Μια ρεαλιστική ειρήνη για την Ουκρανία

Πολιτικά θέματα εκτός Ελλάδας
Άβαταρ μέλους
Thor
Δημοσιεύσεις: 12232
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 16:13
Phorum.gr user: Thor

Re: Μια ρεαλιστική ειρήνη για την Ουκρανία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Thor » 14 Σεπ 2022, 16:53

Η Ουκρανια εχει ναζι,ενω ολες οι υπολοιπες χωρες του κοσμου,οχι.
Τι αλλες μαλακιες θ'ακουσουμε εδω μεσα!
Μαλακίαν φυγείν αδύνατον.

Άβαταρ μέλους
Sid Vicious
Δημοσιεύσεις: 12090
Εγγραφή: 13 Σεπ 2018, 19:43

Re: Μια ρεαλιστική ειρήνη για την Ουκρανία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sid Vicious » 14 Σεπ 2022, 17:59

Λεγεών έγραψε:
14 Σεπ 2022, 15:21
sys3x έγραψε:
13 Σεπ 2022, 20:44
Στις περιοχές της Ουκρανίας που έχει και τους περισσότερους Έλληνες είναι τίγκα στους νεοναζί η Ουκρανία και γενικά ο ναζισμός από την απαρχή του βρήκε ίσως τους πιο σκληροπυρηνικούς υποστηρικτές όλα αυτά είναι κοινή γνώση δεν είναι κανένα μυστικό, ποτέ δεν ανέφερα ότι όλοι οι Ουκρανοί είναι ναζί όμως όπως ποτέ δεν παρακάλεσα για άρση κυρώσεων ή οτιδήποτε άλλη μαλακία προέρχεται από τα βάθη του βρώμικου κώλο σου.
Αυτό που πράγματι έκανα είναι να σπαμάρω, πρώτος νομίζω, μερικές διαλέξεις σε διάφορα πανεπιστήμια των ΕΠΑ τα οποία αναλύουν με πολύ διαφορετικό τρόπο από το αφήγημα που επέλεξαν να προβάλουν τα περισσότερα ΜΜΕ τουλάχιστον της Ελλάδος.
Αυτό δεν με κάνει υποστηρικτή κανενός, μόνον στο κλούβιο σου κεφάλι, καθώς ούτε επιθυμώ αυτήν την κατάσταση ούτε πιστεύω ότι η προσωπική μου βούληση είναι κάτι τόσο σπουδαίο έτσι ώστε να επηρεάσει αυτές τις καταστάσεις και να σταματήσουν οι σφαγές στην Ουκρανία και ο πόλεμος.
Αυτό που φοβάμαι, ακόμη και τώρα, επειδή κυρίως έχουμε να κάνουμε με Ρώσους οι οποίοι έχουν στην κατοχή τους το μεγαλύτερο πυρηνικό οπλοστάσιο στον πλανήτη είναι μην έχουμε άλλα τα οποία στο τέλος πίστεψέ με ηλίθιο πλάσμα δεν θα ενδιαφέρει κανέναν το ποιος έφταιγε ή όχι.
Ρεαλιστικά δεν θα μπορούσε να αντιδράσει και πολύ διαφορετικά το δεδομένο καθεστώς της Ρωσίας ασχέτως το τι θέλω εγώ και το τι δεν θέλω.
Τώρα, όλοι εσείς που υιοθετήσατε το κεντρικό αφήγημα και σχολιάζετε υστερικά προσβάλλοντας και βρίζοντας τον οποιονδήποτε ως πουτινο* κτλ το μόνο που κάνετε είναι να διευρύνεται τον ήδη βεβαρημένο διχασμό της ελληνικής κοινωνίας πάνω σε ένα ανούσιο ντημπέητ.
Όπλα που κατασχέθηκαν στην Ελλάδα τα οποία έστελνε το ουκρανικό καθεστώς για να στηρίξει την Τουρκία στην Λιβύη και τελικά ο πανέξυπνος κύριος πρωθυπουργός μας τους τα έδωσε πίσω (λες και είναι άχρηστα για εμάς) χωρίς να έχουμε καμμία απολύτως υποχρέωση, ρώσικα πετρέλαια που μεταφέρουν Έλληνες εφοπλιστές τους οποίους υποστηρίζετε ενώ είστε ταυτόχρονα εναντίον της Ρωσίας,... τέσπα κάπου εδώ βαρέθηκα και είναι πάρα πολλά για να κάθομαι να τα απαριθμώ και έχω και λίγο δουλίτσα τώρα...
Στο γκαυλό κι απ' το πουτσοδρόμιο γίδι που θα κάνουμε και συζήτηση, απάντησα στο ποστ σου γιατί ο διάλογος είναι δημόσιος και μας διαβάζουν και άλλοι άνθρωποι.
Περιορίσου στα σκατά που σου δίνει να φας ο πρεζέμπορας βλάκα, δεν είσαι για τπτ παραπάνω.
Την έχω έτοιμη και αποθηκευμένη στα προσχέδια την απάντηση, 1700 λέξεις λέει το word, αλλά μόλις συνειδητοποίησα ότι δεν άξιζες τον χρόνο που ξόδεψα για να την γράψω, και περισσότερο σε λυπάμαι παρά σε σιχαίνομαι. Το λήγω εδώ.


Τι παραληρημα απελπισιας, ψευτιας και υποκρισιας ηταν αυτο; :lol:

Οχι ρε τι απαντηση, θλιβερο ειναι, να κανει λιγο αποχη απο το φορουμ χρειαζεται μαλλον
yet say this to the Possum: a bang, not a whimper,
with a bang not with a whimper,
To build the city of Dioce whose terraces are the colour of stars

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 40588
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Μια ρεαλιστική ειρήνη για την Ουκρανία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 14 Σεπ 2022, 18:06

To πρωτο πραγμα που εκανε η πρωτη ουκρανικη κυβερνηση μετα το Μεινταν ηταν να δωσει το υπουργειο Εσωτερικων στους Ναζι του Κεντρικου Τομεα και να εκδιωξει το Κομουνιστικο Κομμα απο τη Βουλη.

Καποια ομοιοτητα με τους Ναζι του Χιτλερ;

.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Αρίστος την 14 Σεπ 2022, 18:33, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Sid Vicious
Δημοσιεύσεις: 12090
Εγγραφή: 13 Σεπ 2018, 19:43

Re: Μια ρεαλιστική ειρήνη για την Ουκρανία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sid Vicious » 14 Σεπ 2022, 18:10

H φαση ειναι που και η ΧΑ τα ιδια γραφει :lol:
yet say this to the Possum: a bang, not a whimper,
with a bang not with a whimper,
To build the city of Dioce whose terraces are the colour of stars

Άβαταρ μέλους
sharp
Δημοσιεύσεις: 21516
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: Μια ρεαλιστική ειρήνη για την Ουκρανία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 14 Σεπ 2022, 18:11

Γνωστοί αντιναζί κι αυτοί.
“Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times.”

Άβαταρ μέλους
Λεγεών
Δημοσιεύσεις: 11637
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:23

Re: Μια ρεαλιστική ειρήνη για την Ουκρανία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λεγεών » 14 Σεπ 2022, 18:11

Sid Vicious έγραψε:
14 Σεπ 2022, 17:59
Λεγεών έγραψε:
14 Σεπ 2022, 15:21
sys3x έγραψε:
13 Σεπ 2022, 20:44
Στις περιοχές της Ουκρανίας που έχει και τους περισσότερους Έλληνες είναι τίγκα στους νεοναζί η Ουκρανία και γενικά ο ναζισμός από την απαρχή του βρήκε ίσως τους πιο σκληροπυρηνικούς υποστηρικτές όλα αυτά είναι κοινή γνώση δεν είναι κανένα μυστικό, ποτέ δεν ανέφερα ότι όλοι οι Ουκρανοί είναι ναζί όμως όπως ποτέ δεν παρακάλεσα για άρση κυρώσεων ή οτιδήποτε άλλη μαλακία προέρχεται από τα βάθη του βρώμικου κώλο σου.
Αυτό που πράγματι έκανα είναι να σπαμάρω, πρώτος νομίζω, μερικές διαλέξεις σε διάφορα πανεπιστήμια των ΕΠΑ τα οποία αναλύουν με πολύ διαφορετικό τρόπο από το αφήγημα που επέλεξαν να προβάλουν τα περισσότερα ΜΜΕ τουλάχιστον της Ελλάδος.
Αυτό δεν με κάνει υποστηρικτή κανενός, μόνον στο κλούβιο σου κεφάλι, καθώς ούτε επιθυμώ αυτήν την κατάσταση ούτε πιστεύω ότι η προσωπική μου βούληση είναι κάτι τόσο σπουδαίο έτσι ώστε να επηρεάσει αυτές τις καταστάσεις και να σταματήσουν οι σφαγές στην Ουκρανία και ο πόλεμος.
Αυτό που φοβάμαι, ακόμη και τώρα, επειδή κυρίως έχουμε να κάνουμε με Ρώσους οι οποίοι έχουν στην κατοχή τους το μεγαλύτερο πυρηνικό οπλοστάσιο στον πλανήτη είναι μην έχουμε άλλα τα οποία στο τέλος πίστεψέ με ηλίθιο πλάσμα δεν θα ενδιαφέρει κανέναν το ποιος έφταιγε ή όχι.
Ρεαλιστικά δεν θα μπορούσε να αντιδράσει και πολύ διαφορετικά το δεδομένο καθεστώς της Ρωσίας ασχέτως το τι θέλω εγώ και το τι δεν θέλω.
Τώρα, όλοι εσείς που υιοθετήσατε το κεντρικό αφήγημα και σχολιάζετε υστερικά προσβάλλοντας και βρίζοντας τον οποιονδήποτε ως πουτινο* κτλ το μόνο που κάνετε είναι να διευρύνεται τον ήδη βεβαρημένο διχασμό της ελληνικής κοινωνίας πάνω σε ένα ανούσιο ντημπέητ.
Όπλα που κατασχέθηκαν στην Ελλάδα τα οποία έστελνε το ουκρανικό καθεστώς για να στηρίξει την Τουρκία στην Λιβύη και τελικά ο πανέξυπνος κύριος πρωθυπουργός μας τους τα έδωσε πίσω (λες και είναι άχρηστα για εμάς) χωρίς να έχουμε καμμία απολύτως υποχρέωση, ρώσικα πετρέλαια που μεταφέρουν Έλληνες εφοπλιστές τους οποίους υποστηρίζετε ενώ είστε ταυτόχρονα εναντίον της Ρωσίας,... τέσπα κάπου εδώ βαρέθηκα και είναι πάρα πολλά για να κάθομαι να τα απαριθμώ και έχω και λίγο δουλίτσα τώρα...
Στο γκαυλό κι απ' το πουτσοδρόμιο γίδι που θα κάνουμε και συζήτηση, απάντησα στο ποστ σου γιατί ο διάλογος είναι δημόσιος και μας διαβάζουν και άλλοι άνθρωποι.
Περιορίσου στα σκατά που σου δίνει να φας ο πρεζέμπορας βλάκα, δεν είσαι για τπτ παραπάνω.
Την έχω έτοιμη και αποθηκευμένη στα προσχέδια την απάντηση, 1700 λέξεις λέει το word, αλλά μόλις συνειδητοποίησα ότι δεν άξιζες τον χρόνο που ξόδεψα για να την γράψω, και περισσότερο σε λυπάμαι παρά σε σιχαίνομαι. Το λήγω εδώ.


Τι παραληρημα απελπισιας, ψευτιας και υποκρισιας ηταν αυτο; :lol:

Οχι ρε τι απαντηση, θλιβερο ειναι, να κανει λιγο αποχη απο το φορουμ χρειαζεται μαλλον
Το ωραίο ξέρεις ποιο ήταν; Ότι τα έγραφα έχοντας βάλει να παίζει ένα Lordian Guard που ήρθε σήμερα, οπότε δεν πήγε εντελώς χαμένη η ώρα μου. :lol:
Ο χρήστης που γκρέμισε τον ηλονμασκισμό.

Χαῖρε, τὸ τῶν Δαιμόνων πολυθρύλητον θαῦμα·
χαῖρε, τὸ τῶν αγγέλων πολυθρήνητον τραῦμα.


FUCK DONALD TRUMP

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 40588
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Μια ρεαλιστική ειρήνη για την Ουκρανία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 14 Σεπ 2022, 18:13

Sid Vicious έγραψε:
14 Σεπ 2022, 18:10
H φαση ειναι που και η ΧΑ τα ιδια γραφει :lol:


Η ΧΑ στο θεμα αυτο πηρε αριστα ενω εσεις μηδεν με τονο.

.

Άβαταρ μέλους
Sid Vicious
Δημοσιεύσεις: 12090
Εγγραφή: 13 Σεπ 2018, 19:43

Re: Μια ρεαλιστική ειρήνη για την Ουκρανία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sid Vicious » 14 Σεπ 2022, 18:16

Λεγεών έγραψε:
14 Σεπ 2022, 18:11
Sid Vicious έγραψε:
14 Σεπ 2022, 17:59
Λεγεών έγραψε:
14 Σεπ 2022, 15:21


Την έχω έτοιμη και αποθηκευμένη στα προσχέδια την απάντηση, 1700 λέξεις λέει το word, αλλά μόλις συνειδητοποίησα ότι δεν άξιζες τον χρόνο που ξόδεψα για να την γράψω, και περισσότερο σε λυπάμαι παρά σε σιχαίνομαι. Το λήγω εδώ.


Τι παραληρημα απελπισιας, ψευτιας και υποκρισιας ηταν αυτο; :lol:

Οχι ρε τι απαντηση, θλιβερο ειναι, να κανει λιγο αποχη απο το φορουμ χρειαζεται μαλλον
Το ωραίο ξέρεις ποιο ήταν; Ότι τα έγραφα έχοντας βάλει να παίζει ένα Lordian Guard που ήρθε σήμερα, οπότε δεν πήγε εντελώς χαμένη η ώρα μου. :lol:
Απο τα πιο υποτιμημενα σχηματα που εχουν βγει. Μαγευτικη Vidonne και αριστουργηματκος Tsamis, συγχωρεμενοι και οι δυο πια, επρεπε να ειχαν βγαλει και αλλες δουλειες
yet say this to the Possum: a bang, not a whimper,
with a bang not with a whimper,
To build the city of Dioce whose terraces are the colour of stars

Άβαταρ μέλους
Λεγεών
Δημοσιεύσεις: 11637
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:23

Re: Μια ρεαλιστική ειρήνη για την Ουκρανία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λεγεών » 14 Σεπ 2022, 18:18

Sid Vicious έγραψε:
14 Σεπ 2022, 18:16
Λεγεών έγραψε:
14 Σεπ 2022, 18:11
Sid Vicious έγραψε:
14 Σεπ 2022, 17:59



Τι παραληρημα απελπισιας, ψευτιας και υποκρισιας ηταν αυτο; :lol:

Οχι ρε τι απαντηση, θλιβερο ειναι, να κανει λιγο αποχη απο το φορουμ χρειαζεται μαλλον
Το ωραίο ξέρεις ποιο ήταν; Ότι τα έγραφα έχοντας βάλει να παίζει ένα Lordian Guard που ήρθε σήμερα, οπότε δεν πήγε εντελώς χαμένη η ώρα μου. :lol:
Απο τα πιο υποτιμημενα σχηματα που εχουν βγει. Μαγευτικη Vidonne και αριστουργηματκος Tsamis, συγχωρεμενοι και οι δυο πια, επρεπε να ειχαν βγαλει και αλλες δουλειες
Όντως καλή φωνή αυτή, αλλά ο Βασίλης είχε ξεμείνει από ιδέες πολύ νωρίς στην καριέρα του. Κάποια τραγούδια τα κυκλοφόρησε μπορεί και 6 φορές.

Τέλος πάντων.
Ο χρήστης που γκρέμισε τον ηλονμασκισμό.

Χαῖρε, τὸ τῶν Δαιμόνων πολυθρύλητον θαῦμα·
χαῖρε, τὸ τῶν αγγέλων πολυθρήνητον τραῦμα.


FUCK DONALD TRUMP

Άβαταρ μέλους
Σπανακιας
Δημοσιεύσεις: 3512
Εγγραφή: 09 Μάιος 2022, 23:18
Phorum.gr user: ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ

Re: Μια ρεαλιστική ειρήνη για την Ουκρανία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σπανακιας » 15 Σεπ 2022, 00:54

Το δικο μου σεναριο
Οι Ουκρανοι κανουν επελαση και φτανουν μεχρι το Ροστωφ εξω απο το σπιτι του Ιβα Σαββιδη
Ο Καντιροφ χτυπαει τηλ στον ΣΦ ΠΑΟΚ Θ4 και οι Παοκτζηδες με πορεια φτανουν στο σημειο χωριζουν το Ροστωφ στα δυο
Ο Ζελενσκι βλεποντας οτι δεν μπορει να τα βαλει με τα ασπρομαυρα ορκ ζηταει ειρηνευτικες διαπραγματευσεις
Ο Πουτιν αρπαζει την ευκαιρια και για να μην δει τους Ουκρανους να φτανουν στο Κρεμλινο συνθηκολογει
Οι διαπραγματευσεις προχωρανε καλα μεχρι το σημειο που το δεξι χερι του Σαββιδη ο Πουτιν βαζει εναν επιπλεον ορο
Να παρει ο ΠΑΟΚ πρωταθλημα.Ο Ζελενσκι παιρνει τηλ τον Κυριακο ο Κυριακος τον Βαγγελα αλλα αυτος αρνειται
Αντιπροτεινει να μην παρει ουτε ο ΟΣΦΠ το πρωταθλημα αλλα να το παρει ο ΑΡΗΣ
Συμφωνουν ολες οι πλευρες αλλα αρνουνται τα ασπρομαυρα ορκς
Καπως ετσι κλιμακωνεται ο 3ος ΠΠ.Η ιστορια θα γραψει οτι οι οπαδοι του ΠΑΟΚ κατεστρεψαν τον πλανητη για να μην δουν τον ΑΡΗ πρωταθλητη

Άβαταρ μέλους
taxalata xalasa
Δημοσιεύσεις: 16782
Εγγραφή: 27 Αύγ 2021, 20:52

Re: Μια ρεαλιστική ειρήνη για την Ουκρανία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taxalata xalasa » 15 Σεπ 2022, 01:16

Σπανακιας έγραψε:
15 Σεπ 2022, 00:54
Το δικο μου σεναριο
Οι Ουκρανοι κανουν επελαση και φτανουν μεχρι το Ροστωφ εξω απο το σπιτι του Ιβα Σαββιδη
Ο Καντιροφ χτυπαει τηλ στον ΣΦ ΠΑΟΚ Θ4 και οι Παοκτζηδες με πορεια φτανουν στο σημειο χωριζουν το Ροστωφ στα δυο
Ο Ζελενσκι βλεποντας οτι δεν μπορει να τα βαλει με τα ασπρομαυρα ορκ ζηταει ειρηνευτικες διαπραγματευσεις
Ο Πουτιν αρπαζει την ευκαιρια και για να μην δει τους Ουκρανους να φτανουν στο Κρεμλινο συνθηκολογει
Οι διαπραγματευσεις προχωρανε καλα μεχρι το σημειο που το δεξι χερι του Σαββιδη ο Πουτιν βαζει εναν επιπλεον ορο
Να παρει ο ΠΑΟΚ πρωταθλημα.Ο Ζελενσκι παιρνει τηλ τον Κυριακο ο Κυριακος τον Βαγγελα αλλα αυτος αρνειται
Αντιπροτεινει να μην παρει ουτε ο ΟΣΦΠ το πρωταθλημα αλλα να το παρει ο ΑΡΗΣ
Συμφωνουν ολες οι πλευρες αλλα αρνουνται τα ασπρομαυρα ορκς
Καπως ετσι κλιμακωνεται ο 3ος ΠΠ.Η ιστορια θα γραψει οτι οι οπαδοι του ΠΑΟΚ κατεστρεψαν τον πλανητη για να μην δουν τον ΑΡΗ πρωταθλητη
Σπανακια, με διασκεδαζεις... θα ανταποδωκω

πως λέγονται δυο όμοια αρειανά τέκνα;
SpoilerShow
ΑΡΗ+ΙΔΙΑ = Αρχίδια...
δες ΗΕRΚULEΣ...χέρκουλες δια του λόγου την αλήθεια...

Ηαρίζω στα μπαόκια και στις σπανακόβρωτες κάμπιες της καμπανίας του πχόρουμ...
𐀲𐀏𐀨𐀲𐀏𐀨𐀭 𐀀𐀗𐀨:𐀣𐀬𐀔:𐀓𐀫:𐀀𐀗𐀨:𐀏𐀬:𐀣𐀦

Μέσα στα πλαίσια μιας σχέσης πολιτικής πελατείας, διαφθοράς, εξαγοράς και εξευτελισμού της έννοιας της ίδιας της πολιτικής.

Με πρᾰ́σῐνους, κῠᾰνέους και ἐρῠθρούς Κοκούς...

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32980
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Μια ρεαλιστική ειρήνη για την Ουκρανία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 15 Σεπ 2022, 09:00

Leporello έγραψε:
14 Σεπ 2022, 16:09
Αρίστος έγραψε:
13 Σεπ 2022, 21:04
Ασέβαστος έγραψε:
13 Σεπ 2022, 20:34
γιατι;

τι εχουν να κερδισουν απο μια τετοια κατασταση;
Δεν μας χρειαζονται τωρα που η τεχνητη νοημοσυνη θα αναλαβει την παραγωγη.
Την κατανάλωση, ποιός θα την αναλάβει;
ρωτησα κι εγω, περιμενωντας να πει για τιποτε ελ κρυμμενους πισω απο το σειριο και τετοια, αλλα μουγκα.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 40588
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Μια ρεαλιστική ειρήνη για την Ουκρανία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 15 Σεπ 2022, 15:22

Ασέβαστος έγραψε:
15 Σεπ 2022, 09:00
Leporello έγραψε:
14 Σεπ 2022, 16:09
Αρίστος έγραψε:
13 Σεπ 2022, 21:04
Δεν μας χρειαζονται τωρα που η τεχνητη νοημοσυνη θα αναλαβει την παραγωγη.
Την κατανάλωση, ποιός θα την αναλάβει;
ρωτησα κι εγω, περιμενωντας να πει για τιποτε ελ κρυμμενους πισω απο το σειριο και τετοια, αλλα μουγκα.


Ειναι απλουστατο, εφοσον θα κλεισουν σε βαθος χρονου τα 9/10 των μικρων και μεσαιων επιχειρησεων, ακομη και αν οι καταναλωτες συρικνωθουν στο 40%, οι πολυεθνικες παλι θα μεγαλωσουν την πιτα τους καθως τελειωσε η πιτα των μμε επιχειρησεων.

.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38102
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Μια ρεαλιστική ειρήνη για την Ουκρανία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 15 Σεπ 2022, 16:08

Sid Vicious έγραψε:
14 Σεπ 2022, 17:59
Λεγεών έγραψε:
14 Σεπ 2022, 15:21
sys3x έγραψε:
13 Σεπ 2022, 20:44
Στις περιοχές της Ουκρανίας που έχει και τους περισσότερους Έλληνες είναι τίγκα στους νεοναζί η Ουκρανία και γενικά ο ναζισμός από την απαρχή του βρήκε ίσως τους πιο σκληροπυρηνικούς υποστηρικτές όλα αυτά είναι κοινή γνώση δεν είναι κανένα μυστικό, ποτέ δεν ανέφερα ότι όλοι οι Ουκρανοί είναι ναζί όμως όπως ποτέ δεν παρακάλεσα για άρση κυρώσεων ή οτιδήποτε άλλη μαλακία προέρχεται από τα βάθη του βρώμικου κώλο σου.
Αυτό που πράγματι έκανα είναι να σπαμάρω, πρώτος νομίζω, μερικές διαλέξεις σε διάφορα πανεπιστήμια των ΕΠΑ τα οποία αναλύουν με πολύ διαφορετικό τρόπο από το αφήγημα που επέλεξαν να προβάλουν τα περισσότερα ΜΜΕ τουλάχιστον της Ελλάδος.
Αυτό δεν με κάνει υποστηρικτή κανενός, μόνον στο κλούβιο σου κεφάλι, καθώς ούτε επιθυμώ αυτήν την κατάσταση ούτε πιστεύω ότι η προσωπική μου βούληση είναι κάτι τόσο σπουδαίο έτσι ώστε να επηρεάσει αυτές τις καταστάσεις και να σταματήσουν οι σφαγές στην Ουκρανία και ο πόλεμος.
Αυτό που φοβάμαι, ακόμη και τώρα, επειδή κυρίως έχουμε να κάνουμε με Ρώσους οι οποίοι έχουν στην κατοχή τους το μεγαλύτερο πυρηνικό οπλοστάσιο στον πλανήτη είναι μην έχουμε άλλα τα οποία στο τέλος πίστεψέ με ηλίθιο πλάσμα δεν θα ενδιαφέρει κανέναν το ποιος έφταιγε ή όχι.
Ρεαλιστικά δεν θα μπορούσε να αντιδράσει και πολύ διαφορετικά το δεδομένο καθεστώς της Ρωσίας ασχέτως το τι θέλω εγώ και το τι δεν θέλω.
Τώρα, όλοι εσείς που υιοθετήσατε το κεντρικό αφήγημα και σχολιάζετε υστερικά προσβάλλοντας και βρίζοντας τον οποιονδήποτε ως πουτινο* κτλ το μόνο που κάνετε είναι να διευρύνεται τον ήδη βεβαρημένο διχασμό της ελληνικής κοινωνίας πάνω σε ένα ανούσιο ντημπέητ.
Όπλα που κατασχέθηκαν στην Ελλάδα τα οποία έστελνε το ουκρανικό καθεστώς για να στηρίξει την Τουρκία στην Λιβύη και τελικά ο πανέξυπνος κύριος πρωθυπουργός μας τους τα έδωσε πίσω (λες και είναι άχρηστα για εμάς) χωρίς να έχουμε καμμία απολύτως υποχρέωση, ρώσικα πετρέλαια που μεταφέρουν Έλληνες εφοπλιστές τους οποίους υποστηρίζετε ενώ είστε ταυτόχρονα εναντίον της Ρωσίας,... τέσπα κάπου εδώ βαρέθηκα και είναι πάρα πολλά για να κάθομαι να τα απαριθμώ και έχω και λίγο δουλίτσα τώρα...
Στο γκαυλό κι απ' το πουτσοδρόμιο γίδι που θα κάνουμε και συζήτηση, απάντησα στο ποστ σου γιατί ο διάλογος είναι δημόσιος και μας διαβάζουν και άλλοι άνθρωποι.
Περιορίσου στα σκατά που σου δίνει να φας ο πρεζέμπορας βλάκα, δεν είσαι για τπτ παραπάνω.
Την έχω έτοιμη και αποθηκευμένη στα προσχέδια την απάντηση, 1700 λέξεις λέει το word, αλλά μόλις συνειδητοποίησα ότι δεν άξιζες τον χρόνο που ξόδεψα για να την γράψω, και περισσότερο σε λυπάμαι παρά σε σιχαίνομαι. Το λήγω εδώ.


Τι παραληρημα απελπισιας, ψευτιας και υποκρισιας ηταν αυτο; :lol:

Οχι ρε τι απαντηση, θλιβερο ειναι, να κανει λιγο αποχη απο το φορουμ χρειαζεται μαλλον
:lol:
Την ψευτιά και την υποκρισία που την εντόπισες συγκεκριμένα;
Άσε ξέρω.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Sid Vicious
Δημοσιεύσεις: 12090
Εγγραφή: 13 Σεπ 2018, 19:43

Re: Μια ρεαλιστική ειρήνη για την Ουκρανία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sid Vicious » 15 Σεπ 2022, 16:20

Σε ολα οσα εγραψες, τα οποια ειναι χασιμο χρονου να απαντηθουν.
yet say this to the Possum: a bang, not a whimper,
with a bang not with a whimper,
To build the city of Dioce whose terraces are the colour of stars

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Διεθνής πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών