Tραγωδία στην Άρτα: Νεκρό κοριτσάκι 5,5 μηνών που ο πατέρας του το ξέχασε στο αυτοκίνητο, δεμένο στο καρεκλάκι του

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Niki
Δημοσιεύσεις: 5991
Εγγραφή: 04 Μαρ 2020, 08:33
Phorum.gr user: Niki

Re: Tραγωδία στην Άρτα: Νεκρό κοριτσάκι 5,5 μηνών που ο πατέρας του το ξέχασε στο αυτοκίνητο, δεμένο στο καρεκλάκι του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Niki » 09 Μάιος 2023, 22:10

Αναφερθηκε πουθενά τι δουλειά έκανε;
Μια ειλικρινή συγνώμη που στήριξα και ψήφισα ΝΔ.

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24477
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Tραγωδία στην Άρτα: Νεκρό κοριτσάκι 5,5 μηνών που ο πατέρας του το ξέχασε στο αυτοκίνητο, δεμένο στο καρεκλάκι του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 09 Μάιος 2023, 22:13

Niki έγραψε:
09 Μάιος 2023, 22:10
Αναφερθηκε πουθενά τι δουλειά έκανε;
Κάπου είπαν ότι δουλεύει στο ΔΕΔΔΗΕ

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13731
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Tραγωδία στην Άρτα: Νεκρό κοριτσάκι 5,5 μηνών που ο πατέρας του το ξέχασε στο αυτοκίνητο, δεμένο στο καρεκλάκι του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 09 Μάιος 2023, 22:14

Niki έγραψε:
09 Μάιος 2023, 22:10
Αναφερθηκε πουθενά τι δουλειά έκανε;
Έχει σημασία; Ρε αντέστε παραπέρα. Αφήσαμε το θάνατο του μωρού και ''τρέχουμε '' στα κομματικά και κοινωνικά'' πουρνάρια.
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
Niki
Δημοσιεύσεις: 5991
Εγγραφή: 04 Μαρ 2020, 08:33
Phorum.gr user: Niki

Re: Tραγωδία στην Άρτα: Νεκρό κοριτσάκι 5,5 μηνών που ο πατέρας του το ξέχασε στο αυτοκίνητο, δεμένο στο καρεκλάκι του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Niki » 09 Μάιος 2023, 22:18

Ρώτησα γιατί υπάρχουν κάποιες δουλειές που οι απάνθρωπες συνθήκες εργασίας δεν τελειώνουν στις 12 ή στις 14 ώρες εργασίας συνεχίζονται και μετά.
Ένας γνωστός μου που εργαζότανε σε γνωστή εταιρεία κινητής τηλεφωνίας τράκαρε τρείς φορές
γυρίζοντας για το σπίτι του το βράδυ.
Όλες τις φορές μιλούσε στο κινητό σε συνεχόμενες αλλεπάλληλες κλίσεις.
Στο τέλος παραιτήθηκε.
Η προηγούμενη εργασία και η τωρινή ταξιτζής αλλά με το ταξί δεν τρακάρε ποτέ ούτε παλιά ούτε τώρα.
Μια ειλικρινή συγνώμη που στήριξα και ψήφισα ΝΔ.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 33114
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Tραγωδία στην Άρτα: Νεκρό κοριτσάκι 5,5 μηνών που ο πατέρας του το ξέχασε στο αυτοκίνητο, δεμένο στο καρεκλάκι του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 09 Μάιος 2023, 22:19

Μαδουραίος έγραψε:
09 Μάιος 2023, 19:08
Από την άλλη μεριά φανταστείτε πόσο άγχος έχει για την δουλειά του ώστε να ξεχάσει το παιδί του.Καπιταλισμός στην χειρότερη μορφή.Μονο στις ΗΠΑ διαβάσαμε τέτοια γεγονότα.
σαλτα και,

κορακι.

επι του θεματος, λογος αυτοκτονιας.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Sol
Δημοσιεύσεις: 6400
Εγγραφή: 24 Αύγ 2022, 21:16

Re: Tραγωδία στην Άρτα: Νεκρό κοριτσάκι 5,5 μηνών που ο πατέρας του το ξέχασε στο αυτοκίνητο, δεμένο στο καρεκλάκι του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sol » 09 Μάιος 2023, 22:21

Ακριβώς επειδή συμπασχουμε με τον άνθρωπο και νοιώθουμε ότι θα μπορούσε να συμβεί στον καθένα μας τα λέμε αυτά. Ήδη έχουν δοθεί 2-3 παραδείγματα με την ρουτίνα και το άγχος της δουλειάς που μας κάνει ζόμπι. Μου έχει τύχει να πάω στη δουλειά με το αμάξι μου και μετά από 10+ ώρες δουλειάς να ζητάω από συνάδελφο να με πάρει. Γύρισα μετά και το πήρα.
Λαέ μη σφίξεις άλλο το ζωνάρι

Τέμπη: Το πένθος είναι ταξικό και του λαού μαράζι

Άβαταρ μέλους
Niki
Δημοσιεύσεις: 5991
Εγγραφή: 04 Μαρ 2020, 08:33
Phorum.gr user: Niki

Re: Tραγωδία στην Άρτα: Νεκρό κοριτσάκι 5,5 μηνών που ο πατέρας του το ξέχασε στο αυτοκίνητο, δεμένο στο καρεκλάκι του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Niki » 09 Μάιος 2023, 22:22

Πασιφάη έγραψε:
09 Μάιος 2023, 22:14
Niki έγραψε:
09 Μάιος 2023, 22:10
Αναφερθηκε πουθενά τι δουλειά έκανε;
Έχει σημασία; Ρε αντέστε παραπέρα. Αφήσαμε το θάνατο του μωρού και ''τρέχουμε '' στα κομματικά και κοινωνικά'' πουρνάρια.
Βεβαίως και έχει σημασία το περιβάλλον εργασίας κάποιου και οι συνθήκες η οικονομική του κατάσταση η οικογενειακή του κατάσταση.
Εντάξει κρίμα η ψυχούλα που χάθηκε αλλά το νήμα δεν είναι μόνο για να μπαίνουμε όλοι και να λέμε κρίμα για το βρέφος κρίμα για τους ανθρώπους.
Αυτό θα ήτανε υποκριτικό.
Μια ειλικρινή συγνώμη που στήριξα και ψήφισα ΝΔ.

Άβαταρ μέλους
GoBzi
Δημοσιεύσεις: 5674
Εγγραφή: 10 Απρ 2022, 23:02

Re: Tραγωδία στην Άρτα: Νεκρό κοριτσάκι 5,5 μηνών που ο πατέρας του το ξέχασε στο αυτοκίνητο, δεμένο στο καρεκλάκι του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBzi » 09 Μάιος 2023, 22:26

Sol έγραψε:
09 Μάιος 2023, 22:21
Ακριβώς επειδή συμπασχουμε με τον άνθρωπο και νοιώθουμε ότι θα μπορούσε να συμβεί στον καθένα μας τα λέμε αυτά. Ήδη έχουν δοθεί 2-3 παραδείγματα με την ρουτίνα και το άγχος της δουλειάς που μας κάνει ζόμπι. Μου έχει τύχει να πάω στη δουλειά με το αμάξι μου και μετά από 10+ ώρες δουλειάς να ζητάω από συνάδελφο να με πάρει. Γύρισα μετά και το πήρα.
Η προγιαγιά μου μεγάλωσε τον πατέρα μου και τα 2 του αδέρφια γιατί η γιαγιά μου ήταν όλη μέρα στην φάμπρικα και ο παππούς μου έτρεχε για την διδακτορική διατριβή του + δουλειά.

Στην ΕΣΣΔ, δεκαετία 50-60 αυτα. Έχεις κάτι άλλο να προσθέσεις;
Ψευτοανρθωπιστές όλων των χωρών, ενωθείτε! https://www.youtube.com/shorts/tyOHY83IBoc
PHORUM Discord: https://discord.com/invite/GaNbtqYD

Άβαταρ μέλους
Null
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 3986
Εγγραφή: 28 Αύγ 2018, 01:02

Re: Tραγωδία στην Άρτα: Νεκρό κοριτσάκι 5,5 μηνών που ο πατέρας του το ξέχασε στο αυτοκίνητο, δεμένο στο καρεκλάκι του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Null » 09 Μάιος 2023, 22:28

Sol έγραψε:
09 Μάιος 2023, 22:21
Ακριβώς επειδή συμπασχουμε με τον άνθρωπο και νοιώθουμε ότι θα μπορούσε να συμβεί στον καθένα μας
Όχι;
Georg Von Balkanen έγραψε:
06 Δεκ 2020, 19:38
Σβαστικες για όλους. Είμαστε όλοι αντιναζι.

Άβαταρ μέλους
Sol
Δημοσιεύσεις: 6400
Εγγραφή: 24 Αύγ 2022, 21:16

Re: Tραγωδία στην Άρτα: Νεκρό κοριτσάκι 5,5 μηνών που ο πατέρας του το ξέχασε στο αυτοκίνητο, δεμένο στο καρεκλάκι του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sol » 09 Μάιος 2023, 22:28

GoBzi έγραψε:
09 Μάιος 2023, 22:26
Sol έγραψε:
09 Μάιος 2023, 22:21
Ακριβώς επειδή συμπασχουμε με τον άνθρωπο και νοιώθουμε ότι θα μπορούσε να συμβεί στον καθένα μας τα λέμε αυτά. Ήδη έχουν δοθεί 2-3 παραδείγματα με την ρουτίνα και το άγχος της δουλειάς που μας κάνει ζόμπι. Μου έχει τύχει να πάω στη δουλειά με το αμάξι μου και μετά από 10+ ώρες δουλειάς να ζητάω από συνάδελφο να με πάρει. Γύρισα μετά και το πήρα.
Η προγιαγιά μου μεγάλωσε τον πατέρα μου και τα 2 του αδέρφια γιατί η γιαγιά μου ήταν όλη μέρα στην φάμπρικα και ο παππούς μου έτρεχε για την διδακτορική διατριβή του + δουλειά.

Στην ΕΣΣΔ, δεκαετία 50-60 αυτα. Έχεις κάτι άλλο να προσθέσεις;
Τι θες να πω;
Λαέ μη σφίξεις άλλο το ζωνάρι

Τέμπη: Το πένθος είναι ταξικό και του λαού μαράζι

Άβαταρ μέλους
Niki
Δημοσιεύσεις: 5991
Εγγραφή: 04 Μαρ 2020, 08:33
Phorum.gr user: Niki

Re: Tραγωδία στην Άρτα: Νεκρό κοριτσάκι 5,5 μηνών που ο πατέρας του το ξέχασε στο αυτοκίνητο, δεμένο στο καρεκλάκι του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Niki » 09 Μάιος 2023, 22:30

Null έγραψε:
09 Μάιος 2023, 22:28
Sol έγραψε:
09 Μάιος 2023, 22:21
Ακριβώς επειδή συμπασχουμε με τον άνθρωπο και νοιώθουμε ότι θα μπορούσε να συμβεί στον καθένα μας
Όχι;
Συμφωνώ μπορεί να συμβεί μόνο σε ανθρώπους υποχωρητικούς που αφήνουν εργοδότες και προϊσταμένους να περνούν τα όρια και να εισβάλουν στην ζωή τους όλες τις ώρες.
Μια ειλικρινή συγνώμη που στήριξα και ψήφισα ΝΔ.

Άβαταρ μέλους
aLiCat
Δημοσιεύσεις: 16389
Εγγραφή: 10 Σεπ 2018, 22:00

Re: Tραγωδία στην Άρτα: Νεκρό κοριτσάκι 5,5 μηνών που ο πατέρας του το ξέχασε στο αυτοκίνητο, δεμένο στο καρεκλάκι του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από aLiCat » 09 Μάιος 2023, 22:31

Πασιφάη έγραψε:
09 Μάιος 2023, 22:14
Niki έγραψε:
09 Μάιος 2023, 22:10
Αναφερθηκε πουθενά τι δουλειά έκανε;
Έχει σημασία; Ρε αντέστε παραπέρα. Αφήσαμε το θάνατο του μωρού και ''τρέχουμε '' στα κομματικά και κοινωνικά'' πουρνάρια.
:+1:
ᓚᕠᗢ ᗢᕡᓗ

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 33114
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Tραγωδία στην Άρτα: Νεκρό κοριτσάκι 5,5 μηνών που ο πατέρας του το ξέχασε στο αυτοκίνητο, δεμένο στο καρεκλάκι του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 09 Μάιος 2023, 22:35

Sol έγραψε:
09 Μάιος 2023, 19:20
Μαδουραίος έγραψε:
09 Μάιος 2023, 19:08
Από την άλλη μεριά φανταστείτε πόσο άγχος έχει για την δουλειά του ώστε να ξεχάσει το παιδί του.Καπιταλισμός στην χειρότερη μορφή.Μονο στις ΗΠΑ διαβάσαμε τέτοια γεγονότα.
Αυτή είναι η μοίρα της εργατικής τάξης, να χάνει τα παιδιά της.
ουστ, κορακια. ουστ.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 43789
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Tραγωδία στην Άρτα: Νεκρό κοριτσάκι 5,5 μηνών που ο πατέρας του το ξέχασε στο αυτοκίνητο, δεμένο στο καρεκλάκι του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 09 Μάιος 2023, 22:36

Τραγικό και όντως μπορεί να συμβεί στον καθένα.
Εγώ έχω ξεχάσει τα κλειδιά μου στο έξω μέρος της πόρτας και μου χτύπηγαν οι γείτονες την επόμενη μέρα να δουν τι γίνεται. Το πρόβλημα είναι ότι είμαστε σκλάβοι της ρουτίνας και δεν λαμβάνουμε στ' αλήθεια υπόψιν το περιβάλλον μας. Εγώ π.χ. μηχανικά κλειδώνω γι αυτό δεν είχα καμία αμφιβολία ότι κλείδωσα αλλά εκείνη τη φορά μάλλον κάποιος μου μίλησε όταν άνοιξα την πόρτα.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 33114
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Tραγωδία στην Άρτα: Νεκρό κοριτσάκι 5,5 μηνών που ο πατέρας του το ξέχασε στο αυτοκίνητο, δεμένο στο καρεκλάκι του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 09 Μάιος 2023, 22:37

Μαδουραίος έγραψε:
09 Μάιος 2023, 19:27
Beria έγραψε:
09 Μάιος 2023, 19:20
Sol έγραψε:
09 Μάιος 2023, 19:20


Αυτή είναι η μοίρα της εργατικής τάξης, να χάνει τα παιδιά της.
Εντάξει, είσαι μαλακας
Δεν μιλάς καλά.
πραγματι. επρεπε να βρισει χειροτερα.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών