Διεγράφη ο υποψήφιος βουλευτής της ΝΔ Σπήλιος Κρικέτος για ρατσιστικές δηλώσεις

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9497
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Διεγράφη ο υποψήφιος βουλευτής της ΝΔ Σπήλιος Κρικέτος για ρατσιστικές δηλώσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 16 Ιουν 2023, 20:27

Αρίστος έγραψε:
16 Ιουν 2023, 20:23
ΓΑΛΗ έγραψε:
16 Ιουν 2023, 20:22
Αρίστος έγραψε:
16 Ιουν 2023, 20:19




Εσεις παντως δεν μπλεξατε τιποτα, επιλεξατε συνειδητα να πορευτειτε με τους Γκει, τους Τρανς, τους λαθρο και καθε ευαλωτο. :lol:

.
Άσ' το καημένε μου, ασ' το.


Εσυ θα τους ψηφιζεις χαρα μου νυν και αει, εγω ΣΥΡΙΖΑ ψηφισα μονο το 2019.

.
Απλά ξέχασες να το αναφέρει στη λίστα της "τρελής πορείας" σου τις προάλλες. Με το τσιγκέλι έπρεπε να σου το βγάλω... :lol:
... αγαθοί μβουκμέηκερς...

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 41169
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Διεγράφη ο υποψήφιος βουλευτής της ΝΔ Σπήλιος Κρικέτος για ρατσιστικές δηλώσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 16 Ιουν 2023, 20:27

ΓΑΛΗ έγραψε:
16 Ιουν 2023, 20:26
Αρίστος έγραψε:
16 Ιουν 2023, 20:23
ΓΑΛΗ έγραψε:
16 Ιουν 2023, 20:22


Άσ' το καημένε μου, ασ' το.


Εσυ θα τους ψηφιζεις χαρα μου νυν και αει, εγω ΣΥΡΙΖΑ ψηφισα μονο το 2019.

.
Σαφώς και θα τους ψηφίσω από τη στιγμή που δεν πέρασε ο Τζήμερος.

Τί να ψηφίσω; Τους εθνοζαίους; :lol:


Ψηφισε Λατινοπουλου, τουλαχιστον αυτη σε σχεση με το ναυαγιο σε εκπροσωπει περισσοτερο.

.

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9497
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Διεγράφη ο υποψήφιος βουλευτής της ΝΔ Σπήλιος Κρικέτος για ρατσιστικές δηλώσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 16 Ιουν 2023, 20:29

vag_el έγραψε:
16 Ιουν 2023, 20:26
Isildur έγραψε:
16 Ιουν 2023, 20:15
vag_el έγραψε:
16 Ιουν 2023, 20:05
Εδώ που φτάσαμε μέχρι κι ο Κούλης το κατάλαβε ότι δεν πάει άλλο η βρωμοψυχιά και τον διέγραψε έστω και κατόπιν παραινέσεως
Αγαπητέ, μάλλον λάθος κάνεις εδώ. Ο Κούλης έχει αποδείξει ότι δεν έχει πρόβλημα να διαγράψει άτομα για τέτοιους λόγους. Να σου θυμίσω την υπόθεση Μπογδάνου, για παράδειγμα; Και όχι μόνο, φυσικά...
Το εύχομαι να σου πώ ,αγαπητέ ,για να έχουμε τα καλώς πράττειν στην διάρκεια της 4ετίας,Συγχαρητήρια εκ των προτέρων για την εκλογή σας
Ποια εκλογή μου;

Κατά τ' άλλα, συμφωνώ με την ευχή σου, να το ξες. Είτε το πιστεύεις αυτό που λες είτε όχι.
... αγαθοί μβουκμέηκερς...

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 41169
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Διεγράφη ο υποψήφιος βουλευτής της ΝΔ Σπήλιος Κρικέτος για ρατσιστικές δηλώσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 16 Ιουν 2023, 20:29

Isildur έγραψε:
16 Ιουν 2023, 20:27
Αρίστος έγραψε:
16 Ιουν 2023, 20:23
ΓΑΛΗ έγραψε:
16 Ιουν 2023, 20:22


Άσ' το καημένε μου, ασ' το.


Εσυ θα τους ψηφιζεις χαρα μου νυν και αει, εγω ΣΥΡΙΖΑ ψηφισα μονο το 2019.

.
Απλά ξέχασες να το αναφέρει στη λίστα της "τρελής πορείας" σου τις προάλλες. Με το τσιγκέλι έπρεπε να σου το βγάλω... :lol:


Το 2012, το 2014 και το 2015, ΑΝΕΛ ψηφισα συνολικα 5 φορες.

Και θα τους ψηφιζα και το 2019 αλλα ειχαν διαλυθει. :lol:

Οπως και να χει οι ΑΝΕΛ δεν πηγαινανε στα Gay Pride για να γλειψουν νεοταξ κωλους.

.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71060
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Διεγράφη ο υποψήφιος βουλευτής της ΝΔ Σπήλιος Κρικέτος για ρατσιστικές δηλώσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 16 Ιουν 2023, 20:34

Αρίστος έγραψε:
16 Ιουν 2023, 20:27
ΓΑΛΗ έγραψε:
16 Ιουν 2023, 20:26
Αρίστος έγραψε:
16 Ιουν 2023, 20:23

Εσυ θα τους ψηφιζεις χαρα μου νυν και αει, εγω ΣΥΡΙΖΑ ψηφισα μονο το 2019.
.
Σαφώς και θα τους ψηφίσω από τη στιγμή που δεν πέρασε ο Τζήμερος.

Τί να ψηφίσω; Τους εθνοζαίους; :lol:
Ψηφισε Λατινοπουλου, τουλαχιστον αυτη σε σχεση με το ναυαγιο σε εκπροσωπει περισσοτερο.
.
Στα θέματα των συνόρων, μια χαρά εκπροσώπησε τις απόψεις μου η ΝΔ.

Τόσο στα συνεχόμενα επεισόδια του Έβρου (που το συνάφι σας δεν πάτησε) όσο και στο πρόσφατο ναυάγιο, που από δω το πήγατε από κει το φέρατε, γίνατε πάλι κολλητάρια με τα ζαία.

Οπότε, επαναλαμβάνω.

Άσ' το καημένε. :e045:
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
vag_el
Δημοσιεύσεις: 3184
Εγγραφή: 12 Ιαν 2021, 01:00
Phorum.gr user: vag_el

Re: Διεγράφη ο υποψήφιος βουλευτής της ΝΔ Σπήλιος Κρικέτος για ρατσιστικές δηλώσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vag_el » 16 Ιουν 2023, 20:35

Isildur έγραψε:
16 Ιουν 2023, 20:29
vag_el έγραψε:
16 Ιουν 2023, 20:26
Isildur έγραψε:
16 Ιουν 2023, 20:15

Αγαπητέ, μάλλον λάθος κάνεις εδώ. Ο Κούλης έχει αποδείξει ότι δεν έχει πρόβλημα να διαγράψει άτομα για τέτοιους λόγους. Να σου θυμίσω την υπόθεση Μπογδάνου, για παράδειγμα; Και όχι μόνο, φυσικά...
Το εύχομαι να σου πώ ,αγαπητέ ,για να έχουμε τα καλώς πράττειν στην διάρκεια της 4ετίας,Συγχαρητήρια εκ των προτέρων για την εκλογή σας
Ποια εκλογή μου;

Κατά τ' άλλα, συμφωνώ με την ευχή σου, να το ξες. Είτε το πιστεύεις αυτό που λες είτε όχι.
Για την εκλογή σας λέω στις 25 Ιουνίου .Δεν πιστεύω ότι μπορεί να τουμπάρει αυτό το εκλογικό αποτέλεσμα ,ιδιαίτερα αν δεν μπορέσουμε να δούμε ,να βρούμε και να σκύψουμε πάνω στα λάθη μας και στην συνείδηση της κοινωνίας
όλοι μαζί γινήκαμε συρφετός,
γυρεύοντας ομοιοκαταληξία
μια τόσο ευγενικιά φιλοδοξία
έγινε της ζωής μας ο σκοπός

Κ.Καρυωτάκης


Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 41169
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Διεγράφη ο υποψήφιος βουλευτής της ΝΔ Σπήλιος Κρικέτος για ρατσιστικές δηλώσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 16 Ιουν 2023, 20:39

ΓΑΛΗ έγραψε:
16 Ιουν 2023, 20:34
Αρίστος έγραψε:
16 Ιουν 2023, 20:27
ΓΑΛΗ έγραψε:
16 Ιουν 2023, 20:26


Σαφώς και θα τους ψηφίσω από τη στιγμή που δεν πέρασε ο Τζήμερος.

Τί να ψηφίσω; Τους εθνοζαίους; :lol:
Ψηφισε Λατινοπουλου, τουλαχιστον αυτη σε σχεση με το ναυαγιο σε εκπροσωπει περισσοτερο.
.
Στα θέματα των συνόρων, μια χαρά εκπροσώπησε τις απόψεις μου η ΝΔ.

Τόσο στα συνεχόμενα επεισόδια του Έβρου (που το συνάφι σας δεν πάτησε) όσο και στο πρόσφατο ναυάγιο, που από δω το πήγατε από κει το φέρατε, γίνατε πάλι κολλητάρια με τα ζαία.

Οπότε, επαναλαμβάνω.

Άσ' το καημένε. :e045:


Εγω για τον Εβρο εγραψα αρθρο που καυτηριαζα τις θεσεις των ακραιων του ΣΥΡΙΖΑ και γενικοτερα ολες τις εθνομηδενιστικες θεσεις χρονων.

Το υπενθυμιζω μπας και το ξεχασες οπως και το οτι το συγκεκριμενο αρθρο δημοσιευτηκε στην ιστοσελιδα του Λυγερου και το διαβασαν 15000 ατομα.

Οποτε το ασ' το καημενε πεστο καλυτερα σε αυτους που διεγραψαν το Μπογδανο και στους ιδιους που επειδη τους βγηκαν ενοχικα συνδρομα για τον Εβρο εστειλαν και το Μηταρακη να φερει 100.000 απο το Μπαγκλαντες και το Πακισταν. Αν το ειχε κανει αυτο ο ΣΥΡΙΖΑ θα ειχε φτασει το νημα που θα τον κατηγορουσατε για προδοσια στις 3000 σελιδες. :lol:

..

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71060
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Διεγράφη ο υποψήφιος βουλευτής της ΝΔ Σπήλιος Κρικέτος για ρατσιστικές δηλώσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 16 Ιουν 2023, 20:41

vag_el έγραψε:
16 Ιουν 2023, 20:35
Για την εκλογή σας λέω στις 25 Ιουνίου .Δεν πιστεύω ότι μπορεί να τουμπάρει αυτό το εκλογικό αποτέλεσμα ,ιδιαίτερα αν δεν μπορέσουμε να δούμε ,να βρούμε και να σκύψουμε πάνω στα λάθη μας και στην συνείδηση της κοινωνίας
Εννοείς ότι στο θέμα της λαθρομετανάστευσης η συνείδηση της κοινωνίας, επιθυμεί πραγματικά την απρόσκοπτη είσοδο και διαμονή στη χώρα του κάθε πρόσφυγα;

Ή ότι όποιος δεν την επιθυμεί, γουστάρει να πνίγονται άνθρωποι;
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 29956
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: Διεγράφη ο υποψήφιος βουλευτής της ΝΔ Σπήλιος Κρικέτος για ρατσιστικές δηλώσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 16 Ιουν 2023, 20:41

Kauldron έγραψε:
16 Ιουν 2023, 20:10
vag_el έγραψε:
16 Ιουν 2023, 20:05
Εδώ που φτάσαμε μέχρι κι ο Κούλης το κατάλαβε ότι δεν πάει άλλο η βρωμοψυχιά και τον διέγραψε έστω και κατόπιν παραινέσεως
Καλά, ας μην ήταν 10 μέρες πρίν τις εκλογές... :lol:

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 49281
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Διεγράφη ο υποψήφιος βουλευτής της ΝΔ Σπήλιος Κρικέτος για ρατσιστικές δηλώσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 16 Ιουν 2023, 20:42

The Rebel έγραψε:
16 Ιουν 2023, 20:41
Kauldron έγραψε:
16 Ιουν 2023, 20:10
vag_el έγραψε:
16 Ιουν 2023, 20:05
Εδώ που φτάσαμε μέχρι κι ο Κούλης το κατάλαβε ότι δεν πάει άλλο η βρωμοψυχιά και τον διέγραψε έστω και κατόπιν παραινέσεως
Καλά, ας μην ήταν 10 μέρες πρίν τις εκλογές... :lol:

[img]https://i.postimg.cc/wTXJyK1g/3475 ... .jpg[/img]
:lol::lol::lol:
Αλιόσα έγραψε:
14 Μάιος 2024, 14:52
Μια φορά ριξαμε για πλάκα και αβολιδωτο, τοσο αρχιδια ειχαμε.

Άβαταρ μέλους
vag_el
Δημοσιεύσεις: 3184
Εγγραφή: 12 Ιαν 2021, 01:00
Phorum.gr user: vag_el

Re: Διεγράφη ο υποψήφιος βουλευτής της ΝΔ Σπήλιος Κρικέτος για ρατσιστικές δηλώσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vag_el » 16 Ιουν 2023, 20:44

ΓΑΛΗ έγραψε:
16 Ιουν 2023, 20:41
vag_el έγραψε:
16 Ιουν 2023, 20:35
Για την εκλογή σας λέω στις 25 Ιουνίου .Δεν πιστεύω ότι μπορεί να τουμπάρει αυτό το εκλογικό αποτέλεσμα ,ιδιαίτερα αν δεν μπορέσουμε να δούμε ,να βρούμε και να σκύψουμε πάνω στα λάθη μας και στην συνείδηση της κοινωνίας
Εννοείς ότι στο θέμα της λαθρομετανάστευσης η συνείδηση της κοινωνίας, επιθυμεί πραγματικά την απρόσκοπτη είσοδο και διαμονή στη χώρα του κάθε πρόσφυγα;

Ή ότι όποιος δεν την επιθυμεί, γουστάρει να πνίγονται άνθρωποι;
ουτε καν,μην μου βάζεις λόγια στο στόμα που δεν έχω πεί,εννοώ αυτά που γράφω.Θα αρχίσω να πιστεύω οτι με συκοφαντείς και δεν το θέλω.
Που να ξέρω τι πιστεύουν 10000000 άνθρωποι ?Τι είναι σωστό και πρέπον ψάχνουμε να βρούμε

Υ.Γ Οσο για αυτούς που γουστάρουν να πνίγονται άνθρωποι στη Μεσόγειο ,τους είδαμε ποιοί είναι ,μη τα κακοχαρακτηρίσουμε τα παιδιά ,μια χαρά φυντάνια ειναι
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος vag_el την 16 Ιουν 2023, 20:52, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
όλοι μαζί γινήκαμε συρφετός,
γυρεύοντας ομοιοκαταληξία
μια τόσο ευγενικιά φιλοδοξία
έγινε της ζωής μας ο σκοπός

Κ.Καρυωτάκης

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9497
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Διεγράφη ο υποψήφιος βουλευτής της ΝΔ Σπήλιος Κρικέτος για ρατσιστικές δηλώσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 16 Ιουν 2023, 20:44

vag_el έγραψε:
16 Ιουν 2023, 20:35
Isildur έγραψε:
16 Ιουν 2023, 20:29
vag_el έγραψε:
16 Ιουν 2023, 20:26


Το εύχομαι να σου πώ ,αγαπητέ ,για να έχουμε τα καλώς πράττειν στην διάρκεια της 4ετίας,Συγχαρητήρια εκ των προτέρων για την εκλογή σας
Ποια εκλογή μου;

Κατά τ' άλλα, συμφωνώ με την ευχή σου, να το ξες. Είτε το πιστεύεις αυτό που λες είτε όχι.
Για την εκλογή σας λέω στις 25 Ιουνίου .Δεν πιστεύω ότι μπορεί να τουμπάρει αυτό το εκλογικό αποτέλεσμα ,ιδιαίτερα αν δεν μπορέσουμε να δούμε ,να βρούμε και να σκύψουμε πάνω στα λάθη μας και στην συνείδηση της κοινωνίας
Ααααα, ΟΚ. Για το κόμμα που ψήφισα εννοείς, ΟΚ.

Ναι, εντάξει, δεν λέω ότι στενοχωριέμαι κιόλας, μη λέμε και φούμαρα. Εννοείται ότι αφού το ψήφισα και πήρε τα ποσοστά που πήρε και που (λογικά κι εκτός αν γίνουν πράματα και θάματα) θα ξαναβγεί πρώτο και άνετα, χαίρομαι γιατί το αποτέλεσμα συμβαδίζει με την επιλογή μου.

Αλλά μέχρι εκεί, έτσι; Δεν το βλέπω οπαδικά το πράμα και με όρους όπως στο ποδόσφαιρο του στυλ "κερδίσαμε, τους σκίσαμε"* κλπ ούτε και νιώθω ότι έχω εκλεγεί εγώ με κάποιον τρόπο.


* πέρα από την περιστασιακή καζούρα προς κάποιους κάποιες φορές, αλλά στα πλαίσια της καζούρας και του χαβαλέ και μόνο. :003:
... αγαθοί μβουκμέηκερς...

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 35302
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Διεγράφη ο υποψήφιος βουλευτής της ΝΔ Σπήλιος Κρικέτος για ρατσιστικές δηλώσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 16 Ιουν 2023, 20:46

Isildur έγραψε:
16 Ιουν 2023, 20:15
vag_el έγραψε:
16 Ιουν 2023, 20:05
Εδώ που φτάσαμε μέχρι κι ο Κούλης το κατάλαβε ότι δεν πάει άλλο η βρωμοψυχιά και τον διέγραψε έστω και κατόπιν παραινέσεως
Αγαπητέ, μάλλον λάθος κάνεις εδώ. Ο Κούλης έχει αποδείξει ότι δεν έχει πρόβλημα να διαγράψει άτομα για τέτοιους λόγους. Να σου θυμίσω την υπόθεση Μπογδάνου, για παράδειγμα; Και όχι μόνο, φυσικά...
O Φαήλος ήταν το πρώτο θύμα.

Άβαταρ μέλους
vag_el
Δημοσιεύσεις: 3184
Εγγραφή: 12 Ιαν 2021, 01:00
Phorum.gr user: vag_el

Re: Διεγράφη ο υποψήφιος βουλευτής της ΝΔ Σπήλιος Κρικέτος για ρατσιστικές δηλώσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vag_el » 16 Ιουν 2023, 20:47

Isildur έγραψε:
16 Ιουν 2023, 20:44
vag_el έγραψε:
16 Ιουν 2023, 20:35
Isildur έγραψε:
16 Ιουν 2023, 20:29

Ποια εκλογή μου;

Κατά τ' άλλα, συμφωνώ με την ευχή σου, να το ξες. Είτε το πιστεύεις αυτό που λες είτε όχι.
Για την εκλογή σας λέω στις 25 Ιουνίου .Δεν πιστεύω ότι μπορεί να τουμπάρει αυτό το εκλογικό αποτέλεσμα ,ιδιαίτερα αν δεν μπορέσουμε να δούμε ,να βρούμε και να σκύψουμε πάνω στα λάθη μας και στην συνείδηση της κοινωνίας
Ααααα, ΟΚ. Για το κόμμα που ψήφισα εννοείς, ΟΚ.

Ναι, εντάξει, δεν λέω ότι στενοχωριέμαι κιόλας, μη λέμε και φούμαρα. Εννοείται ότι αφού το ψήφισα και πήρε τα ποσοστά που πήρε και που (λογικά κι εκτός αν γίνουν πράματα και θάματα) θα ξαναβγεί πρώτο και άνετα, χαίρομαι γιατί το αποτέλεσμα συμβαδίζει με την επιλογή μου.

Αλλά μέχρι εκεί, έτσι; Δεν το βλέπω οπαδικά το πράμα και με όρους όπως στο ποδόσφαιρο του στυλ "κερδίσαμε, τους σκίσαμε"* κλπ ούτε και νιώθω ότι έχω εκλεγεί εγώ με κάποιον τρόπο.


* πέρα από την περιστασιακή καζούρα προς κάποιους κάποιες φορές, αλλά στα πλαίσια της καζούρας και του χαβαλέ και μόνο. :003:
Και για μένα το ίδιο ισχύει δεν το βλέπω οπαδικά,αλλά ως προς μια επιλογή για το συμφέρον της κοινωνίας και το δικό μου φυσικά.Τα υπόλοιπα είναι να ΄χουμε να λέμε
όλοι μαζί γινήκαμε συρφετός,
γυρεύοντας ομοιοκαταληξία
μια τόσο ευγενικιά φιλοδοξία
έγινε της ζωής μας ο σκοπός

Κ.Καρυωτάκης

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών