγατες, λύκους, ελάφια που πετάγονται στο δρόμο. Στο έχω ξαναπεί όλα αυτά που βλέπεις στην Αυστραλία πρέπει να ψάξεις να τα βρεις, στην Αμερική έρχονται και σε βρίσκουν, εκτός απ'την ευρύτερη μαλακία που τους δέρνει υπάρχουν και άλλοι σοβαροί λόγοι που οπλοφορούνε οι άνθρωποι εκεί πέρα
Στο Αμερικα ομως ειναι καποιες εκατονταδες εκατομμυρια ενω εσεις εκει ειστε αραιοκατοικημενοι.
Χωρια που προτιμω να κινδυνευω απο καμμια αρκουδα η λιονταρι των βουνων που μπορω να τα δω και να παρω καποια ελαχιστα μετρα προφυλαξης παρα να με φαει μπαμπεσικα καμμια αραχνη,σαυρα,φιδι και δεν ξερω τι σκατα αλλα δηλητηριωδη ειδη εχετε εκει.
Ρε έχεις δει αρκούδα λέμε; ΑΡΚΟΥΔΑ ΛΕΜΕ
Τι να σου κλάσει η αραχνίτσα, βάλε πόσοι έχουν πεθάνει από αράχνη και πόσοι από ΑΡΚΟΥΔΑ
Συνήθως πεθαίνεις μόλις την δεις, πριν σε αγγίξει, από το φόβο σου. Έχω ακούσει αρκούδα να φωνάζει σε ζωολ. κήπο και το πιστεύω αυτό.
“Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times.”

stergiosbik
Δημοσιεύσεις: 17182
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:22
Τοποθεσία: Λαρισα-Ορεινη Καλαμπακα

Re: Σε ποιά χώρα του κόσμου θέλετε να ζήσετε ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stergiosbik » 08 Οκτ 2022, 14:04

Chilloutbuddy έγραψε:
08 Οκτ 2022, 13:56
stergiosbik έγραψε:
08 Οκτ 2022, 13:41
Chilloutbuddy έγραψε:
08 Οκτ 2022, 12:58

Ανάποδα τα έχεις καταλάβει, βάλε δες στατιστικές πόσοι πεθαίνουν από οτιδήποτε ζωντανό στην Αυστραλία και πόσοι στην Αμερική από επιθέσεις αγρίων ζώων. Μλκμου έχουν αρκούδες εκει πέρα. Αρκούδες λέμε, έχεις δει ποτέ αρκούδα;

Πάς νότια έχουν φίδια και κροκόδειλους που τους βρίσκουν σε πισίνες, πας βόρεια έχουν αρκούδες, αγριόγατες, λύκους, ελάφια που πετάγονται στο δρόμο. Στο έχω ξαναπεί όλα αυτά που βλέπεις στην Αυστραλία πρέπει να ψάξεις να τα βρεις, στην Αμερική έρχονται και σε βρίσκουν, εκτός απ'την ευρύτερη μαλακία που τους δέρνει υπάρχουν και άλλοι σοβαροί λόγοι που οπλοφορούνε οι άνθρωποι εκεί πέρα
Στο Αμερικα ομως ειναι καποιες εκατονταδες εκατομμυρια ενω εσεις εκει ειστε αραιοκατοικημενοι.
Χωρια που προτιμω να κινδυνευω απο καμμια αρκουδα η λιονταρι των βουνων που μπορω να τα δω και να παρω καποια ελαχιστα μετρα προφυλαξης παρα να με φαει μπαμπεσικα καμμια αραχνη,σαυρα,φιδι και δεν ξερω τι σκατα αλλα δηλητηριωδη ειδη εχετε εκει.
Ρε έχεις δει αρκούδα λέμε; ΑΡΚΟΥΔΑ ΛΕΜΕ
Τι να σου κλάσει η αραχνίτσα, βάλε πόσοι έχουν πεθάνει από αράχνη και πόσοι από ΑΡΚΟΥΔΑ
Ναι εχω δει ,πανω απο μια φορα και οχι σε ζωολογικο κηπο.
Και ναι εκλασα μεντες.
Υπαρχει ομως μια τεραστια διαφορα.
Η αρκουδα ΔΕΝ θα ερθει στο σπιτι σου. Εσυ θα την βρεις επειδη θα πας στο μερος που ζει.
Τα κωλοερπετα και εντομα ομως τρυπωνουν οπουδηποτε.

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29765
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Σε ποιά χώρα του κόσμου θέλετε να ζήσετε ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 08 Οκτ 2022, 14:05

Ερμής έγραψε:
08 Οκτ 2022, 13:37

.....
Γενικά όλα ψιλοπαλευονται* εκτός από το ότι ο κόσμος εκεί είναι από ημιτρελος μέχρι για δέσιμο, το μάτι έχει πραγματική τρελή γυαλάδα. Σε κοιτάνε με ένα τρόπο σα να θέλουν είτε να σε γαμησουν είτε να σε φάνε, είτε και τα δύο μαζί, όχι απαραίτητα με αυτή τη σειρά.

....
:smt005:
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Δημοσιεύσεις: 10410
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 16:09
Phorum.gr user: Chilloutbuddy

Re: Σε ποιά χώρα του κόσμου θέλετε να ζήσετε ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chilloutbuddy » 08 Οκτ 2022, 14:06

sharp έγραψε:
08 Οκτ 2022, 14:03
Chilloutbuddy έγραψε:
08 Οκτ 2022, 13:56
stergiosbik έγραψε:
08 Οκτ 2022, 13:41


Στο Αμερικα ομως ειναι καποιες εκατονταδες εκατομμυρια ενω εσεις εκει ειστε αραιοκατοικημενοι.
Χωρια που προτιμω να κινδυνευω απο καμμια αρκουδα η λιονταρι των βουνων που μπορω να τα δω και να παρω καποια ελαχιστα μετρα προφυλαξης παρα να με φαει μπαμπεσικα καμμια αραχνη,σαυρα,φιδι και δεν ξερω τι σκατα αλλα δηλητηριωδη ειδη εχετε εκει.
Ρε έχεις δει αρκούδα λέμε; ΑΡΚΟΥΔΑ ΛΕΜΕ
Τι να σου κλάσει η αραχνίτσα, βάλε πόσοι έχουν πεθάνει από αράχνη και πόσοι από ΑΡΚΟΥΔΑ
Συνήθως πεθαίνεις μόλις την δεις, πριν σε αγγίξει από το φόβο σου. Έχω ακούσει αρκούδα να φωνάζει σε ζωολ. κήπο και το πιστεύω αυτό.
Δυστυχώς όχι, μακάρι να τη γλίτωνες έτσι εύκολα. Το πρόβλημα με τις αρκούδες είναι ότι είναι το μόνο επιθετικό ζώο που ΔΕ σε σκοτώνει. Μια αγριόγατα ή ένας λύκος ας πούμε πάει για το λαιμό και τελειώνεις. Η αρκούδα απλά σε πατάει κάτω να μην κουνιέσαι και αρχίζει να σε μασουλάει αργά αργά με την ησυχία της. Σε αφήνει, ξανάρχεται, κλπ. Ώρες.
Για φαντάσου το αυτό ας πούμε.
Gamiosante sto vosporo gia mia xoufta iliosporo

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41085
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Σε ποιά χώρα του κόσμου θέλετε να ζήσετε ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 08 Οκτ 2022, 14:10

Bill Hicks έγραψε:
08 Οκτ 2022, 10:28
hellegennes έγραψε:
07 Οκτ 2022, 22:55
SpoilerShow
runner έγραψε:
07 Οκτ 2022, 16:58


Αν δεν κάνω λάθος, το Λονδίνο έχει περίπου 9-10 εκατομμύρια κατοίκους.
Οι 127 ανθρωποκτονίες που ανέφερες είναι πολύ μικρός αριθμός για τέτοιο μέγεθος και για πόλη που φιλοξενεί, εκτός από Βρετανούς, ανθρώπους απ 'όλον το κόσμο κυριολεκτικά.
Με τόσες λίγες ανθρωποκτονίες φαίνεται αρκετά ασφαλής πόλη.
Κάνεις λάθος να μετράς κατοίκους. Επιφάνεια πρέπει να μετράς. Η Αττική έχει διπλάσια έκταση και μόλις το 60% των ανθρωποκτονιών του Λονδίνου.
άλλωστε γι'αυτό όλες οι στατιστικές γίνονται σε ανθρωποκτονίες ανά τ.χ.
Οι στατιστικές γίνονται σε περιοχές. Η εγκληματικότητα αναφέρεται ανά μονάδα χώρου πάντα. Χώρα, διαμέρισμα, νομός, κομητεία, πόλη, συνοικία, κτλ.

Η αναγωγή σε πληθυσμό γίνεται μόνο όταν θέλεις να συγκρίνεις την μέση παραβατικότητα ανά κάτοικο, όχι την εγκληματικότητα ενός τόπου.

Προσπαθείς πάλι με 1 λεπτό googling να με αντικρούσεις;
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Крaсная армия
Δημοσιεύσεις: 4150
Εγγραφή: 17 Ιουν 2021, 21:37
Phorum.gr user: Μαρίνος Αντύπας
Τοποθεσία: Πελασγιώτιδα

Re: Σε ποιά χώρα του κόσμου θέλετε να ζήσετε ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Крaсная армия » 08 Οκτ 2022, 14:11

Gherschaagk έγραψε:
08 Οκτ 2022, 14:02
Γύρνα το πληκτρολόγιο τώρα στα ελληνικά να μην κάνω τον μεταφραστή σου όμως.
Вам не нужно быть моим переводчиком. Я все равно больше не буду писать из-за вашей терпимости к гнусным и пошлым нападкам на меня. Смерть фашизму и капитализму.
Для пользы дела мне необходимы военные полномочия. В таком случае я буду сам, без формальностей свергать тех командармов и комиссаров, которые губят дело. Так мне подсказывают интересы дела, и, конечно, отсутствие бумажки от Троцкого меня не остановит.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών