Έχουν τα χάλια τους οι σημερινές Ελληνίδες ;

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Ορέστης 35

Re: Έχουν τα χάλια τους οι σημερινές Ελληνίδες ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 06 Νοέμ 2019, 14:13

Εχω προβλημα με τις τριχες στα αυτια γιατι το ψαλιδακι δεν τις κοβει καλα και γιατι δε μπορω να βαλω μηχανη τοσο κοντα στο αυτι μου.

Καλη μου Ναιδα, πως να περιποιουμαι τα γενια μου; Κυκλοφορουν beard oil και μαλακτικα, αλλα δεν τα εμπιστευομαι.

Επισης οταν λες να ειναι καθαρα τα ρουχα, ποσες μερες συνεχομενες μπορω να φορεσω το ιδιο παντελονι;

Επισης τα αθλητικα παπουτσια λερωνονται ευκολα

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 24012
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Έχουν τα χάλια τους οι σημερινές Ελληνίδες ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 06 Νοέμ 2019, 14:33

Ορέστης 35 έγραψε:
06 Νοέμ 2019, 14:13
Εχω προβλημα με τις τριχες στα αυτια γιατι το ψαλιδακι δεν τις κοβει καλα και γιατι δε μπορω να βαλω μηχανη τοσο κοντα στο αυτι μου.
Εξάρτημα κυλινδρικής κεφαλής που ειναι για ρουθουνια και αυτιά(ή οποιαδήποτε άλλη ευαίσθητη οπή), δεν έχει η μηχανή σου?

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Έχουν τα χάλια τους οι σημερινές Ελληνίδες ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 06 Νοέμ 2019, 14:36

Ορέστης 35 έγραψε:
06 Νοέμ 2019, 14:13
Εχω προβλημα με τις τριχες στα αυτια γιατι το ψαλιδακι δεν τις κοβει καλα και γιατι δε μπορω να βαλω μηχανη τοσο κοντα στο αυτι μου.

Καλη μου Ναιδα, πως να περιποιουμαι τα γενια μου; Κυκλοφορουν beard oil και μαλακτικα, αλλα δεν τα εμπιστευομαι.

Επισης οταν λες να ειναι καθαρα τα ρουχα, ποσες μερες συνεχομενες μπορω να φορεσω το ιδιο παντελονι;

Επισης τα αθλητικα παπουτσια λερωνονται ευκολα
Τα γένια σου μπορείς αν θες να με αφήσεις να στα περιποιηθώ εγώ :romance-hearteyes:
Παντελόνι μπορείς να το φορέσεις και δύο μέρες αν δεν το πολυφοράς. Αλλά καλό είναι κάθε μέρα να αλλάζεις. Τα αθλητικά με ένα μαντηλάκι καθαρίζονται αψογα. Τα all star δε θέλουν συχνά :lol:
Ίφιδα έγραψε:
06 Νοέμ 2019, 14:11
Ο άντρας ο σωστός είναι πρώτα πρώτα καθαρός, ΔΕΝ ξυριζει το σώμα του, αν έχει γένια είναι περιποιημένα, αυτιά, μύτη ψαλιδισμενα και νύχια κομμένα συριζα, καθαρά.
Ασχολείται το πολύ μια ώρα με άθληση κι αυτό όχι αυστηρά
Εμείς ταιριάζουμε :hebit:
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Νon4me
Δημοσιεύσεις: 10173
Εγγραφή: 14 Ιαν 2019, 12:20
Phorum.gr user: Νon4me

Re: Έχουν τα χάλια τους οι σημερινές Ελληνίδες ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νon4me » 06 Νοέμ 2019, 14:37

Ορέστης 35 έγραψε:
06 Νοέμ 2019, 14:13
Εχω προβλημα με τις τριχες στα αυτια γιατι το ψαλιδακι δεν τις κοβει καλα και γιατι δε μπορω να βαλω μηχανη τοσο κοντα στο αυτι μου.
https://www.skroutz.gr/c/2857/trimmer.h ... E%B9%CE%B1

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41083
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Έχουν τα χάλια τους οι σημερινές Ελληνίδες ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 06 Νοέμ 2019, 14:53

Antares έγραψε:
06 Νοέμ 2019, 09:12
hellegennes έγραψε:
05 Νοέμ 2019, 21:10
Ήμουν λίγο κατσαπλιάς σε εκείνην. Είχα 2 μήνες να κουρευτώ. Όχι ότι αυτή είναι καλύτερη. Σαν κακός σε ταινία του Τζέιμς Μποντ είμαι.
Πραγματικά είναι τα μπλέ μάτια; :smt017 Τότε είσαι από το γένος των Ηρακλειδών. Δεν θυμάμαι ποιος ξένος περιηγητής στην Ελλάδα την εποχή της τουρκοκρατίας χαρακτήριζε τους ανθρώπους με μαύρα μαλλιά και γαλανά μάτια από το γένος των Ηρακλειδών (απόγονοι του Ηρακλή).
Όχι, δεν βλέπεις πόσο ψεύτικα μοιάζουν; Χρωματιστοί φακοί είναι. Η προγιαγιά μου όμως είχε γαλανά μάτια και ο μεγάλος μου αδερφός έχει πράσινα. Τα δικά μου είναι καστανά ως μελί (παίζει λίγο το χρώμα τους).
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος hellegennes την 06 Νοέμ 2019, 14:56, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Γιάννης

Re: Έχουν τα χάλια τους οι σημερινές Ελληνίδες ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γιάννης » 06 Νοέμ 2019, 14:56

Gherschaagk έγραψε:
05 Νοέμ 2019, 13:53
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
05 Νοέμ 2019, 13:50
Gherschaagk έγραψε:
05 Νοέμ 2019, 13:47


Και τι καταγωγή είχε;;;
Δεν ξέρω. Δεν είδα ποτέ τον κώλο της.
Περίεργο....

Δεν σε πιστεύω όμως.

Να το κάνουμε νήμα μήπως; Να βάζουμε φώτο οπισθίων να μας λέτε καταγωγή;;
Εγώ μπορώ και το μέλλον και τη μοίρα σας να πώ, όχι μόνο καταγωγή.

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9792
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Έχουν τα χάλια τους οι σημερινές Ελληνίδες ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 06 Νοέμ 2019, 14:59

Συγγνώμη άσχετο, ρε συ ελληγενής είσαι πολύ ομορφόπαιδο. Μοιάζουμε κιόλας. Μήπως είσαι και πόντιος;

Γιάννης

Re: Έχουν τα χάλια τους οι σημερινές Ελληνίδες ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γιάννης » 06 Νοέμ 2019, 15:12

Το άλλο που έχω παρατηρήσει με τις ελληνίδες: Της γενιάς μου και πιο πριν (δηλαδη σαρανταπεντάρες και άνω), σταφιδιάζει η φάτσα τους έντονα και νωρίς. Στις πιο μικρές αργεί η φάτσα τους να γίνει σαν τον κώλο της χελώνας, βλέπεις ότι πλησιάζουν στα σαράντα και το μάγουλο τους ακόμα κρατιέται φρέσκο σαν κωλαράκι βρέφους. Δεν νομίζω ότι έχει να κάνει με καλυντικά και σοβατίσματα, αλλά μάλλον επειδή γενικά καπνίζουν λιγότερο.

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Έχουν τα χάλια τους οι σημερινές Ελληνίδες ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 06 Νοέμ 2019, 15:15

Γιάννης έγραψε:
06 Νοέμ 2019, 15:12
Το άλλο που έχω παρατηρήσει με τις ελληνίδες: Της γενιάς μου και πιο πριν (δηλαδη σαρανταπεντάρες και άνω), σταφιδιάζει η φάτσα τους έντονα και νωρίς. Στις πιο μικρές αργεί η φάτσα τους να γίνει σαν τον κώλο της χελώνας, βλέπεις ότι πλησιάζουν στα σαράντα και το μάγουλο τους ακόμα κρατιέται φρέσκο σαν κωλαράκι βρέφους. Δεν νομίζω ότι έχει να κάνει με καλυντικά και σοβατίσματα, αλλά μάλλον επειδή γενικά καπνίζουν λιγότερο.
:g030:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41083
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Έχουν τα χάλια τους οι σημερινές Ελληνίδες ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 06 Νοέμ 2019, 15:19

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
06 Νοέμ 2019, 14:59
Συγγνώμη άσχετο, ρε συ ελληγενής είσαι πολύ ομορφόπαιδο. Μοιάζουμε κιόλας. Μήπως είσαι και πόντιος;
Από τον πατέρα μου, αν και δεν μοιάζω με κανέναν στο σόι. Από την μάνα μου είμαι Χαλκιδικιώτης, αν και επίσης δεν μοιάζω με κανέναν στο σόι.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: Έχουν τα χάλια τους οι σημερινές Ελληνίδες ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 06 Νοέμ 2019, 15:25

Γενικά έχει ωραία μουνιά η Ελλάδα, έχουν βελτιωθεί πολύ από το 1990 και μετά. Ψηλοί κώλοι, ωραίες γκόμενες.
Ordem e Progresso.

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23802
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Έχουν τα χάλια τους οι σημερινές Ελληνίδες ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 06 Νοέμ 2019, 15:39

Χαμουτζήδες, τα λέτε αυτά γιατί εκεί κάτω έχετε απ' όλα.

Ελάτε εδώ πάνω στη Θεσσαλονίκη και αν βρείτε κάποια όμορφη που να είναι πάνω από 16 και κάτω από 30, θα σας πω μπράβο.

Οσες είναι 16-30 και βλέπονται, εκδίδονται αυτή τη στιγμή εις τη δύσιν.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος AlienWay την 06 Νοέμ 2019, 15:49, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Ζούμε σε μία οικονομία.

Ορέστης 35

Re: Έχουν τα χάλια τους οι σημερινές Ελληνίδες ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 06 Νοέμ 2019, 15:42

vantono έγραψε:
06 Νοέμ 2019, 14:33
Ορέστης 35 έγραψε:
06 Νοέμ 2019, 14:13
Εχω προβλημα με τις τριχες στα αυτια γιατι το ψαλιδακι δεν τις κοβει καλα και γιατι δε μπορω να βαλω μηχανη τοσο κοντα στο αυτι μου.
Εξάρτημα κυλινδρικής κεφαλής που ειναι για ρουθουνια και αυτιά(ή οποιαδήποτε άλλη ευαίσθητη οπή), δεν έχει η μηχανή σου?
Κανει θορυβο.

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 26156
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Έχουν τα χάλια τους οι σημερινές Ελληνίδες ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 06 Νοέμ 2019, 17:25

Cavaliere έγραψε:
06 Νοέμ 2019, 15:25
Γενικά έχει ωραία μουνιά η Ελλάδα, έχουν βελτιωθεί πολύ από το 1990 και μετά. Ψηλοί κώλοι, ωραίες γκόμενες.
:smt005:
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Ορέστης 35

Re: Έχουν τα χάλια τους οι σημερινές Ελληνίδες ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 06 Νοέμ 2019, 21:55

Αγις έγραψε:
06 Νοέμ 2019, 17:25
Cavaliere έγραψε:
06 Νοέμ 2019, 15:25
Γενικά έχει ωραία μουνιά η Ελλάδα, έχουν βελτιωθεί πολύ από το 1990 και μετά. Ψηλοί κώλοι, ωραίες γκόμενες.
:smt005:
Ισχυει θειο. Εχουν μακρυνει τα ποδια τους και τα χερια τους. Καμια σχεση με τις παλιες ελληνιδες.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών