Πώς σας φαίνεται το ενδεχόμενο να πέσουν πυρηνικά...

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14813
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Πώς σας φαίνεται το ενδεχόμενο να πέσουν πυρηνικά...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 09 Ιουν 2019, 09:40

Natasha έγραψε:
09 Ιουν 2019, 01:44
Ίφιδα έγραψε:
08 Ιουν 2019, 13:27
Natasha έγραψε:
06 Ιουν 2019, 23:49

Ίσως έχεις εμπειρία απο διαφορετικους ανθρώπους γυρω σου, αν και μου φαίνεται περίεργο, πρέπει να είσαι κοντά μου στην ηλικία, οι δικοί σου γονείς δεν ήταν της παλιάς σχολής; Πάθαν τίποτα; Μήπως κανένα ψυχολογικό τραυμα; :lol:

Εμένα πάντως οι δικοί μου γνωστοί αλλά και αγαπημένοι άνθρωποι ήταν εκείνης της γενιάς που τρώγαν ευκολα σχετικά "ξυλάκι" και απο τους γονείς τους (όταν ήταν αυστηροί) αλλά και απο τους δασκάλους τους. Σε πληροφορώ ότι όχι μόνο δεν γίναν όπως λές φοβισμένοι, θυματα κτλ, αλλά ΕΞΑΊΡΕΤΟΙ άνθρωποι, ΕΚΛΕΚΤΑ άτομα της κοινωνίας και μάλιστα ξεχωριστοί τόσο που γίναν παραδειγμα για τους άλλους στην κοινωνία. Και, να πω και το άλλο, τόσο αγαπημένοι, που ΑΞΙΖΟΥΝ να τους φιλάς τα ποδια! ΑΝ με καταλαβαίνεις τί εννοώ.

Σχετικά μάλιστα με την αυστηρότητα (και όχι το μπατσο ή το ξύλο) υπάρχουν γνωστοί μεγαλύτεροι μου που μου λένε ότι περνώντας τα χρόνια θυμούνται ΜΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΣΕΒΑΣΜΟ ΚΑΙ ΑΓΑΠΗ τους αυστηρους τους δασκάλους και τους χαιρετάνε με ιδιαίτερη χαρά στον δρόμο όταν τους συναντούν, παρά τους υπολοιπους που ηταν χλιαροί.

Όταν λέω μπάτσο βέβαια, ΔΕΝ εννοώ την βίαιη εκτόνωση ενός μεγαλύτερου παρανοϊκου σε έναν μικρότερο, (αν και τέτοια στο παρελθόν γίνονταν αβέρτα) αλλά το μπατσάκι που θα συνετίσει τον μικρό άνθρωπο και θα ΑΙΣΘΑΝΘΕΙ το λάθος του. Μιλάω για καλλιεργημένους στο φουλ γονείς και ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟΥΣ ανθρώπους που το κάνουν ΜΟΝΟ για το καλό της ψυχής ενός νέου.
Δείχνεις άνθρωπος του φαίνεσθαι κι όχι της ουσίας. Πολλοί εγκληματίες φαίνονται φανταστικοί άνθρωποι, πνευματικοί, εκλεκτά άτομα της κοινωνίας και είναι εντελώς σάπιοι από μέσα, γραμματείς και φαρισαίοι, που γυρίζουν σπίτια τους και σαπακιάζουν τα παιδιά και τη γυναίκα τους στο ξύλο ή είναι τόσο χειριστικοί που είναι αδύνατον να ζήσεις κοντά τους και να παραμείνεις υγιής.
Τα ψυχολογικά τραύματα δεν αξίζουν χαζοχαχανίσματα. Πιθανόν να κουβαλάς κι εσύ τέτοια αλλά να μην έχεις το κουράγιο όχι να τα λύσεις, ούτε καν να τα αναγνωρίσεις και να τα αντιμετωπίσεις.
Ο μικρός άνθρωπος δεν συνετίζεται ούτε αναγνωριζει το λάθος του με μπατσάκια . Λέει δε θα το ξανακάνω γιατί φοβάμαι ότι θα φάω μπατσακια Φοβάται δηλαδή. Κι είναι πολλυυυυ πιο εύκολο να κάνεις ένα παιδί να σε φοβηθεί απ το να προσπαθήσεις ως καλός γονιός να του εξηγήσεις με τον λόγο γιατί δεν πρέπει να συμπεριφέρεται έτσι.
Ο άνθρωπος που σκέφτεται με αγάπη κάποιον που τον χτυπούσε με μπατζάκια είναι άρρωστος ο ίδιος και πάσχει από ένα είδος συνδρόμου της Στοκχόλμης
Εσύ πάλι μου φαίνεσαι ότι είσαι χαζοτρεχαντήρω! Ξέμεινες απο επιχειρήματα και το ριξες στην προσωπική προσβολή;

Πιπεριές μου λες, άλλα σου είπα, άλλα λες. Άστο και συ. Δεν έχω όρεξη να σας πείσω για κάτι που το θεωρώ αυτονόητο και τζάμπα χανω τον χρόνο μου. Ουτε με καταλαβαίνετε τί σας λέω, ουτε αν το εξηγήσω περισσότερο θα το καταλάβαιτε.
Τι θα πει αυτή η φράση;
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
Ίφιδα
Δημοσιεύσεις: 5725
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 10:23

Re: Πώς σας φαίνεται το ενδεχόμενο να πέσουν πυρηνικά...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ίφιδα » 09 Ιουν 2019, 10:20

Natasha έγραψε:
09 Ιουν 2019, 01:44

Εσύ πάλι μου φαίνεσαι ότι είσαι χαζοτρεχαντήρω! Ξέμεινες απο επιχειρήματα και το ριξες στην προσωπική προσβολή;

Πιπεριές μου λες, άλλα σου είπα, άλλα λες. Άστο και συ. Δεν έχω όρεξη να σας πείσω για κάτι που το θεωρώ αυτονόητο και τζάμπα χανω τον χρόνο μου. Ουτε με καταλαβαίνετε τί σας λέω, ουτε αν το εξηγήσω περισσότερο θα το καταλάβαιτε.
:lol: Η αλήθεια είναι ότι την υψηλή διανόηση κι αξία του μπάτσου ως μέσου διαπαιδαγώγησης, όπως και την αλήθεια του Λιακόπουλου, δε τα φτάνω
Ζητώ συγγνώμη αν ένιωσες προσωπικά προσβεβλημένη. Μήπως ένα μπάτσο θα σε βοηθούσε να καταλάβεις καλύτερα τη σοβαρότητα της κατάστασης; θα ήταν και πιο τίμιο από ενήλικα σε ενήλικα από ότι από ενήλικα σε παιδί.

Άβαταρ μέλους
LEONAS
Δημοσιεύσεις: 5728
Εγγραφή: 15 Απρ 2018, 16:03
Phorum.gr user: ΧΟΥΚ

Re: Πώς σας φαίνεται το ενδεχόμενο να πέσουν πυρηνικά...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από LEONAS » 09 Ιουν 2019, 10:29

Εγώ θα συμφωνήσω με το μπάτσο που φάγαμε οταν ειμασταν μικρά και απορώ που είδατε ότι γίναμε καλύτεροι χωρίς αυτό
Πέσιμο ή χεσιμο; :p2:

Άβαταρ μέλους
DIOMEDESGR
Δημοσιεύσεις: 6665
Εγγραφή: 24 Οκτ 2018, 19:46
Phorum.gr user: DIOMEDESGR

Re: Πώς σας φαίνεται το ενδεχόμενο να πέσουν πυρηνικά...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από DIOMEDESGR » 09 Ιουν 2019, 10:39

Ίφιδα έγραψε:
09 Ιουν 2019, 10:20
:lol: Η αλήθεια είναι ότι την υψηλή διανόηση κι αξία του μπάτσου ως μέσου διαπαιδαγώγησης, όπως και την αλήθεια του Λιακόπουλου, δε τα φτάνω
Ζητώ συγγνώμη αν ένιωσες προσωπικά προσβεβλημένη. Μήπως ένα μπάτσο θα σε βοηθούσε να καταλάβεις καλύτερα τη σοβαρότητα της κατάστασης; θα ήταν και πιο τίμιο από ενήλικα σε ενήλικα από ότι από ενήλικα σε παιδί.
:bravo:

:lol:
"Patriotism is the last refuge of a scoundrel." Samuel Johnson, 1775.

Άβαταρ μέλους
Νατάσα
Δημοσιεύσεις: 5161
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:12

Re: Πώς σας φαίνεται το ενδεχόμενο να πέσουν πυρηνικά...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νατάσα » 09 Ιουν 2019, 14:54

Feindflug έγραψε:
09 Ιουν 2019, 09:40
Natasha έγραψε:
09 Ιουν 2019, 01:44
Ίφιδα έγραψε:
08 Ιουν 2019, 13:27


Δείχνεις άνθρωπος του φαίνεσθαι κι όχι της ουσίας. Πολλοί εγκληματίες φαίνονται φανταστικοί άνθρωποι, πνευματικοί, εκλεκτά άτομα της κοινωνίας και είναι εντελώς σάπιοι από μέσα, γραμματείς και φαρισαίοι, που γυρίζουν σπίτια τους και σαπακιάζουν τα παιδιά και τη γυναίκα τους στο ξύλο ή είναι τόσο χειριστικοί που είναι αδύνατον να ζήσεις κοντά τους και να παραμείνεις υγιής.
Τα ψυχολογικά τραύματα δεν αξίζουν χαζοχαχανίσματα. Πιθανόν να κουβαλάς κι εσύ τέτοια αλλά να μην έχεις το κουράγιο όχι να τα λύσεις, ούτε καν να τα αναγνωρίσεις και να τα αντιμετωπίσεις.
Ο μικρός άνθρωπος δεν συνετίζεται ούτε αναγνωριζει το λάθος του με μπατσάκια . Λέει δε θα το ξανακάνω γιατί φοβάμαι ότι θα φάω μπατσακια Φοβάται δηλαδή. Κι είναι πολλυυυυ πιο εύκολο να κάνεις ένα παιδί να σε φοβηθεί απ το να προσπαθήσεις ως καλός γονιός να του εξηγήσεις με τον λόγο γιατί δεν πρέπει να συμπεριφέρεται έτσι.
Ο άνθρωπος που σκέφτεται με αγάπη κάποιον που τον χτυπούσε με μπατζάκια είναι άρρωστος ο ίδιος και πάσχει από ένα είδος συνδρόμου της Στοκχόλμης
Εσύ πάλι μου φαίνεσαι ότι είσαι χαζοτρεχαντήρω! Ξέμεινες απο επιχειρήματα και το ριξες στην προσωπική προσβολή;

Πιπεριές μου λες, άλλα σου είπα, άλλα λες. Άστο και συ. Δεν έχω όρεξη να σας πείσω για κάτι που το θεωρώ αυτονόητο και τζάμπα χανω τον χρόνο μου. Ουτε με καταλαβαίνετε τί σας λέω, ουτε αν το εξηγήσω περισσότερο θα το καταλάβαιτε.
Τι θα πει αυτή η φράση;
Είναι η γνωστή λέξη Παπαριές, απλά το λέω πιο...κομψά! :lol:
Ας είναι καλά τα παράλληλα σύμπαντα.

Άβαταρ μέλους
Νατάσα
Δημοσιεύσεις: 5161
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:12

Re: Πώς σας φαίνεται το ενδεχόμενο να πέσουν πυρηνικά...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νατάσα » 09 Ιουν 2019, 15:13

Ίφιδα έγραψε:
09 Ιουν 2019, 10:20
Natasha έγραψε:
09 Ιουν 2019, 01:44

Εσύ πάλι μου φαίνεσαι ότι είσαι χαζοτρεχαντήρω! Ξέμεινες απο επιχειρήματα και το ριξες στην προσωπική προσβολή;

Πιπεριές μου λες, άλλα σου είπα, άλλα λες. Άστο και συ. Δεν έχω όρεξη να σας πείσω για κάτι που το θεωρώ αυτονόητο και τζάμπα χανω τον χρόνο μου. Ουτε με καταλαβαίνετε τί σας λέω, ουτε αν το εξηγήσω περισσότερο θα το καταλάβαιτε.
:lol: Η αλήθεια είναι ότι την υψηλή διανόηση κι αξία του μπάτσου ως μέσου διαπαιδαγώγησης, όπως και την αλήθεια του Λιακόπουλου, δε τα φτάνω
Ζητώ συγγνώμη αν ένιωσες προσωπικά προσβεβλημένη. Μήπως ένα μπάτσο θα σε βοηθούσε να καταλάβεις καλύτερα τη σοβαρότητα της κατάστασης; θα ήταν και πιο τίμιο από ενήλικα σε ενήλικα από ότι από ενήλικα σε παιδί.
Στην πραγματικότητα, (και το ξέρεις πολύ καλά) η βία είναι μία, απλά έχει διαφορες μορφές. Εδώ μέσα στο φόρουμ ασκουμε την ΛΕΚΤΙΚΗ βία ο ένας στον άλλον: απλό θιξιμο, προσβολές, βρισιές μέχρι να φαμε μπαν. Μην αναστατώνεσαι συνεπώς ότι ταχα μου και δηθεν σε πειράζει το μπατσάκι σε ένα παιδί (που θα γίνει απο ΣΩΦΡΟΝΑ γονιό για να το γλιτώσει απο τα χειρότερα στην ζωή του) την στιγμή που ζεις και ζουμε σε έναν κόσμο βίας και όχι ειρήνης! ΠΟΤΕ δεν ήταν ειρηνικός ο κόσμος μας, απο τότε που χασαμε τον παράδεισο. Οι περισσότερες περίοδοι στην ιστορία είναι πολεμικές εκτός απο κάποια ΔΙΑΛΕΙΜΜΑΤΑ ειρήνης που κι αυτή είναι στην ουσια ψεύτικη.

Ξέρεις ποτε θα με έπειθες για την ΜΗ βία; Αν ήσουν άνθρωπος τόσο ανώτερος που ΔΕΝ έθιξες και ουτε θα θίξεις κάποιον στο μέλλον, ουτε ποτέ θα προσβάλεις, αλλά ουτε και θα χειροδικήσεις ποτέ, ΑΚΟΜΑ και αν σου επιτεθουν. (παρότι σου ακουγεται χαζό αυτό και αστειο) Διότι ένας που είναι απο την φύση του ειρηνικός, ΔΕΝ πατάει ουτε μυρμήγκι, όπως κάνουν οι άγιοι. Θυμήσου ότι παρότι τους ασκουσαν βία φρικτή πανω τους εκείνοι ΔΕΝ την ανταπέδιδαν παρα μόνο την δέχονταν, γιατί μιμουνταν το παράδειγμα του Χριστου Θεου.
ΤΟΤΕ ΜΟΝΟ θα με έπειθες και θα έλεγα ότι πραγματικά είσαι ευαίσθητη απέναντι στην βία και προσπαθείς να αλλάξεις τον κόσμο γυρω σου.

Και ξέρεις γιατί συζητάμε γι αυτό το θέμα τώρα; Γιατί είμαστε γενιά μαλθακή, καλομαθημένη και εγωίστρια και καθώς δεν μας έδωσε κανείς ένα μπατσάκι στα λάθη που καναμε, με τον καιρό ανέβηκε ο εγωισμός πάνω απο το κεφάλι μας και φτάσαμε στο σημείο να μην μπορουμε να αντιδράσουμε όπως οι παλιοί (οι γονείς μας και οι παππουδες μας) σε όλα αυτά που γίνονται γυρω μας εις βάρος μας. Μιλάμε δηλ για πολύ γερό ψυχισμό και ανδρεία. (εδώ γελάνε)

Όσο για τον Λιακόπουλο που κοροιδευεις όπως οι περισσότεροι εδώ μεσα, ένα σου λέω, αν δεν το "έπιασες" ακόμα: μαζευω μπόνους απο το θέμα αυτό. Με πιανς;


υγ. αν θες να παιξουμε ξυλο, πολυ ευχαρίστως, αλλά δεν ξέρω αν είσαι κοντά μου για να μην ξοδευόμαστε σε ταξίδια
Ας είναι καλά τα παράλληλα σύμπαντα.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 49281
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Πώς σας φαίνεται το ενδεχόμενο να πέσουν πυρηνικά...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 09 Ιουν 2019, 15:32

Εγώ θα συμφωνήσω με το μπάτσο που φάγαμε οταν ειμασταν μικρά
Μέχρι εκείνο το σημείο σοκαρίστηκα. Λέω, δε μου φαινότανε ο εν λόγω χρήστης για cop killer και μάλιστα από μικρή ηλικία. :smt005:
Αλιόσα έγραψε:
14 Μάιος 2024, 14:52
Μια φορά ριξαμε για πλάκα και αβολιδωτο, τοσο αρχιδια ειχαμε.

Άβαταρ μέλους
Ίφιδα
Δημοσιεύσεις: 5725
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 10:23

Re: Πώς σας φαίνεται το ενδεχόμενο να πέσουν πυρηνικά...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ίφιδα » 09 Ιουν 2019, 20:57

Natasha έγραψε:
09 Ιουν 2019, 15:13
Ίφιδα έγραψε:
09 Ιουν 2019, 10:20
Natasha έγραψε:
09 Ιουν 2019, 01:44

Εσύ πάλι μου φαίνεσαι ότι είσαι χαζοτρεχαντήρω! Ξέμεινες απο επιχειρήματα και το ριξες στην προσωπική προσβολή;

Πιπεριές μου λες, άλλα σου είπα, άλλα λες. Άστο και συ. Δεν έχω όρεξη να σας πείσω για κάτι που το θεωρώ αυτονόητο και τζάμπα χανω τον χρόνο μου. Ουτε με καταλαβαίνετε τί σας λέω, ουτε αν το εξηγήσω περισσότερο θα το καταλάβαιτε.
:lol: Η αλήθεια είναι ότι την υψηλή διανόηση κι αξία του μπάτσου ως μέσου διαπαιδαγώγησης, όπως και την αλήθεια του Λιακόπουλου, δε τα φτάνω
Ζητώ συγγνώμη αν ένιωσες προσωπικά προσβεβλημένη. Μήπως ένα μπάτσο θα σε βοηθούσε να καταλάβεις καλύτερα τη σοβαρότητα της κατάστασης; θα ήταν και πιο τίμιο από ενήλικα σε ενήλικα από ότι από ενήλικα σε παιδί.
Στην πραγματικότητα, (και το ξέρεις πολύ καλά) η βία είναι μία, απλά έχει διαφορες μορφές. Εδώ μέσα στο φόρουμ ασκουμε την ΛΕΚΤΙΚΗ βία ο ένας στον άλλον: απλό θιξιμο, προσβολές, βρισιές μέχρι να φαμε μπαν. Μην αναστατώνεσαι συνεπώς ότι ταχα μου και δηθεν σε πειράζει το μπατσάκι σε ένα παιδί (που θα γίνει απο ΣΩΦΡΟΝΑ γονιό για να το γλιτώσει απο τα χειρότερα στην ζωή του) την στιγμή που ζεις και ζουμε σε έναν κόσμο βίας και όχι ειρήνης! ΠΟΤΕ δεν ήταν ειρηνικός ο κόσμος μας, απο τότε που χασαμε τον παράδεισο. Οι περισσότερες περίοδοι στην ιστορία είναι πολεμικές εκτός απο κάποια ΔΙΑΛΕΙΜΜΑΤΑ ειρήνης που κι αυτή είναι στην ουσια ψεύτικη.

Ξέρεις ποτε θα με έπειθες για την ΜΗ βία; Αν ήσουν άνθρωπος τόσο ανώτερος που ΔΕΝ έθιξες και ουτε θα θίξεις κάποιον στο μέλλον, ουτε ποτέ θα προσβάλεις, αλλά ουτε και θα χειροδικήσεις ποτέ, ΑΚΟΜΑ και αν σου επιτεθουν. (παρότι σου ακουγεται χαζό αυτό και αστειο) Διότι ένας που είναι απο την φύση του ειρηνικός, ΔΕΝ πατάει ουτε μυρμήγκι, όπως κάνουν οι άγιοι. Θυμήσου ότι παρότι τους ασκουσαν βία φρικτή πανω τους εκείνοι ΔΕΝ την ανταπέδιδαν παρα μόνο την δέχονταν, γιατί μιμουνταν το παράδειγμα του Χριστου Θεου.
ΤΟΤΕ ΜΟΝΟ θα με έπειθες και θα έλεγα ότι πραγματικά είσαι ευαίσθητη απέναντι στην βία και προσπαθείς να αλλάξεις τον κόσμο γυρω σου.

Και ξέρεις γιατί συζητάμε γι αυτό το θέμα τώρα; Γιατί είμαστε γενιά μαλθακή, καλομαθημένη και εγωίστρια και καθώς δεν μας έδωσε κανείς ένα μπατσάκι στα λάθη που καναμε, με τον καιρό ανέβηκε ο εγωισμός πάνω απο το κεφάλι μας και φτάσαμε στο σημείο να μην μπορουμε να αντιδράσουμε όπως οι παλιοί (οι γονείς μας και οι παππουδες μας) σε όλα αυτά που γίνονται γυρω μας εις βάρος μας. Μιλάμε δηλ για πολύ γερό ψυχισμό και ανδρεία. (εδώ γελάνε)

Όσο για τον Λιακόπουλο που κοροιδευεις όπως οι περισσότεροι εδώ μεσα, ένα σου λέω, αν δεν το "έπιασες" ακόμα: μαζευω μπόνους απο το θέμα αυτό. Με πιανς;


υγ. αν θες να παιξουμε ξυλο, πολυ ευχαρίστως, αλλά δεν ξέρω αν είσαι κοντά μου για να μην ξοδευόμαστε σε ταξίδια
Ανακεφαλαιώνοντας την εγκεφαλική τρικυμία:
Επειδή δε σε γλύφω και δε συμφωνώ με την αποψάρα σου για τη βία, δεν έχω δικαίωμα να υπερασπίζομαι την άποψη ότι η βία στα παιδιά είναι απαράδεκτη.
Οι παλιοί λες πολεμήσανε γιατί τρώγανε ξύλο οπότε ήταν συνηθισμένοι, η δική μας γενιά αν και έτρωγε ξύλο δε πολεμάει γιατί μάλλον δεν έφαγε αρκετό
Δε σε πείθω για τη μή βία γιατί δε θα καθόμουν να σε βλέπω να μοιράζεις χαστούκια στα παιδιά σου στην εκκλησία, αλλά σε πείθει ο Λιακόπουλος για τα νεφελίμ γιατί φαντάζομαι στά δειξε, στα απέδειξε με τον τρόπο ζωής του
Οι άγιοι δε πατάνε ούτε μυρμήγκι εκτος απ αυτούς που πατησανε επί πτωματων, αλλά αυτό είν' άλλη συζήτηση

Υ.γ.1 σιγά μη κλείσουμε και ραντεβού στο οάκα να παίξουμε σφαλιάρες, συνελθε
Υ.γ2 επειδή δεν καταλαβαίνεις καν πόσο τραγικό είναι αυτό που υπερασπίζεσαι δε θα σου χαρίσω άλλα πιξελ

Άβαταρ μέλους
Ζενίθεδρος
Δημοσιεύσεις: 14601
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2018, 18:56
Phorum.gr user: Ζενίθεδρος
Επικοινωνία:

Re: Πώς σας φαίνεται το ενδεχόμενο να πέσουν πυρηνικά...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζενίθεδρος » 09 Ιουν 2019, 21:01

Άμα θέλετε πάντως, κανονίζω λασπολακκο.
Ακόμα τούτη ή άνοιξη ραγιάδες, ραγιάδες, τούτο το καλοκαίρι, μέχρι να ρθεί ο Μόσκοβος να φέρει το σεφέρι.
☦𓀢

Άβαταρ μέλους
Northern Spirit
Δημοσιεύσεις: 10759
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 22:19

Re: Πώς σας φαίνεται το ενδεχόμενο να πέσουν πυρηνικά...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Northern Spirit » 09 Ιουν 2019, 21:10

Μανια με το να πεσουνε πυρηνικα αυτοι οι θρησκευωμενοι...Το παπαδοαριο δηλητηριαζει τον κοσμο με ψευδοπροφητειες καταστροφης..
"Έκαστος τόπος έχει την πληγήν του: Η Αγγλία την ομίχλην, η Αίγυπτος τας οφθαλμίας, η Βλαχία τας ακρίδας και η Ελλάς τους Έλληνας".

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27300
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Πώς σας φαίνεται το ενδεχόμενο να πέσουν πυρηνικά...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 09 Ιουν 2019, 21:45

Natasha έγραψε:
09 Ιουν 2019, 01:51
Ναι, παρακολουθείς Λιακό; :romance-hearteyes:
Και μετά αναρωτιόμαστε: Τί έχουν τα έρημα και ψοφάνε; :e040:
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
Νατάσα
Δημοσιεύσεις: 5161
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:12

Re: Πώς σας φαίνεται το ενδεχόμενο να πέσουν πυρηνικά...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νατάσα » 10 Ιουν 2019, 00:40

Ίφιδα έγραψε:
09 Ιουν 2019, 20:57

Ανακεφαλαιώνοντας την εγκεφαλική τρικυμία:
Επειδή δε σε γλύφω και δε συμφωνώ με την αποψάρα σου για τη βία, δεν έχω δικαίωμα να υπερασπίζομαι την άποψη ότι η βία στα παιδιά είναι απαράδεκτη.
Οι παλιοί λες πολεμήσανε γιατί τρώγανε ξύλο οπότε ήταν συνηθισμένοι, η δική μας γενιά αν και έτρωγε ξύλο δε πολεμάει γιατί μάλλον δεν έφαγε αρκετό
Δε σε πείθω για τη μή βία γιατί δε θα καθόμουν να σε βλέπω να μοιράζεις χαστούκια στα παιδιά σου στην εκκλησία, αλλά σε πείθει ο Λιακόπουλος για τα νεφελίμ γιατί φαντάζομαι στά δειξε, στα απέδειξε με τον τρόπο ζωής του
Οι άγιοι δε πατάνε ούτε μυρμήγκι εκτος απ αυτούς που πατησανε επί πτωματων, αλλά αυτό είν' άλλη συζήτηση

Υ.γ.1 σιγά μη κλείσουμε και ραντεβού στο οάκα να παίξουμε σφαλιάρες, συνελθε
Υ.γ2 επειδή δεν καταλαβαίνεις καν πόσο τραγικό είναι αυτό που υπερασπίζεσαι δε θα σου χαρίσω άλλα πιξελ
Το ξέρω ότι δεν μπορεί η μία να πείσει την άλλη, άλλωστε το ίδιο πια πιστευω για τον περισσότερο κόσμο, ο καθένας έχει ΚΑΤΑΣΤΑΛΛΑΞΕΙ πια κάπου, σε ένα πιστευω, κοσμοθεωρία, αντίληψη κόσμου γενικά κτλ, και ΔΕΝ μπορουμε πια να βρουμε δίοδο στην ψυχή και την καρδιά αλλά και το μυαλό του άλλου, γιατί είναι σαν να σπάσαν οι γέφυρες που μας συνέδεαν και τα κανάλια μας.

Ένα τελευταίο θα σου πω για σκέψη μόνο και προβληματισμό:

το θέμα με το "μπατσάκι" ως μέσου διαπαιδαγώγησης ξεκίνησε επειδή έγραψα στο νημα αυτό ότι ο Θεός καμιά φορά μας δίνει "χαστουκάκια" (μέσω ασθενειών, δυσκολων δοκιμασιών, πολέμων κτλ) για να συνετιστούμε. (και δεν είναι δικό μου αυτο, το έλεγε ο άγιος Παίσιος)
Σε ρωτώ λοιπόν, ο Θεός είναι πιο κακός απο εμάς που δηθεν θέλουμε να κρατήσουμε τα παιδιά μας σε τέλεια (ταχα μου) ασφάλεια και ψυχική υγεία χωρίς να τα ταρακουνήσουμε άμα δουμε ας πουμε αναιδεια ή κακία απο την μεριά τους;;;

Είναι δηλ πιο βίαιος απο σένα Ιφιδα, που ενοχλείσαι και με τις λέξεις μόνο "χαστουκι" και "μπάτσο";;;
Εσύ δηλ, τον ξεπερνάς τον Θεό σε καλοσυνη και ευαισθησία;;;
Ας είναι καλά τα παράλληλα σύμπαντα.

Άβαταρ μέλους
Νατάσα
Δημοσιεύσεις: 5161
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:12

Re: Πώς σας φαίνεται το ενδεχόμενο να πέσουν πυρηνικά...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νατάσα » 10 Ιουν 2019, 00:42

Ζενίθεδρος έγραψε:
09 Ιουν 2019, 21:01
Άμα θέλετε πάντως, κανονίζω λασπολακκο.
Ζενί, μάλλον μονον οι δυο μας θα λασπωθουμε :smt005:
Ας είναι καλά τα παράλληλα σύμπαντα.

Άβαταρ μέλους
taliban
Δημοσιεύσεις: 12136
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 13:28
Phorum.gr user: Πνεύμα Αντιλογίας
Τοποθεσία: Καραβλαχία

Re: Πώς σας φαίνεται το ενδεχόμενο να πέσουν πυρηνικά...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taliban » 10 Ιουν 2019, 00:43

Natasha έγραψε:
10 Ιουν 2019, 00:42
Ζενίθεδρος έγραψε:
09 Ιουν 2019, 21:01
Άμα θέλετε πάντως, κανονίζω λασπολακκο.
Ζενί, μάλλον μονον οι δυο μας θα λασπωθουμε :smt005:
Γεια σου Νατάσα.... :wave::D

Άβαταρ μέλους
Νατάσα
Δημοσιεύσεις: 5161
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:12

Re: Πώς σας φαίνεται το ενδεχόμενο να πέσουν πυρηνικά...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νατάσα » 10 Ιουν 2019, 00:47

taliban έγραψε:
10 Ιουν 2019, 00:43
Natasha έγραψε:
10 Ιουν 2019, 00:42
Ζενίθεδρος έγραψε:
09 Ιουν 2019, 21:01
Άμα θέλετε πάντως, κανονίζω λασπολακκο.
Ζενί, μάλλον μονον οι δυο μας θα λασπωθουμε :smt005:
Γεια σου Νατάσα.... :wave::D
Ελα και συ μεσα στην λάσπη :smt005:
Ας είναι καλά τα παράλληλα σύμπαντα.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών