Αποτελεί η διεύθυνση IP στοιχείο του απορρήτου / προσωπικό δεδομένο;

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20420
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Αποτελεί η διεύθυνση IP στοιχείο του απορρήτου / προσωπικό δεδομένο;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 05 Ιουν 2021, 16:22

ethereal έγραψε:
05 Ιουν 2021, 16:19
Cecily Anne έγραψε:
05 Ιουν 2021, 16:06
Το πιο αστείο όλων, επειδή ειλικρινά όταν πέρασα από συντονισμό, είχα κάτσει και είχα διαβάσει όλο το καταστατικό του Σπύρου απέξω κι ανακατωτά, δεν έχω δει βέβαια αν άλλαξε τίποτα από τότε, αλλά τεσπα μέχρι πρόπερσι που το ήξερα απέξω:

ΜΠΑΝ ΣΕ ΔΙΠΛΟΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ έγραφε ότι έμπαινε, μόνο όταν ο διπλολογαριασμός έχει προέλθει από μπαναρισμένο χρήστη. Δηλαδή δεν έγραφε ΠΟΥΘΕΝΑ ότι κανονικός χρήστης δεν μπορεί να έχει 100 λογαριασμούς.
Δικαιώνει, λοιπόν, τους "προνοητικούς" προβληματικούς, ως προς τον χρόνο δημιουργίας λογαριασμού.
Κι επειδή, φαντάζομαι, δεν είναι σε τίποτα πέτρες γραμμένοι οι κανονισμοί μπορούν να αλλάξουν άμεσα, εφ' όσον η διαχείριση θέλει να ασχοληθεί.
Εννοείται. :102:
Απλά, για να δώσω ένα δίκαιο στο Σπύρο εδώ, μέχρι τότε που έχω εικόνα, προβλήματα με διπλολογαριασμούς είχαμε μονο απο μπαναρισμένους. Και γενικά ήταν προσεκτικός στις αναθεωρήσεις και στον τρόπο που έφτιαξε το καταστατικό του.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

ethereal
Δημοσιεύσεις: 1598
Εγγραφή: 06 Απρ 2018, 14:09

Re: Αποτελεί η διεύθυνση IP στοιχείο του απορρήτου / προσωπικό δεδομένο;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ethereal » 05 Ιουν 2021, 16:34

Cecily Anne έγραψε:
05 Ιουν 2021, 16:22
ethereal έγραψε:
05 Ιουν 2021, 16:19
Cecily Anne έγραψε:
05 Ιουν 2021, 16:06
Το πιο αστείο όλων, επειδή ειλικρινά όταν πέρασα από συντονισμό, είχα κάτσει και είχα διαβάσει όλο το καταστατικό του Σπύρου απέξω κι ανακατωτά, δεν έχω δει βέβαια αν άλλαξε τίποτα από τότε, αλλά τεσπα μέχρι πρόπερσι που το ήξερα απέξω:

ΜΠΑΝ ΣΕ ΔΙΠΛΟΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ έγραφε ότι έμπαινε, μόνο όταν ο διπλολογαριασμός έχει προέλθει από μπαναρισμένο χρήστη. Δηλαδή δεν έγραφε ΠΟΥΘΕΝΑ ότι κανονικός χρήστης δεν μπορεί να έχει 100 λογαριασμούς.
Δικαιώνει, λοιπόν, τους "προνοητικούς" προβληματικούς, ως προς τον χρόνο δημιουργίας λογαριασμού.
Κι επειδή, φαντάζομαι, δεν είναι σε τίποτα πέτρες γραμμένοι οι κανονισμοί μπορούν να αλλάξουν άμεσα, εφ' όσον η διαχείριση θέλει να ασχοληθεί.
Εννοείται. :102:
Απλά, για να δώσω ένα δίκαιο στο Σπύρο εδώ, μέχρι τότε που έχω εικόνα, προβλήματα με διπλολογαριασμούς είχαμε μονο απο μπαναρισμένους. Και γενικά ήταν προσεκτικός στις αναθεωρήσεις και στον τρόπο που έφτιαξε το καταστατικό του.
Αυτό αφορά τον τρόπο χειρισμού μιας κατάστασης έπειτα από την επιβολή μιας ποινής.
Για τους χρήστες, τα προβλήματα με διπλολογαριασμούς μπορούν να υπάρχουν σε όλη τη διάρκεια της παρουσίας τους.

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20420
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Αποτελεί η διεύθυνση IP στοιχείο του απορρήτου / προσωπικό δεδομένο;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 05 Ιουν 2021, 16:37

ethereal έγραψε:
05 Ιουν 2021, 16:34
Cecily Anne έγραψε:
05 Ιουν 2021, 16:22
ethereal έγραψε:
05 Ιουν 2021, 16:19


Δικαιώνει, λοιπόν, τους "προνοητικούς" προβληματικούς, ως προς τον χρόνο δημιουργίας λογαριασμού.
Κι επειδή, φαντάζομαι, δεν είναι σε τίποτα πέτρες γραμμένοι οι κανονισμοί μπορούν να αλλάξουν άμεσα, εφ' όσον η διαχείριση θέλει να ασχοληθεί.
Εννοείται. :102:
Απλά, για να δώσω ένα δίκαιο στο Σπύρο εδώ, μέχρι τότε που έχω εικόνα, προβλήματα με διπλολογαριασμούς είχαμε μονο απο μπαναρισμένους. Και γενικά ήταν προσεκτικός στις αναθεωρήσεις και στον τρόπο που έφτιαξε το καταστατικό του.
Αυτό αφορά τον τρόπο χειρισμού μιας κατάστασης έπειτα από την επιβολή μιας ποινής.
Για τους χρήστες, τα προβλήματα με διπλολογαριασμούς μπορούν να υπάρχουν σε όλη τη διάρκεια της παρουσίας τους.
Σαφώς, στην πράξη, αν δεν σου έχει τύχει περιστατικό κανονικού χρήστη με διπλολογαριασμό και έχεις μόνο μπαναρισμένο με διπλολογαριασμούς, ε δεν έχει πάει το μυαλό σου να τον κάνεις πιο ευρύ τον όρο. Ε τώρα έτυχε κι αυτό. Δηλαδή κάπου και οι όροι έχουν να κάνουν με το τί συμβαίνει και τροποποιούνται ανάλογα.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

don't speak
Γενική Γραμματέας Συντονισμού
Δημοσιεύσεις: 6674
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:04

Re: Αποτελεί η διεύθυνση IP στοιχείο του απορρήτου / προσωπικό δεδομένο;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από don't speak » 05 Ιουν 2021, 16:49

Cecily Anne έγραψε:
05 Ιουν 2021, 16:12
kongrosian έγραψε:
05 Ιουν 2021, 16:11
Cecily Anne έγραψε:
05 Ιουν 2021, 16:06
Το πιο αστείο όλων, επειδή ειλικρινά όταν πέρασα από συντονισμό, είχα κάτσει και είχα διαβάσει όλο το καταστατικό του Σπύρου απέξω κι ανακατωτά, δεν έχω δει βέβαια αν άλλαξε τίποτα από τότε, αλλά τεσπα μέχρι πρόπερσι που το ήξερα απέξω:

ΜΠΑΝ ΣΕ ΔΙΠΛΟΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ έγραφε ότι έμπαινε, μόνο όταν ο διπλολογαριασμός έχει προέλθει από μπαναρισμένο χρήστη. Δηλαδή δεν έγραφε ΠΟΥΘΕΝΑ ότι κανονικός χρήστης δεν μπορεί να έχει 100 λογαριασμούς.
σοβαρά; ισχύει αυτό; ε τότες γιατί με κράζουν; :102:
Γιατί δεν έχουν διαβάσει ούτε τους κανόνες που πρέπει να "τηρούν".
Δεν τον έκραξε ο συντονισμός.

don't speak
Γενική Γραμματέας Συντονισμού
Δημοσιεύσεις: 6674
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:04

Re: Αποτελεί η διεύθυνση IP στοιχείο του απορρήτου / προσωπικό δεδομένο;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από don't speak » 05 Ιουν 2021, 16:50

Άλεξλαμπ έγραψε:
05 Ιουν 2021, 16:10
Cecily Anne έγραψε:
05 Ιουν 2021, 16:06
Το πιο αστείο όλων, επειδή ειλικρινά όταν πέρασα από συντονισμό, είχα κάτσει και είχα διαβάσει όλο το καταστατικό του Σπύρου, δεν έχω δει βέβαια αν άλλαξε τίποτα από τότε, αλλά τεσπα μέχρι πρόπερσι που το ήξερα απέξω κι ανακατωτά:

ΜΠΑΝ ΣΕ ΔΙΠΛΟΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ έγραφε ότι έμπαινε, μόνο όταν ο διπλολογαριασμός έχει προέλθει από μπαναρισμένο χρήστη. Δηλαδή δεν έγραφε ΠΟΥΘΕΝΑ ότι κανονικός χρήστης δεν μπορεί να έχει 100 λογαριασμούς.

Μα αυτό είπα κι εγώ. Ο κόμιτ ήταν η γενιά της αγαμίας, ο ντεμάκ φερμαδόρος, ο ντεμέκ τορναδόροσς κι άλλοι πολλοί μα σε μένα τουλάχιστον που είμαι τακτική αναγνώστρια στο φόρουμ πάντα φαινόταν καλοπροαίρετος κι ευγενικός. Ποτέ δεν έβριζε.
Άλλος ο κομετ, άλλος οι υπόλοιποι.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Αποτελεί η διεύθυνση IP στοιχείο του απορρήτου / προσωπικό δεδομένο;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 05 Ιουν 2021, 16:53

Εγώ δεν έχω καταλάβει τι έγινε.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20420
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Αποτελεί η διεύθυνση IP στοιχείο του απορρήτου / προσωπικό δεδομένο;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 05 Ιουν 2021, 16:53

don't speak έγραψε:
05 Ιουν 2021, 16:49
Cecily Anne έγραψε:
05 Ιουν 2021, 16:12
kongrosian έγραψε:
05 Ιουν 2021, 16:11


σοβαρά; ισχύει αυτό; ε τότες γιατί με κράζουν; :102:
Γιατί δεν έχουν διαβάσει ούτε τους κανόνες που πρέπει να "τηρούν".
Δεν τον έκραξε ο συντονισμός.
:o Υποτίθεται ότι το θέμα ξεκίνησε για την απόδειξη του διπλολογαριασμού και γι'αυτό ανέβηκαν οι IP. Όχι; Αλλιώς, γιατί ανέβηκαν οι IP? :o
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Αποτελεί η διεύθυνση IP στοιχείο του απορρήτου / προσωπικό δεδομένο;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 05 Ιουν 2021, 16:58

Ο κομετ είχε 2 λογαριασμούς (ενεργούς?) πράγμα που απαγορεύεται (ή όχι) και ήρθε σε αντιπαράθεση με συντονιστη και ο συντονιστής έδειξε τις ip?
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

nowhere
Δημοσιεύσεις: 15214
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Αποτελεί η διεύθυνση IP στοιχείο του απορρήτου / προσωπικό δεδομένο;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 05 Ιουν 2021, 17:00

Άλεξλαμπ έγραψε:
05 Ιουν 2021, 16:10
Μα αυτό είπα κι εγώ. Ο κόμιτ ήταν η γενιά της αγαμίας, ο ντεμάκ φερμαδόρος, ο ντεμέκ τορναδόροσς κι άλλοι πολλοί μα σε μένα τουλάχιστον που είμαι τακτική αναγνώστρια στο φόρουμ πάντα φαινόταν καλοπροαίρετος κι ευγενικός. Ποτέ δεν έβριζε.
έχεις δίκιο σ αυτό τακτική αναγνώστρια

don't speak
Γενική Γραμματέας Συντονισμού
Δημοσιεύσεις: 6674
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:04

Re: Αποτελεί η διεύθυνση IP στοιχείο του απορρήτου / προσωπικό δεδομένο;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από don't speak » 05 Ιουν 2021, 17:00

Cecily Anne έγραψε:
05 Ιουν 2021, 16:53
don't speak έγραψε:
05 Ιουν 2021, 16:49
Cecily Anne έγραψε:
05 Ιουν 2021, 16:12


Γιατί δεν έχουν διαβάσει ούτε τους κανόνες που πρέπει να "τηρούν".
Δεν τον έκραξε ο συντονισμός.
:o Υποτίθεται ότι το θέμα ξεκίνησε για την απόδειξη του διπλολογαριασμού και γι'αυτό ανέβηκαν οι IP. Όχι; Αλλιώς, γιατί ανέβηκαν οι IP? :o
Το ενδεχόμενο από λάθος δεν υπάρχει;

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20420
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Αποτελεί η διεύθυνση IP στοιχείο του απορρήτου / προσωπικό δεδομένο;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 05 Ιουν 2021, 17:00

Naida έγραψε:
05 Ιουν 2021, 16:58
Ο κομετ είχε 2 λογαριασμούς (ενεργούς?) πράγμα που απαγορεύεται (ή όχι) και ήρθε σε αντιπαράθεση με συντονιστη και ο συντονιστής έδειξε τις ip?
Ναι
Όχι
Ναι
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20420
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Αποτελεί η διεύθυνση IP στοιχείο του απορρήτου / προσωπικό δεδομένο;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 05 Ιουν 2021, 17:03

don't speak έγραψε:
05 Ιουν 2021, 17:00
Cecily Anne έγραψε:
05 Ιουν 2021, 16:53
don't speak έγραψε:
05 Ιουν 2021, 16:49


Δεν τον έκραξε ο συντονισμός.
:o Υποτίθεται ότι το θέμα ξεκίνησε για την απόδειξη του διπλολογαριασμού και γι'αυτό ανέβηκαν οι IP. Όχι; Αλλιώς, γιατί ανέβηκαν οι IP? :o
Το ενδεχόμενο από λάθος δεν υπάρχει;
Ναι, έγινε λάθος στη δημοσιοποίηση των IP. Ξέχασε να κόψει στο σημείο που δείχνει το νικνειμ το δεύτερο να σκάει πάνω στο προφίλ της ζουζουνιτσας. Κι εμένα αυτή είναι η άποψή μου εξ αρχής.
Απλά έκανες κουοτάρισμα ότι δεν τον κράξατε, ενώ το όλο θέμα από εκεί ξεκίνησε, γι'αυτό και ανέβηκε το σκρινσοτ από τον συντονιστή. Να ανέβηκε κατά λαθος σκρινσοτ, δεν παίζει, διότι έχει διαδικασία: κάνω σκρινσοτ, το αποθηκεύω, το κάνω απλοαντ, κλπ. :003:
Και τεσπα, καλύτερα άστο, το κάνεις χειρότερο.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
Δημοκρατικός
Δημοσιεύσεις: 9194
Εγγραφή: 20 Μάιος 2020, 20:49

Re: Αποτελεί η διεύθυνση IP στοιχείο του απορρήτου / προσωπικό δεδομένο;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκρατικός » 05 Ιουν 2021, 17:07

Cecily Anne έγραψε:
05 Ιουν 2021, 17:03
don't speak έγραψε:
05 Ιουν 2021, 17:00
Cecily Anne έγραψε:
05 Ιουν 2021, 16:53


:o Υποτίθεται ότι το θέμα ξεκίνησε για την απόδειξη του διπλολογαριασμού και γι'αυτό ανέβηκαν οι IP. Όχι; Αλλιώς, γιατί ανέβηκαν οι IP? :o
Το ενδεχόμενο από λάθος δεν υπάρχει;
Ναι, έγινε λάθος στη δημοσιοποίηση των IP. Ξέχασε να κόψει στο σημείο που δείχνει το νικνειμ το δεύτερο να σκάει πάνω στο προφίλ της ζουζουνιτσας. Κι εμένα αυτή είναι η άποψή μου εξ αρχής.
Απλά έκανες κουοτάρισμα ότι δεν τον κράξατε, ενώ το όλο θέμα από εκεί ξεκίνησε, γι'αυτό και ανέβηκε το σκρινσοτ από τον συντονιστή. Να ανέβηκε κατά λαθος σκρινσοτ, δεν παίζει, διότι έχει διαδικασία: κάνω σκρινσοτ, το αποθηκεύω, το κάνω απλοαντ, κλπ. :003:
Και τεσπα, καλύτερα άστο, το κάνεις χειρότερο.
Eξαιρετική η Σέσιλι

Εικόνα
Ο χρήστης που κονιορτοποίησε τον τραμπισμό, προασπίζει την υγειονομική ευμάρεια της Ελλάδος, αποκαθιστά την ιστορική αλήθεια και διώκει τις πολεοδομικές αυθαιρεσίες.

https://twitter.com/JoeBiden
https://twitter.com/KamalaHarris

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Αποτελεί η διεύθυνση IP στοιχείο του απορρήτου / προσωπικό δεδομένο;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 05 Ιουν 2021, 17:14

Cecily Anne έγραψε:
05 Ιουν 2021, 17:00
Naida έγραψε:
05 Ιουν 2021, 16:58
Ο κομετ είχε 2 λογαριασμούς (ενεργούς?) πράγμα που απαγορεύεται (ή όχι) και ήρθε σε αντιπαράθεση με συντονιστη και ο συντονιστής έδειξε τις ip?
Ναι
Όχι
Ναι
Κατάλαβα.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
waldorf
Δημοσιεύσεις: 3583
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:47

Re: Αποτελεί η διεύθυνση IP στοιχείο του απορρήτου / προσωπικό δεδομένο;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από waldorf » 05 Ιουν 2021, 17:22

Naida έγραψε:
05 Ιουν 2021, 17:14
...
Κατάλαβα.
:o:o
wooded glade έγραψε:
29 Μάιος 2021, 14:40
...
Εσύ τώρα τι θες ; Μας γράφεις ακατάληπτα.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών