Συμφωνείτε να απολυθεί αυτό το μ****νί Ο Πορτοσάλτε;

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
sharp
Δημοσιεύσεις: 21749
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: Συμφωνείτε να απολυθεί αυτό το μ****νί Ο Πορτοσάλτε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 04 Μαρ 2023, 11:28

Green Dragon έγραψε:
04 Μαρ 2023, 07:38
sharp έγραψε:
03 Μαρ 2023, 23:50
Στο Δημόσιο είναι, πώς θα τον απολύσουμε;
Είναι κι αυτό :lol:
Πραγματικά πάντως δεν είναι τίποτε αυτό που έγραψες. Ίσως είσαι φορτισμένος πολύ, θα το δεις και μόνος σου σε μερικές εβδομάδες. Δεν ξέρω πώς το είπε, αλλά σιγά τα ωά, υπάρχουν άλλα σοβαρότερα προβλήματα με τη δημοσιοκαφρία στην Ελλάδα που αφορούν και εκείνον φυσικά και γενικώς όλους ανεξαιρέτως.
“Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times.”

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9675
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Συμφωνείτε να απολυθεί αυτό το μ****νί Ο Πορτοσάλτε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 04 Μαρ 2023, 11:52

sharp έγραψε:
04 Μαρ 2023, 11:28
Green Dragon έγραψε:
04 Μαρ 2023, 07:38
sharp έγραψε:
03 Μαρ 2023, 23:50
Στο Δημόσιο είναι, πώς θα τον απολύσουμε;
Είναι κι αυτό :lol:
Πραγματικά πάντως δεν είναι τίποτε αυτό που έγραψες. Ίσως είσαι φορτισμένος πολύ, θα το δεις και μόνος σου σε μερικές εβδομάδες. Δεν ξέρω πώς το είπε, αλλά σιγά τα ωά, υπάρχουν άλλα σοβαρότερα προβλήματα με τη δημοσιοκαφρία στην Ελλάδα που αφορούν και εκείνον φυσικά και γενικώς όλους ανεξαιρέτως.
Μα, το θέμα είναι ότι δεν το είπε κιόλας, απ' ό,τι αποδείχτηκε τελικά. Στο βίντεο που ανέβασε κάποιος, νομίζω ο Βαντόνος, φαίνεται ξεκάθαρα ότι το λέει ο Τσίμας. Αλλά ο διάλογος στο νήμα συνεχίζεται κανονικά πάνω στην βάση ότι το είπε ο Πορτοσάλτε... :102:
... αγαθοί μβουκμέηκερς...

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 20833
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Συμφωνείτε να απολυθεί αυτό το μ****νί Ο Πορτοσάλτε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 04 Μαρ 2023, 12:31

Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
04 Μαρ 2023, 10:30
πατησιωτης έγραψε:
04 Μαρ 2023, 10:17
:smt038
Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
04 Μαρ 2023, 10:07



τι λόγος υπάρχει; ακόμη κι εσύ πιστεύω μπορείς να βρεις ένα λόγο
Εμποδίζει αυτούς που λένε ότι είχαν αυταπάτες και με πόνο ψυχής ή εκβιαζόμενοι κυβερνούν να ξανακυβερνήσουν. :D

Ο Πορτοσάλτε εμποδίζει τον Τσίπρα να κυβερνήσει; Τι σύγχυση είναι αυτή.

Το να εξοργίζει τον περισσότερο κόσμο πως είναι πιστά σκυλιά των αφεντικών τους ,τα οποία διαπλέκονται με το σάπιο πολιτικό σύστημα της ΝΔ και το ότι κάνοντας τη βρωμοδουλειά που τους έχουν αναθέσει γίνονται όλο και πιο προκλητικοί...δε σου έχει περάσει από το μυαλό φαντάζομαι.

είναι ο Γεωργιάδης εκπρόσωπος του Διαφωτισμού και της Λογικής. Που έκανε 10 χρόνια να τελειώσει το Ιστορικό, αλλά μιλά για τους αιώνιους φοιτητές. Που μιλάει για μπαταχτσήδες και κατασχέσεις σπιτιών και χρωστάει 700.000 ακατέβατα 15 χρόνια. Που έλεγε πως η Νέα Δημοκρατία είναι κόμμα κλεφτών και προσχώρησε σε αυτήν.
Και του δίνεται βήμα σε όλα τα ΜΜΕ, ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ, επί δέκα χρόνια, να κοπρίζει. Τα ΜΜΕ που καταχρώνται τις συχνότητες χωρίς να πληρώνουν μισό ευρώ.
Ε, όσο να πεις, αυτά εξοργίζουν περισσότερο πολύ κόσμο. Κυρίως νέους.

Εσύ βγες και πες πως το πρόβλημα της χώρας είναι η δολοφονία του σταθμάρχη της CIA από τη 17Ν το 1975. Δέκα ανοικοί γέροι στο καφενείο θα συμφωνήσουν μαζί σου. Και ψηφίζουν.
:goodpost:

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 20833
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Συμφωνείτε να απολυθεί αυτό το μ****νί Ο Πορτοσάλτε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 04 Μαρ 2023, 12:37

πατησιωτης έγραψε:
04 Μαρ 2023, 10:01
Green Dragon έγραψε:
04 Μαρ 2023, 07:39
Συνεχίζεις να γράφεις εκτός θέματος. Σε λίγο θα μιλάμε για τον καιρό και θα απαντάς 'η αριστερά και η 17Ν'!

Για πες, τι έκανε το κόμμα σου για να βάλει χέρι στις αρνητικές εκφάνσεις της αριστεράς; Περιμένω με αγωνία την απάντησή σου σε κάποιο άλλο νήμα κατά προτίμηση αφού εδώ το θέμα είναι άλλο.
Δεν είναι άλλο το θέμα,είναι το ίδιο ακριβώς.Και είναι το ίδιο επειδή εσύ ζητάς να απολυθούν και να λογοκριθούν ΣΤΟΧΟΙ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΙΑΣ.
Δεν έχω δυσκολία να δεχθώ ότι η ΝΔ έκανε ελάχιστα ή τίποτε για το θέμα της τρομοκρατίας.Βέβαια εάν έκανε αυτό που πρέπει θα ακολουθούσε μίνι εμφύλιος διότι μη σε ξεγελούν η τρομοκρατία είναι η αριστερά και το δείχνουν παντού και με σκιτσάκια και εδώ μέσα.Τρομοκρατία δεν είχαμε από αυτούς μόνο την περίοδο 1950-1974 επειδή ο φόβος είχε αλλάξει κατεύθυνση και δεν τολμούσαν.Τώρα όπως βλέπεις βγάζουν και κρεμάλες και δράκουλες και διάφορα άλλα και τα γκαζάκια και οι ρουβίκωνες και καμμιά φορά και οι βόμβες είναι στην ημερήσια διάταξη.Για να το έκαναν αυτό το 1960 να δούμε τι θα γινόταν.
Μην αρχίζεις λοιπόν την ερώτηση τι έκανε η ΝΔ - η αλήθεια είναι ότι δεν έγινε ΕΡΕ ούτε η ΔΑΠ ΕΚΟΦ διότι μόνο έτσι αντιμετωπίζεται η τρομοκρατία ,με αντίποινα.
Εσύ όμως λόγω δικών σου αντιθέσεων τα βάζεις με το κομμάτι αυτό που είναι στόχος τους κυρίως επειδή ακριβώς τους εμποδίζει σε όσα θέλουν.Ο Πορτοσάλτε είναι στόχος πραγματικός,έχουν γίνει επιθέσεις και στο σπίτι του και στο σταθμό του.Σε "καραμανλικούς" ή λαικοδεξιούς δεν έχουν γίνει,μερικούς τους πήραν και στην κυβέρνησή τους. :D Το βιβλιοπωλείο του Άδωνι αν θυμάσαι το έκαψαν 20 φορές.Αλλού δεν πηγαίνουν.
Να ψάξεις γιατί εσύ αντιπαθείς αυτούς στους οποίους βάζουν βόμβες και γκαζάκια οι τρομοκράτες.Κάποιος λόγος θα υπάρχει. :D
Τι στόχοι τρομοκρατίας ρε μάστορα, τι είναι ο 'στόχος τρομοκρατίας' τίτλος που σου δίνει ελευθέρας; Δηλώνουμε στόχοι τρομοκρατίας και είμαστε στο απυρόβλητο; Δηλαδή μπορούμε να είμαστε όσο μουνόπανα γουστάρουμε και δεν πρέπει καν να μας ψέγουν γι' αυτό, αρκεί να είμαστε 'στόχοι τρομοκτρατίας'.

Λες Εσύ όμως λόγω δικών σου αντιθέσεων τα βάζεις με το κομμάτι αυτό που είναι στόχος τους κυρίως επειδή ακριβώς τους εμποδίζει σε όσα θέλουν., αυτό τώρα τι είναι; Λες ότι υποστηρίζω τους τρομοκράτες; Είσαι εντελώς ασόβαρος;

Έχεις κόψει καπίστρι, κρίμα.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71569
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Συμφωνείτε να απολυθεί αυτό το μ****νί Ο Πορτοσάλτε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 04 Μαρ 2023, 12:43

klg έγραψε:
04 Μαρ 2023, 10:50
Γτπ είναι ο Πορτοσάλτε και είναι έτσι εδώ και χρόνια, αλλά μου αρέσουν οι "online" αριστέροι, που όταν δεν μας αρέσει κάποιος/κάτι πάμε από τον ντεμεκ προοδευτισμό σε απροκάλυπτο φασισμό. Αν δεν σας αρέσει κάποιος μην τον ακούτε ρε, που πρέπει να γίνει cancel ότι δεν ταιριάζει στη φούσκα σας.
Η αλήθεια είναι ότι κι εγώ δεν έχω καταλάβει γιατί οι πιο βαθιά και πλέρια ενημερωμένοι για το τι είπε ή έγραψε ο Πορτοσάλτε είναι αυτοί που θεωρούν σκουπίδι τον Πορτοσάλτε.

Και να' ταν μόνον ο Πορτοσάλτε να πω εντάξει. Αν υποψιαστώ ότι τα συστημικά κανάλια τα παρακολουθούν κυρίως οι αδιάφθοροι, το μόνο ερώτημα έχω είναι "αφού τους ζαλίζει, γιατί το κάνουν;"
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71569
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Συμφωνείτε να απολυθεί αυτό το μ****νί Ο Πορτοσάλτε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 04 Μαρ 2023, 12:47

Αναφορικά δε με την άνεση πρότασης εκκαθαρίσεων των χυδαίων από τους άμωμους, ουδέν σχόλιο.

Κάπως την έχουν δει εδώ και χρόνια. Ανεπίστρεπτη φάση.
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
sharp
Δημοσιεύσεις: 21749
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: Συμφωνείτε να απολυθεί αυτό το μ****νί Ο Πορτοσάλτε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 04 Μαρ 2023, 12:52

Green Dragon έγραψε:
04 Μαρ 2023, 12:37
πατησιωτης έγραψε:
04 Μαρ 2023, 10:01
Green Dragon έγραψε:
04 Μαρ 2023, 07:39
Συνεχίζεις να γράφεις εκτός θέματος. Σε λίγο θα μιλάμε για τον καιρό και θα απαντάς 'η αριστερά και η 17Ν'!

Για πες, τι έκανε το κόμμα σου για να βάλει χέρι στις αρνητικές εκφάνσεις της αριστεράς; Περιμένω με αγωνία την απάντησή σου σε κάποιο άλλο νήμα κατά προτίμηση αφού εδώ το θέμα είναι άλλο.
Δεν είναι άλλο το θέμα,είναι το ίδιο ακριβώς.Και είναι το ίδιο επειδή εσύ ζητάς να απολυθούν και να λογοκριθούν ΣΤΟΧΟΙ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΙΑΣ.
Δεν έχω δυσκολία να δεχθώ ότι η ΝΔ έκανε ελάχιστα ή τίποτε για το θέμα της τρομοκρατίας.Βέβαια εάν έκανε αυτό που πρέπει θα ακολουθούσε μίνι εμφύλιος διότι μη σε ξεγελούν η τρομοκρατία είναι η αριστερά και το δείχνουν παντού και με σκιτσάκια και εδώ μέσα.Τρομοκρατία δεν είχαμε από αυτούς μόνο την περίοδο 1950-1974 επειδή ο φόβος είχε αλλάξει κατεύθυνση και δεν τολμούσαν.Τώρα όπως βλέπεις βγάζουν και κρεμάλες και δράκουλες και διάφορα άλλα και τα γκαζάκια και οι ρουβίκωνες και καμμιά φορά και οι βόμβες είναι στην ημερήσια διάταξη.Για να το έκαναν αυτό το 1960 να δούμε τι θα γινόταν.
Μην αρχίζεις λοιπόν την ερώτηση τι έκανε η ΝΔ - η αλήθεια είναι ότι δεν έγινε ΕΡΕ ούτε η ΔΑΠ ΕΚΟΦ διότι μόνο έτσι αντιμετωπίζεται η τρομοκρατία ,με αντίποινα.
Εσύ όμως λόγω δικών σου αντιθέσεων τα βάζεις με το κομμάτι αυτό που είναι στόχος τους κυρίως επειδή ακριβώς τους εμποδίζει σε όσα θέλουν.Ο Πορτοσάλτε είναι στόχος πραγματικός,έχουν γίνει επιθέσεις και στο σπίτι του και στο σταθμό του.Σε "καραμανλικούς" ή λαικοδεξιούς δεν έχουν γίνει,μερικούς τους πήραν και στην κυβέρνησή τους. :D Το βιβλιοπωλείο του Άδωνι αν θυμάσαι το έκαψαν 20 φορές.Αλλού δεν πηγαίνουν.
Να ψάξεις γιατί εσύ αντιπαθείς αυτούς στους οποίους βάζουν βόμβες και γκαζάκια οι τρομοκράτες.Κάποιος λόγος θα υπάρχει. :D
Τι στόχοι τρομοκρατίας ρε μάστορα, τι είναι ο 'στόχος τρομοκρατίας' τίτλος που σου δίνει ελευθέρας; Δηλώνουμε στόχοι τρομοκρατίας και είμαστε στο απυρόβλητο; Δηλαδή μπορούμε να είμαστε όσο μουνόπανα γουστάρουμε και δεν πρέπει καν να μας ψέγουν γι' αυτό, αρκεί να είμαστε 'στόχοι τρομοκτρατίας'.

Λες Εσύ όμως λόγω δικών σου αντιθέσεων τα βάζεις με το κομμάτι αυτό που είναι στόχος τους κυρίως επειδή ακριβώς τους εμποδίζει σε όσα θέλουν., αυτό τώρα τι είναι; Λες ότι υποστηρίζω τους τρομοκράτες; Είσαι εντελώς ασόβαρος;

Έχεις κόψει καπίστρι, κρίμα.
Εσύ βέβαια δεν έζησες τις δολοφονίες εκδοτών Βραδυνής, Απογευματινής, Μομφεράτου κλπ. Ήσουν μικρός και τις ακούς σαν ιστορίες του 1850...

Έμπαινε ένας τύπος στο Κέντρο της Αθήνας σε ένα γραφείο και μπαμ, μπαμ πάρ'τον ή πάρ'τουςκάτω. Όπως έκαναν οι Ισλαμιστές στο Charlie στο Παρίσι, μόνο που τότε δεν είχες κάμερες να το δεις σε βίντεο. Την άλλη μέρα διάβαζες την Προκήρυξη, αίτια όπως Καπιταλιστική εκμετάλλευση, οι εφημέριδες που την υποστηρίζουν και άλλα γραφικά θα λέγαμε σήμερα, πλην όμως τότε ήταν τρομοκρατία. Κυκλοφορούσε κόσμος στο κέντρο, είχε καλά μαγαζιά, δεν είναι όπως σήμερα. Και φυσικά, πάει ο ανθρωπάκος, αλλά νταξει υποστήριζε τον Καπιταλισμό. Όλως τυχαίως επωφελήθηκαν κάποιες άλλες εφημερίδες, λες κι αυτές δεν τον υποστήριζαν. Αυτά μάλλον σού περιγράφει ο Πατησιώτης.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος sharp την 04 Μαρ 2023, 12:54, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
“Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times.”

Άβαταρ μέλους
sharp
Δημοσιεύσεις: 21749
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: Συμφωνείτε να απολυθεί αυτό το μ****νί Ο Πορτοσάλτε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 04 Μαρ 2023, 12:53

ΓΑΛΗ έγραψε:
04 Μαρ 2023, 12:43
klg έγραψε:
04 Μαρ 2023, 10:50
Γτπ είναι ο Πορτοσάλτε και είναι έτσι εδώ και χρόνια, αλλά μου αρέσουν οι "online" αριστέροι, που όταν δεν μας αρέσει κάποιος/κάτι πάμε από τον ντεμεκ προοδευτισμό σε απροκάλυπτο φασισμό. Αν δεν σας αρέσει κάποιος μην τον ακούτε ρε, που πρέπει να γίνει cancel ότι δεν ταιριάζει στη φούσκα σας.
Η αλήθεια είναι ότι κι εγώ δεν έχω καταλάβει γιατί οι πιο βαθιά και πλέρια ενημερωμένοι για το τι είπε ή έγραψε ο Πορτοσάλτε είναι αυτοί που θεωρούν σκουπίδι τον Πορτοσάλτε.

Και να' ταν μόνον ο Πορτοσάλτε να πω εντάξει. Αν υποψιαστώ ότι τα συστημικά κανάλια τα παρακολουθούν κυρίως οι αδιάφθοροι, το μόνο ερώτημα έχω είναι "αφού τους ζαλίζει, γιατί το κάνουν;"
Γιατί το 62% :lol: των Ελλήνων είναι κουτσομπόληδες και δεν έχουν ενδιαφέροντα.
“Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times.”

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71569
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Συμφωνείτε να απολυθεί αυτό το μ****νί Ο Πορτοσάλτε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 04 Μαρ 2023, 13:05

sharp έγραψε:
04 Μαρ 2023, 12:53
ΓΑΛΗ έγραψε:
04 Μαρ 2023, 12:43
klg έγραψε:
04 Μαρ 2023, 10:50
Γτπ είναι ο Πορτοσάλτε και είναι έτσι εδώ και χρόνια, αλλά μου αρέσουν οι "online" αριστέροι, που όταν δεν μας αρέσει κάποιος/κάτι πάμε από τον ντεμεκ προοδευτισμό σε απροκάλυπτο φασισμό. Αν δεν σας αρέσει κάποιος μην τον ακούτε ρε, που πρέπει να γίνει cancel ότι δεν ταιριάζει στη φούσκα σας.
Η αλήθεια είναι ότι κι εγώ δεν έχω καταλάβει γιατί οι πιο βαθιά και πλέρια ενημερωμένοι για το τι είπε ή έγραψε ο Πορτοσάλτε είναι αυτοί που θεωρούν σκουπίδι τον Πορτοσάλτε.

Και να' ταν μόνον ο Πορτοσάλτε να πω εντάξει. Αν υποψιαστώ ότι τα συστημικά κανάλια τα παρακολουθούν κυρίως οι αδιάφθοροι, το μόνο ερώτημα έχω είναι "αφού τους ζαλίζει, γιατί το κάνουν;"
Γιατί το 62% :lol: των Ελλήνων είναι κουτσομπόληδες και δεν έχουν ενδιαφέροντα.
Το ποσοστό των κουτσομπόληδων είναι περισσότερο. Καρατσεκαρισμένο.

Κατά τα άλλα, ναι. Το ότι η τηλεοπτική ενημέρωση παίζει στη βάση του ριάλιτυ, είναι γεγονός. Το ότι οι περισσότεροι ενημερώνονται από κοπυπάστε τίτλων, αποσπασματικά βιντεάκια και το τουίτερ, επίσης.
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
sharp
Δημοσιεύσεις: 21749
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: Συμφωνείτε να απολυθεί αυτό το μ****νί Ο Πορτοσάλτε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 04 Μαρ 2023, 13:26

ΓΑΛΗ έγραψε:
04 Μαρ 2023, 13:05
sharp έγραψε:
04 Μαρ 2023, 12:53
ΓΑΛΗ έγραψε:
04 Μαρ 2023, 12:43


Η αλήθεια είναι ότι κι εγώ δεν έχω καταλάβει γιατί οι πιο βαθιά και πλέρια ενημερωμένοι για το τι είπε ή έγραψε ο Πορτοσάλτε είναι αυτοί που θεωρούν σκουπίδι τον Πορτοσάλτε.

Και να' ταν μόνον ο Πορτοσάλτε να πω εντάξει. Αν υποψιαστώ ότι τα συστημικά κανάλια τα παρακολουθούν κυρίως οι αδιάφθοροι, το μόνο ερώτημα έχω είναι "αφού τους ζαλίζει, γιατί το κάνουν;"
Γιατί το 62% :lol: των Ελλήνων είναι κουτσομπόληδες και δεν έχουν ενδιαφέροντα.
Το ποσοστό των κουτσομπόληδων είναι περισσότερο. Καρατσεκαρισμένο.

Κατά τα άλλα, ναι. Το ότι η τηλεοπτική ενημέρωση παίζει στη βάση του ριάλιτυ, είναι γεγονός. Το ότι οι περισσότεροι ενημερώνονται από κοπυπάστε τίτλων, αποσπασματικά βιντεάκια και το τουίτερ, επίσης.
Συμφωνώ. Αρχικά είχα βάλει 80%, αλλά προτίμησα το τιμημένο 62% για εφέ :lol:
“Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times.”

Άβαταρ μέλους
alekhine
Δημοσιεύσεις: 12550
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:36
Phorum.gr user: alekhine
Τοποθεσία: Highway to ΚΤΕΛ

Re: Συμφωνείτε να απολυθεί αυτό το μ****νί Ο Πορτοσάλτε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alekhine » 04 Μαρ 2023, 15:19

πατησιωτης έγραψε:
04 Μαρ 2023, 10:01
Green Dragon έγραψε:
04 Μαρ 2023, 07:39
Συνεχίζεις να γράφεις εκτός θέματος. Σε λίγο θα μιλάμε για τον καιρό και θα απαντάς 'η αριστερά και η 17Ν'!

Για πες, τι έκανε το κόμμα σου για να βάλει χέρι στις αρνητικές εκφάνσεις της αριστεράς; Περιμένω με αγωνία την απάντησή σου σε κάποιο άλλο νήμα κατά προτίμηση αφού εδώ το θέμα είναι άλλο.
Δεν είναι άλλο το θέμα,είναι το ίδιο ακριβώς.Και είναι το ίδιο επειδή εσύ ζητάς να απολυθούν και να λογοκριθούν ΣΤΟΧΟΙ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΙΑΣ.
Δεν έχω δυσκολία να δεχθώ ότι η ΝΔ έκανε ελάχιστα ή τίποτε για το θέμα της τρομοκρατίας.Βέβαια εάν έκανε αυτό που πρέπει θα ακολουθούσε μίνι εμφύλιος διότι μη σε ξεγελούν η τρομοκρατία είναι η αριστερά και το δείχνουν παντού και με σκιτσάκια και εδώ μέσα.
προφανως αριστεροι ηταν αυτοι που στελνανε φακελο με σφαιρες στον κοτζια για το μακεδονικο

και τοτε ο συγκεκριμενος στοχος τρομοκρατιας το θεωρουσε ξεκαρδιστικη κωμωδια

Εικόνα

οποτε οι αιτιασεις οτι ο πορτοσαλτε τρομοκρατειται ειναι παραμυθια φουρναρη - οχι γιατι ειναι αποδεκτες πρακτικες, αλλα γιατι ο ιδιος θεωρει τρομοκρατια μια καφριλα μονο οταν στρεφεται εναντιον του - οταν στρεφεται κατα αλλων το θεωρει κωμικο

κατα τα αλλα, τα περι απολυσης του εξαρτωνται μονο απο εκεινον που τον πληρωνει και δεχεται τα οσα λεει στο καναλι του - οποιος δεν του αρεσει μπορει να αλλαξει καναλι

με την ιδια λογικη να παμε και οι παναθηναικοι να ζητησουμε την απολυση του τσουκαλα επειδη βριζει την ομαδα μας :102:
πατησιωτης έγραψε:
10 Μαρ 2021, 20:59
Ο Σημίτης είναι η συνέχεια του Κωνσταντίνου Καραμανλή,στην Ευρώπη,στα ελληνοτουρκικά,στο ανήκομεν εις την Δύσιν,στην οικονομία,παντού.

Άβαταρ μέλους
Leporello
Δημοσιεύσεις: 14214
Εγγραφή: 07 Αύγ 2018, 19:09
Phorum.gr user: Leporello

Re: Συμφωνείτε να απολυθεί αυτό το μ****νί Ο Πορτοσάλτε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Leporello » 04 Μαρ 2023, 15:33

sharp έγραψε:
04 Μαρ 2023, 11:28
Green Dragon έγραψε:
04 Μαρ 2023, 07:38
sharp έγραψε:
03 Μαρ 2023, 23:50
Στο Δημόσιο είναι, πώς θα τον απολύσουμε;
Είναι κι αυτό :lol:
Πραγματικά πάντως δεν είναι τίποτε αυτό που έγραψες. Ίσως είσαι φορτισμένος πολύ, θα το δεις και μόνος σου σε μερικές εβδομάδες. Δεν ξέρω πώς το είπε, αλλά σιγά τα ωά, υπάρχουν άλλα σοβαρότερα προβλήματα με τη δημοσιοκαφρία στην Ελλάδα που αφορούν και εκείνον φυσικά και γενικώς όλους ανεξαιρέτως.
Πραγματικά τίποτα. Πριν από κάμποσα χρόνια ήταν κοινή η έκφραση "νέα θυσία στον Μολώχ τής ασφάλτου", υπονοώντας τους νεκρούς από τροχαία που συνέβησαν σε κάποιο τριήμερο. Φυσικά, κανείς δεν κατάλαβε ότι αυτός που την χρησιμοποιούσε εννοούσε πως έπρεπε να γίνονται θυσίες.
1.
hellegennes έγραψε:
13 Οκτ 2022, 21:35
Γνωρίζω πολύ καλύτερα στατιστική από σένα
2. Η λέξη υδρόφιλος είναι σύνθετη από δύο ελληνικές λέξεις το ύδωρ που σήμαινε νερό και το φίλος που σήμαινε φίλος.

Άβαταρ μέλους
ik_90
Δημοσιεύσεις: 1126
Εγγραφή: 20 Οκτ 2022, 18:45

Re: Συμφωνείτε να απολυθεί αυτό το μ****νί Ο Πορτοσάλτε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ik_90 » 04 Μαρ 2023, 18:51

Unique έγραψε:
03 Μαρ 2023, 22:40
Εκτος απο αντχομινιες και το γνωστο κλισε "εγω δεν ειμαι συριζαιος αλλα.." εχεις να πεις τιποτα η να περιμενουμε το πορισμα του FBI που θα αποκαλυπτει ποια κομματα επαιρναν (και παιρνουν) ρουβλια στην Ελλαδα για να προμοταρουν το σταλινοφασιστικο βενζιναδικο?
Εγώ ad hominem; Εσύ με παρέθεσες πρώτος με τον Παππά :roll:
«Το πεπρωμένο ενός ανθρώπου είναι ο χαρακτήρας του»
Ηράκλειτος

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 20833
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Συμφωνείτε να απολυθεί αυτό το μ****νί Ο Πορτοσάλτε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 04 Μαρ 2023, 19:41

sharp έγραψε:
04 Μαρ 2023, 12:52
Green Dragon έγραψε:
04 Μαρ 2023, 12:37
πατησιωτης έγραψε:
04 Μαρ 2023, 10:01


Δεν είναι άλλο το θέμα,είναι το ίδιο ακριβώς.Και είναι το ίδιο επειδή εσύ ζητάς να απολυθούν και να λογοκριθούν ΣΤΟΧΟΙ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΙΑΣ.
Δεν έχω δυσκολία να δεχθώ ότι η ΝΔ έκανε ελάχιστα ή τίποτε για το θέμα της τρομοκρατίας.Βέβαια εάν έκανε αυτό που πρέπει θα ακολουθούσε μίνι εμφύλιος διότι μη σε ξεγελούν η τρομοκρατία είναι η αριστερά και το δείχνουν παντού και με σκιτσάκια και εδώ μέσα.Τρομοκρατία δεν είχαμε από αυτούς μόνο την περίοδο 1950-1974 επειδή ο φόβος είχε αλλάξει κατεύθυνση και δεν τολμούσαν.Τώρα όπως βλέπεις βγάζουν και κρεμάλες και δράκουλες και διάφορα άλλα και τα γκαζάκια και οι ρουβίκωνες και καμμιά φορά και οι βόμβες είναι στην ημερήσια διάταξη.Για να το έκαναν αυτό το 1960 να δούμε τι θα γινόταν.
Μην αρχίζεις λοιπόν την ερώτηση τι έκανε η ΝΔ - η αλήθεια είναι ότι δεν έγινε ΕΡΕ ούτε η ΔΑΠ ΕΚΟΦ διότι μόνο έτσι αντιμετωπίζεται η τρομοκρατία ,με αντίποινα.
Εσύ όμως λόγω δικών σου αντιθέσεων τα βάζεις με το κομμάτι αυτό που είναι στόχος τους κυρίως επειδή ακριβώς τους εμποδίζει σε όσα θέλουν.Ο Πορτοσάλτε είναι στόχος πραγματικός,έχουν γίνει επιθέσεις και στο σπίτι του και στο σταθμό του.Σε "καραμανλικούς" ή λαικοδεξιούς δεν έχουν γίνει,μερικούς τους πήραν και στην κυβέρνησή τους. :D Το βιβλιοπωλείο του Άδωνι αν θυμάσαι το έκαψαν 20 φορές.Αλλού δεν πηγαίνουν.
Να ψάξεις γιατί εσύ αντιπαθείς αυτούς στους οποίους βάζουν βόμβες και γκαζάκια οι τρομοκράτες.Κάποιος λόγος θα υπάρχει. :D
Τι στόχοι τρομοκρατίας ρε μάστορα, τι είναι ο 'στόχος τρομοκρατίας' τίτλος που σου δίνει ελευθέρας; Δηλώνουμε στόχοι τρομοκρατίας και είμαστε στο απυρόβλητο; Δηλαδή μπορούμε να είμαστε όσο μουνόπανα γουστάρουμε και δεν πρέπει καν να μας ψέγουν γι' αυτό, αρκεί να είμαστε 'στόχοι τρομοκτρατίας'.

Λες Εσύ όμως λόγω δικών σου αντιθέσεων τα βάζεις με το κομμάτι αυτό που είναι στόχος τους κυρίως επειδή ακριβώς τους εμποδίζει σε όσα θέλουν., αυτό τώρα τι είναι; Λες ότι υποστηρίζω τους τρομοκράτες; Είσαι εντελώς ασόβαρος;

Έχεις κόψει καπίστρι, κρίμα.
Εσύ βέβαια δεν έζησες τις δολοφονίες εκδοτών Βραδυνής, Απογευματινής, Μομφεράτου κλπ. Ήσουν μικρός και τις ακούς σαν ιστορίες του 1850...

Έμπαινε ένας τύπος στο Κέντρο της Αθήνας σε ένα γραφείο και μπαμ, μπαμ πάρ'τον ή πάρ'τουςκάτω. Όπως έκαναν οι Ισλαμιστές στο Charlie στο Παρίσι, μόνο που τότε δεν είχες κάμερες να το δεις σε βίντεο. Την άλλη μέρα διάβαζες την Προκήρυξη, αίτια όπως Καπιταλιστική εκμετάλλευση, οι εφημέριδες που την υποστηρίζουν και άλλα γραφικά θα λέγαμε σήμερα, πλην όμως τότε ήταν τρομοκρατία. Κυκλοφορούσε κόσμος στο κέντρο, είχε καλά μαγαζιά, δεν είναι όπως σήμερα. Και φυσικά, πάει ο ανθρωπάκος, αλλά νταξει υποστήριζε τον Καπιταλισμό. Όλως τυχαίως επωφελήθηκαν κάποιες άλλες εφημερίδες, λες κι αυτές δεν τον υποστήριζαν. Αυτά μάλλον σού περιγράφει ο Πατησιώτης.
Δεν περιγράφει, με κατηγορεί ότι είμαι υπέρ τους ή ότι δεν με νοιάζει. Κι όμως, είμαι 10 φορές περισσότερο εναντίον τους από εκείνον που νομίζει ότι η ποταμίσια πολιτική είναι ο καλύτερος τρόπος αντιμετώπισής τους.

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 20833
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Συμφωνείτε να απολυθεί αυτό το μ****νί Ο Πορτοσάλτε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 04 Μαρ 2023, 19:45

Θέλω ν' αλλάξω τον τίτλο και δεν μπορώ, να βάλω τον Τσίμα στην θέση του αφού αυτός το είπε. Μάλλον πέρασε το χρονικό περιθώριο για edit.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών