Μαντεψτε σε ποια εταιρεια εριξε προστιμο 742.000 η κυβερνηση κ κερδίστε πλουσια CVC δωρα απο την κληρονομο!

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24936
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Μαντεψτε σε ποια εταιρεια εριξε προστιμο 742.000 η κυβερνηση κ κερδίστε πλουσια CVC δωρα απο την κληρονομο!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 06 Μαρ 2024, 12:08

foscilis έγραψε:
06 Μαρ 2024, 12:05
Bazoomba έγραψε:
06 Μαρ 2024, 11:54
Ασέβαστος έγραψε:
06 Μαρ 2024, 09:06


κακοποιηση ανηλικων. :003:
Οι αγκιναρες λεμονατες με πατατες και δενδρολιβανο ειναι αριστουργημα. Εκλεκτος μεζες.
Η μανα μου οταν ημασταν μικρα ειχε καταφερει να μας τις πουλησει για κοτοπουλο.

Κανονικα θα επρεπε να κανει πολιτικη καριερα.
:smt005::smt005::smt005:

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24936
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Μαντεψτε σε ποια εταιρεια εριξε προστιμο 742.000 η κυβερνηση κ κερδίστε πλουσια CVC δωρα απο την κληρονομο!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 06 Μαρ 2024, 12:11

Ρε σεις τώρα σοβαρά, τι σχέση έχει η τιμή που πουλάς κάτι με το αν αισχροκερδείς ή όχι; Εγώ μπορεί να πουλάω ζαρζαβατικά στην μισή τιμή από τους άλλους αλλά να τα έχω κλέψει, να είναι ότι πήγαινε για πέταμα, να τα εισάγω από κάπου με 0 ελέγχους και να έχω κόστος 0. Ο άλλος μπορέι να πουλάει βιολογικά και να τα αγοράζει στο 90% από όσο τα πουλάει.
Πως γίνεται να τρώτε αμάσητη ότι μαλακία διαβάζετε στο ίντερνετ ρε γαμώτο; Δεν υπάρχει ελπίδα καμιά

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 33058
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Μαντεψτε σε ποια εταιρεια εριξε προστιμο 742.000 η κυβερνηση κ κερδίστε πλουσια CVC δωρα απο την κληρονομο!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 06 Μαρ 2024, 12:19

Bazoomba έγραψε:
06 Μαρ 2024, 11:54
Ασέβαστος έγραψε:
06 Μαρ 2024, 09:06
foscilis έγραψε:
05 Μαρ 2024, 23:14


Τα παιδιά μου!

Σιχαίνονται τα φασόλια και τις φακές σε όλες τις παραλλαγές τους, θα χρειαστεί τουλάχιστον 20ετία για να μάθουν σε πόσο πολλά από τα φαγητά που τρώνε παίζει κρεμμύδι αν θέλουμε να μην περιοριστεί κατά 95% το ήδη περιορισμένο ρεπερτόριο, ΠΑΝΤΑ όταν αρέσει κάτι στον έναν η άλλη λέει μπλιαχ και το αντίθετο, αλλά για κάποιο λόγο τη μέρα που τους φτιάξαμε αρακά με αγκινάρες(!) άνηθο(!!) και κρεμμύδια (!!!!) δήλωσαν και οι δύο ότι νοστιμότερα φασόλια δεν έχουν ξαναφάει και δε ντρέπεστε τόσα χρόνια να μας δίνετε από τις βλακείες.

Προσωπικά συμφωνώ 1000% μαζί σου.
κακοποιηση ανηλικων. :003:
Οι αγκιναρες λεμονατες με πατατες και δενδρολιβανο ειναι αριστουργημα. Εκλεκτος μεζες.
δεν υπαρχει εκλεκτος μεζες χωρις ζωικη πρωτεινη.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Alex Amsterdam
Δημοσιεύσεις: 2381
Εγγραφή: 06 Φεβ 2024, 22:25

Re: Μαντεψτε σε ποια εταιρεια εριξε προστιμο 742.000 η κυβερνηση κ κερδίστε πλουσια CVC δωρα απο την κληρονομο!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Alex Amsterdam » 06 Μαρ 2024, 12:29

Απο ολο το νημα το μονο που εχει ενδιαφερον ειναι πως ενω οι μπαμπιες ειναι ξεκαθαρα ανωτερη κατηγορια τροφιμου απο αρακαδες φασολακια και αγκιναρες το πχορουμ τις σνομπαρει.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38136
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Μαντεψτε σε ποια εταιρεια εριξε προστιμο 742.000 η κυβερνηση κ κερδίστε πλουσια CVC δωρα απο την κληρονομο!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 06 Μαρ 2024, 13:51

Bill Hicks έγραψε:
06 Μαρ 2024, 08:47
sys3x έγραψε:
05 Μαρ 2024, 21:58
SpoilerShow
Bill Hicks έγραψε:
05 Μαρ 2024, 20:20


A οικονομική ετικέτα δεν σημαίνει απαραίτητα κατώτερη ποιότητα, βαρέθηκα να το διευκρινίσω.

Β προφανώς τις αυξήσεις πρέπει να τις δεις αναλογικά για να αξιολογήσεις τις επιπτώσεις.
Προφανώς κιόλα ε.
:lol:
Δλδ και πιο μικρή αύξησή σε απόλυτες τιμές και έτσι κι αλλιώς πολύ χαμηλότερη τιμή και καλλίτερη πχοιότητα σύμφωνα με το πχωροκονσένσους και... προφανώς... ταυτόχρονα κιόλα.
Χαζός δεν είσαι, νουδουλικό δεν είσαι, του πούστη όμως κάποια στιγμή πρέπει να μπήκες σε ελληνικό σούπερ, αλλά επειδής δεν τα πάω και πολύ καλά με τα αυτονόητα, μπήκες όντωστ ποτέ σου ρε;
:lol:
ναι, προφανώς, διότι τα 41λ πόνανε περισσότερο στην τσέπη του τον μέσο καταναλωτή οικονομικής ετικέτας από ότι τα 46λ τον μέσο καταναλωτή επώνυμης. αν είχαν την ίδια αύξηση ο καταναλωτής οικονομικής ετικέτας θα πλήρωνε 26λ παραπάνω αντί για 41λ, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί χτυπιόμαστε ότι αυτό είναι κακό.
Οπότε πχιο καλλίτερα που ο Σκρέκας γαμάει με πρόστιμα το φτηνό και ποιοτικό προϊόν αβαντάρωντας το ακριβό για να βοηθήσει την τσέπη του φτωχού που πονάει. Φυσικά και δεν μπορείς να καταλάβεις.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38136
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Μαντεψτε σε ποια εταιρεια εριξε προστιμο 742.000 η κυβερνηση κ κερδίστε πλουσια CVC δωρα απο την κληρονομο!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 06 Μαρ 2024, 14:01

Bill Hicks έγραψε:
06 Μαρ 2024, 08:49
sys3x έγραψε:
05 Μαρ 2024, 22:03
Κατάλαβα, ούτε τζίνα έχεις βάλει σε ελληνικό πρατήριο.
:003:
Δεν εξηγείται αλλιώς.
:lol:
Εμείς εδώ δεν πληρώνουμε για τζίνα δικέ μου, τους φίλους του Κυριάκου πληρώνουμε, σιγά μη δεχόντουσαν μείωση, δεν είναι καν στο χέρι τους, ε;
:smt005:
κι εγώ κατάλαβα, όταν διαβάζεις ενέργεια καταλαβαίνεις καύσιμα. :P
nyxtovios έγραψε:
05 Μαρ 2024, 14:03
Και για κάποιο περίεργο λόγο, στην ενέργεια το κράτος δεν μπορεί να επέμβει αλλά έχουμε ελεύθερη αγορά, παρόλο που οι εταιρείες κάναν υπερκέρδη.
Όχι, όταν διαβάζω ενέργεια καταλαβαίνω ενέργεια, απλά μίλησα για τα καύσιμα, με το πάρτυ υπερκερδών που έχει στηθεί με τους πάροχους είναι ακόμη χειρότερα.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38136
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Μαντεψτε σε ποια εταιρεια εριξε προστιμο 742.000 η κυβερνηση κ κερδίστε πλουσια CVC δωρα απο την κληρονομο!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 06 Μαρ 2024, 14:11

Ασέβαστος έγραψε:
06 Μαρ 2024, 08:59
sys3x έγραψε:
05 Μαρ 2024, 22:27
Ασέβαστος έγραψε:
05 Μαρ 2024, 18:27


καινουριος εδω στο πχορουμ; πρωτη φορα βλεπεις μαγειρεμα αριθμων για να ταιριαξουν στη μαλακια που εχει καθενας στο κεφαλι του;



ναι αλλα ο νομος δε λεει για αυξησεις πολυτης τιμης, λεει για ποσοστα. :102: ο νομος ηταν γνωστος στις επιχειρησεις, ηξεραν αν παρανομουν η οχι.
οποτε γιατι να μην τιμωρηθει αναλογα;
Α όχι και δεν βλέπω κάτι το οποίο θα οδηγούσε οποιονδήποτε με μισό δράμι μυαλά στο κεφάλι του να με ρωτήσει εάν είμαι νέος στο πχώρουμ.
Β ο νόμος μαζί με τους νομοθέτες του είναι για τον πούτσο καβάλα γιαφτό, δεν το συνεχίζω γιατί θα αρχίσω τα βαριά βρισίδια (όχι προς εσένα) και δεν υπάρχει λόγος, όποιος έχει λίγο μυαλό μπορεί να καταλάβει περί τίνος, οι υπόλοιποι ψηφίζετε νουδού έτσι κι αλλιώς. :102:
α μονο νεουδι θα θεωρουσε αυτονοητα τα παραπανω. :102:

β ο νομος και οι νομοθετες ειναι για τον πουτσο μεν, αλλα ο νομος ισχυει, και οι επιχειρησεις γνωριζουν το νομο, και γνωριζουν αν παρανομουν η οχι. οποτε ειναι ξεκαθαρο γιατι ενας τιμωρηθηκε και αλλος οχι.
Α δεν υπάρχει τπτ αυτονόητο φιλαράκο, κακώς, καλώς; δεν υπάρχει.
Β ο νόμος και οι νομοθέτες είναι για τον πούτσο, τελεία και παύλα και να χαμε να λέγαμε.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38136
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Μαντεψτε σε ποια εταιρεια εριξε προστιμο 742.000 η κυβερνηση κ κερδίστε πλουσια CVC δωρα απο την κληρονομο!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 06 Μαρ 2024, 14:22

Ασέβαστος έγραψε:
06 Μαρ 2024, 08:55
sys3x έγραψε:
05 Μαρ 2024, 22:04
Ασέβαστος έγραψε:
05 Μαρ 2024, 18:33

ουτε γελαω ουτε κλαιω.

απλως δεν κανω αυτοματα οικονομικη αναλυση ολων των σχετικων παραγοντων που οδηγησαν στην αυξηση, ανακοινωνωντας με υφος 100 ταριφων "ο κουλης φταιει"

η φαση που γελαω, ειναι οταν βλεπω τετοιες αναλυσεις.
Και δικαίως, διότι όλοι ξέρουμε ότι φταίει το πακέτο με τα μάλμπορο του Πολάκη.
:lol:
ε, καμμια φορα υπαρχουνε μερικες χιλιαδες αλλοι παραγοντες που επηρεαζουν τιμες, εκτος απο τους πολιτικους. αλλα οι φανατικοι, παντα κατηγορουν τον αντιπαλο πολιτικο, για ταπανταολα.
Εάν μιλάς για τον εαυτό σου συμφωνώ πάντως φίλε μου. Για εμένα όλοι αντίπαλοι είστε έτσι κι αλλιώς, θέλω να πω, δεν έχω έναν αντίπαλο.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.


Άβαταρ μέλους
Frappezitis
Δημοσιεύσεις: 8622
Εγγραφή: 19 Απρ 2021, 12:11

Re: Μαντεψτε σε ποια εταιρεια εριξε προστιμο 742.000 η κυβερνηση κ κερδίστε πλουσια CVC δωρα απο την κληρονομο!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Frappezitis » 06 Μαρ 2024, 18:28

Εχουν βρει λαο και τα κανουν ! ξερουν οτι μιλανε σε προβατα και οτι θα μασησουν οτι βλακεια τους πουνε ! Ετσι ο Σκρεκας ,αυτο το νεοδημοκρατικο δεξιο λουλουδι του καπιταλισμου εξηγησε οτι το προστιμο στην ΑΙΝΟΣ μπηκε γιατι ειχε πιο μεγαλο ποσοστο κερδους απο τον μπαρμπα σταθη που εχει πολλους εργαζομενους ,κανει διαφημισεις κλπ ! Ας μας πουνε αυτα τα ερπετα απο ποτε απασχολει τον καταναλωτη το κοστος που εχει μια εταιρια ,το κερδος ,και τα εξοδα της ;; Απο ποτε γραφουμε στις τιμες το ποσοστο κερδους και αν ο καταναλωτης κοιταει αυτο η το τι θα πληρωσει ; Απο ποτε το κρατος που θελει οπως λενε να χτυπησει την ακριβεια κοιταει το ποσοστο και οχι την τελικη τιμη ;; Ξερουμε οτι μιλανε σε προβατα αλλα πρεπει να γνωριζουν οτι σε αυτον τον τοπο δεν ειμαστε ολοι ψηφοφοροι τους αρα δεν ειμαστε και προβατα ..



Εικόνα
Αξιοι διάδοχοι των ναζί οι :078: ισραηλινοι.

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24685
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Μαντεψτε σε ποια εταιρεια εριξε προστιμο 742.000 η κυβερνηση κ κερδίστε πλουσια CVC δωρα απο την κληρονομο!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 06 Μαρ 2024, 19:13

Ασέβαστος έγραψε:
06 Μαρ 2024, 09:03

την αληθινη μαλακια την εκανε το λογιστηριο. αν ηθελε θα μπορουσε ευκολα να δειξει μικροτερο ποσοστο κερδους, ανεβαζοντας ας πουμε μισθους (στον ιδιοκτητη, το γιο του και τις 2 γκομενες) η κατι τετοιο.
Υποψιάζομαι δε μπορούσε να κάνει και πολλά γιατί ο ελληνικός νόμος λέει απλά "μικτό περιθώριο κέρδους" σε αντίθεση με το Ουγκαντούγκου εεε συγνώμη τη Μαλαισία όπου προσθέτει "υπολογιζόμενο από την πρώτη μέρα της φορολογικής χρονιάς μέχρι την τελευτάια".

Κοινώς μικτό κέρδος είναι ό,τι γουστάρει ο έφορας να είναι.

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20334
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Μαντεψτε σε ποια εταιρεια εριξε προστιμο 742.000 η κυβερνηση κ κερδίστε πλουσια CVC δωρα απο την κληρονομο!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 06 Μαρ 2024, 19:23

Aitwlos έγραψε:
05 Μαρ 2024, 22:57
Εμένα άλλη είναι η απορία μου. Ποιος μαλακας αγοράζει αρακά από σούπερ μάρκετ;
Εγώ.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
Frappezitis
Δημοσιεύσεις: 8622
Εγγραφή: 19 Απρ 2021, 12:11

Re: Μαντεψτε σε ποια εταιρεια εριξε προστιμο 742.000 η κυβερνηση κ κερδίστε πλουσια CVC δωρα απο την κληρονομο!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Frappezitis » 06 Μαρ 2024, 20:06

ΕΧΕΙ ΝΑ ΦΑΕΙ ΜΠΟΪΚΟΤΑΖ Ο ΠΑΠΑΡΑΣΤΑΘΗΣ ΤΗΣ ΚΛΗΡΟΝΟΜΟΥ ΤΗΣ ΑΓΙΑΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ
Αξιοι διάδοχοι των ναζί οι :078: ισραηλινοι.

AOC
Δημοσιεύσεις: 1567
Εγγραφή: 27 Μάιος 2019, 15:27
Phorum.gr user: AOC

Re: Μαντεψτε σε ποια εταιρεια εριξε προστιμο 742.000 η κυβερνηση κ κερδίστε πλουσια CVC δωρα απο την κληρονομο!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AOC » 07 Μαρ 2024, 01:41

Οι μισες επιχειρησεις της χωρας ανήκουν σε μια λουξεμβουργιανή εταιρία CVC οπου δουλεύει η κόρη του Κούλη. Μάλιστα.
Μια κατάσταση από εφιαλτικό μυθιστόρημα επιστημονικής φαντασίας.
Μου φαίνεται θα αποχωρήσω από τον πολιτισμό για κάνα χωριό της Σιβηρίας. Και λίγα του γράψανε σήμερα οι Πουτινιστες στο τουιτερ του πρωθυπουργού.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 33058
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Μαντεψτε σε ποια εταιρεια εριξε προστιμο 742.000 η κυβερνηση κ κερδίστε πλουσια CVC δωρα απο την κληρονομο!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 07 Μαρ 2024, 08:29

sys3x έγραψε:
06 Μαρ 2024, 14:11


Β ο νόμος και οι νομοθέτες είναι για τον πούτσο, τελεία και παύλα και να χαμε να λέγαμε.
ναι αλλα οταν ο νομος λεει οριο στην εθνικη οδο 50, κι εσυ πας με 90, θα σε γραψουν. κι ας ειναι το οριο για τον πουτσο. :102:
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών