Eπίθεση από ομοφοβικά φασιστάκια στην πλατεία Αριστοτέλους

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Aitwlos
Δημοσιεύσεις: 3274
Εγγραφή: 13 Ιαν 2024, 12:01

Re: Eπίθεση από ομοφοβικά φασιστάκια στην πλατεία Αριστοτέλους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Aitwlos » 12 Μαρ 2024, 13:33

Ασέβαστος έγραψε:
12 Μαρ 2024, 13:30
Aitwlos έγραψε:
12 Μαρ 2024, 13:24
Ασέβαστος έγραψε:
12 Μαρ 2024, 13:08


δυσκολο να το πεις με βεβαιοτητα. κατ αρχην δεν ξερουμε σε τι βαθμο φταινε οι ιδιοι για οτι εγινε, δηλαδη τι μπινελικια εριξαν και αυτοι, και αν αρχισαν πρωτοι.

επειτα δεν μπορουμε να πουμε οτι ο οχλος ειχε στ αληθεια ανθρωποκτονο προθεση. αν πραγματικα ηθελαν, δεν θα ηταν και δυσκολο να το καταφερουν.

η πραγματικοτητα που ξερουμε ως τωρα ειναι οτι εγινε ομαδικο γιουχαρισμα. ε, σιγα το ζητημα.

Το δεύτερο που λες ισχύει. Το πρώτο δεν το βλέπω πιθανό, εκτός και αν έχουν αυτοκτονικές τάσεις.


Τέλος άσχετα αν ήταν απλό γιουχαισμα, είναι αρκετά τρομακτικό. Φαντάσου να στην πέσουν έστω και λεκτικά τόσα ατομα
σαφως και ειναι τρομακτικο.

αλλα ειναι και υποκριτικο να εχουμε συλληψεις για κατι τετοιο, και να μην εχουμε οταν τα ιδια 15χρονα πετανε μολοτοφ.

Κατά την γνώμη μου, έπρεπε να έχουμε και στις 2 περιπτώσεις συλλήψεις. Δεν σου λέω ότι θα πρέπει να έχουν την ίδια τιμωρία. Αλλά δεν μπορεί να γίνεται κάτι τέτοιο μπροστά σου και να το αφήνεις να συμβαινει
Juno έγραψε:
15 Μάιος 2024, 23:50
Τελικά όλο δεξιούς πολιτικούς δολοφονούν παγκοσμίως. Έχουν δολοφονήσει κανέναν αριστερό;

Άβαταρ μέλους
GoBzi
Δημοσιεύσεις: 5717
Εγγραφή: 10 Απρ 2022, 23:02

Re: Eπίθεση από ομοφοβικά φασιστάκια στην πλατεία Αριστοτέλους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBzi » 12 Μαρ 2024, 13:39

Scouser έγραψε:
12 Μαρ 2024, 13:10
Το αν αξίζει να παίρνει ιδιαίτερη δημοσιότητα το περιστατικό εξετάζω.
Η Θεσσαλονίκη το 1997 ήταν η πολιτιστική πρωτεύουσα της Ευρώπης και το 2014 Ευρωπαϊκή πρωτεύουσα νεολαίας. Το να βλέπεις τέτοια σκηνικά που έχεις συνηθίσει να βλέπεις στην Καμπούλ των Ταλιμπάν είναι λίγο κάπως. :lol:
Ψευτοανρθωπιστές όλων των χωρών, ενωθείτε! https://www.youtube.com/shorts/tyOHY83IBoc
PHORUM Discord: https://discord.com/invite/GaNbtqYD

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 24060
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Eπίθεση από ομοφοβικά φασιστάκια στην πλατεία Αριστοτέλους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 12 Μαρ 2024, 13:44

GoBzi έγραψε:
12 Μαρ 2024, 13:15
O I έγραψε:
12 Μαρ 2024, 12:44
GoBzi έγραψε:
12 Μαρ 2024, 12:37


Καλά και ο Μητροπολίτης Θεσσαλονίκης Φιλόθεος καταδίκασε την επίθεση. Εσύ ως καλός χριστιανός άσε τον Τσούνη και άκου τι είπε ο Μητροπολίτης, εκτός και αν τον θεωρείς και αυτόν πουτάνα. :102:
Βρε άσε στην άκρη τα τα "καλός" και τα "Χριστιανός" :lol:

Και τι σε κάνει να πιστεύεις ότι κι εγώ δεν καταδικάζω οποιαδήποτε επίθεση σε αδυναμίες, GoBzi μας;


Άλλο είπα αλλά ο καθ' ένας...με τον καημό του :)
Αγαπητέ, όλοι εδώ μέσα καταδικάζουμε απλά κάποιοι βάζουν ένα "αλλά". Είναι το γνωστό "Καταδικάζω (γράφω online οπότε πρέπει να το πω για να είμαι καλυμμένος), αλλά {λέω τι πραγματικά πιστεύω}".

Αλλά φταίει το νομοσχέδιο, αλλά ο Τσουτσούνης προωθεί πουστηδες, αλλά αυτοί που επιτέθηκαν ήταν μετανάστες, αλλά οι πουστηδοι προκαλούσαν με την εμφάνιση τους, αλλά ήταν μεμονωμένο περιστατικό και πάει λέγοντας.

Είναι σαν το "δεν είμαι ρατσιστής αλλά αυτός είναι Αλβανός". :lol:
Το πιο αστείο απ'ολα ειναι πως οι τραπερς ειναι καλά παιβγιά, όταν κυνηγάνε τράβελους. Τα είχαμε παρεξηγήσει.

Άβαταρ μέλους
Sid Vicious
Δημοσιεύσεις: 12154
Εγγραφή: 13 Σεπ 2018, 19:43

Re: Eπίθεση από ομοφοβικά φασιστάκια στην πλατεία Αριστοτέλους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sid Vicious » 12 Μαρ 2024, 13:58

vantono έγραψε:
12 Μαρ 2024, 13:44
τράβελους
Ομοφοβικό ποστ και ρητορική μίσους
yet say this to the Possum: a bang, not a whimper,
with a bang not with a whimper,
To build the city of Dioce whose terraces are the colour of stars

Άβαταρ μέλους
Scouser
Δημοσιεύσεις: 11877
Εγγραφή: 13 Αύγ 2020, 23:18

Re: Eπίθεση από ομοφοβικά φασιστάκια στην πλατεία Αριστοτέλους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scouser » 12 Μαρ 2024, 14:01

Dwarven Blacksmith έγραψε:
12 Μαρ 2024, 13:21
Scouser έγραψε:
12 Μαρ 2024, 13:10
Dwarven Blacksmith έγραψε:
12 Μαρ 2024, 11:27

Δηλαδή θα σου φαινόταν καθόλου επιλήψιμο να σου την πέσει ένας όχλος ενώ κυκλοφορείς, γιατί γήπεδο αφού.
Define "να σου την πέσει". Σε κάθε περίπτωση, εγώ δεν θεωρώ ότι υπάρχει παραβίαση του ΠΚ που να μην είναι επιληψιμη, να εφαρμοστεί ο νόμος όπως πρέπει. Το αν αξίζει να παίρνει ιδιαίτερη δημοσιότητα το περιστατικό εξετάζω.
Μην κρυβόμαστε πίσω από τον ΠΚ, του χρόνου μπορεί να λέει άλλο αλλά τα ποστ θα υπάρχουν ακόμα.
Εδώ μιλάμε με την προσωπική μας ηθική. Όταν στην πέφτει ένας όχλος τι να κάνεις define, ξέρεις τι ακριβώς θα σου συμβεί;
Όσο για τη δημοσιότητα, αυτό είναι υποκειμενικό υποθέτω.
Η προσωπική ηθική λέει ότι όταν σηκώνεται χέρι, γαμάς στον επιτιθεμενο τα ράμματα. Από εκεί και πέρα, απο οσο εχω καταλάβει, στη συγκεκριμένη περίπτωση είχαμε κάτι παρενδυτικα τραβελια που επελεξαν να κάνουν πιάτσα* στο πιο κεντρικό σημείο της Θεσσαλονίκης. Κάποιοι τύποι τους μπινελικωσαν σε φαση αγέλης, χωρίς να ασκηθεί φυσική βία. Κακώς, να τιμωρηθούν, αλλά τι το τόσο ιδιαίτερο υπάρχει στο περιστατικό που να μας σπάνε τόσο μπάλες και να βγάζει ανακοίνωση μέχρι και η Πρεσβεία της καρδιάς μας; Αν συνέβαινε πχ το ίδιο σε Ηρακλειδεις, θα ασχολούνταν κανείς;


*Παρεμπιπτόντως, το να εκδιδεσαι χωρίς να έχεις καταγραφεί στο σχετικό μητρώο της ΕΛ.ΑΣ είναι παράνομο.
''That's not what your fucking job is. You are bullshiting people, you are acting as a propagandist. It's not 'mostly peaceful' when a car is on fire''. Joe Rogan


Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 43796
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Eπίθεση από ομοφοβικά φασιστάκια στην πλατεία Αριστοτέλους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 12 Μαρ 2024, 14:06

Scouser έγραψε:
12 Μαρ 2024, 14:01
Dwarven Blacksmith έγραψε:
12 Μαρ 2024, 13:21
Scouser έγραψε:
12 Μαρ 2024, 13:10

Define "να σου την πέσει". Σε κάθε περίπτωση, εγώ δεν θεωρώ ότι υπάρχει παραβίαση του ΠΚ που να μην είναι επιληψιμη, να εφαρμοστεί ο νόμος όπως πρέπει. Το αν αξίζει να παίρνει ιδιαίτερη δημοσιότητα το περιστατικό εξετάζω.
Μην κρυβόμαστε πίσω από τον ΠΚ, του χρόνου μπορεί να λέει άλλο αλλά τα ποστ θα υπάρχουν ακόμα.
Εδώ μιλάμε με την προσωπική μας ηθική. Όταν στην πέφτει ένας όχλος τι να κάνεις define, ξέρεις τι ακριβώς θα σου συμβεί;
Όσο για τη δημοσιότητα, αυτό είναι υποκειμενικό υποθέτω.
Η προσωπική ηθική λέει ότι όταν σηκώνεται χέρι, γαμάς στον επιτιθεμενο τα ράμματα. Από εκεί και πέρα, απο οσο εχω καταλάβει, στη συγκεκριμένη περίπτωση είχαμε κάτι παρενδυτικα τραβελια που επελεξαν να κάνουν πιάτσα* στο πιο κεντρικό σημείο της Θεσσαλονίκης. Κάποιοι τύποι τους μπινελικωσαν σε φαση αγέλης, χωρίς να ασκηθεί φυσική βία. Κακώς, να τιμωρηθούν, αλλά τι το τόσο ιδιαίτερο υπάρχει στο περιστατικό που να μας σπάνε τόσο μπάλες και να βγάζει ανακοίνωση μέχρι και η Πρεσβεία της καρδιάς μας; Αν συνέβαινε πχ το ίδιο σε Ηρακλειδεις, θα ασχολούνταν κανείς;


*Παρεμπιπτόντως, το να εκδιδεσαι χωρίς να έχεις καταγραφεί στο σχετικό μητρώο της ΕΛ.ΑΣ είναι παράνομο.
Ωραία. Το ιδιαίτερο που βρίσκω εγώ είναι στην μαζικότητα και στο πολιτισμικό σοκ, είναι κάτι που περιμένεις να συμβεί σε τρένο στην Ινδία ή στους δρόμους του Πακιστάν. Δεν περιμένεις τέτοια φαινόμενα σε ανεπτυγμένη χώρα.

Ο χουλιγκανισμός δεν είναι φυσικά αδιάφορος αλλά είναι ένα φαινόμενο που όντως γεννήθηκε στη Δύση και εκεί ευδοκιμεί κυρίως.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
O I
Δημοσιεύσεις: 4318
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2018, 22:11
Phorum.gr user: Ο.Ι.
Τοποθεσία: Χαλκιδική

Re: Eπίθεση από ομοφοβικά φασιστάκια στην πλατεία Αριστοτέλους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από O I » 12 Μαρ 2024, 14:08

GoBzi έγραψε:
12 Μαρ 2024, 13:15
O I έγραψε:
12 Μαρ 2024, 12:44
GoBzi έγραψε:
12 Μαρ 2024, 12:37


Καλά και ο Μητροπολίτης Θεσσαλονίκης Φιλόθεος καταδίκασε την επίθεση. Εσύ ως καλός χριστιανός άσε τον Τσούνη και άκου τι είπε ο Μητροπολίτης, εκτός και αν τον θεωρείς και αυτόν πουτάνα. :102:
Βρε άσε στην άκρη τα τα "καλός" και τα "Χριστιανός" :lol:

Και τι σε κάνει να πιστεύεις ότι κι εγώ δεν καταδικάζω οποιαδήποτε επίθεση σε αδυναμίες, GoBzi μας;


Άλλο είπα αλλά ο καθ' ένας...με τον καημό του :)
Αγαπητέ, όλοι εδώ μέσα καταδικάζουμε απλά κάποιοι βάζουν ένα "αλλά". Είναι το γνωστό "Καταδικάζω (γράφω online οπότε πρέπει να το πω για να είμαι καλυμμένος), αλλά {λέω τι πραγματικά πιστεύω}".

Αλλά φταίει το νομοσχέδιο, αλλά ο Τσουτσούνης προωθεί πουστηδες, αλλά αυτοί που επιτέθηκαν ήταν μετανάστες, αλλά οι πουστηδοι προκαλούσαν με την εμφάνιση τους, αλλά ήταν μεμονωμένο περιστατικό και πάει λέγοντας.

Είναι σαν το "δεν είμαι ρατσιστής αλλά αυτός είναι Αλβανός". :lol:
Τι το ρατσιστικό έχει να πω έναν Αλβανό, Αλβανό; Ένα Πούστη, Πούστη; Και στην τελική, ένα πολιτικό εκπρόσωπο σα τον Τσούνη, πουτάνα; (χωρίς να θέλω να μειώσω τις πουτάνες, μη θεωρηθώ ρατσιστής :lol: ).

Φυσικά φταίνε όσοι στανικώς θέλαν να περάσει το νομοσχέδιο χωρίς να υπολογίσουν την πλειοψηφία του ενήλικου λαού και των παιδιών του που ήταν αντίθετοι με την ψήφισή του με το πρόσχημα ότι είναι ψηφισμένοι από το λαό (20+% :lol: ) και ότι...είχαν τρελαθεί :lol: να ανακοινώνουν σε όλες τις προεκλογικές ομιλίες τους τον προγραμματισμό να το περάσουν.
Μπαρούφες δλδ.

Ότι ο Τσούνης δηλώνει τη στήριξη σε όλη την ελτζιμπιτικιουαι+ κοινότητα, αναφερόμενος σε μεμονωμένο περιστατικό που σχολίασε, ότι δεν προωθεί αυτή την αλλοπρόσαλλη κοινότητα, λες; Ε..τότε τι ακριβώς κάνει με αυτή του τη δήλωση :smt017 και τι σχέση έχει η δήλωση με το μεμονωμένο περιστατικό :smt017:smt017
Η μεγάλη ιδέα που έχουμε για τον εαυτό μας, είναι το μεγάλο κενό που θα πέσουμε μέσα.

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24984
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Eπίθεση από ομοφοβικά φασιστάκια στην πλατεία Αριστοτέλους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 12 Μαρ 2024, 14:17

GoBzi έγραψε:
12 Μαρ 2024, 13:15
O I έγραψε:
12 Μαρ 2024, 12:44
GoBzi έγραψε:
12 Μαρ 2024, 12:37


Καλά και ο Μητροπολίτης Θεσσαλονίκης Φιλόθεος καταδίκασε την επίθεση. Εσύ ως καλός χριστιανός άσε τον Τσούνη και άκου τι είπε ο Μητροπολίτης, εκτός και αν τον θεωρείς και αυτόν πουτάνα. :102:
Βρε άσε στην άκρη τα τα "καλός" και τα "Χριστιανός" :lol:

Και τι σε κάνει να πιστεύεις ότι κι εγώ δεν καταδικάζω οποιαδήποτε επίθεση σε αδυναμίες, GoBzi μας;


Άλλο είπα αλλά ο καθ' ένας...με τον καημό του :)
Αγαπητέ, όλοι εδώ μέσα καταδικάζουμε απλά κάποιοι βάζουν ένα "αλλά". Είναι το γνωστό "Καταδικάζω (γράφω online οπότε πρέπει να το πω για να είμαι καλυμμένος), αλλά {λέω τι πραγματικά πιστεύω}".

Αλλά φταίει το νομοσχέδιο, αλλά ο Τσουτσούνης προωθεί πουστηδες, αλλά αυτοί που επιτέθηκαν ήταν μετανάστες, αλλά οι πουστηδοι προκαλούσαν με την εμφάνιση τους, αλλά ήταν μεμονωμένο περιστατικό και πάει λέγοντας.

Είναι σαν το "δεν είμαι ρατσιστής αλλά αυτός είναι Αλβανός". :lol:
Εγώ δεν καταδικάζω
Ίσα ίσα λέω ότι καλά τους εκανανν

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71096
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Eπίθεση από ομοφοβικά φασιστάκια στην πλατεία Αριστοτέλους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 12 Μαρ 2024, 14:19

Δημοκράτης έγραψε:
12 Μαρ 2024, 14:02
Υπέροχη. :)
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
O I
Δημοσιεύσεις: 4318
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2018, 22:11
Phorum.gr user: Ο.Ι.
Τοποθεσία: Χαλκιδική

Re: Eπίθεση από ομοφοβικά φασιστάκια στην πλατεία Αριστοτέλους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από O I » 12 Μαρ 2024, 14:23

ΓΑΛΗ έγραψε:
12 Μαρ 2024, 14:19
Δημοκράτης έγραψε:
12 Μαρ 2024, 14:02
Υπέροχη. :)
Η παπουτσάρα τς όλα τα λεφτά :)
Η μεγάλη ιδέα που έχουμε για τον εαυτό μας, είναι το μεγάλο κενό που θα πέσουμε μέσα.

Άβαταρ μέλους
nostromos
Δημοσιεύσεις: 24063
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2018, 22:06
Phorum.gr user: nostromos

Re: Eπίθεση από ομοφοβικά φασιστάκια στην πλατεία Αριστοτέλους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nostromos » 12 Μαρ 2024, 14:48

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
12 Μαρ 2024, 06:00
nostromos έγραψε:
12 Μαρ 2024, 01:08
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
11 Μαρ 2024, 19:18

Γίνονται μπάχαλα για τα οποία κάνεις δεν κάνει τίποτα (;;;) άρα φτυστε με στην μούρη, σιγά το θέμα.
να ειστε το ιδιο ευαισθητοι και οταν την πεφτουν 30 ατομα σε 2 φανταρους που βγηκαν εξοδουχοι στο Θησειο και τους λυντσαρανε ... τοτε θα σας παρουν σοβαρα
εσύ να ασχοληθείς με τις καταγγελίες του Σπάρτακου με τους φαντάρους να πέφτουν συνέχεια θύματα κακοποιητικων συμπεριφορών από τους ανώτερους τους, και άσε τη δήθεν ευαισθησία. Σιγά μην υπάρχει φανταροσειμινγκ στην ελληνική κοινωνία. Εδώ στην επίθεση που συζητάμε, τα μισά σχόλια στα σοσιαλ ήταν υπέρ.
οχι φιλε ... εσεις να αφησετε τηνυποκρισια και την επιλεκτικη επιδοκιμασια της βιας ...
η προσοχη μας στο Καστελοριζο

Άβαταρ μέλους
Scouser
Δημοσιεύσεις: 11877
Εγγραφή: 13 Αύγ 2020, 23:18

Re: Eπίθεση από ομοφοβικά φασιστάκια στην πλατεία Αριστοτέλους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scouser » 12 Μαρ 2024, 14:55

Dwarven Blacksmith έγραψε:
12 Μαρ 2024, 14:06
Scouser έγραψε:
12 Μαρ 2024, 14:01
Dwarven Blacksmith έγραψε:
12 Μαρ 2024, 13:21

Μην κρυβόμαστε πίσω από τον ΠΚ, του χρόνου μπορεί να λέει άλλο αλλά τα ποστ θα υπάρχουν ακόμα.
Εδώ μιλάμε με την προσωπική μας ηθική. Όταν στην πέφτει ένας όχλος τι να κάνεις define, ξέρεις τι ακριβώς θα σου συμβεί;
Όσο για τη δημοσιότητα, αυτό είναι υποκειμενικό υποθέτω.
Η προσωπική ηθική λέει ότι όταν σηκώνεται χέρι, γαμάς στον επιτιθεμενο τα ράμματα. Από εκεί και πέρα, απο οσο εχω καταλάβει, στη συγκεκριμένη περίπτωση είχαμε κάτι παρενδυτικα τραβελια που επελεξαν να κάνουν πιάτσα* στο πιο κεντρικό σημείο της Θεσσαλονίκης. Κάποιοι τύποι τους μπινελικωσαν σε φαση αγέλης, χωρίς να ασκηθεί φυσική βία. Κακώς, να τιμωρηθούν, αλλά τι το τόσο ιδιαίτερο υπάρχει στο περιστατικό που να μας σπάνε τόσο μπάλες και να βγάζει ανακοίνωση μέχρι και η Πρεσβεία της καρδιάς μας; Αν συνέβαινε πχ το ίδιο σε Ηρακλειδεις, θα ασχολούνταν κανείς;


*Παρεμπιπτόντως, το να εκδιδεσαι χωρίς να έχεις καταγραφεί στο σχετικό μητρώο της ΕΛ.ΑΣ είναι παράνομο.
Ωραία. Το ιδιαίτερο που βρίσκω εγώ είναι στην μαζικότητα και στο πολιτισμικό σοκ, είναι κάτι που περιμένεις να συμβεί σε τρένο στην Ινδία ή στους δρόμους του Πακιστάν. Δεν περιμένεις τέτοια φαινόμενα σε ανεπτυγμένη χώρα.

Ο χουλιγκανισμός δεν είναι φυσικά αδιάφορος αλλά είναι ένα φαινόμενο που όντως γεννήθηκε στη Δύση και εκεί ευδοκιμεί κυρίως.
Σε αυτές τις χώρες κατά πάσα πιθανότητα δεν θα έβγαιναν καν ντυμένοι έτσι έξω οι τράβελοι. Στην απίθανη περίπτωση που το έκαναν, θα κατέληγαν αποκεφαλισμένοι και η αστυνομία θα ασχολούνταν όπως ασχολείται η δικιά μας με τους δύο δολοφονημένους χρυσαυγίτες. Μπινελίκια, έστω κοπαδόν, δεν είναι τίποτα αξιοσημείωτο για τα ελληνικά δεδομένα. Γιατί να με απασχολεί περισσότερο επειδή τα θύματα είναι LGBTQ++++++++++++++;
''That's not what your fucking job is. You are bullshiting people, you are acting as a propagandist. It's not 'mostly peaceful' when a car is on fire''. Joe Rogan

Άβαταρ μέλους
Καραμελίτσα
Δημοσιεύσεις: 9190
Εγγραφή: 17 Σεπ 2020, 17:35

Re: Eπίθεση από ομοφοβικά φασιστάκια στην πλατεία Αριστοτέλους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καραμελίτσα » 12 Μαρ 2024, 15:00

Scouser έγραψε:
12 Μαρ 2024, 13:10
Dwarven Blacksmith έγραψε:
12 Μαρ 2024, 11:27
Scouser έγραψε:
12 Μαρ 2024, 10:35
Αν δεν σήκωσε χέρι κάποιος, κακώς γίνεται η όλη φασαρία. Άμα είναι έτσι, να αρχίσουμε να αγανακτουμε και να ζητάμε φυλακές και για αυτούς που βρίζουν εν χορώ κόσμο στο γήπεδο ξέρω γω.
Δηλαδή θα σου φαινόταν καθόλου επιλήψιμο να σου την πέσει ένας όχλος ενώ κυκλοφορείς, γιατί γήπεδο αφού.
Define "να σου την πέσει". Σε κάθε περίπτωση, εγώ δεν θεωρώ ότι υπάρχει παραβίαση του ΠΚ που να μην είναι επιληψιμη, να εφαρμοστεί ο νόμος όπως πρέπει. Το αν αξίζει να παίρνει ιδιαίτερη δημοσιότητα το περιστατικό εξετάζω.
Η δημοσιότητα αφορά πρωταρχικά τις προτεραιότητες των μμε, δηλαδή της ιδιοκτησίας τους. Έχουμε 300 καταγγελίες παρενόχλησης από εργοδότη το χρόνο, πόσες παίζουν στα μμε;
Z

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 43796
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Eπίθεση από ομοφοβικά φασιστάκια στην πλατεία Αριστοτέλους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 12 Μαρ 2024, 15:02

Scouser έγραψε:
12 Μαρ 2024, 14:55
Μπινελίκια, έστω κοπαδόν, δεν είναι τίποτα αξιοσημείωτο για τα ελληνικά δεδομένα.
Οκ διαφωνώ, δεν μου έρχεται τίποτα παρόμοιο στο νου.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών