Την πάτησα με το εμβόλιο... Προσοχή!

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Την πάτησα με το εμβόλιο... Προσοχή!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 07 Ιουν 2021, 11:36

Gewponos90 έγραψε:
07 Ιουν 2021, 11:23
vantono έγραψε:
07 Ιουν 2021, 11:06
Gewponos90 έγραψε:
07 Ιουν 2021, 11:01


Έκανα πρώτη δόση μισό μήνα πριν από σένα και η δεύτερη δόση είναι έναν μήνα μετά την δικιά σου. Να φταίει ότι εγώ κάνω τον σκληρό καριόλη των εμβολίων, η απλα επειδή δεν πεταξα βυζί;
Εμ, μπρεξιτοεμβόλιο μου θέλατε, τι να σας κάμω. :102:
Ένα βυζάκι καλό είναι να το πετάμε ενίοτε βέβαια, τα βήματα του ένδοξου πρωθυπουργού μας ακολουθούμε άλλωστε.

Ο πόνος στο σημείο εν τω μεταξύ, σήμερα μου εγινε εντονότερος. :a040: Με τραβάει λιγο περισσότερο απ'οτι με τράβηξε εκεινη τη στιγμη που μου το εκανε. Χτες το βράδυ δεν αισθανόμουν τιποτα. Απο σημερα το πρωί ξεκινησε.
Δεν είχα επιλογή καθώς δεν ήθελα να περιμένω και έκλεισα με το που άνοιξε η πλατφόρμα.

Αν και πάλι ΑΖ θα διάλεγα. Είναι το καλύτερο. Το κάνεις και για λίγες ώρες γαμιεται το σύμπαν σου. Ο οργανισμός σου παθαίνει τέτοιο σοκ που ξέρεις ότι αν επιζήσεις, ο κορονοιος θα είναι ευχάριστος περίπατος. Πονάει τόσο το κεφάλι σου, που και επηρεασμένος να είσαι απ' τους ψεκ, δεν είσαι σε θέση να σκεφτείς ότι παθαίνεις θρόμβωση.

Με λίγα λόγια το ΑΖ είναι για λίγους. Οι υπόλοιποι κάντε το νεράκι και την άλλη μέρα να είστε ομαικοτ πονάει το τρύπημα στο χεράκι μου. Σκατοφλωροι :003:
:smt023
Κρύβε λόγια να περισσέψει δεύτερη δόση...

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 24016
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Την πάτησα με το εμβόλιο... Προσοχή!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 07 Ιουν 2021, 11:38

Gewponos90 έγραψε:
07 Ιουν 2021, 11:23
vantono έγραψε:
07 Ιουν 2021, 11:06
Gewponos90 έγραψε:
07 Ιουν 2021, 11:01


Έκανα πρώτη δόση μισό μήνα πριν από σένα και η δεύτερη δόση είναι έναν μήνα μετά την δικιά σου. Να φταίει ότι εγώ κάνω τον σκληρό καριόλη των εμβολίων, η απλα επειδή δεν πεταξα βυζί;
Εμ, μπρεξιτοεμβόλιο μου θέλατε, τι να σας κάμω. :102:
Ένα βυζάκι καλό είναι να το πετάμε ενίοτε βέβαια, τα βήματα του ένδοξου πρωθυπουργού μας ακολουθούμε άλλωστε.

Ο πόνος στο σημείο εν τω μεταξύ, σήμερα μου εγινε εντονότερος. :a040: Με τραβάει λιγο περισσότερο απ'οτι με τράβηξε εκεινη τη στιγμη που μου το εκανε. Χτες το βράδυ δεν αισθανόμουν τιποτα. Απο σημερα το πρωί ξεκινησε.
Δεν είχα επιλογή καθώς δεν ήθελα να περιμένω και έκλεισα με το που άνοιξε η πλατφόρμα.

Αν και πάλι ΑΖ θα διάλεγα. Είναι το καλύτερο. Το κάνεις και για λίγες ώρες γαμιεται το σύμπαν σου. Ο οργανισμός σου παθαίνει τέτοιο σοκ που ξέρεις ότι αν επιζήσεις, ο κορονοιος θα είναι ευχάριστος περίπατος. Πονάει τόσο το κεφάλι σου, που και επηρεασμένος να είσαι απ' τους ψεκ, δεν είσαι σε θέση να σκεφτείς ότι παθαίνεις θρόμβωση.

Με λίγα λόγια το ΑΖ είναι για λίγους. Οι υπόλοιποι κάντε το νεράκι και την άλλη μέρα να είστε ομαικοτ πονάει το τρύπημα στο χεράκι μου. Σκατοφλωροι :003:
Αυτά ειναι μπουμερονοοτροπία, τύπε μου. :003:
Αυτά τα "αν δεν αρρωστήσεις απο το εμβόλιο, αν δεν ανεβασεις 45 πυρετό και δεν κοντευεις να παθεις ανεύρυσμα εγκεφάλου και δεν στάζεις αιμα απο τα ματια κτλ, δεν σε πιάνει", μου θυμιζουν αυτά που μας ελεγαν οταν ημασταν πιτσιρίκια, τύπου "αν δεν χτυπήσεις δεν μεγαλώνjεις". Οι ζενεκάκηδες εχετε σκαρφιστεί τα πάντα για να καθησυχάσετε τον εαυτό σας. :003:
Κατσε να δουμε και τη φαση με τη β' κτηνιατρική δόση που θα τραβήξω πάντως, και μετά βλέπουμε. Γιατι δεν κρυβω οτι το θεμα με τα περιστατικά μυοκαρδίτιδας στο Ισραηλ σε πολύ νέες ηλικίες αντρών, με θορύβησε αρκετά, αλλά όχι τόσο ωστε να επικρατήσει η ψεκιά μέσα μου.

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 24016
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Την πάτησα με το εμβόλιο... Προσοχή!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 07 Ιουν 2021, 11:52

Κάπου εδώ αν δεν έχει ήδη αναφερθεί, να αναφέρουμε οτι ΉΔΗ ΝΑΙ ΉΔΗ ΖΩΝΤΟΒΟΛΟΚΥΒΕΡΝΗΣΑΡΑ, θα έπρεπε να ειχατε βάλει μπρος τα προνόμια για τους εμβολιασμένους, για να δημιουργηθουν και κινητρα για τους ακόμη ανεμβολίαστους (ψέκουλες και μη). Οι εμβολιασμένοι να έχουν ελεύθερη πρόσβαση σε γυμναστήρια, μη θερινά σινεμα ή οποιοδήποτε άλλο κλειστό/ημίκλειστο χώρο, όσοι εχουν συμπληρώσει πάνω απο μήνα απο τη 2η δόση να μη χρειάζεται να κανουν 2 σελφ τεστ την εβδομάδα για να πανε στις δουλειές τους* (αν και δεν ξερω κατα πόσο και σε τί βαθμό μπορει να ειναι εφικτό αυτό), να μπορουν να κυκλοφορούν επισήμως αμάσκωτοι σε ανοιχτούς-εξωτερικους χώρους (οκ, αυτό ουσιαστικά ισχύει και τώρα ειτε για εμβολιασμενους ειτε οχι) κτλ, κατι να γινει τελος πάντων.

*Ξάδερφός μου αρνείται να εμβολιαστεί όχι λόγω ψεκιάς, αλλά λόγω του ότι βλέπει φίλους και συγγενείς του που εχουν βγάλει πάνω απο 3 εβδομαδες απο τη 2η δόση (που υποτιθεται οτι ειναι το σημείο απόκτησης ανοσίας) να εξακολουθούν να αναγκάζονται να βαράνε 2 σελφ τεστς τη βδομάδα και του δημιουργείται ο σκεπτικισμός ότι ουσιαστικά τζάμπα γινονται τα εμβόλια και άρα "γιατί να τρέχω να το κανω εγώ αν ειναι να μην αλλάξει απολύτως τίποτα στην καθημερινότητά μου". Τι να του πεις τώρα, ότι ειναι 100% παράλογος?

Άβαταρ μέλους
vagabondo
Δημοσιεύσεις: 10112
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Την πάτησα με το εμβόλιο... Προσοχή!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vagabondo » 07 Ιουν 2021, 12:05

vantono έγραψε:
07 Ιουν 2021, 11:52
*Ξάδερφός μου αρνείται να εμβολιαστεί όχι λόγω ψεκιάς, αλλά λόγω του ότι βλέπει φίλους και συγγενείς του που εχουν βγάλει πάνω απο 3 εβδομαδες απο τη 2η δόση (που υποτιθεται οτι ειναι το σημείο απόκτησης ανοσίας) να εξακολουθούν να αναγκάζονται να βαράνε 2 σελφ τεστς τη βδομάδα και του δημιουργείται ο σκεπτικισμός ότι ουσιαστικά τζάμπα γινονται τα εμβόλια και άρα "γιατί να τρέχω να το κανω εγώ αν ειναι να μην αλλάξει απολύτως τίποτα στην καθημερινότητά μου". Τι να του πεις τώρα, ότι ειναι 100% παράλογος?
κεκαλυμμένος ψεκασμός :g030:
Occasio facit furem
Εγώ δεν είμαι χριστιανός, για να μην πω πως είμαι και άθεος!
Ο κόσμον ασοί γραμματισμέντς θα διαβαίν.

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 24016
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Την πάτησα με το εμβόλιο... Προσοχή!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 07 Ιουν 2021, 12:06

vagabondo έγραψε:
07 Ιουν 2021, 12:05
vantono έγραψε:
07 Ιουν 2021, 11:52
*Ξάδερφός μου αρνείται να εμβολιαστεί όχι λόγω ψεκιάς, αλλά λόγω του ότι βλέπει φίλους και συγγενείς του που εχουν βγάλει πάνω απο 3 εβδομαδες απο τη 2η δόση (που υποτιθεται οτι ειναι το σημείο απόκτησης ανοσίας) να εξακολουθούν να αναγκάζονται να βαράνε 2 σελφ τεστς τη βδομάδα και του δημιουργείται ο σκεπτικισμός ότι ουσιαστικά τζάμπα γινονται τα εμβόλια και άρα "γιατί να τρέχω να το κανω εγώ αν ειναι να μην αλλάξει απολύτως τίποτα στην καθημερινότητά μου". Τι να του πεις τώρα, ότι ειναι 100% παράλογος?
κεκαλυμμένος ψεκασμός :g030:
Πιθανόν. Απλώς δεν ειναι απ'τους εντελώς κραγμένους, τύπου τσιπάκια/Μπιλ Γκέιτς/666numberoftheBeast/εμβόλιαΠουΔημιουργούνΑυτοάνοσα κτλ.

Άβαταρ μέλους
Rocco Siffredi
Δημοσιεύσεις: 7655
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 10:40

Re: Την πάτησα με το εμβόλιο... Προσοχή!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Rocco Siffredi » 07 Ιουν 2021, 12:12

vantono έγραψε:
07 Ιουν 2021, 11:52
Κάπου εδώ αν δεν έχει ήδη αναφερθεί, να αναφέρουμε οτι ΉΔΗ ΝΑΙ ΉΔΗ ΖΩΝΤΟΒΟΛΟΚΥΒΕΡΝΗΣΑΡΑ, θα έπρεπε να ειχατε βάλει μπρος τα προνόμια για τους εμβολιασμένους, για να δημιουργηθουν και κινητρα για τους ακόμη ανεμβολίαστους (ψέκουλες και μη). Οι εμβολιασμένοι να έχουν ελεύθερη πρόσβαση σε γυμναστήρια, μη θερινά σινεμα ή οποιοδήποτε άλλο κλειστό/ημίκλειστο χώρο, όσοι εχουν συμπληρώσει πάνω απο μήνα απο τη 2η δόση να μη χρειάζεται να κανουν 2 σελφ τεστ την εβδομάδα για να πανε στις δουλειές τους* (αν και δεν ξερω κατα πόσο και σε τί βαθμό μπορει να ειναι εφικτό αυτό), να μπορουν να κυκλοφορούν επισήμως αμάσκωτοι σε ανοιχτούς-εξωτερικους χώρους (οκ, αυτό ουσιαστικά ισχύει και τώρα ειτε για εμβολιασμενους ειτε οχι) κτλ, κατι να γινει τελος πάντων.
Είναι σίγουρο ότι ο εμβολιασμενος δεν μεταδίδει; :102:

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 24016
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Την πάτησα με το εμβόλιο... Προσοχή!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 07 Ιουν 2021, 12:13

Rocco Siffredi έγραψε:
07 Ιουν 2021, 12:12
vantono έγραψε:
07 Ιουν 2021, 11:52
Κάπου εδώ αν δεν έχει ήδη αναφερθεί, να αναφέρουμε οτι ΉΔΗ ΝΑΙ ΉΔΗ ΖΩΝΤΟΒΟΛΟΚΥΒΕΡΝΗΣΑΡΑ, θα έπρεπε να ειχατε βάλει μπρος τα προνόμια για τους εμβολιασμένους, για να δημιουργηθουν και κινητρα για τους ακόμη ανεμβολίαστους (ψέκουλες και μη). Οι εμβολιασμένοι να έχουν ελεύθερη πρόσβαση σε γυμναστήρια, μη θερινά σινεμα ή οποιοδήποτε άλλο κλειστό/ημίκλειστο χώρο, όσοι εχουν συμπληρώσει πάνω απο μήνα απο τη 2η δόση να μη χρειάζεται να κανουν 2 σελφ τεστ την εβδομάδα για να πανε στις δουλειές τους* (αν και δεν ξερω κατα πόσο και σε τί βαθμό μπορει να ειναι εφικτό αυτό), να μπορουν να κυκλοφορούν επισήμως αμάσκωτοι σε ανοιχτούς-εξωτερικους χώρους (οκ, αυτό ουσιαστικά ισχύει και τώρα ειτε για εμβολιασμενους ειτε οχι) κτλ, κατι να γινει τελος πάντων.
Είναι σίγουρο ότι ο εμβολιασμενος δεν μεταδίδει; :102:
Ε, και κάπου εδώ μπαίνει σφηνόπουτσα ο ημιψέκουλας ξάδερφος και σου λέει "τότε γιατί τα κάνουμε τα εμβόλια?" :lol:
Οσο δεν αρχίσουν να αποκτούνται καποια προνομια για τους εμβολιασμένους όμως, τόσο περισσότερο στάσιμη θα παραμένει η φάση με τους ανεμβολίαστους. Αλλιως καν'το υποχρεωτικό για ολους να τελειώνουμε, τι να πω.

Gewponos90
Δημοσιεύσεις: 9848
Εγγραφή: 17 Φεβ 2020, 16:18
Phorum.gr user: Gewponos90

Re: Την πάτησα με το εμβόλιο... Προσοχή!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gewponos90 » 07 Ιουν 2021, 12:16

vantono έγραψε:
07 Ιουν 2021, 12:13
Rocco Siffredi έγραψε:
07 Ιουν 2021, 12:12
vantono έγραψε:
07 Ιουν 2021, 11:52
Κάπου εδώ αν δεν έχει ήδη αναφερθεί, να αναφέρουμε οτι ΉΔΗ ΝΑΙ ΉΔΗ ΖΩΝΤΟΒΟΛΟΚΥΒΕΡΝΗΣΑΡΑ, θα έπρεπε να ειχατε βάλει μπρος τα προνόμια για τους εμβολιασμένους, για να δημιουργηθουν και κινητρα για τους ακόμη ανεμβολίαστους (ψέκουλες και μη). Οι εμβολιασμένοι να έχουν ελεύθερη πρόσβαση σε γυμναστήρια, μη θερινά σινεμα ή οποιοδήποτε άλλο κλειστό/ημίκλειστο χώρο, όσοι εχουν συμπληρώσει πάνω απο μήνα απο τη 2η δόση να μη χρειάζεται να κανουν 2 σελφ τεστ την εβδομάδα για να πανε στις δουλειές τους* (αν και δεν ξερω κατα πόσο και σε τί βαθμό μπορει να ειναι εφικτό αυτό), να μπορουν να κυκλοφορούν επισήμως αμάσκωτοι σε ανοιχτούς-εξωτερικους χώρους (οκ, αυτό ουσιαστικά ισχύει και τώρα ειτε για εμβολιασμενους ειτε οχι) κτλ, κατι να γινει τελος πάντων.
Είναι σίγουρο ότι ο εμβολιασμενος δεν μεταδίδει; :102:
Ε, και κάπου εδώ μπαίνει σφηνόπουτσα ο ημιψέκουλας ξάδερφος και σου λέει "τότε γιατί τα κάνουμε τα εμβόλια?" :lol:

Γιατί θεωρητικά αν είσαι εμβολιασμενος και κολλήσεις έχεις μικρότερη πιθανότητα να καταλήψεις με ένα μαρκουτσι στον φάρυγγα σου. Αν ισχύει νομίζω είναι επαρκής λογος
dtri2020 έγραψε:
23 Οκτ 2021, 22:56
Ενώ, ας πούμε στα άλλα κόμματα αυτό σπανίζει.
Δήλωση για γνωστή υπόθεση παιδεραστίας

Άβαταρ μέλους
Rocco Siffredi
Δημοσιεύσεις: 7655
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 10:40

Re: Την πάτησα με το εμβόλιο... Προσοχή!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Rocco Siffredi » 07 Ιουν 2021, 12:17

Ε ναι για να το περάσεις πιο λάιτ
Χωρίς πλάκα δεν το ξέρω αν είναι σίγουρο ότι ο εμβολιασμενος δεν μεταδίδει νομίζω ακόμα στο ψάξιμο ειναι
Νομίζω ότι ΗΠΑ σε κάποιες πολιτειες πρεπει να ισχύουν κάποια "προνομια" για όσους έχουν εμβολιαστει

Άβαταρ μέλους
Leporello
Δημοσιεύσεις: 14170
Εγγραφή: 07 Αύγ 2018, 19:09
Phorum.gr user: Leporello

Re: Την πάτησα με το εμβόλιο... Προσοχή!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Leporello » 07 Ιουν 2021, 12:33

Rocco Siffredi έγραψε:
07 Ιουν 2021, 12:12
vantono έγραψε:
07 Ιουν 2021, 11:52
Κάπου εδώ αν δεν έχει ήδη αναφερθεί, να αναφέρουμε οτι ΉΔΗ ΝΑΙ ΉΔΗ ΖΩΝΤΟΒΟΛΟΚΥΒΕΡΝΗΣΑΡΑ, θα έπρεπε να ειχατε βάλει μπρος τα προνόμια για τους εμβολιασμένους, για να δημιουργηθουν και κινητρα για τους ακόμη ανεμβολίαστους (ψέκουλες και μη). Οι εμβολιασμένοι να έχουν ελεύθερη πρόσβαση σε γυμναστήρια, μη θερινά σινεμα ή οποιοδήποτε άλλο κλειστό/ημίκλειστο χώρο, όσοι εχουν συμπληρώσει πάνω απο μήνα απο τη 2η δόση να μη χρειάζεται να κανουν 2 σελφ τεστ την εβδομάδα για να πανε στις δουλειές τους* (αν και δεν ξερω κατα πόσο και σε τί βαθμό μπορει να ειναι εφικτό αυτό), να μπορουν να κυκλοφορούν επισήμως αμάσκωτοι σε ανοιχτούς-εξωτερικους χώρους (οκ, αυτό ουσιαστικά ισχύει και τώρα ειτε για εμβολιασμενους ειτε οχι) κτλ, κατι να γινει τελος πάντων.
Είναι σίγουρο ότι ο εμβολιασμενος δεν μεταδίδει; :102:
Οχι. Ομοίως, δεν είναι σίγουρο ότι όποιος οδηγεί νηφάλιος δεν μπορεί να προκαλέσει ατύχημα. Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν πειράζει κάποιος να οδηγεί μεθυσμένος.
1.
hellegennes έγραψε:
13 Οκτ 2022, 21:35
Γνωρίζω πολύ καλύτερα στατιστική από σένα
2. Η λέξη υδρόφιλος είναι σύνθετη από δύο ελληνικές λέξεις το ύδωρ που σήμαινε νερό και το φίλος που σήμαινε φίλος.

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20353
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Την πάτησα με το εμβόλιο... Προσοχή!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 07 Ιουν 2021, 12:34

vantono έγραψε:
07 Ιουν 2021, 09:15
Cecily Anne έγραψε:
07 Ιουν 2021, 00:12
Εμένα δεν μου έβαλε τσιρότο ο τσίπης.

Επίσης το άλλο κορυφαίο που συνέβη ήταν ότι μετά από μένα ήταν μια αλλοδαπή που μίλαγε καλά αγγλικά και της λέει ο "τροχονόμος-σεκιουριτάς":

-room three for the surgery.

Σκάλωσε η καμένη.
Κτηνίατρο βάρεσες κι εσυ, ή μοντέρνα?

NewModelArmy έγραψε:
07 Ιουν 2021, 00:13
Για τους 18-29 εχει ανοιξει η πλατφορμα;
Μονο για J&J, νομίζω. Και ειναι για ανω των 18 γενικότερα, δεν το περιορίζει σε 18-κάτι.
Kτηνιατρο. Με πονάει λίγο το χέρι αλλά όχι κάτι τρελό. Το εμβόλιο για τον HPV με είχε πραγματικά γαμησει στον πόνο, αυτό πονάει μεν, αλλά δεν είναι ότι κουλαθηκα σαν το άλλο.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
Rocco Siffredi
Δημοσιεύσεις: 7655
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 10:40

Re: Την πάτησα με το εμβόλιο... Προσοχή!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Rocco Siffredi » 07 Ιουν 2021, 12:38

Leporello έγραψε:
07 Ιουν 2021, 12:33
Rocco Siffredi έγραψε:
07 Ιουν 2021, 12:12
vantono έγραψε:
07 Ιουν 2021, 11:52
Κάπου εδώ αν δεν έχει ήδη αναφερθεί, να αναφέρουμε οτι ΉΔΗ ΝΑΙ ΉΔΗ ΖΩΝΤΟΒΟΛΟΚΥΒΕΡΝΗΣΑΡΑ, θα έπρεπε να ειχατε βάλει μπρος τα προνόμια για τους εμβολιασμένους, για να δημιουργηθουν και κινητρα για τους ακόμη ανεμβολίαστους (ψέκουλες και μη). Οι εμβολιασμένοι να έχουν ελεύθερη πρόσβαση σε γυμναστήρια, μη θερινά σινεμα ή οποιοδήποτε άλλο κλειστό/ημίκλειστο χώρο, όσοι εχουν συμπληρώσει πάνω απο μήνα απο τη 2η δόση να μη χρειάζεται να κανουν 2 σελφ τεστ την εβδομάδα για να πανε στις δουλειές τους* (αν και δεν ξερω κατα πόσο και σε τί βαθμό μπορει να ειναι εφικτό αυτό), να μπορουν να κυκλοφορούν επισήμως αμάσκωτοι σε ανοιχτούς-εξωτερικους χώρους (οκ, αυτό ουσιαστικά ισχύει και τώρα ειτε για εμβολιασμενους ειτε οχι) κτλ, κατι να γινει τελος πάντων.
Είναι σίγουρο ότι ο εμβολιασμενος δεν μεταδίδει; :102:
Οχι. Ομοίως, δεν είναι σίγουρο ότι όποιος οδηγεί νηφάλιος δεν μπορεί να προκαλέσει ατύχημα. Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν πειράζει κάποιος να οδηγεί μεθυσμένος.
Σε σχέση με "προνόμια" των εμβολιασμενων που λέει ο vantono συζητάμε όχι γενικά για τον εμβολιασμό
Πώς Να δώσουν προνόμια αν δεν ξέρουν σίγουρα ότι δεν μεταδίδουν τον ιό;

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25401
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Την πάτησα με το εμβόλιο... Προσοχή!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 07 Ιουν 2021, 12:39

Εικόνα
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Άβαταρ μέλους
Leporello
Δημοσιεύσεις: 14170
Εγγραφή: 07 Αύγ 2018, 19:09
Phorum.gr user: Leporello

Re: Την πάτησα με το εμβόλιο... Προσοχή!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Leporello » 07 Ιουν 2021, 12:48

Rocco Siffredi έγραψε:
07 Ιουν 2021, 12:38
Leporello έγραψε:
07 Ιουν 2021, 12:33
Rocco Siffredi έγραψε:
07 Ιουν 2021, 12:12
Είναι σίγουρο ότι ο εμβολιασμενος δεν μεταδίδει; :102:
Οχι. Ομοίως, δεν είναι σίγουρο ότι όποιος οδηγεί νηφάλιος δεν μπορεί να προκαλέσει ατύχημα. Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν πειράζει κάποιος να οδηγεί μεθυσμένος.
Σε σχέση με "προνόμια" των εμβολιασμενων που λέει ο vantono συζητάμε όχι γενικά για τον εμβολιασμό
Πώς Να δώσουν προνόμια αν δεν ξέρουν σίγουρα ότι δεν μεταδίδουν τον ιό;
Το ίδιο όπως κάποιον που τον σταματάει η Τροχαία, του κάνει αλκοτεστ, βγαίνει αρνητικό και τον αφήνουν να συνεχίσει την οδήγησή του. Δεν ξέρουν σίγουρα ότι στην επόμενη στροφή δεν θα μπεί στο αντίθετο ρεύμα. Αντίθετα, αν το αλκοτεστ περνούσε τα όρια, θα τον μπουζουριάζανε.
1.
hellegennes έγραψε:
13 Οκτ 2022, 21:35
Γνωρίζω πολύ καλύτερα στατιστική από σένα
2. Η λέξη υδρόφιλος είναι σύνθετη από δύο ελληνικές λέξεις το ύδωρ που σήμαινε νερό και το φίλος που σήμαινε φίλος.

Άβαταρ μέλους
Thor
Δημοσιεύσεις: 12306
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 16:13
Phorum.gr user: Thor

Re: Την πάτησα με το εμβόλιο... Προσοχή!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Thor » 07 Ιουν 2021, 13:03

Οργισμένος έγραψε:
06 Ιουν 2021, 20:07
Πυροξανθη, με λαμπερο εφηβιαιο, υπερβορεια νοσοκομα θα με εμβολιασει, και οχι μονο, την Πέμπτη 10 τουτουνου.
90% πφαηζερ, 10% μοντερνα.
Ερχομαστε ψεκεεεεεες!!!!!
Αυτο το 90-10 δεν το καταλαβα.
Μαλακίαν φυγείν αδύνατον.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών