Επίσκεψη από το μέλλον.

Παραφυσική, μεταφυσικά, ανεξήγητα φαινόμενα
Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13731
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Επίσκεψη από το μέλλον.

Δημοσίευση από Πασιφάη » 27 Απρ 2023, 21:55

alto_sem έγραψε:
27 Απρ 2023, 21:30
Ερμής έγραψε:
27 Απρ 2023, 21:28
Γράφων έγραψε:
27 Απρ 2023, 20:40
Γιατί δεν ανεβάζεις μια φωτογραφία με την συσκευή;
Φοβάται μη τονε τσιμπήσει η μοσαντ
Αυτούς τους έχω. Μακάρι να ήταν αυτοί...
:xena:
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13731
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Επίσκεψη από το μέλλον.

Δημοσίευση από Πασιφάη » 27 Απρ 2023, 21:57

Naranjita έγραψε:
27 Απρ 2023, 21:47
κάτι πάτησα στο κινητό και γύρισα πίσω στον χρόνο. οδηγώ και δεν βλέπω πουθενά αυτοκίνητα Τεσλα.

τι έτος έχουμε?
Ε, το μλκ. :lol:
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
alto_sem
Δημοσιεύσεις: 275
Εγγραφή: 02 Ιούλ 2020, 13:04
Phorum.gr user: alto_sem

Re: Επίσκεψη από το μέλλον.

Δημοσίευση από alto_sem » 27 Απρ 2023, 21:58

user έγραψε:
27 Απρ 2023, 21:55
Bic έγραψε:
27 Απρ 2023, 21:52
alto_sem έγραψε:
27 Απρ 2023, 21:48
Εγώ πιστεύω πως δεν ήταν απ'το μέλλον. Πιθανολογώ να ήταν από το πολύ μακρινό παρελθόν, αυτοί που οι αρχαίοι ονόμασαν "Θεούς" και να είχαν μια τεχνολογία παρόμοια και μάλλον λίγο ανώτερη από την "φανερή" δική μας. Ή να ήταν κάποιοι γήινοι με τεχνολογία που κρατιέται μυστική, αλλά σ'αυτό δίνω ένα 20% αν συνδυάσω και τα υπόλοιπα στοιχεία που έχω και δεν ξέρω αν μπορώ να τα εκθέσω.
Έλα ρε συ, αποκλείεται. Όλα τα στοιχεία που δίνεις εκεί οδηγούν, σε επισκέπτες απ' το μέλλον. Γιατί ψάχνεις να βρεις άλλες εξηγήσεις, όταν έχεις μπροστά σου την προφανέστερη;
😂

Μα ναι, κι αυτή η κινητάρα ξεκάθαρα είναι από τεχνολογία του μέλλοντος
Ίσως η ιστορία να επαναλαμβάνεται...

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9497
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Επίσκεψη από το μέλλον.

Δημοσίευση από Isildur » 27 Απρ 2023, 21:58

user έγραψε:
27 Απρ 2023, 21:55
Bic έγραψε:
27 Απρ 2023, 21:52
alto_sem έγραψε:
27 Απρ 2023, 21:48
Εγώ πιστεύω πως δεν ήταν απ'το μέλλον. Πιθανολογώ να ήταν από το πολύ μακρινό παρελθόν, αυτοί που οι αρχαίοι ονόμασαν "Θεούς" και να είχαν μια τεχνολογία παρόμοια και μάλλον λίγο ανώτερη από την "φανερή" δική μας. Ή να ήταν κάποιοι γήινοι με τεχνολογία που κρατιέται μυστική, αλλά σ'αυτό δίνω ένα 20% αν συνδυάσω και τα υπόλοιπα στοιχεία που έχω και δεν ξέρω αν μπορώ να τα εκθέσω.
Έλα ρε συ, αποκλείεται. Όλα τα στοιχεία που δίνεις εκεί οδηγούν, σε επισκέπτες απ' το μέλλον. Γιατί ψάχνεις να βρεις άλλες εξηγήσεις, όταν έχεις μπροστά σου την προφανέστερη;
😂

Μα ναι, κι αυτή η κινητάρα ξεκάθαρα είναι από τεχνολογία του μέλλοντος
Μη γελάς, είναι σοβαρά τα πράματα.





Έλα ρε, μην κάνεις φασαρία, μας διώχνεις τα όρνεα... :lol:
... αγαθοί μβουκμέηκερς...

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13731
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Επίσκεψη από το μέλλον.

Δημοσίευση από Πασιφάη » 27 Απρ 2023, 21:58

Bic έγραψε:
27 Απρ 2023, 21:52
alto_sem έγραψε:
27 Απρ 2023, 21:48
Εγώ πιστεύω πως δεν ήταν απ'το μέλλον. Πιθανολογώ να ήταν από το πολύ μακρινό παρελθόν, αυτοί που οι αρχαίοι ονόμασαν "Θεούς" και να είχαν μια τεχνολογία παρόμοια και μάλλον λίγο ανώτερη από την "φανερή" δική μας. Ή να ήταν κάποιοι γήινοι με τεχνολογία που κρατιέται μυστική, αλλά σ'αυτό δίνω ένα 20% αν συνδυάσω και τα υπόλοιπα στοιχεία που έχω και δεν ξέρω αν μπορώ να τα εκθέσω.
Έλα ρε συ, αποκλείεται. Όλα τα στοιχεία που δίνεις εκεί οδηγούν, σε επισκέπτες απ' το μέλλον. Γιατί ψάχνεις να βρεις άλλες εξηγήσεις, όταν έχεις μπροστά σου την προφανέστερη;
:smt005:
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9497
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Επίσκεψη από το μέλλον.

Δημοσίευση από Isildur » 27 Απρ 2023, 21:59

Χα-χα, κοίτα τες, γελάνε. Εγώ μιλάω σοβαρά, κι αυτές χαχανίζουν. Πού βαδίζει αυτός ο κόσμος, τέλος πάντων.
... αγαθοί μβουκμέηκερς...

Άβαταρ μέλους
taliban
Δημοσιεύσεις: 12134
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 13:28
Phorum.gr user: Πνεύμα Αντιλογίας
Τοποθεσία: Καραβλαχία

Re: Επίσκεψη από το μέλλον.

Δημοσίευση από taliban » 27 Απρ 2023, 22:00

alto_sem έγραψε:
27 Απρ 2023, 13:21
Το δημοσιεύω κι εδώ:
Σας έχω την απόδειξη για την παρακολούθηση των κινητών μας αν και η εμπειρία μου θα έπρεπε να κατατεθεί στις εναλλακτικές επιστήμες. Έχει όμως την απόδειξη. Δεν θα δώσω πολλές λεπτομέρειες για ευνόητους λόγους....
Λοιπόν. Πριν από κάποια χρόνια αποφάσισα να εξερευνήσω μία σπηλιά σχεδόν καθόλου γνωστή σε νεότερους της περιοχής μου. Στα πρώτα βήματα που έκανα χωρίς να θέλω να γυρίσω πίσω, ένοιωσα να μεταφέρομαι στο χρόνο ίσως και σε άλλο κόσμο. Η αίσθηση δεν μπορεί να περιγραφεί.
Βγάζω το κινητό από την τσέπη μου βλέπω στη θέση της ώρας ακατάληπτους χαρακτήρες. Το ίδιο και στην ημερομηνία. Το antivirus χτυπούσε συνέχεια ειδοποιήσεις σε πράσινο χρώμα εναλλάξ με μπλε και κόκκινο κι έδειχνε μια μπάρα σαν αυτή που βγαίνει όταν γίνεται μεταφορά αρχείων.
Προσπαθώντας να βγω από την σπηλιά βλέπω στην είσοδο έναν τύπο να με πλησιάζει. Πριν προλάβω να του μιλήσω μου ζήτησε να αφήσω το κινητό μου μέσα και να βγω έξω πάνω σε μια συσκευή που είχε αφήσει μέσα σαν ασύρματο φορτιστή. Βγαίνοντας μου είπε πως ήρθε από άλλη εποχή και η συσκευή μου "χρειαζόταν" γιατί είχε χρησιμοποιηθεί ψάχνοντας κάτι στο intenet που δεν έπρεπε κι αυτό επηρέαζε την εποχή του. Μου είπε μόλις βγω να ξαναμπώ και να πάρω τη συσκευή που θα μου αφήσει στη θέση της συσκευής μου
Ξαναμπήκα μέσα γιατί πίστεψα πως πιθανόν να υπήρχαν κάποια αέρια στη σπηλιά και είδα ένα κακό όνειρο, κρατώντας την αναπνοή μου. Μη δίνοντας καθόλου σημασία στις αλλαγές που αισθανόμουν άρπαξα το κινητό κι έφυγα τρέχοντας έξω. Το κινητό που μου άφησε ο τύπος ήταν λίγο μικρότερο αλλά δεν αναγνωρίζω το μοντέλο ούτε την μάρκα. 'Eχει άγνωστο λειτουργικό, και στις γλώσσες εμφανίζει μια άγνωστη γλώσσα με κάποιους τρελούς χαρακτήρες που δεν αναγνωρίζονται. Έχω χάσει από τότε όλους τους λογαριασμούς που είχα στο παλιό μου κινητό (και του phorum)εκτός από το email. Η sim είναι η ίδια και λειτουργεί σαν το τελευταίο android.
Το συμπέρασμά μου είναι πως δεν μας παρακολουθούν απλά για διαφημίσεις ή από μυστικές υπηρεσίες αλλά κι από άλλο χρόνο ή κόσμους. Στον παλιό λογαριασμό του phorum δεν μπόρεσα να ξαναμπώ ακόμη και με ανάκτηση κωδικού που δεν μου έρχεται στο email. Την συσκευή την έχω ακόμη και μπορεί να τα αποδείξει όλα αυτά αλλά ακόμη δεν βρήκα τον σωστό που πρέπει να απευθυνθώ χωρίς να καρφωθώ σε υπηρεσίες που δεν πρέπει...
ΝΟΚΙΑ 3310 ? :smt047

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13731
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Επίσκεψη από το μέλλον.

Δημοσίευση από Πασιφάη » 27 Απρ 2023, 22:01

Bic έγραψε:
27 Απρ 2023, 21:59
Χα-χα, κοίτα τες, γελάνε. Εγώ μιλάω σοβαρά, κι αυτές χαχανίζουν. Πού βαδίζει αυτός ο κόσμος, τέλος πάντων.
Στα Τάρταρα της μαλακίας. :lol:
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
Γράφων
Δημοσιεύσεις: 1341
Εγγραφή: 09 Απρ 2023, 20:47
Τοποθεσία: Σπίτι

Re: Επίσκεψη από το μέλλον.

Δημοσίευση από Γράφων » 27 Απρ 2023, 22:02

Ερμής έγραψε:
27 Απρ 2023, 21:28
Γράφων έγραψε:
27 Απρ 2023, 20:40
Γιατί δεν ανεβάζεις μια φωτογραφία με την συσκευή;
Φοβάται μη τονε τσιμπήσει η μοσαντ
:lol:
ποταμοῖς τοῖς αὐτοῖς ἐμβαίνομέν τε καὶ οὐκ ἐμβαίνομεν, εἶμέν τε καὶ οὐκ εἶμεν.

Άβαταρ μέλους
alto_sem
Δημοσιεύσεις: 275
Εγγραφή: 02 Ιούλ 2020, 13:04
Phorum.gr user: alto_sem

Re: Επίσκεψη από το μέλλον.

Δημοσίευση από alto_sem » 27 Απρ 2023, 22:03

Πάντως ανιχνευτής μετάλλων για καλώδια δεν το "πιάνει" ενώ χτυπάει σε μικρό καρφάκι στα 4 εκ.

user0972003
Δημοσιεύσεις: 3683
Εγγραφή: 12 Φεβ 2023, 18:41

Re: Επίσκεψη από το μέλλον.

Δημοσίευση από user0972003 » 27 Απρ 2023, 22:03

taliban έγραψε:
27 Απρ 2023, 22:00
alto_sem έγραψε:
27 Απρ 2023, 13:21
Το δημοσιεύω κι εδώ:
Σας έχω την απόδειξη για την παρακολούθηση των κινητών μας αν και η εμπειρία μου θα έπρεπε να κατατεθεί στις εναλλακτικές επιστήμες. Έχει όμως την απόδειξη. Δεν θα δώσω πολλές λεπτομέρειες για ευνόητους λόγους....
Λοιπόν. Πριν από κάποια χρόνια αποφάσισα να εξερευνήσω μία σπηλιά σχεδόν καθόλου γνωστή σε νεότερους της περιοχής μου. Στα πρώτα βήματα που έκανα χωρίς να θέλω να γυρίσω πίσω, ένοιωσα να μεταφέρομαι στο χρόνο ίσως και σε άλλο κόσμο. Η αίσθηση δεν μπορεί να περιγραφεί.
Βγάζω το κινητό από την τσέπη μου βλέπω στη θέση της ώρας ακατάληπτους χαρακτήρες. Το ίδιο και στην ημερομηνία. Το antivirus χτυπούσε συνέχεια ειδοποιήσεις σε πράσινο χρώμα εναλλάξ με μπλε και κόκκινο κι έδειχνε μια μπάρα σαν αυτή που βγαίνει όταν γίνεται μεταφορά αρχείων.
Προσπαθώντας να βγω από την σπηλιά βλέπω στην είσοδο έναν τύπο να με πλησιάζει. Πριν προλάβω να του μιλήσω μου ζήτησε να αφήσω το κινητό μου μέσα και να βγω έξω πάνω σε μια συσκευή που είχε αφήσει μέσα σαν ασύρματο φορτιστή. Βγαίνοντας μου είπε πως ήρθε από άλλη εποχή και η συσκευή μου "χρειαζόταν" γιατί είχε χρησιμοποιηθεί ψάχνοντας κάτι στο intenet που δεν έπρεπε κι αυτό επηρέαζε την εποχή του. Μου είπε μόλις βγω να ξαναμπώ και να πάρω τη συσκευή που θα μου αφήσει στη θέση της συσκευής μου
Ξαναμπήκα μέσα γιατί πίστεψα πως πιθανόν να υπήρχαν κάποια αέρια στη σπηλιά και είδα ένα κακό όνειρο, κρατώντας την αναπνοή μου. Μη δίνοντας καθόλου σημασία στις αλλαγές που αισθανόμουν άρπαξα το κινητό κι έφυγα τρέχοντας έξω. Το κινητό που μου άφησε ο τύπος ήταν λίγο μικρότερο αλλά δεν αναγνωρίζω το μοντέλο ούτε την μάρκα. 'Eχει άγνωστο λειτουργικό, και στις γλώσσες εμφανίζει μια άγνωστη γλώσσα με κάποιους τρελούς χαρακτήρες που δεν αναγνωρίζονται. Έχω χάσει από τότε όλους τους λογαριασμούς που είχα στο παλιό μου κινητό (και του phorum)εκτός από το email. Η sim είναι η ίδια και λειτουργεί σαν το τελευταίο android.
Το συμπέρασμά μου είναι πως δεν μας παρακολουθούν απλά για διαφημίσεις ή από μυστικές υπηρεσίες αλλά κι από άλλο χρόνο ή κόσμους. Στον παλιό λογαριασμό του phorum δεν μπόρεσα να ξαναμπώ ακόμη και με ανάκτηση κωδικού που δεν μου έρχεται στο email. Την συσκευή την έχω ακόμη και μπορεί να τα αποδείξει όλα αυτά αλλά ακόμη δεν βρήκα τον σωστό που πρέπει να απευθυνθώ χωρίς να καρφωθώ σε υπηρεσίες που δεν πρέπει...
ΝΟΚΙΑ 3310 ? :smt047

Έλα στη σελίδα 4 να δεις το κινητό, έλα. Έχει και ραγισμένη οθόνη αλλά δε νομίζω ότι έχει εγγύηση.

user0972003
Δημοσιεύσεις: 3683
Εγγραφή: 12 Φεβ 2023, 18:41

Re: Επίσκεψη από το μέλλον.

Δημοσίευση από user0972003 » 27 Απρ 2023, 22:06

Bic έγραψε:
27 Απρ 2023, 21:59
Χα-χα, κοίτα τες, γελάνε. Εγώ μιλάω σοβαρά, κι αυτές χαχανίζουν. Πού βαδίζει αυτός ο κόσμος, τέλος πάντων.
Εντάξει θα σοβαρευτούμε.

Καλώ και τον AlienWay που είναι εξωγήινος να του ρίξει μια ματιά και να μας πει.

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9497
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Επίσκεψη από το μέλλον.

Δημοσίευση από Isildur » 27 Απρ 2023, 22:07

user έγραψε:
27 Απρ 2023, 22:06
Bic έγραψε:
27 Απρ 2023, 21:59
Χα-χα, κοίτα τες, γελάνε. Εγώ μιλάω σοβαρά, κι αυτές χαχανίζουν. Πού βαδίζει αυτός ο κόσμος, τέλος πάντων.
Εντάξει θα σοβαρευτούμε.

Καλώ και τον AlienWay που είναι εξωγήινος να του ρίξει μια ματιά και να μας πει.
Να φέρει και το κινητό του πες του, να τα συγκρίνουμε.
... αγαθοί μβουκμέηκερς...

Άβαταρ μέλους
Γράφων
Δημοσιεύσεις: 1341
Εγγραφή: 09 Απρ 2023, 20:47
Τοποθεσία: Σπίτι

Re: Επίσκεψη από το μέλλον.

Δημοσίευση από Γράφων » 27 Απρ 2023, 22:08

Ανέβασε και μια φωτογραφία με την συσκευή αναμμένη, για να μας δείξεις το περίεργο λειτουργικό
ποταμοῖς τοῖς αὐτοῖς ἐμβαίνομέν τε καὶ οὐκ ἐμβαίνομεν, εἶμέν τε καὶ οὐκ εἶμεν.

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23814
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Επίσκεψη από το μέλλον.

Δημοσίευση από AlienWay » 27 Απρ 2023, 22:13

user έγραψε:
27 Απρ 2023, 22:06
Bic έγραψε:
27 Απρ 2023, 21:59
Χα-χα, κοίτα τες, γελάνε. Εγώ μιλάω σοβαρά, κι αυτές χαχανίζουν. Πού βαδίζει αυτός ο κόσμος, τέλος πάντων.
Εντάξει θα σοβαρευτούμε.

Καλώ και τον AlienWay που είναι εξωγήινος να του ρίξει μια ματιά και να μας πει.
Εντύπωση μου κάνει ότι στο κάτω μέρος κάτι φαίνεται να γράφει σαν φίρμα.

Πάντως είναι ωραίος τρόπος για να ξεφορτωθεί κάποιος ένα προβληματικό κινητό και να πάρει άλλο στη θέση του.
Ζούμε σε μία οικονομία.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εναλλακτικές επιστήμες”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών