Η νεα Ισλαμικη Ευρωπη

Κοινωνικά θέματα, τάσεις, προβληματισμοί, απ’ όλο τον κόσμο.
Maejima

Re: Η νεα Ισλαμικη Ευρωπη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Maejima » 24 Αύγ 2020, 14:49

MiGiSukhoI έγραψε:
24 Αύγ 2020, 14:37
Γι' αυτό σοσιαλισμός και εθνικισμός δεν συμβαδίζουν.
Τί λές, ρε νούμερο. Όλα τα κουμουνιστικά κινήματα της Λατ. Αμερικής, έχουν αφετηρία πατριωτική και αντι-αποικιοκρατική δράση.

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7980
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Η νεα Ισλαμικη Ευρωπη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 24 Αύγ 2020, 14:49

Μπίστης έγραψε:
24 Αύγ 2020, 14:41
Antares έγραψε:
24 Αύγ 2020, 14:24

Στα 13 του ο παππούς μου σαν μέλος της ΟΚΝΕ την δεκαετία του 1920 τον έστειλαν οι φασίστες, στα ξερονήσια.
Ξεπέρασε το.
Δεν είναι σοβαρός λόγος γιά να συνεχίζεις την οικογενειακή παράδοση σε ζητήματα ιδεολογίας
Διόρθωσέ το. Ο ένας παππούς μου σκοτώθηκε στα 30 του και ο άλλος πολέμησε σε όλους τους πολέμους εναντίον εξωτερικών εχθρών και δούλεψε μετανάστης στη Γερμανία. :003:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Antares την 24 Αύγ 2020, 14:53, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Scouser
Δημοσιεύσεις: 11950
Εγγραφή: 13 Αύγ 2020, 23:18

Re: Η νεα Ισλαμικη Ευρωπη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scouser » 24 Αύγ 2020, 14:49

Philip Mortimer έγραψε:
24 Αύγ 2020, 14:32
Scouser έγραψε:
24 Αύγ 2020, 14:11
Philip Mortimer έγραψε:
24 Αύγ 2020, 13:59


Το ισλάμ είναι μια ακόμα θρησκεια, δεν πρόκειται για κάποιου είδους δαιμονικό κατασκευασμα.
Εξ αυτού του σημείου, όλα είναι ζήτημα ενσωμάτωσης και εκσυγχρονισμού, ειτε μιλάνε για χριστιανούς είτε για μουσουλμάνους, είτε για ινδουιστές.
Και ο εθνικοσοσιαλισμός ακόμα μια πολιτική ιδεολογία είναι, ας μην τον δαιμονοποιούμε. Όλα είναι θέμα ενσωμάτωσης και εκσυγχρονισμού των ναζί. Φαντάζομαι βλέπεις θετικά την περίπτωση Κασιδιάρη.
Ο ναζισμός είναι στη βάση του μισανθρωπη ιδεολογία.

Οι θρησκείες επειδή δημιουργήθηκαν κάμποσους αιώνες πιο πριν έχουν και στοιχεία που αναπόφευκτα σχετίζονται με τις εποχές αυτές και σήμερα βέβαια δικαίως θεωρούνται βάρβάρα, αναχρονιστικά και αυταρχικά. Ούτε ο χριστιανισμός έχει καμία αγια ιστορία φυσικά, ούτε τα ιερά βιβλία του είναι απαλλαγμενα των προαναφερθέντων στοιχείων. Μπορούν, όμως, να παραβλεφθουν αυτά τα στοιχεία ως δευτερεύοντα και φαινόμενα της εποχής, ώστε να μείνουν οι όποιοι πιστοί στο πνευματικό κομμάτι και να διατηρήσουν τις ανθρωπιστικές διδαχές της κάθε θρησκείας.
Το ποϊντ μου είναι πως το να λες ότι όλες οι θρησκείες είναι ίδιες είναι σαν να λες ότι όλες οι πολιτικές ιδεολογίες είναι ίδιες. Προφανώς και δεν έχουν έτσι τα πράγματα και δεν είναι το ίδιο πράγμα πχ το Ισλάμ με τον Βουδισμό, όπως δεν είναι το ίδιο ο ναζισμός με την σοσιαλδημοκρατία (ασχέτως αν μοιράζονται κάποια κοινά στοιχεία). Το Ισλάμ από τη φύση του είναι (τουλάχιστον) εξίσου πολιτική ιδεολογία με θρησκεία, περιλαμβάνει σύστημα άπαρτχαϊντ, έχει τον ιερό πόλεμο και την δουλεία σαν αναπόσπαστα σκέλη του, προβλέπει τη θανατική ποινή για τους εξωμότες, ο ιδρυτής του έκανε σεξ με ένα εννιάχρονο κτλ. Όσοι μουσουλμάνοι τα υποστηρίζουν αυτά δεν διαστρεβλώνουν τη θρησκεία, αντιθέτως την εφαρμόζουν πιστά. Με τον χριστιανισμό ισχύει ακριβώς το αντίθετο: η συντριπτική πλειοψηφία των εγκλημάτων που έγιναν στο όνομα της θρησκείας ήταν πράξεις που όχι μόνο δεν περιέχονται στο creed, αλλά βρίσκονται σε ευθεία αντίθεση μαζί του. Για αυτό ο χριστιανισμός επιβίωσε άνετα έστω και αφού ''εκσυγχρονίστηκε''. Με το Ισλάμ αυτό είναι αδύνατο γιατί αυτά που αποκαλείς ''δευτερεύοντα στοιχεία και φαινόμενα της εποχής'' είναι η ίδια η θρησκεία.
''That's not what your fucking job is. You are bullshiting people, you are acting as a propagandist. It's not 'mostly peaceful' when a car is on fire''. Joe Rogan

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Η νεα Ισλαμικη Ευρωπη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 24 Αύγ 2020, 14:54

Chainis έγραψε:
24 Αύγ 2020, 13:44
Συμπτωματικά πριν 2-3 ώρες χάζευα στοιχεία της γιουροστατ.
Οι μουσουλμάνοι στην Ευρώπη είναι 23 κάτι εκατομμύρια, δηλαδή 4,4% του πληθυσμού.
Ε εντάξει ρε. Τους γαμάμε. :g030:
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Η νεα Ισλαμικη Ευρωπη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 24 Αύγ 2020, 15:02

Πολεμάμε όλες τις θρησκείες ως αιτίες για τη σκατοψυχιά των ανθρώπων. Κανένα δικαίωμα και σεβασμός σε διαφορετικότητες δεν έχει να κάνω εδώ.
Πολύ μπέρδεμα έχει πέσει στην αριστερά. Λίγο για ν πάει κόντρα στους φασίστες λίγο τα τσιτάτα και οι βασικές αρχές (λες και δεν είναι όλα σχετικά)
καταλήγει στο να στηρίξει "δικαίωμα" στην αντίδραση και στο μίσος/., Γιατί και ο χριστιανισμός ακόμα το μίσος θα προωθήσει. Ατομισμός, εξουσίες κλπ, δεν θα το αναλύσουμε τώρα.
Κανένα τζαμί ρε. Απαγόρευση της μαντίλας. ΑΦΜ σε όλους. Αξιοποίηση των εργατικών χεριών και ισοτιμία. να νιώσουν και οι εξ ανατολών μετανάστες ότι υπάρχει καλύτερη κοινωνία και ότι τους στηρίζει. Πιο Έλληνες από τους Έλληνες θα γίνουν.
Στη συνέχεια μελετάμε πως θα τελειώσουμε με τον Χριστιανισμό.
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Antipnevma
Δημοσιεύσεις: 1662
Εγγραφή: 23 Ιούλ 2020, 12:11

Re: Η νεα Ισλαμικη Ευρωπη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antipnevma » 24 Αύγ 2020, 15:06

Scouser έγραψε:
24 Αύγ 2020, 14:49
Philip Mortimer έγραψε:
24 Αύγ 2020, 14:32
Scouser έγραψε:
24 Αύγ 2020, 14:11

Και ο εθνικοσοσιαλισμός ακόμα μια πολιτική ιδεολογία είναι, ας μην τον δαιμονοποιούμε. Όλα είναι θέμα ενσωμάτωσης και εκσυγχρονισμού των ναζί. Φαντάζομαι βλέπεις θετικά την περίπτωση Κασιδιάρη.
Ο ναζισμός είναι στη βάση του μισανθρωπη ιδεολογία.

Οι θρησκείες επειδή δημιουργήθηκαν κάμποσους αιώνες πιο πριν έχουν και στοιχεία που αναπόφευκτα σχετίζονται με τις εποχές αυτές και σήμερα βέβαια δικαίως θεωρούνται βάρβάρα, αναχρονιστικά και αυταρχικά. Ούτε ο χριστιανισμός έχει καμία αγια ιστορία φυσικά, ούτε τα ιερά βιβλία του είναι απαλλαγμενα των προαναφερθέντων στοιχείων. Μπορούν, όμως, να παραβλεφθουν αυτά τα στοιχεία ως δευτερεύοντα και φαινόμενα της εποχής, ώστε να μείνουν οι όποιοι πιστοί στο πνευματικό κομμάτι και να διατηρήσουν τις ανθρωπιστικές διδαχές της κάθε θρησκείας.
Το ποϊντ μου είναι πως το να λες ότι όλες οι θρησκείες είναι ίδιες είναι σαν να λες ότι όλες οι πολιτικές ιδεολογίες είναι ίδιες. Προφανώς και δεν έχουν έτσι τα πράγματα και δεν είναι το ίδιο πράγμα πχ το Ισλάμ με τον Βουδισμό, όπως δεν είναι το ίδιο ο ναζισμός με την σοσιαλδημοκρατία (ασχέτως αν μοιράζονται κάποια κοινά στοιχεία). Το Ισλάμ από τη φύση του είναι (τουλάχιστον) εξίσου πολιτική ιδεολογία με θρησκεία, περιλαμβάνει σύστημα άπαρτχαϊντ, έχει τον ιερό πόλεμο και την δουλεία σαν αναπόσπαστα σκέλη του, προβλέπει τη θανατική ποινή για τους εξωμότες, ο ιδρυτής του έκανε σεξ με ένα εννιάχρονο κτλ. Όσοι μουσουλμάνοι τα υποστηρίζουν αυτά δεν διαστρεβλώνουν τη θρησκεία, αντιθέτως την εφαρμόζουν πιστά. Με τον χριστιανισμό ισχύει ακριβώς το αντίθετο: η συντριπτική πλειοψηφία των εγκλημάτων που έγιναν στο όνομα της θρησκείας ήταν πράξεις που όχι μόνο δεν περιέχονται στο creed, αλλά βρίσκονται σε ευθεία αντίθεση μαζί του. Για αυτό ο χριστιανισμός επιβίωσε άνετα έστω και αφού ''εκσυγχρονίστηκε''. Με το Ισλάμ αυτό είναι αδύνατο γιατί αυτά που αποκαλείς ''δευτερεύοντα στοιχεία και φαινόμενα της εποχής'' είναι η ίδια η θρησκεία.
Δηλαδή οι σταυροφορίες, ο προσηλυτισμός με κάθε μέσο, η δίωξη αιρέσεων, ο αντισημιτισμός, οι συντηρητικές αξίες και η έντονη δεισιδαιμονία δεν είναι αναπόσπαστο κομμάτι του χριστιανισμού; Δεν εκσυγχρονίστηκε ο χριστιανισμός. Απλά η νεώτερη Ευρώπη τον παράτησε γιατί υιοθέτησε άλλες αξίες.
Indulge And Undermine

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38313
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Η νεα Ισλαμικη Ευρωπη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 24 Αύγ 2020, 15:14

Χαοτικός έγραψε:
24 Αύγ 2020, 15:02
Πολεμάμε όλες τις θρησκείες ως αιτίες για τη σκατοψυχιά των ανθρώπων. Κανένα δικαίωμα και σεβασμός σε διαφορετικότητες δεν έχει να κάνω εδώ.
Πολύ μπέρδεμα έχει πέσει στην αριστερά. Λίγο για ν πάει κόντρα στους φασίστες λίγο τα τσιτάτα και οι βασικές αρχές (λες και δεν είναι όλα σχετικά)
καταλήγει στο να στηρίξει "δικαίωμα" στην αντίδραση και στο μίσος/., Γιατί και ο χριστιανισμός ακόμα το μίσος θα προωθήσει. Ατομισμός, εξουσίες κλπ, δεν θα το αναλύσουμε τώρα.
Κανένα τζαμί ρε. Απαγόρευση της μαντίλας. ΑΦΜ σε όλους. Αξιοποίηση των εργατικών χεριών και ισοτιμία. να νιώσουν και οι εξ ανατολών μετανάστες ότι υπάρχει καλύτερη κοινωνία και ότι τους στηρίζει. Πιο Έλληνες από τους Έλληνες θα γίνουν.
Στη συνέχεια μελετάμε πως θα τελειώσουμε με τον Χριστιανισμό.
Αν εσύ είσαι αριστερός εγώ είμαι ο Βούδας μαλάκα μου.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
MiGiSukhoI
Δημοσιεύσεις: 1694
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 22:19
Τοποθεσία: Chaos CiTy

Re: Η νεα Ισλαμικη Ευρωπη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από MiGiSukhoI » 24 Αύγ 2020, 15:14

Για τους αμόρφωτους ο εθνικιστής δεν είναι πατριώτης.
Μισάνθρωπος είναι που θεωρεί την φυλή του ανώτερη από τις άλλες.

Όπως οι φασίστες οι Ισραηλινοί...
ΑΡΧΙΣΕ Η ΚΑΘΑΡΣΗ...

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Η νεα Ισλαμικη Ευρωπη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 24 Αύγ 2020, 15:39

sys3x έγραψε:
24 Αύγ 2020, 15:14
Χαοτικός έγραψε:
24 Αύγ 2020, 15:02
Πολεμάμε όλες τις θρησκείες ως αιτίες για τη σκατοψυχιά των ανθρώπων. Κανένα δικαίωμα και σεβασμός σε διαφορετικότητες δεν έχει να κάνω εδώ.
Πολύ μπέρδεμα έχει πέσει στην αριστερά. Λίγο για ν πάει κόντρα στους φασίστες λίγο τα τσιτάτα και οι βασικές αρχές (λες και δεν είναι όλα σχετικά)
καταλήγει στο να στηρίξει "δικαίωμα" στην αντίδραση και στο μίσος/., Γιατί και ο χριστιανισμός ακόμα το μίσος θα προωθήσει. Ατομισμός, εξουσίες κλπ, δεν θα το αναλύσουμε τώρα.
Κανένα τζαμί ρε. Απαγόρευση της μαντίλας. ΑΦΜ σε όλους. Αξιοποίηση των εργατικών χεριών και ισοτιμία. να νιώσουν και οι εξ ανατολών μετανάστες ότι υπάρχει καλύτερη κοινωνία και ότι τους στηρίζει. Πιο Έλληνες από τους Έλληνες θα γίνουν.
Στη συνέχεια μελετάμε πως θα τελειώσουμε με τον Χριστιανισμό.
Αν εσύ είσαι αριστερός εγώ είμαι ο Βούδας μαλάκα μου.
Ξεκόλλα ρε μλκ! Αυτό είναι αριστερά. Όχι οι μεταρρυθμίσεις των Ευρωπαίων που σου χαρίσανε ιδιωτικότητα και "δικαιώματα".
Έχω ξαναπεί για την κόντρα που είχα με άτομα από το χώρο μου, που χαιρόντουσαν οι μαλάκες επειδή οι ξένοι αποφάσισαν να μην υποχρεώνεσαι να δηλώνεις ορθόδοξος κάτι που ήταν νταβατζιλίκι βεβαίως. Αλλά το καταργείς και το αλλάζεις μόνος σου με τον αγώνα σου (μόνος σου δηλαδή ο χώρος σου, όλοι όσοι πιστεύετε το ίδιο). Έψαχνα πολύ καιρό τη διαδικασία να σβήσω από την ταυτότητα αυτήν τη μαλακία. Και ξαφνικά μου ήρθε δώρο.Δεν το γουστάρω ρε φίλε. Γιατί στην ουσία δεν είναι οι λέξεις Χριστιανός ορθόδοξος που με σκάει. Είναι το νταβατζιλίκι και πως πρέπει να κάνεις ότι κάνουν όλοι. Μου λέγανε ότι θα έχω διοικητικά κολλήματα. Προβλήματα με το δημόσιο, το στρατό κλπ. Αυτό ήθελα να παλέψω να αλλάξει. όχι οι ανούσιες μαλακίες.

Άμα πεις "ο σκυλάραπας", θέλω από το να σε γαμήσω μέχρι το να αλλάξεις ή έστω να ντρέπεσαι να το ξαναπείς και να το βουλώνεις. Να νιώθεις την ξεφτίλα μέχρι ν συνετιστείς. όχι να με προστατεύει ο νόμος και να σε πάω στους μπάτσους για να ησυχάσω. Γιατί δεν με ησυχάζει αυτό. Μόνο στα πλαίσια του εγωισμού μου θα γουστάρω μέσα μου που σε πιάσανε και θα ικανοποιήσω το "Έτσι το μουνόπανο! να πάει να γαμηθεί!". Όμως δεν θα το πω και δημόσια. δεν θα ξεφτιλίσω την πολιτική μου δείχνοντας ότι ικανοποιήθηκε ο εγωισμός μου. Άσχετα λοιπόν αν είμαι καλός άνθρωπος ή γουστάρω καρκίνους που είναι κι αυτό φυσικό με τα κόμπλεξ και την οργή που έχω μαζέψει, προσέχω τι θα βγάζω ως πολιτική. μην το πάρεις ως υποκρισία. δεν είναι αυτό. Είναι ότι θες στο πλήθος να προωθούνται τα σωστά και τα καλά. όχι η δική σου ικανοποίηση.

Δεν είναι λοιπόν αριστερά αυτό που νομίζεις επειδή τ λένε οι αριστεροί. Καρα-αστισμός είναι πολλά από αυτά που διαβάζεις.
Αυτό που λέω εγώ είναι η αριστερά.


Να. Τις έφαγε ένας τύπος ναζί και έβαλε ο άλλος το βίντεο έτσι; Και του τη λένε καθρεφτικά, με τα γνωστά ιδεολογήματα της αριστεράς ότι "άμα ήταν αριστερός, θα λέγατε παλιοφασίστες κλπ κλπ". Κι ο άλλος το πάει αλλού και γίνεται μία μαλακισμένη κατάσταση που διαιωνίζεται. Ε όχι ρε φίλε δεν είναι αριστερό αυτό που έκανε ο μαλάκας που έριξε μπουνιά. Είναι ανθρώπινο, του αναγνωρίζω την παραβατική συμπεριφορά λόγω οργής, αλλά κάτσε κει ρε μαλάκα μη φύγεις μετά και κάνε μια καθαρή δήλωση. Απομόνωσε την ιδεολογία και πες για το συναίσθημά σου. "μου τη δίνει το αρχίδι και θέλω να τον τσακίσω".
Όχι ότι είναι φσίστες κι εγώ αγωνιστής και είναι καθήκον μου.
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Chainis
Δημοσιεύσεις: 21282
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 19:39
Phorum.gr user: Chainis

Re: Η νεα Ισλαμικη Ευρωπη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chainis » 24 Αύγ 2020, 16:01

Χαοτικός έγραψε:
24 Αύγ 2020, 14:54
Chainis έγραψε:
24 Αύγ 2020, 13:44
Συμπτωματικά πριν 2-3 ώρες χάζευα στοιχεία της γιουροστατ.
Οι μουσουλμάνοι στην Ευρώπη είναι 23 κάτι εκατομμύρια, δηλαδή 4,4% του πληθυσμού.
Ε εντάξει ρε. Τους γαμάμε. :g030:
Ακόμα είναι ελεγξιμο, δεν ξέρω πως θα είναι αν αυκηθει κι άλλο.
Όπου δεν κατάφερε να επικρατήσει ο ΕΛΑΣ εξοντωνοντας τις άλλες αντιστασιακες οργανώσεις δεν υπήρξαν και τάγματα ασφαλείας

Μάργκαρετ Θάτσερ:
Ο σοσιαλισμός είναι πολύ καλός μέχρι να τελειώσουν τα λεφτά των αλλων

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Η νεα Ισλαμικη Ευρωπη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 24 Αύγ 2020, 16:09

Chainis έγραψε:
24 Αύγ 2020, 16:01
Χαοτικός έγραψε:
24 Αύγ 2020, 14:54
Chainis έγραψε:
24 Αύγ 2020, 13:44
Συμπτωματικά πριν 2-3 ώρες χάζευα στοιχεία της γιουροστατ.
Οι μουσουλμάνοι στην Ευρώπη είναι 23 κάτι εκατομμύρια, δηλαδή 4,4% του πληθυσμού.
Ε εντάξει ρε. Τους γαμάμε. :g030:
Ακόμα είναι ελεγξιμο, δεν ξέρω πως θα είναι αν αυκηθει κι άλλο.
Το 2,2 είναι γκόμενες. Αναλαμβάνει ο Daje. Οι υπόλοιποι που είναι άντρες, αναλαμβάνει ο Τοξοβόλος :g030:
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Χουργιατς
Δημοσιεύσεις: 6700
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 02:06

Re: Η νεα Ισλαμικη Ευρωπη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χουργιατς » 24 Αύγ 2020, 16:16

Chainis έγραψε:
24 Αύγ 2020, 16:01


Ακόμα είναι ελεγξιμο, δεν ξέρω πως θα είναι αν αυκηθει κι άλλο.

καθόλου ελέγξιμο δεν είναι :102:

οι Ευρωπαίοι φτωχαίνουν και δε γεννούν :102:

ενώ οι λάθρο επιδοτούνται για να γεννοβολούν :102:

οι κκζαίοι, νικήσουν ή χάσουν, θα έχουν άσχημο τέλος :102:

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7980
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Η νεα Ισλαμικη Ευρωπη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 24 Αύγ 2020, 17:13

Οι Ευρωπαίοι φτωχαίνουν; Δεν βλέπω κάτι τέτοιο. Απλά λειτουργεί κάτι παράλληλα, σαν παρακράτος, προκειμένου να μπουν όσοι μπαίνουν και να επιδοτούνται.
Μακροπρόθεσμα δεν μπορεί να λειτουργήσει. Νομίζω ότι τα ευρωπαικά κράτη και οι λαοί έχουν μεγαλύτερη δύναμη για να αποτρέψουν τον μετασχηματισμό της κοινωνίας τους σε κοινωνία τύπου Λιβάνου.
Απλά δεν αντέχονται οι ανατολίτες. Ας νιώσουν λίγο ακόμη στο πετσί τους τι πάει να πει ανατολίτικος σκοταδισμός και απατεωνιά, ας διαταραχθεί η κοινωνία τους και μετά θα πέσει κλωτσιά στα πισινά.

Άβαταρ μέλους
OANNHSEA
Δημοσιεύσεις: 8686
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 11:27

Re: Η νεα Ισλαμικη Ευρωπη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από OANNHSEA » 24 Αύγ 2020, 17:15

Philip Mortimer έγραψε:
24 Αύγ 2020, 13:56
Otto Weininger έγραψε:
24 Αύγ 2020, 13:54
Philip Mortimer έγραψε:
24 Αύγ 2020, 13:47


Νομίζω πως είστε κάπως υπερβολικοί.
Αυτό ακριβώς. Νομίζεις.
Για λόγους ευγενείας το έβαλα. :lol:
Όταν σου τον βάλουν οι μουσουλμάνοι, να το ξέρεις δεν θα είναι από ευγένεια...

.
Bellum omnium contra omnes
Ου παντός πλειν εις Κόρινθον...

Georg Von Balkanen
Δημοσιεύσεις: 1646
Εγγραφή: 04 Σεπ 2019, 11:33

Re: Η νεα Ισλαμικη Ευρωπη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Georg Von Balkanen » 24 Αύγ 2020, 17:23

Εν τω μεταξύ, έχεις 10 εκατομμύρια περίπου λαό, εντός της ΕΕ, όπου είναι μουσουλμάνοι στα πάντα εκτός από το θρήσκευμα και τους έπιασε ο πόνος για το ποιος θα έχει το trademark.

:roll:

Απάντηση

Επιστροφή στο “Διεθνή Κοινωνικά”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών