Σκυλοεπίθεση νούμερο 3433

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
vag_el
Δημοσιεύσεις: 3184
Εγγραφή: 12 Ιαν 2021, 01:00
Phorum.gr user: vag_el

Re: Σκυλοεπίθεση νούμερο 3433

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vag_el » 13 Δεκ 2023, 18:57

Καλά δεν το λές και ''όποτε θυμούνται''την καθημερινή φροντίδα και διατροφή τόσων ζωντανών εδώ .Καθημερινά έχουν το φαγητό τους πρωί ,μεσημέρι ,βράδυ και όχι αποφάγια ,Κανονικές μερίδες.Αλλά είπαμε και η υποθετική μπούρδα δεσπόζουσα στην κεφαλή των αητών μας
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος vag_el την 13 Δεκ 2023, 19:03, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
όλοι μαζί γινήκαμε συρφετός,
γυρεύοντας ομοιοκαταληξία
μια τόσο ευγενικιά φιλοδοξία
έγινε της ζωής μας ο σκοπός

Κ.Καρυωτάκης

Άβαταρ μέλους
panos291
Δημοσιεύσεις: 14213
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 19:36

Re: Σκυλοεπίθεση νούμερο 3433

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panos291 » 13 Δεκ 2023, 19:02

Το νημα ειναι για σκυλοεπιθεσεις οχι για βιγκαν σκυλους.
Ανοιξτε αλλο νημα και συζητηστε οτι θελετε.

Άβαταρ μέλους
Λοξίας
Δημοσιεύσεις: 6886
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 15:06
Phorum.gr user: Δέλτα / Δέλτα-Λοξ

Re: Σκυλοεπίθεση νούμερο 3433

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λοξίας » 13 Δεκ 2023, 19:03

vag_el έγραψε:
13 Δεκ 2023, 18:48
Λοξίας έγραψε:
13 Δεκ 2023, 18:41
vag_el έγραψε:
13 Δεκ 2023, 18:06


Μια χαρά είναι στην υγεία τους ,4-5 χρονών είναι και ειναι υγιέστατες.
Λίγη ενσυναίσθηση δεν βλάπτει...
Οι γάτες είναι σαρκοφάγα. Μόνο σαρκοφάγα. Δεν μπορούν να επιζήσουν με χορτοφαγία.
Αδυνατώ να καταλάβω ότι σου είναι άγνωστο το αυτονόητο...
Γιατί δεν ρωτάς έναν κτηνίατρο;

Τα ίδια λένε και για μένα οι γιατροί.Πιο είναι το αυτονόητο ?Οτι ας πούμε είμαι 25 χρόνια χορτοφάγος και οι εξετάσεις μου δείχνουν τέλειες?Αντιθέτως ,δε μπορώ να πώ το ίδιο και για τους κρεατοφάγους.¨Ολο προβλήματα εχουν ,πότε καρδιά πότε τριγλυκερίδια ,πότε χοληστερίνη ,και του διαόλου τα κέρατα .
Οσον αφορά τις γάτες μου ,έχουν προσαρμοστεί σε αυτόν τον τρόπο διατροφής,και είναι υγιείς.Οπως τα μάθεις είναι.Αφού δεν τρώω εγώ κρέας ,που θέλεις να το βρώ για να τις ταίσω/?
Πρώτα πρώτα, δεν μίλησα για εσένα. Αλλά μιας κα το έκανες εσύ...
Ο άνθρωπος είναι παμφάγος και μπορεί να τραφεί και να επιζήσει μια χαρά με μία διατροφή όπου έχει αποκλείσει το κρέας.
Αρκεί να παίρνει από αλλού τα αμινοξέα που χρειάζεται καθώς και τα υπόλοιπα θρεπτικά συστατικά, ιχνοστοιχεία, βιταμίνες, μέταλλα κ.λπ.
Προσωπικά, έχω κόψει το κρέας εδώ και καμιά δεκαριά χρόνια και τρώω μόνο ψάρια και θαλασσινά.
Είμαι 74 χρονών και είμαι σχεδόν σίγουρος ότι έχω βιοχημικές και αιματολογικές εξετάσεις σαν τις δικές σου..μη σου πω και καλύτερες.

Βλέπω κάνεις και ένα άλλο λάθος, σημαντικό κατά την γνώμη μου...
Δεν "είναι όπως τα μάθεις"...οι γάτες είναι αιλουροειδή και αποκλειστικά σαρκοφάγα.
Πιστεύεις πως θα μάθεις μία τίγρη να ζήσει με λαχανάκια Βρυξελλών;

Και τι σόι λογική είναι αυτή; "επειδή εσύ δεν τρως κρέας δεν έχεις για να τις ταΐσεις"!
Δηλαδή οι γάτες πρέπει να τρώνε από το κρέας του κηδεμόνα τους; Από που το έβγαλες αυτό το συμπέρασμα;
Για ξηρά τροφή έχεις ακούσει;
Από 1,5 μέχρι 6 ευρώ το κιλό, πουλάνε ξηρά τροφή για γάτες...

nemo
Δημοσιεύσεις: 7474
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2018, 11:08

Re: Σκυλοεπίθεση νούμερο 3433

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nemo » 13 Δεκ 2023, 19:05

η γατα ολο και κατι θα τρωει σε πρωτεινη οταν ξεφευγει απο την επιτηρηση του
ισως εντομα κατσαριδες κλπ

Άβαταρ μέλους
vag_el
Δημοσιεύσεις: 3184
Εγγραφή: 12 Ιαν 2021, 01:00
Phorum.gr user: vag_el

Re: Σκυλοεπίθεση νούμερο 3433

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vag_el » 13 Δεκ 2023, 19:05

panos291 έγραψε:
13 Δεκ 2023, 19:02
Το νημα ειναι για σκυλοεπιθεσεις οχι για βιγκαν σκυλους.
Ανοιξτε αλλο νημα και συζητηστε οτι θελετε.
Είναι άμεσα σχετικό το όλο θέμα.Ο δικός μου σκύλος λόγω του ότι είναι Βίγκαν αλλά και με την εκπαίδευση που έχει απο εμένα και το περιβάλλον μου δεν είναι επιθετικός.Αμα δεν το αντιλαμβάνεστε δεν φταίω εγώ
όλοι μαζί γινήκαμε συρφετός,
γυρεύοντας ομοιοκαταληξία
μια τόσο ευγενικιά φιλοδοξία
έγινε της ζωής μας ο σκοπός

Κ.Καρυωτάκης

Άβαταρ μέλους
vag_el
Δημοσιεύσεις: 3184
Εγγραφή: 12 Ιαν 2021, 01:00
Phorum.gr user: vag_el

Re: Σκυλοεπίθεση νούμερο 3433

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vag_el » 13 Δεκ 2023, 19:10

Λοξίας έγραψε:
13 Δεκ 2023, 19:03
vag_el έγραψε:
13 Δεκ 2023, 18:48
Λοξίας έγραψε:
13 Δεκ 2023, 18:41

Λίγη ενσυναίσθηση δεν βλάπτει...
Οι γάτες είναι σαρκοφάγα. Μόνο σαρκοφάγα. Δεν μπορούν να επιζήσουν με χορτοφαγία.
Αδυνατώ να καταλάβω ότι σου είναι άγνωστο το αυτονόητο...
Γιατί δεν ρωτάς έναν κτηνίατρο;

Τα ίδια λένε και για μένα οι γιατροί.Πιο είναι το αυτονόητο ?Οτι ας πούμε είμαι 25 χρόνια χορτοφάγος και οι εξετάσεις μου δείχνουν τέλειες?Αντιθέτως ,δε μπορώ να πώ το ίδιο και για τους κρεατοφάγους.¨Ολο προβλήματα εχουν ,πότε καρδιά πότε τριγλυκερίδια ,πότε χοληστερίνη ,και του διαόλου τα κέρατα .
Οσον αφορά τις γάτες μου ,έχουν προσαρμοστεί σε αυτόν τον τρόπο διατροφής,και είναι υγιείς.Οπως τα μάθεις είναι.Αφού δεν τρώω εγώ κρέας ,που θέλεις να το βρώ για να τις ταίσω/?
Πρώτα πρώτα, δεν μίλησα για εσένα. Αλλά μιας κα το έκανες εσύ...
Ο άνθρωπος είναι παμφάγος και μπορεί να τραφεί και να επιζήσει μια χαρά με μία διατροφή όπου έχει αποκλείσει το κρέας.
Αρκεί να παίρνει από αλλού τα αμινοξέα που χρειάζεται καθώς και τα υπόλοιπα θρεπτικά συστατικά, ιχνοστοιχεία, βιταμίνες, μέταλλα κ.λπ.
Προσωπικά, έχω κόψει το κρέας εδώ και καμιά δεκαριά χρόνια και τρώω μόνο ψάρια και θαλασσινά.
Είμαι 74 χρονών και είμαι σχεδόν σίγουρος ότι έχω βιοχημικές και αιματολογικές εξετάσεις σαν τις δικές σου..μη σου πω και καλύτερες.

Βλέπω κάνεις και ένα άλλο λάθος, σημαντικό κατά την γνώμη μου...
Δεν "είναι όπως τα μάθεις"...οι γάτες είναι αιλουροειδή και αποκλειστικά σαρκοφάγα.
Πιστεύεις πως θα μάθεις μία τίγρη να ζήσει με λαχανάκια Βρυξελλών;

Και τι σόι λογική είναι αυτή; "επειδή εσύ δεν τρως κρέας δεν έχεις για να τις ταΐσεις"!
Δηλαδή οι γάτες πρέπει να τρώνε από το κρέας του κηδεμόνα τους; Από που το έβγαλες αυτό το συμπέρασμα;
Για ξηρά τροφή έχεις ακούσει;
Από 1,5 μέχρι 6 ευρώ το κιλό, πουλάνε ξηρά τροφή για γάτες...
Δεν θα μιλήσω αλλο για μένα.Αρκετά .
Οι γάτες μου τρέφονται με ξηρά τροφή , .αντιπαρέρχομαι την ειρωνεία .
όλοι μαζί γινήκαμε συρφετός,
γυρεύοντας ομοιοκαταληξία
μια τόσο ευγενικιά φιλοδοξία
έγινε της ζωής μας ο σκοπός

Κ.Καρυωτάκης

Άβαταρ μέλους
panos291
Δημοσιεύσεις: 14213
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 19:36

Re: Σκυλοεπίθεση νούμερο 3433

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panos291 » 13 Δεκ 2023, 19:11

vag_el έγραψε:
13 Δεκ 2023, 19:05
panos291 έγραψε:
13 Δεκ 2023, 19:02
Το νημα ειναι για σκυλοεπιθεσεις οχι για βιγκαν σκυλους.
Ανοιξτε αλλο νημα και συζητηστε οτι θελετε.
Είναι άμεσα σχετικό το όλο θέμα.Ο δικός μου σκύλος λόγω του ότι είναι Βίγκαν αλλά και με την εκπαίδευση που έχει απο εμένα και το περιβάλλον μου δεν είναι επιθετικός.Αμα δεν το αντιλαμβάνεστε δεν φταίω εγώ
Δεν χρειαζεται 3 σελιδες για να το εμπεδωσουμε. Ανοιξτε νημα σκυλοδιατροφης.

nowhere
Δημοσιεύσεις: 14990
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Σκυλοεπίθεση νούμερο 3433

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 13 Δεκ 2023, 19:16

οκ υπάρχει πρόβλημα.ίσως να φταίει και η διατροφή,να μην λιπαίνονται οι νευρώνες και να σκαλωνουν οι συνάψεις κάτι

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71096
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Σκυλοεπίθεση νούμερο 3433

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 13 Δεκ 2023, 19:29

vag_el έγραψε:
13 Δεκ 2023, 18:57
Καλά δεν το λές και ''όποτε θυμούνται''την καθημερινή φροντίδα και διατροφή τόσων ζωντανών εδώ .Καθημερινά έχουν το φαγητό τους πρωί ,μεσημέρι ,βράδυ και όχι αποφάγια ,Κανονικές μερίδες.Αλλά είπαμε και η υποθετική μπούρδα δεσπόζουσα στην κεφαλή των αητών μας
Ποια υποθετική μπούρδα ρε vag-el; Αρκετοί έθεσαν το θέμα της οικονομικής ξηράς τροφής για γάτες, που είναι σαφώς καλύτερη από βίγκαν παπαριες που έχουν περισσέψει.

Εκτός αν εννοείς ότι παίζει και πρόγραμμα οικιακού μαγειρέματος για τις... υγιείς κατά τα άλλα, γάτες.

Επ' ευκαιρία, πόσα από αυτά τα υγιή ζωντανά έχετε στειρώσει; Και αν δεν τα έχετε στειρώσει, παίζει έστω ο στοιχειώδης προγραμματισμός για το πού θα γεννήσουν και πως θα μεγαλώσουν τα μικρά τους οι βίγκαν γατομάνες;
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
vagabondo
Δημοσιεύσεις: 10118
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Σκυλοεπίθεση νούμερο 3433

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vagabondo » 13 Δεκ 2023, 19:36

ΓΑΛΗ έγραψε:
13 Δεκ 2023, 19:29

Επ' ευκαιρία, πόσα από αυτά τα υγιή ζωντανά έχετε στειρώσει; Και αν δεν τα έχετε στειρώσει, παίζει έστω ο στοιχειώδης προγραμματισμός για το πού θα γεννήσουν και πως θα μεγαλώσουν τα μικρά τους οι βίγκαν γατομάνες;
Αφού στερούνται "κρέατος" οι γάτες, πως θα γίνουν μάνες;
Occasio facit furem
Εγώ δεν είμαι χριστιανός, για να μην πω πως είμαι και άθεος!
Ο κόσμον ασοί γραμματισμέντς θα διαβαίν.

Άβαταρ μέλους
O I
Δημοσιεύσεις: 4318
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2018, 22:11
Phorum.gr user: Ο.Ι.
Τοποθεσία: Χαλκιδική

Re: Σκυλοεπίθεση νούμερο 3433

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από O I » 13 Δεκ 2023, 19:37

40τακατο της ζωής μ σπατάλησα έγραψε:
11 Δεκ 2023, 02:48
O I έγραψε:
10 Δεκ 2023, 20:41
nemo έγραψε:
10 Δεκ 2023, 18:08
εαν ειχε προλαβει καποιος γειτονας να τα φωλιασει ή να τα σκοτωσει με καποιο τροπο
δεν θα ηταν καλυτερα; αγιες οι φολες και φολες και στους ιδιοκτητες που τα καμαρωνουν

εχω και εγω εναν παρομοιο γειτονα που παραλιγο καποτε να με εκανε φονια
Πριν ένα χρόνο περίπου, φίλος που μένει Μουδανιά έβγαλε βόλτα το σκύλο του στη γειτονιά, ένα σκύλο παρέας καθόλου άγριο μεσαίου μεγέθους, και κάποια στιγμή από ανοιχτή αυλόπορτα πετάχτηκε ένα πιτμπουλ κάνοντας επίθεση στο σκύλο του ανοίγοντάς του μια τρύπα στην κοιλιά και τραυματίζοντάς τον βαριά. Ο άνθρωπος προσπάθησε με γυμνά χέρια να σώσει το ζωντανό του και το πιτμπουλ του έκανε κομμάτια τα χέρια μέχρι που βγήκε η ιδιοκτήτρια τού "φονιά" να τον μαζέψει. "Έκανες μήνυση;" τον ρώτησα και μου είπε "όχι. Ήταν εμβολιασμένο" και άλλες δικαιολογίες. Απ' αυτό κατάλαβα ότι υπάρχει αλληλεγγύη μεταξύ φιλόζωων, άσχετα αν μετά το περιστατικό πήγε το σκύλο του και ο ίδιος για ράμματα. Άσχετα που για καμιά 10ριά μέρες δεν μπορούσε ούτε το φερμουάρ του να κατεβάσει για να κατουρήσει από τους επιδέσμους και στα δυο χέρια.
Στην περίπτωσή του, μετά το περιστατικό, με κάποιο τρόπο, θα σκότωνα το φονικό σκυλί και αν έλεγε κάτι η "σκύλα" που το άφησε ανεξέλεγκτο το αγαπουλίνι της με ανοιχτή πόρτα... αλλά τεσπα :011:
Υπάρχουν αρκετοί μαλάκες που δίνουν περισσότερα δικαιώματα και αισθήματα σε ζώα παρά σε ανθρώπους και θα το τριπλοσκεφτόμουν αν θα το έκανα έτσι όπως μου υπαγόρευε η οργή μου ακούγοντας το περιστατικό, με την κακώς νοούμενη μαλακία περί φιλοζωίας που αφεντεύει γύρω μας.

.,
Η ιστορία αυτή ακριβώς όπως την περιγράφεις έχει συμβεί σε γνωστό μου. Το σκυλί του δικού μου πέθανε από την επίθεση. Ο γνωστός μου είναι δικηγόρος. Δεν έκανε μήνυση. Όταν το έμαθα δεν ρώτησα περαιτέρω απο τακτ γιατί υπέθεσα ότι τέτοια επιθετικά κωλοσκυλα ανεκπαίδευτα έχουν μόνο σκατάνθρωποι οπότε καθότι γείτονας του σε γενικά απομονωμένη και αραιοκατοικημένη περιοχή, δεν θα θέλει μπλεξίματα με μαλακα γείτονα. Τώρα που το λες, φριττω στην σκέψη ότι ο λόγος μπορεί να είναι αυτή η αλληλεγγύη. :xena:
"Εσύ ΜΟΝΙΜΩΣ ΣΚΟΥΖΕΙΣ ΓΙΑ ΤΑ ΖΩΑ και χρησιμοποιείς ακραίες απόψεις, ΕΝΩ ΕΧΕΙΣ ΖΩΑ!!!"
Απορείς ακόμα γιατί συμβαίνει κάτι τέτοιο :lol:

.,
Η μεγάλη ιδέα που έχουμε για τον εαυτό μας, είναι το μεγάλο κενό που θα πέσουμε μέσα.

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 21349
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Σκυλοεπίθεση νούμερο 3433

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 13 Δεκ 2023, 19:38

看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 21349
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Σκυλοεπίθεση νούμερο 3433

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 13 Δεκ 2023, 19:42

看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 21349
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Σκυλοεπίθεση νούμερο 3433

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 13 Δεκ 2023, 19:44

Ανοίξτε ρε ένα νέο νήμα ....εδώ έχει ψωμί το θέμα :lol:
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
vag_el
Δημοσιεύσεις: 3184
Εγγραφή: 12 Ιαν 2021, 01:00
Phorum.gr user: vag_el

Re: Σκυλοεπίθεση νούμερο 3433

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vag_el » 13 Δεκ 2023, 19:45

ΓΑΛΗ έγραψε:
13 Δεκ 2023, 19:29
vag_el έγραψε:
13 Δεκ 2023, 18:57
Καλά δεν το λές και ''όποτε θυμούνται''την καθημερινή φροντίδα και διατροφή τόσων ζωντανών εδώ .Καθημερινά έχουν το φαγητό τους πρωί ,μεσημέρι ,βράδυ και όχι αποφάγια ,Κανονικές μερίδες.Αλλά είπαμε και η υποθετική μπούρδα δεσπόζουσα στην κεφαλή των αητών μας
Ποια υποθετική μπούρδα ρε vag-el; Αρκετοί έθεσαν το θέμα της οικονομικής ξηράς τροφής για γάτες, που είναι σαφώς καλύτερη από βίγκαν παπαριες που έχουν περισσέψει.

Εκτός αν εννοείς ότι παίζει και πρόγραμμα οικιακού μαγειρέματος για τις... υγιείς κατά τα άλλα, γάτες.

Επ' ευκαιρία, πόσα από αυτά τα υγιή ζωντανά έχετε στειρώσει; Και αν δεν τα έχετε στειρώσει, παίζει έστω ο στοιχειώδης προγραμματισμός για το πού θα γεννήσουν και πως θα μεγαλώσουν τα μικρά τους οι βίγκαν γατομάνες;
Εχουμε εμπεδώσει τις ''υποθέσεις'' που κάνεις ΓΑΛΗ,σε πολλους και για πολλούς ανθρώπους εδω μέσα.
Με μένα ΥΠΕΘΕΣΕΣ όταν πρωτομπήκα ότι είμαι άσχετος με τη μουσική ,και είπες ''Την έχω δεί Μαέστρος''και έπεσες έξω στην ΥΠΟΘΕΣΗ σου αυτή.
Σου είπα ότι έχω πτυχίο και σαν απάντηση δική σου ούτε μια συγνώμη ή εστω εθιμοτυπικά μια φράση που να δείχνει μεταμέλεια και σωφροσύνη.
Βασικά ,δε με νοιάζει τι πιστεύεις για μένα.Την έχω γραμμένη τη γνώμη σου ,βλέπω όμως ότι το ίδιο πράττεις και με άλλους χρήστες.
Σε γενικές γραμμές και δεν με αφορά και πολύ ,ψάχνεις τα μειονεκτήματα ή και προτερήματα των ανθρώπων με σκοπό να τους μειώσεις .Οχι ότι είσαι η μόνη.

Αλλοι είναι αυθύπαρκτοι και άλλοι ΑΝΥΠΑΡΚΤΟΙ.Διαλέγεις και παίρνεις
όλοι μαζί γινήκαμε συρφετός,
γυρεύοντας ομοιοκαταληξία
μια τόσο ευγενικιά φιλοδοξία
έγινε της ζωής μας ο σκοπός

Κ.Καρυωτάκης

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών