Οι πολιτικοί μηχανικοί ξέχασαν να βιδώσουν τις κατασκευές στο έδαφος!

Φυσική, Χημεία, Βιολογία, Μαθηματικά, Αστρονομία, Κοσμολογία κ.ά.
seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: Οι πολιτικοί μηχανικοί ξέχασαν να βιδώσουν τις κατασκευές στο έδαφος!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 19 Μάιος 2019, 15:40

Lord Brum έγραψε:
19 Μάιος 2019, 15:23
seismic έγραψε:
19 Μάιος 2019, 15:14
Lord Brum έγραψε:
19 Μάιος 2019, 15:10
Αλλά βλέπεις αλλά καταλαβαίνεις. Οριζόντια φορτία παραλαμβάνουν τα καλώδια που δείχνει το έδαφος, δεν σταματάνε την ανύπαρκτη ανύψωση των παρειών των υποστυλωμάτων. Ψιλομαλακια και αρχιτεκτονια πιο πολύ θα μπορούσαν να έχουν συμβατικούς χιαστί συνδέσμους
Πως δημιουργείτε ο εφελκυσμός στην παρειά των υποστυλωμάτων? Ξέρεις?
Κάτι ξέρω. Λέγεται πλαισιακη λειτουργία και εν ολίγοις σημαίνει ότι επειδή είναι μονολιθικά συνδεδεμένη η δοκός με τα υποστυλωματα, όταν αυτά μετατοπιστούν προς μια διεύθυνση επειδή η ορθή γωνία μεταξύ δοκου και υποστυλωμάτων στους κόμβους πρέπει να διατηρηθεί ο κόμβος στρέφεται απαραμορφωτος και οι δοκοί και τα υποστυλωματα που συμβάλλουν σε αυτόν κάμπτονται, η κάμψη δημιουργεί εφελκυστικες και θλιπτικες τάσεις. Βάλε μια αρθρωτή σύνδεση μεταξύ δοκου υποστυλωματος πχ σε μια μεταλλική κατασκευή και δεν θα εχεις καμψη στα υποστυλωματα
Το αστείο είναι ότι εικόνες που παρεθεσες το δείχνουν αλλά δεν το βλέπεις
Ναι έτσι είναι όπως τα λες αλλά δεν είναι ο μόνος λόγος. Υπάρχουν και άλλοι λόγοι Οι ανοδικές εντάσεις στην παρειά του τοιχώματος, σε συνδυασμό με τις κατακόρυφες συνιστώσες φορτίων, δημιουργούν εφελκυσμό .
Εδώ βλέπουμε ότι ο εφελκυσμός για να δημιουργηθεί θέλει δύο δυνάμεις αντίθετες όπως και το ταγκό θέλει δύο.
Αν μια εκ των δύο αντίθετων εντάσεων του εφελκυσμού την αφαιρέσουμε τότε θα υπάρχει εφελκυσμός δηλαδή κάμψη στους κορμούς των στοιχείων?
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

AreSMareS
Δημοσιεύσεις: 126
Εγγραφή: 13 Μάιος 2019, 00:07
Phorum.gr user: AreSMareS

Re: Οι πολιτικοί μηχανικοί ξέχασαν να βιδώσουν τις κατασκευές στο έδαφος!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AreSMareS » 19 Μάιος 2019, 15:45

seismic έγραψε:
19 Μάιος 2019, 14:50
ΟΚ!!! ΦΑΕ ΤΩΡΑ ΤΗΝ ΤΑΠΑ ΣΟΥ :lol:

Αφού οι πολιτικοί μηχανικοί κάνουν υπολογισμούς τότε σημαίνει ότι και οι Ιάπωνες πολιτικοί μηχανικοί που μου αντέγραψαν την πατέντα έχουν κάνει τους υπολογισμούς τους και τους βγήκαν σωστούς. Εσείς οι Έλληνες μηχανικοί ψάχνεται ακόμα να βρείτε τι κάνη μια βίδα. :smt005: _qlWs
Ενώ ...πριν αμνημονεύτων αναρτήσεων γράφατε:
seismic έγραψε:
15 Μάιος 2019, 20:06
Nα σου το πω αλλιώς να το καταλάβεις. Αν ένας ενώσει τους κόμβους της κατασκευής με το έδαφος με έναν άλλο δικό του μηχανισμό, βάση των πνευματικών μου δικαιωμάτων τον πάω στα δικαστήρια. Αυτό σου λέει κάτι?
Ορίστε κύριε seismic! Πηγαίνετε τους στα δικαστήρια! Αλλά πολύ καλά γνωρίζετε ότι ΔΕΝ έχετε δίπλωμα ευρεσιτεχνίας ( θα θέλατε μάλλον... ) για την μέθοδο αλλά για την ...άγκυρα. Άντε να υποθέσουμε ότι έχετε... Πότε θα τους ...πάτε στα δικαστήρια;

Υ.Γ.
Πότε θα δούμε - θα διαβάσουμε απαντήσεις σε ΟΛΕΣ ( ή έστω μερικές από... ) τις ερωτήσεις;

Υ.Γ -2-
Δεν θέλω να φάτε καμιά ...τάπα και πάθετε και τίποτα!

Υ.Γ. -3-
Οι ...άλλες πατέντες σας ποιές είναι; Από ακαδημαϊκό ενδιαφέρον ρωτώ.

Άβαταρ μέλους
Archmage
Δημοσιεύσεις: 322
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 01:41

Re: Οι πολιτικοί μηχανικοί ξέχασαν να βιδώσουν τις κατασκευές στο έδαφος!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Archmage » 19 Μάιος 2019, 15:50

AreSMareS έγραψε:
19 Μάιος 2019, 15:45
Πότε θα δούμε - θα διαβάσουμε απαντήσεις σε ΟΛΕΣ ( ή έστω μερικές από... ) τις ερωτήσεις;
Ποτέ. Όποτε στριμώχνεται τρώει blue screen, το σύστημα κάνει επανεκκίνηση και συνεχίζει τα ίδια copy paste.

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: Οι πολιτικοί μηχανικοί ξέχασαν να βιδώσουν τις κατασκευές στο έδαφος!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 19 Μάιος 2019, 15:52

AreSMareS έγραψε:
19 Μάιος 2019, 15:45
seismic έγραψε:
19 Μάιος 2019, 14:50
ΟΚ!!! ΦΑΕ ΤΩΡΑ ΤΗΝ ΤΑΠΑ ΣΟΥ :lol:

Αφού οι πολιτικοί μηχανικοί κάνουν υπολογισμούς τότε σημαίνει ότι και οι Ιάπωνες πολιτικοί μηχανικοί που μου αντέγραψαν την πατέντα έχουν κάνει τους υπολογισμούς τους και τους βγήκαν σωστούς. Εσείς οι Έλληνες μηχανικοί ψάχνεται ακόμα να βρείτε τι κάνη μια βίδα. :smt005: _qlWs
Ενώ ...πριν αμνημονεύτων αναρτήσεων γράφατε:
seismic έγραψε:
15 Μάιος 2019, 20:06
Nα σου το πω αλλιώς να το καταλάβεις. Αν ένας ενώσει τους κόμβους της κατασκευής με το έδαφος με έναν άλλο δικό του μηχανισμό, βάση των πνευματικών μου δικαιωμάτων τον πάω στα δικαστήρια. Αυτό σου λέει κάτι?
Ορίστε κύριε seismic! Πηγαίνετε τους στα δικαστήρια! Αλλά πολύ καλά γνωρίζετε ότι ΔΕΝ έχετε δίπλωμα ευρεσιτεχνίας ( θα θέλατε μάλλον... ) για την μέθοδο αλλά για την ...άγκυρα. Άντε να υποθέσουμε ότι έχετε... Πότε θα τους ...πάτε στα δικαστήρια;

Υ.Γ.
Πότε θα δούμε - θα διαβάσουμε απαντήσεις σε ΟΛΕΣ ( ή έστω μερικές από... ) τις ερωτήσεις;

Υ.Γ -2-
Δεν θέλω να φάτε καμιά ...τάπα και πάθετε και τίποτα!

Υ.Γ. -3-
Οι ...άλλες πατέντες σας ποιές είναι; Από ακαδημαϊκό ενδιαφέρον ρωτώ.
Την μια μπορώ να στην δείξω. Οι άλλες δύο απαγορεύεται να τις δείξω πριν δημοσιευθούν Δηλαδή πριν πάρω πατέντα.
Στην Ιαπωνία δυστυχώς δεν έχω πατέντα και έχουν το δικαίωμα να με αντιγράψουν.
https://patents.google.com/patent/WO201 ... 0%2f097642.
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

AreSMareS
Δημοσιεύσεις: 126
Εγγραφή: 13 Μάιος 2019, 00:07
Phorum.gr user: AreSMareS

Re: Οι πολιτικοί μηχανικοί ξέχασαν να βιδώσουν τις κατασκευές στο έδαφος!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AreSMareS » 19 Μάιος 2019, 16:06

seismic έγραψε:
19 Μάιος 2019, 15:52
Την μια μπορώ να στην δείξω. Οι άλλες δύο απαγορεύεται να τις δείξω πριν δημοσιευθούν Δηλαδή πριν πάρω πατέντα. Στην Ιαπωνία δυστυχώς δεν έχω πατέντα και έχουν το δικαίωμα να με αντιγράψουν.
Μα εσείς δεν ισχυρίζεστε ότι έχετε ...διεθνή πατέντα; Δηλαδή πάει το ...απόλυτο αντισεισμικό σύστημα;
Ας αφήσουμε όμως τις ...πατέντες γιατί ουσιαστικά είναι απλά χαρτιά με όμορφες, μεγάλες και δύσκολες λέξεις. Σημαίνουν κάτι μόνο όταν ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΟΝΤΑΙ με επιστημονικά πειράματα...
Σε κάποια από τις ερωτήσεις που σας έχουν γίνει μέχρι τώρα θα ( προσπαθήσετε ) να απαντήσετε παρακαλώ; Για την επιστημονική μέθοδο; Για τον μετασχηματισμό των μετρήσεων από μικροκλίμακα σε πραγματικά μεγέθη; Για τα πειράματα γενικότερα υπό κλίμακα; Για το πως κάνετε πειράματα χωρίς την παρουσία του μηχανισμού που θέλετε να αποδείξετε ότι λειτουργεί;

Υ.Γ.
70.000 πεταμένες σε ..Ιαπωνικά σκουπίδια! Πάνε τόσα λεφτά κύριε seismic τσάμπα!!! Δηλαδή πόσα παραπάνω θα έπρεπε να δώσετε για να έχετε κάλυψη ΚΑΙ στην Ιαπωνία; Η οποία Ιαπωνία παρεπιπτόντως είναι μέλος του WIPO και θα μπορούσατε άνετα να εξασφαλιστείτε!

Υ.Γ. -2-
Ξέρω ότι θα ...κολλήσετε με την πατέντα τώρα για να αποφύγετε τις ερωτήσεις αλλά προσπαθήστε ΑΦΟΥ μας γράψετε για την πατέντα να απαντήσετε και σε καμιά ερώτηση; Παρακαλώ;

AreSMareS
Δημοσιεύσεις: 126
Εγγραφή: 13 Μάιος 2019, 00:07
Phorum.gr user: AreSMareS

Re: Οι πολιτικοί μηχανικοί ξέχασαν να βιδώσουν τις κατασκευές στο έδαφος!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AreSMareS » 19 Μάιος 2019, 16:09

seismic έγραψε:
19 Μάιος 2019, 15:52
https://patents.google.com/patent/WO201 ... 0%2f097642.
Μη! Μην το δείχνετε αυτό το χαρτί! Από τον τίτλο και μόνο Hydraulic tie rod for construction projects [Υδραυλική ράβδος σύνδεσης για κατασκευαστικά έργα] καταλαβαίνουμε ότι τα ...πειράματα που κάνατε είναι παντελώς άσχετα, εκτός φυσικά ότι είναι και χωρίς καμιά επιστημονική μέθοδο! Η ...βιδα ( ίσως βίδες ) που είχατε στα πειράματα είναι ...υδραυλικές;

Άβαταρ μέλους
Daje
Δημοσιεύσεις: 14779
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:30

Re: Οι πολιτικοί μηχανικοί ξέχασαν να βιδώσουν τις κατασκευές στο έδαφος!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Daje » 19 Μάιος 2019, 16:40

ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ ΓΙΑ ΟΥΖΟ

Εικόνα
https://i.imgur.com/p7krvsa.jpg
Πρόεδρος του Σ.Φ.Σ.Σ.Κ.Π.Ο
Ωραίο πρωτάθλημα ρε κατσικοειδή φυστικοβουτηρομένα λοβοτομημένα καγκουροειδή κατσίκια!

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: Οι πολιτικοί μηχανικοί ξέχασαν να βιδώσουν τις κατασκευές στο έδαφος!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 19 Μάιος 2019, 17:18

Lord Brum έγραψε:
19 Μάιος 2019, 13:43
seismic έγραψε:
19 Μάιος 2019, 13:36
Lord Brum έγραψε:
19 Μάιος 2019, 13:15

Επειδή ούτε το πείραμα είναι σωστό ούτε η θεωρία. Και μόνο το γεγονός ότι αντί να προσπαθήσεις είτε να αποσβέσεις τη σεισμική ενεργεια είτε να προκαλέσεις μία αντιταλάντωση, γενικά να μειώσεις την ενέργεια που εισάγεται μέσω του σεισμού στην κατασκευή, είτε έστω να εισχύσεις με έξυπνο τρόπο τα δομικά στοιχεία ώστε να αντέχουν πολλούς κύκλους φόρτισης, προσπαθείς να μας πεις οτι καταργεις τον σεισμό, μηδενίζεις την ταλάντωση δείχνει ότι δεν ξέρεις τι σου γίνεται. Ό,τι και να κάνεις η κατασκευή θα ταλαντωθεί, παίξε λίγο με τη δυσκαμψία αν θες, βάλε κάτι να καταναλώσεις ελεγχόμενα τη σεισμική ενεργεια σε βολικές περιοχες της κατασκευή, μείωσε τις επιεπτώσεις του σεισμού, οκ αλλά να καταργήσεις την ταλάντωση δεν γίνεται εκτός αν κάνεις την κατασκευή να πετάει
Αυτό που κάνω είναι να κατευθύνω μέσω του τένοντα και της διατομής του τοιχώματος τις εντάσεις αδράνειας μέσα στο έδαφος. Εσείς τις κατευθύνεται πάνω στις πλάκες και τους δοκούς. Αυτό κάνετε αυτό κάνω. Για να υπάρξει κάμψη στον κορμό των στοιχείων πρέπει να υπάρχουν δύο προϋποθέσεις Ή να έχουμε υψίκορμα υποστυλώματα, ή λόγο πλάγιων εντάσεων. Κατά την κάμψη απαραίτητη προϋπόθεση για να συμβεί είναι η μια παρειά να δέχεται εφελκυσμό. Όταν εγώ καταργώ τον εφελκυσμό στην μια παρειά, πως θα δημιουργηθεί η κάμψη?
άντε πάλι, δεν καταργείς τίποτα εισάγεις προένταση στις παρειές του υποστυλώματος. μια χαρά θα ταλαντωθεί και θα καμφθεί το υποστύλωμά σου σου είτε με τένοντες είτε χωρίς.
Και αυτό το παπ@ρι που εξέχει στον αέρα οριζόντια και φέρει την μέθοδό μου γιατί δεν κάμπτεται? Εικόνα

και θα καμφθεί αυτό που είναι και όρθιο? Εικόνα
Εικόνα
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

AreSMareS
Δημοσιεύσεις: 126
Εγγραφή: 13 Μάιος 2019, 00:07
Phorum.gr user: AreSMareS

Re: Οι πολιτικοί μηχανικοί ξέχασαν να βιδώσουν τις κατασκευές στο έδαφος!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AreSMareS » 19 Μάιος 2019, 18:05

seismic έγραψε:
19 Μάιος 2019, 17:18
Και αυτό το παπ@ρι που εξέχει στον αέρα οριζόντια και φέρει την μέθοδό μου γιατί δεν κάμπτεται?
  • Εσείς χτίσατε αυτή την γέφυρα;
  • Δώσατε την συγκατάθεσή σας να χτιστεί;
  • Έχετε πληρωθεί για την αντιγραφή της πατέντας;
  • Είναι στην ...Ιαπωνία ή σε κάποια άλλη χώρα που δεν ...μετρά η πατέντα σας;
Πώς και γιατί ..."φέρει την μέθοδό σας;" Πού είναι ο υδραυλικός άξονας; Πού είναι η ...πάκτωση σε βάθη γεώτρησης;
Πέρα από τις ερωτήσεις περί πατέντας, τι σχέση έχει αυτή η ...γέφυρα με τα πειράματα που κάνατε; Δεν μου μοιάζει και πολύ με ...κύβο! Αυτή είναι η έννοια της μεταφρασης των πειραματικών σας μετρήσεων από μικροκλίμακα στον πραγματικό κόσμο; Το ότι κάτι είναι ...δεμένο δεν το κάνει και αυτόματα να εμπίπτει στην εφεύρεσή σας! Η οποία εφεύρεση πρέπει να θυμίζουμε πάντα έχει να κάνει με έναν υδραυλικό άξονα... Ποιά είναι αυτή η γέφυρα και πώς ακριβώς γνωρίζετε ότι "φέρει την μέθοδό σας"; Να ψάξουμε να δούμε πώς είναι χτισμένη για να την συγκρίνουμε με την ...μέθοδό σας!

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: Οι πολιτικοί μηχανικοί ξέχασαν να βιδώσουν τις κατασκευές στο έδαφος!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 19 Μάιος 2019, 19:26

AreSMareS έγραψε:
19 Μάιος 2019, 18:05
seismic έγραψε:
19 Μάιος 2019, 17:18
Και αυτό το παπ@ρι που εξέχει στον αέρα οριζόντια και φέρει την μέθοδό μου γιατί δεν κάμπτεται?
  • Εσείς χτίσατε αυτή την γέφυρα;
  • Δώσατε την συγκατάθεσή σας να χτιστεί;
  • Έχετε πληρωθεί για την αντιγραφή της πατέντας;
  • Είναι στην ...Ιαπωνία ή σε κάποια άλλη χώρα που δεν ...μετρά η πατέντα σας;
Πώς και γιατί ..."φέρει την μέθοδό σας;" Πού είναι ο υδραυλικός άξονας; Πού είναι η ...πάκτωση σε βάθη γεώτρησης;
Πέρα από τις ερωτήσεις περί πατέντας, τι σχέση έχει αυτή η ...γέφυρα με τα πειράματα που κάνατε; Δεν μου μοιάζει και πολύ με ...κύβο! Αυτή είναι η έννοια της μεταφρασης των πειραματικών σας μετρήσεων από μικροκλίμακα στον πραγματικό κόσμο; Το ότι κάτι είναι ...δεμένο δεν το κάνει και αυτόματα να εμπίπτει στην εφεύρεσή σας! Η οποία εφεύρεση πρέπει να θυμίζουμε πάντα έχει να κάνει με έναν υδραυλικό άξονα... Ποιά είναι αυτή η γέφυρα και πώς ακριβώς γνωρίζετε ότι "φέρει την μέθοδό σας"; Να ψάξουμε να δούμε πώς είναι χτισμένη για να την συγκρίνουμε με την ...μέθοδό σας!
Εικόνα
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

AreSMareS
Δημοσιεύσεις: 126
Εγγραφή: 13 Μάιος 2019, 00:07
Phorum.gr user: AreSMareS

Re: Οι πολιτικοί μηχανικοί ξέχασαν να βιδώσουν τις κατασκευές στο έδαφος!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AreSMareS » 19 Μάιος 2019, 19:44

Ορίστε πάλι άρχισες να βρίζεις και να προσβάλλεις...
Επειδή όμως προσβάλλεις και την νοημοσύνη μας με τα ...απίστευτα που γράφεις να ενημερώσω εγώ λοιπόν το forum ότι η γέφυρα που παρουσιάζεις ότι "φέρει την μέθοδό σου" είναι στην Εγνατία οδό και δεν έχει καμία απολύτως σχέση με αυτά που αναφέρεις. Όχι μόνο δεν έχει σχέση αλλά είναι με ακριβώς αντίθετο τρόπο χτισμένη. Ελαστικά παρεμβύσματα για απόσβεση δονήσεων. Η φωτογραφία μάλιστα δείχνει ότι η γεφύρα αυτή κατασκευάστηκε με την μέθοδο της ...προβολοδόμησης!
Ορίστε και η ...απόδειξη: http://www.egnatia.eu/Files/Adverts/5363_sow_par_b.pdf
Στη σελίδα 101 είναι η γέφυρα που ..."φέρει την μέθοδό σου" και στις σελίδες 33-34-35 πώς ελέγχονται τα ...ελαστικά εφέδρανα!
Σας παρακάλεσα τόσες φορές να σταματήσετε τις βρισιές και τις προσβολές. Έχω υπομονή να συνεχίσω να το κάνω. Θα θέλατε να μας πείτε που ακριβώς εφαρμόζεται η ...μέθοδός σας σε αυτή τη γέφυρα; Σας παρακαλώ ΧΩΡΙΣ προσβολες και βρισιές;

AreSMareS
Δημοσιεύσεις: 126
Εγγραφή: 13 Μάιος 2019, 00:07
Phorum.gr user: AreSMareS

Re: Οι πολιτικοί μηχανικοί ξέχασαν να βιδώσουν τις κατασκευές στο έδαφος!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AreSMareS » 19 Μάιος 2019, 20:47

Κύριε seismic...
...ευτυχώς για εσάς υπάρχει μια κατηγορία ανθρώπουν που θαμπώνονται, ζαλίζονται από όμορφες, δύσκολες και τεχνικές λέξεις όπως: πορένταση και πακτωμένοι τένοντες και βάθη γεώτρησης. Κοιτάνε με δέος τα σεντόνια - κατεβατά που αραδιάζετε και σας πιστεύουν χωρίς δεύτερη κουβέντα!
...δυστυχώς για εσάς υπάρχουν άνθρωποι που δεν μένουν στην δύσκολη τεχνική ορολογία. Που ΔΕΝ είναι οπαδοί του "πίστευε και μη ερεύνα". Που το ...ψάχνουν κοινώς!
Όταν κάποιος απο την δεύτερη κατηγορία σας ...ζορίσει λιγάκι τι κάνετε; [ Με την σειρά που τα κάνατε ]
  1. Μιλάτε αφ' υψηλού. Με υπεροψία. "Εγώ διδάσκω" ... "Μόνο εγώ ξέρω"
  2. Μιλατε ειρωνικά και προσβάλλετε. "...γατάκια" ... "ελάτε στον μαστορα"
  3. Βρίζετε. "...βλάκα" ... "δεν έχεις τίποτα στο κεφάλι"
  4. Τέλος αρχίζετε τα ...ψέματα!
Τώρα είστε στο τελευταίο ...στάδιο. Γιατί άραγε δεν μας δείξατε αυτή την γέφυρα;
Εικόνα
Και τένοντες έχει και προένταση έχει... Από όλα τα καλά που έχει η ...εφεύρεσή σας! Μα... Αυτή είναι πασίγνωστη γέφυρα! Αν πείτε ότι κι αυτή χτίστηκε με την μέθοδός σας θα γελάσουν όλοι! Κατά ...λάθος χτίστηκε το 1933!
Μας δείχνετε λοιπόν αυτήν:
Εικόνα
Πού να την ξέρουν τα ...γατάκια; Θα φάνε την ...τάπα τους!
Δυστυχώς ( και πάλι ) για εσάς ...κάποιοι την ξέρουν!
Είμαι περίεργος να δω τι θα γράψετε τώρα... Πώς θα καλύψετε το ψέμα σας; Με ποιά ευφάνταστη βρισιά θα αποφύγετε να απαντήσετε;
Δεν πειράζει κύριε seismic. Σας διακιολογώ και σας συγχωρώ. Όχι μόνο για τις βρισιές και προσβολές που έχετε γράψει για εμένα μέχρι τώρα αλλά και για όσες ...ακόμη θα γράψετε στο μέλλον.
Να σας παρακαλέσω όμως για μια ( ακόμη ... ) φορά: Θα απαντήσετε σε οτιδήποτε σας έχει ερωτηθεί;

Υ.Γ.
...χωρίς βρισιές;

Άβαταρ μέλους
Daje
Δημοσιεύσεις: 14779
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:30

Re: Οι πολιτικοί μηχανικοί ξέχασαν να βιδώσουν τις κατασκευές στο έδαφος!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Daje » 19 Μάιος 2019, 20:56

https://i.imgur.com/p7krvsa.jpg
Πρόεδρος του Σ.Φ.Σ.Σ.Κ.Π.Ο
Ωραίο πρωτάθλημα ρε κατσικοειδή φυστικοβουτηρομένα λοβοτομημένα καγκουροειδή κατσίκια!

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: Οι πολιτικοί μηχανικοί ξέχασαν να βιδώσουν τις κατασκευές στο έδαφος!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 19 Μάιος 2019, 22:22

AreSMareS έγραψε:
19 Μάιος 2019, 20:47
Κύριε seismic...
...ευτυχώς για εσάς υπάρχει μια κατηγορία ανθρώπουν που θαμπώνονται, ζαλίζονται από όμορφες, δύσκολες και τεχνικές λέξεις όπως: πορένταση και πακτωμένοι τένοντες και βάθη γεώτρησης. Κοιτάνε με δέος τα σεντόνια - κατεβατά που αραδιάζετε και σας πιστεύουν χωρίς δεύτερη κουβέντα!
...δυστυχώς για εσάς υπάρχουν άνθρωποι που δεν μένουν στην δύσκολη τεχνική ορολογία. Που ΔΕΝ είναι οπαδοί του "πίστευε και μη ερεύνα". Που το ...ψάχνουν κοινώς!
Όταν κάποιος απο την δεύτερη κατηγορία σας ...ζορίσει λιγάκι τι κάνετε; [ Με την σειρά που τα κάνατε ]
  1. Μιλάτε αφ' υψηλού. Με υπεροψία. "Εγώ διδάσκω" ... "Μόνο εγώ ξέρω"
  2. Μιλατε ειρωνικά και προσβάλλετε. "...γατάκια" ... "ελάτε στον μαστορα"
  3. Βρίζετε. "...βλάκα" ... "δεν έχεις τίποτα στο κεφάλι"
  4. Τέλος αρχίζετε τα ...ψέματα!
Τώρα είστε στο τελευταίο ...στάδιο. Γιατί άραγε δεν μας δείξατε αυτή την γέφυρα;
Εικόνα
Και τένοντες έχει και προένταση έχει... Από όλα τα καλά που έχει η ...εφεύρεσή σας! Μα... Αυτή είναι πασίγνωστη γέφυρα! Αν πείτε ότι κι αυτή χτίστηκε με την μέθοδός σας θα γελάσουν όλοι! Κατά ...λάθος χτίστηκε το 1933!
Μας δείχνετε λοιπόν αυτήν:
Εικόνα
Πού να την ξέρουν τα ...γατάκια; Θα φάνε την ...τάπα τους!
Δυστυχώς ( και πάλι ) για εσάς ...κάποιοι την ξέρουν!
Είμαι περίεργος να δω τι θα γράψετε τώρα... Πώς θα καλύψετε το ψέμα σας; Με ποιά ευφάνταστη βρισιά θα αποφύγετε να απαντήσετε;
Δεν πειράζει κύριε seismic. Σας διακιολογώ και σας συγχωρώ. Όχι μόνο για τις βρισιές και προσβολές που έχετε γράψει για εμένα μέχρι τώρα αλλά και για όσες ...ακόμη θα γράψετε στο μέλλον.
Να σας παρακαλέσω όμως για μια ( ακόμη ... ) φορά: Θα απαντήσετε σε οτιδήποτε σας έχει ερωτηθεί;

Υ.Γ.
...χωρίς βρισιές;
Απλά είσαι σε εντεταλμένη υπηρεσία εναντίον μου. Δεν μασάω.
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: Οι πολιτικοί μηχανικοί ξέχασαν να βιδώσουν τις κατασκευές στο έδαφος!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 19 Μάιος 2019, 22:24

AreSMareS έγραψε:
19 Μάιος 2019, 19:44
Ορίστε πάλι άρχισες να βρίζεις και να προσβάλλεις...
Επειδή όμως προσβάλλεις και την νοημοσύνη μας με τα ...απίστευτα που γράφεις να ενημερώσω εγώ λοιπόν το forum ότι η γέφυρα που παρουσιάζεις ότι "φέρει την μέθοδό σου" είναι στην Εγνατία οδό και δεν έχει καμία απολύτως σχέση με αυτά που αναφέρεις. Όχι μόνο δεν έχει σχέση αλλά είναι με ακριβώς αντίθετο τρόπο χτισμένη. Ελαστικά παρεμβύσματα για απόσβεση δονήσεων. Η φωτογραφία μάλιστα δείχνει ότι η γεφύρα αυτή κατασκευάστηκε με την μέθοδο της ...προβολοδόμησης!
Ορίστε και η ...απόδειξη: http://www.egnatia.eu/Files/Adverts/5363_sow_par_b.pdf
Στη σελίδα 101 είναι η γέφυρα που ..."φέρει την μέθοδό σου" και στις σελίδες 33-34-35 πώς ελέγχονται τα ...ελαστικά εφέδρανα!
Σας παρακάλεσα τόσες φορές να σταματήσετε τις βρισιές και τις προσβολές. Έχω υπομονή να συνεχίσω να το κάνω. Θα θέλατε να μας πείτε που ακριβώς εφαρμόζεται η ...μέθοδός σας σε αυτή τη γέφυρα; Σας παρακαλώ ΧΩΡΙΣ προσβολες και βρισιές;
Πριτσ δεν σου λέω :smt005:
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Θετικές Επιστήμες”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών