Άγριο έγκλημα στην Καβάλα (δι' ασήμαντον αφορμήν)

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Papa John
Δημοσιεύσεις: 7868
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 23:08

Re: Άγριο έγκλημα στην Καβάλα (δι' ασήμαντον αφορμήν)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Papa John » 24 Αύγ 2019, 11:57

ΜπλεΜπουμπυς έγραψε:
23 Αύγ 2019, 20:23
Να δεις πως ο τύπος που σκότωσε μάνα και γιο «για μια θέση πάρκινγκ» δεν είχε δώσει δικαιώματα στην γειτονιά, και γενικά ήταν καλός και ήσυχος άνθρωπος.
Έπαιξε σε Μαν Σίτι μεταξύ άλλων.

Άβαταρ μέλους
Papa John
Δημοσιεύσεις: 7868
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 23:08

Re: Άγριο έγκλημα στην Καβάλα (δι' ασήμαντον αφορμήν)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Papa John » 24 Αύγ 2019, 12:04

Ασέβαστος έγραψε:
24 Αύγ 2019, 11:26
Εμπεδοκλής έγραψε:
24 Αύγ 2019, 11:23

Το παν είναι να το κάνεις να φανεί σαν ατύχημα ή να το κάνεις κρυφά και χωρίς τυμπανοκορουσίες.

Έχω χαρακώσει εγώ αυτοκίνητα και έχω σπάσει καθρέπτες, παρκαρισμένα πάνω σε πεζοδρόμια ή σε γωνίες και ξέρω... :8)
Και φυσικά όχι τίποτα zastava, αλλά οχήματα που ο καθρέπτης αξίζει όσο ένα zastava...
δεν ξερω απο τετοια, δεν το εχω κανει ποτε. αμα τραβαω ζορια με καποιον ανθρωπο, τον αντιμετωπιζω κατα προσωπο. δεν μου προσφερει καμμια ικανοποιηση να του κανω οικονομικη ζημια, ειδικα κρυφα. αν θελω να του κανω κατι τετοιο, θα προτιμησω να το κανω την ωρα που με βλεπει.
Επικροτώ. Γρατσουνιές κλπ είναι πούστικες πρακτικές.

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24718
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Άγριο έγκλημα στην Καβάλα (δι' ασήμαντον αφορμήν)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 24 Αύγ 2019, 12:05

Ασέβαστος έγραψε:
24 Αύγ 2019, 08:20
foscilis έγραψε:
23 Αύγ 2019, 21:41
Ασέβαστος έγραψε:
23 Αύγ 2019, 20:10

που λεει οτι ηταν φορτηγο πανω απο 3.5 τοννους;
Στη φώτο που είδα ήταν νταλίκα. Δεν ξέρω αν είναι όντως πανω απο 3.5 τόνους αλλά είναι πολύ πιθανο.
ναι, ειδα κι εγω τη φωτο, εχεις δικιο, μεγαλο ηταν.

εντωμεταξυ με παρομοιο τροπο παρκαρει μια παρομοια νταλικα διπλα στο σπιτι μου, αδυνατω να καταλαβω τι το ενοχλητικο εχει και γιατι θαπρεπε να τονε μπουμπουνησω με την καραμπινα. :102:
Δε θα έπρεπε να τον μπουμπουνισεις με καραμπίνα αλλά το τι ενοχλητικό έχει βασικά σκέψου να το εκαναν όλα τα σπίτια. Θα ήταν σα να είχε ο καθένας τέσσερα αυτοκίνητα παρκαρισμένα σε διπλή σειρά και όλα με χαλασμένη εξάτμιση. Είναι επαγγελματικό βαρύ όχημα δεν το παρκάρεις μόνιμα σε κατοικημένη περιοχη, period.

Άβαταρ μέλους
Null
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 3986
Εγγραφή: 28 Αύγ 2018, 01:02

Re: Άγριο έγκλημα στην Καβάλα (δι' ασήμαντον αφορμήν)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Null » 24 Αύγ 2019, 12:06

enterprise-psi έγραψε:
23 Αύγ 2019, 18:18
Σκέψου να επιτρεπόταν να έχουν όλοι όπλα 😅
Με επιτρέπονται, δεν μπορείς να βγάλεις μια άδεια να πάρεις μια καραμπίνα;
Georg Von Balkanen έγραψε:
06 Δεκ 2020, 19:38
Σβαστικες για όλους. Είμαστε όλοι αντιναζι.

Άβαταρ μέλους
phorumitis
Δημοσιεύσεις: 1222
Εγγραφή: 01 Ιουν 2019, 15:19

Re: Άγριο έγκλημα στην Καβάλα (δι' ασήμαντον αφορμήν)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από phorumitis » 24 Αύγ 2019, 12:07

Otto Weininger έγραψε:
24 Αύγ 2019, 11:52
phorumitis έγραψε:
24 Αύγ 2019, 11:48
Otto Weininger έγραψε:
24 Αύγ 2019, 11:46
.

Λες για το κόμμα που στηριζες για κάνα δυο χρόνια στο φόρουμ, είχες άβαταρ το σήμα του και αναφερόσουν σε πρώτο πληθυντικό του στυλ "εμείς οι χρυσαυγίτες" ;

Και όλα αυτά λίγους μήνες αφότου ήσουν μνημονιακος Παπανδρεικος πασοκος που κορόιδευε τον εθνικισμό ;
Εντάξει, δεν παρακαλούσα και για ψήφο υπέρ του κκε όπως εσύ, χοχοχο
Ναι μονο που εγω δεν το έχω πάρει πίσω αυτό και υποστηρίζω ακόμα το σκεπτικό. Εσύ πηγαίνεις από κόμμα σε κόμμα και ταυτίζεσαι κιόλας.

Κονταροχτυπιεσαι με τον Εθνι. Με την διαφορά ότι εσύ είσαι εντελώς βλάκας με την κλινική έννοια.
Είσαι νδ και κκε μαζί και λες εμένα βλακα; Χαχαχαχαχα

Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21343
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: Άγριο έγκλημα στην Καβάλα (δι' ασήμαντον αφορμήν)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 24 Αύγ 2019, 12:11

under έγραψε:
24 Αύγ 2019, 11:30
Εμπεδοκλής έγραψε:
24 Αύγ 2019, 11:23
Το παν είναι να το κάνεις να φανεί σαν ατύχημα ή να το κάνεις κρυφά και χωρίς τυμπανοκορουσίες.

Έχω χαρακώσει εγώ αυτοκίνητα και έχω σπάσει καθρέπτες, παρκαρισμένα πάνω σε πεζοδρόμια ή σε γωνίες και ξέρω... :8)
Και φυσικά όχι τίποτα zastava, αλλά οχήματα που ο καθρέπτης αξίζει όσο ένα zastava...
lowlife
Καλέ μου άντερ, έχεις βρεθεί με χαρακωμένο αυτοκίνητο επειδή πάρκαρες σε θέση αναπήρου; :a040:
Otto Weininger έγραψε:
24 Αύγ 2019, 11:35
under έγραψε:
24 Αύγ 2019, 11:30
Εμπεδοκλής έγραψε:
24 Αύγ 2019, 11:23
Το παν είναι να το κάνεις να φανεί σαν ατύχημα ή να το κάνεις κρυφά και χωρίς τυμπανοκορουσίες.

Έχω χαρακώσει εγώ αυτοκίνητα και έχω σπάσει καθρέπτες, παρκαρισμένα πάνω σε πεζοδρόμια ή σε γωνίες και ξέρω... :8)
Και φυσικά όχι τίποτα zastava, αλλά οχήματα που ο καθρέπτης αξίζει όσο ένα zastava...
lowlife
Εμπεδοκλας εγγύηση.
Άλλος ένας που πόνεσε μετά από ζημία που υπέστη το παράνομα παρκαρισμένο όχημα του... :e045:

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Άγριο έγκλημα στην Καβάλα (δι' ασήμαντον αφορμήν)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 24 Αύγ 2019, 12:17

Εμπεδοκλής έγραψε:
24 Αύγ 2019, 11:23

Το παν είναι να το κάνεις να φανεί σαν ατύχημα ή να το κάνεις κρυφά και χωρίς τυμπανοκορουσίες.

Έχω χαρακώσει εγώ αυτοκίνητα και έχω σπάσει καθρέπτες, παρκαρισμένα πάνω σε πεζοδρόμια ή σε γωνίες και ξέρω... :8)
Και φυσικά όχι τίποτα zastava, αλλά οχήματα που ο καθρέπτης αξίζει όσο ένα zastava...
Όχι ρε τέτοιες καφρίλες. Υπάρχουν και αυτοκόλλητα.
Εικόνα

Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21343
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: Άγριο έγκλημα στην Καβάλα (δι' ασήμαντον αφορμήν)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 24 Αύγ 2019, 12:19

perseus έγραψε:
24 Αύγ 2019, 11:55
Εμπεδοκλής έγραψε:
24 Αύγ 2019, 11:23

Το παν είναι να το κάνεις να φανεί σαν ατύχημα ή να το κάνεις κρυφά και χωρίς τυμπανοκορουσίες.

Έχω χαρακώσει εγώ αυτοκίνητα και έχω σπάσει καθρέπτες, παρκαρισμένα πάνω σε πεζοδρόμια ή σε γωνίες και ξέρω... :8)
Και φυσικά όχι τίποτα zastava, αλλά οχήματα που ο καθρέπτης αξίζει όσο ένα zastava...
Το καλυτερο μου ειναι λογκο στα τζάμια η στους γιαλοκαθαριστηρες
Ερασιτέχνης ήσουν, ερασιτέχνης θα μείνεις. Μετά σας πιάνουν με τη logo πάνω σας και κλαίγεστε να μην σας δείρουν πολύ...

Κάνεις ένα τέταρτο να κάνεις μία μικρή ζημιά όταν η ταχεία άρση της χειρός σου στον καθρέπτη από πίσω προς τα εμπρός κάνει δέκα φορές ακριβότερη ζημιά.
Στην τελική, βγάζεις ένα κλειδί από την τσέπη σου, το κρατάς στην χούφτα σου, στριμώχνεσαι δίπλα στο παράνομα παρκαρισμένο στο πεζοδρόμιο όχημα και του κάνεις μια βαθιά χαρακιά που πιάνει δύο πόρτες και δύο φτερά σε τρία δευτερόλεπτα. :8)

Φυσικά βέβαια, έχω καλέσει πολλές φορές και την τροχαία. Τη μία μάλιστα φορά έγραψε τουλάχιστον 15 οχήματα από θαμώνες διπλανού εστιατορίου. Το κράτος έβγαλε 15X80 = 1600 ευρουλάκια σε 5 λεπτά. :8)

Άβαταρ μέλους
perseus
Δημοσιεύσεις: 15265
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 08:58
Phorum.gr user: Perseus
Τοποθεσία: Ιωαννινα

Re: Άγριο έγκλημα στην Καβάλα (δι' ασήμαντον αφορμήν)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από perseus » 24 Αύγ 2019, 12:20

Μονο ο προβληματισμός τι επαθε το τζαμι και δεν κατεβαινει αξιζει 10 καθρεπτες

Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21343
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: Άγριο έγκλημα στην Καβάλα (δι' ασήμαντον αφορμήν)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 24 Αύγ 2019, 12:22

Στύγιος έγραψε:
24 Αύγ 2019, 12:17
Εμπεδοκλής έγραψε:
24 Αύγ 2019, 11:23

Το παν είναι να το κάνεις να φανεί σαν ατύχημα ή να το κάνεις κρυφά και χωρίς τυμπανοκορουσίες.

Έχω χαρακώσει εγώ αυτοκίνητα και έχω σπάσει καθρέπτες, παρκαρισμένα πάνω σε πεζοδρόμια ή σε γωνίες και ξέρω... :8)
Και φυσικά όχι τίποτα zastava, αλλά οχήματα που ο καθρέπτης αξίζει όσο ένα zastava...
Όχι ρε τέτοιες καφρίλες. Υπάρχουν και αυτοκόλλητα.
Εικόνα
Τι χιπστερομαλακίες είναι αυτές; Να τιμωρήσουμε τον ιδιοκτήτη του παρκαρισμένου οχήματος θέλουμε, όχι να αυξήσουμε το τζίρο του αυτοκολλητάδικου.
Χώρια που το ξαναγράφω, αυτά είναι τυμπανοκρουσίες που αυξάνουν την πιθανότητα να σε πιάσουν με ό,τι συνεπάγεται αυτό. Το παν είναι ο αιφνιδιασμός, η ταχύτητα και η έλλειψη αποδεικτικών στοιχείων. :8)

Άβαταρ μέλους
enterprise-psi
Υπερσυντονιστής
Δημοσιεύσεις: 12594
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 07:29
Phorum.gr user: enterprise-psi
Τοποθεσία: Sector 001
Επικοινωνία:

Re: Άγριο έγκλημα στην Καβάλα (δι' ασήμαντον αφορμήν)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enterprise-psi » 24 Αύγ 2019, 12:23

Εμπεδοκλής έγραψε:
24 Αύγ 2019, 11:23

Έχω χαρακώσει εγώ αυτοκίνητα και έχω σπάσει καθρέπτες, παρκαρισμένα πάνω σε πεζοδρόμια ή σε γωνίες και ξέρω... :8)
Και φυσικά όχι τίποτα zastava, αλλά οχήματα που ο καθρέπτης αξίζει όσο ένα zastava...
Η καταστροφή της περιουσίας , που ξεδιάντροπα ομολογείς , είναι μεγάλη αλητεία. Φωνάζεις την τροχαία και τον γράφει αμέσως.
The business man whose master plan controls the world each day,
Is blind to indications of his species slow decay.

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24718
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Άγριο έγκλημα στην Καβάλα (δι' ασήμαντον αφορμήν)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 24 Αύγ 2019, 12:25

Στύγιος έγραψε:
24 Αύγ 2019, 12:17
Εμπεδοκλής έγραψε:
24 Αύγ 2019, 11:23

Το παν είναι να το κάνεις να φανεί σαν ατύχημα ή να το κάνεις κρυφά και χωρίς τυμπανοκορουσίες.

Έχω χαρακώσει εγώ αυτοκίνητα και έχω σπάσει καθρέπτες, παρκαρισμένα πάνω σε πεζοδρόμια ή σε γωνίες και ξέρω... :8)
Και φυσικά όχι τίποτα zastava, αλλά οχήματα που ο καθρέπτης αξίζει όσο ένα zastava...
Όχι ρε τέτοιες καφρίλες. Υπάρχουν και αυτοκόλλητα.
Εικόνα
Καλά είναι κι αυτά αλλά σε τελική ανάλυση ο παρκαρισμενος κλέβει χώρο και χρόνο από τους άλλους για να γλιτώσει δικό του και επειδή όλα αυτά είναι χρήμα, θεμιτό να τον αναγκάζεις να το σκάσει σε επιδιόρθωση ζημιών. Εξάλλου όπως βλέπεις χειρότερη ντροπή θεωρεί να κυκλοφορεί με γρατζουνισμενο καρο παρά να κλείνει τους ανάπηρους.

Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21343
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: Άγριο έγκλημα στην Καβάλα (δι' ασήμαντον αφορμήν)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 24 Αύγ 2019, 12:25

perseus έγραψε:
24 Αύγ 2019, 12:20
Μονο ο προβληματισμός τι επαθε το τζαμι και δεν κατεβαινει αξιζει 10 καθρεπτες
Τι λες ρε κακομοίρη; Δεν είναι σκοπός να προβληματίσεις τον άλλον ώστε να ανακαλύψεις την ηλιθιότητα του. Σκοπός είναι να του κάνεις ζημιά γρήγορα, να ξέρει το λόγο που του την έκαναν αλλά να μην ξέρει ποιος του την έκανε. Να τον κάνεις να αισθανθεί ότι έτσι και ξαναπαρκάρει παράνομα ο δικαστής Ντρέιντ μπορεί να είναι ο καθένας γύρω του.

Εγώ θα σας τα μάθω όλα; Ούτε τα βασικά δεν ξέρετε... :e040:

Άβαταρ μέλους
under
Δημοσιεύσεις: 18499
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 17:02

Re: Άγριο έγκλημα στην Καβάλα (δι' ασήμαντον αφορμήν)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από under » 24 Αύγ 2019, 12:26

enterprise-psi έγραψε:
24 Αύγ 2019, 12:23
Εμπεδοκλής έγραψε:
24 Αύγ 2019, 11:23

Έχω χαρακώσει εγώ αυτοκίνητα και έχω σπάσει καθρέπτες, παρκαρισμένα πάνω σε πεζοδρόμια ή σε γωνίες και ξέρω... :8)
Και φυσικά όχι τίποτα zastava, αλλά οχήματα που ο καθρέπτης αξίζει όσο ένα zastava...
Η καταστροφή της περιουσίας , που ξεδιάντροπα ομολογείς , είναι μεγάλη αλητεία. Φωνάζεις την τροχαία και τον γράφει αμέσως.
Το προβλημα του οπως ομολογει δεν ειναι η παραβαση.Το προβλημα του ειναι οτι ο αλλος τα εχει καταφερει καλυτερα στη ζωη του.
Lowlife.
Δεν αποθνήσκουν οι θεοί. Η πίστις αποθνήσκει του αχαρίστου όχλου των θνητών.

Άβαταρ μέλους
Papa John
Δημοσιεύσεις: 7868
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 23:08

Re: Άγριο έγκλημα στην Καβάλα (δι' ασήμαντον αφορμήν)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Papa John » 24 Αύγ 2019, 12:26

Κανένας εοσαγγελέας παρακολουθεί αυτά που γράφονται στο παρόν νήμα ;!

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών