Χίος: Κάτοικος πυροβόλησε με καραμπίνα δυο 16χρονα ανήλικα προσφυγοπουλάκια

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Veni Vidi Vici
Δημοσιεύσεις: 3027
Εγγραφή: 14 Μαρ 2020, 10:25

Re: Χίος: Κάτοικος πυροβόλησε με καραμπίνα δυο 16χρονα ανήλικα προσφυγοπουλάκια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Veni Vidi Vici » 02 Απρ 2020, 14:48

Αγις έγραψε:
02 Απρ 2020, 14:45
Veni Vidi Vici έγραψε:
02 Απρ 2020, 14:40
Ο συχωρεμένος ο νονός μου είχε "μηχανάκι" και γέμιζε και έφτιαχνε φυσίγγια μόνος του.
Πολλά από αυτά τα γέμιζε με χοντρό αλάτι (για τους γύφτους), που να βρούμε τώρα τέτοιο εργαλείο;
παντου αλλα αστο αν δεν εχεις καποιον να σου δειξει - η ιδιογομωση ειναι τεχνη
Θυμάμαι ρε...θυμάμαι και που τα ζύγιζε σε μικροζυγαριά (παλάντζα).
Αλλά ναι, πρέπει να ξέρεις γραμμάρια.
Αlea jacta est

Άβαταρ μέλους
Niki
Δημοσιεύσεις: 6020
Εγγραφή: 04 Μαρ 2020, 08:33
Phorum.gr user: Niki

Re: Χίος: Κάτοικος πυροβόλησε με καραμπίνα δυο 16χρονα ανήλικα προσφυγοπουλάκια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Niki » 02 Απρ 2020, 14:48

Αγις έγραψε:
02 Απρ 2020, 14:44
Niki έγραψε:
02 Απρ 2020, 14:39
Αγις έγραψε:
02 Απρ 2020, 14:37
Τα ''ψιλα'' σκαγια - σε αποστασεις μικρες πχ εντος σπιτιου ειναι κιμαδομηχανη - μην γραφετε παπαριες
Ρε φίλε δεν θα κάνω εγώ μαθήματα σκοποβολής στον κόσμο.
Εγώ έμαθα πάνω στο βουνό και ξέρω .
50 πόντους ξια.
Αν σου λέει κάτι.
:smt005:
ασε μας κουκλιτσα μου - αν εισαι 29 χρονων - οταν ησουνα στην κοιλια της μανας σου - ιδρυαμε σκοπευτικο συλλογο γιατι δεν μας αρεσε αυτος που ειμασταν μελη ...
δεν πας να πιασεις κανα παρδαλο κατσικι ;
Οι περισσότεροι στην Κρήτη , στην μεριά μου ,μπορούνε να σου βρούνε την απόσταση με το μάτι να σημαδέψουν πινακίδα 50 πόντους δεξιά και να την πιάσουν 4 σκάγια από την αριστερά.
Αυτό το λέμε 50 πόντους ξια. :lol:

Την άλλη φορά που θα πας στο βουνό αν μπορείς κάντο.
Μια ειλικρινή συγνώμη που στήριξα και ψήφισα ΝΔ.

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 26250
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Χίος: Κάτοικος πυροβόλησε με καραμπίνα δυο 16χρονα ανήλικα προσφυγοπουλάκια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 02 Απρ 2020, 14:51

Veni Vidi Vici έγραψε:
02 Απρ 2020, 14:48
Αγις έγραψε:
02 Απρ 2020, 14:45
Veni Vidi Vici έγραψε:
02 Απρ 2020, 14:40
Ο συχωρεμένος ο νονός μου είχε "μηχανάκι" και γέμιζε και έφτιαχνε φυσίγγια μόνος του.
Πολλά από αυτά τα γέμιζε με χοντρό αλάτι (για τους γύφτους), που να βρούμε τώρα τέτοιο εργαλείο;
παντου αλλα αστο αν δεν εχεις καποιον να σου δειξει - η ιδιογομωση ειναι τεχνη
Θυμάμαι ρε...θυμάμαι και που τα ζύγιζε σε μικροζυγαριά (παλάντζα).
Αλλά ναι, πρέπει να ξέρεις γραμμάρια.
κ οχι μονο - δεκαδες λεπτομερειες φονικες - πχ λιγο παραπανω πιεση στην εμφραξη και εφτιαξες κανονιά :003:
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

aspergillus
Δημοσιεύσεις: 1603
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 18:12

Re: Χίος: Κάτοικος πυροβόλησε με καραμπίνα δυο 16χρονα ανήλικα προσφυγοπουλάκια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από aspergillus » 02 Απρ 2020, 15:04

Το κακό είναι πως ο εγκληματίας αυτός δεν πρόκειται να πάει φυλακή.
Θα καταδικαστεί τελικά για επικίνδυνη σωματική βλάβη με αναστολή. και όλα καλά.

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 26250
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Χίος: Κάτοικος πυροβόλησε με καραμπίνα δυο 16χρονα ανήλικα προσφυγοπουλάκια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 02 Απρ 2020, 15:06

Niki έγραψε:
02 Απρ 2020, 14:48
Αγις έγραψε:
02 Απρ 2020, 14:44
Niki έγραψε:
02 Απρ 2020, 14:39


Ρε φίλε δεν θα κάνω εγώ μαθήματα σκοποβολής στον κόσμο.
Εγώ έμαθα πάνω στο βουνό και ξέρω .
50 πόντους ξια.
Αν σου λέει κάτι.
:smt005:
ασε μας κουκλιτσα μου - αν εισαι 29 χρονων - οταν ησουνα στην κοιλια της μανας σου - ιδρυαμε σκοπευτικο συλλογο γιατι δεν μας αρεσε αυτος που ειμασταν μελη ...
δεν πας να πιασεις κανα παρδαλο κατσικι ;
Οι περισσότεροι στην Κρήτη , στην μεριά μου ,μπορούνε να σου βρούνε την απόσταση με το μάτι να σημαδέψουν πινακίδα 50 πόντους δεξιά και να την πιάσουν 4 σκάγια από την αριστερά.
Αυτό το λέμε 50 πόντους ξια. :lol:

Την άλλη φορά που θα πας στο βουνό αν μπορείς κάντο.
εγω το λεω παπαριες καμαρωτες - σε βουνο την τελευταια φορα που εριξα σφαιρα - οχι σκαγια - στο αγαπημενο μου διαμετρημα 6.5 χ 55 η αποσταση ηταν 525 γιαρδες η κλιση 24 μοιρες ανοδικη ο ανεμος 18 μ / δ και το ελαφι εκανε μονο 5-6 βηματα πριν πεσει χτυπημενο στην καρδια .
να σου στειλω τον καλυκα νατον κανεις φυλαχτο ; :003:
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
Veni Vidi Vici
Δημοσιεύσεις: 3027
Εγγραφή: 14 Μαρ 2020, 10:25

Re: Χίος: Κάτοικος πυροβόλησε με καραμπίνα δυο 16χρονα ανήλικα προσφυγοπουλάκια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Veni Vidi Vici » 02 Απρ 2020, 15:10

Αγις έγραψε:
02 Απρ 2020, 15:06


εγω το λεω παπαριες καμαρωτες - σε βουνο την τελευταια φορα που εριξα σφαιρα - οχι σκαγια - στο αγαπημενο μου διαμετρημα 6.5 χ 55 η αποσταση ηταν 525 γιαρδες η κλιση 24 μοιρες ανοδικη ο ανεμος 18 μ / δ και το ελαφι εκανε μονο 5-6 βηματα πριν πεσει χτυπημενο στην καρδια .
να σου στειλω τον καλυκα νατον κανεις φυλαχτο ; :003:
Εικόνα
Αlea jacta est

Άβαταρ μέλους
Niki
Δημοσιεύσεις: 6020
Εγγραφή: 04 Μαρ 2020, 08:33
Phorum.gr user: Niki

Re: Χίος: Κάτοικος πυροβόλησε με καραμπίνα δυο 16χρονα ανήλικα προσφυγοπουλάκια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Niki » 02 Απρ 2020, 15:11

Αγις έγραψε:
02 Απρ 2020, 15:06
Niki έγραψε:
02 Απρ 2020, 14:48
Αγις έγραψε:
02 Απρ 2020, 14:44


:smt005:
ασε μας κουκλιτσα μου - αν εισαι 29 χρονων - οταν ησουνα στην κοιλια της μανας σου - ιδρυαμε σκοπευτικο συλλογο γιατι δεν μας αρεσε αυτος που ειμασταν μελη ...
δεν πας να πιασεις κανα παρδαλο κατσικι ;
Οι περισσότεροι στην Κρήτη , στην μεριά μου ,μπορούνε να σου βρούνε την απόσταση με το μάτι να σημαδέψουν πινακίδα 50 πόντους δεξιά και να την πιάσουν 4 σκάγια από την αριστερά.
Αυτό το λέμε 50 πόντους ξια. :lol:

Την άλλη φορά που θα πας στο βουνό αν μπορείς κάντο.
εγω το λεω παπαριες καμαρωτες - σε βουνο την τελευταια φορα που εριξα σφαιρα - οχι σκαγια - στο αγαπημενο μου διαμετρημα 6.5 χ 55 η αποσταση ηταν 525 γιαρδες η κλιση 24 μοιρες ανοδικη ο ανεμος 18 μ / δ και το ελαφι εκανε μονο 5-6 βηματα πριν πεσει χτυπημενο στην καρδια .
να σου στειλω τον καλυκα νατον κανεις φυλαχτο ; :003:
Niki @ Πώς φαντάζεσαι τους χρήστες;
Μια ειλικρινή συγνώμη που στήριξα και ψήφισα ΝΔ.

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 17372
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46

Re: Χίος: Κάτοικος πυροβόλησε δύο μαντραχαλάδες λάθρο που δηλώνουν προσφυγόπουλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 02 Απρ 2020, 16:33

Antigeist έγραψε:
02 Απρ 2020, 14:22
Juno έγραψε:
01 Απρ 2020, 23:07
Antigeist έγραψε:
01 Απρ 2020, 23:00


Γιατί πεινάνε. Ταΐστε τα μη γίνει κάνα κακό και θρηνήσουμε θύματα 😠
Φίξεδ.

Δεν μπορούμε να ταϊζουμε όλην την Ασία και την Αφρική. Και δεν τους έχουμε καμία υποχρέωση.
Να πάνε πίσω να καλλιεργήσουν χωράφια στην πατρίδα τους. Η κάνναβη είναι πολύ ανθεκτικό φυτό και δίνει καλή απόδοση και το Αφγανιστάν είναι από τις χώρες με την μεγαλύτερη παραγωγή.
Αλλά είναι τεμπέληδες. Τους είπαν πως στην Ευρώπη δίνουν επιδόματα και θα ξύνονται και γι'αυτό έρχονται.
Εμείς όμως δεν είμαστε Αφρική, ούτε κανίβαλοι που θέλουν οι άνθρωποι να υποφέρουν. Δόξα τω θεώ λίγα ψίχουλα μας περισσεύουν να τα δώσουμε. Όχι για φιλανθρωπία αλλά για να μην αναγκάζεται ο άλλος να εγκληματεί για να φάει ή να εκπορνεύεται θέτοντας σε κίνδυνο και την δημόσια υγεία. Ορθολογισμός είναι και σκέψη ενήλικα ανθρώπου.
Έχουμε ξεπεράσει προ πολλού το όριο των επιπλέον ανθρώπων (δηλαδή αυτών που δεν έχουν συνεισφέρει στο πλούτο της χώρας) που μπορούμε να ταΐζουμε τζάμπα.
Υπάρχουν Έλληνες που ζουν κάτω από το όριο της φτώχειας άρα δεν δίνουμε από το περίσσευμά μας, δίνουμε από το υστέρημά μας.


Antigeist έγραψε:
02 Απρ 2020, 14:22
Το 378 το ρωμαϊκό κράτος έφαγε μια τρομερή σφαλιάρα από την οποία δεν συνήλθε ποτέ γιατί οι Ρωμαίοι, ενάντια στις ιδρυτικές αρχές τους, πίστεψαν ότι η ρατσιστική γυφτιά είναι ο ενδεδειγμένος τρόπος υποδοχής εξαθλιωμένων ανθρώπων έτοιμων για όλα.
Αυτό που χρησιμοποιείτε ένα εντελώς άσχετο ιστορικό παράδειγμα γα να υποστηρίξετε το λαθρομεταναστευτικό, έχει καταντήσει γελοιότητα.
Οι Ρωμαίοι τα έκαναν αυτά μέσα στην ρωμαϊκή αυτοκρατορία. Οι εξαθλιωμένοι που λες ήταν Ρωμαίοι πολίτες έστω και κατηγορίας β, ήταν ήδη μέσα στην χώρα.
Αν είναι έξω πολύ εύκολα τους κρατάς έξω, αρκεί να θέλεις και αν έρθουν κάποιοι πολύ εύκολα τους διώχνεις. Αν τους δώσεις υπηκοότητα και δικαιώματα, την πάτησες.


Antigeist έγραψε:
02 Απρ 2020, 14:22
Στο Αφγανιστάν τον πλούτο τον ελέγχουν οι συμμορίες των Ταλιμπάν και οι αρχιδοπαρέες του κράτους τους που είναι επίσης μια συμμορία. Αυτές οι συνθήκες τους διώχνουν και όχι η πρεμούρα να αλλάξουν τον πολιτισμό μας. Θα μου πεις δεν σε νοιάζει. Ούτε τους Αμερικανούς τους ένοιαζε τόσα χρόνια να κάνουν κάτι για να πάψει το Αφγανιστάν να ελέγχεται από συμμορίες. Ιδού λοιπόν οι συνέπειες.
Επίσης εμείς είχαμε τουρκοκρατία για αιώνες, αλλά τους διώξαμε. Περάσαμε δύο παγκοσμίους πολέμους με εκατόμβες θυμάτων, ανταρτοπόλεμο με εκατόμβες θυμάτων από άμαχο πληθυσμό συν παιδομάζωμα και όμως ξαναχτίσαμε τη χώρα μας. Ας κάνουν και αυτοί το ίδιο.
Δικό τους πρόβλημα είναι, όχι δικό μας. Αν συνεχίσουμε να τους επιτρέπουμε την παραμονή στη χώρα, θα γίνει και δικό μας πρόβλημα και δεν υπάρχει λόγος να γίνει αυτό.
How are Albanians distorting history
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
Papa John
Δημοσιεύσεις: 7868
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 23:08

Re: Χίος: Κάτοικος πυροβόλησε δύο μαντραχαλάδες λάθρο που δηλώνουν προσφυγόπουλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Papa John » 02 Απρ 2020, 17:12

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
01 Απρ 2020, 22:56

the State of Texas disagrees.
Εδώ υπάρχει μία παρανόηση.
Το Τέξας είναι πολύ χαμηλά στη λίστα των πολιτειών με τα περισσότερα όπλα για κάθε κάτοικο.
Είναι 19η ή 29η ή κάτι τέτοιο.
Πρώτη είναι η Αλάσκα,δεύτερη δεν θυμάμαι ποια και τρίτη το Άινταχο.
Αναλογικά -βάσει πληθυσμού- βέβαια,υπάρχουν περισσότερα όπλα στο Τέξας.

Άβαταρ μέλους
Papa John
Δημοσιεύσεις: 7868
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 23:08

Re: Χίος: Κάτοικος πυροβόλησε με καραμπίνα δυο 16χρονα ανήλικα προσφυγοπουλάκια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Papa John » 02 Απρ 2020, 17:20

Kauldron έγραψε:
01 Απρ 2020, 23:47
Ναι, για ριχτο...
Για ντουφεκιά δεν ξέρω, αλλά ένα γερό ξύλο με βρεγμένη σανίδα στον παχύσαρκο πισινό σου, το θέλεις.
Αυτό λέγεται spanking και κατατάσσεται στα σεξουαλικά βίτσια.

Άβαταρ μέλους
Papa John
Δημοσιεύσεις: 7868
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 23:08

Re: Χίος: Κάτοικος πυροβόλησε με καραμπίνα δυο 16χρονα ανήλικα προσφυγοπουλάκια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Papa John » 02 Απρ 2020, 17:36

Παρατηρώ πάντως ότι κανείς δεν έχει σχολιάσει το γεγονός ότι η Τζούνω αποκαλεί επανειλημμένα τον Φλάφφυ "Λιοντάρη μου" τη στιγμή που στο αβατάρ του τελευταίου βλέπουμε κάτι που μοιάζει με αρκούδα.

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 26250
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Χίος: Κάτοικος πυροβόλησε με καραμπίνα δυο 16χρονα ανήλικα προσφυγοπουλάκια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 02 Απρ 2020, 17:44

Papa John έγραψε:
02 Απρ 2020, 17:36
Παρατηρώ πάντως ότι κανείς δεν έχει σχολιάσει το γεγονός ότι η Τζούνω αποκαλεί επανειλημμένα τον Φλάφφυ "Λιοντάρη μου" τη στιγμή που στο αβατάρ του τελευταίου βλέπουμε κάτι που μοιάζει με αρκούδα.
το σωστο θα ηταν να τον ελεγε βοιδοκεφαλο απο το βουκεφαλας αλλα θυμαται τις ηρωικες εποχες που εγραφε ως λεων των σκοπιων
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Παλαιοελλαδίτης
Δημοσιεύσεις: 5476
Εγγραφή: 12 Σεπ 2018, 12:51

Re: Χίος: Κάτοικος πυροβόλησε με καραμπίνα δυο 16χρονα ανήλικα προσφυγοπουλάκια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Παλαιοελλαδίτης » 02 Απρ 2020, 17:45

Papa John έγραψε:
02 Απρ 2020, 17:36
Παρατηρώ πάντως ότι κανείς δεν έχει σχολιάσει το γεγονός ότι η Τζούνω αποκαλεί επανειλημμένα τον Φλάφφυ "Λιοντάρη μου" τη στιγμή που στο αβατάρ του τελευταίου βλέπουμε κάτι που μοιάζει με αρκούδα.
Έχει λόγο. Φλάφφυ=Βινόσαυρος=Τρολέοντας

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 17372
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46

Re: Χίος: Κάτοικος πυροβόλησε με καραμπίνα δυο μαντραχαλάδες λάθρο που δήλωνουν ανήλικα προσφυγοπουλάκια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 02 Απρ 2020, 17:58

ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ έγραψε:
01 Απρ 2020, 23:55
Sid Vicious έγραψε:
01 Απρ 2020, 23:51
Αν ο τραγικά αδικοχαμένος Κανταρης είχε καταφέρει να προστατευθεί οι διάφοροι αχάριστοι,φλουφηδες, βληματα. Χαιλαντερς θα λέγανε ντροπή του να τους χτυπήσει για μια κάμερα.
Σιχαμένα αριστεριστικα καθίκια.
Ας προσπερασουμε το γεγονος οτι σου εκανα δυο απλες ερωτησεις και εκανες τη παπια...

Γραφει πουθενα στο αρθρο οτι του επιτεθηκαν με μαχαιρι ή δε ξερω γω τι αλλο και αυτος τους πυροβολησε? Μη λες ο,τι μαλακια σου κατεβει στο μυαλο για να δικαολογησεις το αρρωστημενο φασιστικο τομαρι σου.
Έτσι θα πει ο δικαστής. "- Έγραψε πουθενά το άρθρο πως ήταν οπλισμένοι; - Όχι! - Δεν ήταν αυτοάμυνα, ένοχος!" :str8jack::str8jack::str8jack:




Fluffy έγραψε:
01 Απρ 2020, 23:56
Golden Age έγραψε:
01 Απρ 2020, 23:52
Επίσης, θα συνεχίσουν για πολύ τα χοτ σποτ είναι είναι ανοιχτά εν μέσω κορωνοϊού;
να διεκδικήσετε να αποσυμφωρηθούν όπως και φυλακες και στρατωνες. Να επιταχθουν κλειστα ξενοδοχεία ώστε να μην έχουμε αυτό το προβλημα του συγχρωτισμου.
Προφανώς δεν είσαι ιδιοκτήτης ξενοδοχείου. Να σου θυμίσω πώς η #JesuisAliki ήταν αλληλέγγυα μέχρι που έμαθε πως οι ΜΚΟ έκαναν κατάληψη στο ξενοδοχείο της. Μάλιστα όταν είδε την είδηση στο web πάτησε like, αλλά όταν είδε πως είναι το δικό της, τα γύρισε. :lol:
How are Albanians distorting history
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 21384
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Χίος: Κάτοικος πυροβόλησε με καραμπίνα δυο 16χρονα ανήλικα προσφυγοπουλάκια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 03 Απρ 2020, 10:44

https://www.pronews.gr/amyna-asfaleia/e ... nthike-ton Χίος: Για απόπειρα ανθρωποκτονίας από πρόθεση θα δικαστεί ο 48χρονος, που πυροβόλησε δύο 16χρονους.Η εισαγγελέας πρωτοδικών Χίου τον παρέπεμψε να απολογηθεί την ερχόμενη Δευτέρα στον ανακριτή, ενώ έως τότε θα παραμείνει κρατούμενος. Με πέτρες και ξύλα επιτέθηκαν στον 48χρονο από το χωριό Χαλκειός στην Χίο, τουλάχιστον τέσσερα «ανήλικα προσφυγάκια» όταν τα εντόπισε στο κτήμα του να προκαλούν φθορές και να κλέβουν οπωροκηπευτικά προϊόντα.

Και όχι μόνο αυτό: Όταν τον είδαν οι "ανήλικοι" αλλοδαποί με πρωτοφανές θράσος, του επιτέθηκαν με ξύλα και πέτρες!

Αποτέλεσμα της επίθεσης ήταν ο 48χρονος αμυνόμενος να πυροβολήσει κατά δύο εκ των αλλοδαπών και να τους τραυματίσει.

Τώρα οι αρχές τον κατηγορούν για απόπειρα ανθρωποκτονίας από πρόθεση και για παράβαση της νομοθεσίας περί όπλων:

Η εισαγγελέας πρωτοδικών Χίου τον παρέπεμψε να απολογηθεί την ερχόμενη Δευτέρα στον ανακριτή, ενώ έως τότε θα παραμείνει… κρατούμενος.

Τι συνέβη πραγματικά όμως

Σύμφωνα με ανακοίνωση της ίδιας της αστυνομικής διεύθυνσης Βορείου Αιγαίου κατά τη διερεύνηση της συγκεκριμένης υπόθεσης, συνελήφθησαν επίσης χθες στη Χίο, τέσσερις «ανήλικοι» αλλοδαποί, με τις κατηγορίες, της απόπειρας πρόκλησης επικίνδυνης σωματικής βλάβης, της κλοπής, της φθοράς ξένης ιδιοκτησίας και για παράβαση της νομοθεσίας για τα όπλα.

Ειδικότερα όπως αναφέρεται στην ανακοίνωση σύμφωνα με τα στοιχεία της έρευνας, χθες το απόγευμα στη Χίο, οι συλληφθέντες αλλοδαποί, δρώντας από κοινού με έτερους αλλοδαπούς αγνώστων μέχρι στιγμής στοιχείων, μπήκαν σε αγρόκτημα του 48χρονου, προκάλεσαν φθορές και αφαίρεσαν οπωροκηπευτικά προϊόντα.

«Οι αλλοδαποί εντοπίστηκαν από τον 48χρονο και κατά την εξέλιξη του περιστατικού επιτέθηκαν σε βάρος του με πέτρες και ξύλα, ενώ ο τελευταίος πυροβόλησε με κυνηγετικό όπλο. Στο πλαίσιο των ερευνών κατασχέθηκαν, κυνηγητικό όπλο και τρία φυσίγγια, ενώ δύο εκ των συλληφθέντων αλλοδαπών που τραυματίσθηκαν κατά το χρόνο του περιστατικού, μεταφέρθηκαν στο Νοσοκομείο της Χίου», αναφέρει η ανακοίνωση της αστυνομίας.
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών