Σκίσ' τους Αδωναρε!! Επιθεώρηση Εργασίας «Στο Κόκκινο»

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38136
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Σκίσ' τους Αδωναρε!! Επιθεώρηση Εργασίας «Στο Κόκκινο»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 22 Σεπ 2023, 14:45

Isildur έγραψε:
22 Σεπ 2023, 14:12
sys3x έγραψε:
22 Σεπ 2023, 14:08
Isildur έγραψε:
22 Σεπ 2023, 14:02

ΟΚ, δεν θες να πεις κάτι. Το σέβομαι και τέλος.
Θα έπρεπε νομίζω κάποια πράγματα να τα καταλαβαίνουμε μόνοι μας, να μην τα συζητάμε καν, να είναι πως το λένε... αυτονόητα, αλλά δεν είναι. Μέχρι και το πατουλιλινίνι έκανε ότι κατάλαβε όμως σε αυτήν την περίπτωση. Δεν ξέρω φίλε, σε τέτοιες περιπτώσεις δεν έχω λόγια, κόβονται πως να στο πω δε ξέρω.
Α, νόμιζα δεν είχες όρεξη να συνεχίσεις. Μπερδεύτηκα δηλαδή;
Ρε μλκ, δε μπορώ να γράφω στα σοβαρά πράγματα που θεωρώ ότι και ένα δεκαπεντάχρονο μπορεί να τα αντιληφθεί σε 1 δευτ, ειλικρινά δεν μπορώ, γενικότερα, και ακόμη περισσότερο σε εσένα.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9478
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Σκίσ' τους Αδωναρε!! Επιθεώρηση Εργασίας «Στο Κόκκινο»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 22 Σεπ 2023, 14:46

sys3x έγραψε:
22 Σεπ 2023, 14:41
Beria έγραψε:
22 Σεπ 2023, 14:32
Isildur έγραψε:
22 Σεπ 2023, 14:22

Γενικά, όχι. Εννοείται αυτό και καλά κάνεις για την πάρτη σου, δεν λέω. Απλά εσύ προσωπικά πολύ συχνά "την λες" σε άλλους χρησιμοποιώντας κομματικά ή πολιτικά κριτήρια από τις δικές τους θέσεις και προτιμήσεις, αλλά ο ίδιος δεν έχεις εκδηλωθεί ποτέ ανοιχτά (απ' όσο ξέρω δηλαδή, αν έγινε και μου διαφεύγει σόρυ) για να ξέρουμε έστω από ποια σκοπιά τα λες*. Έστω γενικά κι αόριστα πολιτική πλευρά, δεν αναφέρομαι αναγκαστικά σε συγκεκριμένο κόμμα.



* αυτό και γιατί έχω σκάσει τόσα χρόνια να καταλάβω που παίζεις και δεν μπορώ. :011:
Πέρα από τον Νιόνιο εννοώ...
Δεν τη λέω σε κανένα, έτσι εν γένει
Αλλά όταν διαβάζω πολιτικά χουλιγκανιλίκια (δεν αφορά εσενα) ή χαλάρωση των αταλάντευτων θέσεων, όταν ο κρινόμενος είναι 'δικός μας', ε τότε κάπως μου έρχεται

*Η σκοπιά μου είναι Γερμανικό νούμερο, στην Προκεχωρημένη Αποθήκη
Δηλαδής μισό λεφτό ρε φιλαράκια μου, έχουμε εδώ σα θέμα τον κύριο υπουργό εργασίας και κάποιες δηλώσεις - ενέργειες του και ξαφνικά το θέμα μας είναι από ποιον πολιτικό χώρο προέρχεσαι εσύ και τι ψηφίζω εγώ ή ο Χατζηπετρής και αυτή η μεταστροφή μάλιστα επειδής ετόλμησε ο Χατζηπετρής να ασκήσει κριτική στον κύριο υπουργό;
Πολύ ειλικρινά, δε γαμιόμαστε λέω γω (;).
Δεν είμαστε για τίποτε ρε.
Καταρχάς, είναι η πρώτη φορά που βλέπεις να γίνεται κάτι τέτοιο σε νήμα; Και πάλι καλά να λες, που η εκτροπή είχε και κάτι λίγο από το θέμα (από εκεί ξεκίνησε, τέλος πάντων) και δεν ήταν του τύπου "προτιμώ να φοράω σλιπάκια αντί για μποξεράκια" και να πιάσει 3 σελίδες το off-topic.

Κατά δεύτερον, εσένα τι σε νοιάζει ορέ; Αφού δεν θες να εξηγήσεις τα (κατ' εσέ) αυτονόητα πάνω στο θέμα. Ε, ας ασχοληθούμε με κάτι άλλο λοιπόν. Για παράδειγμα, τι θα κάνει ο ξινός στη Σουζούκα; Φαίνεται να πετάει πάντως, στο FP1 πρώτος ήταν.

sys3x έγραψε:
22 Σεπ 2023, 14:42
Isildur έγραψε:
22 Σεπ 2023, 14:38
sys3x έγραψε:
22 Σεπ 2023, 14:33


Και;
Τι και μωρέ, τι και; Τι πετάγεσαι σαν την πίτσα τώρα εσύ να μι κάνεις τη ζωή δύσκολη μεσημεριάτικα. Άσε με ήσυχο, με τον Μπέρια τα βρήκαμε μια χαρά. Όμποοο...
Γιατί μαλωμένοι ήσαστάνε;
Μαλωμένοι όχι, αλλά τα είχαμε χάσει προς στιγμήν.
... αγαθοί μβουκμέηκερς...

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38136
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Σκίσ' τους Αδωναρε!! Επιθεώρηση Εργασίας «Στο Κόκκινο»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 22 Σεπ 2023, 14:47

student έγραψε:
22 Σεπ 2023, 14:26
sys3x έγραψε:
22 Σεπ 2023, 14:12
Beria έγραψε:
22 Σεπ 2023, 14:08
Τι χαρά να βλέπω φιλελευθέρους να υμνούν τον υπουργό-πατερουλη, που χωρίς την παρέμβαση του τίποτα δεν θα λειτουργούσε
Τι χαρά ρε συ, 8 καταθλίψεις έχω πάθει ήδη.
Που βρίσκεται αυτό το γαμημένο το όριο τέλος πάντων; Πότε θα πιάσουμε πάτο;
Ίσως τελικά να μην είσαι πολύ πιο δυνατός απ όσο νομίζεις...μιας και δεν σε βλέπω να την παλεύεις για πολύ ακόμα. :hebit:

Κι ακόμα είμαστε στον πρόλογο της φρίκης, imho
αν περιμένεις πάτο...good wines
Δεν είμαι ρε, δεν είμαι, αλήθεια, απλά σε φάσεις τρώω φλασιές ότι ίσως να είμαι περισσότερο από όσο νομίζω ότι είμαι.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9478
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Σκίσ' τους Αδωναρε!! Επιθεώρηση Εργασίας «Στο Κόκκινο»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 22 Σεπ 2023, 14:48

Beria έγραψε:
22 Σεπ 2023, 14:45
sys3x έγραψε:
22 Σεπ 2023, 14:42
Isildur έγραψε:
22 Σεπ 2023, 14:38

Τι και μωρέ, τι και; Τι πετάγεσαι σαν την πίτσα τώρα εσύ να μι κάνεις τη ζωή δύσκολη μεσημεριάτικα. Άσε με ήσυχο, με τον Μπέρια τα βρήκαμε μια χαρά. Όμποοο...
Γιατί μαλωμένοι ήσαστάνε;
Όχι ρε. Αλλά έχει λυσσάξει να του πω τι είμαι;
Μόνο ο Έθνι με έχει καταλάβει. Είμαι τροτσκιστής του Κέντρου
Αμ, τό 'πα και ησύχασα!
Είδες; Τόσο δύσκολο ήταν; Έπρεπε να γίνω ΓΓ δηλαδή για να το πεις; :lol:
... αγαθοί μβουκμέηκερς...

Άβαταρ μέλους
Τζιτζιμιτζιχότζιρας
Δημοσιεύσεις: 11630
Εγγραφή: 10 Απρ 2020, 15:13
Phorum.gr user: 2.Χόρχε ντελ Σάλτο 1.Brainstorm
Τοποθεσία: Δημοκρατία του Καμπαρτίνο Μπαλκάρια

Re: Σκίσ' τους Αδωναρε!! Επιθεώρηση Εργασίας «Στο Κόκκινο»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Τζιτζιμιτζιχότζιρας » 22 Σεπ 2023, 14:50




Τι αδιανοητος ψεύτης και πολιτικός απατεώνας είναι ο τύπος;

:o:o
Για σας τα κάνω όλα- Θα μπορούσα να 'μουνα στο χωριό να διαλογιζόμουνα τώρα ρε.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38136
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Σκίσ' τους Αδωναρε!! Επιθεώρηση Εργασίας «Στο Κόκκινο»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 22 Σεπ 2023, 15:07

Isildur έγραψε:
22 Σεπ 2023, 14:46
sys3x έγραψε:
22 Σεπ 2023, 14:41
Beria έγραψε:
22 Σεπ 2023, 14:32


Δεν τη λέω σε κανένα, έτσι εν γένει
Αλλά όταν διαβάζω πολιτικά χουλιγκανιλίκια (δεν αφορά εσενα) ή χαλάρωση των αταλάντευτων θέσεων, όταν ο κρινόμενος είναι 'δικός μας', ε τότε κάπως μου έρχεται

*Η σκοπιά μου είναι Γερμανικό νούμερο, στην Προκεχωρημένη Αποθήκη
Δηλαδής μισό λεφτό ρε φιλαράκια μου, έχουμε εδώ σα θέμα τον κύριο υπουργό εργασίας και κάποιες δηλώσεις - ενέργειες του και ξαφνικά το θέμα μας είναι από ποιον πολιτικό χώρο προέρχεσαι εσύ και τι ψηφίζω εγώ ή ο Χατζηπετρής και αυτή η μεταστροφή μάλιστα επειδής ετόλμησε ο Χατζηπετρής να ασκήσει κριτική στον κύριο υπουργό;
Πολύ ειλικρινά, δε γαμιόμαστε λέω γω (;).
Δεν είμαστε για τίποτε ρε.
Καταρχάς, είναι η πρώτη φορά που βλέπεις να γίνεται κάτι τέτοιο σε νήμα; Και πάλι καλά να λες, που η εκτροπή είχε και κάτι λίγο από το θέμα (από εκεί ξεκίνησε, τέλος πάντων) και δεν ήταν του τύπου "προτιμώ να φοράω σλιπάκια αντί για μποξεράκια" και να πιάσει 3 σελίδες το off-topic.

Κατά δεύτερον, εσένα τι σε νοιάζει ορέ; Αφού δεν θες να εξηγήσεις τα (κατ' εσέ) αυτονόητα πάνω στο θέμα. Ε, ας ασχοληθούμε με κάτι άλλο λοιπόν. Για παράδειγμα, τι θα κάνει ο ξινός στη Σουζούκα; Φαίνεται να πετάει πάντως, στο FP1 πρώτος ήταν.

sys3x έγραψε:
22 Σεπ 2023, 14:42
Isildur έγραψε:
22 Σεπ 2023, 14:38

Τι και μωρέ, τι και; Τι πετάγεσαι σαν την πίτσα τώρα εσύ να μι κάνεις τη ζωή δύσκολη μεσημεριάτικα. Άσε με ήσυχο, με τον Μπέρια τα βρήκαμε μια χαρά. Όμποοο...
Γιατί μαλωμένοι ήσαστάνε;
Μαλωμένοι όχι, αλλά τα είχαμε χάσει προς στιγμήν.
Δεν είναι ακριβώς ότι δεν θέλω ρε, εκνευρίζομαι που άνθρωποι που θεωρώ ότι νιώθουν δεν καταλαβαίνουν Χριστό και λένε άρες μάρες κουκουνάρες, εκεί κλείνω, δεν μπορώ να ανταποκριθώ και να μπαίνω σε ανάλυση πραγμάτων που κυριολεκτικά βγάζουν μάτι.
Επίσης ποτέ δεν είχα θέμα με τα οφ τόπικ ακριβώς επειδής δεν θεωρώ αναγκαστικά το οτιδήποτε οφ τόπικ οφ τόπικ, ειρήσθω εν παρόδω βρίσκουμε ακόμη πιο σημαντικά θέματα κι ας είναι και τεμέκ οφ τόπικ. Απλά είναι εξόχως προβληματική η εκτροπή στο "πες μας τι ψηφίζεις ρε" - "τι σει συ ρε" σε επίπεδό επιχειρημάτων.
:102:
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Σενέκας
Δημοσιεύσεις: 15444
Εγγραφή: 24 Απρ 2020, 08:57

Re: Σκίσ' τους Αδωναρε!! Επιθεώρηση Εργασίας «Στο Κόκκινο»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σενέκας » 22 Σεπ 2023, 15:10

από την παραβίαση των μέτρων και τα πλαστά δημόσια έγγραφα, μέχρι τα τουρ σε ιδιωτικές εταιρίες με τους διευθυντές να απειλούν τους υπαλλήλους για να τον ψήφισουν, μέχρι το σημερινό που καυχιέται για ευθεία παρέμβαση στο έργο ανεξάρτητης αρχής με κομματικά κίνητρα, ο άνθρωπος θα έπρεπε να είχε παραιτηθεί μισή ντουζίνα φορές απο την εποχή που ανέλαβε υπουργός...επι Μητσοτάκη μόνο. Και δεν είναι καν θέματα υποκειμενικά που αφορούν το έργο του, μιλάμε για υποθέσεις που ενδεχομένως να έχουν και ποινικές ευθύνες. Είναι τραγικό ότι όχι μόνο παραμένει στη θέση του, αλλά συνεχίζει να είναι και το πρόσωπο της κυβέρνησης. Για οποιοδήποτε δημόσιο ζήτημα, είτε έχει είτε δεν έχει να κάνει με τα καθήκοντά του, αυτόν βγάζουν μπροστά, ανεπίσημος κυβερνητικός εκπρόσωπος
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
05 Ιούλ 2020, 12:19
Η διάρροια του μπακογιάννη μετά από οξεία τροφική δηλητηρίαση είναι νέκταρ και αμβροσία

Άβαταρ μέλους
student
Δημοσιεύσεις: 3375
Εγγραφή: 22 Μαρ 2023, 13:04

Re: Σκίσ' τους Αδωναρε!! Επιθεώρηση Εργασίας «Στο Κόκκινο»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από student » 22 Σεπ 2023, 15:12

sys3x έγραψε:
22 Σεπ 2023, 14:47
student έγραψε:
22 Σεπ 2023, 14:26
sys3x έγραψε:
22 Σεπ 2023, 14:12


Τι χαρά ρε συ, 8 καταθλίψεις έχω πάθει ήδη.
Που βρίσκεται αυτό το γαμημένο το όριο τέλος πάντων; Πότε θα πιάσουμε πάτο;
Ίσως τελικά να μην είσαι πολύ πιο δυνατός απ όσο νομίζεις...μιας και δεν σε βλέπω να την παλεύεις για πολύ ακόμα. :hebit:

Κι ακόμα είμαστε στον πρόλογο της φρίκης, imho
αν περιμένεις πάτο...good wines
Δεν είμαι ρε, δεν είμαι, αλήθεια, απλά σε φάσεις τρώω φλασιές ότι ίσως να είμαι περισσότερο από όσο νομίζω ότι είμαι.
Γω πάντως θα κάνω μια προσευχή να σου δίνει δύναμη ο Θεός μου...
όπως και σε όλους τους υπόλοιπους ανθρώπους που αναστενάζουν και φρικάρουν από την παράνοια και την κατάντια του κόσμου στον οποίο ζούμε. Ειδικά δε σε αυτούς που έχουν επιλέξει να παλέψουν μόνοι τους, κάτι που είναι ανθρωπίνως αδύνατον να παλευτεί και να μην καταλήξει στην απόλυτη κατάθλιψη ή ακόμα και τρέλα.

Εύχομαι λοιπόν ο Θεός να σου δίνει δύναμη φίλε μου για να την παλεύεις... όσο χρειαστεί!
Perception is reality...

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38136
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Σκίσ' τους Αδωναρε!! Επιθεώρηση Εργασίας «Στο Κόκκινο»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 22 Σεπ 2023, 15:12

Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
22 Σεπ 2023, 14:50



Τι αδιανοητος ψεύτης και πολιτικός απατεώνας είναι ο τύπος;

:o:o
Μπρο, αυτό μπορεί να το αντιληφθεί και ένα δεκαπεντάχρονο, άρα το πρόβλημα μας δεν είναι ο νανογιλέκος περ σε...
Παρεμπιπτόντως το άκουγα πριν στα ράδια το σκηνικό, νταξ, τι να λέμε τώρα ρε μαλάκες.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 21268
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Σκίσ' τους Αδωναρε!! Επιθεώρηση Εργασίας «Στο Κόκκινο»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 22 Σεπ 2023, 15:14

Όταν ακόμα και η ΕΣΗΕΑ ( που δεν τη λες και ΝΔουλικη) :smt047

λεει πως ''δεν πρόκειται να ανεχθεί την εργαλειοποίηση των δημοσιογράφων που εργάζονται στα ΜΜΕ του ΣΥΡΙΖΑ'' :-?

φαντάσου τι εργασιακό κοπρο εχει να καθαρίσει ο κ.υπουργός :102:

Εικόνα
https://www.reporter.gr/Oles-oi-eidhsei ... utm_medium

Το Διοικητικό Συμβούλιο της ΕΣΗΕΑ σε ανακοίνωσή του σημειώνει ότι, συνειδητά και με συνέπεια στην πάγια τακτική της Ένωσης, δεν παρεμβαίνει σε εν εξελίξει πολιτικές και εκλογικές διεργασίες. Δεν πρόκειται, όμως, να ανεχθεί την εργαλειοποίηση των δημοσιογράφων που εργάζονται στα ΜΜΕ του ΣΥΡΙΖΑ, στο πλαίσιο της σκληρής αντιπαράθεσης για την ανάδειξη του Πρόεδρου του κόμματος της Αξιωματικής αντιπολίτευσης.

Και συνεχίζει:

Η ΕΣΗΕΑ στηρίζει πάντα τους συναδέλφους και έχει διαχρονικά, και σε ιδιαίτερα δύσκολες στιγμές, σταθεί στο πλευρό των δημοσιογράφων που εργάζονται στα ΜΜΕ τα οποία χρηματοδοτεί ο ΣΥΡΙΖΑ.
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38136
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Σκίσ' τους Αδωναρε!! Επιθεώρηση Εργασίας «Στο Κόκκινο»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 22 Σεπ 2023, 15:18

student έγραψε:
22 Σεπ 2023, 15:12
sys3x έγραψε:
22 Σεπ 2023, 14:47
student έγραψε:
22 Σεπ 2023, 14:26


Ίσως τελικά να μην είσαι πολύ πιο δυνατός απ όσο νομίζεις...μιας και δεν σε βλέπω να την παλεύεις για πολύ ακόμα. :hebit:

Κι ακόμα είμαστε στον πρόλογο της φρίκης, imho
αν περιμένεις πάτο...good wines
Δεν είμαι ρε, δεν είμαι, αλήθεια, απλά σε φάσεις τρώω φλασιές ότι ίσως να είμαι περισσότερο από όσο νομίζω ότι είμαι.
Γω πάντως θα κάνω μια προσευχή να σου δίνει δύναμη ο Θεός μου...
όπως και σε όλους τους υπόλοιπους ανθρώπους που αναστενάζουν και φρικάρουν από την παράνοια και την κατάντια του κόσμου στον οποίο ζούμε. Ειδικά δε σε αυτούς που έχουν επιλέξει να παλέψουν μόνοι τους, κάτι που είναι ανθρωπίνως αδύνατον να παλευτεί και να μην καταλήξει στην απόλυτη κατάθλιψη ή ακόμα και τρέλα.

Εύχομαι λοιπόν ο Θεός να σου δίνει δύναμη φίλε μου για να την παλεύεις... όσο χρειαστεί!
Να σαι καλά αδερφέ μου, η πίστη όντως σου δίνει δύναμη, σε ζηλεύω που μπορείς και πιστεύεις και παίρνεις δύναμη χωρίς δογματισμούς κτλ, έχω απωλέσει αυτήν την δυνατότητα εδώ και πολλά πολλά χρόνια όμως, δεν μου το επιτρέπει η λογική μου.
Σε αυτό το σημείο θέλω να σου δώκω και ένα χιντ για το θέμα της προσευχής, εάν κανείς αναγραμματισμό της λέξεως θα βρεις την κυρίαρχη ιδιότητα της, κι αν δεν το βρεις θα στο αποκαλύψω εγώ γιατί σε πάω.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 35247
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Σκίσ' τους Αδωναρε!! Επιθεώρηση Εργασίας «Στο Κόκκινο»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 22 Σεπ 2023, 15:23

Beria έγραψε:
22 Σεπ 2023, 14:08
Τι χαρά να βλέπω φιλελευθέρους να υμνούν τον υπουργό-πατερουλη, που χωρίς την παρέμβαση του τίποτα δεν θα λειτουργούσε
Λέω ότι ΑΥΤΟ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ.Εάν αύριο κάποιος έδερνε έναν υπάλληλο του Κόκκινο και τον έστελνε στο νοσοκομείο θα φώναζαν όλοι τι κάνει η Επιθεώρηση Εργασίας.
Πρέπει να επεμβαίνει αυτή η υπηρεσία όταν απειλούνται υπάλληλοι στον χώρο εργασίας τους;πρέπει.
Επενέβη ο Γεωργιάδης για πολιτικούς και προσωπικούς του λόγους.Ναι.
Εάν δεν επενέβαινε ,θα επενέβαινε μόνος του ο αρμόδιος υπάλληλος που ξέρει ότι μετά από χρόνια μπορεί κάποιος από τους διευθυντές εκεί να είναι σε μια συριζοκυβέρνηαη δικός του προιστάμενος;Aποκλείεται.
Αυτή είναι η κατάσταση.Αλλά δεν απαντήθηκε το ερώτημα για τον Δένδια : σκοτώνει ο Ρουπακιάς τον Φύσσα;
είναι δουλειά του υπουργού να ψάχνει προσωπικά αλλά περιστατικά βίας από χρυσαιγίτες και να στέλνει για διερεύνηση ή κανονικά αυτό θα έπρεπε να το κάνει μόνη της η αστυνομία και οι ανακριτές;φυσικά και δεν είναι ΑΛΛΑ σιγά μην αποφάσιζαν από μόνοι τους αυτοί να μπουζουριάσουν όλους αυτούς.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38136
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Σκίσ' τους Αδωναρε!! Επιθεώρηση Εργασίας «Στο Κόκκινο»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 22 Σεπ 2023, 15:29

Σενέκας έγραψε:
22 Σεπ 2023, 15:10
από την παραβίαση των μέτρων και τα πλαστά δημόσια έγγραφα, μέχρι τα τουρ σε ιδιωτικές εταιρίες με τους διευθυντές να απειλούν τους υπαλλήλους για να τον ψήφισουν, μέχρι το σημερινό που καυχιέται για ευθεία παρέμβαση στο έργο ανεξάρτητης αρχής με κομματικά κίνητρα, ο άνθρωπος θα έπρεπε να είχε παραιτηθεί μισή ντουζίνα φορές απο την εποχή που ανέλαβε υπουργός...επι Μητσοτάκη μόνο. Και δεν είναι καν θέματα υποκειμενικά που αφορούν το έργο του, μιλάμε για υποθέσεις που ενδεχομένως να έχουν και ποινικές ευθύνες. Είναι τραγικό ότι όχι μόνο παραμένει στη θέση του, αλλά συνεχίζει να είναι και το πρόσωπο της κυβέρνησης. Για οποιοδήποτε δημόσιο ζήτημα, είτε έχει είτε δεν έχει να κάνει με τα καθήκοντά του, αυτόν βγάζουν μπροστά, ανεπίσημος κυβερνητικός εκπρόσωπος
Μα είναι πρώτος σε ψήφους ο κύριος υπουργός, όπως και ο κύριος Καραμανλής στα Σέρρας.
:102:
Αναρωτιέμαι όμως γαμώ το κεφάλι μου γαμώ μέσα, όλοι οι αθρώποι που ψηφίζουν αυτούς τους αθρώπους τόσο πολύ σκατά τους τάιζαν όταν ήτανε μικροί οι μανάδες τους για είναι από την φύση τους τόσο αντικοινωνικά αναξιοκρατικά βολεμένα μουνόπανα;
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Σκίσ' τους Αδωναρε!! Επιθεώρηση Εργασίας «Στο Κόκκινο»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 22 Σεπ 2023, 15:29

sys3x έγραψε:
22 Σεπ 2023, 15:18
χύσε προή
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27252
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Σκίσ' τους Αδωναρε!! Επιθεώρηση Εργασίας «Στο Κόκκινο»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 22 Σεπ 2023, 15:32

Isildur έγραψε:
22 Σεπ 2023, 14:12
Beria έγραψε:
22 Σεπ 2023, 14:08
Τι χαρά να βλέπω φιλελευθέρους να υμνούν τον υπουργό-πατερουλη, που χωρίς την παρέμβαση του τίποτα δεν θα λειτουργούσε
Κι εγώ χαίρομαι να βλέπω τέτοια σχόλια από κάποιον που δεν είναι φιλελεύθερος. Ή αριστερός. Ή δεξιός. Ή κεντρώος. Που είναι αυτό που είσαι εσύ δηλαδή, ό,τι κι αν είναι αυτό τέλος πάντων που το κρατάς επτασφράγιστο μυστικό.
Υπερκομματικός Κάτων, ο Τιμητής.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών