οι γυναίκες θέλουν φιλίες με άνδρες ενω οι άνδρες μόνο σεξ

Ανθρώπινες σχέσεις
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Daje
Δημοσιεύσεις: 14737
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:30

Re: οι γυναίκες θέλουν φιλίες με άνδρες ενω οι άνδρες μόνο σεξ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Daje » 18 Μάιος 2019, 12:17

hellegennes έγραψε:
18 Μάιος 2019, 11:58
Ίφιδα έγραψε:
18 Μάιος 2019, 11:47
Feindflug έγραψε:
18 Μάιος 2019, 11:40


Όχι, είναι το νήμα που δεν κοροϊδεύουμε τον κόσμο.
Οχι, είναι το νήμα που κοροϊδεύουν τον κόσμο οτι είναι και πολύ άντρες ναουμε και κάθε γυναίκα είναι πιθανό γαμήσι κι ότι το να βγάζεις τα εσώψυχά σου στις γυναίκες, να νοιαζεσαι γι αυτές σε ανθρώπινο επίπεδο, να είστε εκεί ο ένας για τον άλλον στα δύσκολα, δεν είναι φιλία, γιατί δεν κάνουν χειραψία με μπράτσα σβαγκερνέικεροσταλονλιστικα και τι θα πουν κι οι άντρες πραγματικοί φίλοι του "πίτσα μπύρα τελικός όλες οι γυναίκες είν πουτάνες";
Δύο μέρες μετά το Πάσχα, πέθανε από καρδιά ο πατέρας παιδικής μας φίλης. Με την κοπέλα αυτή μεγαλώσαμε στην ίδια γειτονιά, είναι στην ηλικία του αδερφού μου (2 χρόνια μεγαλύτερή μου) και είμαστε φίλοι όσο θυμάμαι την ζωή μου (και οι τέσσερις κάναμε παρέα μαζί της). Μετά την κηδεία, πήγαμε σπίτι της και γαμηθήκαμε στην μαλακία, γιατί συν τοις άλλοις έχουμε το χιούμορ και την μαλακία στο αίμα μας. Γελάσαμε με την ψυχή μας, σε βαθμό που κάποιοι γείτονες ενοχλήθηκαν, στυλ «χαίρεστε που τον κηδέψατε». Όμως το κάναμε αυτό γιατί η κοινή μας φίλη είχε την ανάγκη να νιώσει ανάλαφρη, να ξορκίσει τον πόνο με θλίψη, να έχει κάποιους να είναι δίπλα της και να περάσει καλά. Έμεινε λίγες μέρες στο πατρικό της (δεν μένει πια εδώ) και κάθε βράδυ ερχόταν στο σπίτι της αδερφής μου, μαζευόμασταν και λέγαμε όλο το βράδυ μαλακίες.

Αυτό, καλά μου παιδιά, λέγεται φιλία. Δεν υποκρύπτει κανέναν ερωτισμό, είναι τι σημαίνει να νοιάζεσαι για τον άλλον και να του συμπαραστέκεσαι, να γελάς μαζί του, να κλάψεις μαζί του, να κάνεις χαβαλέ και να τον βοηθήσεις. Και όχι, εμφανισιακά είναι μια χαρά. Ψιλή, λιγνή, μελαχρινή, με ωραία χαρακτηριστικά. Κάναμε παρέα από παιδιά, την βλέπω σαν ξαδέρφη μου.
Ε ωραια, αυτο θα το κανετε αλλες 2,3,10, 100 φορες (εννοω να περασετε ωραια διχως να συνουσιαστειτε) και καποια στιγμη θα της τον χωσεις.
Η σχεση σας δηλαδη θα ολοκληρωθει με γαμησι γιατι αυτη ειναι η ανθρωπινη φυση και αυτο επιβαλλει.

Μετα απο λιγο καιρο μοιραια θα απομακρυνθειτε (γιατι οι φυσικες επιλογες ειναι ειτε να γινετε ζευγαρι, ειτε να απομακρυνθειτε -γιατι θα συνεχισετε να γαμιεστε και αυτο μεσο-μακροπροθεσμα ειναι ανασταλτικος παραγοντας για να ζευγαρωθειτε με αλλους)
Αρα παει η βιωσιμοτητα της φιλιας.

Οι μονες 2 περιπτωσεις να «επιβιωσει» φιλια μεταξυ ανδρα και γυναικας ειναι:
1) ανυπαρξια σεξουαλικης ελξης (κυριως απο πλευρα ανδρα) και
2) αδυναμια σεξουαλικης ολοκληρωσης λογω συγκυριων (οποτε διαιωνιση της υποτιθεμενης φιλιας εν αναμονη γαμησιου)
https://i.imgur.com/p7krvsa.jpg
Πρόεδρος του Σ.Φ.Σ.Σ.Κ.Π.Ο
Ωραίο πρωτάθλημα ρε κατσικοειδή φυστικοβουτηρομένα λοβοτομημένα καγκουροειδή κατσίκια!

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 23899
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: οι γυναίκες θέλουν φιλίες με άνδρες ενω οι άνδρες μόνο σεξ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 18 Μάιος 2019, 12:21

συννεφιασμένη Κυριακή έγραψε:
18 Μάιος 2019, 12:13
η αλήθεια είναι ότι πιθανότατα από κάποια ηλικία κι έπειτα για παραπλησιους λόγους κάνουμε κάποιον φίλο ή σύντροφό μας
κοίταξα λίγο, είναι όπως τα θυμόμουνα νομίζω. Εκτός και αν μιλάμε για την αληθινή κατα Αριστοτέλη φιλία, την μία, τότε νομίζω απλά υπάρχει σύγχυση για την έννοια της φιλίας στην εποχή που ζούμε, που εξηγεί και την σύγχυση της εποχής που ζούμε. :roll:

fagano3

Re: οι γυναίκες θέλουν φιλίες με άνδρες ενω οι άνδρες μόνο σεξ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από fagano3 » 18 Μάιος 2019, 12:21

Naida έγραψε:
18 Μάιος 2019, 12:15
fagano3 έγραψε:
18 Μάιος 2019, 12:12
οχι καθολου μπερδεμενος.Το εχω εξηγησει 10 φορες.

Τι δυσκολευεσαι να καταλαβεις;
Πως γίνεται να λες ότι δεν υπάρχει φιλία στα δυο ποστ σου μεταξύ άνδρα και γυναίκα και μετά να λες υπάρχει; και να θεωρείς ότι δεν είσαι μπερδεμένος :lol:

Μήπως να μας διευκρινίσεις αν θεωρείς γυναίκες μόνο τις όμορφες ή τέλοσπάντων όσες σε ελκύουν σεξουαλικά;
Μα δεν λεω ποτε οτι υπαρχει φιλια οταν βλεπεται η γυναικα.

Μονο οταν δεν βλεπεται λεω πως θα μπορουσε να υπαρξει.

Σε ολες τις αλλες περιπτωσεις ειναι κοινωνικη συναστροφη.

Κατι που φυσικα δεν ειναι κατακριτεο μιας και οι γυναικες μπορουν να ειναι και αξιολογες.

Άβαταρ μέλους
Ίφιδα
Δημοσιεύσεις: 5725
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 10:23

Re: οι γυναίκες θέλουν φιλίες με άνδρες ενω οι άνδρες μόνο σεξ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ίφιδα » 18 Μάιος 2019, 12:23

enaon έγραψε:
18 Μάιος 2019, 12:08
συννεφιασμένη Κυριακή έγραψε:
18 Μάιος 2019, 12:04
ας μην υποτιμούμε την ερωτική/σεξουαλικη έλξη έναντι της φιλίας, και τα δύο σημαντικά είναι

η σειρά προτεραιότητας ίσως διαφέρει στον καθένα
εμένα μου μοιάζει πολύ περίεργο που υπονοούμε οτι ειναι διακριτές έννοιες, οτι δεν έχουν κοινό υποσύνολο. Θα πάω να διαβάσω τι ορίζουμε φιλία μάλλον, κάτι δεν καταλαβαίνω καλά. :roll:
Φιλία ονομάζεται η πλατωνική σχέση μεταξύ δύο ή περισσότερων ατόμων του ίδιου ή και διαφορετικού φύλου, με κύριο χαρακτηριστικό την αμοιβαία πλατωνική αφοσίωσηκαι κατανόηση, χωρίς να υπάρχει συμφέρον, κίνητρο ή ανώτερος στόχος. Είναι να εμπιστεύεται ο ένας τον άλλον, και να είναι ειλικρινείς μεταξύ τους. Η φιλία δεν καθορίζεται από την φυλή, το χρώμα και την εθνικότητα.

Η φιλία βοηθάει σημαντικά στην κοινωνικοποίηση των παιδιών και στην ανάπτυξη υγειών σχέσεων στους ενήλικες.Οι φιλίες αρχίζουν να χτίζονται την περίοδο της ενηλικίωσης, συνήθως στην εφηβεία. Παίζει ρόλο στην ανάπτυξη του ατόμου, της προσωπικότητας, της σωματικής και ψυχικής υγείας.

Οι φιλίες είναι γεγονός ότι αποτελούν ένα σημαντικό και αναπόσπαστο μέρος της ζωής μας. Είναι γνωστό ακόμα ότι η φιλία δεν είναι μια εύκολη ή απλή υπόθεση.

Για πολλούς ανθρώπους το να κάνουν ή να διατηρούν φίλους είναι δύσκολο. Το να έχει κάποιος αληθινούς φίλους, είναι μεγάλη υπόθεση.Είναι και πολύ δύσκολο ειδικότερα στις μέρες μας να βρεις αληθινούς φίλους. Πότε όμως είναι μια φιλία αληθινή, προορισμένη να αντέξει στις τρικυμίες του χρόνου, και πότε είναι απλώς και μόνο μια "παρέα", που σήμερα είναι και αύριο δε θα είναι; Το βασικό που πρέπει κάποιος να κοιτάξει για να διαχωρίσει αυτές τις δύο καταστάσεις, είναι τα κίνητρα. Σε μια αληθινή φιλία, βρίσκομαι μαζί με τον άλλο άνθρωπο για να μοιραστούμε την ίδια τη ζωή, τις χαρές και τις λύπες της. Ο αληθινός φίλος είναι συνοδοιπόρος μου, όχι μόνο στις εύκολες και ευχάριστες στιγμές, αλλά επίσης στις αναπόφευκτες περιόδους θλίψης και δυσκολίας. Μπορούν να σε παρηγορήσουν στις δύσκολες στιγμές αλλά και να είναι δίπλα σου και στις ευχάριστες στιγμές. Σε μια γνήσια φιλία υπάρχει ο αμοιβαίος σεβασμός, ώστε να υπάρχει ώρα και χώρος για να εκφραστούν όλοι. Είναι όμως παράλληλα έτοιμος να σεβαστεί τις επιλογές μας, έστω και αν διαφωνεί, χωρίς να φύγει από το πλευρό μας. Αντιθέτως όταν μιλάμε για "σκέτη παρέα" τα κίνητρα είναι διαφορετικά. Εδώ δε συναντιόμαστε για να μοιραστούμε τη ζωή στην ολότητά της, αλλά μόνο για να ευχαριστηθούμε κάποια συγκεκριμένα πράγματα, πρόσκαιρα πράγματα, που τυγχάνει να μας αρέσουν και των δύο. Σε τέτοιες σχέσεις γνωρίζουμε κατά βάθος ότι υπάρχουν όρια στο τι μπορούμε να μοιραστούμε με τον άλλο. Όταν πια ο ένας από τους δύο βαρεθεί ή αν προκύψει εν τω μεταξύ κάποια διαφωνία, η "φιλία" αυτή εξανεμίζεται. Καθένας είναι ελεύθερος να επιλέξει το φίλο του και αυτό να το κάνει με πολύ προσοχή γιατί σήμερα σπανίζουν οι αληθινοί φίλοι.Γενικά οι φίλοι είναι πολύ σημαντικοί στη ζωή μας όσο δύσκολο και αν είναι να τους βρεις.
https://el.m.wikipedia.org/wiki/Φιλία

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: οι γυναίκες θέλουν φιλίες με άνδρες ενω οι άνδρες μόνο σεξ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 18 Μάιος 2019, 12:26

fagano3 έγραψε:
18 Μάιος 2019, 12:21
Naida έγραψε:
18 Μάιος 2019, 12:15
fagano3 έγραψε:
18 Μάιος 2019, 12:12
οχι καθολου μπερδεμενος.Το εχω εξηγησει 10 φορες.

Τι δυσκολευεσαι να καταλαβεις;
Πως γίνεται να λες ότι δεν υπάρχει φιλία στα δυο ποστ σου μεταξύ άνδρα και γυναίκα και μετά να λες υπάρχει; και να θεωρείς ότι δεν είσαι μπερδεμένος :lol:

Μήπως να μας διευκρινίσεις αν θεωρείς γυναίκες μόνο τις όμορφες ή τέλοσπάντων όσες σε ελκύουν σεξουαλικά;
Μα δεν λεω ποτε οτι υπαρχει φιλια οταν βλεπεται η γυναικα.

Μονο οταν δεν βλεπεται λεω πως θα μπορουσε να υπαρξει.

Σε ολες τις αλλες περιπτωσεις ειναι κοινωνικη συναστροφη.

Κατι που φυσικα δεν ειναι κατακριτεο μιας και οι γυναικες μπορουν να ειναι και αξιολογες.
Άρα υπάρχει φιλία μεταξύ άνδρα και γυναίκα αρκεί να μην υπάρχει ερωτική έλξη( τώρα βλέπεται ή όχι είναι υποκειμενικό για τον καθένα οπότε το γενικεύω στο να μην υπάρχει ερωτική έλξη).
Ε το ίδιο λέμε τόσες ώρες.

Έλεος δηλαδή :011:
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 23899
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: οι γυναίκες θέλουν φιλίες με άνδρες ενω οι άνδρες μόνο σεξ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 18 Μάιος 2019, 12:26

Ίφιδα έγραψε:
18 Μάιος 2019, 12:23
Φιλία ονομάζεται η πλατωνική σχέση μεταξύ δύο ή περισσότερων ατόμων του ίδιου ή και διαφορετικού φύλου, με κύριο χαρακτηριστικό την αμοιβαία πλατωνική αφοσίωσηκαι κατανόηση, χωρίς να υπάρχει συμφέρον, κίνητρο ή ανώτερος στόχος. Είναι να εμπιστεύεται ο ένας τον άλλον, και να είναι ειλικρινείς μεταξύ τους. Η φιλία δεν καθορίζεται από την φυλή, το χρώμα και την εθνικότητα.
https://el.m.wikipedia.org/wiki/Φιλία
το ίδιο λέμε, σύγχυση. Έβαλε και το Πλατωνική μέσα ο κόπανος. Αν θέλει να πάει κάπου, ο Αριστοτέλης την όρισε. :011:

Άβαταρ μέλους
νύχτα
Δημοσιεύσεις: 8803
Εγγραφή: 03 Μαρ 2019, 12:18

Re: οι γυναίκες θέλουν φιλίες με άνδρες ενω οι άνδρες μόνο σεξ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από νύχτα » 18 Μάιος 2019, 12:27

Daje έγραψε:
18 Μάιος 2019, 12:17
hellegennes έγραψε:
18 Μάιος 2019, 11:58
Ίφιδα έγραψε:
18 Μάιος 2019, 11:47


Οχι, είναι το νήμα που κοροϊδεύουν τον κόσμο οτι είναι και πολύ άντρες ναουμε και κάθε γυναίκα είναι πιθανό γαμήσι κι ότι το να βγάζεις τα εσώψυχά σου στις γυναίκες, να νοιαζεσαι γι αυτές σε ανθρώπινο επίπεδο, να είστε εκεί ο ένας για τον άλλον στα δύσκολα, δεν είναι φιλία, γιατί δεν κάνουν χειραψία με μπράτσα σβαγκερνέικεροσταλονλιστικα και τι θα πουν κι οι άντρες πραγματικοί φίλοι του "πίτσα μπύρα τελικός όλες οι γυναίκες είν πουτάνες";
Δύο μέρες μετά το Πάσχα, πέθανε από καρδιά ο πατέρας παιδικής μας φίλης. Με την κοπέλα αυτή μεγαλώσαμε στην ίδια γειτονιά, είναι στην ηλικία του αδερφού μου (2 χρόνια μεγαλύτερή μου) και είμαστε φίλοι όσο θυμάμαι την ζωή μου (και οι τέσσερις κάναμε παρέα μαζί της). Μετά την κηδεία, πήγαμε σπίτι της και γαμηθήκαμε στην μαλακία, γιατί συν τοις άλλοις έχουμε το χιούμορ και την μαλακία στο αίμα μας. Γελάσαμε με την ψυχή μας, σε βαθμό που κάποιοι γείτονες ενοχλήθηκαν, στυλ «χαίρεστε που τον κηδέψατε». Όμως το κάναμε αυτό γιατί η κοινή μας φίλη είχε την ανάγκη να νιώσει ανάλαφρη, να ξορκίσει τον πόνο με θλίψη, να έχει κάποιους να είναι δίπλα της και να περάσει καλά. Έμεινε λίγες μέρες στο πατρικό της (δεν μένει πια εδώ) και κάθε βράδυ ερχόταν στο σπίτι της αδερφής μου, μαζευόμασταν και λέγαμε όλο το βράδυ μαλακίες.

Αυτό, καλά μου παιδιά, λέγεται φιλία. Δεν υποκρύπτει κανέναν ερωτισμό, είναι τι σημαίνει να νοιάζεσαι για τον άλλον και να του συμπαραστέκεσαι, να γελάς μαζί του, να κλάψεις μαζί του, να κάνεις χαβαλέ και να τον βοηθήσεις. Και όχι, εμφανισιακά είναι μια χαρά. Ψιλή, λιγνή, μελαχρινή, με ωραία χαρακτηριστικά. Κάναμε παρέα από παιδιά, την βλέπω σαν ξαδέρφη μου.
Ε ωραια, αυτο θα το κανετε αλλες 2,3,10, 100 φορες (εννοω να περασετε ωραια διχως να συνουσιαστειτε) και καποια στιγμη θα της τον χωσεις.
Η σχεση σας δηλαδη θα ολοκληρωθει με γαμησι γιατι αυτη ειναι η ανθρωπινη φυση και αυτο επιβαλλει.

Μετα απο λιγο καιρο μοιραια θα απομακρυνθειτε (γιατι οι φυσικες επιλογες ειναι ειτε να γινετε ζευγαρι, ειτε να απομακρυνθειτε -γιατι θα συνεχισετε να γαμιεστε και αυτο μεσο-μακροπροθεσμα ειναι ανασταλτικος παραγοντας για να ζευγαρωθειτε με αλλους)
Αρα παει η βιωσιμοτητα της φιλιας.

Οι μονες 2 περιπτωσεις να «επιβιωσει» φιλια μεταξυ ανδρα και γυναικας ειναι:
1) ανυπαρξια σεξουαλικης ελξης (κυριως απο πλευρα ανδρα) και
2) αδυναμια σεξουαλικης ολοκληρωσης λογω συγκυριων (οποτε διαιωνιση της υποτιθεμενης φιλιας εν αναμονη γαμησιου)
υποκλίνομαι
nothing but heart

Άβαταρ μέλους
Βινόσαυρος
Δημοσιεύσεις: 6335
Εγγραφή: 26 Απρ 2018, 05:38

Re: οι γυναίκες θέλουν φιλίες με άνδρες ενω οι άνδρες μόνο σεξ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βινόσαυρος » 18 Μάιος 2019, 12:28

Η φιλία είναι μια καθαρά ωφελιμιστική σχέση, κυρίως αισθηματικού-συναισθηματικού οφέλους.
Αλληλεγγύη στην κα. Σταυράκη-Πατούλη.
Αλληλεγγύη στην αδελφότητα Κυρίλλου και Μεθοδίου.
Αλληλεγγύη στον κ. Καιρίδη.
Αλληλεγγύη στην κα. Συγγενιώτου.

Άβαταρ μέλους
Daje
Δημοσιεύσεις: 14737
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:30

Re: οι γυναίκες θέλουν φιλίες με άνδρες ενω οι άνδρες μόνο σεξ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Daje » 18 Μάιος 2019, 12:33

Υπαρχει ΚΙΝΗΤΡΟ στη σχεση ανδρα και γυναικα και γι’αυτο ακριβως δεν υφισταται φιλια.
Το κινητρο ειναι το γαμησι.

- Οταν δεν υπαρχει επιθυμια για γαμησι, τοτε υπαρχει και φιλια.
- Και επειδη η επιθυμια παει κι ερχεται, παει κι ερχεται και η φιλια.
https://i.imgur.com/p7krvsa.jpg
Πρόεδρος του Σ.Φ.Σ.Σ.Κ.Π.Ο
Ωραίο πρωτάθλημα ρε κατσικοειδή φυστικοβουτηρομένα λοβοτομημένα καγκουροειδή κατσίκια!

fagano3

Re: οι γυναίκες θέλουν φιλίες με άνδρες ενω οι άνδρες μόνο σεξ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από fagano3 » 18 Μάιος 2019, 12:34

Naida έγραψε:
18 Μάιος 2019, 12:26


Άρα υπάρχει φιλία μεταξύ άνδρα και γυναίκα αρκεί να μην υπάρχει ερωτική έλξη( τώρα βλέπεται ή όχι είναι υποκειμενικό για τον καθένα οπότε το γενικεύω στο να μην υπάρχει ερωτική έλξη).
Ε το ίδιο λέμε τόσες ώρες.

Έλεος δηλαδή :011:
Οχι να μην το γενικευσουμε γιατι αλλο δεν υπαρχει ερωτικη ελξη για εναν ανδρα απο μια γυναικα

και αλλο δεν υπαρχει ερωτικη ελξη για μια γυναικα απο εναν ανδρα.Πρεπει η γυναικα να ειναι πολυ χαλι για να μην μπορει να την δει σεξουαλικα ενας ανδρας.

Αποδειξη οι πολεμοι οπου λογω των συνθηκων καταρρεουν οι κοινωνικοι περιορισμοι και βγαινει η αληθινη φυση των ανδρων.

Παρολα αυτα εξακολουθω να μην καταλαβαινω γιατι σας ενοχλει τοσο η πραγματικοτητα.

Εφοσον *φιλος* σας δεν κανει κινηση τι σας ενοχλει που σας εχει σκεφτει στα 4;

Δεν σημαινει οτι δεν σας σεβεται ή οτι δεν σας εκτιμα;Απλα ειναι ΚΑΙ ανδρας

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41012
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: οι γυναίκες θέλουν φιλίες με άνδρες ενω οι άνδρες μόνο σεξ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 18 Μάιος 2019, 12:35

Daje έγραψε:
18 Μάιος 2019, 12:17
hellegennes έγραψε:
18 Μάιος 2019, 11:58
Ίφιδα έγραψε:
18 Μάιος 2019, 11:47


Οχι, είναι το νήμα που κοροϊδεύουν τον κόσμο οτι είναι και πολύ άντρες ναουμε και κάθε γυναίκα είναι πιθανό γαμήσι κι ότι το να βγάζεις τα εσώψυχά σου στις γυναίκες, να νοιαζεσαι γι αυτές σε ανθρώπινο επίπεδο, να είστε εκεί ο ένας για τον άλλον στα δύσκολα, δεν είναι φιλία, γιατί δεν κάνουν χειραψία με μπράτσα σβαγκερνέικεροσταλονλιστικα και τι θα πουν κι οι άντρες πραγματικοί φίλοι του "πίτσα μπύρα τελικός όλες οι γυναίκες είν πουτάνες";
Δύο μέρες μετά το Πάσχα, πέθανε από καρδιά ο πατέρας παιδικής μας φίλης. Με την κοπέλα αυτή μεγαλώσαμε στην ίδια γειτονιά, είναι στην ηλικία του αδερφού μου (2 χρόνια μεγαλύτερή μου) και είμαστε φίλοι όσο θυμάμαι την ζωή μου (και οι τέσσερις κάναμε παρέα μαζί της). Μετά την κηδεία, πήγαμε σπίτι της και γαμηθήκαμε στην μαλακία, γιατί συν τοις άλλοις έχουμε το χιούμορ και την μαλακία στο αίμα μας. Γελάσαμε με την ψυχή μας, σε βαθμό που κάποιοι γείτονες ενοχλήθηκαν, στυλ «χαίρεστε που τον κηδέψατε». Όμως το κάναμε αυτό γιατί η κοινή μας φίλη είχε την ανάγκη να νιώσει ανάλαφρη, να ξορκίσει τον πόνο με θλίψη, να έχει κάποιους να είναι δίπλα της και να περάσει καλά. Έμεινε λίγες μέρες στο πατρικό της (δεν μένει πια εδώ) και κάθε βράδυ ερχόταν στο σπίτι της αδερφής μου, μαζευόμασταν και λέγαμε όλο το βράδυ μαλακίες.

Αυτό, καλά μου παιδιά, λέγεται φιλία. Δεν υποκρύπτει κανέναν ερωτισμό, είναι τι σημαίνει να νοιάζεσαι για τον άλλον και να του συμπαραστέκεσαι, να γελάς μαζί του, να κλάψεις μαζί του, να κάνεις χαβαλέ και να τον βοηθήσεις. Και όχι, εμφανισιακά είναι μια χαρά. Ψιλή, λιγνή, μελαχρινή, με ωραία χαρακτηριστικά. Κάναμε παρέα από παιδιά, την βλέπω σαν ξαδέρφη μου.
Ε ωραια, αυτο θα το κανετε αλλες 2,3,10, 100 φορες (εννοω να περασετε ωραια διχως να συνουσιαστειτε) και καποια στιγμη θα της τον χωσεις.
Η σχεση σας δηλαδη θα ολοκληρωθει με γαμησι γιατι αυτη ειναι η ανθρωπινη φυση και αυτο επιβαλλει.
Αυτό το έχουμε κάνει 100, 200, 1000 φορές, γιατί όπως είπα είμαστε παιδικοί φίλοι. Καμμιά φύση δεν επιβάλλει τέτοιο πράγμα. Απλά κοροΐδεύετε τον εαυτό σας όταν το λέτε. Εκτός κι αν βλέπετε έτσι την μάνα και την αδερφή σας, οπότε ίσως χρειάζεστε την επίσκεψη σε κάποιον ειδικό.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Daje
Δημοσιεύσεις: 14737
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:30

Re: οι γυναίκες θέλουν φιλίες με άνδρες ενω οι άνδρες μόνο σεξ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Daje » 18 Μάιος 2019, 12:37

Εγω θυμαμαι με μια κοπελα στο πανεπιστημιο που υποτιθεται οτι ημασταν φιλοι, μετα απο λιγες συζητησεις και αμοιβαιο θεατρο περι φιλιας, στο τελος συνουσιαζομασταν.
- Πριν συνουσιαστουμε, δεν την ενοιωθα σαν φιλη και υποκρινομουν.
- Μολις της τον εχωνα, ενοιωθα πραγματικα οτι ειναι φιλη μου (η απουσια κινητρου που λεγαμε).
- Μολις ηθελα να της τον χωσω ξανα, αμεσως δεν την εβλεπα σαν φιλη.

Ολο αυτο γινοταν.
Μια ημασταν φιλοι και μια δεν ημασταν...
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Daje την 18 Μάιος 2019, 12:38, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
https://i.imgur.com/p7krvsa.jpg
Πρόεδρος του Σ.Φ.Σ.Σ.Κ.Π.Ο
Ωραίο πρωτάθλημα ρε κατσικοειδή φυστικοβουτηρομένα λοβοτομημένα καγκουροειδή κατσίκια!

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41012
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: οι γυναίκες θέλουν φιλίες με άνδρες ενω οι άνδρες μόνο σεξ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 18 Μάιος 2019, 12:37

Βινόσαυρος έγραψε:
18 Μάιος 2019, 12:28
Η φιλία είναι μια καθαρά ωφελιμιστική σχέση, κυρίως αισθηματικού-συναισθηματικού οφέλους.
Κι αυτό μαλακία είναι. Με αυτόν τον ορισμό του οφέλους, τα πάντα σ' αυτήν την ζωή είναι ωφελιμιστικά και άρα η χρήση της λέξης δεν έχει νόημα.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
under
Δημοσιεύσεις: 18499
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 17:02

Re: οι γυναίκες θέλουν φιλίες με άνδρες ενω οι άνδρες μόνο σεξ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από under » 18 Μάιος 2019, 12:39

hellegennes έγραψε:
18 Μάιος 2019, 11:58
γιατί συν τοις άλλοις έχουμε το χιούμορ και την μαλακία στο αίμα μας.
Χιουμορ οχι και τοσο πολυ
Δεν αποθνήσκουν οι θεοί. Η πίστις αποθνήσκει του αχαρίστου όχλου των θνητών.

Άβαταρ μέλους
νύχτα
Δημοσιεύσεις: 8803
Εγγραφή: 03 Μαρ 2019, 12:18

Re: οι γυναίκες θέλουν φιλίες με άνδρες ενω οι άνδρες μόνο σεξ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από νύχτα » 18 Μάιος 2019, 12:42

τελικά ίσως όλα είναι υποκειμενικά :g030::oops:
nothing but heart

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Σχέσεις, Έρωτας & Σεξουαλικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών