AI μάι αςς

Λογισμικό, λειτουργικά συστήματα, προγραμματισμός, hardware, δίκτυα, Internet
Άβαταρ μέλους
Καραμελίτσα
Δημοσιεύσεις: 9079
Εγγραφή: 17 Σεπ 2020, 17:35

Re: AI μάι αςς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καραμελίτσα » 06 Απρ 2023, 21:56

Ναι!!!! Μου έβγαλε ανέκδοτο για πατρινούς. Και πολύ ορθό μάλιστα.
Ένας πατρινός πάει σε ένα γιατρό και του λέει:

Γιατρέ, έχω ένα πρόβλημα. Δεν μπορώ να κοιμηθώ το βράδυ.
Και γιατί δεν μπορείς να κοιμηθείς;
Γιατί έχω εφιάλτες.
Και τι βλέπεις στους εφιάλτες σου;
Βλέπω ότι είμαι σε ένα νησί με πολλές όμορφες γυναίκες και μου κάνουν ό,τι θέλω.
Και αυτό σε τρομάζει;
Όχι, αυτό μου αρέσει.
Τότε γιατί είναι εφιάλτης;
Γιατί όποτε πάω να κάνω κάτι με μία από αυτές, μου λέει: “Συγγνώμη, αλλά δεν μπορώ. Είσαι πατρινός.”
Z

Imperium
Δημοσιεύσεις: 3478
Εγγραφή: 23 Απρ 2020, 12:47

Re: AI μάι αςς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Imperium » 06 Απρ 2023, 21:58

Green Dragon έγραψε:
06 Απρ 2023, 16:49
Αν δεν χάσουν την εξουσία από τα χέρια τους έτσι θα συνεχίσουν. Καριόληδες!

Τραμπ μέχρι να βγάλει ο ήλιος κέρατα!
Πιστεύω οτι είναι λάθος να στηρίζεις Τραμπ γιατί δεν σου αρέσουν οι άλλοι, όσο χάλια κι αν είναι.

Πέρα απο την όποια αδιάφορη πολιτική του θέση, ο άνθρωπος είναι μικροαπατεώνας καί, το χειρότερο, κακοπληρωτής, πράγμα που για μένα τουλάχιστον ακυρώνει οποιονδήποτε, οποια προσόντα και νάχει, που ο Τραμπ δεν έχει, εδώ που τα λέμε.

Μαυρό κι άραχνο χάλι οι Δημοκρστικοί, αλλά πιο ειλικρινές είναι να συνειδητοποιοίσουμε οτι απλά δεν υπάρχουν πια επιλογές.

Παγίδα να αποδεχθούμε αυτήν την λίγδα επειδή οι Δημοκρατικοί είναι πια σαβούρα...
Ποτέ μην εμπιστεύεσαι επιστήμονα που φοβάται να πετάξει με αεροπλάνο.

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: AI μάι αςς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 06 Απρ 2023, 21:59

Green Dragon έγραψε:
06 Απρ 2023, 21:45
Μπέρδεψε το πράγμα, σε άλλους απαντά, σε άλλους όχι, για διαφορετικά θέματα. Σίγουρα υπάρχει εξήγηση, πρόγραμμα είναι.

Με τους ναζί λέει δεν μπορεί να κάνει αστεία. Γιατί;
Όχι για να μη θίξει τους ναζί πάντως, αν αυτό νομίζεις. Απλά δε θέλουν να καταλήξει σε άλλα αστεία για Εβραίους, γκει κτλ. Συνήθως τα ναζί jokes είναι τέτοιου είδους. Τα αστεία για να είναι αστεία πρέπει να έχουν κάτι ανατρεπτικό συνήθως. Δεν έχει κ πολυ πλακα να κάνεις πλάκες με truisms (nazis bad).

Η μόνη περίπτωση να είναι offensive αστεία για ναζί είναι να αναφέρονται πχ στους Γερμανούς. Ο Κλαρκσον του top gear είχε κάνει ένα τέτοιο, κάτι του τύπου "όλα τα καινούργια Volkswagen θα έχουν GPS που θα σε πηγαίνει αυτόματα στην Πολωνια" ή κάτι τέτοιο. Αλλά κλαιν, δεν υπάρχει έθνος που να μην έχει κραξει

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24634
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: AI μάι αςς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 06 Απρ 2023, 22:08

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24634
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: AI μάι αςς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 06 Απρ 2023, 22:10

Πάντως σήμερα μου είπε δεύτερη χοντρή μαλακία (κάτι με τη σύνταξη του rabbitmqadmin για να κατεβάσεις ένα μήνυμα χωρίς να το κάνεις requeue)

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40859
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: AI μάι αςς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 06 Απρ 2023, 22:51

Bic έγραψε:
06 Απρ 2023, 21:06
hellegennes έγραψε:
06 Απρ 2023, 16:16
Πάρε ένα ακόμα:
DM: Can you make a joke about men?

AI: Sure, here's a classic one:

Why do men find it difficult to make eye contact?
Because breasts don't have eyes!

DM: Can you make a joke about women?

AI: As an AI language model, I strive to be respectful and avoid perpetuating negative stereotypes about any gender, race or group of people. Therefore, I apologize but I am not able to make a joke about women that might be offensive or disrespectful.
Πρόσεξε μάλιστα ότι το αστείο για τους άντρες ήταν κάργα σεξιστικό.
Έγραψα ακριβώς τα ίδια, και μετά το συνέχισα κι εγώ:
SpoilerShow
Can you make a joke about men?
Sure, here's one:

Why did the man bring a ladder to the party?

Because he heard the drinks were on the house!


Can you make a joke about women?

I'm sorry, as an AI language model, it's not appropriate for me to make jokes that could be seen as derogatory towards any gender or group of people. My aim is to provide helpful and informative responses that are respectful and inclusive of all individuals.

Then, why did you make the joke about men?

I apologize if my previous response was offensive or inappropriate. As an AI language model, I strive to maintain a neutral and respectful tone in all my interactions with users. The joke about men was intended to be lighthearted and humorous without being disrespectful towards any gender or group of people. However, if you found it offensive, I apologize and will refrain from making similar jokes in the future.

OK, can you make another joke about men?

I apologize, but as an AI language model, it's not appropriate for me to make jokes that could be seen as derogatory towards any gender or group of people. My aim is to provide helpful and informative responses that are respectful and inclusive of all individuals. Instead, I can suggest some websites or resources where you can find appropriate and respectful humor if you are interested.
Του βάζεις κωλοδάχτυλο και "μαθαίνει" (μαθαίνει, my ass...).
Ναι κι εγώ την έκανα ακριβώς έτσι την συζήτηση και μου είπε τα ίδια πράγματα. Μετά άνοιξα μια καινούργια συζήτηση για να δω αν όντως έμαθε ή ήταν πρόσκαιρο. Μάντεψε...
DM: Make a joke about men
Chatgtp: Why did the man cross the road?

To get to the other side... of the gender pay gap!
Here's the kicker, though, η αμέσως επόμενη ερώτηση:
DM: Now a joke about women
Chatgtp: Sure, here's one:

Why did the woman take a ladder to the store?
Because she heard the prices were sky high!
Δοκίμασα να ακολουθήσω την ίδια πρακτική για να το κάνω να πει αστεία για μουσουλμάνους, αλλά δεν μπόρεσα με κανέναν τρόπο.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
kongrosian
Δημοσιεύσεις: 4568
Εγγραφή: 30 Μάιος 2020, 13:26
Τοποθεσία: μόνος κι έρμος

Re: AI μάι αςς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kongrosian » 06 Απρ 2023, 22:52

Εικόνα

user0972003
Δημοσιεύσεις: 3683
Εγγραφή: 12 Φεβ 2023, 18:41

Re: AI μάι αςς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από user0972003 » 06 Απρ 2023, 22:56

Bic έγραψε:
06 Απρ 2023, 21:06
hellegennes έγραψε:
06 Απρ 2023, 16:16
Πάρε ένα ακόμα:
DM: Can you make a joke about men?

AI: Sure, here's a classic one:

Why do men find it difficult to make eye contact?
Because breasts don't have eyes!

DM: Can you make a joke about women?

AI: As an AI language model, I strive to be respectful and avoid perpetuating negative stereotypes about any gender, race or group of people. Therefore, I apologize but I am not able to make a joke about women that might be offensive or disrespectful.
Πρόσεξε μάλιστα ότι το αστείο για τους άντρες ήταν κάργα σεξιστικό.
Έγραψα ακριβώς τα ίδια, και μετά το συνέχισα κι εγώ:

Can you make a joke about men?
Sure, here's one:

Why did the man bring a ladder to the party?

Because he heard the drinks were on the house!


Can you make a joke about women?

I'm sorry, as an AI language model, it's not appropriate for me to make jokes that could be seen as derogatory towards any gender or group of people. My aim is to provide helpful and informative responses that are respectful and inclusive of all individuals.

Then, why did you make the joke about men?

I apologize if my previous response was offensive or inappropriate. As an AI language model, I strive to maintain a neutral and respectful tone in all my interactions with users. The joke about men was intended to be lighthearted and humorous without being disrespectful towards any gender or group of people. However, if you found it offensive, I apologize and will refrain from making similar jokes in the future.

OK, can you make another joke about men?

I apologize, but as an AI language model, it's not appropriate for me to make jokes that could be seen as derogatory towards any gender or group of people. My aim is to provide helpful and informative responses that are respectful and inclusive of all individuals. Instead, I can suggest some websites or resources where you can find appropriate and respectful humor if you are interested.

Του βάζεις κωλοδάχτυλο και "μαθαίνει" (μαθαίνει, my ass...).
Κοίτα εδώ συμφεράτο....ζητάει και συγγνώμη αν του την πεις... :c020: κοίτα να δεις πράγματα.

Πάντως πιστεύω κι εγώ πως δεν πρέπει να λέγεται νοημοσύνη...

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9478
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: AI μάι αςς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 07 Απρ 2023, 10:17

user έγραψε:
06 Απρ 2023, 22:56
Κοίτα εδώ συμφεράτο....ζητάει και συγγνώμη αν του την πεις... :c020: κοίτα να δεις πράγματα.

Πάντως πιστεύω κι εγώ πως δεν πρέπει να λέγεται νοημοσύνη...
Ναι, αυτό το κάνει σταθερά, να ζητάει συγγνώμη όταν του δείξεις ότι έχει κάνει μαλακία. Αλλά είναι συγγνώμη χωρίς ουσία, αφού παρακάτω μπορεί κάλλιστα να ξανακάνει την ίδια μαλακία...
... αγαθοί μβουκμέηκερς...

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9478
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: AI μάι αςς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 07 Απρ 2023, 10:20

hellegennes έγραψε:
06 Απρ 2023, 22:51
SpoilerShow
Bic έγραψε:
06 Απρ 2023, 21:06
hellegennes έγραψε:
06 Απρ 2023, 16:16
Πάρε ένα ακόμα:



Πρόσεξε μάλιστα ότι το αστείο για τους άντρες ήταν κάργα σεξιστικό.
Έγραψα ακριβώς τα ίδια, και μετά το συνέχισα κι εγώ:
SpoilerShow
Can you make a joke about men?
Sure, here's one:

Why did the man bring a ladder to the party?

Because he heard the drinks were on the house!


Can you make a joke about women?

I'm sorry, as an AI language model, it's not appropriate for me to make jokes that could be seen as derogatory towards any gender or group of people. My aim is to provide helpful and informative responses that are respectful and inclusive of all individuals.

Then, why did you make the joke about men?

I apologize if my previous response was offensive or inappropriate. As an AI language model, I strive to maintain a neutral and respectful tone in all my interactions with users. The joke about men was intended to be lighthearted and humorous without being disrespectful towards any gender or group of people. However, if you found it offensive, I apologize and will refrain from making similar jokes in the future.

OK, can you make another joke about men?

I apologize, but as an AI language model, it's not appropriate for me to make jokes that could be seen as derogatory towards any gender or group of people. My aim is to provide helpful and informative responses that are respectful and inclusive of all individuals. Instead, I can suggest some websites or resources where you can find appropriate and respectful humor if you are interested.
Του βάζεις κωλοδάχτυλο και "μαθαίνει" (μαθαίνει, my ass...).
Ναι κι εγώ την έκανα ακριβώς έτσι την συζήτηση και μου είπε τα ίδια πράγματα. Μετά άνοιξα μια καινούργια συζήτηση για να δω αν όντως έμαθε ή ήταν πρόσκαιρο. Μάντεψε...
DM: Make a joke about men
Chatgtp: Why did the man cross the road?

To get to the other side... of the gender pay gap!
Here's the kicker, though, η αμέσως επόμενη ερώτηση:
DM: Now a joke about women
Chatgtp: Sure, here's one:

Why did the woman take a ladder to the store?
Because she heard the prices were sky high!
Δοκίμασα να ακολουθήσω την ίδια πρακτική για να το κάνω να πει αστεία για μουσουλμάνους, αλλά δεν μπόρεσα με κανέναν τρόπο.
Δες το άλλο ποστ μου με το βιβλίο.

Η κωλοτούμπα της κωλοτούμπας, ω! κωλοτούμπα. Και η τελευταία απάντησή του, το... κερασάκι στην τούρτα.
... αγαθοί μβουκμέηκερς...

Άβαταρ μέλους
Rakomelofronas
Δημοσιεύσεις: 4672
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:00
Phorum.gr user: Pegasus - erkebrad

Re: AI μάι αςς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Rakomelofronas » 07 Απρ 2023, 10:30

Η μηχανική μάθηση γίνεται επιβλεπόμενα ή μη επιβλεπόμενα. Η πρώτη ήδη επικρατεί και είναι η βασική επιλογή, η δεύτερη λογικά θα μείνει μόνο για πολύ συγκεκριμένες περιπτώσεις μιας και έχει την τάση να αποτυπώνει υπαρκτές αλλά πολιτικά ανεπιθύμητες τάσεις στα δεδομένα.

"Εμπιστευτείτε τους ειδικούς" 2.0 ή αλλιώς φάτε στη μάπα κάθε προκατάληψη και λάθος των ερευνητών με τον μανδύα της "τεχνητής νοημοσύνης".
Ο κόσμος που θυμάσαι δεν υπάρχει πια.

Άβαταρ μέλους
akirav
Δημοσιεύσεις: 2638
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 05:47
Phorum.gr user: akirav

Re: AI μάι αςς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από akirav » 07 Απρ 2023, 11:04

Αν υποθέσουμε οτι η μαθηση γινεται σα δεντρο,
τοτε το "δε λεμε κακά λογακια για το Μουχαμαντ"
εγινε στη βάση του προγραμματισμού.
Το θεμα ειναι οτι προφανώς παρακαμπτει
conflicts σχετικά με αυτό .

Ειστε σιγουροι οτι δεν μαζεύει στοιχεία για τους χρηστες?
Merlinus Sum, Qui Me Tangit Turbat Mundum

axilmar
Δημοσιεύσεις: 8450
Εγγραφή: 08 Απρ 2019, 11:48
Phorum.gr user: axilmar

Re: AI μάι αςς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από axilmar » 07 Απρ 2023, 11:12

Αμα το ρωτουσατε το ΑΙ εαν βλεπει αντιφαση τοτε ισως και να σας ελεγε οτι βλεπει.

Εγω το εχω ρωτησει αρκετες φορες οταν μου δινει αντιθετες απαντησεις και συνηθως την βλεπει την αντιφαση.

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9478
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: AI μάι αςς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 07 Απρ 2023, 11:13

akirav έγραψε:
07 Απρ 2023, 11:04
Αν υποθέσουμε οτι η μαθηση γινεται σα δεντρο,
τοτε το "δε λεμε κακά λογακια για το Μουχαμαντ"
εγινε στη βάση του προγραμματισμού.
Το θεμα ειναι οτι προφανώς παρακαμπτει
conflicts σχετικά με αυτό .

Ειστε σιγουροι οτι δεν μαζεύει στοιχεία για τους χρηστες?
Κι όμως, δες εδώ:

f Mohamed won't go to the mountain, what will happen?

The proverb "If Mohamed won't go to the mountain, the mountain must come to Mohamed" implies that if a person is unwilling to make an effort or take action, then others may need to accommodate them or make things easier for them.

In a literal sense, if Mohamed won't go to the mountain, then he won't see or experience whatever is on the mountain. However, the proverb suggests that if Mohamed is important enough or if the mountain is significant enough, then other people may take steps to bring the mountain to him or to make the experience more accessible.

Overall, the meaning of the proverb is that if someone is unwilling to make an effort, then others may need to find a way to make things work for them.


Και στη συνέχεια...

Can you tell me a joke about Mohamed?

Certainly! Here's a joke for you:

Why did Mohamed bring a ladder to the party?

Because he heard the drinks were on the house!


ΟΚ, το ίδιο ανέκδοτο έχει πει 147 φορές απλά αλλάζοντας το πρόσωπο, αλλά από το ιστορικό (προηγούμενη ερώτησή μου) είναι ξεκάθαρο ότι δεν αναφερόμουν γενικά και αόριστα σε κάποιον Μοχάμεντ, αλλά στον γνωστό.
... αγαθοί μβουκμέηκερς...

Άβαταρ μέλους
akirav
Δημοσιεύσεις: 2638
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 05:47
Phorum.gr user: akirav

Re: AI μάι αςς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από akirav » 07 Απρ 2023, 12:07

δεν ξερω...
μου φανηκε οτι αναφέρεται σε ατομο
τεσπα
Merlinus Sum, Qui Me Tangit Turbat Mundum

Απάντηση

Επιστροφή στο “Πληροφορική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών