Στενό Μαρκάρισμα/political edition: End of a leftist Era

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 24310
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Στενό Μαρκάρισμα/political edition: End of a leftist Era

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 20 Ιουν 2023, 12:31

Διάλογοι με μια πρώην μου (έτσι όπως φαίνεται να πάει το πράμα)...

Βαντόναινα: Ε οκ, δε σου λέω να ψηφίσεις ΝΔ, ψήφισε Κούλη. Για πρώτη και μοναδική φορά στη ζωή σου θα το κανεις και το ξερεις. Εσύ αν δεν ψηφίσεις τώρα ΝΔ με τον Κούλη, δεν πρόκειται να ψηφίσεις ποτέ. Δεν προκειται να βρεθεί κανένας άλλος της ΝΔ που να ειναι τόσο κοντά ιδεολογικά με σένα όσο ο Κούλης, να είσαι σίγουρος.
Εγώ: .......
Β/να: Σκέψου και πόσες διαγραφές ακροδεξιών που εξέφρασαν ρατσιστικό λόγο, έχει κάνει με το που ανέλαβε το τιμόνι του κόμματος. Εγώ ξέρεις πόσο το έχω εκτιμήσει αυτό και ο ίδιος λες οτι κάτι τέτοια ειναι προς τιμήν του και τον χειροκροτάς. Και δε μου λες, Μπακογιάννη πώς ψήφισες δηλαδή?

Εγώ: Καλά, άλλη περίπτωση οι δημοτικές, τι κάθεσαι και μου λες τώρα? Άλλωστε πρώτον, με Μπακό είχε κατέβει ο ..... (κοινός μας φίλος) και μου ειχε ζητήσει να τον ψηφίσω και δεύτερον, ο Μπακό μου ειναι συμπαθής. Φυσικά και δεν ειμαι ευχαριστημένος με την όλη θητεία του βέβαια και δεν θα τον ξαναψηφίσω, αλλά αυτό δεν αναιρεί το ότι μου είναι συμπαθής φυσιογνωμικά, σε αντίθεση με τον Κούλη που φυσιογνωμικά συμπαθής δεν μου είναι.

Β/να: Ούτε εμένα μου ειναι και απόλυτα συμπαθής αλλά είναι ο,τι καλύτερο και προοδευτικότερο υπάρχει αυτή τη στιγμή στο δεξιό στρατόπεδο και με μια αρκετά πετυχημένη θητεία, αν τον συγκρίνεις και με όλους τους άλλους που έχουν περάσει.
Εσύ εν τω μεταξύ, έλα τώρα που δυσκολεύεσαι να ψηφίσεις Κούλη, μας το παίζεις προοδευτικός αλλά κοίτα καταβάθος πόσο παραδοσιακός είσαι. Πιστός σε μια σχέση τόσα χρόνια και για πάντα ερωτευμένος!

Εγώ: ΧΑΧΑΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑχΧΑΧΑΧΑΑΧ
Β/να: Καλά άσε τα γελάκια, σε ξέρω. Σε έχει λατρέψει μέχρι και ο πατέρας μου που ούτε εγώ δεν τον αντέχω πάνω απο 5 λεπτά έτσι οπως είναι.
Εγώ:
Εικόνα

Θέλω τη στήριξή σας, πχορουμικά αδέρφια μου :cry Μακάρι να βαστήξω γερά και να μη λυγίσω.
Ελπίζω να μη τη δει Λυσιστράτη, και αρχίσει να με πολεμάει με ύπουλα και βρώμικα όπλα.

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27930
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Στενό Μαρκάρισμα/political edition: End of a leftist Era

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 20 Ιουν 2023, 12:37

Πες της οκ θα ψηφίσω ότι θες και στην κάλπη ρίξε αυτό που θες εσύ.

Σάμπως θα είναι μαζί σου μέσα στο παραβάν να το δει?
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
Λίνο Βεντούρα
Δημοσιεύσεις: 10472
Εγγραφή: 05 Δεκ 2018, 18:51

Re: Στενό Μαρκάρισμα/political edition: End of a leftist Era

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λίνο Βεντούρα » 20 Ιουν 2023, 12:38

Φαντάσου να έχεις μια γκομενα και να την ανταγωνίζεσαι στο ποιος είναι πιο «προοδευτικός»…

Εικόνα
Fluffy έγραψε:
25 Αύγ 2021, 12:22
Στον καπιταλισμό κυριαρχεί η αντίληψη της κυρίαρχης τάξης, γιαυτό είναι και κυρίαρχη.

Άβαταρ μέλους
kongrosian
Δημοσιεύσεις: 4617
Εγγραφή: 30 Μάιος 2020, 13:26
Τοποθεσία: μόνος κι έρμος

Re: Στενό Μαρκάρισμα/political edition: End of a leftist Era

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kongrosian » 20 Ιουν 2023, 12:40

αν δεν είχες ψηφίσει Μπακογιάννη, και ήσουν σωστός και συνεπής, θα σου έλεγα να χωρίσεις.
cease fire!

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Στενό Μαρκάρισμα/political edition: End of a leftist Era

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 20 Ιουν 2023, 12:42

Χωρίς πλάκα 9/10 γυναίκες δε σέβονται καθόλου τους άντρες που μπορούν να τους επηρεάσουν έτσι. Όσο προχω κ αν είναι μια γκόμενα κατά βάση τον άντρα τον θέλει σερνικο

Άβαταρ μέλους
GoBack
Δημοσιεύσεις: 28895
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:37

Re: Στενό Μαρκάρισμα/political edition: End of a leftist Era

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBack » 20 Ιουν 2023, 12:56

vantono έγραψε:
20 Ιουν 2023, 12:31

Β/να: Σκέψου και πόσες διαγραφές ακροδεξιών που εξέφρασαν ρατσιστικό λόγο, έχει κάνει με το που ανέλαβε το τιμόνι του κόμματος
Eδω εχει καποιο δικιο,τους διαγραφει πριν προλαβουν να το ζητησουν οι συριζαιοι,πρεπει να χουν τρελαθει.
Philip Mortimer έγραψε:
14 Μαρ 2023, 22:40
Όσον αφορά το 2019 προσωπικά ψήφισα τον Μητσοτάκη γιατί πίστεψα στο όραμα μη πολιτικά χρωματισμένου εκσυγχρονισμού που παρουσίασε.

Άβαταρ μέλους
GoBack
Δημοσιεύσεις: 28895
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:37

Re: Στενό Μαρκάρισμα/political edition: End of a leftist Era

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBack » 20 Ιουν 2023, 12:58

EKPLIKTIKOS έγραψε:
20 Ιουν 2023, 12:42
Χωρίς πλάκα 9/10 γυναίκες δε σέβονται καθόλου τους άντρες που μπορούν να τους επηρεάσουν έτσι. Όσο προχω κ αν είναι μια γκόμενα κατά βάση τον άντρα τον θέλει σερνικο
Να αρχισει να της πεταει ψηφοδελτια του ΚΚΕ μετα το σεξ
Philip Mortimer έγραψε:
14 Μαρ 2023, 22:40
Όσον αφορά το 2019 προσωπικά ψήφισα τον Μητσοτάκη γιατί πίστεψα στο όραμα μη πολιτικά χρωματισμένου εκσυγχρονισμού που παρουσίασε.

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 24310
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Στενό Μαρκάρισμα/political edition: End of a leftist Era

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 20 Ιουν 2023, 13:09

EKPLIKTIKOS έγραψε:
20 Ιουν 2023, 12:42
Χωρίς πλάκα 9/10 γυναίκες δε σέβονται καθόλου τους άντρες που μπορούν να τους επηρεάσουν έτσι. Όσο προχω κ αν είναι μια γκόμενα κατά βάση τον άντρα τον θέλει σερνικο
Οταν την είχα πρωτογνωρίσει ηταν Βαρουφακικιά και ηθελε να με επηρεάσει να ψηφισω Μπαρούφ. Αλλά εκεί είδε οτι δεν την έπαιρνε και δεν το πολυ-προσπάθησε. Εδώ προφανώς βλέπει πρόσφορο έδαφος, μυρίζει την αδυναμία μου, σαν τσοπανόσκυλο που έχει πάρει στο κατόπι ποδηλάτη.
Εχω δώσει και δικαιώματα με την προϊστορία του Μπακογιάννη που με βαραίνει στις περήφανες κομμουνιστικές μου πλάτες, και τα πράγματα δεν ειναι καθολου ευοίωνα.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71608
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Στενό Μαρκάρισμα/political edition: End of a leftist Era

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 20 Ιουν 2023, 13:13

Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
Rakomelofronas
Δημοσιεύσεις: 4757
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:00
Phorum.gr user: Pegasus - erkebrad

Re: Στενό Μαρκάρισμα/political edition: End of a leftist Era

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Rakomelofronas » 20 Ιουν 2023, 13:28

Μετά από αυτή τη συζήτηση, ό,τι και να κάνεις στην κάλπη, σίγουρα μην πεις ότι θα ψηφίσεις ΝΔ.
Ο κόσμος που θυμάσαι δεν υπάρχει πια.

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 24310
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Στενό Μαρκάρισμα/political edition: End of a leftist Era

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 20 Ιουν 2023, 13:32

Rakomelofronas έγραψε:
20 Ιουν 2023, 13:28
Μετά από αυτή τη συζήτηση, ό,τι και να κάνεις στην κάλπη, σίγουρα μην πεις ότι θα ψηφίσεις ΝΔ.
Το ξέρω. Αυτό θα ηταν κραυγαλέα παραδοχή αδυναμίας. :e040:

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13851
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Στενό Μαρκάρισμα/political edition: End of a leftist Era

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 20 Ιουν 2023, 14:36

vantono έγραψε:
20 Ιουν 2023, 13:32
Καλέ πες της εκεί χάμου οτι το έριξες ΝΔ, κάντε κι ένα καλό σεξάκι και νο προμπ. Σιγά τα ωά. :D
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
Bazoomba
Δημοσιεύσεις: 9657
Εγγραφή: 22 Σεπ 2019, 09:33
Phorum.gr user: Bazoomba

Re: Στενό Μαρκάρισμα/political edition: End of a leftist Era

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bazoomba » 20 Ιουν 2023, 14:54

Κνίτης και ΝΔ. Name a more iconic duo.
ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Φεβ 2021, 16:09
Προσωπικώς, βρίσκω πολύ πιο γελοία -και σε κάποιο βαθμό επίσης γραφική- τη μεταξωτή θολούρα του σοβαροφανούς λόγου.

Άβαταρ μέλους
Υδράργυρος
Δημοσιεύσεις: 25571
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 17:47

Re: Στενό Μαρκάρισμα/political edition: End of a leftist Era

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υδράργυρος » 20 Ιουν 2023, 15:01

vantono έγραψε:
20 Ιουν 2023, 12:31
Διάλογοι με μια πρώην μου (έτσι όπως φαίνεται να πάει το πράμα)...

Βαντόναινα: Ε οκ, δε σου λέω να ψηφίσεις ΝΔ, ψήφισε Κούλη. Για πρώτη και μοναδική φορά στη ζωή σου θα το κανεις και το ξερεις. Εσύ αν δεν ψηφίσεις τώρα ΝΔ με τον Κούλη, δεν πρόκειται να ψηφίσεις ποτέ. Δεν προκειται να βρεθεί κανένας άλλος της ΝΔ που να ειναι τόσο κοντά ιδεολογικά με σένα όσο ο Κούλης, να είσαι σίγουρος.
Εγώ: .......
Β/να: Σκέψου και πόσες διαγραφές ακροδεξιών που εξέφρασαν ρατσιστικό λόγο, έχει κάνει με το που ανέλαβε το τιμόνι του κόμματος. Εγώ ξέρεις πόσο το έχω εκτιμήσει αυτό και ο ίδιος λες οτι κάτι τέτοια ειναι προς τιμήν του και τον χειροκροτάς. Και δε μου λες, Μπακογιάννη πώς ψήφισες δηλαδή?

Εγώ: Καλά, άλλη περίπτωση οι δημοτικές, τι κάθεσαι και μου λες τώρα? Άλλωστε πρώτον, με Μπακό είχε κατέβει ο ..... (κοινός μας φίλος) και μου ειχε ζητήσει να τον ψηφίσω και δεύτερον, ο Μπακό μου ειναι συμπαθής. Φυσικά και δεν ειμαι ευχαριστημένος με την όλη θητεία του βέβαια και δεν θα τον ξαναψηφίσω, αλλά αυτό δεν αναιρεί το ότι μου είναι συμπαθής φυσιογνωμικά, σε αντίθεση με τον Κούλη που φυσιογνωμικά συμπαθής δεν μου είναι.

Β/να: Ούτε εμένα μου ειναι και απόλυτα συμπαθής αλλά είναι ο,τι καλύτερο και προοδευτικότερο υπάρχει αυτή τη στιγμή στο δεξιό στρατόπεδο και με μια αρκετά πετυχημένη θητεία, αν τον συγκρίνεις και με όλους τους άλλους που έχουν περάσει.
Εσύ εν τω μεταξύ, έλα τώρα που δυσκολεύεσαι να ψηφίσεις Κούλη, μας το παίζεις προοδευτικός αλλά κοίτα καταβάθος πόσο παραδοσιακός είσαι. Πιστός σε μια σχέση τόσα χρόνια και για πάντα ερωτευμένος!

Εγώ: ΧΑΧΑΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑχΧΑΧΑΧΑΑΧ
Β/να: Καλά άσε τα γελάκια, σε ξέρω. Σε έχει λατρέψει μέχρι και ο πατέρας μου που ούτε εγώ δεν τον αντέχω πάνω απο 5 λεπτά έτσι οπως είναι.
Εγώ:
Εικόνα

Θέλω τη στήριξή σας, πχορουμικά αδέρφια μου :cry Μακάρι να βαστήξω γερά και να μη λυγίσω.
Ελπίζω να μη τη δει Λυσιστράτη, και αρχίσει να με πολεμάει με ύπουλα και βρώμικα όπλα.
Ακόμα δεν την έχεις μπλοκάρει; Κουλισμός, δε σου λέει ψήφισε ΝΔ, σου λέει ψήφισε κούλη. Οτι χειρότερο. Εγώ έχω ρίξει μπλοκ σε κουλικιά

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71608
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Στενό Μαρκάρισμα/political edition: End of a leftist Era

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 20 Ιουν 2023, 15:01

Bazoomba έγραψε:
20 Ιουν 2023, 14:54
Κνίτης και ΝΔ Ζωή. Name a more iconic duo.
Εικόνα
Gavalas for President! :grfl:

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών