Βρέθηκε νεκρός πάνω σε στύλο της ΔΕΗ

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Saturn
Δημοσιεύσεις: 7271
Εγγραφή: 21 Ιουν 2023, 08:35
Phorum.gr user: Saturn

Re: Βρέθηκε νεκρός πάνω σε στύλο της ΔΕΗ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Saturn » 27 Φεβ 2024, 20:01

: Ασέβαστος:P

Αρίστος έγραψε:
27 Φεβ 2024, 19:56
Saturn έγραψε:
27 Φεβ 2024, 19:53
Παιδιά, αυτό που κάνετε εδώ και πόσες σελίδες πόσες μέρες, δεν είναι και πολύ νορμάλ, να ξέρετε :P



Εγω τους ειπα να περιμενουμε τη γνωματευση της αστυνομιας αλλα αυτοι το μονο που τους ενδιαφερει ειναι μου την πουν χωρις ομως να καταλαβαινουν πως εγω δεχομαι ως πιθανα ΟΛΑ τα σεναρια (και της δολοφονιας φυσικα) θεωρωντας ομως οτι ολα εχουν αδυνατα σημεια. Τους ζηταω να μου βρουν μια πειστικη λυση και δεν μπορουν. Ακομη και η ρευματοκλοπη εχει προβλημα γιατι γινεται χαμηλα και οχι ψηλα.

.
Ναι ρε παιδί μου αλλά τα είπατε όλα και το γυρνάτε γύρω γύρω
Μπαίνω κι εγώ να δω μην έχει κανένα νέο βλέπω ακόμα να μιλάτε για γάτες
Frappezitis έγραψε:
09 Δεκ 2023, 08:03
Το ότι δεν φορέσαμε μαντήλα στην Σακελλαροπούλου, το λες και διπλωματική επιτυχία.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 41805
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Βρέθηκε νεκρός πάνω σε στύλο της ΔΕΗ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 27 Φεβ 2024, 20:02

Ασέβαστος έγραψε:
27 Φεβ 2024, 19:57
Αρίστος έγραψε:
27 Φεβ 2024, 19:41


Τωρα πως μπορει καποιος σωματαρας να ανεβασει καποιον αδυνατο οπως το θυμα ευκολα γινεται.

Τον βαζει σε ενα σακο και δενει το σακο με ιμαντες στην πλατη του.

Τα χερια του λοιπον θα ειναι ελευθερα για την αναβαση.

.
μαλακες τι διαβαζουμε. :smt005::smt005::smt005:

γαμαει η φορουμαρα μας, απλως γαμαει. που αλλου θα ριχναμε τετοιο γελιο, και μαλιστα σε νημα για νεκρο.

πρεπει να συνεχιστει αυτη η κουβεντα.

και για πε λοιπον ρε αριστο, αφου βρηκαμε τον εναν στο εκατομυριο (και αν) που ειναι ικανος να κανει τετοιον αθλο γιατι επελεξε να κουβαλαει το πτωμα πανω στις σιδεριες αντι να κανει το ιδιο καπου σε ισωμα;


Υπαρχουν εκατονταδες περιπτωσεις που στον πολεμο στρατιωτες κουβαλησαν στην πλατη τους τραυματιες φιλους τους για χιλιομετρα.

Συνεπως η δικη σου δημοσιευση ειναι για τις απιστευτες παπαριες.

Το πιο ευκολο πραγμα για ενα γυμνασμενο χειροδυναμο ειναι να κουβαλησει εναν πιο αδυνατο στην πλατη του. :lol:

.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 33276
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Βρέθηκε νεκρός πάνω σε στύλο της ΔΕΗ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 27 Φεβ 2024, 20:03

Αρίστος έγραψε:
27 Φεβ 2024, 19:56
Saturn έγραψε:
27 Φεβ 2024, 19:53
Παιδιά, αυτό που κάνετε εδώ και πόσες σελίδες πόσες μέρες, δεν είναι και πολύ νορμάλ, να ξέρετε :P



Εγω τους ειπα να περιμενουμε τη γνωματευση της αστυνομιας αλλα αυτοι το μονο που τους ενδιαφερει ειναι μου την πουν χωρις ομως να καταλαβαινουν πως εγω δεχομαι ως πιθανα ΟΛΑ τα σεναρια (και της δολοφονιας φυσικα) θεωρωντας ομως οτι ολα εχουν αδυνατα σημεια. Τους ζηταω να μου βρουν μια πειστικη λυση και δεν μπορουν. Ακομη και η ρευματοκλοπη εχει προβλημα γιατι γινεται χαμηλα και οχι ψηλα.

.
τα σεναρια που εξεταζεις, ειναι λιγο πιο απιθανα απο το να τον ανεβασε εκει ο σπαιντερμαν. το οτι δεν ξερουμε για ποιον λογο ανεβηκε, δε σημαινει οτι θα εξετασουμε και το αν ανεβηκε για να δει αν η γη ειναι σφαιρικη (επισης πιο πιθανο απο το δικο σου σεναριο).
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 21494
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Βρέθηκε νεκρός πάνω σε στύλο της ΔΕΗ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 27 Φεβ 2024, 20:04

Ασέβαστος έγραψε:
27 Φεβ 2024, 19:57


μαλακες τι διαβαζουμε. :smt005::smt005::smt005:

γαμαει η φορουμαρα μας, απλως γαμαει.
:+1:


Βάλαμε κάτω ακόμα και το μακελειο :g030:
Στο φορουμ του .... τίποτα ...ούτε ένα σχόλιο :e040:


Εικόνα
Εικόνα
https://www.makeleio.gr/%CE%B5%CF%80%CE ... %81%CF%8C/
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 41805
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Βρέθηκε νεκρός πάνω σε στύλο της ΔΕΗ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 27 Φεβ 2024, 20:05

Ασέβαστος έγραψε:
27 Φεβ 2024, 20:03
Αρίστος έγραψε:
27 Φεβ 2024, 19:56
Saturn έγραψε:
27 Φεβ 2024, 19:53
Παιδιά, αυτό που κάνετε εδώ και πόσες σελίδες πόσες μέρες, δεν είναι και πολύ νορμάλ, να ξέρετε :P



Εγω τους ειπα να περιμενουμε τη γνωματευση της αστυνομιας αλλα αυτοι το μονο που τους ενδιαφερει ειναι μου την πουν χωρις ομως να καταλαβαινουν πως εγω δεχομαι ως πιθανα ΟΛΑ τα σεναρια (και της δολοφονιας φυσικα) θεωρωντας ομως οτι ολα εχουν αδυνατα σημεια. Τους ζηταω να μου βρουν μια πειστικη λυση και δεν μπορουν. Ακομη και η ρευματοκλοπη εχει προβλημα γιατι γινεται χαμηλα και οχι ψηλα.

.
τα σεναρια που εξεταζεις, ειναι λιγο πιο απιθανα απο το να τον ανεβασε εκει ο σπαιντερμαν. το οτι δεν ξερουμε για ποιον λογο ανεβηκε, δε σημαινει οτι θα εξετασουμε και το αν ανεβηκε για να δει αν η γη ειναι σφαιρικη (επισης πιο πιθανο απο το δικο σου σεναριο).


Ρε μαλακες σε τι κοσμο ζειτε;

Δεν εχεις ακουσει ποτε καποιον να ανεβαζει στην πλατη του καποιον αλλο σε υψωμα πιχι;

Τετοιες περιπτωσεις εχουν συμβει απειρες σε φασεις πολεμου..

Και ενας τραυματιοφορεας γυμνασμενος υπο ορους μπορει να το κανει.

.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 41805
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Βρέθηκε νεκρός πάνω σε στύλο της ΔΕΗ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 27 Φεβ 2024, 20:07

Και σας λεω οτι ολα τα σεναρια πασχουν, οχι μονο της δολοφονιας.

Ολα εχουν τα κενα τους σε αυτη την υποθεση.

Αν δεν επασχαν η αστυνομια δεν θα εψαχνε απο την αρχη συμφωνα με το ρεπορταζ διαφορες εκδοχες.

.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 33276
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Βρέθηκε νεκρός πάνω σε στύλο της ΔΕΗ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 27 Φεβ 2024, 20:13

Αρίστος έγραψε:
27 Φεβ 2024, 20:02

Υπαρχουν εκατονταδες περιπτωσεις που στον πολεμο στρατιωτες κουβαλησαν στην πλατη τους τραυματιες φιλους τους για χιλιομετρα.

Συνεπως η δικη σου δημοσιευση ειναι για τις απιστευτες παπαριες.

Το πιο ευκολο πραγμα για ενα γυμνασμενο χειροδυναμο ειναι να κουβαλησει εναν πιο αδυνατο στην πλατη του. :lol:

.
:smt005::smt005::smt005:

επειδη το να κουβαλας καποιον περπατωντας, ειναι το ιδιο με το να τον κουβαλας σκαρφαλωνοντας. :smt005::smt005:

ναι αλλα δεν απαντας το σημαντικο. γιατι να τον κουβαλησουν. ενω εχει ηλεκτρισμο (και 1000 αλλους τροπους να σκοτωσεις καποιον και να το κανεις να φανει ατυχημα) στο ισιωμα;
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41256
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Βρέθηκε νεκρός πάνω σε στύλο της ΔΕΗ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 27 Φεβ 2024, 20:15

Αρίστος έγραψε:
26 Φεβ 2024, 15:21
Το αμφισβητω επειδη δεν κολλαει σαν εξηγηση.

Για δυο λογους.

Πρωτον ποιος ειπε οτι μια γατα που σκαρφαλωσε δεν μπορει να κατεβει;

Δευτερον ποιος λογικος ανθρωπος ρισκαρει να ανεβει σε πυλωνα υψηλης τασης χωρις εξοπλισμο;

Μαλακίες αμφισβητείς δηλαδή γιατί διασώσεις γατιών γίνονται συχνά. Είτε γιατί δεν θέλει να κατέβει η γάτα είτε γιατί φοβάται να κατέβει.

Το δεύτερο είναι εξίσου μαλακία, ο ίδιος λογικός άνθρωπος που πίνει και μετά οδηγάει, δηλαδή ένα γερό ποσοστό του πληθυσμού.

Τέλος, δεν γίνεται να λες ότι δεν κολλάει αυτό το φυσιολογικότατο σενάριο σαν εξήγηση και να κολλάει το σενάριο που έχεις κάνει ότι τον δολοφόνησαν και έστησαν μια μεγάλη επιχείρηση για να τον ανεβάσουν σε κολόνα της ΔΕΗ. Είναι εξωφρενικό σενάριο που αψηφά κάθε λογική, ούτε σε σενάριο του Τζέιμς Μποντ δεν περιμένει κανείς να το δει.

Αλλά στο μυαλό σου το να επιχειρήσει κάποιος έναν παράτολμο ηρωισμό "δεν κολλάει".
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 41805
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Βρέθηκε νεκρός πάνω σε στύλο της ΔΕΗ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 27 Φεβ 2024, 20:16

Εδω και η περιπτωση του Χεμινγουει.

Κουβαλησε τραυματια στην πλατη του για μεγαλη αποσταση παροτι τραυματιας και ο ιδιος.


Στη συνέχεια ο Hemingway κατατάχθηκε στην ιατρική υπηρεσία του Ερυθρού Σταυρού, οδηγώντας ένα ασθενοφόρο στο ιταλικό μέτωπο. Τραυματίστηκε σοβαρά στο γόνατο, αλλά κουβάλησε έναν τραυματία στην πλάτη του σε μεγάλη απόσταση από το σταθμό βοήθειας.

https://klik.gr/2023/07/21/ernest-hemin ... i-zoi-toy/

.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 41805
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Βρέθηκε νεκρός πάνω σε στύλο της ΔΕΗ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 27 Φεβ 2024, 20:17

Ασέβαστος έγραψε:
27 Φεβ 2024, 20:13


ναι αλλα δεν απαντας το σημαντικο. γιατι να τον κουβαλησουν. ενω εχει ηλεκτρισμο (και 1000 αλλους τροπους να σκοτωσεις καποιον και να το κανεις να φανει ατυχημα) στο ισιωμα;


Γιατι το εγκλημα παντα αναζηταει νεους τροπους καλυψης και γιατι οι ιδιοι οι εγκληματιες ειναι διεστραμενοι τυποι που γουσταρουν να κανουν τα πιο απιθανα.

.

nowhere
Δημοσιεύσεις: 15232
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Βρέθηκε νεκρός πάνω σε στύλο της ΔΕΗ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 27 Φεβ 2024, 20:19

σταμάτα ρε άνθρωπε να γράφεις μαλακίες,έλεος

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 41805
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Βρέθηκε νεκρός πάνω σε στύλο της ΔΕΗ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 27 Φεβ 2024, 20:21

hellegennes έγραψε:
27 Φεβ 2024, 20:15
Αρίστος έγραψε:
26 Φεβ 2024, 15:21
Το αμφισβητω επειδη δεν κολλαει σαν εξηγηση.

Για δυο λογους.

Πρωτον ποιος ειπε οτι μια γατα που σκαρφαλωσε δεν μπορει να κατεβει;

Δευτερον ποιος λογικος ανθρωπος ρισκαρει να ανεβει σε πυλωνα υψηλης τασης χωρις εξοπλισμο;

Μαλακίες αμφισβητείς δηλαδή γιατί διασώσεις γατιών γίνονται συχνά. Είτε γιατί δεν θέλει να κατέβει η γάτα είτε γιατί φοβάται να κατέβει.

Το δεύτερο είναι εξίσου μαλακία, ο ίδιος λογικός άνθρωπος που πίνει και μετά οδηγάει, δηλαδή ένα γερό ποσοστό του πληθυσμού.

Τέλος, δεν γίνεται να λες ότι δεν κολλάει αυτό το φυσιολογικότατο σενάριο σαν εξήγηση και να κολλάει το σενάριο που έχεις κάνει ότι τον δολοφόνησαν και έστησαν μια μεγάλη επιχείρηση για να τον ανεβάσουν σε κολόνα της ΔΕΗ. Είναι εξωφρενικό σενάριο που αψηφά κάθε λογική, ούτε σε σενάριο του Τζέιμς Μποντ δεν περιμένει κανείς να το δει.

Αλλά στο μυαλό σου το να επιχειρήσει κάποιος έναν παράτολμο ηρωισμό "δεν κολλάει".


Δεν ειναι καθολου φοβερη επιχειρηση. Ο τυπος ηταν αδυνατος και κοντουλης, ηταν πανευκολο για ενα γυμνασμενο χειροδυναμο φονια να τον βαλει σε σακο να τον δεσει στην πλατη του και να ανεβει με ελευθερα πλεον χερια και μονωτικα γαντια στο στυλο. Σε 5 λεπτα θα ειχε τελειωσει και μετα θα προκαλουσε και το βραχυκυκλωμα που εφερε τη γενικη συσκοτιση. Παραλληλα θα ειχε την τελεια καλυψη πως προκειται για ατυχημα με τις υποψιες να πεφτουν στη ρευματοκλοπη.

.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 41805
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Βρέθηκε νεκρός πάνω σε στύλο της ΔΕΗ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 27 Φεβ 2024, 20:25

nowhere έγραψε:
27 Φεβ 2024, 20:19
σταμάτα ρε άνθρωπε να γράφεις μαλακίες,έλεος


Ειπαμε ολες οι ερμηνειες πασχουν.

Και της δολοφονιας και της ρευματοκλοπης και με το γατακι.

Οποτε μεχρι να διευκρινιστει πειστικα το ζητημα εγω θα εχω τις αμφιβολιες μου για ολα τα σεναρια.

.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 33276
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Βρέθηκε νεκρός πάνω σε στύλο της ΔΕΗ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 27 Φεβ 2024, 20:26

Αρίστος έγραψε:
27 Φεβ 2024, 20:17
Ασέβαστος έγραψε:
27 Φεβ 2024, 20:13


ναι αλλα δεν απαντας το σημαντικο. γιατι να τον κουβαλησουν. ενω εχει ηλεκτρισμο (και 1000 αλλους τροπους να σκοτωσεις καποιον και να το κανεις να φανει ατυχημα) στο ισιωμα;


Γιατι το εγκλημα παντα αναζηταει νεους τροπους καλυψης και γιατι οι ιδιοι οι εγκληματιες ειναι διεστραμενοι τυποι που γουσταρουν να κανουν τα πιο απιθανα.

.
:smt005::smt005::smt005:

δεμπορω.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Saturn
Δημοσιεύσεις: 7271
Εγγραφή: 21 Ιουν 2023, 08:35
Phorum.gr user: Saturn

Re: Βρέθηκε νεκρός πάνω σε στύλο της ΔΕΗ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Saturn » 27 Φεβ 2024, 20:27

Κι εγώ αυτό καταλαβαίνω οτι θέλει να πει ο Αρίστος. Οτι-γενικότερα-με τα εγκλήματα όλα είναι πιθανά
Frappezitis έγραψε:
09 Δεκ 2023, 08:03
Το ότι δεν φορέσαμε μαντήλα στην Σακελλαροπούλου, το λες και διπλωματική επιτυχία.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών