Σαν σημερα πέθανε ο Κωνσταντινος Καραμανλης. Πως τον εχει κρινει η Ιστορια?

Ιστορικά γεγονότα, καταστάσεις, αναδρομές
Άβαταρ μέλους
aljawn
Δημοσιεύσεις: 6238
Εγγραφή: 19 Απρ 2019, 20:19
Phorum.gr user: aljawn

Re: Σαν σημερα πέθανε ο Κωνσταντινος Καραμανλης. Πως τον εχει κρινει η Ιστορια?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από aljawn » 23 Απρ 2021, 22:49

kameron έγραψε:
23 Απρ 2021, 22:40
Δεν έχω ψηφίσει ποτέ ΠαΣόΚ ή τίποτα αριστερότερα της Ν.Δ., σε αντίθεση με εσένα.
Πολύ αμφιβάλλω για την αλήθεια των λεγομένων σου, αλλά αν είσαι πασόκος στην ψυχή και δεν έχεις ψηφίσει ποτέ πασοκ, τότε πραγματικά είσαι κλινική περίπτωση. Προσωπικά, το έχω ξαναγράψει ότι δεν έχω ψηφίσει ποτέ μου πασοκ, ούτε ευθέως ούτε εκ πλαγίου, και ούτε ΣΥΡΙΖΑ, ακόμα.

Στις τελευταίες εκλογές, ελλείψει ΠτΘ δεν ψήφισα τίποτα, αλλά αν ήξερα πόσο πουτάνα τα έκαναν οι τσιρκολάνοι σου, θα ψήφιζα Ποκοπίκο για να γλιτώσω τις τύψεις που έχω.

Άβαταρ μέλους
kameron
Δημοσιεύσεις: 8118
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 00:47
Phorum.gr user: kameron

Re: Σαν σημερα πέθανε ο Κωνσταντινος Καραμανλης. Πως τον εχει κρινει η Ιστορια?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kameron » 23 Απρ 2021, 23:01

aljawn έγραψε:
23 Απρ 2021, 22:49

Πολύ αμφιβάλλω για την αλήθεια των λεγομένων σου, αλλά αν είσαι πασόκος στην ψυχή και δεν έχεις ψηφίσει ποτέ πασοκ, τότε πραγματικά είσαι κλινική περίπτωση. Προσωπικά, το έχω ξαναγράψει ότι δεν έχω ψηφίσει ποτέ μου πασοκ, ούτε ευθέως ούτε εκ πλαγίου, και ούτε ΣΥΡΙΖΑ, ακόμα.

Στις τελευταίες εκλογές, ελλείψει ΠτΘ δεν ψήφισα τίποτα, αλλά αν ήξερα πόσο πουτάνα τα έκαναν οι τσιρκολάνοι σου, θα ψήφιζα Ποκοπίκο για να γλιτώσω τις τύψεις που έχω.
Περίεργο, γιατί εδώ μέσα έγραφες ότι θα ψήφιζες σύριζα μετά που βρήκες τη ψήφο σου στις ευρωεκλογές (κυριολεξία). Οπότε αμφιβάλλω ιδιαίτερα για την αλήθεια των λεγομένων σου, ειδικά αν συνυπολογίσει κανείς το μέγεθος του αντινδ φανατισμού σου.

Σε κάθε περίπτωση, για τύψεις δεν ξέρω, αλλά ζόρια θα τραβάς και μετά τις επόμενες εκλογές. Αν δεν το πιστεύεις, μπορείς να βάλεις το στοίχημα που σου έχω προτείνει αντί να το αποφεύγεις παρά τις μεγαλοστομίες σου.

Βέβαια, το ενδιαφέρον κατά τα άλλα νήμα δεν φταίει σε τίποτα, οπότε κράτα το stalking σου για αλλού.

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25454
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Σαν σημερα πέθανε ο Κωνσταντινος Καραμανλης. Πως τον εχει κρινει η Ιστορια?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 23 Απρ 2021, 23:02

Golden Age έγραψε:
23 Απρ 2021, 22:32
Beria έγραψε:
23 Απρ 2021, 12:38
George_V έγραψε:
23 Απρ 2021, 12:23


Στο μεσοδιαστημα επαθε μαλακυνση?
Την κοπανησε για το Παρίσι για 13 χρόνια
Στις εκλογές του '77, η νεολαία της Εθνικής Παρατάξεως (αυτοί που αργότερα δημιούργησαν το ΕΝΕΚ), είχαν κυκλοφορήσει ειρωνική αφίσσα με τίτλο "ψηφίστε Τριανταφυλλίδη βουλευτή Παρισίων".
O Kαραμανλής την κοπάνησε (ως Τριανταφυλλίδης) για το Παρίσι λίγους μήνες μετά τη δολοφονία του Λαμπράκη από τους παρακρατικούς. Την κοπάνησε λέγοντας 'ποιός κυβερνά επιτέλους αυτόν τον τόπο;'
Ως έμπειρος πολιτικός -και με σχέσεις με τον αμερικανικό παράγοντα- κατάλαβε ότι η δεκαετία που ερχόταν θα ήταν δεκαετία ανωμαλίας, αφού οι αμερικανοί είχαν αποφασίσει να θωρακίσουν την Ανατολική Μεσόγειο, φτιάχνοντας καθεστώτα -μαριονέτες που θα εξυπηρετήσουν τα γεωστρατηγικά τους συμφέροντα (Πετρέλαιο, Ισραήλ, Αραβικές χώρες)

Η στρατηγική των ΗΠΑ και της CIA ήταν να αποσταθεροποιήσουν τις κυβερνήσεις της Ελλάδας και της Ιταλίας (με πρόσχημα τον κομμουνιστικό κίνδυνο) και να ανεβάσουν πολιτικούς που είτε θα εξυπηρετούσαν τα συμφέροντά τους(Ιταλία), είτε θα ήταν puppet states (Ελληνική χούντα).

Στην ελληνική χούντα ανατέθηκε και η αποσταθεροποίηση και η ανατροπή του Μακάριου, ο οποίος δεν εξυπηρετούσε με τη στάση του το ρόλο που ήθελαν για την Κύπρο (το Δυτικό αεροπλανοφόρο σφήνα στην Μέση Ανατολή)

Ο Καραμανλής καθώς δεν ήταν ποτέ ήρωας (ο τρόπος με τον οποίο απέφυγε τη στράτευση στον Β' ΠΠ το αποδεικνύει) αποφάσισε να αφήσει το παλιό πολιτικό καθεστώς να υποστεί την φθορά, το Παλάτι να χάσει και το τελευταίο ψήγμα αξιοπρέπειας και αποδοχής από τον κόσμο και τη χούντα να κάνει τη βρώμικη δουλειά, ξέροντας ότι όταν θα τελειώσει ο ρόλος τους, θα επιστρέψει ως παράγων σταθερότητας. Όπως και έγινε.

Η στάση του πάντως από το 1974 και μετά ήταν στάση statesman, σε έναν τόπο που οι πολιτικοί είναι ανίκανοι γόνοι πολιτικών τζακιών, είτε κάτι αμόρφωτα σούργελα. Όποιος δεν το παραδέχεται αυτό λέει ψέματα, ή είναι ανιστόρητος
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Άβαταρ μέλους
Δημοκρατικός
Δημοσιεύσεις: 9194
Εγγραφή: 20 Μάιος 2020, 20:49

Re: Σαν σημερα πέθανε ο Κωνσταντινος Καραμανλης. Πως τον εχει κρινει η Ιστορια?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκρατικός » 23 Απρ 2021, 23:06

Beria έγραψε:
23 Απρ 2021, 23:02
Η στάση του πάντως από το 1974 και μετά ήταν στάση statesman, σε έναν τόπο που οι πολιτικοί είναι ανίκανοι γόνοι πολιτικών τζακιών, είτε κάτι αμόρφωτα σούργελα. Όποιος δεν το παραδέχεται αυτό λέει ψέματα, ή είναι ανιστόρητος
:goodpost:

Tεράστιος ο Κωνσταντίνος ο Καραμανλής, συνώνυμος με την σύγχρονη ευρωπαϊκή Ελλάδα.
Ο χρήστης που κονιορτοποίησε τον τραμπισμό, προασπίζει την υγειονομική ευμάρεια της Ελλάδος, αποκαθιστά την ιστορική αλήθεια και διώκει τις πολεοδομικές αυθαιρεσίες.

https://twitter.com/JoeBiden
https://twitter.com/KamalaHarris

Άβαταρ μέλους
aljawn
Δημοσιεύσεις: 6238
Εγγραφή: 19 Απρ 2019, 20:19
Phorum.gr user: aljawn

Re: Σαν σημερα πέθανε ο Κωνσταντινος Καραμανλης. Πως τον εχει κρινει η Ιστορια?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από aljawn » 23 Απρ 2021, 23:09

kameron έγραψε:
23 Απρ 2021, 23:01
Περίεργο, γιατί εδώ μέσα έγραφες ότι θα ψήφιζες σύριζα μετά που βρήκες τη ψήφο σου στις ευρωεκλογές (κυριολεξία). Οπότε αμφιβάλλω ιδιαίτερα για την αλήθεια των λεγομένων σου, ειδικά αν συνυπολογίσει κανείς το μέγεθος του αντινδ φανατισμού σου.

Σε κάθε περίπτωση, για τύψεις δεν ξέρω, αλλά ζόρια θα τραβάς και μετά τις επόμενες εκλογές. Αν δεν το πιστεύεις, μπορείς να βάλεις το στοίχημα που σου έχω προτείνει αντί να το αποφεύγεις παρά τις μεγαλοστομίες σου.

Βέβαια, το ενδιαφέρον κατά τα άλλα νήμα δεν φταίει σε τίποτα, οπότε κράτα το stalking σου για αλλού.
Στις ευρωεκλογές έγραψα ότι μόνο εγώ στο τμήμα ψήφισα ΠτΘ και στις βουλευτικές δεν ψήφισα κανέναν, ασχέτως αν το σκεφτόμουν.
Τα μηνύματα μου, εδώ είναι, αν είχα γράψει κάτι αντίθετο θα το είχε βγάλει κάποιος κλώνος του JJ.

Για το στοίχημα δεν έχω κανένα πρόβλημα, αλλά μετά την προκήρυξη των εκλογών.
Ήδη πάντως το kouli έχει χάσει την αυτοδυναμία, και σε κανένα χρόνο θα είναι άνετα 2 ή 3 κόμμα (σαν το ΠΑΣΟΚ το 2012).

Ούτως ή άλλως δεν είναι καλύτερος του ΓΑΠ.

Άβαταρ μέλους
aljawn
Δημοσιεύσεις: 6238
Εγγραφή: 19 Απρ 2019, 20:19
Phorum.gr user: aljawn

Re: Σαν σημερα πέθανε ο Κωνσταντινος Καραμανλης. Πως τον εχει κρινει η Ιστορια?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από aljawn » 23 Απρ 2021, 23:14

Δημοκρατικός έγραψε:
23 Απρ 2021, 23:06
Beria έγραψε:
23 Απρ 2021, 23:02
Η στάση του πάντως από το 1974 και μετά ήταν στάση statesman, σε έναν τόπο που οι πολιτικοί είναι ανίκανοι γόνοι πολιτικών τζακιών, είτε κάτι αμόρφωτα σούργελα. Όποιος δεν το παραδέχεται αυτό λέει ψέματα, ή είναι ανιστόρητος
:goodpost:

Tεράστιος ο Κωνσταντίνος ο Καραμανλής, συνώνυμος με την σύγχρονη ευρωπαϊκή Ελλάδα.
Αυτό ακριβώς. Απλά ο Φρύδιας διέκρινε αυτό που έπρεπε να διακρίνει η δεξιά από τότε που μας φύτευσαν τον "Εθνάρχη": ότι δηλαδή η πόλωση συμφέρει τσαρλατάνους τέτοιου τύπου. Η άνοδος της αριστεράς μετά το 1977 ήταν μια ιστορική βεβαιότητα, καθότι παρασυντάγματα και λοιπά κόλπα του Γέρου και σία, δεν έπιαναν αν θέλαμε ΕΟΚ.

Φυσικά, το να απελευθερώνεις πολιτικές δυνάμεις δεν είναι ποτέ καλό για άφιλους πολιτικούς πουθενάδες τύπου Γκαντέμη, τάπερμαν και σία

Άβαταρ μέλους
kameron
Δημοσιεύσεις: 8118
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 00:47
Phorum.gr user: kameron

Re: Σαν σημερα πέθανε ο Κωνσταντινος Καραμανλης. Πως τον εχει κρινει η Ιστορια?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kameron » 23 Απρ 2021, 23:14

aljawn έγραψε:
23 Απρ 2021, 23:09

Για το στοίχημα δεν έχω κανένα πρόβλημα, αλλά μετά την προκήρυξη των εκλογών.
Ήδη πάντως το kouli έχει χάσει την αυτοδυναμία, και σε κανένα χρόνο θα είναι άνετα 2 ή 3 κόμμα (σαν το ΠΑΣΟΚ το 2012).
Bookmarked λοιπόν, μόλις προκηρυχθούν οι εκλογές για την πρώτη θέση, αν είναι πρώτη η Ν.Δ. χάνεις, αν είναι πρώτος ο σύριζα χάνω. Δυο μήνες αβατάρ.

Επίσης, σήμερα είναι Απρίλιος του 2021. Σου δίνω και έξτρα μήνες μπόνους. Αν το Σεπτέμβριο του 2022 η Ν.Δ. είναι πρώτο κόμμα, θα γράψεις εδώ ότι έπεσες εντελώς έξω. Αν είναι δεύτερο ή ...τρίτο (ποιος θα είναι δεύτερο, ο Τράγκας; !), θα γράψω εγώ ότι έπεσα εντελώς έξω.

Άβαταρ μέλους
Δημοκρατικός
Δημοσιεύσεις: 9194
Εγγραφή: 20 Μάιος 2020, 20:49

Re: Σαν σημερα πέθανε ο Κωνσταντινος Καραμανλης. Πως τον εχει κρινει η Ιστορια?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκρατικός » 23 Απρ 2021, 23:14

Ο ΓΑΠ είναι πιο αδικημένος πολιτικός στην ιστορία του ελληνικού κράτους. Αν δεν είχε δεχτεί τόσο πόλεμο απο τα σκοτεινά κέντρα και πάνω απ όλα δεν του είχε παραδώσει ο ρεμπεσκές μια κατεστραμένη χώρα, θα είχε μεγαλουργήσει. Ευτυχώς σήμερα έχουμε τον Κυριάκο τον Μητσοτάκη να συνεχίσει το έργο που άφησε στη μέση.
Ο χρήστης που κονιορτοποίησε τον τραμπισμό, προασπίζει την υγειονομική ευμάρεια της Ελλάδος, αποκαθιστά την ιστορική αλήθεια και διώκει τις πολεοδομικές αυθαιρεσίες.

https://twitter.com/JoeBiden
https://twitter.com/KamalaHarris

Άβαταρ μέλους
aljawn
Δημοσιεύσεις: 6238
Εγγραφή: 19 Απρ 2019, 20:19
Phorum.gr user: aljawn

Re: Σαν σημερα πέθανε ο Κωνσταντινος Καραμανλης. Πως τον εχει κρινει η Ιστορια?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από aljawn » 23 Απρ 2021, 23:17

kameron έγραψε:
23 Απρ 2021, 23:14
Bookmarked λοιπόν, μόλις προκηρυχθούν οι εκλογές για την πρώτη θέση, αν είναι πρώτη η Ν.Δ. χάνεις, αν είναι πρώτος ο σύριζα χάνω. Δυο μήνες αβατάρ.

Επίσης, σήμερα είναι Απρίλιος του 2021. Σου δίνω και έξτρα μήνες μπόνους. Αν το Σεπτέμβριο του 2022 η Ν.Δ. είναι πρώτο κόμμα, θα γράψεις εδώ ότι έπεσες εντελώς έξω. Αν είναι δεύτερο ή ...τρίτο (ποιος θα είναι δεύτερο, ο Τράγκας; !), θα γράψω εγώ ότι έπεσα εντελώς έξω.
Καλά, για προκήρυξη εκλογών δεν έγραψα, τι κάθεσαι και γράφεις τώρα;

Gewponos90
Δημοσιεύσεις: 9848
Εγγραφή: 17 Φεβ 2020, 16:18
Phorum.gr user: Gewponos90

Re: Σαν σημερα πέθανε ο Κωνσταντινος Καραμανλης. Πως τον εχει κρινει η Ιστορια?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gewponos90 » 23 Απρ 2021, 23:18

Αρίστος έγραψε:
23 Απρ 2021, 20:06
Gewponos90 έγραψε:
23 Απρ 2021, 20:02
Αρίστος έγραψε:
23 Απρ 2021, 16:16
Οσο για τις εκλογες του 1961 δεν ξερω κατα ποσο ευθυνεται για τη νοθεια εκτος απο το Παλατι και ο Καραμανλης αλλα σε περιοδο Ψυχρου Πολεμου και με τρια κρατη στα βορεια συνορα μας κομμουνιστικα θα ηταν αυτοκτονια σε χωρα που δεν ειχε κλεισει τις πληγες του Εμφυλιου να παγιωθει η ΕΔΑ σαν κυρια δυναμη στο πολιτικο σκηνικο. Ο αντιλογος δεκτος αρκει να μας πει οποιος τον υποστηριζει αν ο Χοτζα και ο Τσαουσεσκου επετρεπαν αστικα κομματα και εκλογες.

.

Πήραμε την εξουσία για το καλό σας καλό.



Κάτι τέτοιες μαλακίες σκέφτονταν κάποιοι κάποτε και έφυγαν νύχτα . Και αν δεν μεσολαβούσε η Χούντα, ακόμα εκεί θα ηταν


Το λαθος ηταν η νομιμοποιηση της ΕΔΑ και του ΚΚΕ, τιποτα λιγοτερο.

.

Σωστό και αυτο Άριστο μου.
dtri2020 έγραψε:
23 Οκτ 2021, 22:56
Ενώ, ας πούμε στα άλλα κόμματα αυτό σπανίζει.
Δήλωση για γνωστή υπόθεση παιδεραστίας

Άβαταρ μέλους
kameron
Δημοσιεύσεις: 8118
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 00:47
Phorum.gr user: kameron

Re: Σαν σημερα πέθανε ο Κωνσταντινος Καραμανλης. Πως τον εχει κρινει η Ιστορια?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kameron » 23 Απρ 2021, 23:21

aljawn έγραψε:
23 Απρ 2021, 23:17

Καλά, για προκήρυξη εκλογών δεν έγραψα, τι κάθεσαι και γράφεις τώρα;
Τι θέλεις, να περιμένεις ...τις εκλογές για να βάλεις στοίχημα εκ του ασφαλούς; Χαίρω πολύ.
Εσύ δεν λες και ξαναλές ότι θα χάσει ο Μητσοτάκης; Τώρα μάλιστα λες ότι σε ένα χρόνο θα είναι ίσως και τρίτος.

Ε, αν τα πιστεύεις αυτά βάλε στοίχημα, put your money where your mouth is. Αλλιώς, πες ότι είπες μια σαχλαμάρα να περνάει η ώρα. Απλά είναι τα πράγματα, πιστεύεις ότι η Ν.Δ. θα χάσει τις επόμενες εκλογές, βάζεις το στοίχημα.

Άβαταρ μέλους
aljawn
Δημοσιεύσεις: 6238
Εγγραφή: 19 Απρ 2019, 20:19
Phorum.gr user: aljawn

Re: Σαν σημερα πέθανε ο Κωνσταντινος Καραμανλης. Πως τον εχει κρινει η Ιστορια?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από aljawn » 23 Απρ 2021, 23:26

kameron έγραψε:
23 Απρ 2021, 23:21
aljawn έγραψε:
23 Απρ 2021, 23:17

Καλά, για προκήρυξη εκλογών δεν έγραψα, τι κάθεσαι και γράφεις τώρα;
Τι θέλεις, να περιμένεις ...τις εκλογές για να βάλεις στοίχημα εκ του ασφαλούς; Χαίρω πολύ.
Εσύ δεν λες και ξαναλές ότι θα χάσει ο Μητσοτάκης; Τώρα μάλιστα λες ότι σε ένα χρόνο θα είναι ίσως και τρίτος.

Ε, αν τα πιστεύεις αυτά βάλε στοίχημα, put your money where your mouth is. Αλλιώς, πες ότι είπες μια σαχλαμάρα να περνάει η ώρα. Απλά είναι τα πράγματα, πιστεύεις ότι η Ν.Δ. θα χάσει τις επόμενες εκλογές, βάζεις το στοίχημα.
Μα φυσικά και θα χάσει το kouli, γιατί πιστεύεις ότι πετώντας την άνετη αυτοδυναμία του 2019, θα τον κρατήσουν στην Νέα Δημοκρατία;
Το ερώτημα είναι αν θα κερδίσει και άλλες εκλογές (έστω και οριακά) ή θα καταφέρει να χάσει στα δυο χρόνια.

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29742
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Σαν σημερα πέθανε ο Κωνσταντινος Καραμανλης. Πως τον εχει κρινει η Ιστορια?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 23 Απρ 2021, 23:28

Beria έγραψε:
23 Απρ 2021, 23:02

Στην ελληνική χούντα ανατέθηκε και η αποσταθεροποίηση και η ανατροπή του Μακάριου, ο οποίος δεν εξυπηρετούσε με τη στάση του το ρόλο που ήθελαν για την Κύπρο (το Δυτικό αεροπλανοφόρο σφήνα στην Μέση Ανατολή)
6 χρόνια κυβερνούσαν οι Απριλιανοί. Και σε αυτά τα χρόνια ο Μακάριος, όχι απλά χρησιμοποιούσαν την Κύπρο σαν προπύργιο αντιχουντικής δράσης, αλλά επιπλέον κρατικοκυβερνητικοί παράογντες του Μακαρίου, εμπλεκόντουσαν στην πιο σοβαρή απόπειρα δολοφονία εναντίον του Παπαδόπουλου (Γιωρκάτζης στην υπόθεση Παναγούλη). Εαν ήθελαν οι Απριλιανοί να τον ανατρέψουν είχαν και καλή αφορμή. Δεν το 'καναν. Για να γίνει αυτό που λες, έπρεπε οι Αμερικάνοι να προσεγγίσουν τον Ιωαννίδη και να τον πείσουν με φρούδες υποσχέσεις για ένωση Ελλάδος - Κύπρου.

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13793
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Σαν σημερα πέθανε ο Κωνσταντινος Καραμανλης. Πως τον εχει κρινει η Ιστορια?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 23 Απρ 2021, 23:30

Golden Age έγραψε:
23 Απρ 2021, 23:28
(...) 6 χρόνια κυβερνούσαν οι Απριλιανοί.
Ο Ιωαννίδης δεν ήταν απριλιανός; Τι ήταν, μαγιάτικος; :lol:

Άβαταρ μέλους
kameron
Δημοσιεύσεις: 8118
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 00:47
Phorum.gr user: kameron

Re: Σαν σημερα πέθανε ο Κωνσταντινος Καραμανλης. Πως τον εχει κρινει η Ιστορια?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kameron » 23 Απρ 2021, 23:33

aljawn έγραψε:
23 Απρ 2021, 23:26

Μα φυσικά και θα χάσει το kouli, γιατί πιστεύεις ότι πετώντας την άνετη αυτοδυναμία του 2019, θα τον κρατήσουν στην Νέα Δημοκρατία;
Το ερώτημα είναι αν θα κερδίσει και άλλες εκλογές (έστω και οριακά) ή θα καταφέρει να χάσει στα δυο χρόνια.
Είπαμε, αφού πιστεύεις ότι θα χάσει, θα τον αλλάξουν μετά τις εκλογές όποτε και αν γίνουν κλπ, βάζεις το στοίχημα.

Για να στο κάνω πιο εύκολο, αν η Ν.Δ. είναι πρώτο κόμμα και ταυτόχρονα ο Μητσοτάκης παραμείνει επικεφαλής της χάνεις. Αν η Ν.Δ. είναι δεύτερη κερδίζεις. Αν είναι πρώτο κόμμα η Ν.Δ., αλλά αλλάξουν τον Μητσοτάκη ως μη γενόμενο.

Δεν βλέπω το λόγο γιατί δεν βάζεις αυτό το στοίχημα.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ιστορία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών