μπολσεβικοδημαρχος πατρων κανει προσυλητισμο σε σχολεια.

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
3f3k
Δημοσιεύσεις: 1433
Εγγραφή: 17 Ιαν 2019, 23:09
Phorum.gr user: letryf

Re: μπολσεβικοδημαρχος πατρων κανει προσυλητισμο σε σχολεια.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από 3f3k » 04 Νοέμ 2022, 11:00

Juno έγραψε:
04 Νοέμ 2022, 10:49


Δεν είχαμε τέτοιο μάθημα, ο τύπος έκανε την προπαγάνδα του κώματος.

Ακόμα και έτσι όμως, εάν ήθελε οπωσδήποτε να μιλήσει, ας έλεγε την αλήθεια. Πως ο ΕΛΑΣ αντί για μάχη, έστηνε ενέδρα σε καναδυό ξέμπαρκους ναζί και μετά την πλήρωνε το γειτονικό χωριό με ολοκαύτωμα.

Να έλεγε για το Δοξάτο όπου ο ΕΛΑΣ προκάλεσε όσο δεν έπαιρνε τους Βουλγάρους και όταν ήρθε η ώρα για μάχη, εξαφανίστηκαν και άφησαν τον άμαχο πληθυσμό να γίνουν εξιλαστήρια θύματα.

Να έλεγε πως οι μόνες μάχες που έδωσε ο ΕΛΑΣ ήταν στον Γράμμο και το Βίτσι και τι έγινε στις μάχες αυτές (διδασκαλία του Κάμα Σούτρα στον Γράμμο και επαναληπτικό μάθημα και επίλυση αποριών στο Βίτσι :lol:).

Να μην έλεγε βλακείες δηλαδή.
Εχω κάτι τέτοιους μαθητές. 17 χρονων που αναμασάνε ό,τι τους λένε οι περίεργοι θειοι τους και ό,τι βολικό διαβάζουν σε twitter και forums χωρίς να διασταυρώσουν μισή πληροφορία.

Που να δεις περσι μαθητές που μου ελεγαν αν ήθελα να μιλάω για τα εμβόλια καλύτερα να λέω την αληθεια οτι προκαλούν εγκεφαλικά και καρδιακα και έχουν πεθάνει χιλιαδες αλλά τους κρύβουν.

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 17338
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46

Re: μπολσεβικοδημαρχος πατρων κανει προσυλητισμο σε σχολεια.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 04 Νοέμ 2022, 11:01

Ναύτης έγραψε:
04 Νοέμ 2022, 10:55
Juno έγραψε:
04 Νοέμ 2022, 10:49
Ναύτης έγραψε:
04 Νοέμ 2022, 10:36

Η δουλειά του εκπαιδευτικού είναι να διδάσκει τους μαθητές. Όταν το μάθημα αφορά στην εθνική αντίσταση, θα τούς μιλήσει και για τον Βελουχιώτη.
.....
Δεν είχαμε τέτοιο μάθημα, ο τύπος έκανε την προπαγάνδα του κώματος.

Ακόμα και έτσι όμως, εάν ήθελε οπωσδήποτε να μιλήσει, ας έλεγε την αλήθεια. Πως ο ΕΛΑΣ αντί για μάχη, έστηνε ενέδρα σε καναδυό ξέμπαρκους ναζί και μετά την πλήρωνε το γειτονικό χωριό με ολοκαύτωμα.

Να έλεγε για το Δοξάτο όπου ο ΕΛΑΣ προκάλεσε όσο δεν έπαιρνε τους Βουλγάρους και όταν ήρθε η ώρα για μάχη, εξαφανίστηκαν και άφησαν τον άμαχο πληθυσμό να γίνουν εξιλαστήρια θύματα.

Να έλεγε πως οι μόνες μάχες που έδωσε ο ΕΛΑΣ ήταν στον Γράμμο και το Βίτσι και τι έγινε στις μάχες αυτές (διδασκαλία του Κάμα Σούτρα στον Γράμμο και επαναληπτικό μάθημα και επίλυση αποριών στο Βίτσι :lol: ).

Να μην έλεγε βλακείες δηλαδή.
Για ό,τι και να σάς μιλούσε, εσύ ήσουν μαθήτρια και όφειλες να δείχνεις σεβασμό. Θα έπρεπε να στο είχαν μάθει στο σπίτι σου αυτό. Μπορούσες να εκφράσεις τη γνώμη σου κόσμια, με σεβασμό, όχι χυδαία και πρόστυχα.
Πως ο Βελουχιώτης ήταν ένας παιδόφιλος ομοφυλόφιλος που δεν έκανε καμία μάχη εναντίον των ναζί, αλλά τους εγγυήθηκε την ασφαλή αποχώρησή τους εφόσον του έδιναν τα όπλα τους για να σφάξει Έλληνες, άμαχο πληθυσμό.
Ναι, έχεις δίκιο.
Πάντως ο δικός σου πάλι θα με τραμπούκιζε. Δηλαδή έτσι πιστεύω.


Ναύτης έγραψε:
04 Νοέμ 2022, 10:55
Αν πίστευες ότι ο καθηγητής έκανε κομματική προπαγάνδα, έπρεπε να πας να το πεις στους γονείς σου κι εκείνοι με την σειρά τους στον διευθυντή του σχολείου.
Τίποτα δεν θα γινόταν και το ξέρεις.
How are Albanians distorting history
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 17338
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46

Re: μπολσεβικοδημαρχος πατρων κανει προσυλητισμο σε σχολεια.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 04 Νοέμ 2022, 11:02

3f3k έγραψε:
04 Νοέμ 2022, 11:00
Juno έγραψε:
04 Νοέμ 2022, 10:49


Δεν είχαμε τέτοιο μάθημα, ο τύπος έκανε την προπαγάνδα του κώματος.

Ακόμα και έτσι όμως, εάν ήθελε οπωσδήποτε να μιλήσει, ας έλεγε την αλήθεια. Πως ο ΕΛΑΣ αντί για μάχη, έστηνε ενέδρα σε καναδυό ξέμπαρκους ναζί και μετά την πλήρωνε το γειτονικό χωριό με ολοκαύτωμα.

Να έλεγε για το Δοξάτο όπου ο ΕΛΑΣ προκάλεσε όσο δεν έπαιρνε τους Βουλγάρους και όταν ήρθε η ώρα για μάχη, εξαφανίστηκαν και άφησαν τον άμαχο πληθυσμό να γίνουν εξιλαστήρια θύματα.

Να έλεγε πως οι μόνες μάχες που έδωσε ο ΕΛΑΣ ήταν στον Γράμμο και το Βίτσι και τι έγινε στις μάχες αυτές (διδασκαλία του Κάμα Σούτρα στον Γράμμο και επαναληπτικό μάθημα και επίλυση αποριών στο Βίτσι :lol:).

Να μην έλεγε βλακείες δηλαδή.
Εχω κάτι τέτοιους μαθητές. 17 χρονων που αναμασάνε ό,τι τους λένε οι περίεργοι θειοι τους και ό,τι βολικό διαβάζουν σε twitter και forums χωρίς να διασταυρώσουν μισή πληροφορία.

Που να δεις περσι μαθητές που μου ελεγαν αν ήθελα να μιλάω για τα εμβόλια καλύτερα να λέω την αληθεια οτι προκαλούν εγκεφαλικά και καρδιακα και έχουν πεθάνει χιλιαδες αλλά τους κρύβουν.
Δηλαδή νικήσατε στον Γράμμο και το Βίτσι; :str8jack:
Πολεμήσατε στο Δοξάτο; :str8jack:
Για πες και άλλα!
How are Albanians distorting history
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21343
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: μπολσεβικοδημαρχος πατρων κανει προσυλητισμο σε σχολεια.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 04 Νοέμ 2022, 11:09

Juno έγραψε:
04 Νοέμ 2022, 10:54
Εμπεδοκλής έγραψε:
04 Νοέμ 2022, 10:51
Μήπως να λέγαμε σε εσένα και το μπαμπά σου να γράψετε τα βιβλία ιστορίας και να ετοιμάζατε και το διδακτικό πρόγραμμα;
Όπως νομίζεις.
Πάντως όταν άκουγα βλακείες, απαντούσα διορθώνοντας αυτά που μας έλεγαν.

Αν δεχόμασταν τις βλακείες σας τώρα θα πιστεύαμε πως απρλευθερώσατε τη Θεσσαλονίκη.
Εσείς που πλησιάσατε στην πόλη, αφού είχαν φύγει όλοι οι ναζί, μην τυχόν και πέσει καμία σφαίρα κατά λάθος και σκοτωθεί κανένα κουμούνι.
Έχετε χαζέψει. Για αυτό απέτυχε η εκπαίδευση σου. Αντιμιλούσες στον καθηγητή. Σε κανονικό κράτος θα είχες αποβληθεί. Αλλά το πρόβλημα ξεκινάει από το σπίτι. Σε κανονικό κράτος, θα είχαν αφαιρέσει και την επιμέλεια. Σε κανονικό κράτος όλα αυτά. Όχι στην Ελλάδα που ανέχεται το κάθε βλαμμένο να λέει τα δικά του στο σχολείο χωρίς ποινές...

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13759
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: μπολσεβικοδημαρχος πατρων κανει προσυλητισμο σε σχολεια.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 04 Νοέμ 2022, 11:13

Juno έγραψε:
04 Νοέμ 2022, 11:01
Ναύτης έγραψε:
04 Νοέμ 2022, 10:55
Juno έγραψε:
04 Νοέμ 2022, 10:49


Δεν είχαμε τέτοιο μάθημα, ο τύπος έκανε την προπαγάνδα του κώματος.

Ακόμα και έτσι όμως, εάν ήθελε οπωσδήποτε να μιλήσει, ας έλεγε την αλήθεια. Πως ο ΕΛΑΣ αντί για μάχη, έστηνε ενέδρα σε καναδυό ξέμπαρκους ναζί και μετά την πλήρωνε το γειτονικό χωριό με ολοκαύτωμα.

Να έλεγε για το Δοξάτο όπου ο ΕΛΑΣ προκάλεσε όσο δεν έπαιρνε τους Βουλγάρους και όταν ήρθε η ώρα για μάχη, εξαφανίστηκαν και άφησαν τον άμαχο πληθυσμό να γίνουν εξιλαστήρια θύματα.

Να έλεγε πως οι μόνες μάχες που έδωσε ο ΕΛΑΣ ήταν στον Γράμμο και το Βίτσι και τι έγινε στις μάχες αυτές (διδασκαλία του Κάμα Σούτρα στον Γράμμο και επαναληπτικό μάθημα και επίλυση αποριών στο Βίτσι :lol: ).

Να μην έλεγε βλακείες δηλαδή.
Για ό,τι και να σάς μιλούσε, εσύ ήσουν μαθήτρια και όφειλες να δείχνεις σεβασμό. Θα έπρεπε να στο είχαν μάθει στο σπίτι σου αυτό. Μπορούσες να εκφράσεις τη γνώμη σου κόσμια, με σεβασμό, όχι χυδαία και πρόστυχα.
Πως ο Βελουχιώτης ήταν ένας παιδόφιλος ομοφυλόφιλος που δεν έκανε καμία μάχη εναντίον των ναζί, αλλά τους εγγυήθηκε την ασφαλή αποχώρησή τους εφόσον του έδιναν τα όπλα τους για να σφάξει Έλληνες, άμαχο πληθυσμό.
Ναι, έχεις δίκιο.
Πάντως ο δικός σου πάλι θα με τραμπούκιζε. Δηλαδή έτσι πιστεύω.


Ναύτης έγραψε:
04 Νοέμ 2022, 10:55
Αν πίστευες ότι ο καθηγητής έκανε κομματική προπαγάνδα, έπρεπε να πας να το πεις στους γονείς σου κι εκείνοι με την σειρά τους στον διευθυντή του σχολείου.
Τίποτα δεν θα γινόταν και το ξέρεις.
Έχουμε ξεφύγει με τα οφτόπικ γι' αυτό θα σού απαντήσω μια τελευταία φορά. (αν θες άνοιξε ξεχωριστό νήμα να συνεχίσουμε)
Σήμερα, που διαθέτεις μια ηλικία, μπορείς να γράφεις τις σεξιστικές χυδαιότητες για τον Βελουχιώτη. Όταν ήσουν μαθήτρια μέσα στην τάξη, όχι.
Τα υπόλοιπα, τις ενστάσεις δηλαδή που έχεις για τη δράση του ΕΛΑΣ, δεν νομίζω ότι υπάρχει καθηγητής που θα σε "κυνηγούσε" αν τις έλεγες, εφόσον το ύφος και ο τρόπος σου ήσαν εκείνα που αρμόζουν σε μια μαθήτρια.
Τέλος, μού φαίνεται περίεργο που ένα παιδί στην εφηβεία του είχε τέτοιο μένος, όπως το δικό σου (το οποίο εν πολλοίς κουβαλάς ακόμα). Είναι πρόδηλο ότι σε είχαν φανατίσει από το σπίτι σου. Αυτό είναι ένα ακόμα τεράστιο λάθος που κάνουν ορισμένοι γονείς.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Ναύτης την 04 Νοέμ 2022, 11:15, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25402
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: μπολσεβικοδημαρχος πατρων κανει προσυλητισμο σε σχολεια.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 04 Νοέμ 2022, 11:14

Golden Age έγραψε:
03 Νοέμ 2022, 21:15
Δεν έχω ξαναδεί δήμαρχο ή βουλευτή να χρησιμοποιεί το θεσμικό του αξίωμα για να κάνει προπαγάνδα σε μαθητές σε σχολείο.
:smt005:

Τη δεκαετία του '70 μπαινόβγαιναν στα σχολεία διάφοροι περίεργοι (προπαγανδιστές της χούντας, Επιθεωρητές, κλπ) οι οποίοι μας πρόβαλαν ταινίες με το ματωμένο χέρι του Κομμουνισμού (με μακριά νύχια) να σκίζει την καρδιά της αγαπημένης μας Πατρίδας.
Και σε κάθε ευκαιρία εθνικής επετείου μας έλεγαν για τα παιδάκια που έκλεψαν οι κομμουνιστές από τον κόρφο της μανούλας τους
Ασταμάτητα!

Δεν πήγε πολύ καλά αυτό, οφείλω να σε προειδοποιήσω :003:
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21343
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: μπολσεβικοδημαρχος πατρων κανει προσυλητισμο σε σχολεια.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 04 Νοέμ 2022, 11:16

Ναύτης έγραψε:
04 Νοέμ 2022, 11:13
Τέλος, μού φαίνεται περίεργο που ένα παιδί στην εφηβεία του είχε τέτοιο μένος, όπως το δικό σου (το οποίο εν πολλοίς κουβαλάς ακόμα). Είναι πρόδηλο ότι σε είχαν φανατίσει από το σπίτι σου. Αυτό είναι ένα ακόμα τεράστιο λάθος που κάνουν ορισμένοι γονείς.
Δεν υπάρχει πρόνοια και ψυχολόγοι στα σχολεία. Αν υπήρχε αφαίρεση επιμέλειας, όπως και με τα εμβόλια τα πράγματα θα ήταν καλύτερα.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 33098
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: μπολσεβικοδημαρχος πατρων κανει προσυλητισμο σε σχολεια.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 04 Νοέμ 2022, 11:16

Εμπεδοκλής έγραψε:
04 Νοέμ 2022, 09:37


Έ, όχι και μηδέν. Ήδη κατάφερε και πήρε χρηματοδότηση για τη μαρίνα. Όσο για το τραίνο εσύ δηλαδή τί πιστεύεις; Ότι θα βελτιωθεί η ποιότητα ζωής αν το τραίνο είναι υπέργειο; Είσαι κατά στο να γίνει υπόγειο; Που στην ακρίβεια είναι cut&cover και όχι με μετροπόντικα...
για οτι καταφερε, μπραβο του.

απο οτι καταλαβαινω, στο κεντρο, υπογειο θα γινει. η γκρινια ειναι για το αν θα φτασει μεχρι το ριο η υπογειοποιηση. γνωμη μου, οτι απο αγια και περα, αδιαφορο αν θα ειναι υπογειο η οχι, δεν ειναι αστικος ιστος.

αλλα τελοσπαντων, δε με χαλαει κι αν γινει υπογειο. τεχνικο θεμα ειναι, και θεμα χρηματων.

το τοπικ δεν ειναι για αυτο. ειναι για την μαλακυνση εγκεφαλου, οτι για να δωκει λεφτα το κρατος, πρεπει να κανουμε πορεια με ντουντουκες, και μαλιστα να στρατολογησουμε και πιτσιρικαδες απο τα σχολεια, να γινει μπουγιο (μαλλον για να παρουσιαστει ως "μεγαλειωδης πορεια του κκε")

πιστευω οτι το κρατος εδωσε για τη μαρινα, η για οτι αλλο εγινε, και θα δωσει στο μελλον για οτι δωσει, οσα δωσει, αναλογα με αναγκες, διεργασιες, επιχειρηματα, κωλοφιλιες, και ισως 100 αλλους λογους, σωστους η λαθος, αλλα σε καμμια περιπτωση δεν προκειται να επηρεαστει απο πορειες.

η πορεια, ειναι κομμουνιστικη μαλακια. αχρηστη. πηγε στα σχολεια με δικαιολογια τα αιτηματα του δημου, αλλα με αληθινο σκοπο να μαζεψει πιτσιρικαρια στην πορεια, με την ηλιθια επισης ελπιδα, οτι μπορει οι πιτσιρικαδες να καλομαθουν στις πορειες, και να ακολουθουν/γινουν κομμουνιστες.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 33098
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: μπολσεβικοδημαρχος πατρων κανει προσυλητισμο σε σχολεια.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 04 Νοέμ 2022, 11:18

Ναύτης έγραψε:
04 Νοέμ 2022, 10:05
Juno έγραψε:
04 Νοέμ 2022, 10:02
(...)
Όταν καθηγητής μας είπε για τον Βελουχιώτη και εγώ είπα πως ήταν πουστοκουμούνι, μετά με κυνήγησε όσο δεν έπαιρνε.
(...)
Απορώ κι εγώ για ποιον λόγο σε κυνήγησε, άλλωστε ήταν τόσο κόσμια η τοποθέτησή σου.
ισχυει.

υπερβολικα κοσμια, επρεπε να πει εγκληματικο, δολοφονικο, πουστροκομμουνι. :102:
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 33098
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: μπολσεβικοδημαρχος πατρων κανει προσυλητισμο σε σχολεια.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 04 Νοέμ 2022, 11:20

Εμπεδοκλής έγραψε:
04 Νοέμ 2022, 10:08
Juno έγραψε:
04 Νοέμ 2022, 10:02
Όσο για το "όλοι μέσα", ξέρεις πως δεν ισχύει.
Όταν καθηγητής μας είπε για τον Βελουχιώτη και εγώ είπα πως ήταν πουστοκουμούνι, μετά με κυνήγησε όσο δεν έπαιρνε.
Αν αυτός έχει δικαίωμα να πει τη γνώμη του για τον Βελουχιώτη, εγώ δεν είχα το ίδιο δικαίωμα, συν το ελαφρυντικό της εφηβικής ηλικίας;
Όχι δεν είχες δικαίωμα. Αυτός ήταν καθηγητής σου. Εσύ ένα κακομαθημένο αλητόπαιδο. 5 ημέρες αποβολή για το χαρακτηρισμό σου και δέκα χαρακιές στο χέρι για την αυθάδεια σου είναι το μίνιμουμ της τιμωρίας που σου άρμοζε.
στον αληθινο κοσμο, μια καθηγητρια που εκανε προσυλητισμο, την πηγε μαθητης με τις κλωτσες στον λυκειαρχη, οπου υποσχεθηκε να μην το ξανακανει και ζητησε συγνωμη.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

stergiosbik
Δημοσιεύσεις: 17182
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:22
Τοποθεσία: Λαρισα-Ορεινη Καλαμπακα

Re: μπολσεβικοδημαρχος πατρων κανει προσυλητισμο σε σχολεια.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stergiosbik » 04 Νοέμ 2022, 11:21

Πασιφάη έγραψε:
03 Νοέμ 2022, 21:05
Πάντως στα σχολεία ανέκαθεν γινόταν προπαγάνδα υπέρ του ΚΚΕ και πώληση Ριζοσπάστη. Το αντιμετώπισα έντονα,πρώτη φορά σαν πρόεδρος γονέων και κηδεμόνων στο Μουσικό που πήγαιναν τα παιδιά μου.
:smt023
Οι τσογλανοι πριν κάποια χρόνια στήθηκαν έξω από το δημοτικό(!) σχολείο των παιδιών μου και μοίραζαν φυλλάδια του ΠΑΜΕ!!!
Βγήκε αμέσως ο διευθυντής έξω και τους διάολοστειλε λέγοντας ταυτόχρονα ότι έχει καλέσει την αστυνομία.
Φυσικά την κοπανησαν αμέσως.
Ήταν τυχεροί που δεν ήμουν εκεί γιατί παίζει σοβαρά να μάζευαν πολλές φάπες.

Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21343
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: μπολσεβικοδημαρχος πατρων κανει προσυλητισμο σε σχολεια.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 04 Νοέμ 2022, 11:23

Ασέβαστος έγραψε:
04 Νοέμ 2022, 11:20
Εμπεδοκλής έγραψε:
04 Νοέμ 2022, 10:08
Juno έγραψε:
04 Νοέμ 2022, 10:02
Όσο για το "όλοι μέσα", ξέρεις πως δεν ισχύει.
Όταν καθηγητής μας είπε για τον Βελουχιώτη και εγώ είπα πως ήταν πουστοκουμούνι, μετά με κυνήγησε όσο δεν έπαιρνε.
Αν αυτός έχει δικαίωμα να πει τη γνώμη του για τον Βελουχιώτη, εγώ δεν είχα το ίδιο δικαίωμα, συν το ελαφρυντικό της εφηβικής ηλικίας;
Όχι δεν είχες δικαίωμα. Αυτός ήταν καθηγητής σου. Εσύ ένα κακομαθημένο αλητόπαιδο. 5 ημέρες αποβολή για το χαρακτηρισμό σου και δέκα χαρακιές στο χέρι για την αυθάδεια σου είναι το μίνιμουμ της τιμωρίας που σου άρμοζε.
στον αληθινο κοσμο, μια καθηγητρια που εκανε προσυλητισμο, την πηγε μαθητης με τις κλωτσες στον λυκειαρχη, οπου υποσχεθηκε να μην το ξανακανει και ζητησε συγνωμη.
Για αυτό λέμε ότι υπάρχει πρόβλημα. Φαντάσου σε πολιτισμένη χώρα μαθητής να χτυπά καθηγήτρια.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 33098
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: μπολσεβικοδημαρχος πατρων κανει προσυλητισμο σε σχολεια.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 04 Νοέμ 2022, 11:25

Εμπεδοκλής έγραψε:
04 Νοέμ 2022, 10:42


Οι αίθουσες του σχολείου σε είναι κοινοβουλευτικά έδρανα κυρά μου. Ο καθηγητής έχει το αλάθητο. Όποιος αντιμιλά η τιμωρία του είναι αποβολή, όρθια στη γωνία και χαρακιές.

ελιωσα στο γελιο. :smt005::smt005:

ουτε στην εποχη μας δεν ειχε το αλαθητο, φαντασου σημερα.

οσο για χαρακιες, επισης στην εποχη μας οσοι το εκαναν το σκυλομετανιωναν. σημερα ουτε να το σκεφτουν, θα κλαψουν. πολυ.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21343
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: μπολσεβικοδημαρχος πατρων κανει προσυλητισμο σε σχολεια.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 04 Νοέμ 2022, 11:26

stergiosbik έγραψε:
04 Νοέμ 2022, 11:21
Πασιφάη έγραψε:
03 Νοέμ 2022, 21:05
Πάντως στα σχολεία ανέκαθεν γινόταν προπαγάνδα υπέρ του ΚΚΕ και πώληση Ριζοσπάστη. Το αντιμετώπισα έντονα,πρώτη φορά σαν πρόεδρος γονέων και κηδεμόνων στο Μουσικό που πήγαιναν τα παιδιά μου.
:smt023
Οι τσογλανοι πριν κάποια χρόνια στήθηκαν έξω από το δημοτικό(!) σχολείο των παιδιών μου και μοίραζαν φυλλάδια του ΠΑΜΕ!!!
Βγήκε αμέσως ο διευθυντής έξω και τους διάολοστειλε λέγοντας ταυτόχρονα ότι έχει καλέσει την αστυνομία.
Φυσικά την κοπανησαν αμέσως.
Ήταν τυχεροί που δεν ήμουν εκεί γιατί παίζει σοβαρά να μάζευαν πολλές φάπες.
Αν πουλούσαν ναρκωτικά είμαι σίγουρος ότι απλά θα κοιτούσες αλλού. Μη βρεθείς και μαχαιρωμένος. Μαγκιές μόνο στον πιτσιρικά με το φυλλάδιο.

Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21343
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: μπολσεβικοδημαρχος πατρων κανει προσυλητισμο σε σχολεια.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 04 Νοέμ 2022, 11:27

Ασέβαστος έγραψε:
04 Νοέμ 2022, 11:25
Εμπεδοκλής έγραψε:
04 Νοέμ 2022, 10:42


Οι αίθουσες του σχολείου σε είναι κοινοβουλευτικά έδρανα κυρά μου. Ο καθηγητής έχει το αλάθητο. Όποιος αντιμιλά η τιμωρία του είναι αποβολή, όρθια στη γωνία και χαρακιές.

ελιωσα στο γελιο. :smt005::smt005:

ουτε στην εποχη μας δεν ειχε το αλαθητο, φαντασου σημερα.

οσο για χαρακιες, επισης στην εποχη μας οσοι το εκαναν το σκυλομετανιωναν. σημερα ουτε να το σκεφτουν, θα κλαψουν. πολυ.
Δεν μου κάνει εντύπωση. Η παιδεία έχει χαλάσει πολλά χρόνια τώρα.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών