Το πιο σκληρό άρθρο που γράφηκε ποτέ για τον Τσίπρα

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Συριζαίος

Re: Το πιο σκληρό άρθρο που γράφηκε ποτέ για τον Τσίπρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Συριζαίος » 23 Απρ 2018, 15:26

Κάτσε να το τυπώσω γιατί μου λείπει κολοχαρτο

Άβαταρ μέλους
Μαυροβασίλης
Δημοσιεύσεις: 7804
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:45

Re: Το πιο σκληρό άρθρο που γράφηκε ποτέ για τον Τσίπρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μαυροβασίλης » 23 Απρ 2018, 16:11

Ίφιδα έγραψε:
23 Απρ 2018, 15:23
Δε το είχα δει :wave:
καλά έκανες, ψηνόμουν κι εγώ να σπαμμάρω τις πομπές των ζαίων- το πιο ενδιαφέρον είναι το κρώξιμο στους βρυεξελιώτες πιμπς του κοντού
Χάρε, μην ψάχνεις να με βρεις στα πέρατα του κόσμου
μα σαν περάσω τα εκατό θαν έρθω αμοναχός μου

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: Το πιο σκληρό άρθρο που γράφηκε ποτέ για τον Τσίπρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 23 Απρ 2018, 16:24

Εν τω μεταξύ, πρέπει να θυμίσω στην καλή μου φίλη Ίφιδα πως η εν λόγω έγκυρη εφημερίδα FAZ έλεγε το 2011, αρκεί να δείτε το δωμάτιο ενός ελληνόπουλου, για να καταλάβετε την ανοικοκυροσύνη αυτής της χώρας γενικά.
Ordem e Progresso.

Άβαταρ μέλους
Ίφιδα
Δημοσιεύσεις: 5725
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 10:23

Re: Το πιο σκληρό άρθρο που γράφηκε ποτέ για τον Τσίπρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ίφιδα » 23 Απρ 2018, 16:26

Βρε αγάπη, δεν κάνω τσιρλίντινγκ στη γερμανική εφημερίδα, σε καμία δεν κάνω. Για το περιεχόμενο μιλάμε. Έχει κι αυτή την ατζέντα της, δε διαφωνούμε σ αυτό, είναι σωστά αυτά που λέει; είναι.

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27371
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Το πιο σκληρό άρθρο που γράφηκε ποτέ για τον Τσίπρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 23 Απρ 2018, 16:38

zteo έγραψε:
23 Απρ 2018, 15:25
Ιφιδα η εν λογω εφημεριδα ειναι προπυργιο των Χριστιανοδημοκρατων στην Γερμανια.Μπορει να γραφει μερικες αληθειες αλλα δεν τις γραφει επειδη ειναι ((αθωα του αιματος)).
Πάλι δανεικά γυρεύεις;
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

zteo
Δημοσιεύσεις: 10738
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 02:36

Re: Το πιο σκληρό άρθρο που γράφηκε ποτέ για τον Τσίπρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από zteo » 23 Απρ 2018, 16:39

Ίφιδα έγραψε:
23 Απρ 2018, 16:26
Βρε αγάπη, δεν κάνω τσιρλίντινγκ στη γερμανική εφημερίδα, σε καμία δεν κάνω. Για το περιεχόμενο μιλάμε. Έχει κι αυτή την ατζέντα της, δε διαφωνούμε σ αυτό, είναι σωστά αυτά που λέει; είναι.
Ευτυχως που υπαρχει οικονομικος πολεμος ΗΠΑ-Γερμανια και βγαινει κανενα σκανδαλο στην φορα.Αλλα και τι να το κανεις απο την στιγμη που η ατιμωρησια παει συννεφο.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος zteo την 23 Απρ 2018, 16:43, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Όποιος σπέρνει Τσιπρες και ραντίζει Ανδρουλακηδες θερίζει Μητσοτακιδες και μια γκέισα Παναγία.

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27371
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Το πιο σκληρό άρθρο που γράφηκε ποτέ για τον Τσίπρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 23 Απρ 2018, 16:40

alekhine έγραψε:
23 Απρ 2018, 13:04
Ίφιδα έγραψε:
23 Απρ 2018, 11:40
Μια χαρά τα λέει το άρθρο, μονόπατα βέβαια, ξεπλένει λίγο τη Νοβάρτις, βλέπει ως μόνο κακό τον Σαββίδη (αφού είναι Ρώσος εκ του "αφού έχει αθηναικές πινακίδες") αλλά οκ, δε μπορούμε να τα περιμένουμε όλα απ τις γερμανικές φυλλάδες.

εγω δεν νομιζω οτι τα λεει μονοπαντα
αντιθετα εχει πολλες αναφορες που λεει οτι τα προβληματα της χωρας ειναι συνολικα του πολιτικου προσωπικου της χωρας
Ποια επιχείρηση θέλει να επενδύσει στην Ελλάδα, όταν λείπει η ασφάλεια προγραμματισμού και δικαίου, όταν ο κρατικός διοικητικός μηχανισμός είναι αναποτελεσματικός και επιρρεπής στη δωροδοκία; Όταν οι διαγωνισμοί διαρκούν χρόνια, οικοδομικές δραστηριότητες, από χρόνια προγραμματισμένες, ακυρώνονται και οι όροι αυστηροποιούνται, επειδή κάποιος νύχτα εκφράζει επιφυλάξεις;
Όποιος θέλει να καταλάβει πώς κυλούν οι ιδιωτικοποιήσεις στην Ελλάδα, ας ρίξει μια ματιά στο Ελληνικό, το πρώην διεθνές αεροδρόμιο της Αθήνας. Το κομμάτι γης σε άριστη τοποθεσία, τρεις φορές μεγαλύτερο από το Πριγκιπάτο του Μονακό, κείτεται ερειπωμένο από το 2001. Ήταν να δημιουργηθούν πάρκο, μουσείο, συνεδριακό κέντρο, τουριστικό θέρετρο. Σχέδια επί σχεδίων. Αλλά η κρατική περιουσία έχει αφεθεί να ρημάζει. Καμιά κυβέρνηση δεν κατάφερε να υλοποιήσει το έργο. Μόνον όταν η Ελλάδα βρέθηκε στα πρόθυρα της χρεοκοπίας, παρατηρήθηκε κινητικότητα, αν και με ρυθμό χελώνας και με μεγάλο πολιτικό ζήλο αποτροπής από την Αθήνα
Στασιμότητα επικρατεί και στον εκσυγχρονισμό της χώρας, και μάλιστα δεκαετίες τώρα. Ενώ στην Ευρώπη ασχολούνται με τις προκλήσεις της ψηφιοποίησης και το μέλλον του εργασιακού κόσμου και της βιομηχανίας, όλα στην Ελλάδα πριν από την κρίση περιστρέφονταν γύρω από την κατανάλωση. Τώρα όλα περιστρέφονται γύρω από το να μη χαθεί ό,τι απέμεινε. Η Ελλάδα, από οικονομική άποψη, βρίσκεται ακόμα στο επίπεδο μιας τριτοκοσμικής χώρας.
Καφκικό είναι και το μεγάλης παράδοσης, καλλιεργούμενο από όλα τα κόμματα σύστημα των μετακλητών (Μetakliti, sic). Ο μετακλητός είναι ένας κρατικός υπάλληλος, που πρόσκειται στο εκάστοτε κυβερνών κόμμα και μετατίθεται από αυτό δια νόμου από τη θέση που κατέχει σε μια νέα θέση, ανεξάρτητα αν έχει τα προσόντα γι’ αυτήν. Οι μετακλητοί είναι ένα από παλιά δοκιμασμένο εργαλείο κάθε κυβερνώντος κόμματος. Στο ελληνικό κομματικό κράτος αποτελούν τον συνδετικό κρίκο ανάμεσα στην κυβέρνηση, το κράτος και τον λαό. Έτσι, ένας δάσκαλος Αγγλικών χρίζεται πρόεδρος μιας συγκοινωνιακής επιχείρησης, ένας πυροσβέστης Γενικός Γραμματέας του Ταμείου Δικηγορικών Συντάξεων και κάποιος από βουλκανιζατέρ στη Σαντορίνη Διοικητής νοσοκομείου. Είναι αυτονόητο ότι η τοποθέτηση στη νέα θέση συνεπάγεται υψηλότερο μισθό και επιδόματα. Καθώς επίσης και ότι στο μοίρασμα των θέσεων λαμβάνονται υπόψη κατά προτίμηση από τους επικεφαλής των υπηρεσιών συγγενείς, σύζυγοι, αδέλφια, ξαδέλφια.

ολα αυτα μεχρι τα μισα του αρθρου
ολα αυτα δεν τα δημιουργησε ο τσιπρας αλλα κυριως οσοι προηγηθηκαν απο αυτον


το προβλημα ειναι οτι ο μεν τσιπρας ολες αυτες τις παθογενειες δεν μπορει η δεν θελει να τις καταπολεμησει(διαλεγεις οτι απο τις δυο εκδοχες θελεις)
η εναλλακτικη ομως που παρουσιαζεται ειναι να αντιμετωπιστουν αυτες οι παθογενειες απο το πολιτικο προσωπικο που τις δημιουργησε και το οποιο γινεται προσπαθεια να παρουσιαστει σαν "υπευθυνη δυναμη"

μπρος γκρεμος και πισω ρεμα δλδ
Δε σύριζα ιζ στρνγκ ιν δις ουάν
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

zteo
Δημοσιεύσεις: 10738
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 02:36

Re: Το πιο σκληρό άρθρο που γράφηκε ποτέ για τον Τσίπρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από zteo » 23 Απρ 2018, 16:42

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
23 Απρ 2018, 16:38
zteo έγραψε:
23 Απρ 2018, 15:25
Ιφιδα η εν λογω εφημεριδα ειναι προπυργιο των Χριστιανοδημοκρατων στην Γερμανια.Μπορει να γραφει μερικες αληθειες αλλα δεν τις γραφει επειδη ειναι ((αθωα του αιματος)).
Πάλι δανεικά γυρεύεις;
Μην μπερδευεσαι εγω ειμαι ενας ανεργος οπτικος δεν ειμαι καναλαρχης να βαζω το κρατος να δανειζεται απο τις αγορες και να μου τα δινει. :D
Όποιος σπέρνει Τσιπρες και ραντίζει Ανδρουλακηδες θερίζει Μητσοτακιδες και μια γκέισα Παναγία.

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27371
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Το πιο σκληρό άρθρο που γράφηκε ποτέ για τον Τσίπρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 23 Απρ 2018, 16:46

Ρε μη κάνετε τους χαζούς, σας έχω γεννήσει εγώ, λαίμαι. Σίγουρα κάτι γυρεύεις. Κλειστό επάγγελμα, φθηνό χρήμα και έσπα να ανοίξεις κατάστημα, κάτι. Μολόγα
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

zteo
Δημοσιεύσεις: 10738
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 02:36

Re: Το πιο σκληρό άρθρο που γράφηκε ποτέ για τον Τσίπρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από zteo » 23 Απρ 2018, 16:50

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
23 Απρ 2018, 16:46
Ρε μη κάνετε τους χαζούς, σας έχω γεννήσει εγώ, λαίμαι. Σίγουρα κάτι γυρεύεις. Κλειστό επάγγελμα, φθηνό χρήμα και έσπα να ανοίξεις κατάστημα, κάτι. Μολόγα
1.Το επαγγελμα δεν ειναι κλειστο
2.Το πτυχιο μου απαξιωθηκε απο Πασοκους σαν εσενα.
3.Τα δανεικα μου προκαλουν αλλεργια
4.ΕΣΠΑ για οπτικα καταστηματα δεν υπαρχουν.
Θα σε απογοητευσω αλλα δεν ειμαι ουτε Γερμανοτσολιας σαν εσενα ουτε Αμερικανοπροσκυνημενος σαν τος Συριζαιους. :D
Όποιος σπέρνει Τσιπρες και ραντίζει Ανδρουλακηδες θερίζει Μητσοτακιδες και μια γκέισα Παναγία.

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: Το πιο σκληρό άρθρο που γράφηκε ποτέ για τον Τσίπρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 23 Απρ 2018, 16:51

Εικόνα
-Πρωθυπουργέ, πάλι μας διαβάλουν.
Ordem e Progresso.

Άβαταρ μέλους
Υδράργυρος
Δημοσιεύσεις: 25573
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 17:47

Re: Το πιο σκληρό άρθρο που γράφηκε ποτέ για τον Τσίπρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υδράργυρος » 23 Απρ 2018, 16:58

Μαυροβασίλης έγραψε:
23 Απρ 2018, 15:19
το Στουττγκαρδ21, όσο παρακολουθούσα, είχε βαλτώσει από ομοϊδεάτες σου Μερκ:
χαρτζιλικούμενοι διαδηλωτές και χαλιλέγγυοι δικεόροι ήταν στην ημερήσια διάταξη :lol:
100 φορες χειροτερα απο την ελλαδα ειναι εκει σε αυτα τα πραματα

Άβαταρ μέλους
Υδράργυρος
Δημοσιεύσεις: 25573
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 17:47

Re: Το πιο σκληρό άρθρο που γράφηκε ποτέ για τον Τσίπρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υδράργυρος » 23 Απρ 2018, 17:00

Συριζαίος έγραψε:
23 Απρ 2018, 15:26
Κάτσε να το τυπώσω γιατί μου λείπει κολοχαρτο
:goodpost::+1:

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27371
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Το πιο σκληρό άρθρο που γράφηκε ποτέ για τον Τσίπρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 23 Απρ 2018, 17:03

zteo έγραψε:
23 Απρ 2018, 16:50
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
23 Απρ 2018, 16:46
Ρε μη κάνετε τους χαζούς, σας έχω γεννήσει εγώ, λαίμαι. Σίγουρα κάτι γυρεύεις. Κλειστό επάγγελμα, φθηνό χρήμα και έσπα να ανοίξεις κατάστημα, κάτι. Μολόγα
1.Το επαγγελμα δεν ειναι κλειστο
2.Το πτυχιο μου απαξιωθηκε απο Πασοκους σαν εσενα.
3.Τα δανεικα μου προκαλουν αλλεργια
4.ΕΣΠΑ για οπτικα καταστηματα δεν υπαρχουν.
Θα σε απογοητευσω αλλα δεν ειμαι ουτε Γερμανοτσολιας σαν εσενα ουτε Αμερικανοπροσκυνημενος σαν τος Συριζαιους. :D
Θα σε παρακολουθώ από κοντά. Δεν την γλυτώνεις
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
Υδράργυρος
Δημοσιεύσεις: 25573
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 17:47

Re: Το πιο σκληρό άρθρο που γράφηκε ποτέ για τον Τσίπρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υδράργυρος » 23 Απρ 2018, 17:05

Cavaliere έγραψε:
23 Απρ 2018, 16:24
Εν τω μεταξύ, πρέπει να θυμίσω στην καλή μου φίλη Ίφιδα πως η εν λόγω έγκυρη εφημερίδα FAZ έλεγε το 2011, αρκεί να δείτε το δωμάτιο ενός ελληνόπουλου, για να καταλάβετε την ανοικοκυροσύνη αυτής της χώρας γενικά.
Οι γερμανοι μας συμπεριφερονται σαν αποικια. Ο πατερας μου που ειχε ζησει την κατοχη ελεγε "συμπεριφερεται σαν τους γερμανους", και εννοουσε την υπεροψια. Teutonisch arroganz, το λενε και οι ιδοοι

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών