ΤΑ «ΕΜΒΟΛΙΑ»-FRANKENSTEIN ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΜΒΟΛΙΑ

Θέματα υγείας και ευεξίας, ιατρικά νέα και εξελίξεις.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 35485
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: ΤΑ «ΕΜΒΟΛΙΑ»-FRANKENSTEIN ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΜΒΟΛΙΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 20 Νοέμ 2020, 12:32

ksmyrn έγραψε:
20 Νοέμ 2020, 11:28
Κανείς εδώ δεν είναι "ειδικός". Ούτε μπορούμε να δούμε ή να ελεγξουμε εργαστηριακά κάτι. Οπότε καλούμαστε να εμπιστευτούμε τα λεγόμενα άλλων. Ε, τι να κάνουμε, κάποιοι δεν πιστεύουμε τον Μητσοτάκη :lol:
Ποιός Μητσοτάκης;Η FDA θα εγκρίνει ή όχι το εμβόλιο.

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24493
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: ΤΑ «ΕΜΒΟΛΙΑ»-FRANKENSTEIN ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΜΒΟΛΙΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 20 Νοέμ 2020, 12:33

Otto Weininger έγραψε:
20 Νοέμ 2020, 12:28
Αυτές τις πίπες τις είπε σε μια συνέντευξη μια γυναικολόγος, η Christiane Northrup.
:o

Αν γιατρός γράφει τέτοια, τότε τα πράγματα είναι ανησυχητικά. Κι εγώ στοιχημάτιζα ότι πρόκειται για τρολοανάρτηση.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ST48410 την 20 Νοέμ 2020, 12:34, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 35485
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: ΤΑ «ΕΜΒΟΛΙΑ»-FRANKENSTEIN ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΜΒΟΛΙΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 20 Νοέμ 2020, 12:34

adon99 έγραψε:
20 Νοέμ 2020, 11:52
Που ακριβως ειναι η επισημη ερευνα που λεει οτι το ταδε ποσοστο απο το συνολο που εμβολιαστηκαν ειχε ανοσια για 3-4 μηνες τουλαχιστον?
Δεν υπάρχει γιατί δεν έχουν περάσει αυτοί οι μήνες.Προχθές τελείωσε η δοκιμή.

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 35485
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: ΤΑ «ΕΜΒΟΛΙΑ»-FRANKENSTEIN ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΜΒΟΛΙΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 20 Νοέμ 2020, 12:38

Εγώ πάντως έχω τη λύση στην υποχρεωτικότητα ή μη του εμβολίου.Το εμβόλιο δεν πρέπει να είναι υποχρεωτικό.Ολοι όμως θα κληθούν να το κάνουν.Οποιος αρνηθεί θα καταγραφεί ότι αρνήθηκε και δεν θα έχει προτεραιότητα σε εντατική έτσι και αρρωστήσει από τον κορωνοιό.

Planis

Re: ΤΑ «ΕΜΒΟΛΙΑ»-FRANKENSTEIN ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΜΒΟΛΙΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Planis » 20 Νοέμ 2020, 12:39

πατησιωτης έγραψε:
20 Νοέμ 2020, 12:34
adon99 έγραψε:
20 Νοέμ 2020, 11:52
Που ακριβως ειναι η επισημη ερευνα που λεει οτι το ταδε ποσοστο απο το συνολο που εμβολιαστηκαν ειχε ανοσια για 3-4 μηνες τουλαχιστον?
Δεν υπάρχει γιατί δεν έχουν περάσει αυτοί οι μήνες.Προχθές τελείωσε η δοκιμή.
Σοβαρά ρε συ Πατησιώτη, ο τρόπος με τον οποίον πλασάρεται το εν λόγω (προσδοκώμενο) εμβόλιο εσένα δεν σου δημιουργεί κάποιες υποψίες; Δεν είναι πρωτοφανείς τέτοιου είδους προσεγγίσεις από τις Κυβερνήσεις και τα ΜΜΕ;

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 44003
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: ΤΑ «ΕΜΒΟΛΙΑ»-FRANKENSTEIN ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΜΒΟΛΙΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 20 Νοέμ 2020, 12:40

πατησιωτης έγραψε:
20 Νοέμ 2020, 12:32
ksmyrn έγραψε:
20 Νοέμ 2020, 11:28
Κανείς εδώ δεν είναι "ειδικός". Ούτε μπορούμε να δούμε ή να ελεγξουμε εργαστηριακά κάτι. Οπότε καλούμαστε να εμπιστευτούμε τα λεγόμενα άλλων. Ε, τι να κάνουμε, κάποιοι δεν πιστεύουμε τον Μητσοτάκη :lol:
Ποιός Μητσοτάκης;Η FDA θα εγκρίνει ή όχι το εμβόλιο.
Και κυρίως η EMA. Μην ξεχνάς ότι δεν είμαστε Αμερικανοί.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Planis

Re: ΤΑ «ΕΜΒΟΛΙΑ»-FRANKENSTEIN ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΜΒΟΛΙΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Planis » 20 Νοέμ 2020, 12:40

πατησιωτης έγραψε:
20 Νοέμ 2020, 12:38
Εγώ πάντως έχω τη λύση στην υποχρεωτικότητα ή μη του εμβολίου.Το εμβόλιο δεν πρέπει να είναι υποχρεωτικό.Ολοι όμως θα κληθούν να το κάνουν.Οποιος αρνηθεί θα καταγραφεί ότι αρνήθηκε και δεν θα έχει προτεραιότητα σε εντατική έτσι και αρρωστήσει από τον κορωνοιό.
Ακόμα και αν πάθει κάποιο ατύχημα και βρεθεί να είναι απλώς θετικός χωρίς συμπτώματα στον κινεζοϊό; :roll:

talaipwros
Δημοσιεύσεις: 25895
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 18:54

Re: ΤΑ «ΕΜΒΟΛΙΑ»-FRANKENSTEIN ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΜΒΟΛΙΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από talaipwros » 20 Νοέμ 2020, 12:42

Planis έγραψε:
20 Νοέμ 2020, 12:40
πατησιωτης έγραψε:
20 Νοέμ 2020, 12:38
Εγώ πάντως έχω τη λύση στην υποχρεωτικότητα ή μη του εμβολίου.Το εμβόλιο δεν πρέπει να είναι υποχρεωτικό.Ολοι όμως θα κληθούν να το κάνουν.Οποιος αρνηθεί θα καταγραφεί ότι αρνήθηκε και δεν θα έχει προτεραιότητα σε εντατική έτσι και αρρωστήσει από τον κορωνοιό.
Ακόμα και αν πάθει κάποιο ατύχημα και βρεθεί να είναι απλώς θετικός χωρίς συμπτώματα στον κινεζοϊό; :roll:
Ναι, γιατι εξαιτιας του υπαρχουν λιγότερα κρεβάτια στο νοσοκομείο

Planis

Re: ΤΑ «ΕΜΒΟΛΙΑ»-FRANKENSTEIN ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΜΒΟΛΙΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Planis » 20 Νοέμ 2020, 12:43

talaipwros έγραψε:
20 Νοέμ 2020, 12:42
Planis έγραψε:
20 Νοέμ 2020, 12:40
πατησιωτης έγραψε:
20 Νοέμ 2020, 12:38
Εγώ πάντως έχω τη λύση στην υποχρεωτικότητα ή μη του εμβολίου.Το εμβόλιο δεν πρέπει να είναι υποχρεωτικό.Ολοι όμως θα κληθούν να το κάνουν.Οποιος αρνηθεί θα καταγραφεί ότι αρνήθηκε και δεν θα έχει προτεραιότητα σε εντατική έτσι και αρρωστήσει από τον κορωνοιό.
Ακόμα και αν πάθει κάποιο ατύχημα και βρεθεί να είναι απλώς θετικός χωρίς συμπτώματα στον κινεζοϊό; :roll:
Ναι, γιατι εξαιτιας του υπαρχουν λιγότερα κρεβάτια στο νοσοκομείο
Μάαααααλιστα. :wave:

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 41817
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: ΤΑ «ΕΜΒΟΛΙΑ»-FRANKENSTEIN ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΜΒΟΛΙΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 20 Νοέμ 2020, 12:44

πατησιωτης έγραψε:
20 Νοέμ 2020, 12:38
Εγώ πάντως έχω τη λύση στην υποχρεωτικότητα ή μη του εμβολίου.Το εμβόλιο δεν πρέπει να είναι υποχρεωτικό.Ολοι όμως θα κληθούν να το κάνουν.Οποιος αρνηθεί θα καταγραφεί ότι αρνήθηκε και δεν θα έχει προτεραιότητα σε εντατική έτσι και αρρωστήσει από τον κορωνοιό.


Εγω θα το δεχομουν αν αυτοι που μου θετουν τετοιο ορο δεχτουν να συμβει το ιδιο με την οικογενεια τους σε περιπτωση που υπαρξουν πολλα θυματα απο το εμβολιο.

Το μαχαιρι και η υπευθυνοτητα πρεπει να ειναι διπλης οψεως.

.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Αρίστος την 20 Νοέμ 2020, 12:45, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

talaipwros
Δημοσιεύσεις: 25895
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 18:54

Re: ΤΑ «ΕΜΒΟΛΙΑ»-FRANKENSTEIN ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΜΒΟΛΙΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από talaipwros » 20 Νοέμ 2020, 12:45

:e040:
Planis έγραψε:
20 Νοέμ 2020, 12:43
talaipwros έγραψε:
20 Νοέμ 2020, 12:42
Planis έγραψε:
20 Νοέμ 2020, 12:40


Ακόμα και αν πάθει κάποιο ατύχημα και βρεθεί να είναι απλώς θετικός χωρίς συμπτώματα στον κινεζοϊό; :roll:
Ναι, γιατι εξαιτιας του υπαρχουν λιγότερα κρεβάτια στο νοσοκομείο
Μάαααααλιστα. :wave:
Αν σε χαλάει κάνε το εμβόοοοοολιο :wave:

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 35485
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: ΤΑ «ΕΜΒΟΛΙΑ»-FRANKENSTEIN ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΜΒΟΛΙΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 20 Νοέμ 2020, 12:47

Αρίστος έγραψε:
20 Νοέμ 2020, 12:44
πατησιωτης έγραψε:
20 Νοέμ 2020, 12:38
Εγώ πάντως έχω τη λύση στην υποχρεωτικότητα ή μη του εμβολίου.Το εμβόλιο δεν πρέπει να είναι υποχρεωτικό.Ολοι όμως θα κληθούν να το κάνουν.Οποιος αρνηθεί θα καταγραφεί ότι αρνήθηκε και δεν θα έχει προτεραιότητα σε εντατική έτσι και αρρωστήσει από τον κορωνοιό.


Εγω θα το δεχομουν αν αυτοι που μου θετουν τετοιο ορο δεχτουν να συμβει το ιδιο με την οικογενεια τους σε περιπτωση που υπαρξουν πολλα θυματα απο το εμβολιο.

.
Δεν υπάρχουν αυτοί όμως.Την ευθύνη θα την αναλάβουν οι κυβερνήσεις.Δηλαδή εάν κυκλοφορήσει πριν τις 20 Ιανουαρίου ο Τραμπ. :D

Άβαταρ μέλους
akirav
Δημοσιεύσεις: 2643
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 05:47
Phorum.gr user: akirav

Re: ΤΑ «ΕΜΒΟΛΙΑ»-FRANKENSTEIN ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΜΒΟΛΙΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από akirav » 20 Νοέμ 2020, 12:52

ολοι εσεις που φερνετε παραδειγματα με αεροπλανα και βαπορια,
νομιζω θα μπαινατε να ταξιδεψετε αν η εταιρεια ελεγε
" δεν εχω ευθυνη αν πεσει/βουλιαξει"

ετσι δεν ειναι?
Merlinus Sum, Qui Me Tangit Turbat Mundum

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 41817
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: ΤΑ «ΕΜΒΟΛΙΑ»-FRANKENSTEIN ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΜΒΟΛΙΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 20 Νοέμ 2020, 12:53

πατησιωτης έγραψε:
20 Νοέμ 2020, 12:47
Αρίστος έγραψε:
20 Νοέμ 2020, 12:44
πατησιωτης έγραψε:
20 Νοέμ 2020, 12:38
Εγώ πάντως έχω τη λύση στην υποχρεωτικότητα ή μη του εμβολίου.Το εμβόλιο δεν πρέπει να είναι υποχρεωτικό.Ολοι όμως θα κληθούν να το κάνουν.Οποιος αρνηθεί θα καταγραφεί ότι αρνήθηκε και δεν θα έχει προτεραιότητα σε εντατική έτσι και αρρωστήσει από τον κορωνοιό.


Εγω θα το δεχομουν αν αυτοι που μου θετουν τετοιο ορο δεχτουν να συμβει το ιδιο με την οικογενεια τους σε περιπτωση που υπαρξουν πολλα θυματα απο το εμβολιο.

.
Δεν υπάρχουν αυτοί όμως.Την ευθύνη θα την αναλάβουν οι κυβερνήσεις.Δηλαδή εάν κυκλοφορήσει πριν τις 20 Ιανουαρίου ο Τραμπ. :D


Οι κυβερνησεις λοιπον να υπογραψουν χαρτι οτι σε περιπτωση που το εμβολιο κοστισει σε ζωες θα αποζημιωσουν τις οικογενειες με τοσα χρηματα. Επιπλεον ας μας πουν τι ποινες θα εφαρμοστουν στους ιδιους σε μια τετοια περιπτωση.

.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Αρίστος την 20 Νοέμ 2020, 12:53, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 44003
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: ΤΑ «ΕΜΒΟΛΙΑ»-FRANKENSTEIN ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΜΒΟΛΙΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 20 Νοέμ 2020, 12:53

πατησιωτης έγραψε:
20 Νοέμ 2020, 12:38
Εγώ πάντως έχω τη λύση στην υποχρεωτικότητα ή μη του εμβολίου.
Κι εγώ

🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ιατρική και θέματα Υγείας”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών