«Θα αποκαλώ τη χώρα μου όπως θέλω, αν δεν αρέσει στην Ελλάδα, να πάει στη Χάγη»

Συζητήσεις για τα εθνικά θέματα της Ελλάδας, τα στρατιωτικά ζητήματα και τις ένοπλες δυνάμεις.
Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71022
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: «Θα αποκαλώ τη χώρα μου όπως θέλω, αν δεν αρέσει στην Ελλάδα, να πάει στη Χάγη»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 17 Μάιος 2024, 14:25

sharp έγραψε:
17 Μάιος 2024, 14:14
ΓΑΛΗ έγραψε:
17 Μάιος 2024, 12:42
sharp έγραψε:
17 Μάιος 2024, 12:27


Μπα, δεν είναι αυτό. Το θέμα είναι τι μπορεί να χρησιμεύσει ως προπαγάνδα. Αλλά πιστεύω ότι χωρίς ή με Βόρειος είναι το ίδιο κακό. Αν ποτέ χρειαστεί να περαστεί στην κοινή γνώμη άλλων κρατών ότι αυτοί είναι οι Μακεδόνες και την υπόλοιπη Μακεδονία κακώς την έχει άλλο κράτος τότε το Βόρειος μπορεί να είναι και χειρότερο. Αυτό ήταν και το σκεπτικό πίσω από την άρνηση ανέκαθεν.
Τί εννοείς "κοινή γνώμη" των άλλων κρατών; Αυτά τα θέματα δεν αφορούν στην κοινή γνώμη (που στην τελική σιγά μην νοιάζεται ο κάθε ευρωπαίος για το πώς θα αποκαλείται η βουμού) αλλά στη διπλωματική/θεσμική γλώσσα που ακούει/διαβάζει ο οποιοσδήποτε στις πολιτικές ειδήσεις.

Όσο για το μπολντ είναι ξεκάθαρα τέρμα φοβική αντιμετώπιση. Γιατί αν εννοείς ότι ο όρος "Βόρειος Μακεδονία" στρώνει χαλί για να διεκδικήσουν οι σκοπιανοί και τη "Νότια", μάλλον σου διαφεύγει ότι ακριβώς αυτό ισχύει και αντίστροφα. Να διεκδικήσουν και οι Νότιοι τη Βόρεια Μακεδονία. :lol:
Λάθος κάνεις. Η Μακεδονία ανήκει στους Μακεδόνες. Εάν αυτοί είναι οι Μακεδόνες τότε τους ανήκει και η Β. και η Ν. Η Ν. τελεί υπό κατάληψη από άλλον λαό που δεν είναι Μακεδόνες. Όσον αφορά την κοινή γνώμη, σαφώς και μετράει πάντα και παντού. Η υποστήριξη της Ουκρανίας βασίζεται πρωτίστως σε αυτό (μην υπολογίζεις Έλληνες εδώ, βρίσκονται από κάθε άποψη μακριά από τα γεγονότα).
Ναι, και το Αιγαίο ανήκει στα ψάρια του. Παρακάτω;
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
sharp
Δημοσιεύσεις: 21668
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: «Θα αποκαλώ τη χώρα μου όπως θέλω, αν δεν αρέσει στην Ελλάδα, να πάει στη Χάγη»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 17 Μάιος 2024, 14:34

ΓΑΛΗ έγραψε:
17 Μάιος 2024, 14:25
sharp έγραψε:
17 Μάιος 2024, 14:14
ΓΑΛΗ έγραψε:
17 Μάιος 2024, 12:42


Τί εννοείς "κοινή γνώμη" των άλλων κρατών; Αυτά τα θέματα δεν αφορούν στην κοινή γνώμη (που στην τελική σιγά μην νοιάζεται ο κάθε ευρωπαίος για το πώς θα αποκαλείται η βουμού) αλλά στη διπλωματική/θεσμική γλώσσα που ακούει/διαβάζει ο οποιοσδήποτε στις πολιτικές ειδήσεις.

Όσο για το μπολντ είναι ξεκάθαρα τέρμα φοβική αντιμετώπιση. Γιατί αν εννοείς ότι ο όρος "Βόρειος Μακεδονία" στρώνει χαλί για να διεκδικήσουν οι σκοπιανοί και τη "Νότια", μάλλον σου διαφεύγει ότι ακριβώς αυτό ισχύει και αντίστροφα. Να διεκδικήσουν και οι Νότιοι τη Βόρεια Μακεδονία. :lol:
Λάθος κάνεις. Η Μακεδονία ανήκει στους Μακεδόνες. Εάν αυτοί είναι οι Μακεδόνες τότε τους ανήκει και η Β. και η Ν. Η Ν. τελεί υπό κατάληψη από άλλον λαό που δεν είναι Μακεδόνες. Όσον αφορά την κοινή γνώμη, σαφώς και μετράει πάντα και παντού. Η υποστήριξη της Ουκρανίας βασίζεται πρωτίστως σε αυτό (μην υπολογίζεις Έλληνες εδώ, βρίσκονται από κάθε άποψη μακριά από τα γεγονότα).
Ναι, και το Αιγαίο ανήκει στα ψάρια του. Παρακάτω;
Σού λέω τι θα πει η προπαγάνδα. Σε εμένα δεν χρειάζεται να τα εξηγήσεις αυτά. Αυτή η προπαγάνδα πιάνει στο ευρύ κοινό. Δες τις συζητήσεις περί Ουκρανών, "υπάρχουν", "μήπως είναι όλοι Ρώσοι" κλπ
“Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times.”

Άβαταρ μέλους
Bill Hicks
Δημοσιεύσεις: 4993
Εγγραφή: 14 Μάιος 2018, 22:48

Re: «Θα αποκαλώ τη χώρα μου όπως θέλω, αν δεν αρέσει στην Ελλάδα, να πάει στη Χάγη»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bill Hicks » 17 Μάιος 2024, 14:44

sharp έγραψε:
17 Μάιος 2024, 14:34
ΓΑΛΗ έγραψε:
17 Μάιος 2024, 14:25
sharp έγραψε:
17 Μάιος 2024, 14:14


Λάθος κάνεις. Η Μακεδονία ανήκει στους Μακεδόνες. Εάν αυτοί είναι οι Μακεδόνες τότε τους ανήκει και η Β. και η Ν. Η Ν. τελεί υπό κατάληψη από άλλον λαό που δεν είναι Μακεδόνες. Όσον αφορά την κοινή γνώμη, σαφώς και μετράει πάντα και παντού. Η υποστήριξη της Ουκρανίας βασίζεται πρωτίστως σε αυτό (μην υπολογίζεις Έλληνες εδώ, βρίσκονται από κάθε άποψη μακριά από τα γεγονότα).
Ναι, και το Αιγαίο ανήκει στα ψάρια του. Παρακάτω;
Σού λέω τι θα πει η προπαγάνδα. Σε εμένα δεν χρειάζεται να τα εξηγήσεις αυτά. Αυτή η προπαγάνδα πιάνει στο ευρύ κοινό. Δες τις συζητήσεις περί Ουκρανών, "υπάρχουν", "μήπως είναι όλοι Ρώσοι" κλπ
σύμφωνα με την συμφωνία, οι Μακεδόνες Ελληνες είναι Μακεδόνες με την δική μας έννοια και οι Σκοπιανοί με την δική τους.
I have taken drugs before and I had a real good time... didn’t murder anybody, didn’t rob anybody, didn’t rape anybody... didn’t lose ONE fuckin’ job, laughed my ass off... and went about my day! :smt033

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71022
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: «Θα αποκαλώ τη χώρα μου όπως θέλω, αν δεν αρέσει στην Ελλάδα, να πάει στη Χάγη»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 17 Μάιος 2024, 14:49

sharp έγραψε:
17 Μάιος 2024, 14:34
ΓΑΛΗ έγραψε:
17 Μάιος 2024, 14:25
sharp έγραψε:
17 Μάιος 2024, 14:14


Λάθος κάνεις. Η Μακεδονία ανήκει στους Μακεδόνες. Εάν αυτοί είναι οι Μακεδόνες τότε τους ανήκει και η Β. και η Ν. Η Ν. τελεί υπό κατάληψη από άλλον λαό που δεν είναι Μακεδόνες. Όσον αφορά την κοινή γνώμη, σαφώς και μετράει πάντα και παντού. Η υποστήριξη της Ουκρανίας βασίζεται πρωτίστως σε αυτό (μην υπολογίζεις Έλληνες εδώ, βρίσκονται από κάθε άποψη μακριά από τα γεγονότα).
Ναι, και το Αιγαίο ανήκει στα ψάρια του. Παρακάτω;
Σού λέω τι θα πει η προπαγάνδα. Σε εμένα δεν χρειάζεται να τα εξηγήσεις αυτά. Αυτή η προπαγάνδα πιάνει στο ευρύ κοινό. Δες τις συζητήσεις περί Ουκρανών, "υπάρχουν", "μήπως είναι όλοι Ρώσοι" κλπ
Θα επαναλάβω ότι το τι πιστεύει το "ευρύ κοινό" είναι αδιάφορο. Από τη στιγμή όμως που στη συγκεκριμένη περίπτωση αυτό που αποτελεί τον πυρήνα της "μακεδονικότητας" τόσο στην Ελλάδα όσο και στα Σκόπια είναι η Μακεδονία του Μεγάλου Αλέξανδρου και στη συμφωνία διευκρινίζεται ο διαχωρισμός της αρχαίας ελληνικής Μακεδονίας από τα υπόλοιπα τερτίπια για το καλό ή κακό κατά περίπτωση :lol: δικαίωμα στους αυτοπροσδιορισμούς, τη γλώσσα και λοιπές πολιτικές/κομματικές ερμηνείες, καλό θα είναι ο οποιοσδήποτε εστιασμός να ποντάρει σ' αυτό και όχι σε παπαρολογίες.

Από σήμερα.
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 41064
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: «Θα αποκαλώ τη χώρα μου όπως θέλω, αν δεν αρέσει στην Ελλάδα, να πάει στη Χάγη»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 17 Μάιος 2024, 14:58

Aν το ελληνικο κρατος δεν ηταν κομπλεξικο και ο λαος φοβικος θα χρησιμοποιουσε το Βορεια Μακεδονια ως πατημα για δικο του αλυτρωτισμο με προπαγανδα οτι οτιδηποτε γυρω απο τη Γευγελη και το ΜΟναστηρι ειναι ελληνικο και σας θεωρουμε τμημα της ΔΙΚΗΣ ΜΑΣ ιστορικης ΜΑκεδονιας που ανεχομαστε να την κατοικειτε.

Ειναι αστειο οτι μια ζωη τρεμαμε τον αλυτρωτισμο ενος κρατους που δεν ειχε πολεμικη αεροπορια αντι να θεωρησουμε θαυμασια ευκαιρια να τους ονομασουμε ΒΟρεια Μακεδονια με προοπτικη μια μερα να την κατακτησουμε η στην καλυτερη γι' αυτους να την δορυφοροποιησουμε κανοντας τους να θυμηθουν την ελληνικη καταγωγη τους. :D

.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71022
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: «Θα αποκαλώ τη χώρα μου όπως θέλω, αν δεν αρέσει στην Ελλάδα, να πάει στη Χάγη»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 17 Μάιος 2024, 14:59

Bill Hicks έγραψε:
17 Μάιος 2024, 14:44
sharp έγραψε:
17 Μάιος 2024, 14:34
ΓΑΛΗ έγραψε:
17 Μάιος 2024, 14:25


Ναι, και το Αιγαίο ανήκει στα ψάρια του. Παρακάτω;
Σού λέω τι θα πει η προπαγάνδα. Σε εμένα δεν χρειάζεται να τα εξηγήσεις αυτά. Αυτή η προπαγάνδα πιάνει στο ευρύ κοινό. Δες τις συζητήσεις περί Ουκρανών, "υπάρχουν", "μήπως είναι όλοι Ρώσοι" κλπ
σύμφωνα με την συμφωνία, οι Μακεδόνες Ελληνες είναι Μακεδόνες με την δική μας έννοια και οι Σκοπιανοί με την δική τους.
Όχι δε λέει αυτό η συμφωνία, υπάρχει ειδική αναφορά στη διάκριση Αρχαίας Ιστορίας της Ελληνικής Μακεδονίας και της πρόσφατης Βόρειας Μακεδονίας.

Και εδαφικώς η έδρα του Φίλιππου και του Αλέξανδρου ήταν σε ελληνικά εδάφη. Οι πόλεμοι μεταξύ των βασιλείων ή δημοκρατιών εντός της ελληνικής επικράτειας ήταν κάτι που ιστορικώς συνέβαινε πάντα μεταξύ ομόγλωσσων και ομόθρησκων βασιλείων σε πολλά σημερινά κράτη.
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 41064
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: «Θα αποκαλώ τη χώρα μου όπως θέλω, αν δεν αρέσει στην Ελλάδα, να πάει στη Χάγη»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 17 Μάιος 2024, 15:00

Και η μονη απαντηση ειναι αν αρχισουν παλι τα αλυτρωτικα να τα ξεκινησουμε επιτελους κι εμεις.

.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71022
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: «Θα αποκαλώ τη χώρα μου όπως θέλω, αν δεν αρέσει στην Ελλάδα, να πάει στη Χάγη»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 17 Μάιος 2024, 15:09

Αρίστος έγραψε:
17 Μάιος 2024, 15:00
Και η μονη απαντηση ειναι αν αρχισουν παλι τα αλυτρωτικα να τα ξεκινησουμε επιτελους κι εμεις.
.
Ρε συ Αρίστο, εσύ δεν ήσουν που έβρισκες γραφικούς τους "μακεδονομάχους" ή σε μπερδεύω με κάποιον άλλον;

Με τούτα και με κείνα, ας ξεκινήσει ο καθένας ό,τι γουστάρει. Ή ας τα γράψει όλα.

Ούτως ή άλλως ο πληθυντικός πρώτου προσώπου έχει ψοφήσει οριστικά σ' αυτήν τη χώρα. :lol:

Ακριβώς γι' αυτό τείνω στη δεύτερη φάση.
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
Bill Hicks
Δημοσιεύσεις: 4993
Εγγραφή: 14 Μάιος 2018, 22:48

Re: «Θα αποκαλώ τη χώρα μου όπως θέλω, αν δεν αρέσει στην Ελλάδα, να πάει στη Χάγη»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bill Hicks » 17 Μάιος 2024, 15:11

ΓΑΛΗ έγραψε:
17 Μάιος 2024, 14:59
Bill Hicks έγραψε:
17 Μάιος 2024, 14:44
SpoilerShow
sharp έγραψε:
17 Μάιος 2024, 14:34


Σού λέω τι θα πει η προπαγάνδα. Σε εμένα δεν χρειάζεται να τα εξηγήσεις αυτά. Αυτή η προπαγάνδα πιάνει στο ευρύ κοινό. Δες τις συζητήσεις περί Ουκρανών, "υπάρχουν", "μήπως είναι όλοι Ρώσοι" κλπ
σύμφωνα με την συμφωνία, οι Μακεδόνες Ελληνες είναι Μακεδόνες με την δική μας έννοια και οι Σκοπιανοί με την δική τους.
Όχι δε λέει αυτό η συμφωνία, υπάρχει ειδική αναφορά στη διάκριση Αρχαίας Ιστορίας της Ελληνικής Μακεδονίας και της πρόσφατης Βόρειας Μακεδονίας.
SpoilerShow
Και εδαφικώς η έδρα του Φίλιππου και του Αλέξανδρου ήταν σε ελληνικά εδάφη. Οι πόλεμοι μεταξύ των βασιλείων ή δημοκρατιών εντός της ελληνικής επικράτειας ήταν κάτι που ιστορικώς συνέβαινε πάντα μεταξύ ομόγλωσσων και ομόθρησκων βασιλείων σε πολλά σημερινά κράτη.
ό,τι είπα κι εγώ δηλαδή. :smt023
I have taken drugs before and I had a real good time... didn’t murder anybody, didn’t rob anybody, didn’t rape anybody... didn’t lose ONE fuckin’ job, laughed my ass off... and went about my day! :smt033

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 41064
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: «Θα αποκαλώ τη χώρα μου όπως θέλω, αν δεν αρέσει στην Ελλάδα, να πάει στη Χάγη»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 17 Μάιος 2024, 15:14

ΓΑΛΗ έγραψε:
17 Μάιος 2024, 15:09
Αρίστος έγραψε:
17 Μάιος 2024, 15:00
Και η μονη απαντηση ειναι αν αρχισουν παλι τα αλυτρωτικα να τα ξεκινησουμε επιτελους κι εμεις.
.
Ρε συ Αρίστο, εσύ δεν ήσουν που έβρισκες γραφικούς τους "μακεδονομάχους" ή σε μπερδεύω με κάποιον άλλον;

Με τούτα και με κείνα, ας ξεκινήσει ο καθένας ό,τι γουστάρει. Ή ας τα γράψει όλα.

Ούτως ή άλλως ο πληθυντικός πρώτου προσώπου έχει ψοφήσει οριστικά σ' αυτήν τη χώρα. :lol:

Ακριβώς γι' αυτό τείνω στη δεύτερη φάση.


O Mητσοτακης εβρισκε γραφικους τους μακεδονομαχους, το δηλωσε μαλιστα απο τη Βουλη οταν τον ψηφισατε.

Εγω απλα σας προειδοποιουσα το 2018 οτι σας δουλευε.

Και οχι μονο σας δουλευε αλλα αφου σας χρησιμοποιησε μετα εβαλε τους εθνικιστες της ΧΑ στη φυλακη και απαγορευσε την καθοδο των Ελληνων και αλλων εθνικιστων στις εκλογες.

.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 41064
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: «Θα αποκαλώ τη χώρα μου όπως θέλω, αν δεν αρέσει στην Ελλάδα, να πάει στη Χάγη»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 17 Μάιος 2024, 15:19

Ενω λοιπον ο Μητσοτακης εβαζε τους εθνικιστες φυλακη που τον βοηθησαν να ριξει το ΣΥΡΙΖΑ μετα τοποθετησε σε κυβερνητικες θεσεις ενα σωρο Ποταμισιους που ψηφισαν τις Πρεσπες ανταμοιβοντας τους που γλυτωσαν την καυτη πατατα απο τη ΝΔ. Ειναι γνωστο μαλιστα οτι η ΝΔ εβαλε το Ποταμι να ψηφισει τις Πρεσπες για να μην χρειαστει να τις ψηφισει η ιδια οταν γινοταν κυβερνηση.

https://www.sofokleousin.gr/to-potami-k ... pros-ti-nd
.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Αρίστος την 17 Μάιος 2024, 15:28, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Σέλευκας
Δημοσιεύσεις: 9221
Εγγραφή: 04 Αύγ 2018, 01:00
Phorum.gr user: Seleykos
Τοποθεσία: Sapan

Re: «Θα αποκαλώ τη χώρα μου όπως θέλω, αν δεν αρέσει στην Ελλάδα, να πάει στη Χάγη»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σέλευκας » 17 Μάιος 2024, 15:21

runner έγραψε:
16 Μάιος 2024, 22:00
Γιατί, με τι τώρα τα Σκόπια και ολόκληρη η γη πως αποκαλούσε τη χώρα αυτή;
Δεν θέλω να σας χαλάσω τις φαντασιώσεις αλλά όλοι Μακεδονία αποκαλούσαν αυτή τη χώρα πλην Ελλάδος φυσικά και Κύπρου.
Οι συμφωνίες και οι ονομασίες "βόρεια" "υπερβόρεια" και δεν ξέρω και εγώ τι, αποτελούν τυπικουρες για οικονομοεμπορικους σκοπούς.
αλίμονο αν δεν ξέραν τη Μακεδονία όλες οι χώρες, μετά την Καρντάσιαν δεύτερο όνομα
Ιδιωτικές δομές παιδιών. Πως είναι δυνατόν;
Κοινοβουλευτισμός είναι η εκπροσώπηση των φεουδαρχών απέναντι στον βασιλιά.
Azzurra Carnelos

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71022
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: «Θα αποκαλώ τη χώρα μου όπως θέλω, αν δεν αρέσει στην Ελλάδα, να πάει στη Χάγη»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 17 Μάιος 2024, 15:22

Bill Hicks έγραψε:
17 Μάιος 2024, 15:11
ΓΑΛΗ έγραψε:
17 Μάιος 2024, 14:59
Bill Hicks έγραψε:
17 Μάιος 2024, 14:44
SpoilerShow
σύμφωνα με την συμφωνία, οι Μακεδόνες Ελληνες είναι Μακεδόνες με την δική μας έννοια και οι Σκοπιανοί με την δική τους.
Όχι δε λέει αυτό η συμφωνία, υπάρχει ειδική αναφορά στη διάκριση Αρχαίας Ιστορίας της Ελληνικής Μακεδονίας και της πρόσφατης Βόρειας Μακεδονίας.
SpoilerShow
Και εδαφικώς η έδρα του Φίλιππου και του Αλέξανδρου ήταν σε ελληνικά εδάφη. Οι πόλεμοι μεταξύ των βασιλείων ή δημοκρατιών εντός της ελληνικής επικράτειας ήταν κάτι που ιστορικώς συνέβαινε πάντα μεταξύ ομόγλωσσων και ομόθρησκων βασιλείων σε πολλά σημερινά κράτη.
ό,τι είπα κι εγώ δηλαδή. :smt023
Μα η προσέγγιση των Σκοπιανών (στη συντριπτική πλειοψηφία τους) είναι ο προσεταιρισμός του Αλέξανδρου. Πέρα από αγάλματα, ιστορικές αναφορές κλπ ακόμα και η σημαία τους είναι μια προσομοίωση του Ήλιου της Βεργίνας. :lol:

Ε, κάπου εδώ σηκώνει και τρολάρισμα ακόμη και στα εμπορικά ονόματα. Θα διαμαρτύρονται τα σκοπιανά (δώσε θάρρος στο χωριάτη και θ' ανέβει στο κρεβάτι) αν παίζει ονομασία ελληνικού προϊόντος τύπου "μακεδονικός χαλβάς/οίνος/οτιδήποτε";

Θα το κάνουμε "αρχαιοελληνομακεδονικός χαλβάς/οίνος/οτιδήποτε" με ένα ενδεικτικό σήμα και θα τελειώνει το θέμα. :lol:
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
Σέλευκας
Δημοσιεύσεις: 9221
Εγγραφή: 04 Αύγ 2018, 01:00
Phorum.gr user: Seleykos
Τοποθεσία: Sapan

Re: «Θα αποκαλώ τη χώρα μου όπως θέλω, αν δεν αρέσει στην Ελλάδα, να πάει στη Χάγη»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σέλευκας » 17 Μάιος 2024, 15:24

Beria έγραψε:
16 Μάιος 2024, 23:11
panos291 έγραψε:
16 Μάιος 2024, 23:07
Αρίστος έγραψε:
16 Μάιος 2024, 21:24
Ο καθε κατσαπλιας στα Βαλκανια προκαλει την κυβερνηση Κουλη επειδη δεν την υπολογιζει.




«Θα αποκαλώ τη χώρα μου όπως θέλω, αν δεν αρέσει στην Ελλάδα, να πάει στη Χάγη»: Ακραία προκλητικός εμμένει στο σκέτα «Μακεδονία» ο πρόεδρος του VMRO και προαλειφόμενος πρωθυπουργός Μίτσκοσκι

https://hellasjournal.com/2024/05/tha-a ... hipourgos/

.
Ναι ο Κουλης φταιει για την ηλιθια συμφωνία του ΣΥΡΙΖΑ.
Πριν την συμφωνία του ΣΥΡΙΖΑ, Μακεδονία πάντως λέγανε οι τύποι τη χώρα τους :003:
πάλι καλά που δεν έφτασαν να την λένε Πελοπόννησο μέχρι Μακεδονία το παλεύουμε κουτσά στραβά :D
Ιδιωτικές δομές παιδιών. Πως είναι δυνατόν;
Κοινοβουλευτισμός είναι η εκπροσώπηση των φεουδαρχών απέναντι στον βασιλιά.
Azzurra Carnelos

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71022
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: «Θα αποκαλώ τη χώρα μου όπως θέλω, αν δεν αρέσει στην Ελλάδα, να πάει στη Χάγη»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 17 Μάιος 2024, 15:30

Αρίστος έγραψε:
17 Μάιος 2024, 15:14
ΓΑΛΗ έγραψε:
17 Μάιος 2024, 15:09
Αρίστος έγραψε:
17 Μάιος 2024, 15:00
Και η μονη απαντηση ειναι αν αρχισουν παλι τα αλυτρωτικα να τα ξεκινησουμε επιτελους κι εμεις.
.
Ρε συ Αρίστο, εσύ δεν ήσουν που έβρισκες γραφικούς τους "μακεδονομάχους" ή σε μπερδεύω με κάποιον άλλον;

Με τούτα και με κείνα, ας ξεκινήσει ο καθένας ό,τι γουστάρει. Ή ας τα γράψει όλα.

Ούτως ή άλλως ο πληθυντικός πρώτου προσώπου έχει ψοφήσει οριστικά σ' αυτήν τη χώρα. :lol:

Ακριβώς γι' αυτό τείνω στη δεύτερη φάση.
O Mητσοτακης εβρισκε γραφικους τους μακεδονομαχους, το δηλωσε μαλιστα απο τη Βουλη οταν τον ψηφισατε.

Εγω απλα σας προειδοποιουσα το 2018 οτι σας δουλευε.

Και οχι μονο σας δουλευε αλλα αφου σας χρησιμοποιησε μετα εβαλε τους εθνικιστες της ΧΑ στη φυλακη και απαγορευσε την καθοδο των Ελληνων και αλλων εθνικιστων στις εκλογες.
.
Οκ, πραγματικέ μακεδονομάχε, παρεξήγησα. Ενιγουέι, τα θερμά μου χαιρετίσματα σε όλους τους εθνικιστές, αγανακτισμένους ή μη. Εκεί ακριβώς που στρώσανε, εκεί θα κοιμηθούνε.

Αυτά δεν είναι εθνικιστικά κόμματα, είναι παιχνίδια τύπου μουσικές καρέκλες.
Gavalas for President! :grfl:

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εθνικά Θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών