Κάπνισμα - ξανά

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.

Να καταργηθεί το κάπνισμα καθολικά στους δημόσιους χώρους (και σε καφετέριες/εστιατόρια)

Ναι
41
61%
Όχι
26
39%
 
Σύνολο ψήφων: 67

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 24036
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Κάπνισμα - ξανά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 11 Οκτ 2019, 10:18

Γραφικός έγραψε:
11 Οκτ 2019, 10:12
Εγώ λέω να γίνονται κι έφοδοι σε σπίτια. Και συλλήψεις. Δεν γίνεται να υπάρχουμε.
SpoilerShow
Κατάλαβες πάντως ποιους εννοώ, ε; Δεν έγινε καμιά παρεξήγα.
ναι κομπλέ. Χιουμοριστικά το εξέλαβα, εξού και το ύφος μου.
aLiCat έγραψε:
11 Οκτ 2019, 10:12
vantono έγραψε:
11 Οκτ 2019, 10:08
Γραφικός έγραψε:
11 Οκτ 2019, 10:04
αλλά από την άλλη όμως κάνουμε ζημιά όταν εμποδίζουμε να πεθάνουν κι αυτοί που είχαν αυτές τις ιδέες.
ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΠΝΙΣΤΕΡΑ!!1 ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΥΤΗ! ΤΟΥΣ ΑΡΠΑΖΕΤΕ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ ΑΠ ΤΟ ΧΕΡΙ ΚΑΙ ΤΟΥς ΤΟ ΖΒΗΝΕΤΕ ΣΤΟ ΜΑΤΙ,ΟΠΟΥ ΤΟΥς ΠΕΤΥΧΑΙΝΕΤΕ!
Κάτι παρόμοιο φαντάζομαι κι εγώ με όσους οδηγούν τροχοφόρα που εκπέμπουν καπνό-δηλητήριο, δηλητηριάζοντας όλη την ατμόσφαιρα της πόλης: μου΄ρχεται να τους βάλω την εξάτμιση στο στόμα, μέχρι να σκάσουν! :smt047
Με τη μόνη σημαντική διαφορά βέβαια, ότι αυτοί δεν έρχονται εξω απο την ανοιχτή εξώπορτα του σπιτιού σου και σου πετάνε το καυσαέριο όλο μεσα στον κλειστό σου ιδιωτικό χώρο, ούτε εισβάλλουν μεσα στο εστιατόριο που τρως και αρχιζουν να μαρσάρουν μεσα στη μάπα σου όσο τρως το μπριζολάκι σου. Μην καφρολογείτε, συνέλθετε. Θα φάτε τριψήφιο μέχρι να παγώσει η κόλαση.

Άβαταρ μέλους
aLiCat
Δημοσιεύσεις: 16386
Εγγραφή: 10 Σεπ 2018, 22:00

Re: Κάπνισμα - ξανά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από aLiCat » 11 Οκτ 2019, 10:30

vantono έγραψε:
11 Οκτ 2019, 10:18
aLiCat έγραψε:
11 Οκτ 2019, 10:12
vantono έγραψε:
11 Οκτ 2019, 10:08

ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΠΝΙΣΤΕΡΑ!!1 ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΥΤΗ! ΤΟΥΣ ΑΡΠΑΖΕΤΕ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ ΑΠ ΤΟ ΧΕΡΙ ΚΑΙ ΤΟΥς ΤΟ ΖΒΗΝΕΤΕ ΣΤΟ ΜΑΤΙ,ΟΠΟΥ ΤΟΥς ΠΕΤΥΧΑΙΝΕΤΕ!
Κάτι παρόμοιο φαντάζομαι κι εγώ με όσους οδηγούν τροχοφόρα που εκπέμπουν καπνό-δηλητήριο, δηλητηριάζοντας όλη την ατμόσφαιρα της πόλης: μου΄ρχεται να τους βάλω την εξάτμιση στο στόμα, μέχρι να σκάσουν! :smt047
Με τη μόνη σημαντική διαφορά βέβαια, ότι αυτοί δεν έρχονται εξω απο την ανοιχτή εξώπορτα του σπιτιού σου και σου πετάνε το καυσαέριο όλο μεσα στον κλειστό σου ιδιωτικό χώρο, ούτε εισβάλλουν μεσα στο εστιατόριο που τρως και αρχιζουν να μαρσάρουν μεσα στη μάπα σου όσο τρως το μπριζολάκι σου. Μην καφρολογείτε, συνέλθετε. Θα φάτε τριψήφιο μέχρι να παγώσει η κόλαση.
Νομίζεις... Όμως, δεν υπάρχουν σύνορα. Αυτοί ήδη εισβάλλουν απρόσκλητοι παντού, μέσω των δηλητηρίων που εκπέμπουν στον αέρα που αναπνέουμε όλοι (συμπεριλαμβανομένων και των αντικαπνιστών).
Κάπου έλεος παιδιά!.. Ναι σε σεβασμό απέναντι στον συνάνθρωπο που δεν καπνίζει και επιθυμεί να διατηρήσει τα πνευμόνια του καθαρά,
αλλά όχι σε εμπάθειες και υστερίες.
ᓚᕠᗢ ᗢᕡᓗ

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24726
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Κάπνισμα - ξανά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 11 Οκτ 2019, 10:32

aLiCat έγραψε:
11 Οκτ 2019, 10:30
vantono έγραψε:
11 Οκτ 2019, 10:18
aLiCat έγραψε:
11 Οκτ 2019, 10:12


Κάτι παρόμοιο φαντάζομαι κι εγώ με όσους οδηγούν τροχοφόρα που εκπέμπουν καπνό-δηλητήριο, δηλητηριάζοντας όλη την ατμόσφαιρα της πόλης: μου΄ρχεται να τους βάλω την εξάτμιση στο στόμα, μέχρι να σκάσουν! :smt047
Με τη μόνη σημαντική διαφορά βέβαια, ότι αυτοί δεν έρχονται εξω απο την ανοιχτή εξώπορτα του σπιτιού σου και σου πετάνε το καυσαέριο όλο μεσα στον κλειστό σου ιδιωτικό χώρο, ούτε εισβάλλουν μεσα στο εστιατόριο που τρως και αρχιζουν να μαρσάρουν μεσα στη μάπα σου όσο τρως το μπριζολάκι σου. Μην καφρολογείτε, συνέλθετε. Θα φάτε τριψήφιο μέχρι να παγώσει η κόλαση.
Νομίζεις... Όμως, δεν υπάρχουν σύνορα. Αυτοί ήδη εισβάλλουν απρόσκλητοι παντού, μέσω των δηλητηρίων που εκπέμπουν στον αέρα που αναπνέουμε όλοι (συμπεριλαμβανομένων και των αντικαπνιστών).
Γιατί εσύ όταν καπνίζεις έξω νομίζεις πάει κάπου αλλού ο καπνός; Εκεί που πάνε και τα καυσαέρια του αυτοκινήτου καταλήγει. Απλώς θες να σε αφήνουμε εσένα ειδικά και μέσα. Ενώ δεν αφήνουμε τον αυτοκινητιστή.

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24726
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Κάπνισμα - ξανά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 11 Οκτ 2019, 10:36

Lord Brum έγραψε:
02 Οκτ 2019, 17:21
aLiCat έγραψε:
02 Οκτ 2019, 15:51
Πρόσφατα ανακοίνωσαν οτι πλέον το κάπνισμα θα απαγορευτεί και σε ορισμένους εξωτερικούς χώρους.
Και δεν εννοώ μόνο τις παιδικές χαρές, χώρους υγιειονομικής φροντίδας κλπ, αλλά και χώρους ψυχαγωγίας, αφού συμπεριέλαβαν και τους θερινούς κινηματογράφους.
(Έλεος!)
και καλά κάνουν. Δεν χρωστάει τίποτα ο διπλάνος ενός καπνιστή στο θερινό σινεμα να αναπνέει τις βρωμιές του
επίσης ο σκοπός είναι να μην κανονικοποιείται τόσο πολύ. Δε χρωστάει τίποτα το παιδάκι να πηγαίνει να δει Toy Story 5 και αντί για αυτό να παρατηρεί 15 μεγάλους να καπνίζουν ασταμάτητα επί δύο ώρες. Ούτε αυτός που το έχει κόψει να τον παίρνουν τα ντουμάνια.

Θα ξαναπώ ότι σχεδόν κάθε άτομο κάτω των 20 χρονών που καπνίζει αυτή τη στιγμή στη χώρα είναι προσωπικό θύμα των πρεζωμένων αληταράδων που δεν τήρησαν τον νόμο του 2009.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Κάπνισμα - ξανά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 11 Οκτ 2019, 10:38

aLiCat έγραψε:
11 Οκτ 2019, 10:30
vantono έγραψε:
11 Οκτ 2019, 10:18
aLiCat έγραψε:
11 Οκτ 2019, 10:12


Κάτι παρόμοιο φαντάζομαι κι εγώ με όσους οδηγούν τροχοφόρα που εκπέμπουν καπνό-δηλητήριο, δηλητηριάζοντας όλη την ατμόσφαιρα της πόλης: μου΄ρχεται να τους βάλω την εξάτμιση στο στόμα, μέχρι να σκάσουν! :smt047
Με τη μόνη σημαντική διαφορά βέβαια, ότι αυτοί δεν έρχονται εξω απο την ανοιχτή εξώπορτα του σπιτιού σου και σου πετάνε το καυσαέριο όλο μεσα στον κλειστό σου ιδιωτικό χώρο, ούτε εισβάλλουν μεσα στο εστιατόριο που τρως και αρχιζουν να μαρσάρουν μεσα στη μάπα σου όσο τρως το μπριζολάκι σου. Μην καφρολογείτε, συνέλθετε. Θα φάτε τριψήφιο μέχρι να παγώσει η κόλαση.
Νομίζεις... Όμως, δεν υπάρχουν σύνορα. Αυτοί ήδη εισβάλλουν απρόσκλητοι παντού, μέσω των δηλητηρίων που εκπέμπουν στον αέρα που αναπνέουμε όλοι (συμπεριλαμβανομένων και των αντικαπνιστών).
Κάπου έλεος παιδιά!.. Ναι σε σεβασμό απέναντι στον συνάνθρωπο που δεν καπνίζει και επιθυμεί να διατηρήσει τα πνευμόνια του καθαρά,
αλλά όχι σε εμπάθειες και υστερίες.
Το έχω ξαναγράψει σε παράλληλο νήμα:
ο τοξικομανής δεν αντιλαμβάνεται το πρόβλημά του, όσο και να του το περιγράφεις.
Προέχει η κάλυψη των αναγκών του εθισμού του από οποιαδήποτε άλλη σκέψη.

Όταν αναγνωριστεί το κάπνισμα ως ασθένεια, όπως τα υπόλοιπα ναρκωτικά, τότε θα έχουμε κάνει το πρώτο βήμα να λύσουμε το γενικότερο πρόβλημα.

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24726
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Κάπνισμα - ξανά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 11 Οκτ 2019, 10:41

stavmanr έγραψε:
11 Οκτ 2019, 10:38

Το έχω ξαναγράψει σε παράλληλο νήμα:
ο τοξικομανής δεν αντιλαμβάνεται το πρόβλημά του, όσο και να του το περιγράφεις.
ο καπνιστής είναι λίγο χειρότερος γιατί η υποκουλτούρα του τον έχει πείσει ότι δεν είναι εθισμένος αλλά άνετος, γοητευτικός, κουλ. Ο ηρωινομανής ας πούμε μια χαρά το αντιλαμβάνεται ότι είναι τρισάθλια ύπαρξη.

Γι' αυτό είναι εξαιρετικά σημαντικό το κομμάτι του νόμου που απαγορεύει το κάπνισμα και σε ανοιχτούς χώρους όπου συναθροίζονται άνθρωποι για κοινωνικούς λόγους. Ο σκοπός είναι πράγματι κάποια στιγμή να ανάβεις τσιγάρο και να σε κοιτάνε όλοι με μισό μάτι, αλλιώς δε θα σπάσει ποτέ ο κύκλος της μαζικής εξάρτησης που μεταδίδεται από γενιά σε γενιά.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος foscilis την 11 Οκτ 2019, 10:44, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
aLiCat
Δημοσιεύσεις: 16386
Εγγραφή: 10 Σεπ 2018, 22:00

Re: Κάπνισμα - ξανά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από aLiCat » 11 Οκτ 2019, 10:41

foscilis έγραψε:
11 Οκτ 2019, 10:32
aLiCat έγραψε:
11 Οκτ 2019, 10:30
vantono έγραψε:
11 Οκτ 2019, 10:18


Με τη μόνη σημαντική διαφορά βέβαια, ότι αυτοί δεν έρχονται εξω απο την ανοιχτή εξώπορτα του σπιτιού σου και σου πετάνε το καυσαέριο όλο μεσα στον κλειστό σου ιδιωτικό χώρο, ούτε εισβάλλουν μεσα στο εστιατόριο που τρως και αρχιζουν να μαρσάρουν μεσα στη μάπα σου όσο τρως το μπριζολάκι σου. Μην καφρολογείτε, συνέλθετε. Θα φάτε τριψήφιο μέχρι να παγώσει η κόλαση.
Νομίζεις... Όμως, δεν υπάρχουν σύνορα. Αυτοί ήδη εισβάλλουν απρόσκλητοι παντού, μέσω των δηλητηρίων που εκπέμπουν στον αέρα που αναπνέουμε όλοι (συμπεριλαμβανομένων και των αντικαπνιστών).
Γιατί εσύ όταν καπνίζεις έξω νομίζεις πάει κάπου αλλού ο καπνός; Εκεί που πάνε και τα καυσαέρια του αυτοκινήτου καταλήγει. Απλώς θες να σε αφήνουμε εσένα ειδικά και μέσα. Ενώ δεν αφήνουμε τον αυτοκινητιστή.
Για "εμένα ειδικά", δεν ζητώ ούτε χρειάζομαι προνομιακή μεταχείρηση, αφού σεβόμουν και σέβομαι χωρίς να μου είναι απαραίτητος ο "βούρδουλας" του νόμου.
Ωστόσο, βρίσκω άκυρη τη σύγκριση του περιεχόμενου του καπνού του τσιγάρου με εκείνον που βγάζει μια βρωμερή εξάτμιση αυτοκινήτου.
ᓚᕠᗢ ᗢᕡᓗ

Άβαταρ μέλους
κυριος Μακης
Δημοσιεύσεις: 523
Εγγραφή: 03 Μάιος 2018, 10:33
Τοποθεσία: Agri Decumates

Re: Κάπνισμα - ξανά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από κυριος Μακης » 11 Οκτ 2019, 10:45

συμφωνω με αυτη καθολικη απαγορευση. αν μπορουσαμε να συμπεριφερθουμε σαν ανθρωποι για λιγο, θα θελα οπως εχω ξαναγραψει να επιτρεπεται σε τετοια μαγαζια, προφανως ανω των 18:

Like most of the European cities, Copenhagen has implemented a smoking ban policy and since 2007 smoking is not allowed indoors at public spaces. However, this regulation doesn’t include cafés and bars smaller than 40m2

Aλλα επειδη ειμεθα Ελλανιοι, το απαγορευση παντου ειναι δυστυχως η μονη λυση.

Άβαταρ μέλους
aLiCat
Δημοσιεύσεις: 16386
Εγγραφή: 10 Σεπ 2018, 22:00

Re: Κάπνισμα - ξανά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από aLiCat » 11 Οκτ 2019, 10:50

stavmanr έγραψε:
11 Οκτ 2019, 10:38
aLiCat έγραψε:
11 Οκτ 2019, 10:30
vantono έγραψε:
11 Οκτ 2019, 10:18


Με τη μόνη σημαντική διαφορά βέβαια, ότι αυτοί δεν έρχονται εξω απο την ανοιχτή εξώπορτα του σπιτιού σου και σου πετάνε το καυσαέριο όλο μεσα στον κλειστό σου ιδιωτικό χώρο, ούτε εισβάλλουν μεσα στο εστιατόριο που τρως και αρχιζουν να μαρσάρουν μεσα στη μάπα σου όσο τρως το μπριζολάκι σου. Μην καφρολογείτε, συνέλθετε. Θα φάτε τριψήφιο μέχρι να παγώσει η κόλαση.
Νομίζεις... Όμως, δεν υπάρχουν σύνορα. Αυτοί ήδη εισβάλλουν απρόσκλητοι παντού, μέσω των δηλητηρίων που εκπέμπουν στον αέρα που αναπνέουμε όλοι (συμπεριλαμβανομένων και των αντικαπνιστών).
Κάπου έλεος παιδιά!.. Ναι σε σεβασμό απέναντι στον συνάνθρωπο που δεν καπνίζει και επιθυμεί να διατηρήσει τα πνευμόνια του καθαρά,
αλλά όχι σε εμπάθειες και υστερίες.
Το έχω ξαναγράψει σε παράλληλο νήμα:
ο τοξικομανής δεν αντιλαμβάνεται το πρόβλημά του, όσο και να του το περιγράφεις.
Προέχει η κάλυψη των αναγκών του εθισμού του από οποιαδήποτε άλλη σκέψη.

Όταν αναγνωριστεί το κάπνισμα ως ασθένεια, όπως τα υπόλοιπα ναρκωτικά, τότε θα έχουμε κάνει το πρώτο βήμα να λύσουμε το γενικότερο πρόβλημα.
Με αυτή την έννοια, κάθε ψυχολογικός εθισμός είναι ασθένεια, συμπεριλαμβανομένων του αλκοολισμού και της βουλιμίας π.χ.
Κι αν μου πει κάποιος οτι το αλκοόλ δεν βλάπτει παρά μόνον αυτόν που το καταναλώνει, ας αναλογιστεί πόσα δυστυχήματα και πόσοι θάνατοι έχουν συμβεί εξ αιτίας του.
Αλλά τέτοιο κυνήγι μαγισσών, με τόσο μένος εναντίον του τσιγάρου, δεν βοηθάει ούτε τους καπνιστές, ούτε τους αντικαπνιστές πιστεύω.
ᓚᕠᗢ ᗢᕡᓗ

alexandroso
Δημοσιεύσεις: 2121
Εγγραφή: 20 Απρ 2018, 16:11

Re: Κάπνισμα - ξανά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alexandroso » 11 Οκτ 2019, 10:51

Είμαι αδιόρθωτος καπνιστής και ψηφίζω ναι. Να καταργηθεί απ τους δημόσιους χώρους.
Don't knock on masturbation. It's sex with someone I love. "Woody Allen"
Never underestimate the power of denial. "American beauty"

the comet the course the tail

Re: Κάπνισμα - ξανά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the comet the course the tail » 11 Οκτ 2019, 10:52

είπαμε. κλειστά κλαμπ-χώροι καπνιστών. να υπάρχουν ειδικές άδειες για όποιον θέλει ο χώρος του να είναι καπνιστών και για όποιους είναι καπνιστές.
όπως οι άδειες για επιχειρήσεις υψηλής κλπ όχλησης. :wink εκεί που δεν είδα να διαμαρτύρεται κανείς για ένα σωρό κόσμο που εργάζεται σε ανθυγιεινές συνθήκες. :p2: εδώ βέβαια ξεκινάει μια μεγάλη κουβέντα, για το πως ο καπιταλισμός βλάπτει την σωματική και ψυχική υγεία στον βωμό του κέρδους. ένας σωρό κόσμος είναι καταδικασμένος να ζει ανθυγιεινά γιατί ζει σε συνθήκες φτώχειας, αλλά αυτό δεν βλέπω να λύνεται με κάποιο νομοσχέδιο :p2:

Άβαταρ μέλους
aLiCat
Δημοσιεύσεις: 16386
Εγγραφή: 10 Σεπ 2018, 22:00

Re: Κάπνισμα - ξανά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από aLiCat » 11 Οκτ 2019, 10:53

κυριος Μακης έγραψε:
11 Οκτ 2019, 10:45
συμφωνω με αυτη καθολικη απαγορευση. αν μπορουσαμε να συμπεριφερθουμε σαν ανθρωποι για λιγο, θα θελα οπως εχω ξαναγραψει να επιτρεπεται σε τετοια μαγαζια, προφανως ανω των 18:

Like most of the European cities, Copenhagen has implemented a smoking ban policy and since 2007 smoking is not allowed indoors at public spaces. However, this regulation doesn’t include cafés and bars smaller than 40m2

Aλλα επειδη ειμεθα Ελλανιοι, το απαγορευση παντου ειναι δυστυχως η μονη λυση.
:+1:
Είναι γνωστό πως στο Ελλαδιστάν αντιγράφουμε από τις πολιτισμένες χώρες ότι μας βολεύει μόνο, ή ότι μας επιβάλλεται.
ᓚᕠᗢ ᗢᕡᓗ

Γραφικός

Re: Κάπνισμα - ξανά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γραφικός » 11 Οκτ 2019, 10:54

foscilis έγραψε:
11 Οκτ 2019, 10:36
επίσης ο σκοπός είναι να μην κανονικοποιείται τόσο πολύ. Δε χρωστάει τίποτα το παιδάκι να πηγαίνει να δει Toy Story 5 και αντί για αυτό να παρατηρεί 15 μεγάλους να καπνίζουν ασταμάτητα επί δύο ώρες. Ούτε αυτός που το έχει κόψει να τον παίρνουν τα ντουμάνια.

Θα ξαναπώ ότι σχεδόν κάθε άτομο κάτω των 20 χρονών που καπνίζει αυτή τη στιγμή στη χώρα είναι προσωπικό θύμα των πρεζωμένων αληταράδων που δεν τήρησαν τον νόμο του 2009.
Να είστε υπεύθυνοι γονείς. Αν το παιδί σου πει "αφού το κάνει ο γραφικός να το κάνω κι εγώ" και δεν μπορέσεις να το ελέγξεις, ήταν λάθος από την αρχή που έγινες γονιός, εγώ δεν φταίω σε τίποτα.

Γραφικός

Re: Κάπνισμα - ξανά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γραφικός » 11 Οκτ 2019, 11:03

foscilis έγραψε:
11 Οκτ 2019, 10:41
ο καπνιστής είναι λίγο χειρότερος γιατί η υποκουλτούρα του τον έχει πείσει ότι δεν είναι εθισμένος αλλά άνετος, γοητευτικός, κουλ. Ο ηρωινομανής ας πούμε μια χαρά το αντιλαμβάνεται ότι είναι τρισάθλια ύπαρξη.

Γι' αυτό είναι εξαιρετικά σημαντικό το κομμάτι του νόμου που απαγορεύει το κάπνισμα και σε ανοιχτούς χώρους όπου συναθροίζονται άνθρωποι για κοινωνικούς λόγους. Ο σκοπός είναι πράγματι κάποια στιγμή να ανάβεις τσιγάρο και να σε κοιτάνε όλοι με μισό μάτι, αλλιώς δε θα σπάσει ποτέ ο κύκλος της μαζικής εξάρτησης που μεταδίδεται από γενιά σε γενιά.
Τέλεια! Αυτό που χρειάζεται η κοινωνία είναι περισσότερος κοινωνικός αποκλεισμός. Το πρόβλημα δεν είναι ότι υπάρχουν τέτοιες απόψεις, όταν σε ζορίζει το αφεντικό κάπου θα βρεις να ξεσπάσεις, το πρόβλημα είναι ότι η πολιτεία τις παίρνει πλέον στα σοβαρά.

Άβαταρ μέλους
perseus
Δημοσιεύσεις: 15265
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 08:58
Phorum.gr user: Perseus
Τοποθεσία: Ιωαννινα

Re: Κάπνισμα - ξανά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από perseus » 11 Οκτ 2019, 11:15

Δεν θα ειχα προβλημα εάν οι αντικαπνιστες δεν ηταν τοσο κομπλεξικοι .
Εχω ομως παροτι δεν καπνιζω .

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών