ΚΑΠΙΤΑΛΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ..

Ιστορικά γεγονότα, καταστάσεις, αναδρομές
Άβαταρ μέλους
blackpaint
Δημοσιεύσεις: 9596
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 00:37

Re: ΚΑΠΙΤΑΛΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ..

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από blackpaint » 16 Ιουν 2019, 22:40

DIOMEDESGR έγραψε:
16 Ιουν 2019, 11:09
blackpaint έγραψε:
16 Ιουν 2019, 02:42
ΓΕΣΑΡ έγραψε:
16 Ιουν 2019, 02:24

Δεν χρειάζεται καν να καταφύγεις σε τέτοια παραδείγματα. Κάποιος μπορεί να είναι εκ των πραγμάτων "δούλος" και ας λαμβάνει μισθό. Μισθωτή σκλαβιά
Καμια αντιρρηση, αν και αυτος πειθαρχειται με την προοπτικη να πεσει ακομα πιο κατω, εαν χασει τη δουλεια του η μεινει λιγα μηνιατικα πισω, και να εχει να διαλεξει ειτε αναμεσα στην εξαθλιωση, στην παρανομια, και στο βαθος, σε μια φυλακη σχεδιασμενη και θεσμισμενη για να ειναι συνεχως γεματη και αποδοτικη.
Ναι, δηλαδή για εσάς ΠΟΙΟΣ είναι ο ιδανικός τύπος ανθρώπινης απασχόλησης?

Να κάθεστε με τα πόδια πάνω και να πέφτουν επιδόματα και "κοινωνικά" προγράμματα τουρισμού? Αυτό λέγεται ΤΕΜΠΕΛΙΑ δεν λέγεται "πολεμώ την δουλεία".

Σας έπηξε το μυαλό ο πολύς ο Μαρξισμός μου φαίνεται.

:e040:
τι εγινε, σου θιξαμε τις ιδιωτικες φυλακες με την καταναγκαστικη εργασια και τσινησες;
ο ιδανικος τυπος εργασιας ειναι αυτη που γινεται σε ανθρωπινες και ασφαλεις συνθηκες, με επαρκες και εκπαιδευμενο προσωπικο, σωστη διοικηση και που αμειβεται επαρκως. Το να εχει κανεις μια σωστα αμειβομενη σταθερη εργασια θα επρεπε να ειναι μεσα στα βασικα ανθρωπινα δικαιωματα, οπως και η στεγαση και η τροφη.
Οτιδηποτε αλλο ειναι εκβιασμος.

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27282
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: ΚΑΠΙΤΑΛΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ..

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 16 Ιουν 2019, 22:46

Dante Alighieri έγραψε:
16 Ιουν 2019, 22:21
DIOMEDESGR έγραψε:
16 Ιουν 2019, 22:14
Dante Alighieri έγραψε:
16 Ιουν 2019, 20:51
Ποια πιστωτικη επεκταση καλοι μου; καπιταλισμος θα πει ταξικη θεσπιση. Ταξεις θα πει εξουσια ανθρωπων πανω σε ανθρωπους.
Το χρεις ειναι ενα οπλο η ενα εργαλειο εστω για την επιτευξη αυτης τ5ης εξουσιας. Πιστευετε οτι στ αληθεια χρωσταμε; Λειπουν λεφτα απο καποιους που τα εχουμε εμεις και ικανοποιουμε αναγκες μας εις βαρος αυτων που υποτιθεται οτι χρωσταμε;


Μονο σε μενα ειναι προφανες; :smt017
:fp:

Μπαρουφάκεια ανάλυση εν είδη σανού. Ούτε καν ορθόδοξος Μαρξισμός.

:e040:
Ναι και λοιπον; Εσυ τι το ορθοδοξο επικαλεισαι; Δετερον ποιος σου ειπε οτι ειμαι Μαρξιστης επειδη ανεφερα τον μαρξ σε ενα ποστ μου.Τριτον εισαι τζιβιτζιλης :D

Που διαφωνεις σε αυτο που ειπα; Πιστευεις οτι χρωσταμε; Εσυ καθοσουν πολλα χρονια και ετρωγες τζαμπα; Το εκανε κανεις γνωστος σου; Το εκναε η πλειοψηφοα των Ελληνων; Πως το αισθανεσαι; Ανεπτυξε το.
Τί γράφει ο αθεόφοβος! :o
Εικόνα

Εικόνα

Και δεν περιλαμβάνονται τα διάφορα πακέτα-χάρισμα για την ανάπτυξη της χώρας που δεν έγινε.
Και όταν κυκλοφορεί πολύ χρήμα ΟΛΟΙ βολεύονται!
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
Dante Alighieri
Δημοσιεύσεις: 848
Εγγραφή: 24 Απρ 2019, 00:13

Re: ΚΑΠΙΤΑΛΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ..

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dante Alighieri » 16 Ιουν 2019, 22:50

Nandros έγραψε:
16 Ιουν 2019, 22:46
Dante Alighieri έγραψε:
16 Ιουν 2019, 22:21
DIOMEDESGR έγραψε:
16 Ιουν 2019, 22:14
:fp:

Μπαρουφάκεια ανάλυση εν είδη σανού. Ούτε καν ορθόδοξος Μαρξισμός.

:e040:
Ναι και λοιπον; Εσυ τι το ορθοδοξο επικαλεισαι; Δετερον ποιος σου ειπε οτι ειμαι Μαρξιστης επειδη ανεφερα τον μαρξ σε ενα ποστ μου.Τριτον εισαι τζιβιτζιλης :D

Που διαφωνεις σε αυτο που ειπα; Πιστευεις οτι χρωσταμε; Εσυ καθοσουν πολλα χρονια και ετρωγες τζαμπα; Το εκανε κανεις γνωστος σου; Το εκναε η πλειοψηφοα των Ελληνων; Πως το αισθανεσαι; Ανεπτυξε το.
Τί γράφει ο αθεόφοβος! :o
Εικόνα

Εικόνα

Και δεν περιλαμβάνονται τα διάφορα πακέτα-χάρισμα για την ανάπτυξη της χώρας που δεν έγινε.
Και όταν κυκλοφορεί πολύ χρήμα ΟΛΟΙ βολεύονται!
.
Μην με παραθετεις γιατι δεν ξερεις τι λες. Δεν εχουν καμια σχεση αυτα που βρισκεις τυχαια στο ιντερνετ με αυτα που λεω και που ειναι δυσκολα για σενα. Ελα προχωρα το δρομο σου.
Hec est vipera versa in viscera genitricis

Άβαταρ μέλους
Dante Alighieri
Δημοσιεύσεις: 848
Εγγραφή: 24 Απρ 2019, 00:13

Re: ΚΑΠΙΤΑΛΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ..

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dante Alighieri » 16 Ιουν 2019, 22:56

DIOMEDESGR έγραψε:
16 Ιουν 2019, 11:11
paul25 έγραψε:
16 Ιουν 2019, 01:14
Κατα μια εννοια ηταν...οχι του κρατικοδιαιτισμου (βαρια λεξη) αλλα μιας καποιας μορφης κρατικης παρεμβασης.
Να το έλεγες αυτό για τον Friedman ρε φίλε, να το καταλάβω.

Αλλά για τον Ludwig von Mises ρε συ? Της Αυστριακής σχολής που πρεσβεύουν μέχρι και Ιδιωτικά, ανεξάρτητα Δικαστήρια?

Μάλλον κάτι έχεις καταλάβει λάθος.

:102:
Νιωθεις ενα φουσκωμα στα στηθη που λες ολοκληρο το ονομα; :D Δεν ειναι και κατι αδιαφορο εδω που τα λεμε.
Ludwig!

:003:
Hec est vipera versa in viscera genitricis

Άβαταρ μέλους
Dante Alighieri
Δημοσιεύσεις: 848
Εγγραφή: 24 Απρ 2019, 00:13

Re: ΚΑΠΙΤΑΛΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ..

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dante Alighieri » 16 Ιουν 2019, 23:00

Nandros έγραψε:
16 Ιουν 2019, 22:54
Σου ειπα προχωρα το δρομο σου.
Hec est vipera versa in viscera genitricis

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27282
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: ΚΑΠΙΤΑΛΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ..

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 16 Ιουν 2019, 23:04

Dante Alighieri έγραψε:
16 Ιουν 2019, 23:00
Nandros έγραψε:
16 Ιουν 2019, 22:54
Τί γράφει ο μπουρμπουλήθρας γμ την τύχη μου! :p3:
Συνέχισε να μας διασκεδάζεις! :g030:
Σου ειπα προχωρα το δρομο σου.
Το πχόρουμ είναι δημοκρατικό και γράφω όπου και όποτε γουστάρω. Πάρε την χούντα σου και μπρος! :g030:
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
Dante Alighieri
Δημοσιεύσεις: 848
Εγγραφή: 24 Απρ 2019, 00:13

Re: ΚΑΠΙΤΑΛΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ..

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dante Alighieri » 16 Ιουν 2019, 23:09

Nandros έγραψε:
16 Ιουν 2019, 23:04
Dante Alighieri έγραψε:
16 Ιουν 2019, 23:00
Nandros έγραψε:
16 Ιουν 2019, 22:54
Τί γράφει ο μπουρμπουλήθρας γμ την τύχη μου! :p3:
Συνέχισε να μας διασκεδάζεις! :g030:
Σου ειπα προχωρα το δρομο σου.
Το πχόρουμ είναι δημοκρατικό και γράφω όπου και όποτε γουστάρω. Πάρε την χούντα σου και μπρος! :g030:
Αν δεν παριστανεις το χαζο εισαι απλα αξιολυπητος. Εγω δεν ειπα να μη γραφεις και κανενας δεν στο ειπε αυτο. Σου ειπα επαννηλημενα να μην εισαι προσβλητικος και χυδαιος. Τα προηγουμενα που εγραψες τα σβησανε μετα την αναφορα μου. Απο κει και περα σε διαφορα νηματα παραθετεις τα ποστ μου και ειρωνευεσαι και προκαλεις και προσβαλεις. Στο ξαναλεω ασε με ησυχο. Δεν εχω καμια ορεξη να συναστρεφομαι με τοξικους τυπους.
Hec est vipera versa in viscera genitricis

Άβαταρ μέλους
DIOMEDESGR
Δημοσιεύσεις: 6665
Εγγραφή: 24 Οκτ 2018, 19:46
Phorum.gr user: DIOMEDESGR

Re: ΚΑΠΙΤΑΛΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ..

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από DIOMEDESGR » 16 Ιουν 2019, 23:16

blackpaint έγραψε:
16 Ιουν 2019, 22:40
τι εγινε, σου θιξαμε τις ιδιωτικες φυλακες με την καταναγκαστικη εργασια και τσινησες;
ο ιδανικος τυπος εργασιας ειναι αυτη που γινεται σε ανθρωπινες και ασφαλεις συνθηκες, με επαρκες και εκπαιδευμενο προσωπικο, σωστη διοικηση και που αμειβεται επαρκως. Το να εχει κανεις μια σωστα αμειβομενη σταθερη εργασια θα επρεπε να ειναι μεσα στα βασικα ανθρωπινα δικαιωματα, οπως και η στεγαση και η τροφη.
Οτιδηποτε αλλο ειναι εκβιασμος.
Για τις ιδιωτικές φυλακές που χρησιμοποιούν τους τρόφιμους για εργασία ΑΜΕΙΒΟΜΕΝΗ, τάχουμε ξανασυζητήσει, μακάρι να είχαμε τέτοιες στην Ελλάδα.

Για τα υπόλοιπα που γράφεις blacky, στα μόνα που διαφωνώ είναι στο ΟΥΤΟΠΙΚΌ της επιθυμίας σου, κι εγώ θα ήθελα τώρα μια δίμετρη μελαχρινή με μεγάλα βυζια αλλά που να την βρω, και στην μεθοδευμένη ταξική αρμολόγηση της πρότασης για την "ιδανική εργασία" έτσι ώστε να αναπαράγεις στο τέλος τις Σοσιαλιστικές ιδεοληψίες περί προλετάριων που έχουν ΜΌΝΟ δικαιώματα που πηγάζουν απτην ταξική αδικία.

Χιλιοπαιγμένο, δακρύβρεχτο έργο βγαλμένο απευθείας από τον Σοβιετικό μεταπολεμικό κινηματογράφο.

Και βαρετό τολμώ να πω.

Κατά τα άλλα συμφωνώ σχετικά με τα ιδανικά χαρακτηριστικά. Και ποιός δεν θέλει μια τέτοια εργασία?

:102:
"Patriotism is the last refuge of a scoundrel." Samuel Johnson, 1775.

Άβαταρ μέλους
Παντογνώστης
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: 15 Ιουν 2019, 16:23

Re: ΚΑΠΙΤΑΛΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ..

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Παντογνώστης » 16 Ιουν 2019, 23:30

Ο καπιταλισμός είναι μια μορφή ζούγκλας. Στην πραγματικότητα δεν υπάρχουν κανόνες και επικρατεί ο πιο μεγάλος απατεώνας. Αν δεν είσαι απατεώνας λεφτά δεν βγάζεις. Από τον οδοντίατρο που δεν κόβει αποδείξεις μέχρι τον περιπτερά της γειτονιάς σου. Τα ίδια ισχύουν σε όλο τον κόσμο. Offshore, νησιά Καϋμάν, δικηγόροι, απάτες. Ολόκληρη amazon και google φοροδιαφευγουν, πόσο μάλλον οι κοινοί θνητοί.

Ουδεμία σχέση έχει ο κόπος. Μπορείς να δουλεύεις 15 ώρες στα χωράφια για 40ε ή για 20ε αν είσαι Πακιστανός. Εκτός και αν είσαι έξυπνος. Δηλαδή να κλέβεις το κράτος ή τους άλλους. Επίσης το σύστημα ευνοεί πάντα τα λαμόγια. Δεν πρόκειται ποτέ να μου δώσει η τράπεζα 1εκ να φτιάξω μια ξενοδοχειακή μονάδα ακόμα και αν έχω τις ικανότητες, την διάθεση για εργασία. Τα λεφτά θα τα δώσουν στα γνωστά λαμόγια τα οποία θα σταματήσουν να πληρώνουν δάνεια και απλά θα χρεοκοπήσουν και τα λεφτά τους θα είναι στα νησιά Καϋμάν. Οπότε τα σπασμένα θα τα πληρώσουν και πάλι οι μαλακες φορολογούμενοι.

Φυσικά η λύση δεν είναι ο κομμουνισμός αλλά ο σοσιαλισμός, όχι του ΠΑΣΟΚ αλλά της Νορβηγίας. Αν η Ελλάδα είχε τα πετρέλαια της Νορβηγίας ,το κράτος δεν θα είχε 100δις έσοδα όπως η Νορβηγία ,αλλά 5δις και ο Βαρδινογιάννης 95δις.

Άβαταρ μέλους
DIOMEDESGR
Δημοσιεύσεις: 6665
Εγγραφή: 24 Οκτ 2018, 19:46
Phorum.gr user: DIOMEDESGR

Re: ΚΑΠΙΤΑΛΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ..

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από DIOMEDESGR » 16 Ιουν 2019, 23:35

Παντογνώστης έγραψε:
16 Ιουν 2019, 23:30
Ο καπιταλισμός είναι μια μορφή ζούγκλας. Στην πραγματικότητα δεν υπάρχουν κανόνες και επικρατεί ο πιο μεγάλος απατεώνας. Αν δεν είσαι απατεώνας λεφτά δεν βγάζεις. Από τον οδοντίατρο που δεν κόβει αποδείξεις μέχρι τον περιπτερά της γειτονιάς σου. Τα ίδια ισχύουν σε όλο τον κόσμο. Offshore, νησιά Καϋμάν, δικηγόροι, απάτες. Ολόκληρη amazon και google φοροδιαφευγουν, πόσο μάλλον οι κοινοί θνητοί.

Ουδεμία σχέση έχει ο κόπος. Μπορείς να δουλεύεις 15 ώρες στα χωράφια για 40ε ή για 20ε αν είσαι Πακιστανός. Εκτός και αν είσαι έξυπνος. Δηλαδή να κλέβεις το κράτος ή τους άλλους. Επίσης το σύστημα ευνοεί πάντα τα λαμόγια. Δεν πρόκειται ποτέ να μου δώσει η τράπεζα 1εκ να φτιάξω μια ξενοδοχειακή μονάδα ακόμα και αν έχω τις ικανότητες, την διάθεση για εργασία. Τα λεφτά θα τα δώσουν στα γνωστά λαμόγια τα οποία θα σταματήσουν να πληρώνουν δάνεια και απλά θα χρεοκοπήσουν και τα λεφτά τους θα είναι στα νησιά Καϋμάν. Οπότε τα σπασμένα θα τα πληρώσουν και πάλι οι μαλακες φορολογούμενοι.

Φυσικά η λύση δεν είναι ο κομμουνισμός αλλά ο σοσιαλισμός, όχι του ΠΑΣΟΚ αλλά της Νορβηγίας. Αν η Ελλάδα είχε τα πετρέλαια της Νορβηγίας ,το κράτος δεν θα είχε 100δις έσοδα όπως η Νορβηγία ,αλλά 5δις και ο Βαρδινογιάννης 95δις.
:smt005:

Ρε φίλε, εσύ το πας κατευθείαν για stand up Comedy.

Εχεις ταλέντο πάντως.

:smt023
"Patriotism is the last refuge of a scoundrel." Samuel Johnson, 1775.

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25399
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: ΚΑΠΙΤΑΛΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ..

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 17 Ιουν 2019, 00:02

θα συνεχιστεί πολύ αυτό το βιολί;
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Άβαταρ μέλους
blackpaint
Δημοσιεύσεις: 9596
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 00:37

Re: ΚΑΠΙΤΑΛΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ..

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από blackpaint » 17 Ιουν 2019, 00:21

DIOMEDESGR έγραψε:
16 Ιουν 2019, 23:16

Για τις ιδιωτικές φυλακές που χρησιμοποιούν τους τρόφιμους για εργασία ΑΜΕΙΒΟΜΕΝΗ, τάχουμε ξανασυζητήσει, μακάρι να είχαμε τέτοιες στην Ελλάδα.
απο $0.25 ως $1.25 την ωρα. Με συνθηκες χειροτερες απο αυτες της εποχης της δουλειας.
DIOMEDESGR έγραψε:
16 Ιουν 2019, 23:16
.τις Σοσιαλιστικές ιδεοληψίες περί προλετάριων που έχουν ΜΌΝΟ δικαιώματα που πηγάζουν απτην ταξική αδικία. δακρύβρεχτο έργο βγαλμένο απευθείας από τον Σοβιετικό μεταπολεμικό κινηματογράφο.
Και βαρετό τολμώ να πω.
ακομα πιο βαρετη ειναι η δυστοπια του καπιταλισμου τελευταιου σταδιου που ζουμε τωρα.

Άβαταρ μέλους
Pedro
Δημοσιεύσεις: 3599
Εγγραφή: 14 Ιουν 2018, 00:17
Phorum.gr user: Pedro
Τοποθεσία: Dachau

Re: ΚΑΠΙΤΑΛΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ..

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Pedro » 17 Ιουν 2019, 00:28

Τελικα Νανδρε,κάνεις μοναχα για συζητησεις στις θετικες επιστημες. Αν κι εκει παλι ,ενιοτε σχολιαζεις ,καπως ,πως να το πω..προσβλητικα;

Ειλικρινα,ενω θελω να σχολιασω και να παραθεσω με την σειρα τις αποψεις μου,αλλα θεωρω οως δεν θα βγαλει σε καλο η συζητηση μαζι σου.

Τεσπα. Αναμενω να κραξεις κ εμενα. Αγαπητε.
Golden Age έγραψε:
28 Νοέμ 2019, 16:42
NKVD_SMERSH έγραψε:
28 Νοέμ 2019, 16:41


Εξωκοινοβουλευτικέ ακροδεξιέ στηρίζεις Μάρτυρες του Ιαχωβά;
Εγώ απλά αγωνίζομαι για τη δημοκρατία.

independent_44
Δημοσιεύσεις: 2501
Εγγραφή: 24 Απρ 2018, 00:25
Phorum.gr user: independent_44

Re: ΚΑΠΙΤΑΛΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ..

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από independent_44 » 17 Ιουν 2019, 00:30

Τώρα βαδίζουμε προς την οριστική δουλεία ξανά, των ρομπότ όμως..
Εκτός αν επιβεβαιωθούν οι ταινίες :xena:

Άβαταρ μέλους
DIOMEDESGR
Δημοσιεύσεις: 6665
Εγγραφή: 24 Οκτ 2018, 19:46
Phorum.gr user: DIOMEDESGR

Re: ΚΑΠΙΤΑΛΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ..

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από DIOMEDESGR » 17 Ιουν 2019, 00:33

blackpaint έγραψε:
17 Ιουν 2019, 00:21
DIOMEDESGR έγραψε:
16 Ιουν 2019, 23:16

Για τις ιδιωτικές φυλακές που χρησιμοποιούν τους τρόφιμους για εργασία ΑΜΕΙΒΟΜΕΝΗ, τάχουμε ξανασυζητήσει, μακάρι να είχαμε τέτοιες στην Ελλάδα.
απο $0.25 ως $1.25 την ωρα. Με συνθηκες χειροτερες απο αυτες της εποχης της δουλειας.
DIOMEDESGR έγραψε:
16 Ιουν 2019, 23:16
.τις Σοσιαλιστικές ιδεοληψίες περί προλετάριων που έχουν ΜΌΝΟ δικαιώματα που πηγάζουν απτην ταξική αδικία. δακρύβρεχτο έργο βγαλμένο απευθείας από τον Σοβιετικό μεταπολεμικό κινηματογράφο.
Και βαρετό τολμώ να πω.
ακομα πιο βαρετη ειναι η δυστοπια του καπιταλισμου τελευταιου σταδιου που ζουμε τωρα.
Andrei Arsenyevich Tarkovsky εσύ?

:o
"Patriotism is the last refuge of a scoundrel." Samuel Johnson, 1775.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ιστορία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών