Κλείσιμο phorum.gr

Ερωτήσεις, προτάσεις, παρατηρήσεις σχετικά με τη σχεδίαση και λειτουργία του Phorum.com.gr

Συντονιστές: Spiros252, Συντονιστές

Άβαταρ μέλους
argouen
Δημοσιεύσεις: 4518
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 19:53

Re: Κλείσιμο phorum.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από argouen » 03 Απρ 2018, 19:37

stamos έγραψε:
03 Απρ 2018, 18:13
ρε σεις τι είναι τουτοι οι πιστοποιημένοι????
Ρώτα τον Σαλίβερο, έχει λίστα με αυτα που πρέπει να κάνεις
Νήφε και μέμνησο απιστείν

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Κλείσιμο phorum.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 03 Απρ 2018, 19:37

τέρας του νες έγραψε:
03 Απρ 2018, 17:15
τι είναι ένα φόρουμ,σπίτι που πλακώνουν 10 νοματαίοι και τους κοιμίζεις στους καναπέδες και στα πατώματα?μπούγιο θέλουν.όχι δεν τους καλοδέχτηκαν
Έλα τώρα που δε τους καλοδέχτηκαν.Δηλαδή τι έπρεπε να κάνουν ; να τους βγάλουν γλυκό κεράσι;
Πήγαν πόσα άτομα σε μια μέρα από τον διαδικτυακό τόπο που εκείνοι θεωρούσαν βόθρο (για τους δικούς τους λόγους) μόλις έκλεισε. Προσπάθησαν να κρατήσουν τον χαρακτήρα του φόρουμ τους όπως ήταν και πριν και να μην αλλλοιωθεί και να γίνει όπως το phorum.gr λόγω της μαζικής προσέλευσης πχορουμιτών. Συν ότι έκαναν την κλασική καζούρα τους στους ξεσπιτωμένους.
Ετούτο εδώ το φόρουμ φτιάχτηκε για να μοιάσει στο phorum.gr.
Δε μοίρασαν κανένα μπαν με το καλημέρα, ούτε γι' απόψεις, ούτε καταχρηστικά. Τα μπαν μοιράστηκαν όταν ξεκίνησαν μαζικά pm για εδώ αν έχω καταλάβει καλά.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
ΒΟΡΕΙΑ ΗΠΕΙΡΟΣ
Δημοσιεύσεις: 1375
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:44
Phorum.gr user: ΒΟΡΕΙΑ ΗΠΕΙΡΟΣ

Re: Κλείσιμο phorum.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΒΟΡΕΙΑ ΗΠΕΙΡΟΣ » 03 Απρ 2018, 19:54

Naida έγραψε:
03 Απρ 2018, 19:37
τέρας του νες έγραψε:
03 Απρ 2018, 17:15
τι είναι ένα φόρουμ,σπίτι που πλακώνουν 10 νοματαίοι και τους κοιμίζεις στους καναπέδες και στα πατώματα?μπούγιο θέλουν.όχι δεν τους καλοδέχτηκαν
Έλα τώρα που δε τους καλοδέχτηκαν.Δηλαδή τι έπρεπε να κάνουν ; να τους βγάλουν γλυκό κεράσι;
Πήγαν πόσα άτομα σε μια μέρα από τον διαδικτυακό τόπο που εκείνοι θεωρούσαν βόθρο (για τους δικούς τους λόγους) μόλις έκλεισε. Προσπάθησαν να κρατήσουν τον χαρακτήρα του φόρουμ τους όπως ήταν και πριν και να μην αλλλοιωθεί και να γίνει όπως το phorum.gr λόγω της μαζικής προσέλευσης πχορουμιτών. Συν ότι έκαναν την κλασική καζούρα τους στους ξεσπιτωμένους.
Ετούτο εδώ το φόρουμ φτιάχτηκε για να μοιάσει στο phorum.gr.
Δε μοίρασαν κανένα μπαν με το καλημέρα, ούτε γι' απόψεις, ούτε καταχρηστικά. Τα μπαν μοιράστηκαν όταν ξεκίνησαν μαζικά pm για εδώ αν έχω καταλάβει καλά.
Μαζικα μπαν έπεσαν από τη στιγμή που φτάσαμε. Κάποια για εντελώς παρανοικους λόγους, ρώτα τη naranjita σχετικά. Εμένα πχ με απέκλεισαν για... Whataboutism (τόλμησα να διαφωνήσω με τον λαχ στο ότι οι κομμουνιστές διώκονται από την αστυνομία, ενώ στους ναζι κάνει πλατες) και για απολιτιστο ποστ (ποστ στο οποίο ρωτούσα εάν απαγορευονται τα προσβλητικα σχόλια όπως αυτά που έχω δεχθει σωρηδον από τους σημερινους μοντ στο παρελθον).

Αυτός ήταν ο λόγος που μετακόμισα στο φόρουμς και μετά κι άλλοι επειδή επίσης έφαγαν εντελώς άδικα μπανς η δεχθηκαν άσχημη συμπεριφορά.

Τα πρώτα περμα ήρθαν όταν στείλαμε λινκ του φόρουμς.

Άβαταρ μέλους
Πάνας
Δημοσιεύσεις: 13769
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:08

Re: Κλείσιμο phorum.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάνας » 03 Απρ 2018, 20:05

Naida έγραψε:
03 Απρ 2018, 19:37
Τα μπαν μοιράστηκαν όταν ξεκίνησαν μαζικά pm για εδώ αν έχω καταλάβει καλά.
Είναι λόγος για μπαν αυτός; Μπορούν να διαβάσουν τα ΠΜ;
the end

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41242
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Κλείσιμο phorum.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 03 Απρ 2018, 20:56

Όχι, κάποιος κατήγγειλε ΠΜ.

Επίσης δεν σας απενεργοποίησαν τα ΠΜ, απενεργοποίησαν την λειτουργία κεντρικά. Κανείς δεν μπορεί να στείλει ΠΜ σε κανέναν.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 30605
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Κλείσιμο phorum.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 03 Απρ 2018, 20:59

Naida έγραψε:
03 Απρ 2018, 19:37

Έλα τώρα που δε τους καλοδέχτηκαν.Δηλαδή τι έπρεπε να κάνουν ; να τους βγάλουν γλυκό κεράσι;
Πήγαν πόσα άτομα σε μια μέρα από τον διαδικτυακό τόπο που εκείνοι θεωρούσαν βόθρο (για τους δικούς τους λόγους) μόλις έκλεισε. Προσπάθησαν να κρατήσουν τον χαρακτήρα του φόρουμ τους όπως ήταν και πριν και να μην αλλλοιωθεί και να γίνει όπως το phorum.gr λόγω της μαζικής προσέλευσης πχορουμιτών. Συν ότι έκαναν την κλασική καζούρα τους στους ξεσπιτωμένους.
Ετούτο εδώ το φόρουμ φτιάχτηκε για να μοιάσει στο phorum.gr.
Δε μοίρασαν κανένα μπαν με το καλημέρα, ούτε γι' απόψεις, ούτε καταχρηστικά. Τα μπαν μοιράστηκαν όταν ξεκίνησαν μαζικά pm για εδώ αν έχω καταλάβει καλά.
κλάμα


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38285
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Κλείσιμο phorum.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 03 Απρ 2018, 21:00

Ερμής έγραψε:
03 Απρ 2018, 17:11
Ώς συνήθως όταν σε ένα σάιτ-φορουμ-μαγαζί κλπ πάει κόσμος, αυτό σε συμφέρει.
ναι, γι' αυτό έκαναν τα πάντα να μας κρατήσουν.
:D
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Daje
Δημοσιεύσεις: 14763
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:30

Re: Κλείσιμο phorum.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Daje » 03 Απρ 2018, 21:00

Πραγματι υπηρχε ενα "περιεργο" κλιμα στην ατμοσφαιρα του "ελευθερου".
Ενα κλιμα ανελευθεριας - εντονης παρεμβατικοτητας των συντονιστων.
Τουλαχιστον εγω αυτο εισεπραξα κατα τη συντομη διαμονη μου εκει (διχως να διαπληκτιστω με καποιον).
https://i.imgur.com/p7krvsa.jpg
Πρόεδρος του Σ.Φ.Σ.Σ.Κ.Π.Ο
Ωραίο πρωτάθλημα ρε κατσικοειδή φυστικοβουτηρομένα λοβοτομημένα καγκουροειδή κατσίκια!

Άβαταρ μέλους
κουλούρι Θεσσαλονίκης
Δημοσιεύσεις: 11626
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 16:39
Phorum.gr user: κουλούρι Θεσσαλονίκης
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Κλείσιμο phorum.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από κουλούρι Θεσσαλονίκης » 03 Απρ 2018, 21:07

Daje έγραψε:
03 Απρ 2018, 21:00
Πραγματι υπηρχε ενα "περιεργο" κλιμα στην ατμοσφαιρα του "ελευθερου".
Ενα κλιμα ανελευθεριας - εντονης παρεμβατικοτητας των συντονιστων.
Τουλαχιστον εγω αυτο εισεπραξα κατα τη συντομη διαμονη μου εκει (διχως να διαπληκτιστω με καποιον).
παρόλαυτα σε συμπαθούν εκεί!
(✿ ♥‿♥)
Je suis Αγις
Je suis Χαοτικός
Je suis Joost Klein

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 26338
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Κλείσιμο phorum.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 03 Απρ 2018, 21:12

Naida έγραψε:
03 Απρ 2018, 19:37
τέρας του νες έγραψε:
03 Απρ 2018, 17:15
τι είναι ένα φόρουμ,σπίτι που πλακώνουν 10 νοματαίοι και τους κοιμίζεις στους καναπέδες και στα πατώματα?μπούγιο θέλουν.όχι δεν τους καλοδέχτηκαν
Έλα τώρα που δε τους καλοδέχτηκαν.Δηλαδή τι έπρεπε να κάνουν ; να τους βγάλουν γλυκό κεράσι;
Πήγαν πόσα άτομα σε μια μέρα -που θεωρούσαν βόθρο και είχαν χεσμένο - φτυσμένο το ελεύθερο από τον διαδικτυακό τόπο που εκείνοι θεωρούσαν βόθρο (για τους δικούς τους λόγους) μόλις έκλεισε. Προσπάθησαν να κρατήσουν τον χαρακτήρα του φόρουμ τους όπως ήταν και πριν και να μην αλλλοιωθεί και να γίνει όπως το phorum.gr λόγω της μαζικής προσέλευσης πχορουμιτών. Συν ότι έκαναν την κλασική καζούρα τους στους ξεσπιτωμένους.
Ετούτο εδώ το φόρουμ φτιάχτηκε για να μοιάσει στο phorum.gr.
Δε μοίρασαν κανένα μπαν με το καλημέρα, ούτε γι' απόψεις, ούτε καταχρηστικά. Τα μπαν μοιράστηκαν όταν ξεκίνησαν μαζικά pm για εδώ αν έχω καταλάβει καλά.
φξδ
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
Daje
Δημοσιεύσεις: 14763
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:30

Re: Κλείσιμο phorum.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Daje » 03 Απρ 2018, 21:12

κουλούρι Θεσσαλονίκης έγραψε:
03 Απρ 2018, 21:07
Daje έγραψε:
03 Απρ 2018, 21:00
Πραγματι υπηρχε ενα "περιεργο" κλιμα στην ατμοσφαιρα του "ελευθερου".
Ενα κλιμα ανελευθεριας - εντονης παρεμβατικοτητας των συντονιστων.
Τουλαχιστον εγω αυτο εισεπραξα κατα τη συντομη διαμονη μου εκει (διχως να διαπληκτιστω με καποιον).
παρόλαυτα σε συμπαθούν εκεί!
Εγω δεν εχω καποιο προβλημα μαζι τους, απλα ειμαι συναισθηματικος τυπος και εχω δεθει με το παλιο phorum.gr, οποτε προτιμω να στηριξω αυτη την νεα προσπαθεια.
Αν μπορουσα να τους δωσω καποια συμβουλη, αυτη θα ηταν να ειναι λιγοτερο παρεμβατικοι σαν συντονιστες.
Μιλαω εχοντας εμπειρια διαπληκτισμων σε φορουμ απο την δεκαετια του 90 (οταν ημουν ανωριμος και θερμοαιμος).
Η τελεια εικονα ενος φορουμ, ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ, ειναι αορατοι σχεδον συντονιστες οι οποιοι ομως να προστατευουν τους χρηστες, την καταλληλη στιγμη, απο φορουμικο bulling.
Ειναι δυσκολο να επιτευχθει, αλλα αξιζει να προσπαθησει κανεις.
https://i.imgur.com/p7krvsa.jpg
Πρόεδρος του Σ.Φ.Σ.Σ.Κ.Π.Ο
Ωραίο πρωτάθλημα ρε κατσικοειδή φυστικοβουτηρομένα λοβοτομημένα καγκουροειδή κατσίκια!

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38285
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Κλείσιμο phorum.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 03 Απρ 2018, 21:14

Daje έγραψε:
03 Απρ 2018, 21:12
κουλούρι Θεσσαλονίκης έγραψε:
03 Απρ 2018, 21:07
Daje έγραψε:
03 Απρ 2018, 21:00
Πραγματι υπηρχε ενα "περιεργο" κλιμα στην ατμοσφαιρα του "ελευθερου".
Ενα κλιμα ανελευθεριας - εντονης παρεμβατικοτητας των συντονιστων.
Τουλαχιστον εγω αυτο εισεπραξα κατα τη συντομη διαμονη μου εκει (διχως να διαπληκτιστω με καποιον).
παρόλαυτα σε συμπαθούν εκεί!
Εγω δεν εχω καποιο προβλημα μαζι τους, απλα ειμαι συναισθηματικος τυπος και εχω δεθει με το παλιο phorum.gr, οποτε προτιμω να στηριξω αυτη την νεα προσπαθεια.
Αν μπορουσα να τους δωσω καποια συμβουλη, αυτη θα ηταν να ειναι λιγοτερο παρεμβατικοι σαν συντονιστες.
Μιλαω εχοντας εμπειρια διαπληκτισμων σε φορουμ απο την δεκαετια του 90 (οταν ημουν ανωριμος και θερμοαιμος).
Η τελεια εικονα ενος φορουμ, ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ, ειναι αορατοι σχεδον συντονιστες οι οποιοι ομως να προστατευουν τους χρηστες, την καταλληλη στιγμη, απο φορουμικο bulling.
Ειναι δυσκολο να επιτευχθει, αλλα αξιζει να προσπαθησει κανεις.
σωστός ο παίχτης.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Mole
Δημοσιεύσεις: 1310
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 16:14

Re: Κλείσιμο phorum.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Mole » 03 Απρ 2018, 21:19

Ενα κλιμα ανελευθεριας
Οι άνθρωποι είναι, λεν', ελεύθεροι κι όμως παντού βρίσκονται σ'αλυσίδες.
So hab ich dich schon unbedingt

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Κλείσιμο phorum.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 03 Απρ 2018, 21:21

ΒΟΡΕΙΑ ΗΠΕΙΡΟΣ έγραψε:
03 Απρ 2018, 19:54
Naida έγραψε:
03 Απρ 2018, 19:37
τέρας του νες έγραψε:
03 Απρ 2018, 17:15
τι είναι ένα φόρουμ,σπίτι που πλακώνουν 10 νοματαίοι και τους κοιμίζεις στους καναπέδες και στα πατώματα?μπούγιο θέλουν.όχι δεν τους καλοδέχτηκαν
Έλα τώρα που δε τους καλοδέχτηκαν.Δηλαδή τι έπρεπε να κάνουν ; να τους βγάλουν γλυκό κεράσι;
Πήγαν πόσα άτομα σε μια μέρα από τον διαδικτυακό τόπο που εκείνοι θεωρούσαν βόθρο (για τους δικούς τους λόγους) μόλις έκλεισε. Προσπάθησαν να κρατήσουν τον χαρακτήρα του φόρουμ τους όπως ήταν και πριν και να μην αλλλοιωθεί και να γίνει όπως το phorum.gr λόγω της μαζικής προσέλευσης πχορουμιτών. Συν ότι έκαναν την κλασική καζούρα τους στους ξεσπιτωμένους.
Ετούτο εδώ το φόρουμ φτιάχτηκε για να μοιάσει στο phorum.gr.
Δε μοίρασαν κανένα μπαν με το καλημέρα, ούτε γι' απόψεις, ούτε καταχρηστικά. Τα μπαν μοιράστηκαν όταν ξεκίνησαν μαζικά pm για εδώ αν έχω καταλάβει καλά.
Μαζικα μπαν έπεσαν από τη στιγμή που φτάσαμε. Κάποια για εντελώς παρανοικους λόγους, ρώτα τη naranjita σχετικά. Εμένα πχ με απέκλεισαν για... Whataboutism (τόλμησα να διαφωνήσω με τον λαχ στο ότι οι κομμουνιστές διώκονται από την αστυνομία, ενώ στους ναζι κάνει πλατες) και για απολιτιστο ποστ (ποστ στο οποίο ρωτούσα εάν απαγορευονται τα προσβλητικα σχόλια όπως αυτά που έχω δεχθει σωρηδον από τους σημερινους μοντ στο παρελθον).

Αυτός ήταν ο λόγος που μετακόμισα στο φόρουμς και μετά κι άλλοι επειδή επίσης έφαγαν εντελώς άδικα μπανς η δεχθηκαν άσχημη συμπεριφορά.

Τα πρώτα περμα ήρθαν όταν στείλαμε λινκ του φόρουμς.
Εγώ εσένα καλημέρα να μου έλεγες μπαν θα σου δινα.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
ΟΥΤΙΣ
Μέγας Ιεροσυντονιστής
Δημοσιεύσεις: 8068
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:20

Re: Κλείσιμο phorum.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΟΥΤΙΣ » 03 Απρ 2018, 21:22

Εγώ στο ελεύθερο δραστηριοποιήθηκα κυρίως στην φιλοσοφία και στην θεολογία με θέματα για την Ορθοδοξία. Η αλήθεια είναι ότι διέκρινα μια κάποια επιθετικότητα. Μια ζοχάδα.

Σε τούτο το φόρουμ καλό είναι να μην μεταφερθούν οι παθογένειες του πχορουμ!
«Δεν σου μιλώ για περασμένα, μιλώ για την αγάπη", Γιώργος Σεφέρης, Κίχλη.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Phorum.com.gr - Διαδικτυακή κοινότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών