τι σώμα θα βγάλετε στην παραλία φέτος το καλοκαίρι;

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.

θα βγω ως :

αρχαίος Έλληνας θεός,με six pack και κώλο πέτρα,πρησμένα μπράτσα και γυμνασμένη πλάτη και στηθος,βλέμμα Γύπα
20
38%
μέσος νεοέλληνας με κοιλίτσα φαλάκρα και βλέμμα ήλίθιο και παραπονεμένο
22
42%
εξώφυλλο περιοδικού,σαν πρωταγωνίστρια του video clip Μπικίνι των Kings,βλέμμα μοιραίας γυναίκας
2
4%
φώκια με μαγιό,φάλαινα με καφτάνι,βλέμμα ανήσυχο και τρομαγμένο μην κανείς σε σπρώξει πάλι μέσα στη θάλασσα
8
15%
 
Σύνολο ψήφων: 52

Uppercut

Re: τι σώμα θα βγάλετε στην παραλία φέτος το καλοκαίρι;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Uppercut » 13 Ιουν 2019, 00:30

Καλά, δεν ξέρεις σε τι ποοσοστό λίπους βρίσκεται ο καθένας. Όντως καλώς τονίζεται η διατροφή, αλλά πιστεύω ότι υποτιμάται το κάρντιο απλά επειδή ο περισσότερος κόσμος δεν κάνει έντονο κάρντιο συχνά.

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 24003
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: τι σώμα θα βγάλετε στην παραλία φέτος το καλοκαίρι;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 13 Ιουν 2019, 00:35

Λιωσε στο καρντιο και μετά πλακώσου στις σουβλακοπιτες και την pasta Να δεις. Θα έχεις το 20% του αποτελέσματος που θαβειχες με διατροφη
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29765
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: τι σώμα θα βγάλετε στην παραλία φέτος το καλοκαίρι;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 13 Ιουν 2019, 00:36

Η pasta φταίει.

Καταραμένοι Ιταλοί.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Uppercut

Re: τι σώμα θα βγάλετε στην παραλία φέτος το καλοκαίρι;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Uppercut » 13 Ιουν 2019, 00:49

Ερμής έγραψε:
13 Ιουν 2019, 00:35
Λιωσε στο καρντιο και μετά πλακώσου στις σουβλακοπιτες και την pasta Να δεις. Θα έχεις το 20% του αποτελέσματος που θαβειχες με διατροφη
Πιθανόν. Κοίτα η αλήθεια είναι ότι ίσως υποτιμώ το πόσο κακή μπορεί να είναι μία διατροφή. Εγώ κατά βάση τρώω κρέας με λαχανικά ή ρύζι και το "κακό" μου είναι ότι χώνω πίτσες και σουβλάκια πού και πού. Αλλά τα καλοκαίρια που είμαι διακοπές τρώω πολύ χειρότερα, κρέπες και λοιπά. Θεωρώ, τουλάχιστον αυτό συμπεραίνω από μένα και κάποιους φίλους που αθλούνται ακόμα περισσότερο, ότι υπάρχει ένα επίπεδο φυσικής δραστηριότητας που είναι πολύ δύσκολο να φας τόσο που θα έχεις σημαντικά ποσοστά λίπους. Για pro bodybuilder μπορεί να μην πας, αλλά την γράμμωση θα την έχεις.

To be honest επειδή για διάφορους λόγους που ίσως κι εγώ δεν αναλύω (έχω πιο καλή διατροφή απ' ότι νομίζω, έχω τόσο έντονη φυσική δραστηριότητα που καίω την όχι τόσο καλή;), δεν έχω ποτέ θέμα με λίπος, δεν μ' έχει απασχολήσει ποτέ.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Uppercut την 13 Ιουν 2019, 00:51, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 24003
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: τι σώμα θα βγάλετε στην παραλία φέτος το καλοκαίρι;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 13 Ιουν 2019, 00:51

Πιθανό. Όσο εύκολα κατεβαίνει κάτω από 20 άλλο τόσο δύσκολα πέφτει κάτω από 15. Μη μιλησουμε για κάτω από 10.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
zoltan
Δημοσιεύσεις: 1122
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:40
Phorum.gr user: zoltan

Re: τι σώμα θα βγάλετε στην παραλία φέτος το καλοκαίρι;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από zoltan » 13 Ιουν 2019, 00:53

πόσες θερμίδες καταναλώνετε την ημέρα εσείς που κάνετε διατροφή;

Ορέστης 35

Re: τι σώμα θα βγάλετε στην παραλία φέτος το καλοκαίρι;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 13 Ιουν 2019, 01:31

ποιο σημειο του σωματος μου θελετε να βγαλω φωτογαφια και να σας δειξω;

Athina__P
Δημοσιεύσεις: 2479
Εγγραφή: 28 Μάιος 2018, 23:01

Re: τι σώμα θα βγάλετε στην παραλία φέτος το καλοκαίρι;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Athina__P » 13 Ιουν 2019, 04:29

Ερμής έγραψε:
13 Ιουν 2019, 00:35
Λιωσε στο καρντιο και μετά πλακώσου στις σουβλακοπιτες και την pasta Να δεις. Θα έχεις το 20% του αποτελέσματος που θαβειχες με διατροφη
Στο σαρβάιβο τι τρώγανε και γίνανε σαν ασκητές; :102:

Καλά ό,τι και να φάω σε σχέση με ποσοστά πρωτεϊνης δεν το σώζω, αλλά λέμε. :oops:

ΓΜΤ πέρυσι σταματούσε η κίνηση και φέτος τίποτα! Έφτασε ένας χειμώνας με πολύ κρύο, λιγότερη άσκηση έξω στον καθαρό αέρα λόγω κρύου και λίγα τυριά παραπάνω :roll::oops:

Τα μπράτσα είναι μάλλον. Και το δέρμα. Και το σύνολο :003:

Ορέστης 35

Re: τι σώμα θα βγάλετε στην παραλία φέτος το καλοκαίρι;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 13 Ιουν 2019, 05:27

Uppercut έγραψε:
13 Ιουν 2019, 00:49
Ερμής έγραψε:
13 Ιουν 2019, 00:35
Λιωσε στο καρντιο και μετά πλακώσου στις σουβλακοπιτες και την pasta Να δεις. Θα έχεις το 20% του αποτελέσματος που θαβειχες με διατροφη
Πιθανόν. Κοίτα η αλήθεια είναι ότι ίσως υποτιμώ το πόσο κακή μπορεί να είναι μία διατροφή. Εγώ κατά βάση τρώω κρέας με λαχανικά ή ρύζι και το "κακό" μου είναι ότι χώνω πίτσες και σουβλάκια πού και πού. Αλλά τα καλοκαίρια που είμαι διακοπές τρώω πολύ χειρότερα, κρέπες και λοιπά. Θεωρώ, τουλάχιστον αυτό συμπεραίνω από μένα και κάποιους φίλους που αθλούνται ακόμα περισσότερο, ότι υπάρχει ένα επίπεδο φυσικής δραστηριότητας που είναι πολύ δύσκολο να φας τόσο που θα έχεις σημαντικά ποσοστά λίπους. Για pro bodybuilder μπορεί να μην πας, αλλά την γράμμωση θα την έχεις.

To be honest επειδή για διάφορους λόγους που ίσως κι εγώ δεν αναλύω (έχω πιο καλή διατροφή απ' ότι νομίζω, έχω τόσο έντονη φυσική δραστηριότητα που καίω την όχι τόσο καλή;), δεν έχω ποτέ θέμα με λίπος, δεν μ' έχει απασχολήσει ποτέ.
Μπα... Τη γυμναστικη που εκανα σαν εφηβος δεν την κανει μη επαγγελματιας αλλα πηρα 5 κιλα με κακη διατροφη.

Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Δημοσιεύσεις: 10534
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 16:09
Phorum.gr user: Chilloutbuddy

Re: τι σώμα θα βγάλετε στην παραλία φέτος το καλοκαίρι;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chilloutbuddy » 13 Ιουν 2019, 06:19

Για νορμάλ ανθρώπους που θέλουν να χάσουν λίπος (δηλαδή μη αθλητές που απλά κάνουν κάποια γυμναστικούλα πού και πού) η διατροφή είναι το 60%, το 20% είναι γυμναστική, 10% ύπνος και 10% άγχος. Αν δεν κοιμάσαι καλά και δεν ελέγχεις το άγχος είναι δύσκολο να χάσεις κιλά. Αλλά το πιό βασικό μακράν είναι η διατροφή, αν έχεις κακή διατροφή είναι πάρα πολύ δύσκολο να το ξεπεράσεις με γυμναστική. Γίνεται, αλλά πρέπει να σκοτώνεσαι για ώρες κάθε μέρα.
Gamiosante sto vosporo gia mia xoufta iliosporo

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14863
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: τι σώμα θα βγάλετε στην παραλία φέτος το καλοκαίρι;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 13 Ιουν 2019, 06:56

Πάντως γενικά η αυξομείωση κιλών, αυτό που λένε όγκος-γράμμωση, δεν είναι πολύ καλό για τον οργανισμό, ιδίως όταν γίνεται ακραίο, +-15 κιλά δηλαδή.

Αν είναι να βγάζεις χρήματα από αυτήν την δραστηριότητα, αξίζει τον κόπο, αλλιώς όχι. Το όμορφο σώμα θα έπρεπε να είναι η απεικόνιση ενός υγιούς και λειτουργικού σώματος και οργανισμού, όχι το αποτέλεσμα ακραίων διατροφών.
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14863
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: τι σώμα θα βγάλετε στην παραλία φέτος το καλοκαίρι;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 13 Ιουν 2019, 07:01

Ορέστης 35 έγραψε:
13 Ιουν 2019, 01:31
ποιο σημειο του σωματος μου θελετε να βγαλω φωτογαφια και να σας δειξω;
Δείξε τετρακέφαλο, τύπε.
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Athina__P
Δημοσιεύσεις: 2479
Εγγραφή: 28 Μάιος 2018, 23:01

Re: τι σώμα θα βγάλετε στην παραλία φέτος το καλοκαίρι;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Athina__P » 13 Ιουν 2019, 07:23

Feindflug έγραψε:
13 Ιουν 2019, 06:56
Πάντως γενικά η αυξομείωση κιλών, αυτό που λένε όγκος-γράμμωση, δεν είναι πολύ καλό για τον οργανισμό, ιδίως όταν γίνεται ακραίο, +-15 κιλά δηλαδή.

Αν είναι να βγάζεις χρήματα από αυτήν την δραστηριότητα, αξίζει τον κόπο, αλλιώς όχι. Το όμορφο σώμα θα έπρεπε να είναι η απεικόνιση ενός υγιούς και λειτουργικού σώματος και οργανισμού, όχι το αποτέλεσμα ακραίων διατροφών.
Όσον αφορά τη γυμναστική όμως, πιο ακραίο είναι για τον οργανισμό συνήθως να κάνει κάποιος 20 χρόνια εντελώς καθιστική ζωή. Κάπου θα του βγει σε κουσούρι...

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 24003
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: τι σώμα θα βγάλετε στην παραλία φέτος το καλοκαίρι;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 13 Ιουν 2019, 10:18

Chilloutbuddy έγραψε:
13 Ιουν 2019, 06:19
Για νορμάλ ανθρώπους που θέλουν να χάσουν λίπος (δηλαδή μη αθλητές που απλά κάνουν κάποια γυμναστικούλα πού και πού) η διατροφή είναι το 60%, το 20% είναι γυμναστική, 10% ύπνος και 10% άγχος. Αν δεν κοιμάσαι καλά και δεν ελέγχεις το άγχος είναι δύσκολο να χάσεις κιλά. Αλλά το πιό βασικό μακράν είναι η διατροφή, αν έχεις κακή διατροφή είναι πάρα πολύ δύσκολο να το ξεπεράσεις με γυμναστική. Γίνεται, αλλά πρέπει να σκοτώνεσαι για ώρες κάθε μέρα.
Και πάλι δύσκολο ακόμη και να σκοτώνεσαι, μη σου πώ οτι οι πολλές ωρες γυμναστική τη μέρα κάνουν περισσότερο κακό απο οτι καλό.
Μεγάλο ρόλο παίζει και το σώμα μας κατα την εφηβεία. Τα λιποκύτταρα που δημιουργούνται σε αυτές τις ηλικίες, φεύγουν απο πολύ δύσκολα έως καθόλου.
Διάβασα κάποια στιγμή την διατροφή που χρειάζεται για να πέσει το λίπος κάτω απο 12-13%. Να πα να γαμηθεί.
Athina__P έγραψε:
13 Ιουν 2019, 04:29
Ερμής έγραψε:
13 Ιουν 2019, 00:35
Λιωσε στο καρντιο και μετά πλακώσου στις σουβλακοπιτες και την pasta Να δεις. Θα έχεις το 20% του αποτελέσματος που θαβειχες με διατροφη
Στο σαρβάιβο τι τρώγανε και γίνανε σαν ασκητές; :102:

τη δίαιτα του τίποτα. Έτσι όμως χάνεται μυική μάζα που είναι ακόμη χειρότερο για τον οργανισμό. Το πιθανότερο είναι πως μετά αν ξεκινήσεις να τρως κανονικά θα τα πάρεις διπλά και τρίδιπλα.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Μαυροβασίλης
Δημοσιεύσεις: 7804
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:45

Re: τι σώμα θα βγάλετε στην παραλία φέτος το καλοκαίρι;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μαυροβασίλης » 13 Ιουν 2019, 10:24

Ερμής έγραψε:
13 Ιουν 2019, 10:18
Διάβασα κάποια στιγμή την διατροφή που χρειάζεται για να πέσει το λίπος κάτω απο 12-13%. Να πα να γαμηθεί.
bearmode intensifies :lol:

και γιατί λείπει η επιλογή;
Χάρε, μην ψάχνεις να με βρεις στα πέρατα του κόσμου
μα σαν περάσω τα εκατό θαν έρθω αμοναχός μου

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών