Jason Αντιγόνη

Ανθρώπινες σχέσεις
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 26454
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Jason Αντιγόνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 30 Απρ 2018, 03:29

Μηχανικός έγραψε:
30 Απρ 2018, 03:23
Αγις έγραψε:
30 Απρ 2018, 03:17
Μια ερώτηση μόνο.
Μαυρίζεις εύκολα - γρήγορα ;
Γρήγορα και πολύ.
ΟΚ Καλύφθηκα .
Αν θέλει καποιος άλλος συνάδελφος , περίεργος - κουτσομπόλης να ρωτήσει κάτι ας πάρει το λόγο η το πληκτρολόγιο
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
blackpaint
Δημοσιεύσεις: 9596
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 00:37

Re: Jason Αντιγόνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από blackpaint » 30 Απρ 2018, 03:30

zteo έγραψε:
30 Απρ 2018, 03:01
Cecily Anne έγραψε:
30 Απρ 2018, 02:47
Καλά θα μου πεις, εδώ τα τζαπανιζ ανάβουν να βλέπουν να τις πηδάνε χταπόδια κι εξωγήινοι. Τουλάχιστον αυτό εμπίπτει στο ανθρώπινο είδος.
Για την ακριβεια τις πηδανε εξωγηινα χταποδια οχι γηινα.
αλλος man of culture απο δω

Άβαταρ μέλους
blackpaint
Δημοσιεύσεις: 9596
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 00:37

Re: Jason Αντιγόνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από blackpaint » 30 Απρ 2018, 03:32

Μηχανικός έγραψε:
30 Απρ 2018, 03:08
parafrwn έγραψε:
30 Απρ 2018, 03:04
Τουλάχιστον άβολο, ειδικά όταν υπάρχει και η μεγάλη παραλία δίπλα :wave:
Έκανα πάντα γυμνός τότε μπάνιο.
Δεν μου άρεσε το άσπρο σημάδι από το μαγιό.
χμμμμμ...

parafrwn
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 2590
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 07:52

Re: Jason Αντιγόνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από parafrwn » 30 Απρ 2018, 03:34

Αγις έγραψε:
30 Απρ 2018, 03:29
Μηχανικός έγραψε:
30 Απρ 2018, 03:23
Αγις έγραψε:
30 Απρ 2018, 03:17
Μια ερώτηση μόνο.
Μαυρίζεις εύκολα - γρήγορα ;
Γρήγορα και πολύ.
ΟΚ Καλύφθηκα .
Αν θέλει καποιος άλλος συνάδελφος , περίεργος - κουτσομπόλης να ρωτήσει κάτι ας πάρει το λόγο η το πληκτρολόγιο
:lol::lol::lol:
Σας σιχάθηκε η ψυχή μου.

Άβαταρ μέλους
blackpaint
Δημοσιεύσεις: 9596
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 00:37

Re: Jason Αντιγόνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από blackpaint » 30 Απρ 2018, 03:37

κουλούρι Θεσσαλονίκης έγραψε:
30 Απρ 2018, 03:17
ανωμαλάρες Ιάπωνες
Το Yaoi (ιαπωνικά: やおい, μεταγραφή στα ελληνικά: γιαόι) είναι όρος-ομπρέλα που χρησιμοποιείται στη Δύση για να περιγράψει τα προϊόντα της ιαπωνικής υποκουλτούρας των manga, anime και βιντεοπαιχνιδιών που έχουν ως κεντρικό θεματικό τους άξονα τον ομοερωτισμό μεταξύ ανδρών. Οι τίτλοι yaoi στις πλείστες των περιπτώσεων απευθύνονται στο γυναικείο κοινό. Άλλωστε οι συντριπτική πλειοψηφία των δημιουργών yaoi είναι γυναίκες. Στην Ιαπωνία ο όρος yaoi είναι σχεδόν παρωχημένος, αφού τα έργα αυτά προωθούνται κάτω από τον αγγλικό όρο Boys Love (μεταγραφή στα Ιαπωνικά: ボーイズラブ) ή, για συντομία, BL (ビーエル). Γνωστοί τίτλοι yaoi είναι: Junjō Romantica, Ai no Kusabi, Gravitation, Loveless, Enzai, Togainu no Chi.


Καταγωγή του όρου
Ο ορός δημιουργήθηκε από τις Γιάσουκο Σάκατα και Άκικο Χάτσου στα τέλη της δεκαετίας του '70 και αποτελεί ακρωνύμιο της φράσης ヤマなし、オチなし、意味なし (yama nashi, ochi nashi, imi nashi, Μετάφραση: Χωρίς κορύφωση, χωρίς σκοπό, χωρίς νόημα), αρχικά για να περιγράψει τις ερασιτεχνικές παρωδίες manga οι οποίες παρουσίαζαν ομοερωτικές σχέσεις χαρακτήρων άλλων έργων, ανεξάρτητα αν τέτοιες σχέσεις απουσίαζαν εντελώς από το πρωτότυπο, ωστόσο στη συνέχεια χρησιμοποιήθηκε ευρύτερα για να περιγράψει τα έργα αντρικού ομοερωτισμού που στόχευαν στο γυναικείο κοινό.
Όπως διαφαίνεται από την ετυμολογία του ακρωνυμίου, ο όρος είχε σκοπό να διαχωρίσει τα έργα αυτής της κατηγορίας από τα shōnen-ai (少年愛, σόνεν-άι) τα οποία, παρόλο που επίσης είχαν έντονο το ομοερωτικό στοιχείο, ακολουθούσαν τις παραδοσιακές τεχνικές σεναριακής ανάπτυξης και δεν έδιναν υπερβολική έμφαση στις ερωτικές σκηνές.
Αυτός ο διαχωρισμός στην ορολογία δεν υφίσταται πλέον στην Ιαπωνική αγορά, παρόλο που οι φαν στη Δύση εξακολουθούν να χρησιμοποιούν τους δυο αυτούς όρους με ελαφρώς διαφορετική σημασία.



Χαρακτηριστικά γνωρίσματα
Επειδή τα έργα yaoi παράγονται στη συντριπτική πλειοψηφία τους από γυναίκες και έχουν ως κοινό τους επίσης γυναίκες, οι συμπεριφορές που παρουσιάζουν σπάνια είναι ρεαλιστικές.
Στα έργα yaoi οι χαρακτήρες αποτελούν εξιδανικευμένα πρότυπα ανδρών, συχνά με θηλυπρεπή χαρακτηριστικά (美少年, bishōnen) ενώ οι ερωτικές σχέσεις έχουν απόλυτη διάκριση ρόλων στα πρότυπα εξουσιαστή-εξουσιαζόμενου (βλ. Λεξιλόγιο), ώστε η αναγνώστρια να μπορεί να ταυτιστεί με τον δεύτερο. Δεν είναι σπάνιο να παρατηρηθούν και ανατομικά λάθη στα manga, anime ή παιχνίδια που περιέχουν σκηνές σεξ. Γενικά το είδος δεν χαίρει της εκτίμησης των ομοφυλόφιλων ανδρών, οι οποίοι προτιμούν τα gay comic (ゲイコミ, geikomi) των οποίων οι δημιουργοί είναι άντρες και διαφέρουν σε μεγάλο βαθμό από τα yaoi. Ωστόσο υπάρχει αριθμός ομοφυλόφιλων αλλά και ετεροφυλόφιλων ανδρών που απολαμβάνουν το είδος.


Λεξιλόγιο
Όπως και όλες οι άλλες κατηγορίες της Ιαπωνικής υποκουλτούρας, η κατηγορία του yaoi περιέχει μεγάλο όγκο ορολογιών, η γνώση των οποίων βοηθά στην κατανόηση πολλών χαρακτηριστικών του. Ακολουθούν μερικοί από αυτούς.
  • Δυτική γραφή Ιαπωνική γραφή Σημασία
    • Boys Love ボーイズラブ Ο σύγχρονος όρος ομπρέλα για τα έργα yaoi. Στην Ιαπωνία έχει σχεδόν εκτοπίσει τους άλλους συνώνυμους όρους
    • Yaoi やおい Δημοφιλής όρος στη Δύση για τα manga, anime, βιντοπαιχνίδια Boys Love. Στην Ιαπωνία ο όρος είναι σχεδόν παρωχημένος. Περιέγραφε τα ερασιτεχνικά manga με ομοερωτικό περιεχόμενο.
    • Shōnen ai 少年愛 Στη Δύση περιγράφει τα έργα yaoi χωρίς ερωτικές σκηνές και συνήθως περισσότερη προσήλωση στο σενάριο. Στην Ιαπωνία ο όρος είναι παρωχημένος. Περιέγραφε τα πρωτότυπα ομοερωτικά έργα (όπως αυτά που εμφανίστηκαν στο περιοδικό Juné).
    • Seme (προφέρεται σέμε) 攻め Από τον αθλητικό όρο για τον επιθετικό παίχτη, περιγράφει τον κυρίαρχο άντρα μιας ομοφυλοφιλικής σχέσης.
    • Uke (προφέρεται ούκε) 受け Από τον αθλητικό όρο για τον αμυντικό παίχτη, περιγράφει τον υποτασσόμενο άντρα μιας ομοφυλοφιλικής σχέσης.
    • Fujoshi 腐女子 Η φανατική των έργων yaoi. Όρος με αρνητική σημασία που αργότερα υιοθετήθηκε από τις ίδιες. Κυριολεκτικά σημαίνει "σάπια γυναικά"
    • Fudanshi 腐男子 Δημιουργημένο αναλογικά με το Fujoshi, περιγράφει υποτιμητικά τους άντρες οπαδούς του yaoi.
    • Juné (το e προφέρεται) ジュネ Από το πρώτο περιοδικό manga που φιλοξένησε ιστορίες shōnen ai, ο όρος χρησιμοποιείται ακόμα και σήμερα για να περιγράψει ιστορίες yaoi με πρωτότυπους χαρακτήρες. Το περιοδικό Juné εκδίδεται ακόμα.
    • Shota ショタ Το αρσενικό ανάλογο της λολίτας. Περιγράφει την υποκατηγορία των manga που πραγματεύεται τις ερωτικές σχέσεις μεταξύ ανήλικου αγοριού και ενήλικα (άντρα ή γυναίκας) ή μεταξύ ανηλίκων (αγόρι/αγόρι ή αγόρι/κορίτσι)
good bot :c020:

προσοχη ομως, καποια απο τα παραπανω εργα εμπιπτουν στον ελληνικο νομο περι πορνογραφιας ανηλικων.

Άβαταρ μέλους
Μηχανικός
Δημοσιεύσεις: 12036
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:31
Τοποθεσία: Καλαμάτα

Re: Jason Αντιγόνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μηχανικός » 30 Απρ 2018, 03:37

Μου την είχε πέσει και ένας συνάδελφος μηχανικός, μουσάτος μαλιαρός σαν αρκούδα, παντρεμένος και με παιδιά.
Τον ήξερα χρόνια και δεν είχα καταλάβει τίποτα.

Άβαταρ μέλους
blackpaint
Δημοσιεύσεις: 9596
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 00:37

Re: Jason Αντιγόνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από blackpaint » 30 Απρ 2018, 03:40

Μηχανικός έγραψε:
30 Απρ 2018, 03:37
Μου την είχε πέσει και ένας συνάδελφος μηχανικός, μουσάτος μαλιαρός σαν αρκούδα, παντρεμένος και με παιδιά.
Τον ήξερα χρόνια και δεν είχα καταλάβει τίποτα.
ενα ενα μας τα βγαζεις

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 26454
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Jason Αντιγόνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 30 Απρ 2018, 03:42

blackpaint έγραψε:
30 Απρ 2018, 03:40
Μηχανικός έγραψε:
30 Απρ 2018, 03:37
Μου την είχε πέσει και ένας συνάδελφος μηχανικός, μουσάτος μαλιαρός σαν αρκούδα, παντρεμένος και με παιδιά.
Τον ήξερα χρόνια και δεν είχα καταλάβει τίποτα.
ενα ενα μας τα βγαζεις
Μην τον κόβεις , εβαλα ποτό ...
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

parafrwn
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 2590
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 07:52

Re: Jason Αντιγόνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από parafrwn » 30 Απρ 2018, 03:43

Μηχανικός έγραψε:
30 Απρ 2018, 03:37
Μου την είχε πέσει και ένας συνάδελφος μηχανικός, μουσάτος μαλιαρός σαν αρκούδα, παντρεμένος και με παιδιά.
Τον ήξερα χρόνια και δεν είχα καταλάβει τίποτα.
Και τι έγινε;
Σας σιχάθηκε η ψυχή μου.

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 26454
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Jason Αντιγόνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 30 Απρ 2018, 03:51

parafrwn έγραψε:
30 Απρ 2018, 03:43
Μηχανικός έγραψε:
30 Απρ 2018, 03:37
Μου την είχε πέσει και ένας συνάδελφος μηχανικός, μουσάτος μαλιαρός σαν αρκούδα, παντρεμένος και με παιδιά.
Τον ήξερα χρόνια και δεν είχα καταλάβει τίποτα.
Και τι έγινε;
Αγωνία....

ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
Μηχανικός
Δημοσιεύσεις: 12036
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:31
Τοποθεσία: Καλαμάτα

Re: Jason Αντιγόνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μηχανικός » 30 Απρ 2018, 03:51

parafrwn έγραψε:
30 Απρ 2018, 03:43
Μηχανικός έγραψε:
30 Απρ 2018, 03:37
Μου την είχε πέσει και ένας συνάδελφος μηχανικός, μουσάτος μαλιαρός σαν αρκούδα, παντρεμένος και με παιδιά.
Τον ήξερα χρόνια και δεν είχα καταλάβει τίποτα.
Και τι έγινε;
Επειδή είμαι ευγενικός δεν τον διαλόστειλα.

Και γιατρός μου την έχει πέσει που είχα πάει για επίσκεψη,
αλλά δεν ήταν έκπληξη γιατί ήξερα τι είναι.


Πάω για ύπνο γιατί το πρωί έχω δουλειά.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38322
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Jason Αντιγόνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 30 Απρ 2018, 09:15

blackpaint έγραψε:
30 Απρ 2018, 02:30
sys3x έγραψε:
30 Απρ 2018, 02:02
blackpaint έγραψε:
30 Απρ 2018, 00:37


εσυ οχι, αλλες ομως, οπως η φιλη του συσεξ, γουσταρουν. Εχω κανει ενα μικρογκαλοπ στο παλιο πχορουμ, 50/50 βγηκαν.
εσύ που την ξέρεις κάτι θα ξέρεις είμαι σίγουρος, εμένα πάντως δεν μου έδειξε ότι καυλώνει με αυτά, έτσι για την ιστορία ε.
αχα, τα εβλεπε για την επιστημη ε;
είδες που εσύ ξέρεις τελικά. Εγώ που δε ξέρω μαν μου λέω, ταινία ήτανε μάλλον της άρεσε η ταινία και δεν τραβάει και κανένα ζόρι με χόμο σκηνές και τέτοια, για να το λες εσύ όμως σίγουρα θα καυλώνει με αυτά.
(:
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
blackpaint
Δημοσιεύσεις: 9596
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 00:37

Re: Jason Αντιγόνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από blackpaint » 30 Απρ 2018, 11:49

sys3x έγραψε:
30 Απρ 2018, 09:15
blackpaint έγραψε:
30 Απρ 2018, 02:30
sys3x έγραψε:
30 Απρ 2018, 02:02


εσύ που την ξέρεις κάτι θα ξέρεις είμαι σίγουρος, εμένα πάντως δεν μου έδειξε ότι καυλώνει με αυτά, έτσι για την ιστορία ε.
αχα, τα εβλεπε για την επιστημη ε;
είδες που εσύ ξέρεις τελικά. Εγώ που δε ξέρω μαν μου λέω, ταινία ήτανε μάλλον της άρεσε η ταινία και δεν τραβάει και κανένα ζόρι με χόμο σκηνές και τέτοια, για να το λες εσύ όμως σίγουρα θα καυλώνει με αυτά.
(:
αιι μωρε, νομιζα πως ηταν τσοντα

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Jason Αντιγόνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 30 Απρ 2018, 12:09

blackpaint έγραψε:
29 Απρ 2018, 22:00
enaon έγραψε:
29 Απρ 2018, 21:54
blackpaint έγραψε:
29 Απρ 2018, 21:53
ειναι απλο φιλε, τα ξερω ολα
καλά αυτό νομίζω δεν είναι το θέμα μας πλέον, το ξεπεράσαμε. Πώς όμως τα ξέρεις όλα, στα λέει το τριγωνακι;
αν σου απαντησω φιλε, θα σε βαλω σε κινδυνο
*αυτη η συζητηση δεν εγινε ποτε*
Είδες οι πούστηδες; Γι αυτό σας λέω, μακριά από τα γκεϊλίκια και τις ανωμαλίες. Τους βάζουν οι Ιλουμινάτι για να μας πουστεύουν και να μας ελέγχουν.
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Jason Αντιγόνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 30 Απρ 2018, 12:12

Μηχανικός έγραψε:
30 Απρ 2018, 03:51
parafrwn έγραψε:
30 Απρ 2018, 03:43
Μηχανικός έγραψε:
30 Απρ 2018, 03:37
Μου την είχε πέσει και ένας συνάδελφος μηχανικός, μουσάτος μαλιαρός σαν αρκούδα, παντρεμένος και με παιδιά.
Τον ήξερα χρόνια και δεν είχα καταλάβει τίποτα.
Και τι έγινε;
Επειδή είμαι ευγενικός δεν τον διαλόστειλα.

Και γιατρός μου την έχει πέσει που είχα πάει για επίσκεψη,
αλλά δεν ήταν έκπληξη γιατί ήξερα τι είναι.


Πάω για ύπνο γιατί το πρωί έχω δουλειά.
Θα πρέπει να είσαι πολύ ελκυστικό πλάσμα :8)
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Σχέσεις, Έρωτας & Σεξουαλικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών