τον εκφοβιζαν στο σχολειο,

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
lolek1
Δημοσιεύσεις: 2059
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 15:27

Re: τον εκφοβιζαν στο σχολειο,

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από lolek1 » 10 Ιούλ 2018, 14:58

Cecily Anne έγραψε:
10 Ιούλ 2018, 14:55
shrike έγραψε:
10 Ιούλ 2018, 14:47

Το πώς θα το μάθουν, είναι άλλο θέμα. Εγώ πάντως δεν έχω δώσει ούτε μια ξυλιά, ούτε κι έχω βγάλει ποτέ στριγγλιά.
Πάντα υπάρχουν τρόποι, βέβαια εξαρτάται κι απ' το παιδί (μην το παίζω και μάγκας, δεν μου 'τυχε κανένας Χέλης πχ να πάω να γίνω οπαδός του Ηρώδη).
Δεν είναι εύκολο. Εγώ ήμουν σατανάς μεταμορφωμένος. Αν είχα παιδί σαν και μένα, ίσως συμβουλευόμουν ειδικό. Πχ πέταξα το γραφείο μου από τον όροφο στο ισόγειο, για να μη διαβάσω ή πχ είχα περάσει φάση που ήμουν πυρομανής και έπαιζα με αναπτήρες και κεριά και είχα βάλει φωτιά στο κρεβάτι μια φορά και κόντεψα να καώ ζωντανή ή πχ είχα περάσει φάση που έπαιζα "το μπαρ" και πότιζα την αδερφή μου και μένα σφηνάκια λικέρ και μας βρήκε η μάνα μου κουδούνια και άλλα πολλά ωραία που δεν έχει νόημα να τα γράψω, διότι παίζει να μην είχα πιάσει καν τη τετάρτη δημοτικού.
εσυ θελεις δεσιμο και μαστιγωμα

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20420
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: τον εκφοβιζαν στο σχολειο,

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 10 Ιούλ 2018, 14:58

Σουβλίτσα έγραψε:
10 Ιούλ 2018, 14:57
Πώς φαίνονται πάντως όσοι δεν έχουν φάει μπάτσα στην ζωή τους όταν θα έπρεπε :003:
Κι εσύ που τις έφαγες, τίποτα δεν έμαθες.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
Σουβλίτσα
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6091
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:31

Re: τον εκφοβιζαν στο σχολειο,

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σουβλίτσα » 10 Ιούλ 2018, 15:00

Cecily Anne έγραψε:
10 Ιούλ 2018, 14:58
Σουβλίτσα έγραψε:
10 Ιούλ 2018, 14:57
Πώς φαίνονται πάντως όσοι δεν έχουν φάει μπάτσα στην ζωή τους όταν θα έπρεπε :003:
Κι εσύ που τις έφαγες, τίποτα δεν έμαθες.
Αγαπητή, σε παραθέτω και μετά από καιρό και κατ'εξαίρεση, δεν ομιλούσα για εσένα εαν κάτι τέτοιο βέβαια σου περασε από το μυαλό

Για να μιλήσω για τα δικά μου, εγώ δεν χρειάστηκε να φάω μπάτσες στην ζωή μου για να στρώσω (αν εξαιρέσεις μια από τον πατέρα μου και μία από συμμαθητή τον πόνεσα πολύ με τα νύχια, το ομολογώ :lol: )
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Σουβλίτσα την 10 Ιούλ 2018, 15:01, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
...δι᾿ ἐσόπτρου ἐν αἰνίγματι...

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20420
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: τον εκφοβιζαν στο σχολειο,

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 10 Ιούλ 2018, 15:00

Δεν ομιλούσε σε μένα, αλλά έγραψε κάτω από μένα..
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
Σουβλίτσα
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6091
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:31

Re: τον εκφοβιζαν στο σχολειο,

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σουβλίτσα » 10 Ιούλ 2018, 15:01

Cecily Anne έγραψε:
10 Ιούλ 2018, 15:00
Δεν ομιλούσε σε μένα, αλλά έγραψε κάτω από μένα..
και τι να κανω ρε σες που δεν σε πρόλαβα δηλαδή, άλλη φορά να συγκρατείσαι πριν γράψω
...δι᾿ ἐσόπτρου ἐν αἰνίγματι...

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20420
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: τον εκφοβιζαν στο σχολειο,

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 10 Ιούλ 2018, 15:02

Ναι, θα μυρίζω τα νύχια μου, μην πάει και κάνεις ποστ.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 24362
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: τον εκφοβιζαν στο σχολειο,

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 10 Ιούλ 2018, 15:02

Σουβλίτσα έγραψε:
10 Ιούλ 2018, 14:51

Κοίτα, καταλαβαίνω οτι η λεγόμενη αρετή της διάκρισης μπορεί και να μην λειτουργεί σε εσένα ικανοποιητικά, οκ

Αφού μιλάμε έτσι ανοιχτά εδώ πέρα, διαβάζοντας παραπάνω τα γραφόμενά σου, συμφώνησα στο θεωρητικό κομμάτι, πιο προσωπικά όμως, μου βγήκε σε κάτι: σε εμένα υπάρχει μια ανωτερότητα χαρακτήρα και κρίσης
Δεν είναι έτσι: για να ζητάς για παράδειγμα, από τον νεαρό του βίντεο που ανταπέδωσε το χτύπημα να σταθεί στο ύψος του (και εγώ να πω ναι σε αυτό κατα τα αλλα) θα πρέπει να του ζητάς επίσης να μην έχει άλλες παραμέτρους στον χαρακτήρα του, να μην έχει άλλες εμπειρίες από τους νταήδες, να είναι εξελιγμένος και ψημένος στην σκληρότητα της ζωής και να ειναι τέρμα ολοκληρωμένος χριστιανός.
Στην πραγματικότητα όμως, είναι ένα παιδι, με συγκεκριμένη ψυχολογία, συγκεκριμένες ανάγκες και σε συγκεκριμένο περιβάλλον

Δεν ξέρω αν καταλαβαινεις τί σου λέω
σουβλίτσα έχουμε χαθεί εντελώς. Συγνώμη αν μοιάζω υπερόπτης, σταματάω γιατί πράγματι νιώθω οτι δεν ειναι αστεία πολύ η πλάκα μου, αλλά αλήθεια μερικά που λες δεν μπορώ να πιστέψω οτι τα λές σοβαρά.

εκεί με το καλός χριστιανός δηλαδή, τι να πώ, οκ. :003:

Άβαταρ μέλους
Σουβλίτσα
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6091
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:31

Re: τον εκφοβιζαν στο σχολειο,

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σουβλίτσα » 10 Ιούλ 2018, 15:04

Ναι, επειδή όντως κι εγώ κουράστηκα που δε με καταλαβαίνεις, κι έχω δηλώσει και πρόσφατα οτι δεν κάνω και πολυ καλα να συμμετέχω σε διαλόγους με διάφορους (διαφορους λεω), νομιζω οτι τεσπα, αυτα που σκεπτομαι τα ειπα, να εστιασουμε στο θεμα μας περισσότερο θα ελεγα και λιγοτερο στα προσωπικα
...δι᾿ ἐσόπτρου ἐν αἰνίγματι...

Άβαταρ μέλους
Σουβλίτσα
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6091
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:31

Re: τον εκφοβιζαν στο σχολειο,

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σουβλίτσα » 10 Ιούλ 2018, 15:05

Cecily Anne έγραψε:
10 Ιούλ 2018, 15:02
Ναι, θα μυρίζω τα νύχια μου, μην πάει και κάνεις ποστ.
ναι αλλά να μην βιάζεσαι να κατηγορήσεις κι όλας
τεσπα, ολα καλα, καταλαβαίνω οτι μπορει να φάνηκε έτσι
...δι᾿ ἐσόπτρου ἐν αἰνίγματι...

Άβαταρ μέλους
shrike
Δημοσιεύσεις: 4282
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 08:39
Phorum.gr user: Isildur
Τοποθεσία: Παρά θῖν' ἁλὸς

Re: τον εκφοβιζαν στο σχολειο,

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από shrike » 10 Ιούλ 2018, 15:05

enaon έγραψε:
10 Ιούλ 2018, 14:53
shrike έγραψε:
10 Ιούλ 2018, 14:47
Ρε, μη λέτε ό,τι θέτε. Πρίζες ασφαλείας είχα πάντα στο σπίτι, όπως και αντιηλεκτροπληξιακό στον πίνακα. Δεν είναι εκεί το θέμα.
Το θέμα είναι να μάθουν κιόλας, ότι δεν πρέπει να βάζουν σύρματα, κατσαβίδια κλπ στις πρίζες, όχι απλά να είναι προστατευμένα.

Το πώς θα το μάθουν, είναι άλλο θέμα. Εγώ πάντως δεν έχω δώσει ούτε μια ξυλιά, ούτε κι έχω βγάλει ποτέ στριγγλιά.
Πάντα υπάρχουν τρόποι, βέβαια εξαρτάται κι απ' το παιδί (μην το παίζω και μάγκας, δεν μου 'τυχε κανένας Χέλης πχ να πάω να γίνω οπαδός του Ηρώδη).
δεν είναι επικίνδυνο το ρεύμα, άλλο αν εσύ το φοβάσαι. Να βάλεις ενα δδε στα 10ma και θα του δώσει το μάθημα εκείνο, σωστά, θα πάρει γνώση όχι φοβίες.
:smt017 Ντεν καταλαβαίνω, πώς κατάλαβες απ' αυτά που είπα, ότι αναπτύχθηκαν φοβίες στα παιδιά μου.

Σε κάποιες ηλικίες, τους μαθαίνεις να μην έρχονται σε επαφή με κάποια επικίνδυνα πράγματα. Ξαναλέω, το πώς θα το κάνεις εξαρτάται από τον τρόπο σου (και απ' το παιδί, φυσικά). Σε κάποιες άλλες (αργότερα) τους κάνεις μάθημα κι έτσι αποκτούν και γνώση. Απλά πράματα και κρίνοντας εκ του αποτελέσματος και της προσωπικής μου εμπειρίας, βλέπω ότι πιάνουν. :102:

Και, φυσικά και είναι επικίνδυνο το ρεύμα! Όσο επικίνδυνα είναι και τα μαχαίρια, τα βαριά αντικείμενα, κάποια εργαλεία κλπ. Τι θα πει "δεν είναι επικίνδυνο, απλά εγώ το φοβάμαι"; :smt017


νύχτα

Re: τον εκφοβιζαν στο σχολειο,

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από νύχτα » 10 Ιούλ 2018, 15:06

enaon έγραψε:
10 Ιούλ 2018, 14:11
εγώ νομίζω τα ματ πρέπει να βαράνε στο ψαχνό με πλαστικές σφαίρες, αλλά θέλω να τονίσω ότι είμαι κατά της κρατικής εξουσίας.
:smt005::smt005:

τραγική

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 26339
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: τον εκφοβιζαν στο σχολειο,

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 10 Ιούλ 2018, 15:09

Σε κάποιους - δυστυχώς για περιπτώσεις τυπου Σουβλυ - Βινόσαυρου - Ναζιάρη και των δασκάλων τους - μας έμαθαν οι γονείς μας, αν κάποιος προσπαθεί να μας ριξει μπατσα να τον κάνουμε νοσηλευόμενο - να μην προσκυνάμε - να μην γονατίζουμε - να μην φιλάμε χέρια κυριολεκτικά και μεταφορικά να μην γινόμαστε υποχείρια οποιουδήποτε οργανισμου εξουσίας και να γράφουμε - τρολλάρουμε οποιους προσπαθούν να μας καθοδηγήσουν - προβατοποιήσουν η να μας γεμίσουν φοβίες και να μας καταστρέψουν τη ζωή.
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
Σουβλίτσα
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6091
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:31

Re: τον εκφοβιζαν στο σχολειο,

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σουβλίτσα » 10 Ιούλ 2018, 15:10

Βγήκε πάλι η τρελή για σεργιάνι? λολ

Εναον, να απαντήσω σε αυτό που έγραψες και έγινε και παράθεση, να δείξω την δικη μου (όπως έδειξες εσυ την δική σου) ανωτερότητα και στην πράξη, με συγκεκριμένο παράδειγμα, σε σχέση με κρατική εξουσία, η να κρατηθώ και να δείξω χαρακτήρα? :lol::P
...δι᾿ ἐσόπτρου ἐν αἰνίγματι...

Άβαταρ μέλους
Βινόσαυρος
Δημοσιεύσεις: 6335
Εγγραφή: 26 Απρ 2018, 05:38

Re: τον εκφοβιζαν στο σχολειο,

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βινόσαυρος » 10 Ιούλ 2018, 15:12

Αγις έγραψε:
10 Ιούλ 2018, 15:09
Σε κάποιους - δυστυχώς για περιπτώσεις τυπου Βινόσαυρου
παρακαλω;
Αλληλεγγύη στην κα. Σταυράκη-Πατούλη.
Αλληλεγγύη στην αδελφότητα Κυρίλλου και Μεθοδίου.
Αλληλεγγύη στον κ. Καιρίδη.
Αλληλεγγύη στην κα. Συγγενιώτου.

Άβαταρ μέλους
enterprise-psi
Υπερσυντονιστής
Δημοσιεύσεις: 12610
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 07:29
Phorum.gr user: enterprise-psi
Τοποθεσία: Sector 001
Επικοινωνία:

Re: τον εκφοβιζαν στο σχολειο,

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enterprise-psi » 10 Ιούλ 2018, 15:14

Cecily Anne έγραψε:
10 Ιούλ 2018, 14:55

Δεν είναι εύκολο. Εγώ ήμουν σατανάς μεταμορφωμένος. Αν είχα παιδί σαν και μένα, ίσως συμβουλευόμουν ειδικό. Πχ πέταξα το γραφείο μου από τον όροφο στο ισόγειο, για να μη διαβάσω ή πχ είχα περάσει φάση που ήμουν πυρομανής και έπαιζα με αναπτήρες και κεριά και είχα βάλει φωτιά στο κρεβάτι μια φορά και κόντεψα να καώ ζωντανή ή πχ είχα περάσει φάση που έπαιζα "το μπαρ" και πότιζα την αδερφή μου και μένα σφηνάκια λικέρ και μας βρήκε η μάνα μου κουδούνια και άλλα πολλά ωραία που δεν έχει νόημα να τα γράψω, διότι παίζει να μην είχα πιάσει καν τη τετάρτη δημοτικού.
:blm: υπάρχουν και άλλοι :blm:

Highlights δικα μου

Φωτιά στην κούνια του ενός χρόνου αδερφού μου όταν εγω ήμουν 3.
Δεν μου έδινε ο πατέρας μου τα αεροπλάνα που έφτιαχνε , γιατί είναι μοντέλα δεν είναι παιχνίδια. Μαρμάρινο τασάκι στο σύνθετο και γκρέμισμα όλα.
Σε άσχετη στιγμή, ντου στην μπαλκονόπορτα με το κεφάλι, και γκρέμισμα όλης της τζαμαρίας. Πως ζω ακόμα κανείς δεν ξέρει.
Σκαρφάλωμα στην κάσα σαν μαϊμούδες, μαζί με τον αδερφό μου, κρύψιμο στο πατάρι, και μετά να ακούμε πανικόβλητη την μάνα, πάνε τα παιδιά
Απόπειρα ηλεκτροπληξίας του αδερφού μου απέτυχε γιατί είχε ρελε το σπίτι.
Απόπειρα προσπέρασης του ρελε δεν ολοκληρώθηκε γιατί με προλάβανε :lol:
Απόπειρα μεταφοράς ρεύματος από τον μετασχηματιστή υπερύψηλης της τηλεόρασης , προκειμένου ο πολυέλαιος να δράσει σαν πηνίο τεσλα, απέτυχε, και έκαψε και την τηλεόραση.* (ο φαδερ ειναι ηλεκτρολόγος, και τα παιδιά ρουφάνε γνώση σαν σφουγγάρια :003: )

Αυτα μέχρι να πάμε δημοτικό :003:

*αυτό πρέπει να το ξαναεπισκεφτώ :D
The business man whose master plan controls the world each day,
Is blind to indications of his species slow decay.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών