Κλείσιμο phorum.gr

Ερωτήσεις, προτάσεις, παρατηρήσεις σχετικά με τη σχεδίαση και λειτουργία του Phorum.com.gr

Συντονιστές: Spiros252, Συντονιστές

Άβαταρ μέλους
O I
Δημοσιεύσεις: 4318
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2018, 22:11
Phorum.gr user: Ο.Ι.
Τοποθεσία: Χαλκιδική

Re: Κλείσιμο phorum.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από O I » 20 Απρ 2023, 11:08

Ήσουν συντονιστής και τα ξέρεις καλύτερα

.,
Η μεγάλη ιδέα που έχουμε για τον εαυτό μας, είναι το μεγάλο κενό που θα πέσουμε μέσα.

Άβαταρ μέλους
dna replication
Δημοσιεύσεις: 31000
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 21:29
Phorum.gr user: dna

Re: Κλείσιμο phorum.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dna replication » 20 Απρ 2023, 11:09

aLiCat έγραψε:
20 Απρ 2023, 10:54
Αναρωτιέμαι αν άραγε υπάρχει, έστω και η απειροελάχιστη, πιθανότητα να επαναληφθεί η ίδια ιστορία και με το νέο πχόρουμ..
Και τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση. Τα μέλη θα είναι "εκπαιδευμένα" από πριν για το σοκ ή θα τους ερχόταν πάλι ως "κεραμίδα";
θέλουμε να πάρουμε τα μέτρα μας

πως αποθηκεύονται νήματα του phorum.com.gr?
Наше дело правое - победа будет за нами!

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Κλείσιμο phorum.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 20 Απρ 2023, 12:04

aLiCat έγραψε:
20 Απρ 2023, 10:40
Σφιχτοχέρης Σφιχτοχερίου έγραψε:
20 Απρ 2023, 10:26
aLiCat έγραψε:
20 Απρ 2023, 10:25

Ίσως μάλιστα χρήσιμο αυτό το ξέσπασμα, για να ειπωθούν και κάποιες αλήθειες που δεν είχαν ειπωθεί πριν.
Δεν ισχύει, της τα έχω σούρει και σε άλλα νήματα. Ευχαριστώ για την υποστήριξη πάντως
Όπως το δει κανείς... :102:

Είστε και οι δυο έντονες παρουσίες (εδώ στο πχόρουμ τουλάχιστον), επόμενο να υπάρχουν συγκρούσεις.
Το να βλέπουμε όμως διαρκώς αυτό το, σε κάθε ευκαιρία, ξεκατίνιασμα και βαρετό είναι και πάει κόντρα στην...αισθητική μας. :P

Δεν θα πω "κάν'τε έρωτα όχι πόλεμο", θα προτείνω κάτι πιο..ήπιο, και δη ανακωχή. :)
Μην βάζεις πληθυντικό αλιγατονι μου. Δεν συντελείται από 2 άτομα αυτό. Ένας πρέπει να κάνει ανακωχή στο μυαλό του. Εκτός και αν εννοείς να μην απαντάω στον Μενιο στις παπαριτσες του.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70708
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Κλείσιμο phorum.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 20 Απρ 2023, 13:59

aLiCat έγραψε:
20 Απρ 2023, 10:54
Αναρωτιέμαι αν άραγε υπάρχει, έστω και η απειροελάχιστη, πιθανότητα να επαναληφθεί η ίδια ιστορία και με το νέο πχόρουμ..
Και τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση. Τα μέλη θα είναι "εκπαιδευμένα" από πριν για το σοκ ή θα τους ερχόταν πάλι ως "κεραμίδα";
Λογικά, το πρώτο.

Και η πιθανότητα να ξανακλείσει το φόρουμ -όχι μόνον αυτό, το οτιδήποτε- σαφώς και δεν είναι απειροελάχιστη. Μπορεί να συμβεί ανά πάσα στιγμή για τελείως διαφορετικούς λόγους.

Οπότε, όποιος θέλει να διασώσει ό,τι γουστάρει, μπορεί να το κάνει.

Όπως και να' χει, η νοοτροπία που έχουν κάποιοι να φέρουν έναν δημόσιο χώρο με δωρεάν πρόσβαση στα μέτρα τους και να προβάλλουν απαιτήσεις για το ποιος πρέπει να φύγει και ποιος να μείνει, συνεχίζει να μου φαίνεται αστεία.

Άλλο η κριτική άλλο η απαίτηση.
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29724
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Κλείσιμο phorum.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 20 Απρ 2023, 14:23

dna replication έγραψε:
20 Απρ 2023, 10:17
AlienWay έγραψε:
20 Απρ 2023, 10:14
Είναι πρέπον, όταν κλείνει ένα φόρουμ, να υπάρχει μία ανακοίνωση προειδοποίησης.

Σκεφτείτε ότι υπάρχουν κι άλλα που ακόμη και εργασίες συντήρησης να κάνουν, βγάζουν ανακοίνωση που λέει "αυριο, από τις τάδε μέχρι τις τάδε ώρα, θα κάνουμε εργασίες συντήρησης, ζητούμε την κατανόηση σας".

ΟΜΩΣ, κάπου έχω την αίσθηση ότι το θέμα έχει υπεραναλυθεί σε δυσανάλογο βαθμό απ' όσο του αναλογεί.
απλά επειδή προέκυψε θέμα για κλείσιμο και αυτού του phorum.com.gr
θυμηθήκαμε και τα παλιά και βγήκαν μερικοί όψιμοι υπερασπιστές της παλιάς διαχείρισης και έγινε ξανά θέμα
Πότε έγινε αυτό;
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
dna replication
Δημοσιεύσεις: 31000
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 21:29
Phorum.gr user: dna

Re: Κλείσιμο phorum.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dna replication » 20 Απρ 2023, 14:40

άνοιξε θέμα με ψηφοφορία για κλείσιμο του phorum.com.gr (το οποίο πια μετατράπηκε στα καλύτερα μεζεδοπωλεία της Πάτρας).
Ειπώθηκαν πράγματα, ζητήθηκε η συμμετοχή της διαχείρισης που δεν εμφανίστηκε και μάθαμε οτι απουσιάζει και δεν απαντάει εδώ και μήνες,
οπότε ουσιαστικά το phorum.com.gr είναι πρακτικά μετέωρο και θα έλεγα με αμφίβολο μέλλον .
Τα "ο Σπύρος είναι καλό παιδί, τον γνώρισε ένας φίλος μου " τα ξέρουμε, μας τα παν και άλλοι
Наше дело правое - победа будет за нами!

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29724
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Κλείσιμο phorum.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 20 Απρ 2023, 14:47

dna replication έγραψε:
20 Απρ 2023, 14:40
άνοιξε θέμα με ψηφοφορία για κλείσιμο του phorum.com.gr (το οποίο πια μετατράπηκε στα καλύτερα μεζεδοπωλεία της Πάτρας).
Ειπώθηκαν πράγματα, ζητήθηκε η συμμετοχή της διαχείρισης που δεν εμφανίστηκε και μάθαμε οτι απουσιάζει και δεν απαντάει εδώ και μήνες,
οπότε ουσιαστικά το phorum.com.gr είναι πρακτικά μετέωρο και θα έλεγα με αμφίβολο μέλλον .
Τα "ο Σπύρος είναι καλό παιδί, τον γνώρισε ένας φίλος μου " τα ξέρουμε, μας τα παν και άλλοι
Το ότι είμαστε στο autopilot δεν σημαίνει πως πάμε για κλείσιμο. Είναι δύο διαφορετικά πράγματα αυτά.

Ψυχραιμία.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
dna replication
Δημοσιεύσεις: 31000
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 21:29
Phorum.gr user: dna

Re: Κλείσιμο phorum.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dna replication » 20 Απρ 2023, 14:51

Gherschaagk έγραψε:
20 Απρ 2023, 14:47
dna replication έγραψε:
20 Απρ 2023, 14:40
άνοιξε θέμα με ψηφοφορία για κλείσιμο του phorum.com.gr (το οποίο πια μετατράπηκε στα καλύτερα μεζεδοπωλεία της Πάτρας).
Ειπώθηκαν πράγματα, ζητήθηκε η συμμετοχή της διαχείρισης που δεν εμφανίστηκε και μάθαμε οτι απουσιάζει και δεν απαντάει εδώ και μήνες,
οπότε ουσιαστικά το phorum.com.gr είναι πρακτικά μετέωρο και θα έλεγα με αμφίβολο μέλλον .
Τα "ο Σπύρος είναι καλό παιδί, τον γνώρισε ένας φίλος μου " τα ξέρουμε, μας τα παν και άλλοι
Το ότι είμαστε στο autopilot δεν σημαίνει πως πάμε για κλείσιμο. Είναι δύο διαφορετικά πράγματα αυτά.

Ψυχραιμία.
καλό είναι να πάρουμε τα μέτρα μας
Наше дело правое - победа будет за нами!

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29724
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Κλείσιμο phorum.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 20 Απρ 2023, 14:52

dna replication έγραψε:
20 Απρ 2023, 14:51
Gherschaagk έγραψε:
20 Απρ 2023, 14:47
dna replication έγραψε:
20 Απρ 2023, 14:40
άνοιξε θέμα με ψηφοφορία για κλείσιμο του phorum.com.gr (το οποίο πια μετατράπηκε στα καλύτερα μεζεδοπωλεία της Πάτρας).
Ειπώθηκαν πράγματα, ζητήθηκε η συμμετοχή της διαχείρισης που δεν εμφανίστηκε και μάθαμε οτι απουσιάζει και δεν απαντάει εδώ και μήνες,
οπότε ουσιαστικά το phorum.com.gr είναι πρακτικά μετέωρο και θα έλεγα με αμφίβολο μέλλον .
Τα "ο Σπύρος είναι καλό παιδί, τον γνώρισε ένας φίλος μου " τα ξέρουμε, μας τα παν και άλλοι
Το ότι είμαστε στο autopilot δεν σημαίνει πως πάμε για κλείσιμο. Είναι δύο διαφορετικά πράγματα αυτά.

Ψυχραιμία.
καλό είναι να πάρουμε τα μέτρα μας
Οκ.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
taliban
Δημοσιεύσεις: 12034
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 13:28
Phorum.gr user: Πνεύμα Αντιλογίας
Τοποθεσία: Καραβλαχία

Re: Κλείσιμο phorum.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taliban » 20 Απρ 2023, 14:53

dna replication έγραψε:
20 Απρ 2023, 14:51
Gherschaagk έγραψε:
20 Απρ 2023, 14:47
dna replication έγραψε:
20 Απρ 2023, 14:40
άνοιξε θέμα με ψηφοφορία για κλείσιμο του phorum.com.gr (το οποίο πια μετατράπηκε στα καλύτερα μεζεδοπωλεία της Πάτρας).
Ειπώθηκαν πράγματα, ζητήθηκε η συμμετοχή της διαχείρισης που δεν εμφανίστηκε και μάθαμε οτι απουσιάζει και δεν απαντάει εδώ και μήνες,
οπότε ουσιαστικά το phorum.com.gr είναι πρακτικά μετέωρο και θα έλεγα με αμφίβολο μέλλον .
Τα "ο Σπύρος είναι καλό παιδί, τον γνώρισε ένας φίλος μου " τα ξέρουμε, μας τα παν και άλλοι
Το ότι είμαστε στο autopilot δεν σημαίνει πως πάμε για κλείσιμο. Είναι δύο διαφορετικά πράγματα αυτά.

Ψυχραιμία.
καλό είναι να πάρουμε τα μέτρα μας
Φτάνουν;
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
dna replication
Δημοσιεύσεις: 31000
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 21:29
Phorum.gr user: dna

Re: Κλείσιμο phorum.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dna replication » 20 Απρ 2023, 15:03

να αναλάβει ο Ερμής τη διεύθυνση που το πονάει το πχορουμ και να προσλάβει διαχειριστή που θα είναι υπόλογος
το καράβι είναι ακυβέρνητο
Наше дело правое - победа будет за нами!

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23543
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Κλείσιμο phorum.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 20 Απρ 2023, 15:06

dna replication έγραψε:
20 Απρ 2023, 15:03
να αναλάβει ο Ερμής τη διεύθυνση που το πονάει το πχορουμ και να προσλάβει διαχειριστή που θα είναι υπόλογος
το καράβι είναι ακυβέρνητο
¨Εχω ξαναπεί(Και στον Σπύρο) πως μπορώ να αναλάβω το οικονομικό κομμάτι που χρειάζεται, γνώσεις και χρόνο όμως δεν έχω για τα τεχνικά θέματα.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Σφιχτοχέρης Σφιχτοχερίου
Δημοσιεύσεις: 2906
Εγγραφή: 06 Μαρ 2023, 05:25

Re: Κλείσιμο phorum.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σφιχτοχέρης Σφιχτοχερίου » 20 Απρ 2023, 15:12

Gherschaagk έγραψε:
20 Απρ 2023, 14:47
dna replication έγραψε:
20 Απρ 2023, 14:40
άνοιξε θέμα με ψηφοφορία για κλείσιμο του phorum.com.gr (το οποίο πια μετατράπηκε στα καλύτερα μεζεδοπωλεία της Πάτρας).
Ειπώθηκαν πράγματα, ζητήθηκε η συμμετοχή της διαχείρισης που δεν εμφανίστηκε και μάθαμε οτι απουσιάζει και δεν απαντάει εδώ και μήνες,
οπότε ουσιαστικά το phorum.com.gr είναι πρακτικά μετέωρο και θα έλεγα με αμφίβολο μέλλον .
Τα "ο Σπύρος είναι καλό παιδί, τον γνώρισε ένας φίλος μου " τα ξέρουμε, μας τα παν και άλλοι
Το ότι είμαστε στο autopilot δεν σημαίνει πως πάμε για κλείσιμο. Είναι δύο διαφορετικά πράγματα αυτά.

Ψυχραιμία.



Εικόνα

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23671
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Κλείσιμο phorum.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 20 Απρ 2023, 15:15

Bazoomba ό,τι θες να μου πεις για το πεσμένο επίπεδο που καταλογίζουν κάποιοι, πες το εδώ, να μη χαλάμε το άλλο.

Πιστεύω ότι δεν υπάρχει αντικειμενικά "επίπεδο" και δεν μπορεί να οριστεί εύκολα το τι είναι.

Θα μπορούσαμε να μιλήσουμε για καλοπιστία, για καλή πρόθεση, ή για κακή πρόθεση, αλλά το "επίπεδο" είναι μια σχετική έννοια.

Παράδειγμα: Θεωρητικά η ενότητα "εσωτερική πολιτική" παραπέμπει σε "ανεβασμένο επίπεδο" και σε "σοβαρές" συζητήσεις. Η ενότητα "φιλοσοφία" το ίδιο. Η ενότητα "θρησκειολογία" το ίδιο.

Τι "επίπεδο" μπορεί να έχει όμως το "lifestyle" ή το "περί ανέμων";

Αρα πρόκειται για μία έννοια εντελώς αφηρημένη, υποκειμενική, ασαφώς ορισμένη κλπ.

Νομίζω ότι όσοι διαμαρτύρονται για το "επίπεδο", κάτι άλλο είναι που τους φταίει στην πραγματικότητα και δεν μπορούν να το εκφράσουν σωστά.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος AlienWay την 20 Απρ 2023, 15:17, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Frappezitis έγραψε:
11 Μάιος 2024, 17:06
Ένα μεγάλο μπράβο στην Μαρίνα Σάττι που εκπροσωπεί επαξίως τον λαό μας γεμίζοντας το Instagram με εικόνες από καρπούζια

Άβαταρ μέλους
dna replication
Δημοσιεύσεις: 31000
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 21:29
Phorum.gr user: dna

Re: Κλείσιμο phorum.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dna replication » 20 Απρ 2023, 15:17

Ερμής έγραψε:
20 Απρ 2023, 15:06
dna replication έγραψε:
20 Απρ 2023, 15:03
να αναλάβει ο Ερμής τη διεύθυνση που το πονάει το πχορουμ και να προσλάβει διαχειριστή που θα είναι υπόλογος
το καράβι είναι ακυβέρνητο
¨Εχω ξαναπεί(Και στον Σπύρο) πως μπορώ να αναλάβω το οικονομικό κομμάτι που χρειάζεται, γνώσεις και χρόνο όμως δεν έχω για τα τεχνικά θέματα.
αυτό λέω, ιδιοκτησία/διεύθυνση και διαχείριση/τεχνική υποστήριξη να είναι διαφορετικοί ρόλοι.
Εσύ να αναλάβεις τον πρώτο ρόλο και ένας έμμισθος υπάλληλος τον δεύτερο (με οικονομική συνεισφορά και από άλλους)
Наше дело правое - победа будет за нами!

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Phorum.com.gr - Διαδικτυακή κοινότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών