Όπα, όπα, όπα! Κουνίστε τον πωπό σας να σας δουν οι κύριοι!

Συζητήσεις για τα εθνικά θέματα της Ελλάδας, τα στρατιωτικά ζητήματα και τις ένοπλες δυνάμεις.
Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38136
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Όπα, όπα, όπα! Κουνίστε τον πωπό σας να σας δουν οι κύριοι!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 05 Ιουν 2023, 15:21

ΓΑΛΗ έγραψε:
05 Ιουν 2023, 15:15
sys3x έγραψε:
05 Ιουν 2023, 14:48
Exodus έγραψε:
05 Ιουν 2023, 13:28
:smt005: Ο Δήμαρχος μοίραζε κουλούρια; Ο Δήμαρχος μοίραζε κουλούρια; :smt005:
Ναι ρε μαλάκα!
Ο χόμο νεοδημοκράτης δήμαρχος μοίραζε κουλούγια σε συνταξιούχους Γερμανούς ενώ 15 παχύσαρκα βύσματα ντυμένα στα μαύρα τους κλείνανε τον δρόμο κατά την είσοδο στο λιμάνι χορεύοντας κάτι σαν συρτάκι.
Μπανανία χωρίς μπανάνες αλλά τουλάχιστο έχουμε τη γαλή και το τζορτζμπί.
🤣🤣🤣
Ξέρω βρε, έχετε ξεκαρδιστεί στα γέλια οι ... δύσκολοι. :)

Χαρτομάντηλα να πάρετε.
Έχω κλάσει πάνω μου κανονικά.
Και οκ, τον Ζέρβα τον γνωρίζω - δεν μου έκανε τόσο μεγάλη εντύπωση, με εσάς όμως είναι άλλη φάση, τζατζίκια, τυροκαυτερές και σκορδαλιά φορ έβα.
:smt038:vp25:
Όχι άλλο δάκρυα.
🤣🤣🤣🤣🤣
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Thor
Δημοσιεύσεις: 12299
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 16:13
Phorum.gr user: Thor

Re: Όπα, όπα, όπα! Κουνίστε τον πωπό σας να σας δουν οι κύριοι!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Thor » 05 Ιουν 2023, 15:21

Sol έγραψε:
04 Ιουν 2023, 22:48
εν τω μεταξύ οι μισοι ελληνες εργαζόμενοι δεν μπορουν να πάνε διακοπές, το κόστος είναι απαγορευτικό.
Οι αλλοι μισοι ομως μπορουν.
Μαλακίαν φυγείν αδύνατον.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70967
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Όπα, όπα, όπα! Κουνίστε τον πωπό σας να σας δουν οι κύριοι!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 05 Ιουν 2023, 15:24

Thor έγραψε:
05 Ιουν 2023, 15:21
Sol έγραψε:
04 Ιουν 2023, 22:48
εν τω μεταξύ οι μισοι ελληνες εργαζόμενοι δεν μπορουν να πάνε διακοπές, το κόστος είναι απαγορευτικό.
Οι αλλοι μισοι ομως μπορουν.
Το ερώτημα είναι ποιοι πάθανε πολιτισμικό σοκ από το δρώμενο στη Θεσσαλονίκη.

:lol:
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38136
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Όπα, όπα, όπα! Κουνίστε τον πωπό σας να σας δουν οι κύριοι!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 05 Ιουν 2023, 15:24

Τζατζίκι πάουερντ πρέην.
🤣🤣🤣
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70967
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Όπα, όπα, όπα! Κουνίστε τον πωπό σας να σας δουν οι κύριοι!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 05 Ιουν 2023, 15:28

sys3x έγραψε:
05 Ιουν 2023, 15:21
ΓΑΛΗ έγραψε:
05 Ιουν 2023, 15:15
sys3x έγραψε:
05 Ιουν 2023, 14:48


Ναι ρε μαλάκα!
Ο χόμο νεοδημοκράτης δήμαρχος μοίραζε κουλούγια σε συνταξιούχους Γερμανούς ενώ 15 παχύσαρκα βύσματα ντυμένα στα μαύρα τους κλείνανε τον δρόμο κατά την είσοδο στο λιμάνι χορεύοντας κάτι σαν συρτάκι.
Μπανανία χωρίς μπανάνες αλλά τουλάχιστο έχουμε τη γαλή και το τζορτζμπί.
🤣🤣🤣
Ξέρω βρε, έχετε ξεκαρδιστεί στα γέλια οι ... δύσκολοι. :)

Χαρτομάντηλα να πάρετε.
Έχω κλάσει πάνω μου κανονικά.
Και οκ, τον Ζέρβα τον γνωρίζω - δεν μου έκανε τόσο μεγάλη εντύπωση, με εσάς όμως είναι άλλη φάση, τζατζίκια, τυροκαυτερές και σκορδαλιά φορ έβα.
:smt038:vp25:
Όχι άλλο δάκρυα.
🤣🤣🤣🤣🤣
Βρε χαλασμένε μπαγλαμά, σαφώς γουστάρω τζατζίκια και τυροκαυτερές. Για σκορδαλιά ομολογώ ότι δεν τρελλαίνομαι.

Σε ποιους θα πρέπει να απολογηθώ γι' αυτό; Στην... αριστοκρατία του τόπου;

:lol:
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38136
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Όπα, όπα, όπα! Κουνίστε τον πωπό σας να σας δουν οι κύριοι!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 05 Ιουν 2023, 15:30

ΓΑΛΗ έγραψε:
05 Ιουν 2023, 15:28
sys3x έγραψε:
05 Ιουν 2023, 15:21
ΓΑΛΗ έγραψε:
05 Ιουν 2023, 15:15


Ξέρω βρε, έχετε ξεκαρδιστεί στα γέλια οι ... δύσκολοι. :)

Χαρτομάντηλα να πάρετε.
Έχω κλάσει πάνω μου κανονικά.
Και οκ, τον Ζέρβα τον γνωρίζω - δεν μου έκανε τόσο μεγάλη εντύπωση, με εσάς όμως είναι άλλη φάση, τζατζίκια, τυροκαυτερές και σκορδαλιά φορ έβα.
:smt038:vp25:
Όχι άλλο δάκρυα.
🤣🤣🤣🤣🤣
Βρε χαλασμένε μπαγλαμά, σαφώς γουστάρω τζατζίκια και τυροκαυτερές. Για σκορδαλιά ομολογώ ότι δεν τρελλαίνομαι.

Σε ποιους θα πρέπει να απολογηθώ γι' αυτό; Στην... αριστοκρατία του τόπου;

:lol:
Σε όλους μας αρέσει το τζατζίκι και η τυροκαυτερή, μερικοί είστε κιόλα.
🤣🤣🤣🤣🤣
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38136
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Όπα, όπα, όπα! Κουνίστε τον πωπό σας να σας δουν οι κύριοι!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 05 Ιουν 2023, 15:30

Τζατζίκια.
😭😭😭😭🤣
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27567
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Όπα, όπα, όπα! Κουνίστε τον πωπό σας να σας δουν οι κύριοι!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 05 Ιουν 2023, 15:32

foscilis έγραψε:
05 Ιουν 2023, 15:20
George_V έγραψε:
05 Ιουν 2023, 14:21
Juno έγραψε:
05 Ιουν 2023, 14:15


Ότι το ένα είναι φεστιβάλ, δηλαδή πανηγύρι, γίνεται συγκεκριμένη εποχή και όχι κάθε φορά που πας εκεί, πας επί τούτου, για το Οκτόμπερφεστ, η διαμονή είναι πιασοκωλέ επειδή είναι Η σεζόν για την περιοχή και ως φεστιβάλ θα έχει και μουσική χορούς, παραδοσιακές φορεσιές. Το Οκτόμπερφεστ είναι το event, γι'αυτό πάνε εκεί. Για να πιουν, να φάνε και να χορέψουν.

Το άλλο είναι ευχαριστούμεκαλοίμαςκύριοιπουμαςπροτιμήσατεναμαςξανάρθετεοθεόςναμαςκόβειχρόνιανασαςδίνειμέρες.
Γιατι εσυ νομιζεις οτι στο Oktoberfest (μια που το πιασαμε) δεν τους λενε τα ιδια? ευχαριστούμεκαλοίμαςκύριοιπουμαςπροτιμήσατεναμαςξανάρθετεοθεόςναμαςκόβειχρόνιανασαςδίνειμέρες.

Ειναι προφανες οτι ειτε εισαι τουριστικος προορισμος ειτε φεστιβαλ ειτε οτιδηποτε εχει σχεση με αυτά θες ο ικανοποιημενος τουριστας να σου ξαναερθει και του χρονου.

Και οχι μονο να σου ξαναερθει αλλα να σε διαφημισει κιολας και να φέρει και μερικους φιλους του.

Οποτε λοιπον θα κανεις τα παντα για να περάσει καλα και να διασκεδάσει ενω παράλληλα θα του προβάλλεις την παραδοση και τον πολιτισμο σου.

Η τακτικη που επιζητάτε εσεις "να απο δω τα αρχαια μας δειτε τα και σας γράφουμε και στα @@ μας" οχι μονο τουριστες δεν θα φέρει αλλα θα διωξει και οσους ηρθαν ηδη.

Ο τουρισμος θελει μαρκετινγκ τετοιου τυπου. Χωνεψτε το. Αλλιως μετα μην γκρινιαζετε γιατι μειωνονται οι τουριστες. Γιατι αμα τους γραφουμε στα @@ μας και δεν τους προβάλλουμε και τιποτα τι να ερθουν να κανουν εδω? Να δουν την Ακροπολη και να πανε για μπανιο στην Μυκονο?

Αμα ειναι ετσι πανε και στην Μαγιορκα που εχει και πιο πολυ φολκλορ και θα περάσουν και καλυτερα.



Για παραδειγμα αν πας εσυ σε ενα εστιατοριο και παραγγειλεις ενα πιατο στο φέρει ο σερβιτορος το φάς στα μουγγα και φυγεις ειναι οκ.

Αν ομως πας σε ενα αλλο εστιατοριο που θα κανεις την ιδια δουλεια αλλα ολο αυτο συνοδευεται με φολκλορ, σοου και κεφι και περασεις πολυ ωραια την ωρα σου τι θα κανεις μετα?

Θα ξαναπας στο πρωτο που μπορει να εφαγες καλα αλλα ηταν μιζερο? Η στο δευτερο που διασκεδασες με την ψυχη σου?
Οσο πιο γκραντε ειναι η εμπειρια, τοσο πιθανοτερο να μην εχει κανενα απολυτως νοημα να την επαναλαβεις.

Ποσες φορες εχεις παραγγειλει πιτσες και αραξει με τους φιλους σου να δειτε τον τελικο του Euro 2004;
Πολλες φορες. Το μονο που αλλαζει ειναι τι βλεπουμε στην τηλεοραση. Αλλα η εμπειρια παραμένει γκράντε.
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70967
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Όπα, όπα, όπα! Κουνίστε τον πωπό σας να σας δουν οι κύριοι!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 05 Ιουν 2023, 15:34

sys3x έγραψε:
05 Ιουν 2023, 15:30
Τζατζίκια.
😭😭😭😭🤣
Kλαυσίγελως.
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38136
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Όπα, όπα, όπα! Κουνίστε τον πωπό σας να σας δουν οι κύριοι!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 05 Ιουν 2023, 15:42

Πηξ λα μουν.
🤣🤣🤣🤣🤣
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
nik_killthemall
Δημοσιεύσεις: 6672
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:35

Re: Όπα, όπα, όπα! Κουνίστε τον πωπό σας να σας δουν οι κύριοι!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nik_killthemall » 05 Ιουν 2023, 15:43

georgebi έγραψε:
05 Ιουν 2023, 12:07
:o:o:o:_::_::-?

ναι αλλα τοτε ειχαμε συριζα οποτε ολα οκ. Τωρα εχουμε κουλη οποτε, ιθαγενεις κονγκο κλπ.

ακομα κι αν ο ελ βαλκανοπιθηκος ρευτεί ή κλασει ακομα κι αυτο θα το κάνει με κομματικα κριτηρια !
ΕΙΜΑΙ μαζί με το Ισραηλ ! Mπραβο στην γενοκτονία - εθνοκαθαρση που κάνει στους Παλαιστίνιους !
ΖΗΤΩ ΤΟ ΙΣΡΑΗΛ, θανατος στα ισλαμοπιθηκια του πλανητη, ουτε ενας παλαιστινιος να μην μεινει ζωντανος !

Άβαταρ μέλους
Sol
Δημοσιεύσεις: 6400
Εγγραφή: 24 Αύγ 2022, 21:16

Re: Όπα, όπα, όπα! Κουνίστε τον πωπό σας να σας δουν οι κύριοι!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sol » 05 Ιουν 2023, 16:27

Thor έγραψε:
05 Ιουν 2023, 15:21
Sol έγραψε:
04 Ιουν 2023, 22:48
εν τω μεταξύ οι μισοι ελληνες εργαζόμενοι δεν μπορουν να πάνε διακοπές, το κόστος είναι απαγορευτικό.
Οι αλλοι μισοι ομως μπορουν.
επιτυχία το θεωρείς εσυ αυτό να καλύπτουν μόνο οι μισοί τις ανάγκες τους;
Λαέ μη σφίξεις άλλο το ζωνάρι

Τέμπη: Το πένθος είναι ταξικό και του λαού μαράζι

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24685
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Όπα, όπα, όπα! Κουνίστε τον πωπό σας να σας δουν οι κύριοι!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 05 Ιουν 2023, 16:30

George_V έγραψε:
05 Ιουν 2023, 15:32


Πολλες φορες. Το μονο που αλλαζει ειναι τι βλεπουμε στην τηλεοραση. Αλλα η εμπειρια παραμένει γκράντε.
Αυτο δεν ειναι ασημαντη διαφορα, γι'αυτο σε ρωτησα ποσες φορες (ξανα)ειδατε τον τελικο του Euro 04 συγκεκριμενα. Το αντιστοιχο με το παραδειγμα σου ειναι οτι θα πας σε καποιο αλλο μερος να δεις το εκει προγραμμα. Δε γινεται να πας δεκα φορες στην ιδια ταβερνα να ζησεις τη βραδια Καζαντζιδη. Ουτε καν δυο.

Μην το μπερδευεις με τα αληθινα εθιμα/τελετες (ξερωγω τα πανηγυρια) που λειτουργουν και ως τουριστικες ατραξιον, οι μηχανισμοι ειναι τελειως διαφορετικοι. Οταν κατι ειναι αποκλειστικα ΓΙΑ τουριστες (που ξαναρχονται εννοειται) τοτε συνηθως μετρα το value for money, ο επαγγελματισμος. Ειναι ενα θερετρο κοντα στην πολη σου που εχω παει 4 φορες και εχω γνωρισει Γαλλους και Ολλανδους που πανε καθε χρονο, μερικοι για εξι μηνες. Την τελευταια φορα πηγαμε και στην ελληνικη βραδια, ε δεκα μερες μετα που ξαναεκανε ελληνικη βραδια πηγαμε και φαγαμε αλλου γιατι ποιος ο λογος να ξαναδεις το ιδιο προγραμμα; Δηλαδη αυτο που λες εσυ κινητρο να ξαναπαω στην πραγματικοτητα ηταν κινητρο να παω μονο μια φορα. Οι Γαλλοι κλπ δεν ηταν ουτε καν την πρωτη φορα, εχοντας δει το εργο ξανα και ξανα.

Αντιθετως κανενα απολυτως προβλημα να φαω δυο και τρεις φορες στην ιδια ταβερνα αμα εχει καλο περιβαλλον, καλο φαγητο και καλο σερβις.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70967
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Όπα, όπα, όπα! Κουνίστε τον πωπό σας να σας δουν οι κύριοι!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 05 Ιουν 2023, 16:38

foscilis έγραψε:
05 Ιουν 2023, 16:30
George_V έγραψε:
05 Ιουν 2023, 15:32


Πολλες φορες. Το μονο που αλλαζει ειναι τι βλεπουμε στην τηλεοραση. Αλλα η εμπειρια παραμένει γκράντε.
Αυτο δεν ειναι ασημαντη διαφορα, γι'αυτο σε ρωτησα ποσες φορες (ξανα)ειδατε τον τελικο του Euro 04 συγκεκριμενα. Το αντιστοιχο με το παραδειγμα σου ειναι οτι θα πας σε καποιο αλλο μερος να δεις το εκει προγραμμα. Δε γινεται να πας δεκα φορες στην ιδια ταβερνα να ζησεις τη βραδια Καζαντζιδη. Ουτε καν δυο.

Μην το μπερδευεις με τα αληθινα εθιμα/τελετες (ξερωγω τα πανηγυρια) που λειτουργουν και ως τουριστικες ατραξιον, οι μηχανισμοι ειναι τελειως διαφορετικοι. Οταν κατι ειναι αποκλειστικα ΓΙΑ τουριστες (που ξαναρχονται εννοειται) τοτε συνηθως μετρα το value for money, ο επαγγελματισμος. Ειναι ενα θερετρο κοντα στην πολη σου που εχω παει 4 φορες και εχω γνωρισει Γαλλους και Ολλανδους που πανε καθε χρονο, μερικοι για εξι μηνες. Την τελευταια φορα πηγαμε και στην ελληνικη βραδια, ε δεκα μερες μετα που ξαναεκανε ελληνικη βραδια πηγαμε και φαγαμε αλλου γιατι ποιος ο λογος να ξαναδεις το ιδιο προγραμμα; Δηλαδη αυτο που λες εσυ κινητρο να ξαναπαω στην πραγματικοτητα ηταν κινητρο να παω μονο μια φορα. Οι Γαλλοι κλπ δεν ηταν ουτε καν την πρωτη φορα, εχοντας δει το εργο ξανα και ξανα.

Αντιθετως κανενα απολυτως προβλημα να φαω δυο και τρεις φορες στην ιδια ταβερνα αμα εχει καλο περιβαλλον, καλο φαγητο και καλο σερβις.
Ε, λογικό είναι βρε παιδιά. Το όποιο δρώμενο δεν απευθύνεται μονίμως στους ίδιους τουρίστες. Είτε αφορά σε κρουαζιέρες είτε σε γκρουπ είτε σε μεμονωμένους τουρίστες. Απλώς γιατί η βασική επιθυμία του κάθε τουρίστα που πάει σε άλλο κράτος ή και στη δική του χώρα, είναι να αποκτά εμπειρία από διαφορετικά μέρη. Αυτοί που πάνε κάθε χρόνο στο ίδιο μέρος, είναι σαν Έλληνες που πάνε στο εξοχικό ή το χωριό τους.
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 49195
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Όπα, όπα, όπα! Κουνίστε τον πωπό σας να σας δουν οι κύριοι!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 05 Ιουν 2023, 16:46

Juno έγραψε:
05 Ιουν 2023, 13:33
Exodus έγραψε:
05 Ιουν 2023, 13:28
:smt005: Ο Δήμαρχος μοίραζε κουλούρια; Ο Δήμαρχος μοίραζε κουλούρια; :smt005:
Ναι! :-?
Juno έγραψε:
04 Ιουν 2023, 22:50
Και ο δήμαρχος κουλουρτζής.

Εικόνα
Επίσης, ας πει κάποιος στην βλαμμένη ότι την έχω στο ignore, με ενοχλεί που βλέπω στις ειδοποιήσεις ότι με έκανε παράθεση και δεν σκοπεύω να ανοίξω καμία δημοσίευση της.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Ε, ρε που καταντήσαμε.
Αλιόσα έγραψε:
14 Μάιος 2024, 14:52
Μια φορά ριξαμε για πλάκα και αβολιδωτο, τοσο αρχιδια ειχαμε.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εθνικά Θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών