Αθεϊστικά sites & memes

Θρησκείες, Θεοί και παραδόσεις.

Συντονιστής: ΟΥΤΙΣ

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27415
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Αθεϊστικά sites & memes

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 26 Οκτ 2018, 21:38

'
Εικόνα
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
Jim Beam 2
Δημοσιεύσεις: 204
Εγγραφή: 24 Οκτ 2018, 19:57
Phorum.gr user: Jim Beam 2

Re: Αθεϊστικά sites & memes

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Jim Beam 2 » 26 Οκτ 2018, 21:39

Γάταρος έγραψε:
26 Οκτ 2018, 21:17
Εγώ λέω ότι τα εγκλήματα των κομμουνιστών έγιναν στο όνομα του κομμουνισμού, όχι στο όνομα της αθεΐας. Αν πιστεύετε ότι έγιναν στο όνομα της αθεΐας σας προκαλώ να μου βρείτε τέτοια εγκλήματα από μη κομμουνιστές.
Ο κομμουνισμός ειναι ΣΥΜΦΥΤΟΣ με την αθεία. Βρες μου εσύ κομμουνιστή ηγέτη ένθεο που ΔΕΝ κυνήγησε κάποια θρησκεία.
‘We lifted him from the cockpit, and laid him on the ground. As we did so he sighed, and although I am totally agnostic, I felt his soul departed at that moment.’- Sid Watkins, the FIA’s medical director for Ayrton Senna's death

Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7980
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: Αθεϊστικά sites & memes

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 26 Οκτ 2018, 21:40

Nandros έγραψε:
26 Οκτ 2018, 21:27
Ο Μπρέιβικ δεν εκτέλεσε κανέναν στο όνομα της αθεΐας. Παγκοσμίως άντε να υπάρχουν ένα - δυο περιστατικά οπότε ως μεμονωμένα δε μπορούν να χαρακτηρίσουν το σύνολο.
Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Άβαταρ μέλους
Σουβλίτσα
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6091
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:31

Re: Αθεϊστικά sites & memes

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σουβλίτσα » 26 Οκτ 2018, 21:43

Μιλάτε τώρα με τον Νάνδρο κτλ που ονειρεύονται έναν κόσμο αθειστικό κάπως παρόμοιο με Ντίσνευλαντ
Δεν κατάλαβε ακόμη πως όταν ο Νίτσε έλεγε πχ αυτό

Η κουλτούρα και το κράτος είναι ανταγωνιστές: το ένα ζει εις βάρος του άλλου, το ένα ανθεί εις βάρος του άλλου

έδινε πλήρη νομιμοποίηση στην αθειστική* φασιστική βία

*αθειστική εντός εισαγωγικών καθώς δεν πιστεύω οτι όλες οι περιπτώσεις "αθειστικών" καθεστώτων υπήρξαν στην ρίζα τους τόσο αθειστικά, του ναζισμού συμπεριλαμβανομένου
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Σουβλίτσα την 26 Οκτ 2018, 21:46, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
...δι᾿ ἐσόπτρου ἐν αἰνίγματι...

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27415
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Αθεϊστικά sites & memes

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 26 Οκτ 2018, 21:43

'
Εικόνα
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7980
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: Αθεϊστικά sites & memes

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 26 Οκτ 2018, 21:44

Jim Beam 2 έγραψε:
26 Οκτ 2018, 21:39
Γάταρος έγραψε:
26 Οκτ 2018, 21:17
Εγώ λέω ότι τα εγκλήματα των κομμουνιστών έγιναν στο όνομα του κομμουνισμού, όχι στο όνομα της αθεΐας. Αν πιστεύετε ότι έγιναν στο όνομα της αθεΐας σας προκαλώ να μου βρείτε τέτοια εγκλήματα από μη κομμουνιστές.
Ο κομμουνισμός ειναι ΣΥΜΦΥΤΟΣ με την αθεία. Βρες μου εσύ κομμουνιστή ηγέτη ένθεο που ΔΕΝ κυνήγησε κάποια θρησκεία.
Ναί αλλά η αθεΐα δεν είναι σύμφυτη με την εγκληματική δράση, άρα κάθε έγκλημα άθεου κομμουνιστή έχει ως κίνητρο την κομμουνιστική ιδεολογία, όχι την αθεΐα, γι' αυτό δε μπορείς να βρεις αθεΐστικό εγκληματικό κίνημα.
Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Άβαταρ μέλους
Jim Beam 2
Δημοσιεύσεις: 204
Εγγραφή: 24 Οκτ 2018, 19:57
Phorum.gr user: Jim Beam 2

Re: Αθεϊστικά sites & memes

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Jim Beam 2 » 26 Οκτ 2018, 21:45

Βρε Νάνδρε δες ποσοστά από το πιο επιστημονικό κέντρο και ασε τις σαχλαμάρες που διαβάζεις!

http://www.pewforum.org/2017/05/10/reli ... rn-europe/

90% Νάνδρε και μας περνάει μόνο η Μολδαβία με 92%.
Και είναι και του 2016!

Πάντως το ταξάκι με 8% όλοι μαζί σούμα (και όχι μόνο οι άθεοι) δεν ξέρω αν το γεμίζετε.... :smt005::smt005::smt005:
‘We lifted him from the cockpit, and laid him on the ground. As we did so he sighed, and although I am totally agnostic, I felt his soul departed at that moment.’- Sid Watkins, the FIA’s medical director for Ayrton Senna's death

Άβαταρ μέλους
ΟΥΤΙΣ
Μέγας Ιεροσυντονιστής
Δημοσιεύσεις: 8068
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:20

Re: Αθεϊστικά sites & memes

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΟΥΤΙΣ » 26 Οκτ 2018, 21:45

Γάταρος έγραψε:
26 Οκτ 2018, 21:44
Jim Beam 2 έγραψε:
26 Οκτ 2018, 21:39
Γάταρος έγραψε:
26 Οκτ 2018, 21:17
Εγώ λέω ότι τα εγκλήματα των κομμουνιστών έγιναν στο όνομα του κομμουνισμού, όχι στο όνομα της αθεΐας. Αν πιστεύετε ότι έγιναν στο όνομα της αθεΐας σας προκαλώ να μου βρείτε τέτοια εγκλήματα από μη κομμουνιστές.
Ο κομμουνισμός ειναι ΣΥΜΦΥΤΟΣ με την αθεία. Βρες μου εσύ κομμουνιστή ηγέτη ένθεο που ΔΕΝ κυνήγησε κάποια θρησκεία.
Ναί αλλά η αθεΐα δεν είναι σύμφυτη με την εγκληματική δράση, άρα κάθε έγκλημα άθεου κομμουνιστή έχει ως κίνητρο την κομμουνιστική ιδεολογία, όχι την αθεΐα, γι' αυτό δε μπορείς να βρεις αθεΐστικό εγκληματικό κίνημα.

Ενώ η ενθεϊα είναι σύμφυτη με την εγκληματική δράση;
«Δεν σου μιλώ για περασμένα, μιλώ για την αγάπη", Γιώργος Σεφέρης, Κίχλη.

Δεν Είμαι Φασίστας

Re: Αθεϊστικά sites & memes

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δεν Είμαι Φασίστας » 26 Οκτ 2018, 21:46

Νανδρε έγινε ακομα μια ερευνα το 2017. Συνολικά έχουμε:

2005: 7,6%
2015: 17,4%
2017: 19,36%

Μιλάμε για πρωτόγνωρη καθίζηση. Έχουμε ιστορική εγκατάλειψη της πίστης και εκτόξευση του αθεϊσμού σε αδιανότητα ύψη, ιδίως για τα ελληνικά δεδομένα. Δεν έχει ξαναγίνει κάτι τέτοιο. Ακόμα και η μετατροπή μας από Παγανιστές -> Χριστιανούς διήρκησε πολύ παραπάνω και ήταν πιο δύσκολη.

Οποιαδήποτε άλλη παρόμοια αλλαγή σε οποιοδήποτε θέμα θα είχε κρούσει τα καμπανάκια του κινδύνου και θα το συζητούσαν μέρα-νύχτα.

Αλλά προτιμούν να το κρύβουν, προτιμούν να χώνουν το κεφάλι στην άμμο και να αγνοούν την πραγματικότητα. Τόσο τους κόβει.

Με τέτοιους ρυθμούς, σε μια γενιά, οι χριστιανοί θα είναι μειοψηφία (υπολόγισε και τους ΔΞ/ΔΑ) και σε δύο γενιές θα θεωρείται ντροπή μόνο το να πας στην Εκκλησία.

:8)
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Δεν Είμαι Φασίστας την 26 Οκτ 2018, 21:46, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Jim Beam 2
Δημοσιεύσεις: 204
Εγγραφή: 24 Οκτ 2018, 19:57
Phorum.gr user: Jim Beam 2

Re: Αθεϊστικά sites & memes

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Jim Beam 2 » 26 Οκτ 2018, 21:46

Γάταρος έγραψε:
26 Οκτ 2018, 21:44

Ναί αλλά η αθεΐα δεν είναι σύμφυτη με την εγκληματική δράση, άρα κάθε έγκλημα άθεου κομμουνιστή έχει ως κίνητρο την κομμουνιστική ιδεολογία, όχι την αθεΐα, γι' αυτό δε μπορείς να βρεις αθεΐστικό εγκληματικό κίνημα.
Γιατί, υπάρχει χριστιανικό εγκληματικό κίνημα??? :smt005::smt005::smt005:
‘We lifted him from the cockpit, and laid him on the ground. As we did so he sighed, and although I am totally agnostic, I felt his soul departed at that moment.’- Sid Watkins, the FIA’s medical director for Ayrton Senna's death

Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7980
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: Αθεϊστικά sites & memes

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 26 Οκτ 2018, 21:47

Εικόνα

Κάτι που δεν έχουμε δει ποτέ. Με τον Θεό όλα επιτρέπονται.
Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Άβαταρ μέλους
ΟΥΤΙΣ
Μέγας Ιεροσυντονιστής
Δημοσιεύσεις: 8068
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:20

Re: Αθεϊστικά sites & memes

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΟΥΤΙΣ » 26 Οκτ 2018, 21:47

Δεν Είμαι Φασίστας έγραψε:
26 Οκτ 2018, 21:46
Νανδρε έγινε ακομα μια ερευνα το 2017. Συνολικά έχουμε:

2005: 7,6%
2015: 17,4%
2017: 19,36%

Μιλάμε για πρωτόγνωρη καθίζηση. Έχουμε ιστορική εγκατάλειψη της πίστης και εκτόξευση του αθεϊσμού σε αδιανότητα ύψη, ιδίως για τα ελληνικά δεδομένα. Δεν έχει ξαναγίνει κάτι τέτοιο. Ακόμα και η μετατροπή μας από Παγανιστές -> Χριστιανούς διήρκησε πολύ παραπάνω και ήταν πιο δύσκολη.

Οποιαδήποτε άλλη παρόμοια αλλαγή σε οποιοδήποτε θέμα θα είχε κρούσει τα καμπανάκια του κινδύνου και θα το συζητούσαν μέρα-νύχτα.

Αλλά προτιμούν να το κρύβουν, προτιμούν να χώνουν το κεφάλι στην άμμο και να αγνοούν την πραγματικότητα. Τόσο τους κόβει.

Με τέτοιους ρυθμούς, σε μια γενιά, οι χριστιανοί θα είναι μειοψηφία (υπολόγισε και τους ΔΞ/ΔΑ) και σε δύο γενιές θα ντρέπεσε να πας στην Εκκλησία.

:8)
Κακώς τέθηκε θέμα ποσοστών. Δεν είναι ποσοτικό το ζήτημα.
«Δεν σου μιλώ για περασμένα, μιλώ για την αγάπη", Γιώργος Σεφέρης, Κίχλη.

Άβαταρ μέλους
ΟΥΤΙΣ
Μέγας Ιεροσυντονιστής
Δημοσιεύσεις: 8068
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:20

Re: Αθεϊστικά sites & memes

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΟΥΤΙΣ » 26 Οκτ 2018, 21:48

Γάταρος έγραψε:
26 Οκτ 2018, 21:47
Εικόνα

Κάτι που δεν έχουμε δει ποτέ. Με τον Θεό όλα επιτρέπονται.
Τις Εκκλησίες στην Ρωσία και στην Γαλλία τις γκρέμιζαν επειδή ήταν ένθεοι! :hammer:
«Δεν σου μιλώ για περασμένα, μιλώ για την αγάπη", Γιώργος Σεφέρης, Κίχλη.

Δεν Είμαι Φασίστας

Re: Αθεϊστικά sites & memes

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δεν Είμαι Φασίστας » 26 Οκτ 2018, 21:49

ΟΥΤΙΣ έγραψε:
26 Οκτ 2018, 21:47
Κακώς τέθηκε θέμα ποσοστών. Δεν είναι ποσοτικό το ζήτημα.
κακώς διότι η ψήφος είναι ποσοτική

Άβαταρ μέλους
Jim Beam 2
Δημοσιεύσεις: 204
Εγγραφή: 24 Οκτ 2018, 19:57
Phorum.gr user: Jim Beam 2

Re: Αθεϊστικά sites & memes

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Jim Beam 2 » 26 Οκτ 2018, 21:50

Δεν Είμαι Φασίστας έγραψε:
26 Οκτ 2018, 21:46
Νανδρε έγινε ακομα μια ερευνα το 2017. Συνολικά έχουμε:

2005: 7,6%
2015: 17,4%
2017: 19,36%

Μιλάμε για πρωτόγνωρη καθίζηση. Έχουμε ιστορική εγκατάλειψη της πίστης και εκτόξευση του αθεϊσμού σε αδιανότητα ύψη, ιδίως για τα ελληνικά δεδομένα. Δεν έχει ξαναγίνει κάτι τέτοιο. Ακόμα και η μετατροπή μας από Παγανιστές -> Χριστιανούς διήρκησε πολύ παραπάνω και ήταν πιο δύσκολη.

Οποιαδήποτε άλλη παρόμοια αλλαγή σε οποιοδήποτε θέμα θα είχε κρούσει τα καμπανάκια του κινδύνου και θα το συζητούσαν μέρα-νύχτα.

Αλλά προτιμούν να το κρύβουν, προτιμούν να χώνουν το κεφάλι στην άμμο και να αγνοούν την πραγματικότητα. Τόσο τους κόβει.

Με τέτοιους ρυθμούς, σε μια γενιά, οι χριστιανοί θα είναι μειοψηφία (υπολόγισε και τους ΔΞ/ΔΑ) και σε δύο γενιές θα θεωρείται ντροπή μόνο το να πας στην Εκκλησία.

:8)
:smt005::smt005::smt005::smt005:

http://www.pewforum.org/2017/05/10/reli ... rn-europe/

:smt005::smt005::smt005::smt005:

90% είναι ΣΤΑΛΙΝΙΚΗ ΧΟΥΝΤΑ ΛΕΜΕ.... :smt005::smt005::smt005:
‘We lifted him from the cockpit, and laid him on the ground. As we did so he sighed, and although I am totally agnostic, I felt his soul departed at that moment.’- Sid Watkins, the FIA’s medical director for Ayrton Senna's death

Κλειδωμένο


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Θρησκειολογία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών