Κρίση των τριάντα

Ψυχή και άνθρωπος.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 43974
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Κρίση των τριάντα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 25 Αύγ 2022, 21:50

Λόρδος Ταντρίδης έγραψε:
25 Αύγ 2022, 20:41
Πρώτα ο Θεός σε 2 χρόνια γίνομαι 30 και το παιδί που ήμουν κάποτε δεν θα ήταν καθόλου περήφανο για εμένα . Δεν έκανα αυτά που ήθελα σαν έφηβος να έχω κάνει στα τριάντα . Το μόνο που έκανα ήταν να σπουδάσω ιστορία - όντως το έλεγα , αλλά και πάλι δεν προλαβαίνω πτυχίο μέχρι τα τριάντα μιας και πέρασα στα είκοσι εφτά . Με καμία γυναίκα που πεθύμησα δεν έκανα ποτέ τίποτα . Δεν άνοιξα μαγαζί . Δεν έγραψα ολόκληρο μυθιστόρημα και δε μπορώ να εκδώσω . Δεν αγόρασα Mercedes-Benz . Εντάξει αδυνάτισα αλλά και πάλι δεν έκανα ένα σώμα αντάξιο λογοτεχνικών ηρώων που θαύμαζα ( Γιούγκερμαν ) . Είμαι ταξιτζής . Βγάζω ένα χιλιάρικο παραπάνω και χαίρομαι ενώ ονειρευόμουν να κάνω ζωή εργένη τζέντλεμαν της Μπελ Επόκ . Ούτε καν έμεινα έστω ένα χρόνο Θεσσαλονίκη όπως ήθελα . Δεν πήγα να εξερευνήσω την Κρήτη καθόλου ούτε την Καππαδοκία ούτε το Παρίσι . με χίλια ζόρια εξερεύνησα την μισή Πελοπόννησο και μαζεύω χρήματα για να πάω Χαλκιδική πέντε ημέρες . Και πολλά από αυτά ακόμα και να τα κάνω αργότερα δεν θα έχουν τόση σημασία όσο στα είκοσι και είκοσι πέντε .
Έχω την υγεία μου . Αλλά και αυτή απ´ ότι βλέπω σπάει μετά τα τριάντα . Ειδικά στην οικογένεια ο διαβήτης παραμονεύει αρκετά νωρίς .
Αξίζει να είμαι περήφανος και να παίρνω ώθηση ; Δεν θέλω να βολευτώ και να αρκεστώ σε ότι μπορώ να έχω . Θέλω να δώσω ότι καλύτερο έχω . Αλλά η λογική μου λέει να αφήσω τις βλακείες και να βρω μία κοπέλα να νοικοκυρευτώ . Αλλά δεν θέλω . Θέλω , μετά από τα ψυχολογικά που είχα για πέντε χρόνια και με κράτησαν πίσω στα καλύτερα χρόνια της ζωής ( 20-25 ) , να κάνω από δω και πέρα ότι μπορώ για τα παιδικά και εφηβικά μου όνειρα . Είναι αργά ;
Εγώ δεν τα βλέπω αυτά ως διλήμματα. Μπορείς να εκτιμας τη ρουτίνα σου, και ταυτόχρονα να κοιτάς που και που να βελτιώσεις τη ζωή σου κάνοντας κάποιο άλμα.
Ούτε με το δίλημμα να παλέψεις για τα όνειρα σου ή να νοικοκυρευτεις συμφωνώ. Το να βρεις σωστή σύντροφο είναι κι αυτό ολόκληρη περιπέτεια, και φυσικά η σωστή θα πρέπει να σε στηρίζει και σε αυτά τα όνειρα που έχεις.

Αλλά άσε τον τζέντλεμαν της Μπελ Εποκ, τα όνειρα σου πρέπει να είναι συμβατά με την τάξη σου.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 14458
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Κρίση των τριάντα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 25 Αύγ 2022, 21:58

giorgos mpekos έγραψε:
25 Αύγ 2022, 20:49
είμαι στην κρίση των 50
Δεν είσαι και 70 μην το βλέπεις αρνητικά
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Άβαταρ μέλους
Scouser
Δημοσιεύσεις: 11912
Εγγραφή: 13 Αύγ 2020, 23:18

Re: Κρίση των τριάντα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scouser » 25 Αύγ 2022, 22:06

Μετά την κρίση της εφηβείας, της μέσης ηλικίας και την quarter life crisis, τώρα έχουμε και τις κρίσεις στα 30. Σε λίγο θα έχουμε και κρίσεις της βρεφικής ηλικίας. :lol:
''That's not what your fucking job is. You are bullshiting people, you are acting as a propagandist. It's not 'mostly peaceful' when a car is on fire''. Joe Rogan

Άβαταρ μέλους
SUV
Δημοσιεύσεις: 3198
Εγγραφή: 30 Νοέμ 2021, 19:26

Re: Κρίση των τριάντα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SUV » 25 Αύγ 2022, 22:10

Ax, εγώ θέλω να σε κάνω μια αγκαλίτσα τώρα μωρέ :e045:

Χαζομάρες λες, είσαι κάπως πεσμένος και τα βλέπεις έτσι.

Άκου τί σου λέει ο Σατανικός.


:):wave:

Άβαταρ μέλους
SUV
Δημοσιεύσεις: 3198
Εγγραφή: 30 Νοέμ 2021, 19:26

Re: Κρίση των τριάντα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SUV » 25 Αύγ 2022, 22:11

Scouser έγραψε:
25 Αύγ 2022, 22:06
Μετά την κρίση της εφηβείας, της μέσης ηλικίας και την quarter life crisis, τώρα έχουμε και τις κρίσεις στα 30. Σε λίγο θα έχουμε και κρίσεις της βρεφικής ηλικίας. :lol:
:lol::lol::lol:

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 30554
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Κρίση των τριάντα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 25 Αύγ 2022, 22:12

Λόρδος Ταντρίδης έγραψε:
25 Αύγ 2022, 20:41
Είναι αργά ;
Όταν πεθάνεις είναι αργά. Σοβαρέψου λοιπόν. Όλα αυτά που λες ότι θες να κάνεις, μπορείς να τα κάνεις μέσα σε 2 χρόνια. Εκτός από τον τζέτλεμαν της Μπελ Επόκ. Εκεί θες λεφτά πολλά.
Αν θες να τα βγάλεις, άλλαξε σκεπτικά.

Κατά τα άλλα, όλα καλά, υγεία υπάρχει, κάνε ο,τι θες. Μπορείς τα πάντα.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 14458
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Κρίση των τριάντα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 25 Αύγ 2022, 22:13

Να πας στο Λαγανά της Ζακύνθου. Έτσι έκανα νεώτερος :lol:
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Άβαταρ μέλους
taliban
Δημοσιεύσεις: 12259
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 13:28
Phorum.gr user: Πνεύμα Αντιλογίας
Τοποθεσία: Καραβλαχία

Re: Κρίση των τριάντα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taliban » 25 Αύγ 2022, 22:32

Λόρδος Ταντρίδης έγραψε:
25 Αύγ 2022, 20:41
Πρώτα ο Θεός σε 2 χρόνια γίνομαι 30 και το παιδί που ήμουν κάποτε δεν θα ήταν καθόλου περήφανο για εμένα . Δεν έκανα αυτά που ήθελα σαν έφηβος να έχω κάνει στα τριάντα . Το μόνο που έκανα ήταν να σπουδάσω ιστορία - όντως το έλεγα , αλλά και πάλι δεν προλαβαίνω πτυχίο μέχρι τα τριάντα μιας και πέρασα στα είκοσι εφτά . Με καμία γυναίκα που πεθύμησα δεν έκανα ποτέ τίποτα . Δεν άνοιξα μαγαζί . Δεν έγραψα ολόκληρο μυθιστόρημα και δε μπορώ να εκδώσω . Δεν αγόρασα Mercedes-Benz . Εντάξει αδυνάτισα αλλά και πάλι δεν έκανα ένα σώμα αντάξιο λογοτεχνικών ηρώων που θαύμαζα ( Γιούγκερμαν ) . Είμαι ταξιτζής . Βγάζω ένα χιλιάρικο παραπάνω και χαίρομαι ενώ ονειρευόμουν να κάνω ζωή εργένη τζέντλεμαν της Μπελ Επόκ . Ούτε καν έμεινα έστω ένα χρόνο Θεσσαλονίκη όπως ήθελα . Δεν πήγα να εξερευνήσω την Κρήτη καθόλου ούτε την Καππαδοκία ούτε το Παρίσι . με χίλια ζόρια εξερεύνησα την μισή Πελοπόννησο και μαζεύω χρήματα για να πάω Χαλκιδική πέντε ημέρες . Και πολλά από αυτά ακόμα και να τα κάνω αργότερα δεν θα έχουν τόση σημασία όσο στα είκοσι και είκοσι πέντε .
Έχω την υγεία μου . Αλλά και αυτή απ´ ότι βλέπω σπάει μετά τα τριάντα . Ειδικά στην οικογένεια ο διαβήτης παραμονεύει αρκετά νωρίς .
Αξίζει να είμαι περήφανος και να παίρνω ώθηση ; Δεν θέλω να βολευτώ και να αρκεστώ σε ότι μπορώ να έχω . Θέλω να δώσω ότι καλύτερο έχω . Αλλά η λογική μου λέει να αφήσω τις βλακείες και να βρω μία κοπέλα να νοικοκυρευτώ . Αλλά δεν θέλω . Θέλω , μετά από τα ψυχολογικά που είχα για πέντε χρόνια και με κράτησαν πίσω στα καλύτερα χρόνια της ζωής ( 20-25 ) , να κάνω από δω και πέρα ότι μπορώ για τα παιδικά και εφηβικά μου όνειρα . Είναι αργά ;
Τι αργά ρε μλκ.
Είμαι 33 .
Μέσα σε λίγα ( 7 -8) χρόνια έγραψα τους πάντες και τα πάντα στα @@ μου και έφτιαξα όπως ήθελα ως ένα βαθμό να ζω .

Τι κρίση και μλκιες.

Αυτά ξεκινάνε άμα το περιβάλλον και αυτοί που ακούς είναι μαλακες Α.Ε. και καταλήγεις με πολλά άλλα θέματα αργότερα.

Άβαταρ μέλους
Λόρδος Ταντρίδης
Δημοσιεύσεις: 2033
Εγγραφή: 07 Οκτ 2018, 15:49
Phorum.gr user: Λόρδος Ταντρίδης

Re: Κρίση των τριάντα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λόρδος Ταντρίδης » 26 Αύγ 2022, 02:14

Ίσως όλο το θέμα να ξεκινάει λόγω των απορρίψεων από τα θηλυκά . Για αρκετά χρόνια ήμουν παχύσαρκος και είχα κόμπλεξ κατωτερότητας , μετά δεν υπήρχε άλλη στον κόσμο πλην της φίλης που είχα περιγράψει σε άλλο νήμα και τώρα που είμαι εβδομήντα κιλά επένδυσα δύο χιλιάρικα σε καινούρια καρνταρόμπα και τα είπα στην φίλη μου έφαγα το άκυρο και ηρέμησα δεν γνωρίζω κορίτσια , ή μάλλον το προσπάθησα με μία την άνοιξη ( η οποία παρεπιπτόντως της μοιάζει πολύ εμφανισιακά αλλά με εντελώς διαφορετικό χαρακτήρα ) και μπήκα friendzone ( ενώ έκανα κίνηση , δεν το έπαιξα κολλητός ) και μετά δεν έτυχα να γνωρίσω άλλη γιατί τις περισσότερες νύχτες του καλοκαιριού είμαι στο ταξί . Και μη μου πείτε για πελάτισσες επειδή έχω κόμπλεξ να την πέσω ενώ της παίρνω λεφτά την ίδια στιγμή που εκεί που την πάω θα την κεράσουν δέκα άτομα , έξω που κερνάω το κάνω πολύ άνετα αλλά ένα καλοκαίρι βγήκα μετρημένες φορές .
ΥΓ : Social media θα μου πείτε . Μικρή πόλη είμαστε γνωριζόμαστε όλοι .
Αλλά έχοντας τέσσερα έτη να έχω κάτι με κοπέλα πλην δύο τριών ξεπέτων που δεν μου άρεσαν καθόλου αλλά ήταν εύκολο λόγω δικής τους προσέγγισης ε σε μία ηλικία που ακόμα κάθε μέρα ξυπνάς “ όρθιος ” είναι λίγο προβληματικό για τη σωστή λειτουργία του εγκεφάλου .

Άβαταρ μέλους
Λόρδος Ταντρίδης
Δημοσιεύσεις: 2033
Εγγραφή: 07 Οκτ 2018, 15:49
Phorum.gr user: Λόρδος Ταντρίδης

Re: Κρίση των τριάντα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λόρδος Ταντρίδης » 26 Αύγ 2022, 02:22

Τουλάχιστον με παρηγορεί που σωματικά νιώθω εκατό φορές καλύτερα από τα είκοσι . Ίσως επειδή έχασα τριάντα κιλά και γυμνάστηκα . Αλλά τόση χαμένη ενέργεια και να καταλήγει στην τουαλέτα …
Επίσης οι γύρω μου δεν έχουν την ίδια όρεξη . Δηλαδή να τους λέω πάμε να βρούμε γκομενάκια και να προτιμούν σουβλάκια . Ενώ πριν εφτά χρόνια που έλεγαν αυτοί να βρούμε γκομενάκια εγώ τους περνούσα μισό άνθρωπο κιλά και δεν είχα όρεξη .

Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 14458
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Κρίση των τριάντα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 26 Αύγ 2022, 02:58

70 κιλα;; αδύνατος ακούγεσαι. Τι ύψος έχεις;
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 14458
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Κρίση των τριάντα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 26 Αύγ 2022, 02:59

Πήγαινε Ζάκυνθο στο Λαγανά. Θα κάνεις οπωσδήποτε πολλές σύντομες γνωριμίες.
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27332
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Κρίση των τριάντα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 26 Αύγ 2022, 07:35

Λόρδος Ταντρίδης έγραψε:
26 Αύγ 2022, 02:22
Τουλάχιστον με παρηγορεί που σωματικά νιώθω εκατό φορές καλύτερα από τα είκοσι . Ίσως επειδή έχασα τριάντα κιλά και γυμνάστηκα . Αλλά τόση χαμένη ενέργεια και να καταλήγει στην τουαλέτα …
Επίσης οι γύρω μου δεν έχουν την ίδια όρεξη . Δηλαδή να τους λέω πάμε να βρούμε γκομενάκια και να προτιμούν σουβλάκια . Ενώ πριν εφτά χρόνια που έλεγαν αυτοί να βρούμε γκομενάκια εγώ τους περνούσα μισό άνθρωπο κιλά και δεν είχα όρεξη .
ούτε για σουβλάκια;
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 33231
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Κρίση των τριάντα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 26 Αύγ 2022, 08:17

Λόρδος Ταντρίδης έγραψε:
26 Αύγ 2022, 02:14
Ίσως όλο το θέμα να ξεκινάει λόγω των απορρίψεων από τα θηλυκά . Για αρκετά χρόνια ήμουν παχύσαρκος και είχα κόμπλεξ κατωτερότητας , μετά δεν υπήρχε άλλη στον κόσμο πλην της φίλης που είχα περιγράψει σε άλλο νήμα και τώρα που είμαι εβδομήντα κιλά επένδυσα δύο χιλιάρικα σε καινούρια καρνταρόμπα και τα είπα στην φίλη μου έφαγα το άκυρο και ηρέμησα δεν γνωρίζω κορίτσια , ή μάλλον το προσπάθησα με μία την άνοιξη ( η οποία παρεπιπτόντως της μοιάζει πολύ εμφανισιακά αλλά με εντελώς διαφορετικό χαρακτήρα ) και μπήκα friendzone ( ενώ έκανα κίνηση , δεν το έπαιξα κολλητός ) και μετά δεν έτυχα να γνωρίσω άλλη γιατί τις περισσότερες νύχτες του καλοκαιριού είμαι στο ταξί . Και μη μου πείτε για πελάτισσες επειδή έχω κόμπλεξ να την πέσω ενώ της παίρνω λεφτά την ίδια στιγμή που εκεί που την πάω θα την κεράσουν δέκα άτομα , έξω που κερνάω το κάνω πολύ άνετα αλλά ένα καλοκαίρι βγήκα μετρημένες φορές .
ΥΓ : Social media θα μου πείτε . Μικρή πόλη είμαστε γνωριζόμαστε όλοι .
Αλλά έχοντας τέσσερα έτη να έχω κάτι με κοπέλα πλην δύο τριών ξεπέτων που δεν μου άρεσαν καθόλου αλλά ήταν εύκολο λόγω δικής τους προσέγγισης ε σε μία ηλικία που ακόμα κάθε μέρα ξυπνάς “ όρθιος ” είναι λίγο προβληματικό για τη σωστή λειτουργία του εγκεφάλου .
ναι. το προβλημα ειναι οτι δε γαμας. δεν καταλαβαινω απο που προκυπτει. εφοσον εισαι αξιοπρεπους εμφανισης, και οχι μουρλος, δεν καταλαβαινω γιατι δε γαμας.

απο σοσιαλ και τιντερ δεν κατεχω, αλλα στο χωριγιομ οποιος (και οποια) μενει μπακουρος, και ειναι κανονικος ανθρωπος, πεφτει πανω του ολος ο κυκλος του, να τον ζευγαρωσει. συνηθως οι φιλοι, οι φιλες, οι γυναικες φιλων, κουμπαροξαδερφια και λοιποι, θα φερουν απο μια φιλη στην παρεα, μιλημενη, οτι ο ταντριδης ειναι ξεμπαρκος. μια, δυο, τρεις, καπου θα κουμπωσει η φαση, για ξεπετα η κατι παραπανω.

σε σενα, δε συμβαινει αυτο;
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Scouser
Δημοσιεύσεις: 11912
Εγγραφή: 13 Αύγ 2020, 23:18

Re: Κρίση των τριάντα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scouser » 26 Αύγ 2022, 08:24

Ασέβαστος έγραψε:
26 Αύγ 2022, 08:17
Λόρδος Ταντρίδης έγραψε:
26 Αύγ 2022, 02:14
Ίσως όλο το θέμα να ξεκινάει λόγω των απορρίψεων από τα θηλυκά . Για αρκετά χρόνια ήμουν παχύσαρκος και είχα κόμπλεξ κατωτερότητας , μετά δεν υπήρχε άλλη στον κόσμο πλην της φίλης που είχα περιγράψει σε άλλο νήμα και τώρα που είμαι εβδομήντα κιλά επένδυσα δύο χιλιάρικα σε καινούρια καρνταρόμπα και τα είπα στην φίλη μου έφαγα το άκυρο και ηρέμησα δεν γνωρίζω κορίτσια , ή μάλλον το προσπάθησα με μία την άνοιξη ( η οποία παρεπιπτόντως της μοιάζει πολύ εμφανισιακά αλλά με εντελώς διαφορετικό χαρακτήρα ) και μπήκα friendzone ( ενώ έκανα κίνηση , δεν το έπαιξα κολλητός ) και μετά δεν έτυχα να γνωρίσω άλλη γιατί τις περισσότερες νύχτες του καλοκαιριού είμαι στο ταξί . Και μη μου πείτε για πελάτισσες επειδή έχω κόμπλεξ να την πέσω ενώ της παίρνω λεφτά την ίδια στιγμή που εκεί που την πάω θα την κεράσουν δέκα άτομα , έξω που κερνάω το κάνω πολύ άνετα αλλά ένα καλοκαίρι βγήκα μετρημένες φορές .
ΥΓ : Social media θα μου πείτε . Μικρή πόλη είμαστε γνωριζόμαστε όλοι .
Αλλά έχοντας τέσσερα έτη να έχω κάτι με κοπέλα πλην δύο τριών ξεπέτων που δεν μου άρεσαν καθόλου αλλά ήταν εύκολο λόγω δικής τους προσέγγισης ε σε μία ηλικία που ακόμα κάθε μέρα ξυπνάς “ όρθιος ” είναι λίγο προβληματικό για τη σωστή λειτουργία του εγκεφάλου .
ναι. το προβλημα ειναι οτι δε γαμας. δεν καταλαβαινω απο που προκυπτει. εφοσον εισαι αξιοπρεπους εμφανισης, και οχι μουρλος, δεν καταλαβαινω γιατι δε γαμας.

απο σοσιαλ και τιντερ δεν κατεχω, αλλα στο χωριγιομ οποιος (και οποια) μενει μπακουρος, και ειναι κανονικος ανθρωπος, πεφτει πανω του ολος ο κυκλος του, να τον ζευγαρωσει. συνηθως οι φιλοι, οι φιλες, οι γυναικες φιλων, κουμπαροξαδερφια και λοιποι, θα φερουν απο μια φιλη στην παρεα, μιλημενη, οτι ο ταντριδης ειναι ξεμπαρκος. μια, δυο, τρεις, καπου θα κουμπωσει η φαση, για ξεπετα η κατι παραπανω.

σε σενα, δε συμβαινει αυτο;
Γιατί πιστεύει ακόμα ότι ο κύριος (αν όχι ο μόνος) τρόπος για να βρεις γκόμενα είναι με κεράσματα στα κλαμπ.
''That's not what your fucking job is. You are bullshiting people, you are acting as a propagandist. It's not 'mostly peaceful' when a car is on fire''. Joe Rogan

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ψυχολογία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών