+2 ψήφοι για τη Χρυσή Αυγή

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Μπίστης
Δημοσιεύσεις: 14932
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:39
Τοποθεσία: Helsingør

Re: +2 ψήφοι για τη Χρυσή Αυγή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μπίστης » 21 Σεπ 2018, 19:26

Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
21 Σεπ 2018, 19:15
τελικα μονο ο ιφι εκπροσωπει με συνεση τον κοινωνιστικο χωρο
Αδικείται αυτό το παιδί.
"I beseech you, in the bowels of Christ, think it possible you may be mistaken".

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 49195
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: +2 ψήφοι για τη Χρυσή Αυγή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 21 Σεπ 2018, 20:02

Ασέβαστος έγραψε:
21 Σεπ 2018, 18:12
Nero έγραψε:
21 Σεπ 2018, 13:37
Kauldron έγραψε:
21 Σεπ 2018, 13:35
Κοινώς, αυτό που λέμε, είναι οτι οι δυνατότητες αυτής της χώρας δεν είναι τόσο μεγάλες ωστε να μπορούν να έχουν παιδικούς σταθμούς ΚΑΙ αυτοί που πληρώνουν φόρους, εισφορές και τα κέρατά τους τα τράγια

ννναι.... :roll::giggle:
οχι, αυτοι που πληρωνουν ΔΕΝ δικαιουνται παιδικο σταθμο. αν εχεις μεγαλη φορ.δηλωση, και πληρωνεις πολλα, δεν δικαιουσαι θεση. εισαι κονομημενος αφου. ναπαναγαμηθεις να πλερωσεις ιδιωτικο. :102:

α ρε γαμηδι πασοκ πως μας καταντησες.
Διαφωνείς δηλαδή και με το νέο νόμο που είχε βγεί πριν λίγο καιρό και προέβλεπε να πληρώνουν μεγαλύτερο πρόστιμο πχ για υπερβολική ταχύτητα όσοι είναι πλουσιότεροι? Γιατί να επωμίζονται περισσότερα βάρη όσοι έχουν περισσότερα χρήματα, αλλά να μην έχουν περισσότερα δικαιώματα αλλά λιγότερα?
Αλιόσα έγραψε:
14 Μάιος 2024, 14:52
Μια φορά ριξαμε για πλάκα και αβολιδωτο, τοσο αρχιδια ειχαμε.

Άβαταρ μέλους
Highlander
Δημοσιεύσεις: 17451
Εγγραφή: 24 Ιούλ 2018, 16:43

Re: +2 ψήφοι για τη Χρυσή Αυγή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Highlander » 21 Σεπ 2018, 20:03

Γάταρος έγραψε:
21 Σεπ 2018, 12:15
Η αδερφή μου και ο γαμπρός μου έχουν τρία μικρά παιδιά. Κάνανε αίτηση ώστε το ένα από αυτά να μπει σε παιδικό σταθμό αλλά δεν έγινε δεκτή. Φυσικά δεν έγινε δεκτή διότι οι παιδικοί έχουν γεμίσει με παιδιά αλλοδαπών. Τους εξήγησα ότι το λιγότερο που μπορούμε να κάνουμε είναι να ψηφίσουμε Χρυσή Αυγή και τους έπεισα. :D
Πιο πριν ψήφιζαν πασοκ ή όπως αλλιώς λέγεται το πασοκ αυτό τον καιρό.
Δηλαδή στις τελευταίες εκλογές ψήφισαν Δημοκρατική Συμπαράταξη και τώρα θα ψηφίσουν Χρυσή Αυγή; :smt017
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Highlander την 21 Σεπ 2018, 20:04, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 49195
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: +2 ψήφοι για τη Χρυσή Αυγή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 21 Σεπ 2018, 20:04

Τα χρυσαύγουλα δεν είναι εθνικιστές, αλλά νεοναζί!
.
Και?
Αλιόσα έγραψε:
14 Μάιος 2024, 14:52
Μια φορά ριξαμε για πλάκα και αβολιδωτο, τοσο αρχιδια ειχαμε.

Άβαταρ μέλους
waldorf
Δημοσιεύσεις: 3583
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:47

Re: +2 ψήφοι για τη Χρυσή Αυγή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από waldorf » 21 Σεπ 2018, 20:15

Kauldron έγραψε:
21 Σεπ 2018, 20:04
Τα χρυσαύγουλα δεν είναι εθνικιστές, αλλά νεοναζί!
.
Και?
Έχει τεράστιο ενδιαφέρον πάντως το ότι πλέον χρησιμοποιούν (και έχουν περάσει σε πολύ μεγάλο βαθμό) το "εθνικιστής" για να κρύψουν τα υπόλοιπα και είναι απολύτως αποδεκτό.
Δεν είμαστε ναζί,είμαστε εθνικιστές.Α οκ..
Τι λέτε μωρέ;
Έχετε την παραμικρή ιδέα τι είναι ο εθνικισμός που πλέον τον δεχόμαστε ως πατριωτισμό;
wooded glade έγραψε:
29 Μάιος 2021, 14:40
...
Εσύ τώρα τι θες ; Μας γράφεις ακατάληπτα.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 49195
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: +2 ψήφοι για τη Χρυσή Αυγή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 21 Σεπ 2018, 20:17

Δεν είμαστε ναζί,είμαστε εθνικιστές.Α οκ..
Είναι πιο cover-all όρος. :P
Το να πούν "πατριώτες" δεν λέει κάτι, όλοι έτσι δηλώνουν.
Αλιόσα έγραψε:
14 Μάιος 2024, 14:52
Μια φορά ριξαμε για πλάκα και αβολιδωτο, τοσο αρχιδια ειχαμε.

Άβαταρ μέλους
waldorf
Δημοσιεύσεις: 3583
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:47

Re: +2 ψήφοι για τη Χρυσή Αυγή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από waldorf » 21 Σεπ 2018, 20:25

Kauldron έγραψε:
21 Σεπ 2018, 20:17
Δεν είμαστε ναζί,είμαστε εθνικιστές.Α οκ..
Είναι πιο cover-all όρος. :P
Το να πούν "πατριώτες" δεν λέει κάτι, όλοι έτσι δηλώνουν.
Δεν απορώ μ`εσένα ή με τα άλλα παρτάλια που θεωρείς συναγωνιστές σου.
Απορώ με τους κανονικούς ανθρώπους που θεωρούν τον ναζισμό τζιζ κακά,αλλά τον εθνικισμό φυσιολογικό πράγμα.
Δεν είναι επιχείρημα το ότι δεν είμαι ναζί αλλά εθνικιστής.Σαν να σου πω ότι δεν είμαι αναρχοκομμουνιστής αλλά Μαχνοβίτης.
Δεν είμαι αναρχομηδενιστής αλλά Νετσαγιεφικός.Δεν είμαι φασίστας αλλά εθνικιστής.
Οκ δεν περιμένω καμία απάντηση (τουλάχιστον σοβαρή),αλλά δεν μπορει να έχουμε νομιμοποιήσει τόσο πολύ πιά τον εθνικισμό.
wooded glade έγραψε:
29 Μάιος 2021, 14:40
...
Εσύ τώρα τι θες ; Μας γράφεις ακατάληπτα.

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29646
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: +2 ψήφοι για τη Χρυσή Αυγή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 21 Σεπ 2018, 20:27

waldorf έγραψε:
21 Σεπ 2018, 20:25

Απορώ με τους κανονικούς ανθρώπους που θεωρούν τον ναζισμό τζιζ κακά,αλλά τον εθνικισμό φυσιολογικό πράγμα.
Απορρείς και για τους αναρχικούς και τους κομμουνιστές της Ισπανίας που πολεμούσαν τους Ισπανούς εθνικιστές, αλλα ταυτόχρονα συνεργαζόντουσαν με Βάσκους εθνικιστές; :)
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Golden Age την 21 Σεπ 2018, 21:48, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 49195
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: +2 ψήφοι για τη Χρυσή Αυγή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 21 Σεπ 2018, 21:15

Ένοχος ένοχον ού ποιεί.
Κάποιος που είναι ο ίδιος παρτάλι, δε δικαιούται να ομιλεί για παρτάλια, πολλώ δε μάλλον όταν αναφέρεται σε ανθρώπους που ούτε στο νυχάκι τους δε μπορεί να τους φτάσει.
Αλιόσα έγραψε:
14 Μάιος 2024, 14:52
Μια φορά ριξαμε για πλάκα και αβολιδωτο, τοσο αρχιδια ειχαμε.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 49195
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: +2 ψήφοι για τη Χρυσή Αυγή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 21 Σεπ 2018, 21:28

Golden Age έγραψε:
21 Σεπ 2018, 20:27
waldorf έγραψε:
21 Σεπ 2018, 20:25

Απορώ με τους κανονικούς ανθρώπους που θεωρούν τον ναζισμό τζιζ κακά,αλλά τον εθνικισμό φυσιολογικό πράγμα.
Απορρείς και τους αναρχικούς και τους κομμουνιστές της Ισπανίας που πολεμούσαν τους Ισπανούς εθνικιστές, αλλα ταυτόχρονα συνεργαζόντουσαν με Βάσκους εθνικιστές; :)
Τζάμπα κάθεσαι κι ασχολείσαι μ' αυτόν τον τύπο. Είναι τέτοιος που, όσο καλά και να του μιλήσεις, αυτός αφού έχει σχηματίσει μια άποψη για 'σενα, θα σε βρίσει.
Θα είχε πλάκα να τα έλεγε αυτά δια ζώσης, ή με οποιονδήποτε τρόπο με τον οποίο θα μπορούσες να βρε΄ςι τα στοιχεία του για να του ρίξεις μια περιποιημένη μήνυση για εξύβριση, οπότε και θα παρακαλούσε για συγγνώμη γονυπετής.
Αλιόσα έγραψε:
14 Μάιος 2024, 14:52
Μια φορά ριξαμε για πλάκα και αβολιδωτο, τοσο αρχιδια ειχαμε.

Δεν Είμαι Φασίστας

Re: +2 ψήφοι για τη Χρυσή Αυγή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δεν Είμαι Φασίστας » 22 Σεπ 2018, 13:24

Ερώτηση.

Δεν έχετε βαρεθεί να λέτε τα ίδια και τα ίδια;

Εδώ και πόσα χρόνια, τσιρίζετε +5% η Χρυσή Αυγή με αυτό, +10% η Χρυσή Αυγή, εγώ βάζω την οικογένεια μου να ψηφίζει η Χρυσή Αυγή, ΑΙΡΧΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ Η ΓΗ ΘΑ ΤΡΕΜΗ, όλα αυτά.

Μετά από όλα αυτά... το ότι σας κυβερνάει ο ΣΥΡΖΙΑ και εσείς καταλήξατε στα δικαστήρια δε σας λέει κάτι;

:102: Συνεχίστε έτσι.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Δεν Είμαι Φασίστας την 22 Σεπ 2018, 13:29, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Δεν Είμαι Φασίστας

Re: +2 ψήφοι για τη Χρυσή Αυγή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δεν Είμαι Φασίστας » 22 Σεπ 2018, 13:29

Μη-Φασίστας έγραψε:Φυσικά δεν έγινε δεκτή διότι οι παιδικοί έχουν γεμίσει με παιδιά αλλοδαπών
Δεν είμαι δικηγόρος αλλά αυτό δε νομίζω να μπορεί να στο πει η υπάλληλος του παιδικού σταθμού.

Δηλαδή δεν έχω ρωτήσει ποτέ αλλά αμφιβάλω αν θα μπορώ να πάρω πληροφορίες για τις οικογένεις (την κατασταση τους, αν είναι ντόπιοι, αν έχουν πολιτογραφηθεί, κλπ) που στέλνουν τα παιδιά τους σε κάποιον παιδικό σταθμό, έτσι απλά.

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27567
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: +2 ψήφοι για τη Χρυσή Αυγή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 22 Σεπ 2018, 13:43

Golden Age έγραψε:
21 Σεπ 2018, 20:27
waldorf έγραψε:
21 Σεπ 2018, 20:25

Απορώ με τους κανονικούς ανθρώπους που θεωρούν τον ναζισμό τζιζ κακά,αλλά τον εθνικισμό φυσιολογικό πράγμα.
Απορρείς και για τους αναρχικούς και τους κομμουνιστές της Ισπανίας που πολεμούσαν τους Ισπανούς εθνικιστές, αλλα ταυτόχρονα συνεργαζόντουσαν με Βάσκους εθνικιστές; :)
Αυτο δικαιολογειται εν μερει με την αιτιολογια "ο εχθρος του εχθρου μου ειναι φιλος μου". Αυτο δεν εκαναν και οι ναζι με τους Σοβιετικους το 39?
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29646
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: +2 ψήφοι για τη Χρυσή Αυγή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 22 Σεπ 2018, 15:33

George_V έγραψε:
22 Σεπ 2018, 13:43
Golden Age έγραψε:
21 Σεπ 2018, 20:27
waldorf έγραψε:
21 Σεπ 2018, 20:25

Απορώ με τους κανονικούς ανθρώπους που θεωρούν τον ναζισμό τζιζ κακά,αλλά τον εθνικισμό φυσιολογικό πράγμα.
Απορρείς και για τους αναρχικούς και τους κομμουνιστές της Ισπανίας που πολεμούσαν τους Ισπανούς εθνικιστές, αλλα ταυτόχρονα συνεργαζόντουσαν με Βάσκους εθνικιστές; :)
Αυτο δικαιολογειται εν μερει με την αιτιολογια "ο εχθρος του εχθρου μου ειναι φιλος μου". Αυτο δεν εκαναν και οι ναζι με τους Σοβιετικους το 39?
Διαφορετικές περιπτώσεις. Στην Περίπτωση της Πολωνίας μιλάμε για μια χώρα και για ζωτικά συμφέροντα.

Στην Ισπανία για έναν καθαρά ιδεολογικό πόλεμο. Δεν μπορείς να λες "έχω πρόβλημα με τον εθνικισμό" και να συνεργάζεσαι με εθνικιστές.


Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών