Θάνος Τζήμερος

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71949
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Θάνος Τζήμερος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 16 Απρ 2021, 13:31

Mια ματιά στη διαύγεια θα σας πείσει ότι δεν χρειάζεται πτυχίο για να αποδοθεί βαθμός και μισθός ΠΕ στους ΔΕ.

Οπότε, γιατί το μίσος και ο αλληλοσπαραγμός;

Επειδή όσοι ενοχλούνται από αυτά που λέει ο Τζήμερος, πάντα το ρίχνουν στο πτυχίο που δεν πήρε;

Αυτό έμαθαν, αυτό κάνουν. :lol:
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 33332
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Θάνος Τζήμερος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 16 Απρ 2021, 13:32

alekhine έγραψε:
16 Απρ 2021, 12:59
οχι

εχει να κανει οτι με περιπτωσεις οπως με την ασοεε που πιαστηκε ψευδομενος ενω μπορουσε να το αποφυγει χανει καθε ιχνος αξιοπιστιας και μετα ακομα και δικιο ναχει δεν μπορει να ξεπερασει ευκολα την ταμπελα του μπαρουφολογου
συμφωνω.

το παραπανω ομως το διαβασα, κριτικα γιατι περιμενα να διαβασω κοτσανες, και τα λεει καλα. :102:
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 33332
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Θάνος Τζήμερος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 16 Απρ 2021, 13:37

Ναύτης έγραψε:
16 Απρ 2021, 13:01

Ο Τζήμερος μπορεί σαφώς να έχει πολιτική άποψη, γιατί η Πολιτική δεν διδάσκεται (σε αντίθεση με τις πολιτικές επιστήμες).
Εκείνο που δεν μπορεί να έχει ο Τζήμερος είναι απαξιωτική άποψη για τους αποφοίτους πανεπιστημιακών σχολών (όπως του Παντείου, ας πούμε, το οποίο ειρωνεύεται), ειδικά από την στιγμή που ο ίδιος δεν στάθηκε ικανός για να αποφοιτήσει από το πανεπιστήμιο. Ας αποφοιτούσε πρώτα και μετά θα είχε άποψη και ενδεχομένως θα εδικαιούτο να ειρωνεύεται εκείνους που κατόρθωσαν εκείνο στο οποίο ο ίδιος αποδείχθηκε ανεπαρκής.
παμ παλι.

μπορω να ειρωνευομαι τα gender studies χωρις να εχω περασει ουτε απο δημοτικο;

καθενας δικαιουται να ειρωνευεται οποιον του καπνισει. εδω ειρωνευονται οι ψεκ τους επιστημονες. :102:

το αν ειναι σωστο να τους ειρωνευεται η οχι, εχει να κανει με τη συγκεκριμμενη περιπτωση ειρωνειας και τα οποια στοιχεια της.και οχι αν εχει βγαλει πανεπιστημιο η δημοτικο.
στην προαναφερομενη περιπτωση, εχει δικιο. σε πλειστες αλλες, οχι.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13974
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Θάνος Τζήμερος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 16 Απρ 2021, 13:42

Ασέβαστος έγραψε:
16 Απρ 2021, 13:37
Ναύτης έγραψε:
16 Απρ 2021, 13:01

Ο Τζήμερος μπορεί σαφώς να έχει πολιτική άποψη, γιατί η Πολιτική δεν διδάσκεται (σε αντίθεση με τις πολιτικές επιστήμες).
Εκείνο που δεν μπορεί να έχει ο Τζήμερος είναι απαξιωτική άποψη για τους αποφοίτους πανεπιστημιακών σχολών (όπως του Παντείου, ας πούμε, το οποίο ειρωνεύεται), ειδικά από την στιγμή που ο ίδιος δεν στάθηκε ικανός για να αποφοιτήσει από το πανεπιστήμιο. Ας αποφοιτούσε πρώτα και μετά θα είχε άποψη και ενδεχομένως θα εδικαιούτο να ειρωνεύεται εκείνους που κατόρθωσαν εκείνο στο οποίο ο ίδιος αποδείχθηκε ανεπαρκής.
παμ παλι.

μπορω να ειρωνευομαι τα gender studies χωρις να εχω περασει ουτε απο δημοτικο;

καθενας δικαιουται να ειρωνευεται οποιον του καπνισει. εδω ειρωνευονται οι ψεκ τους επιστημονες. :102:

το αν ειναι σωστο να τους ειρωνευεται η οχι, εχει να κανει με τη συγκεκριμμενη περιπτωση ειρωνειας και τα οποια στοιχεια της.και οχι αν εχει βγαλει πανεπιστημιο η δημοτικο.
στην προαναφερομενη περιπτωση, εχει δικιο. σε πλειστες αλλες, οχι.
Καλέ μου φίλε, εγώ εντόπισα και σχολίασα μια φράση του κειμένου που κατά τη γνώμη μου είναι ατόφιος φαρισαϊσμός.
Απ' εκεί και πέρα, συμφωνούμε, ο καθένας μπορεί να έχει γνώμη και να την εκφράζει δημόσια, πλην όμως ο δημόσιος λόγος υπόκειται σε δημόσια κριτική.
Στην ουσία όσων γράφει (και αν κάποιος παραβλέψει τις γνωστές εμμονές του και τον προφανή ζηλωτισμό του), ναι, έχει δίκιο.
Ωστόσο, εγώ, καθώς έγραψα και στο αρχικό μου σχόλιο, μόνον διαγωνίως κοίταξα το επίμαχο κείμενο. Δεν έχω τις στομαχικές αντοχές για να διαβάζω τα κείμενα αυτού του τύπου. Απλώς έπεσε το μάτι μου στην ειρωνεία του για τους αποφοίτους του Παντείου και σκέφτηκα: κοίτα να δεις τι απύθμενο θράσος πού 'χει τούτος ο καρνάβαλος.
Αυτό είναι όλο.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Ναύτης την 16 Απρ 2021, 13:45, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
exiledd
Δημοσιεύσεις: 519
Εγγραφή: 19 Ιουν 2018, 00:13
Phorum.gr user: exiledd

Re: Θάνος Τζήμερος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από exiledd » 16 Απρ 2021, 13:43

Γαλή που το είδες αυτό που λες;
Δεν παίζει να είσαι ΔΕ και να κατέχεις μισθολογική θέση ΠΕ.
Lafkiotis,ο Αλιέχιν σου έβαλαε το δημοσίευμα το ΠΘ,με screenshot βιογραφικού του Τζήμερου όπου δηλώνει ότι σπούδασε στην ΑΣΟΕΕ,(βέβαια το κάνει πονηρά,λέει "Σπούδασε",και όχι "αποφοίτησε",για να φυλάξει τον κ@λ@ του).
Μήνυση στο ΠΘ δεν είδαμε...

Άβαταρ μέλους
lafkiotis
Δημοσιεύσεις: 4447
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 01:08

Re: Θάνος Τζήμερος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από lafkiotis » 16 Απρ 2021, 13:53

exiledd έγραψε:
16 Απρ 2021, 13:43
Γαλή που το είδες αυτό που λες;
Δεν παίζει να είσαι ΔΕ και να κατέχεις μισθολογική θέση ΠΕ.
Lafkiotis,ο Αλιέχιν σου έβαλαε το δημοσίευμα το ΠΘ,με screenshot βιογραφικού του Τζήμερου όπου δηλώνει ότι σπούδασε στην ΑΣΟΕΕ,(βέβαια το κάνει πονηρά,λέει "Σπούδασε",και όχι "αποφοίτησε",για να φυλάξει τον κ@λ@ του).
Μήνυση στο ΠΘ δεν είδαμε...
Το "πονηρα" ειναι δικη σου εφευρεση φυσικα. Σπουδασε ΑΣΟΕΕ. Τελεια και παυλα.

Τα υπολοιπα ειναι η γνωστη λασπολογια του ΚΚΕ, επειδη τους ξευτιλιζει οπου τους βρισκει.

Αν δεν μπορεις να καταλαβεις αυτα που διαβαζεις, τοτε το προβλημα δεν ειναι τι ειπε ο Τζημερος :smt005::smt005:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος lafkiotis την 16 Απρ 2021, 13:59, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
"Να πάτε να πνιγείτε. Δεν κάνετε ούτε για χαρτιά υγείας στον Ρέντη."

"Με τη Ντιναμό σαν κότες, με τη Λαμία με έπαρση, πλέον θα μας βρείτε μπροστά σας"

Άβαταρ μέλους
lafkiotis
Δημοσιεύσεις: 4447
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 01:08

Re: Θάνος Τζήμερος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από lafkiotis » 16 Απρ 2021, 13:58

alekhine έγραψε:
16 Απρ 2021, 13:28
lafkiotis έγραψε:
16 Απρ 2021, 13:25

Στον δημόσιο λόγο, αλλά και στον γραπτό λόγο του κ. Τζήμερου δεν υπάρχουν πουθενά αναφορές για πτυχίο οικονομικών από την ΑΣΟΕ.
Αντιθέτως, ο ίδιος ο κ. Τζήμερος έχει δηλώσει δημόσια πως αν και τελειόφοιτος του πανεπιστημίου, δεν αποφοίτησε επιλέγοντας συνειδητά να μην ενδώσει σ’ ένα εκπαιδευτικό σύστημα που αδυνατεί να προσφέρει ουσιαστική παιδεία και ασφυκτιά μέσα στα στενά όρια του κομματικού συνδικαλισμού
Τα υπολοιπα ειναι οπτασιες και φαντασιες που βγηκαν απο τον Περισσο.

Αστα σου λεω. Μη συνεχιζεις. Ξεσκεπαστηκε το ψεματακι του Περισσου.
ειπαμε δικαιωμα σου να πιστευεις την πραβδα του τζημερου :102::102::102:

οσο ομως τα περι μοιρασματος βιογραφικων οπου το παιζει πτυχιουχος τα γραφει το σαιτ της πρωτης εφημεριδας της χωρας εγω θα πιστεψω αυτην

εκτος αν εκανε κανενα εξωδικο ο τζημερος οτι το πρωτο θεμα γραφει ψεματα

μεχρι να το φερεις λοιπον μαντεψε ποιος διαδιδει ψεματακια του περισσου :wink
Εγω παντως θα πιστεψω τον Τζημερο και οχι τον Βαγγελη :smt005::smt005:

Όλη η προεκλογική εκστρατεία της Δημιουργίας έγινε μέσα από τα social media

Στην εποχή των ηλεκτρονικών αρχείων και των screenshots δεν υπάρχει ούτε ΕΝΑ ντοκουμέντο αυτού του «αντίστοιχου». Το άρθρο στις πρώτες δύο παραγράφους επεκτείνει τη λάσπη καθώς ανακαλύπτει αυτό το αντίστοιχο και σε… σειρά βιογραφικών που μοίραζε ανά την Ελλάδα! Πάλι χωρίς αποδείξεις. Δεν βρήκαν ούτε ένα από τα βιογραφικά που… μοίραζε ανά την Ελλάδα να το φωτογραφήσουν και να πουν “να εδώ είπε ψέματα”! Φυσικά, διότι δεν υπάρχουν βιογραφικά!

Α, και εντελως πληροφοριακα. Οι δηλωσεις του Τζημερου, εγιναν αρχικα στα Παραπολιτικα (και αυτο του Βαγγου), και οχι στις "αποκαλυψεις" απο το Πρωτο Θεμα.
"Να πάτε να πνιγείτε. Δεν κάνετε ούτε για χαρτιά υγείας στον Ρέντη."

"Με τη Ντιναμό σαν κότες, με τη Λαμία με έπαρση, πλέον θα μας βρείτε μπροστά σας"

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13974
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Θάνος Τζήμερος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 16 Απρ 2021, 13:59

lafkiotis έγραψε:
16 Απρ 2021, 13:53
(...) Σπουδασε ΑΣΟΕΕ. Τελεια και παυλα.
Τι έκανε λέει; :lol:
Αδιόρθωτος!

Άβαταρ μέλους
alekhine
Δημοσιεύσεις: 12558
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:36
Phorum.gr user: alekhine
Τοποθεσία: Highway to ΚΤΕΛ

Re: Θάνος Τζήμερος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alekhine » 16 Απρ 2021, 14:00

ενταξει καταλαβαμε ταλιμπαν του περισσου χωρις περισσο :102::102::102:
πατησιωτης έγραψε:
10 Μαρ 2021, 20:59
Ο Σημίτης είναι η συνέχεια του Κωνσταντίνου Καραμανλή,στην Ευρώπη,στα ελληνοτουρκικά,στο ανήκομεν εις την Δύσιν,στην οικονομία,παντού.

Άβαταρ μέλους
lafkiotis
Δημοσιεύσεις: 4447
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 01:08

Re: Θάνος Τζήμερος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από lafkiotis » 16 Απρ 2021, 14:03

Ναύτης έγραψε:
16 Απρ 2021, 13:59
lafkiotis έγραψε:
16 Απρ 2021, 13:53
(...) Σπουδασε ΑΣΟΕΕ. Τελεια και παυλα.
Τι έκανε λέει; :lol:
Αδιόρθωτος!
Και οχι μονο σας ξευτιλισε, αλλα ο ιδιος συνεχιζει στο αρθρο (που ειμαι απολυτως σιγουρος οτι ΔΕΝ διαβασες) με το παρακατω:
Αμύνομαι προκαλώντας όποιον βρει μία δήλωσή μου η μία γραπτή φράση μου σε οποιοδήποτε κείμενο, τυπωμένο ή ηλεκτρονικό, στην οποία να αναφέρω ή έστω να υπονοώ ότι είμαι πτυχιούχος ή απόφοιτος της ΑΣΟΕΕ να την παρουσιάσει και δεσμεύομαι να αποχωρήσω από την πολιτική την ίδια στιγμή. Τους υπόσχομαι και χρηματική αμοιβή αν το κάνουν!
"Να πάτε να πνιγείτε. Δεν κάνετε ούτε για χαρτιά υγείας στον Ρέντη."

"Με τη Ντιναμό σαν κότες, με τη Λαμία με έπαρση, πλέον θα μας βρείτε μπροστά σας"

Άβαταρ μέλους
lafkiotis
Δημοσιεύσεις: 4447
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 01:08

Re: Θάνος Τζήμερος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από lafkiotis » 16 Απρ 2021, 14:05

alekhine έγραψε:
16 Απρ 2021, 14:00
ενταξει καταλαβαμε ταλιμπαν του περισσου χωρις περισσο :102::102::102:
Δε φταις εσυ αλλωστε. Πες ενα απλο συγνωμη για τη συκοφαντία που κατασκευάστηκε και "κούμπωσε" στο μυαλό σου και ολα θα πανε καλα. :smt005:
"Να πάτε να πνιγείτε. Δεν κάνετε ούτε για χαρτιά υγείας στον Ρέντη."

"Με τη Ντιναμό σαν κότες, με τη Λαμία με έπαρση, πλέον θα μας βρείτε μπροστά σας"

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13974
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Θάνος Τζήμερος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 16 Απρ 2021, 14:05

alekhine έγραψε:
16 Απρ 2021, 14:00
ενταξει καταλαβαμε ταλιμπαν του περισσου χωρις περισσο :102::102::102:
Όχι και Περισσός, εδώ μιλάμε για μονταζιέρα της κακιάς ώρας: "Σπούδασε ΑΣΟΕΕ, τελεία και παύλα", γράφει.
Είναι και γκαφατζής, τρομάρα του. :lol:

Άβαταρ μέλους
alekhine
Δημοσιεύσεις: 12558
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:36
Phorum.gr user: alekhine
Τοποθεσία: Highway to ΚΤΕΛ

Re: Θάνος Τζήμερος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alekhine » 16 Απρ 2021, 14:07

lafkiotis έγραψε:
16 Απρ 2021, 14:05
alekhine έγραψε:
16 Απρ 2021, 14:00
ενταξει καταλαβαμε ταλιμπαν του περισσου χωρις περισσο :102::102::102:
Δε φταις εσυ αλλωστε. Πες ενα απλο συγνωμη για τη συκοφαντία που κατασκευάστηκε και "κούμπωσε" στο μυαλό σου και ολα θα πανε καλα. :smt005:
φερε μας πρωτα την αγωγη του τζημερου για τα ψευδη που γραφει το πρωτο θεμα και τοτε θα το σκεφτω

μεχρι τοτε οσοι μας διαβαζουν βλεπουν ποιος ισχυριζεται ψευδη :102::102::102:
πατησιωτης έγραψε:
10 Μαρ 2021, 20:59
Ο Σημίτης είναι η συνέχεια του Κωνσταντίνου Καραμανλή,στην Ευρώπη,στα ελληνοτουρκικά,στο ανήκομεν εις την Δύσιν,στην οικονομία,παντού.

Άβαταρ μέλους
lafkiotis
Δημοσιεύσεις: 4447
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 01:08

Re: Θάνος Τζήμερος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από lafkiotis » 16 Απρ 2021, 14:09

alekhine έγραψε:
16 Απρ 2021, 14:07
lafkiotis έγραψε:
16 Απρ 2021, 14:05
alekhine έγραψε:
16 Απρ 2021, 14:00
ενταξει καταλαβαμε ταλιμπαν του περισσου χωρις περισσο :102::102::102:
Δε φταις εσυ αλλωστε. Πες ενα απλο συγνωμη για τη συκοφαντία που κατασκευάστηκε και "κούμπωσε" στο μυαλό σου και ολα θα πανε καλα. :smt005:
φερε μας πρωτα την αγωγη του τζημερου για τα ψευδη που γραφει το πρωτο θεμα και τοτε θα το σκεφτω

μεχρι τοτε οσοι μας διαβαζουν βλεπουν ποιος ισχυριζεται ψευδη :102::102::102:
Ισως δεν το διαβασες.
Αμύνομαι προκαλώντας όποιον βρει μία δήλωσή μου η μία γραπτή φράση μου σε οποιοδήποτε κείμενο, τυπωμένο ή ηλεκτρονικό, στην οποία να αναφέρω ή έστω να υπονοώ ότι είμαι πτυχιούχος ή απόφοιτος της ΑΣΟΕΕ να την παρουσιάσει και δεσμεύομαι να αποχωρήσω από την πολιτική την ίδια στιγμή. Τους υπόσχομαι και χρηματική αμοιβή αν το κάνουν!
Ακομα ψαχνεις για μυνησεις?? Περιμενω.
"Να πάτε να πνιγείτε. Δεν κάνετε ούτε για χαρτιά υγείας στον Ρέντη."

"Με τη Ντιναμό σαν κότες, με τη Λαμία με έπαρση, πλέον θα μας βρείτε μπροστά σας"

Άβαταρ μέλους
alekhine
Δημοσιεύσεις: 12558
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:36
Phorum.gr user: alekhine
Τοποθεσία: Highway to ΚΤΕΛ

Re: Θάνος Τζήμερος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alekhine » 16 Απρ 2021, 14:11

ναι τι?

οτι κανεις δεν ενδιαφερεται να διωξει τον τζημερο απο την πολιτικη? :smt005::smt005::smt005::smt005::smt005::smt005::smt005:
πατησιωτης έγραψε:
10 Μαρ 2021, 20:59
Ο Σημίτης είναι η συνέχεια του Κωνσταντίνου Καραμανλή,στην Ευρώπη,στα ελληνοτουρκικά,στο ανήκομεν εις την Δύσιν,στην οικονομία,παντού.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών