Σκίσ' τους Αδωναρε!! Επιθεώρηση Εργασίας «Στο Κόκκινο»

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38136
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Σκίσ' τους Αδωναρε!! Επιθεώρηση Εργασίας «Στο Κόκκινο»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 22 Σεπ 2023, 16:18

Χαοτικός έγραψε:
22 Σεπ 2023, 16:10
sys3x έγραψε:
22 Σεπ 2023, 16:02
Χαοτικός έγραψε:
22 Σεπ 2023, 16:00


Ρηπ χέσου.
:ήχοςζονγκ:
Έρχου πης


Καλά για πες.
:8)
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Saturn
Δημοσιεύσεις: 7239
Εγγραφή: 21 Ιουν 2023, 08:35
Phorum.gr user: Saturn

Re: Σκίσ' τους Αδωναρε!! Επιθεώρηση Εργασίας «Στο Κόκκινο»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Saturn » 22 Σεπ 2023, 16:19

sys3x έγραψε:
22 Σεπ 2023, 16:18
Saturn έγραψε:
22 Σεπ 2023, 16:16
Πού δεν τον βλέπεις τον πάτο; σορυ δηλαδη
Μπρο, έχει κι άλλο ακόμη.
Κάθε φορά που είπες οκ, τώρα πιάσαμε πάτο, θυμάσαι μετά πως πήγε;
Μπρο, :P , δεν κατάλαβες, έχουμε πιάσει πάτο και κατεβαίνουμε βυθό μέσα από τα κατακάθια
Απλώς ο βυθος έχει άπειρο πατο! :lol:
Frappezitis έγραψε:
09 Δεκ 2023, 08:03
Το ότι δεν φορέσαμε μαντήλα στην Σακελλαροπούλου, το λες και διπλωματική επιτυχία.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38136
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Σκίσ' τους Αδωναρε!! Επιθεώρηση Εργασίας «Στο Κόκκινο»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 22 Σεπ 2023, 16:23

Saturn έγραψε:
22 Σεπ 2023, 16:19
sys3x έγραψε:
22 Σεπ 2023, 16:18
Saturn έγραψε:
22 Σεπ 2023, 16:16
Πού δεν τον βλέπεις τον πάτο; σορυ δηλαδη
Μπρο, έχει κι άλλο ακόμη.
Κάθε φορά που είπες οκ, τώρα πιάσαμε πάτο, θυμάσαι μετά πως πήγε;
Μπρο, :P , δεν κατάλαβες, έχουμε πιάσει πάτο και κατεβαίνουμε βυθό μέσα από τα κατακάθια
Απλώς ο βυθος έχει άπειρο πατο! :lol:
Μπρο, έχουμε ανακαλύψει νέους βυθούς κάτω από τον βυθό και συνεχίζουμε ακάθεκτοι.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Saturn
Δημοσιεύσεις: 7239
Εγγραφή: 21 Ιουν 2023, 08:35
Phorum.gr user: Saturn

Re: Σκίσ' τους Αδωναρε!! Επιθεώρηση Εργασίας «Στο Κόκκινο»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Saturn » 22 Σεπ 2023, 16:25

Αυτό
Τα επίπεδα της κολάσεως άπειρα
Να προσέχουμε γιατί η μάχη είναι μόνο με τον εαυτό και τον Μεγάλο πια
Με τίποτε άλλο
Και ειναι η πιο γαμημένη μάχη αυτή, να ξες
Σμουτς!
Frappezitis έγραψε:
09 Δεκ 2023, 08:03
Το ότι δεν φορέσαμε μαντήλα στην Σακελλαροπούλου, το λες και διπλωματική επιτυχία.

Άβαταρ μέλους
Saturn
Δημοσιεύσεις: 7239
Εγγραφή: 21 Ιουν 2023, 08:35
Phorum.gr user: Saturn

Re: Σκίσ' τους Αδωναρε!! Επιθεώρηση Εργασίας «Στο Κόκκινο»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Saturn » 22 Σεπ 2023, 16:25

μην κριτζάρετε οι υπόλοιποι, ή παρετε καμια σοδα ξερω γω, ένα κατιτις
:P
Frappezitis έγραψε:
09 Δεκ 2023, 08:03
Το ότι δεν φορέσαμε μαντήλα στην Σακελλαροπούλου, το λες και διπλωματική επιτυχία.

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 21268
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Σκίσ' τους Αδωναρε!! Επιθεώρηση Εργασίας «Στο Κόκκινο»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 22 Σεπ 2023, 16:30

Παίδες, μια και κάνετε εξερευνήσεις τοσο βαθειά στον (απο)πατο με τα σκατά

ελπίζω τουλάχιστο να είστε κατάλληλα εξοπλισμένοι


Εικόνα

μη μας πάθετε και τίποτα :102:
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
nyxtovios
Δημοσιεύσεις: 13189
Εγγραφή: 15 Ιουν 2018, 19:14

Re: Σκίσ' τους Αδωναρε!! Επιθεώρηση Εργασίας «Στο Κόκκινο»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nyxtovios » 22 Σεπ 2023, 16:34

Στη χώρα που εισαγγελεις απειλουν με οικονομικους ελεγχους γιατί όχι και ο μπουμπουκος; Άλλωστε έχει δείξει ότι δεν σέβεται τίποτα όταν μοστράρει τις πλαστές άδειες στην τιβι.

Άβαταρ μέλους
student
Δημοσιεύσεις: 3375
Εγγραφή: 22 Μαρ 2023, 13:04

Re: Σκίσ' τους Αδωναρε!! Επιθεώρηση Εργασίας «Στο Κόκκινο»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από student » 22 Σεπ 2023, 16:34

sys3x έγραψε:
22 Σεπ 2023, 15:18
student έγραψε:
22 Σεπ 2023, 15:12
sys3x έγραψε:
22 Σεπ 2023, 14:47

Δεν είμαι ρε, δεν είμαι, αλήθεια, απλά σε φάσεις τρώω φλασιές ότι ίσως να είμαι περισσότερο από όσο νομίζω ότι είμαι.
Γω πάντως θα κάνω μια προσευχή να σου δίνει δύναμη ο Θεός μου...
όπως και σε όλους τους υπόλοιπους ανθρώπους που αναστενάζουν και φρικάρουν από την παράνοια και την κατάντια του κόσμου στον οποίο ζούμε. Ειδικά δε σε αυτούς που έχουν επιλέξει να παλέψουν μόνοι τους, κάτι που είναι ανθρωπίνως αδύνατον να παλευτεί και να μην καταλήξει στην απόλυτη κατάθλιψη ή ακόμα και τρέλα.

Εύχομαι λοιπόν ο Θεός να σου δίνει δύναμη φίλε μου για να την παλεύεις... όσο χρειαστεί!
Να σαι καλά αδερφέ μου, η πίστη όντως σου δίνει δύναμη, σε ζηλεύω που μπορείς και πιστεύεις και παίρνεις δύναμη χωρίς δογματισμούς κτλ, έχω απωλέσει αυτήν την δυνατότητα εδώ και πολλά πολλά χρόνια όμως, δεν μου το επιτρέπει η λογική μου.
Σε αυτό το σημείο θέλω να σου δώκω και ένα χιντ για το θέμα της προσευχής, εάν κανείς αναγραμματισμό της λέξεως θα βρεις την κυρίαρχη ιδιότητα της, κι αν δεν το βρεις θα στο αποκαλύψω εγώ γιατί σε πάω.
Κάποιες στιγμές την ώρας προσευχής (τις λίγες φορές που μπαίνω στη διαδικασία να την θυμηθώ ο άχρηστος/ανόητος και να πάει το πνεύμα για λίγο σπίτι) νιώθω ένα συναίσθημα τόσο υπέροχης υπεροχής έναντι του κόσμου*, που φτάνω να πιστεύω ότι η όποια δύναμή της δεν περιορίζεται μόνο σ εμένα, αλλά μπορεί να ενδυναμώσει και εσένα για τον οποίο προσεύχομαι ...και ας μην πιστεύεις.

Θέλει και ελπίδα η ψυχή αδελφέ μου...η λογική είναι η απόλυτη αρχή, συμφωνώ απόλυτα. Χωρίς ελπίδα όμως η ψυχή θα μαραζώσει ...και θα μαυρίσει,
και με μαύρη την ψυχή ...η λογική τελικά θα βυθιστεί σε άβυσσο θλίψης ή/και παράνοιας.

Αν δεν είμαι κοντά, προχώρα στην αποκάλυψη :)

* του κόσμου ... όχι των συναθρώπων μου
Perception is reality...

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 35247
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Σκίσ' τους Αδωναρε!! Επιθεώρηση Εργασίας «Στο Κόκκινο»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 22 Σεπ 2023, 16:35

sys3x έγραψε:
22 Σεπ 2023, 16:14
πατησιωτης έγραψε:
22 Σεπ 2023, 15:48
sys3x έγραψε:
22 Σεπ 2023, 15:39




Όχι κατάθλιψη, καταθλιψάρα.
Και συνεχίζουμε να ανεχόμαστε (δεν απευθύνομαι σε εσένα πατουλιλινίνι, ούτε σε κανέναν άλλο μπουμπουκίστα - νουδουλικό) αυτήν την κατάσταση, αντί να τους γαμήσουμε το σπιτάκι.

Ας μην απευθύνεσαι.Για να γαμήσουν κάποιοι "εμείς" το σπιτάκι κάποιου άλλου πρέπει πρώτα να αυτοκαθορισθούν ,δηλαδή να πουν σε τι αντιστοιχεί αυτό το "εμείς".Εάν λένε ότι είναι ουδέτεροι και αποφεύγουν να πουν τι πρεσβεύουν τότε δεν μπορούν να οργανωθούν για να πουν ποιούς θα γαμήσουν με ποιό τρόπο και τι θα κάνουν μετά.
Βέβαια αυτό θα σήμαινε κανονικό πολιτικό διάλογο,στον οποίο θα άνοιγαν τα χαρτιά τους και θα φαίνονταν και τα αδύνατα σημεία των επιχειρημάτων τους.
Εμείς = μη κομματόσκυλα με μισό δράμι μυαλά στο κεφάλι μας που σιχαινόμαστε την τζατζικίλα που αναδύεται από την παντελώς αδικαιολόγητη έπαρση απολύτως αχρηστοανίκανων δίποδων που την έχουν δει και άριστοι καθώς προωθούν την αναξιοκρατία, την διαφθορά, την απάτη και το χοντροειδέστατο ψέμα εν είδει δικαιολογίας του αδικαιολόγητου.
Εσείς = οι εν έτει δύο χιλιάδες και είκοσι τρία ψηφοφόροι του μπουμπούκου, του κύριου Καραμανλή, του κύριου Χατζηδάκη κτλ. Γενικότερα όσοι έχουν προσωπικό όφελός από όλη αυτήν την σκατίλα που λειτουργεί εις βάρος ΟΛΟΚΛΗΡΗΣ της υπόλοιπης κοινωνίας.
Οι υπόλοιποι, που δεν έχουν κάποιο έμμεσο ή άμεσο συμφέρον, θεωρώ ότι είναι πιο χαζοί κι από τον Φίλιππα τον Μόρτιμερ. Θα με πεις γίνεται; ε, τι να σε πω, για να μην πιάνουμε πάτο προφανώς και γίνεται.
Δεν υπάρχει αυτή η διάκριση.Την δημιουργείς στο μυαλό σου αλλά δεν υπάρχει.Εκείνο που υπάρχει είναι θραύσματα της μεταπολιτευτικής αριστερίλας που χρεωκόπησε πολιτικά και το είδε όλος ο κόσμος με τα μνημόνια,θραύσματα ανεγκέφαλης ακροδεξιάς και στη μέση η ΝΔ που απέμεινε μόνη επειδή η βάση της δεν είδε τις αρχικές διακηρύξεις της να πετάγονται στον κάλαθο των αχρήστων.
Είναι δική σου φαντασίωση το προσωπικό όφελος εκατομμυρίων.Για πολλά χρόνια το ΠΑΣΟΚ ήταν ισχυρότερο από τη ΝΔ και για ένα βραχύ διάστημα και ο ΣΥΡΙΖΑ ήταν το 2015.Κατέρρευσαν επειδή αυτά που επαγγέλλονταν απεδείχθησαν ονειροφαντασίες.
Τα "μη κομματόσκυλα" είναι άτομα που προέρχονται από όλους αυτούς τους χώρους και βλέποντας ότι χρεωκόπησαν δηλώνουν ουδέτεροι αλλά έτσι δεν είναι σε θέση να προτείνουν λύσεις αλλά μόνο να καταγγέλλουν.
Ας έλθουμε π.χ. στο προκείμενο θέμα,στην ανεξαρτησία των δημοσίων υπηρεσιών από τον προιστάμενό τους υπουργό.Για να τεθεί καν παρόμοιο θέμα αναγκαία και ικανή συνθήκη είναι η αποδοχή όλου του κλασικού κοινοβουλευτικού συστήματος όπως αυτό έχει διαμορφωθεί στον δυτικό κόσμο.Όχι ότι και σε αυτές τις χώρες δεν θα υπάρχουν παραβιάσεις.Απλά μπορεί να υπάρχουν ή να μην υπάρχουν,στον υπόλοιπο κόσμο δεν τίθεται καν θέμα,ο υπουργός δεν στέλνει μόνο την Επιθεώρηση Εργασίας εκεί που θέλει αλλά και τη μυστική αστυνομία.Αυτό μεταφερόμενο στα καθ ημάς σημαίνει αμέσως αποκλεισμό όλης της άκρας δεξιάς και της αριστεράς.Δεν υπάρχουν τέτοια θέματα σε Ρωσίες,Κίνες ή Βενεζουέλες ή Κούβες.
Θα μου πεις,δεν έμεινε άλλα από τη ΝΔ που δεν χωνεύεις;δεν ευθύνεται η ΝΔ για τη διάλυση της Ένωσης Κέντρου ή του όποιου άλλου αστικού κόμματος ώστε να παραμείνουν τα όσα έχουν μείνει σήμερα.
Ούτε για τη χρεωκοπία της μεταπολιτευτικής αριστερίλας ευθύνεται,συμφιλιώθηκε με αυτήν για 50 χρόνια,οι άλλοι αυτοδιαλύθηκαν.
Δεν υπάρχουν μη κομματόσκυλα."Αντιδεξιοί" που είδαν τα είδωλά τους να χρεωκοπούν υπάρχουν και δεν κούνησε ούτε το δαχτυλάκι της η ΝΔ για να χρεωκοπήσουν.Ούτε το Τείχος του Βερολίνου έριξε η ΝΔ ούτε το ΔΝΤ έφερε,ο ΓΑΠ το έφερε.Εάν τώρα τα ορφανά της "δημοκρατικής παράταξης" δεν μπορούν να συγκροτήσουν αντίπαλο δέος,δεν τους φταίει κανείς.

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 21268
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Σκίσ' τους Αδωναρε!! Επιθεώρηση Εργασίας «Στο Κόκκινο»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 22 Σεπ 2023, 16:41

Μια βδομάδα πριν :o
Ούτε παραγγελία να το χε κάνει ο Αδωνις το σεμινάριο :roll:
Ταμαμ για τη περίπτωση του «Στο Κόκκινο» :a108:


Εικόνα
https://www.zougla.gr/money/agores/epit ... nochlisis/

:102::102::102:
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38136
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Σκίσ' τους Αδωναρε!! Επιθεώρηση Εργασίας «Στο Κόκκινο»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 22 Σεπ 2023, 16:48

πατησιωτης έγραψε:
22 Σεπ 2023, 16:35
sys3x έγραψε:
22 Σεπ 2023, 16:14
πατησιωτης έγραψε:
22 Σεπ 2023, 15:48



Ας μην απευθύνεσαι.Για να γαμήσουν κάποιοι "εμείς" το σπιτάκι κάποιου άλλου πρέπει πρώτα να αυτοκαθορισθούν ,δηλαδή να πουν σε τι αντιστοιχεί αυτό το "εμείς".Εάν λένε ότι είναι ουδέτεροι και αποφεύγουν να πουν τι πρεσβεύουν τότε δεν μπορούν να οργανωθούν για να πουν ποιούς θα γαμήσουν με ποιό τρόπο και τι θα κάνουν μετά.
Βέβαια αυτό θα σήμαινε κανονικό πολιτικό διάλογο,στον οποίο θα άνοιγαν τα χαρτιά τους και θα φαίνονταν και τα αδύνατα σημεία των επιχειρημάτων τους.
Εμείς = μη κομματόσκυλα με μισό δράμι μυαλά στο κεφάλι μας που σιχαινόμαστε την τζατζικίλα που αναδύεται από την παντελώς αδικαιολόγητη έπαρση απολύτως αχρηστοανίκανων δίποδων που την έχουν δει και άριστοι καθώς προωθούν την αναξιοκρατία, την διαφθορά, την απάτη και το χοντροειδέστατο ψέμα εν είδει δικαιολογίας του αδικαιολόγητου.
Εσείς = οι εν έτει δύο χιλιάδες και είκοσι τρία ψηφοφόροι του μπουμπούκου, του κύριου Καραμανλή, του κύριου Χατζηδάκη κτλ. Γενικότερα όσοι έχουν προσωπικό όφελός από όλη αυτήν την σκατίλα που λειτουργεί εις βάρος ΟΛΟΚΛΗΡΗΣ της υπόλοιπης κοινωνίας.
Οι υπόλοιποι, που δεν έχουν κάποιο έμμεσο ή άμεσο συμφέρον, θεωρώ ότι είναι πιο χαζοί κι από τον Φίλιππα τον Μόρτιμερ. Θα με πεις γίνεται; ε, τι να σε πω, για να μην πιάνουμε πάτο προφανώς και γίνεται.
Δεν υπάρχει αυτή η διάκριση.Την δημιουργείς στο μυαλό σου αλλά δεν υπάρχει.Εκείνο που υπάρχει είναι θραύσματα της μεταπολιτευτικής αριστερίλας που χρεωκόπησε πολιτικά και το είδε όλος ο κόσμος με τα μνημόνια,θραύσματα ανεγκέφαλης ακροδεξιάς και στη μέση η ΝΔ που απέμεινε μόνη επειδή η βάση της δεν είδε τις αρχικές διακηρύξεις της να πετάγονται στον κάλαθο των αχρήστων.
Είναι δική σου φαντασίωση το προσωπικό όφελος εκατομμυρίων.Για πολλά χρόνια το ΠΑΣΟΚ ήταν ισχυρότερο από τη ΝΔ και για ένα βραχύ διάστημα και ο ΣΥΡΙΖΑ ήταν το 2015.Κατέρρευσαν επειδή αυτά που επαγγέλλονταν απεδείχθησαν ονειροφαντασίες.
Τα "μη κομματόσκυλα" είναι άτομα που προέρχονται από όλους αυτούς τους χώρους και βλέποντας ότι χρεωκόπησαν δηλώνουν ουδέτεροι αλλά έτσι δεν είναι σε θέση να προτείνουν λύσεις αλλά μόνο να καταγγέλλουν.
Ας έλθουμε π.χ. στο προκείμενο θέμα,στην ανεξαρτησία των δημοσίων υπηρεσιών από τον προιστάμενό τους υπουργό.Για να τεθεί καν παρόμοιο θέμα αναγκαία και ικανή συνθήκη είναι η αποδοχή όλου του κλασικού κοινοβουλευτικού συστήματος όπως αυτό έχει διαμορφωθεί στον δυτικό κόσμο.Όχι ότι και σε αυτές τις χώρες δεν θα υπάρχουν παραβιάσεις.Απλά μπορεί να υπάρχουν ή να μην υπάρχουν,στον υπόλοιπο κόσμο δεν τίθεται καν θέμα,ο υπουργός δεν στέλνει μόνο την Επιθεώρηση Εργασίας εκεί που θέλει αλλά και τη μυστική αστυνομία.Αυτό μεταφερόμενο στα καθ ημάς σημαίνει αμέσως αποκλεισμό όλης της άκρας δεξιάς και της αριστεράς.Δεν υπάρχουν τέτοια θέματα σε Ρωσίες,Κίνες ή Βενεζουέλες ή Κούβες.
Θα μου πεις,δεν έμεινε άλλα από τη ΝΔ που δεν χωνεύεις;δεν ευθύνεται η ΝΔ για τη διάλυση της Ένωσης Κέντρου ή του όποιου άλλου αστικού κόμματος ώστε να παραμείνουν τα όσα έχουν μείνει σήμερα.
Ούτε για τη χρεωκοπία της μεταπολιτευτικής αριστερίλας ευθύνεται,συμφιλιώθηκε με αυτήν για 50 χρόνια,οι άλλοι αυτοδιαλύθηκαν.
Δεν υπάρχουν μη κομματόσκυλα."Αντιδεξιοί" που είδαν τα είδωλά τους να χρεωκοπούν υπάρχουν και δεν κούνησε ούτε το δαχτυλάκι της η ΝΔ για να χρεωκοπήσουν.Ούτε το Τείχος του Βερολίνου έριξε η ΝΔ ούτε το ΔΝΤ έφερε,ο ΓΑΠ το έφερε.Εάν τώρα τα ορφανά της "δημοκρατικής παράταξης" δεν μπορούν να συγκροτήσουν αντίπαλο δέος,δεν τους φταίει κανείς.
Διάβασα μόνον την πρώτη παράγραφο.
Ο μοναδικός λόγος που έμεινε ακλόνητη η "βάση" της νουδούλας και στην συνέχεια ενδυναμώθηκε κιόλα είναι ότι αποτελείται από έναν μαφιόζικο εσμό από αναξιοκρατικούς, ανίκανους βολεψάκηδες που ζουν εις βάρος των υπολοίπων πολιτών και του ίδιου του μπουρδελοκράτους και από όσους θα θέλανε να μπουν στην μάσα ή είναι αρκετά ηλίθιοι για να πιστεύουν ότι θα τους πετάξουν κι αυτούς κανένα κοκαλάκι, είναι πιο διεφθαρμένοι δε ακόμη κι από τους ίδιους τους ®πασόκους οι οποίοι είχανε τουλάχιστον το σθένος να ρίξουν το ®πασοκ εκεί που είναι τώρα κάτι το οποίον όχι μόνον ΔΕΝ έγινε με τους γαλαζαίους πασόκους, για τους λόγους που ήδη ανέφερα, αλλά ενδυνάμωσαν περαιτέρω την μαφιόζικη οργάνωση.
Αυτά πατ.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 30101
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Σκίσ' τους Αδωναρε!! Επιθεώρηση Εργασίας «Στο Κόκκινο»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 22 Σεπ 2023, 16:56

Καλα να πάθεις πατησιωτη που απαντάς σοβαρά.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
student
Δημοσιεύσεις: 3375
Εγγραφή: 22 Μαρ 2023, 13:04

Re: Σκίσ' τους Αδωναρε!! Επιθεώρηση Εργασίας «Στο Κόκκινο»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από student » 22 Σεπ 2023, 17:03

πατησιωτης έγραψε:
22 Σεπ 2023, 16:35
sys3x έγραψε:
22 Σεπ 2023, 16:14
πατησιωτης έγραψε:
22 Σεπ 2023, 15:48



Ας μην απευθύνεσαι.Για να γαμήσουν κάποιοι "εμείς" το σπιτάκι κάποιου άλλου πρέπει πρώτα να αυτοκαθορισθούν ,δηλαδή να πουν σε τι αντιστοιχεί αυτό το "εμείς".Εάν λένε ότι είναι ουδέτεροι και αποφεύγουν να πουν τι πρεσβεύουν τότε δεν μπορούν να οργανωθούν για να πουν ποιούς θα γαμήσουν με ποιό τρόπο και τι θα κάνουν μετά.
Βέβαια αυτό θα σήμαινε κανονικό πολιτικό διάλογο,στον οποίο θα άνοιγαν τα χαρτιά τους και θα φαίνονταν και τα αδύνατα σημεία των επιχειρημάτων τους.
Εμείς = μη κομματόσκυλα με μισό δράμι μυαλά στο κεφάλι μας που σιχαινόμαστε την τζατζικίλα που αναδύεται από την παντελώς αδικαιολόγητη έπαρση απολύτως αχρηστοανίκανων δίποδων που την έχουν δει και άριστοι καθώς προωθούν την αναξιοκρατία, την διαφθορά, την απάτη και το χοντροειδέστατο ψέμα εν είδει δικαιολογίας του αδικαιολόγητου.
Εσείς = οι εν έτει δύο χιλιάδες και είκοσι τρία ψηφοφόροι του μπουμπούκου, του κύριου Καραμανλή, του κύριου Χατζηδάκη κτλ. Γενικότερα όσοι έχουν προσωπικό όφελός από όλη αυτήν την σκατίλα που λειτουργεί εις βάρος ΟΛΟΚΛΗΡΗΣ της υπόλοιπης κοινωνίας.
Οι υπόλοιποι, που δεν έχουν κάποιο έμμεσο ή άμεσο συμφέρον, θεωρώ ότι είναι πιο χαζοί κι από τον Φίλιππα τον Μόρτιμερ. Θα με πεις γίνεται; ε, τι να σε πω, για να μην πιάνουμε πάτο προφανώς και γίνεται.
Δεν υπάρχει αυτή η διάκριση.Την δημιουργείς στο μυαλό σου αλλά δεν υπάρχει.Εκείνο που υπάρχει είναι θραύσματα της μεταπολιτευτικής αριστερίλας που χρεωκόπησε πολιτικά και το είδε όλος ο κόσμος με τα μνημόνια,θραύσματα ανεγκέφαλης ακροδεξιάς και στη μέση η ΝΔ που απέμεινε μόνη επειδή η βάση της δεν είδε τις αρχικές διακηρύξεις της να πετάγονται στον κάλαθο των αχρήστων.
Είναι δική σου φαντασίωση το προσωπικό όφελος εκατομμυρίων.Για πολλά χρόνια το ΠΑΣΟΚ ήταν ισχυρότερο από τη ΝΔ και για ένα βραχύ διάστημα και ο ΣΥΡΙΖΑ ήταν το 2015.Κατέρρευσαν επειδή αυτά που επαγγέλλονταν απεδείχθησαν ονειροφαντασίες.
Τα "μη κομματόσκυλα" είναι άτομα που προέρχονται από όλους αυτούς τους χώρους και βλέποντας ότι χρεωκόπησαν δηλώνουν ουδέτεροι αλλά έτσι δεν είναι σε θέση να προτείνουν λύσεις αλλά μόνο να καταγγέλλουν.
Ας έλθουμε π.χ. στο προκείμενο θέμα,στην ανεξαρτησία των δημοσίων υπηρεσιών από τον προιστάμενό τους υπουργό.Για να τεθεί καν παρόμοιο θέμα αναγκαία και ικανή συνθήκη είναι η αποδοχή όλου του κλασικού κοινοβουλευτικού συστήματος όπως αυτό έχει διαμορφωθεί στον δυτικό κόσμο.Όχι ότι και σε αυτές τις χώρες δεν θα υπάρχουν παραβιάσεις.Απλά μπορεί να υπάρχουν ή να μην υπάρχουν,στον υπόλοιπο κόσμο δεν τίθεται καν θέμα,ο υπουργός δεν στέλνει μόνο την Επιθεώρηση Εργασίας εκεί που θέλει αλλά και τη μυστική αστυνομία.Αυτό μεταφερόμενο στα καθ ημάς σημαίνει αμέσως αποκλεισμό όλης της άκρας δεξιάς και της αριστεράς.Δεν υπάρχουν τέτοια θέματα σε Ρωσίες,Κίνες ή Βενεζουέλες ή Κούβες.
Θα μου πεις,δεν έμεινε άλλα από τη ΝΔ που δεν χωνεύεις;δεν ευθύνεται η ΝΔ για τη διάλυση της Ένωσης Κέντρου ή του όποιου άλλου αστικού κόμματος ώστε να παραμείνουν τα όσα έχουν μείνει σήμερα.
Ούτε για τη χρεωκοπία της μεταπολιτευτικής αριστερίλας ευθύνεται,συμφιλιώθηκε με αυτήν για 50 χρόνια,οι άλλοι αυτοδιαλύθηκαν.
Δεν υπάρχουν μη κομματόσκυλα."Αντιδεξιοί" που είδαν τα είδωλά τους να χρεωκοπούν υπάρχουν και δεν κούνησε ούτε το δαχτυλάκι της η ΝΔ για να χρεωκοπήσουν.Ούτε το Τείχος του Βερολίνου έριξε η ΝΔ ούτε το ΔΝΤ έφερε,ο ΓΑΠ το έφερε.Εάν τώρα τα ορφανά της "δημοκρατικής παράταξης" δεν μπορούν να συγκροτήσουν αντίπαλο δέος,δεν τους φταίει κανείς.
Καταλαβαίνω απόλυτα όλο το σκεπτικό σου.

Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι το πως μπορείς, σαν άνθρωπος με στοιχειώδη ανθρώπινα χαρακτηριστικά, να δικαιολογείς πχ κάτι σαν αυτό...



Μπορεί να είμαι εγώ παράξενος και γι αυτό να μην καταλαβαίνω. Όπως πχ δεν μπορούσα να καταλάβω πως γίνεται κάποιος άνθρωπος να ρίχνει έναν άλλον μέσα στη θάλασσα και να γυρνάει και να λέει όλα καλά. Ομοίως, δεν καταλαβαίνω πως γίνεται κάποιος οποιοσδήποτε να μου λέει κατάφωρα ψεύδη μέσα στη μούρη μου κι εγώ όχι μόνο να τον κρατάω σε εκτίμηση αλλά να τον στηρίζω κι όλας. Σαν ΑΝΘΡΩΠΟΣ ρωτάω και απορώ. Με στοιχειώδη αυτοεκτίμηση.

Όταν στην προσωπική μου ζωή κάποιος μου σκάσει τέτοιο φίδι μέσα στη μούρη, τον σιχαίνομαι ρε φίλε, αηδιάζω. Πως γίνεται να το κάνει πλέον ξεδιάντροπα κι ολας πλέον ο κάθε άδωνις, κι εγώ να τον στηρίζω και να λέω και μπράβο στα άλλα που κάνει καλά!
Δεν με κάνει αυτό αυτομάτως κάτι σαν σκουλήκι, το οποίο για το όποιο συμφέρον του αποδέχεται οικειοθελώς να τον φτύνουν μέσα στη μούρη τα αφεντικά και αυτός να χειροκροτάει? Αν δεν ήταν ο άδωνις και στο έκανε ο καφετζής της γειτονιάς θα ξαναπήγαινες για καφέ διαφημίζοντάς τον κι όλας στους άλλους σου για το πόσο γαμάτος είναι; Και θα βαζες μπροστά τα στήθια σου να τον στηρίξεις; :102:
Perception is reality...

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 33058
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Σκίσ' τους Αδωναρε!! Επιθεώρηση Εργασίας «Στο Κόκκινο»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 22 Σεπ 2023, 17:06

sys3x έγραψε:
22 Σεπ 2023, 16:48

Διάβασα μόνον την πρώτη παράγραφο.
Ο μοναδικός λόγος που έμεινε ακλόνητη η "βάση" της νουδούλας και στην συνέχεια ενδυναμώθηκε κιόλα είναι ότι αποτελείται από έναν μαφιόζικο εσμό από αναξιοκρατικούς, ανίκανους βολεψάκηδες που ζουν εις βάρος των υπολοίπων πολιτών και του ίδιου του μπουρδελοκράτους και από όσους θα θέλανε να μπουν στην μάσα ή είναι αρκετά ηλίθιοι για να πιστεύουν ότι θα τους πετάξουν κι αυτούς κανένα κοκαλάκι, είναι πιο διεφθαρμένοι δε ακόμη κι από τους ίδιους τους ®πασόκους οι οποίοι είχανε τουλάχιστον το σθένος να ρίξουν το ®πασοκ εκεί που είναι τώρα κάτι το οποίον όχι μόνον ΔΕΝ έγινε με τους γαλαζαίους πασόκους, για τους λόγους που ήδη ανέφερα, αλλά ενδυνάμωσαν περαιτέρω την μαφιόζικη οργάνωση.
Αυτά πατ.
οι ζαιοι ειναι χειροτεροι και οι πασοκοι τρισχειροτεροι. αυτος ειναι ο βασικος λογος, τα υπολοιπα που λες μπορει και να ισχυουν, αλλα ειναι συγκριτικα ασημαντα.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
nyxtovios
Δημοσιεύσεις: 13189
Εγγραφή: 15 Ιουν 2018, 19:14

Re: Σκίσ' τους Αδωναρε!! Επιθεώρηση Εργασίας «Στο Κόκκινο»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nyxtovios » 22 Σεπ 2023, 17:14

Ασέβαστος έγραψε:
22 Σεπ 2023, 17:06
sys3x έγραψε:
22 Σεπ 2023, 16:48

Διάβασα μόνον την πρώτη παράγραφο.
Ο μοναδικός λόγος που έμεινε ακλόνητη η "βάση" της νουδούλας και στην συνέχεια ενδυναμώθηκε κιόλα είναι ότι αποτελείται από έναν μαφιόζικο εσμό από αναξιοκρατικούς, ανίκανους βολεψάκηδες που ζουν εις βάρος των υπολοίπων πολιτών και του ίδιου του μπουρδελοκράτους και από όσους θα θέλανε να μπουν στην μάσα ή είναι αρκετά ηλίθιοι για να πιστεύουν ότι θα τους πετάξουν κι αυτούς κανένα κοκαλάκι, είναι πιο διεφθαρμένοι δε ακόμη κι από τους ίδιους τους ®πασόκους οι οποίοι είχανε τουλάχιστον το σθένος να ρίξουν το ®πασοκ εκεί που είναι τώρα κάτι το οποίον όχι μόνον ΔΕΝ έγινε με τους γαλαζαίους πασόκους, για τους λόγους που ήδη ανέφερα, αλλά ενδυνάμωσαν περαιτέρω την μαφιόζικη οργάνωση.
Αυτά πατ.
οι ζαιοι ειναι χειροτεροι και οι πασοκοι τρισχειροτεροι. αυτος ειναι ο βασικος λογος, τα υπολοιπα που λες μπορει και να ισχυουν, αλλα ειναι συγκριτικα ασημαντα.
Άλλο λέει όμως. Ότι οι γαλαζαιοι βρέξει χιονίσει θα συγκεντρώνουν πάντα τις ψήφους των τρωκτικων.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών