Έψαχναν πολύ να βρούν αυτό το φυντάνι;

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Ληστοσυμμορίτης
Δημοσιεύσεις: 4653
Εγγραφή: 17 Σεπ 2023, 17:16

Έψαχναν πολύ να βρούν αυτό το φυντάνι;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ληστοσυμμορίτης » 15 Δεκ 2023, 00:33

Κασσελάκης: Δεν θα χωρίσουμε τους Έλληνες ταξικά


Στην εκδήλωση που διοργανώνει σε ξενοδοχείο της Αθήνας ο «Κύκλος Νέων Επιχειρηματιών» δίνει το παρών ο πρόεδρος του ΣΥΡΙΖΑ-ΠΣ, Στέφανος Κασσελάκης, στέλνοντας μήνυμα για την ανάγκη αναθεώρησης του φορολογικού συστήματος με την καθιέρωση ενός απλού και σταθερού σε βάθος δεκαετίας συστήματος.
Καπιταλισμός ένα σύστημα που σαπίζει

Άβαταρ μέλους
Ληστοσυμμορίτης
Δημοσιεύσεις: 4653
Εγγραφή: 17 Σεπ 2023, 17:16

Re: Έψαχναν πολύ να βρούν αυτό το φυντάνι;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ληστοσυμμορίτης » 15 Δεκ 2023, 00:34

Καπιταλισμός ένα σύστημα που σαπίζει

Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 14576
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Έψαχναν πολύ να βρούν αυτό το φυντάνι;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 15 Δεκ 2023, 01:00

Ληστοσυμμορίτης έγραψε:
15 Δεκ 2023, 00:33
Κασσελάκης: Δεν θα χωρίσουμε τους Έλληνες ταξικά


Στην εκδήλωση που διοργανώνει σε ξενοδοχείο της Αθήνας ο «Κύκλος Νέων Επιχειρηματιών» δίνει το παρών ο πρόεδρος του ΣΥΡΙΖΑ-ΠΣ, Στέφανος Κασσελάκης, στέλνοντας μήνυμα για την ανάγκη αναθεώρησης του φορολογικού συστήματος με την καθιέρωση ενός απλού και σταθερού σε βάθος δεκαετίας συστήματος.
Αυτή είναι δεξιά και ορθή θέση
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13916
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Έψαχναν πολύ να βρούν αυτό το φυντάνι;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 15 Δεκ 2023, 08:30

Εγώ τα έχω πει, το παιδί δεν έχει καταλάβει πού εκλέχτηκε πρόεδρος, είδε φως και μπήκε ή μάλλον τον έσπρωξαν.
Θα τον ξανασπρώξουν, ωστόσο. Τον Ιούνιο. Με αντίθετη φορά.

Άβαταρ μέλους
Ληστοσυμμορίτης
Δημοσιεύσεις: 4653
Εγγραφή: 17 Σεπ 2023, 17:16

Re: Έψαχναν πολύ να βρούν αυτό το φυντάνι;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ληστοσυμμορίτης » 15 Δεκ 2023, 10:46

Καπιταλισμός ένα σύστημα που σαπίζει

Άβαταρ μέλους
Frappezitis
Δημοσιεύσεις: 8870
Εγγραφή: 19 Απρ 2021, 12:11

Re: Έψαχναν πολύ να βρούν αυτό το φυντάνι;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Frappezitis » 15 Δεκ 2023, 16:43

Εφοπληστές - εργατιά,
μια φωνή και μια γροθιά!

Kασσελακης mode off
Αξιοι διάδοχοι των ναζί οι :078: ισραηλινοι.

Άβαταρ μέλους
Scouser
Δημοσιεύσεις: 11926
Εγγραφή: 13 Αύγ 2020, 23:18

Re: Έψαχναν πολύ να βρούν αυτό το φυντάνι;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scouser » 15 Δεκ 2023, 16:50

Ναύτης έγραψε:
15 Δεκ 2023, 08:30
Εγώ τα έχω πει, το παιδί δεν έχει καταλάβει πού εκλέχτηκε πρόεδρος, είδε φως και μπήκε ή μάλλον τον έσπρωξαν.
Σε κάτι αντίστοιχο με αυτό που είχε εκλεγεί και ο Σημίτης. Πίνοντας νερό στο όνομα του Αντρέα και απευθυνόμενος σε μπαμπουϊνους που φώναζαν στα αμφιθέατρα πιο πολύ και από τους κνίτες, μετέτρεψε το ΠΑΣΟΚ σε κεντροαριστερό κόμμα. Προφανώς αυτοί που έσπρωξαν τον Κασσελάκη κάτι αντίστοιχο είχαν στο μυαλό τους.
''That's not what your fucking job is. You are bullshiting people, you are acting as a propagandist. It's not 'mostly peaceful' when a car is on fire''. Joe Rogan

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13916
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Έψαχναν πολύ να βρούν αυτό το φυντάνι;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 15 Δεκ 2023, 18:55

Scouser έγραψε:
15 Δεκ 2023, 16:50
Ναύτης έγραψε:
15 Δεκ 2023, 08:30
Εγώ τα έχω πει, το παιδί δεν έχει καταλάβει πού εκλέχτηκε πρόεδρος, είδε φως και μπήκε ή μάλλον τον έσπρωξαν.
Σε κάτι αντίστοιχο με αυτό που είχε εκλεγεί και ο Σημίτης. Πίνοντας νερό στο όνομα του Αντρέα και απευθυνόμενος σε μπαμπουϊνους που φώναζαν στα αμφιθέατρα πιο πολύ και από τους κνίτες, μετέτρεψε το ΠΑΣΟΚ σε κεντροαριστερό κόμμα. Προφανώς αυτοί που έσπρωξαν τον Κασσελάκη κάτι αντίστοιχο είχαν στο μυαλό τους.
Ε όχι ρε συ, ούτε εγώ έχω σε μεγάλη εκτίμηση τον Σημίτη, αλλά ας τού αναγνωρίσουμε πολιτική και επιστημονική συγκρότηση (να θυμηθούμε επίσης ότι στα νιάτα του υπήρξε ένθερμος μαοϊκός του ΕΚΚΕ και εκ των ελαχίστων με πραγματική αντιδικτατορική δράση).

Άβαταρ μέλους
Scouser
Δημοσιεύσεις: 11926
Εγγραφή: 13 Αύγ 2020, 23:18

Re: Έψαχναν πολύ να βρούν αυτό το φυντάνι;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scouser » 15 Δεκ 2023, 19:01

Ναύτης έγραψε:
15 Δεκ 2023, 18:55
Scouser έγραψε:
15 Δεκ 2023, 16:50
Ναύτης έγραψε:
15 Δεκ 2023, 08:30
Εγώ τα έχω πει, το παιδί δεν έχει καταλάβει πού εκλέχτηκε πρόεδρος, είδε φως και μπήκε ή μάλλον τον έσπρωξαν.
Σε κάτι αντίστοιχο με αυτό που είχε εκλεγεί και ο Σημίτης. Πίνοντας νερό στο όνομα του Αντρέα και απευθυνόμενος σε μπαμπουϊνους που φώναζαν στα αμφιθέατρα πιο πολύ και από τους κνίτες, μετέτρεψε το ΠΑΣΟΚ σε κεντροαριστερό κόμμα. Προφανώς αυτοί που έσπρωξαν τον Κασσελάκη κάτι αντίστοιχο είχαν στο μυαλό τους.
Ε όχι ρε συ, ούτε εγώ έχω σε μεγάλη εκτίμηση τον Σημίτη, αλλά ας τού αναγνωρίσουμε πολιτική και επιστημονική συγκρότηση (να θυμηθούμε επίσης ότι στα νιάτα του υπήρξε ένθερμος μαοϊκός του ΕΚΚΕ και εκ των ελαχίστων με πραγματική αντιδικτατορική δράση).
Το θέμα δεν είναι τι ήταν ο Σημίτης, αλλά το πρότζεκτ ριζικής ''μεταμόρφωσης'' της ταυτότητας ενός κόμματος μέσω της ανάληψης της ηγεσίας από άτομα με εκ πολύ διαφορετική αντίληψη για βασικά χαρακτηριστικά του. Υπάρχει παρελθόν στην Ελλάδα, αυτό θέλω να πω (σε μικρότερο βαθμό, το ίδιο γίνεται σήμερα και στη ΝΔ από τον Μητσοτάκη και τους συν αυτώ). Το αν μπορεί ο Κασσελάκης να κάνει κάτι αντίστοιχο στον ΣΥΡΙΖΑ είναι άλλο θέμα, αλλά πάντως δεν νομίζω ότι δεν ξέρει που εκλέχτηκε πρόεδρος.
''That's not what your fucking job is. You are bullshiting people, you are acting as a propagandist. It's not 'mostly peaceful' when a car is on fire''. Joe Rogan

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16492
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: Έψαχναν πολύ να βρούν αυτό το φυντάνι;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 15 Δεκ 2023, 19:02

O Kουτσούμπας απέναντι στον Κασσελάκη αντιπροσωπευεί την παραδοσιακή, πατριαρχική, ΤΑΞΙΚΗ ΑΡΡΕΝΩΠΟΤΗΤΑ.

Εικόνα

Εικόνα
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13916
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Έψαχναν πολύ να βρούν αυτό το φυντάνι;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 15 Δεκ 2023, 19:07

Scouser έγραψε:
15 Δεκ 2023, 19:01
Ναύτης έγραψε:
15 Δεκ 2023, 18:55
Scouser έγραψε:
15 Δεκ 2023, 16:50

Σε κάτι αντίστοιχο με αυτό που είχε εκλεγεί και ο Σημίτης. Πίνοντας νερό στο όνομα του Αντρέα και απευθυνόμενος σε μπαμπουϊνους που φώναζαν στα αμφιθέατρα πιο πολύ και από τους κνίτες, μετέτρεψε το ΠΑΣΟΚ σε κεντροαριστερό κόμμα. Προφανώς αυτοί που έσπρωξαν τον Κασσελάκη κάτι αντίστοιχο είχαν στο μυαλό τους.
Ε όχι ρε συ, ούτε εγώ έχω σε μεγάλη εκτίμηση τον Σημίτη, αλλά ας τού αναγνωρίσουμε πολιτική και επιστημονική συγκρότηση (να θυμηθούμε επίσης ότι στα νιάτα του υπήρξε ένθερμος μαοϊκός του ΕΚΚΕ και εκ των ελαχίστων με πραγματική αντιδικτατορική δράση).
Το θέμα δεν είναι τι ήταν ο Σημίτης, αλλά το πρότζεκτ ριζικής ''μεταμόρφωσης'' της ταυτότητας ενός κόμματος μέσω της ανάληψης της ηγεσίας από άτομα με εκ πολύ διαφορετική αντίληψη για βασικά χαρακτηριστικά του. Υπάρχει παρελθόν στην Ελλάδα, αυτό θέλω να πω (σε μικρότερο βαθμό, το ίδιο γίνεται σήμερα και στη ΝΔ από τον Μητσοτάκη και τους συν αυτώ). Το αν μπορεί ο Κασσελάκης να κάνει κάτι αντίστοιχο στον ΣΥΡΙΖΑ είναι άλλο θέμα, αλλά πάντως δεν νομίζω ότι δεν ξέρει που εκλέχτηκε πρόεδρος.
Ε όχι, έχουν και τα πρόσωπα -οι προσωπικότητες- την σημασία τους.

Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 14576
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Έψαχναν πολύ να βρούν αυτό το φυντάνι;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 15 Δεκ 2023, 19:07

Yochanan έγραψε:
15 Δεκ 2023, 19:02
O Kουτσούμπας απέναντι στον Κασσελάκη αντιπροσωπευεί την παραδοσιακή, πατριαρχική, ΤΑΞΙΚΗ ΑΡΡΕΝΩΠΟΤΗΤΑ.

Εικόνα

Εικόνα
Κινητό βαρελάκι ο σύντροφος
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 43999
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Έψαχναν πολύ να βρούν αυτό το φυντάνι;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 15 Δεκ 2023, 19:17

Yochanan έγραψε:
15 Δεκ 2023, 19:02
O Kουτσούμπας απέναντι στον Κασσελάκη αντιπροσωπευεί την παραδοσιακή, πατριαρχική, ΤΑΞΙΚΗ ΑΡΡΕΝΩΠΟΤΗΤΑ.
:003:
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24773
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Έψαχναν πολύ να βρούν αυτό το φυντάνι;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 15 Δεκ 2023, 19:20

southern έγραψε:
15 Δεκ 2023, 01:00
Ληστοσυμμορίτης έγραψε:
15 Δεκ 2023, 00:33
Κασσελάκης: Δεν θα χωρίσουμε τους Έλληνες ταξικά


Στην εκδήλωση που διοργανώνει σε ξενοδοχείο της Αθήνας ο «Κύκλος Νέων Επιχειρηματιών» δίνει το παρών ο πρόεδρος του ΣΥΡΙΖΑ-ΠΣ, Στέφανος Κασσελάκης, στέλνοντας μήνυμα για την ανάγκη αναθεώρησης του φορολογικού συστήματος με την καθιέρωση ενός απλού και σταθερού σε βάθος δεκαετίας συστήματος.
Αυτή είναι δεξιά και ορθή θέση
Δεν ειναι δεξια θεση, ειναι απλα σωστη θεση. Οι φοροι δεν ειναι δυνατον να εχουν 100.000 υποπεριπτωσεις και να αλλαζουν ολη την ωρα.

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20431
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Έψαχναν πολύ να βρούν αυτό το φυντάνι;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 15 Δεκ 2023, 19:25

Την ατάκα με το φυντανι εν τω μεταξύ την είπε ο Κουτσουμπας, ο οποίος είναι ντιπ αχαριστος, γιατί θα φτάσει το ΚΚΕ στο 15% όπως πάει αυτός. Τάματα στη γούνα του θα έπρεπε να κάνει ο Κουτσουμπας. Τεσπα.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών