Ερωτήσεις προς αντίθετο φύλο

Ανθρώπινες σχέσεις
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Γραφικός

Re: Ερωτήσεις προς αντίθετο φύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γραφικός » 14 Μαρ 2019, 19:29

Antares έγραψε:
14 Μαρ 2019, 13:40
Ή άλλη έκανε τη ζωή της γαμήθηκε με 2-3
:smt005:
Eκεί που άλλοι όταν λένε "κάνω την ζωή μου" εννοούν να έχουν καλή δουλειά, λεφτά, αυτοκίνητο, δεσμό, παιδιά κλπ.
Ερώτηση προς το αντίθετο φύλο.
Δεν νομίζω να υπάρχουν εδώ άνδρες αυτής της συνομοταξίας αλλά ήθελα να ρωτήσω, γνωρίζετε τι συμβαίνει στο μυαλό εκείνων που κακοποιούν γυναίκες και παιδιά; Αν ήμουν άνδρας ούτε που θα μου περνούσε από το μυαλό να αγγίξω γυναίκα και παιδί.
Επίσης γιατί γίνεται κάτι τέτοιο στους πολέμους; Εκεί πρέπει να συμμετέχουν και οι με ηθικό πρότερο βίο. Αδιανόητο για μένα. Θα προτιμούσα να πεθάνω.
Κι εγώ το βρίσκω τόσο έξω από εμένα όσο εσύ.
Η κακοποίηση παιδιών είναι όντως πιο συχνή από άνδρες απ' ότι από γυναίκες; Αν ναι, έχεις δίκιο να το θεωρείς ερώτημα που πρέπει να απευθυνθεί προς άνδρες. Αν παραντουρίζουν όμως, τότε είναι θέμα κάποιων ανθρώπων ανεξαρτήτως φύλου να θέλουν να βρουν πιο αδύναμους για να ξεσπάσουν, μόνο που οι άνδρες που ψάχνουν για πιο αδύναμο κόσμο δεν έχουν μόνο τα παιδιά ως τάργκετ γκρουπ αλλά και τις γυναίκες.

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 26092
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Ερωτήσεις προς αντίθετο φύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 14 Μαρ 2019, 19:31

don't speak έγραψε:
14 Μαρ 2019, 19:14
Αγις έγραψε:
14 Μαρ 2019, 14:34
'Περιστατικο΄.
Τρωμε κατι μεζεκλικια με μια Κυρια - κληση στο τηλ - απο μια γκομενιτσα - της λεω αποτομα να κλεισει γιατι ενοχλει εν ωρα εργασιας.
Η Κυρια ( φανατικη χριστιανη - συζυγος κ μητερα ) μου βάζει χοντροχερο '' Θα σε κάψει ο θεος με τα ψεματα που λες κ τον τροπο που φερεσαι.....μπλα μπλα ....''

Λεπτομερεια .
Πριν μιση ωρα μου εκανε αριστοτεχνικες πιπες κ κουνηματα στο γραφειο της...
Μα ως άνθρωπος σημασία έχει τι βγαίνει από μέσα σου, όχι τι μπαίνει.
Δεν μπορω να σκεφτω αντεπιχείρημα - νικησες . :003:
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Γραφικός

Re: Ερωτήσεις προς αντίθετο φύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γραφικός » 14 Μαρ 2019, 19:32

Βινόσαυρος έγραψε:
14 Μαρ 2019, 15:03
εδώ είναι που οι άντρηδες βγάζουν το παραπονο τους;
Κι οι γυναίκες άμα θέλουν.
Αφού όμως εμείς είμαστε απλοί, ντόμπροι και σταράτοι πού να βρουν απορίες και παράπονα να πούνε;

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 33058
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Ερωτήσεις προς αντίθετο φύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 14 Μαρ 2019, 19:33

Γραφικός έγραψε:
14 Μαρ 2019, 19:29
μόνο που οι άνδρες που ψάχνουν για πιο αδύναμο κόσμο δεν έχουν μόνο τα παιδιά ως τάργκετ γκρουπ αλλά και τις γυναίκες.
αυτο.

σαν να λεμε οτι οσοι ειναι 2 μετρα και 100 κιλα ειναι πιο βιαιοι απο οσους ειναι 1.50 και 50 κιλα.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 26092
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Ερωτήσεις προς αντίθετο φύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 14 Μαρ 2019, 19:35

Γραφικός έγραψε:
14 Μαρ 2019, 19:32
Βινόσαυρος έγραψε:
14 Μαρ 2019, 15:03
εδώ είναι που οι άντρηδες βγάζουν το παραπονο τους;
Κι οι γυναίκες άμα θέλουν.
Αφού όμως εμείς είμαστε απλοί, ντόμπροι και σταράτοι Βόδια πού να βρουν απορίες και παράπονα να πούνε;
φξδ
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
νύχτα
Δημοσιεύσεις: 8803
Εγγραφή: 03 Μαρ 2019, 12:18

Re: Ερωτήσεις προς αντίθετο φύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από νύχτα » 14 Μαρ 2019, 19:35

Nito έγραψε:
14 Μαρ 2019, 19:21

Αναλόγως σε πιο σημείο του σώματος την έχει κάποιος. :102:
Άλλοτε μπορεί να τον τσούζει, άλλοτε να του δημιουργεί τερηδόνα κτλ.
Μου χάρισες χαμόγελο και το χρειαζόμουν. Ας είσαι καλά.
Ασέβαστος έγραψε:
14 Μαρ 2019, 19:25
ενοχλητικο οταν θες να κατσεις σταυροποδι και ειναι στη λαθος θεση.
Τα πρακτικά θέματα μ' ενδιαφέρουν πολύ. Σ' ευχαριστώ.
foscilis έγραψε:
14 Μαρ 2019, 19:16
Σαν εμπειρία είναι μια μη γραμμική συνάρτηση του μήκους της πούτσας. Ας πούμε πιο κάτω από τα 10 εκατοστά έχεις πολύ αυξημένο πατριωτισμό, γκαζώνεις πιο πολύ το αυτοκίνητο, αρπάζεσαι πιο εύκολα στο ξύλο κλπ.
Ανόσιε :smt005:
Θα ήθελα πιο προσωπικές καταθέσεις και όχι γενικότητες, εννοώντας την αίσθηση κυρίως.
nothing but heart

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Ερωτήσεις προς αντίθετο φύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 14 Μαρ 2019, 19:39

Γραφικός έγραψε:
14 Μαρ 2019, 19:18
Naida έγραψε:
14 Μαρ 2019, 12:05
Δε με έψηνε να χωρίζονται οι δουλειές στα δύο; Ή να πηγαίνουν εναλλάξ; Περίεργο μου φαίνεται. Αν και γενικότερα δεν μ' αρέσει να ανακατεύονται στο νοικοκυριό μου άλλοι να μου αλλάζουν θέσεις στα πράγματα κτλ. Ίσως γι' αυτό.
Αλλά ποιες είναι οι αντρικές δουλειές σ' ένα σπίτι; Να κατεβάσει τα σκουπίδια ; Ή να πάει σούπερ μάρκετ;
Naida έγραψε:
25 Νοέμ 2018, 21:32
Γραφικός έγραψε:
25 Νοέμ 2018, 21:25
Το πιο σωστό με τις δουλειές: Κάνεις δύο καταλόγους με όλες τις δουλειές που χρειάζεται το σπίτι σας: πλύσιμο, σιδέρωμα, να φέρεις τα ξύλα μέσα στο κρύο, πέταμα σκουπιδιών, όλες, ακόμα και τις έκτακτες. Κάθε κατάλογος θα έχει διαφορετικές δουλειές. Κάθε λίστα ο κατάλογος αλλάζει χέρια. Αν προκύψει μία έκτακτη ενώ ήταν στην δικιά σου βδομάδα και δεν την έχεις κάνει μέχρι να περάσει, τότε παραμένει δικιά σου ευθύνη.

Και του τον δίνεις :lol:

Σοβαρά τώρα εγώ δε θέλω να κάνει δουλειές ο άντρας. Είμαι παραδοσιακά. Μου αρκεί να κάνει μπαλκόνι, παράθυρα, να κατεβάζει σκουπίδια(το απεχθάνομαι), να βάζει πλυντήρια και ν' απλώνει, να πλένει πιατα να φροντίζει ότι έχουμε από ζωάκια ,να πηγαίνει σούπερ μάρκετ ε και να με βοηθάει λίγο με τις δουλειές του σπιτιου. Δε μπορεί να τα περιμένει όλα από μένα.
Anonymous @ Γάμος
Νομίζω ότι φαίνεται οτι έκανα χιούμορ αλλά όπως και να έχει και σε εκείνο το ποστ και σ' αυτό δεν αναφέρω κάπου να μην μοιραζόμαστε τις δουλειες.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Ερωτήσεις προς αντίθετο φύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 14 Μαρ 2019, 19:41

foscilis έγραψε:
14 Μαρ 2019, 19:16
συννεφιασμένη Κυριακή έγραψε:
14 Μαρ 2019, 19:14
Προσπερνώ τους αυτο-απ-ασχολούμενους με την γκρίνια τους, καθώς και την μη εκμετάλλευση της πελώριας ευκαιρίας που τους δίνεται εδώ να καταθέσουν με καθαρότητα και αρχοντιά τις πιο αληθινές απορίες τους, και ευθύς αμέσως περνώ στο ΠΙΟ ΚΑΙΡΙΟ ΕΡΩΤΗΜΑ:

Πώς είναι να έχεις πούτσ@;
Σαν εμπειρία είναι μια μη γραμμική συνάρτηση του μήκους της πούτσας. Ας πούμε πιο κάτω από τα 10 εκατοστά έχεις πολύ αυξημένο πατριωτισμό, γκαζώνεις πιο πολύ το αυτοκίνητο, αρπάζεσαι πιο εύκολα στο ξύλο κλπ.
:lol:
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
panos291
Δημοσιεύσεις: 14194
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 19:36

Re: Ερωτήσεις προς αντίθετο φύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panos291 » 14 Μαρ 2019, 19:45

don't speak έγραψε:
14 Μαρ 2019, 19:14
Αγις έγραψε:
14 Μαρ 2019, 14:34
'Περιστατικο΄.
Τρωμε κατι μεζεκλικια με μια Κυρια - κληση στο τηλ - απο μια γκομενιτσα - της λεω αποτομα να κλεισει γιατι ενοχλει εν ωρα εργασιας.
Η Κυρια ( φανατικη χριστιανη - συζυγος κ μητερα ) μου βάζει χοντροχερο '' Θα σε κάψει ο θεος με τα ψεματα που λες κ τον τροπο που φερεσαι.....μπλα μπλα ....''

Λεπτομερεια .
Πριν μιση ωρα μου εκανε αριστοτεχνικες πιπες κ κουνηματα στο γραφειο της...
Μα ως άνθρωπος σημασία έχει τι βγαίνει από μέσα σου, όχι τι μπαίνει.
:p2::bravo:

Γραφικός

Re: Ερωτήσεις προς αντίθετο φύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γραφικός » 14 Μαρ 2019, 19:48

Naida έγραψε:
14 Μαρ 2019, 19:39
Νομίζω ότι φαίνεται οτι έκανα χιούμορ αλλά όπως και να έχει και σε εκείνο το ποστ και σ' αυτό δεν αναφέρω κάπου να μην μοιραζόμαστε τις δουλειες.
Δηλαδή παρανόησα και τον θεωρείς σωστό τρόπο λειτουργίας αυτόν που είχα προτείνει;
Όταν λέμε μοιραζόμαστε τις δουλειές δεν εννοούμε "ο άνδρας κάνει αυτές κι η γυναίκα τις υπόλοιπες". Εννοούμε όλοι τις κάνουμε όλες. Αν το πάμε έτσι και το "ο άνδρας εργάζεται κι η γυναίκα ασχολείται με το σπίτι" μοίρασμα των δουλειών είναι.

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 26092
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Ερωτήσεις προς αντίθετο φύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 14 Μαρ 2019, 19:53

Γραφικός έγραψε:
14 Μαρ 2019, 19:48
Naida έγραψε:
14 Μαρ 2019, 19:39
Νομίζω ότι φαίνεται οτι έκανα χιούμορ αλλά όπως και να έχει και σε εκείνο το ποστ και σ' αυτό δεν αναφέρω κάπου να μην μοιραζόμαστε τις δουλειες.
Δηλαδή παρανόησα και τον θεωρείς σωστό τρόπο λειτουργίας αυτόν που είχα προτείνει;
Όταν λέμε μοιραζόμαστε τις δουλειές δεν εννοούμε "ο άνδρας κάνει αυτές κι η γυναίκα τις υπόλοιπες". Εννοούμε όλοι τις κάνουμε όλες. Αν το πάμε έτσι και το "ο άνδρας εργάζεται κι η γυναίκα ασχολείται με το σπίτι" μοίρασμα των δουλειών είναι.
Τα εχει ξεκαθαρίσει ολα αυτα η Belladonna

'' οι αντρες κανουν ολες τις αντρικες δουλειες * κ μοιραζομαστε τις υπολοιπες''
Την λατρεψα μετά απο αυτο το μνμ της :hebit:

* ποιες θεωρουνται τετοιες ειναι στην δικαιοδοσια των γυναικωνε να τις καθοριζουν.
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 33058
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Ερωτήσεις προς αντίθετο φύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 14 Μαρ 2019, 19:54

συννεφιασμένη Κυριακή έγραψε:
14 Μαρ 2019, 19:35

Ασέβαστος έγραψε:
14 Μαρ 2019, 19:25
ενοχλητικο οταν θες να κατσεις σταυροποδι και ειναι στη λαθος θεση.
Τα πρακτικά θέματα μ' ενδιαφέρουν πολύ. Σ' ευχαριστώ.
τα πρωινα ειναι σκληρη και ορθια χωρις λογο, θες να κατουρησεις και δεν εχει λεκανη στο ταβανι. :011:

δεν εχεις κανεναν ελεγχο πανω της, δεν μπορεις να την κανεις να μαλακωσει με τη θεληση σου, ουτε να σκληρηνει. δρα αυτονομα.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Γραφικός

Re: Ερωτήσεις προς αντίθετο φύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γραφικός » 14 Μαρ 2019, 19:57

Πολλές φορές σηκώνεται σε ακατάλληλες περιπτώσεις κι αν φοράς κάτι άνετο κι όχι σκληρό την γάμησες (μεταφορικά).

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 26092
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Ερωτήσεις προς αντίθετο φύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 14 Μαρ 2019, 19:59

Γραφικός έγραψε:
14 Μαρ 2019, 19:57
Πολλές φορές σηκώνεται σε ακατάλληλες περιπτώσεις κι αν φοράς κάτι άνετο κι όχι σκληρό την γάμησες (μεταφορικά).
Ειναι κατι φυσικο - γιατι αισθανεσαι ασχημα ;
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
Sid Vicious
Δημοσιεύσεις: 12119
Εγγραφή: 13 Σεπ 2018, 19:43

Re: Ερωτήσεις προς αντίθετο φύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sid Vicious » 14 Μαρ 2019, 20:01

Αγις έγραψε:
14 Μαρ 2019, 19:17
perseus έγραψε:
14 Μαρ 2019, 19:10
Εγω στα παιδια μου τι να πω?
Ανεξ'αρτητα απο φυλο να βασιζονται μονο στις δυναμεις τους να πατανε γερα στην λογικη κ να μην ξεπουλανε την αξιοπρεπεια κ τον αυτοσεβασμο τους .
Αρκει.
Αγις έγραψε:
14 Μαρ 2019, 19:19
Ασέβαστος έγραψε:
14 Μαρ 2019, 19:15
Ερμής έγραψε:
14 Μαρ 2019, 14:24


Θεωρώ οτι ο κωλοχαρακτήρας είναι έτσι όσο του επιτρέπεις να είναι.
αληθες.
Ισχυει ,αλλα δεν αξιζει + ειναι κουραστικο .
Έχει ζωγραφίσει ο Άγις εδώ. :smt023
yet say this to the Possum: a bang, not a whimper,
with a bang not with a whimper,
To build the city of Dioce whose terraces are the colour of stars

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Σχέσεις, Έρωτας & Σεξουαλικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών